PDA

View Full Version : Türkçe FM Genel Tartışma [Lütfen Başka Konu Açmayınız]

Pages : 1 [2]

aliCHaN_FM
16.Mart.2012, 21:56
eninde sonunda çıkarcaklar

ceb58
16.Mart.2012, 22:06
eninde sonunda çıkarcaklar

Dosya yükleniyormuş. (Upload) Yarım saat içerisinde çıkarmazlarsa millet dümdüz kayacak.

NOT: Bu saate kadar çok sövdüler.(Emeğe saygı var ancak Cuma öğlen dediler,aksam oldu hatta gece yarısına az kaldı.)

sarianet
16.Mart.2012, 22:06
Arkadaşlar, diğer sitede Türkçe FM ile ilgli kurulum dosyalarının 3/2'lik kısmı tamamlanmış. 20.00 gibi çıkacağını tahmin ediyorum.Ancak onların profesyonel olduğunu düşünmüyorum, zira ki Cuma öğleden sonra dediler, akşam oldu.Yama tamamen türkçe olsa bile profesyonellik açısından yetersizler.

Arkadaşım zaten kızgınım sende üstüne yazma:D
TSI yönetimine kızıyodum ama adamların bildiği varmış büyük işler büyük adamlrla yapılır :)

ceb58
16.Mart.2012, 22:08
Arkadaşım zaten kızgınım sende üstüne yazma:D
TSI yönetimine kızıyodum ama adamların bildiği varmış büyük işler büyük adamlrla yapılır :)

Benim kimseyi karalama gibi bir niyetim yok.Sadece gün olarak yanılttılar.Onu anlatmaya çalıştım.FM için çabalayan herkesi takdir ediyorum.FM 2013 için turksportal ekibi sanırım sigames ile anlaşmalıymış, ve çeviri yapıyormuş.Doğru mudur?

sarianet
16.Mart.2012, 22:10
Benim kimseyi karalama gibi bir niyetim yok.Sadece gün olarak yanılttılar.Onu anlatmaya çalışıyorum.

karalama yok abicim nerden çıkardın söz konusu değil :)

ceb58
16.Mart.2012, 22:11
karalama yok abicim nerden çıkardın söz konusu değil :)

Anlatmak istediğini yeni anladım. :D kafam karışık 1 den beri pc başındayım idare et alıntı yaptığın mesajı yeniden düzenledim soruya el at :D

serwan
16.Mart.2012, 22:48
Dosya yükleniyormuş. (Upload) Yarım saat içerisinde çıkarmazlarsa millet dümdüz kayacak.

NOT: Bu saate kadar çok sövdüler.(Emeğe saygı var ancak Cuma öğlen dediler,aksam oldu hatta gece yarısına az kaldı.)

hocam 5 aylık bi çalışmanın 3-4 saat gecikmesi çok mu anormal? anlamıyorum. beğenmiyorsanız neden takip ediyorsunuz onu da anlamıyorum. gece gündüz çalıştılar. uykusuz kaldılar. bizzat biliyorum. beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ortaya çıkan ürünü ama yapılan işe saygı duymak zorundasınız.

Sekopej
16.Mart.2012, 22:52
Bu gibi durumlarda tarih vermek hata, biz de zamanında aynı yollardan geçtik. Onlarda böyle tecrübelenecektir.

Şunu hatırlatmakta fayda var yeniden.

Bu tür büyük çalışmalar emek isteyen, yapımcılarda heyecan uyandıran ve bir an önce paylaşılmak istenen çalışmalar. O sebeple en kısa zamanda olunması isteniyor. Bu nedenle bir tarih vermek, yapımcılar için iyi gibi dursa da, genele bakıldığında, verilen süreden 1 dakika bile geçmiş olsa, hemen isyan başlıyor.

Bu nedenle biraz daha sağduyulu yaklaşmak her zaman için iyidir, laf olsun diye eleştirmemek gerekir.

Fernando Gago
16.Mart.2012, 23:08
Bir yola baş koydular ve verdikleri GÜNDE bu işi tamamladılar :)

Cengo
16.Mart.2012, 23:08
hocam 5 aylık bi çalışmanın 3-4 saat gecikmesi çok mu anormal? anlamıyorum. beğenmiyorsanız neden takip ediyorsunuz onu da anlamıyorum. gece gündüz çalıştılar. uykusuz kaldılar. bizzat biliyorum. beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ortaya çıkan ürünü ama yapılan işe saygı duymak zorundasınız.

İnsanlar genelde pek anlamazlar ama arka tarafta yapılan işin kontrol edilmesi, çıkan problemin düzeltilmesi panik eder, zaman çabuk geçer. Böyle insanlar yüzünden ne şevk bırakır ne de iştah. Halbuki insanlar bunun karşılığında bir bedel ödemiyorlar, söz söylemeye hakları olmadığını anlayamıyorlar. Üzülmeye değmez, ciddi emekleriniz var, tebrikler.

Vieri
16.Mart.2012, 23:15
Darısı resmi yamaya :)

Cengo
16.Mart.2012, 23:15
Darısı resmi yamaya :)

İnşallah, hadi hayırlısı :)

emre02
16.Mart.2012, 23:18
yıllardır turksportal takip eden bir üyeyim.Sayısız dosyadan faydalandım.Türkçe yamalar bunların başında geliyor.Her yılın türkçeleri bir öncekinden iyi oldu, emeği geçen herkesin eline sağlık.Bu senekini de sabırsızlıkla bekliyoruz gençler sabırsız daha farklı tepki veriyor.Hepsi bir zaman gelince yanlış yaptığını anlar elbet.
sevgili sekopej veya vieri eğer bir saat biliyorsanız yayınlayın bu belki insanları biraz yatıştırır.yarına da kalabilir ölçüyü kaçırmamak gerek.kolay proje değil bu iş.

europeanconquer
16.Mart.2012, 23:19
Hocam konuyu yanlış anladın galiba yamayı çıkaran Turksportal değil başka bir site :)

Trabzonspor
16.Mart.2012, 23:23
yıllardır turksportal takip eden bir üyeyim.Sayısız dosyadan faydalandım.Türkçe yamalar bunların başında geliyor.Her yılın türkçeleri bir öncekinden iyi oldu, emeği geçen herkesin eline sağlık.Bu senekini de sabırsızlıkla bekliyoruz gençler sabırsız daha farklı tepki veriyor.Hepsi bir zaman gelince yanlış yaptığını anlar elbet.
sevgili sekopej veya vieri eğer bir saat biliyorsanız yayınlayın bu belki insanları biraz yatıştırır.yarına da kalabilir ölçüyü kaçırmamak gerek.kolay proje değil bu iş.

Yamayı farklı bir platform sunuyor.Turksportal FM2013'eTürkçe'yi resmi olarak eklemek için çeviri yapıyor.

meddah
17.Mart.2012, 01:45
Verdiği iş geciktirilen müdürler gibi bakanlar var olaya.

"Yolda para bulsan say" diyen ünsüz Türk büyüğüne selam ediyorum buradan; be muhterem, asırlar evvel boyundan büyük bir laf ettin, asırlar sonra senin yüzünden kimse kimseye iyilik yapamaz oldu şu memlekette.

leave_992
17.Mart.2012, 02:13
yamada çok sorun var,konu başlıkları ile içerikler inanılmaz tutarsız bazen :)

byariff
17.Mart.2012, 02:18
yamada çok sorun var,konu başlıkları ile içerikler inanılmaz tutarsız bazen :)

Yamada çok onemli bir sorun yok , sadece korsan ile orjinal oyunlarin kurulumunda sorun var bu gece onuda cikartcaklar ztn orjinallerin setup"unu ayri yapcaklar.

nannar
17.Mart.2012, 02:59
ben resmi dil olarak eklenmedikçe ingilizcem yeterli oldugu için orjinal oynama taraftarıyım. çünkü bugüne kadar yapılan hiçbir türkçe yamada orjinal dilin tadını yakalayamadım :)

Emeğe saygı,yapanın,yayınlayanın eline koluna sağlık.

attirson
17.Mart.2012, 03:02
Ben hala yükleyemedim o yamayı.Yüklenmiyor bir türlü.

akorkmaz
17.Mart.2012, 07:11
Ben şimdi işe gitmeden göz attım yorumlara en iyisi v1.1 i beklemek sanırım zaten bugün derbi var onu izleyip eve gitmem gece 3 ü bulur yarın izinliyim acelem yok yani 6 ay bekledim 1 hafta daha koymaz önemli olan sorunsuz olsun.

attirson
17.Mart.2012, 12:51
Ben şimdi işe gitmeden göz attım yorumlara en iyisi v1.1 i beklemek sanırım zaten bugün derbi var onu izleyip eve gitmem gece 3 ü bulur yarın izinliyim acelem yok yani 6 ay bekledim 1 hafta daha koymaz önemli olan sorunsuz olsun.

Yeni versiyon çıkmış.

ReaList
17.Mart.2012, 14:07
Şimdi ekibimiz FM 2013 Türkçesi için çalışmalara başladı. Veritabanı %100 Türkçeleştirildi, Maç spikeri %100 Türkçeleştirdi, FM 2012 yeni eklenen cümlelerle %60 oranına gerilesekte yeni oyun çıkana kadar ben inanıyorum ki oyun Türkçe çıkacak.Buradan çeviri işinde yer almak isteyen, bir şekilde bize ulaşıp cevap alamayan herkesi tekrar bu çalışmaya katlmaya davet ediyoruz.

Öncelikle kolay gelsin,

Bir şeyi merak ediyorum, sizin yaptığınız bu çalışma her şekilde bitecek ve hazır olacak ancak Sİ biz bu sene de eklemeyi düşünmüyoruz derse göstermiş olduğunuz onca emek çöpe mi gidecek ? veya başka bir durum söz konusu mu ?

Trabzonspor
17.Mart.2012, 15:01
Öyle bir hitimali düşünmüyor bile şu aşamada çeviri ekibi.Daha önce bu konuşmalar olmuştu zaten.Arka sayfalarda vardır.

sarianet
17.Mart.2012, 15:04
ya zaten çeviri yüzde yüz bittiği halde SI dili oyuna eklemezse bu küfretmek gibi olmaz mı ?
bence de aksi ihtimal düşünülmemeli.

Vieri
17.Mart.2012, 15:19
Öncelikle kolay gelsin,

Bir şeyi merak ediyorum, sizin yaptığınız bu çalışma her şekilde bitecek ve hazır olacak ancak Sİ biz bu sene de eklemeyi düşünmüyoruz derse göstermiş olduğunuz onca emek çöpe mi gidecek ? veya başka bir durum söz konusu mu ?

Oyuna resmi olarak eklemeyeceğiz derlerse ağır olur tabi ama her türlü resmi siteden yayınlarlar diye düşünüyorum.

perf
17.Mart.2012, 16:47
ben resmi dil olarak eklenmedikçe ingilizcem yeterli oldugu için orjinal oynama taraftarıyım. çünkü bugüne kadar yapılan hiçbir türkçe yamada orjinal dilin tadını yakalayamadım :)

Emeğe saygı,yapanın,yayınlayanın eline koluna sağlık.

Ben yükledim denedim; sildim katılmamak elde değil ustamıza... Tad vermiyor ingilizce bilenler için konuşuyorum tabiki...

leave_992
19.Mart.2012, 03:50
Turksportal şu an %60 civarında oldugunu açıkladıgı çeviriyi kesin bitirip SI ya yollayacak dimi.Geçen sene bitirememiş ondan türkçe çıkmamışdı diye hatırlıyorum sanki :)

Alicanfmfan
20.Mart.2012, 02:08
İlk sayfaları pek okuyamadım ancak anladıgım kadarı ile konu şu. Fm 2013'te oyunu açarken oyunun kendi ayarlarında ''Dil Seçenekleri''nde bizim dilimiz olacak yani Sega resmi dil olarak (İngilizce,Almanca,Fransızca v.b) Türkçe'yi oyuna eklemiş olacak. Eğer resmi olarak eklemezse de siz buradan yayınlayacaksınız herhalde ?

Birde Fm 2012 için Tsi , Türkçe Yama çıkarrmayacak değil mi ?

Trabzonspor
20.Mart.2012, 02:16
İlk sayfaları pek okuyamadım ancak anladıgım kadarı ile konu şu. Fm 2013'te oyunu açarken oyunun kendi ayarlarında ''Dil Seçenekleri''nde bizim dilimiz olacak yani Sega resmi dil olarak (İngilizce,Almanca,Fransızca v.b) Türkçe'yi oyuna eklemiş olacak. Eğer resmi olarak eklemezse de siz buradan yayınlayacaksınız herhalde ?

Birde Fm 2012 için Tsi , Türkçe Yama çıkarrmayacak değil mi ?

FM 2012 için Turksportal yama yayınlamayacak Alican.

2013'e resmi dil eklenmesi için çeviri yapılıyor.Oyuna eklenmez ise yama olarak çıkmayacak.

Goofy
20.Mart.2012, 22:55
Şuan piyasada olan yamayı hazırlayanların, zerre emeği geçenlerin hepsine teşekkür etmet gerekli yalnız gerçektende profesyonel çeviriden uzak bir yama. Orjinal dilin yerini asla tutamaz. Umarım 2013'te kendi dilimizi resmi olarak görürüz.

leave_992
20.Mart.2012, 23:03
Şuan piyasada olan yamayı hazırlayanların, zerre emeği geçenlerin hepsine teşekkür etmet gerekli yalnız gerçektende profesyonel çeviriden uzak bir yama. Orjinal dilin yerini asla tutamaz. Umarım 2013'te kendi dilimizi resmi olarak görürüz.

Çok kötü olmuş bence de türkçe yama,çok tutarsız,yanlış çeviriler var.Bunların sayısıda öyle 1-2 felan değil,oldukça fazla.Bence tüm dil dosyaları tekrar düzenlenmeli.Ah turksportal ah çekildin piyasadan,bıraktın başka ellere yamaları,yok işte yapamadılar :)
Neyse ingilizce devam bence :)

mesela haftalarca yenilmeyen bir takım yenilince "Galatasaray finally lose" gibisinden bir haber çıkar,çevirmen arkadaşlar "galatasaray sonunda kaybetti" diye çeviriceklerine "galatasaray finalde kaybetti" diye çevirmişler:D Bu tarz bir yama olmuş,daha örnek vermeme gerek yok değil mi? :)

Umarım ilerki versiyonlarında düzeltirler...

doncarlo
21.Mart.2012, 00:20
@leave_992

silersin olur biter burda reklam yapmana hiç gerek yok.Adamlar kendi çabalarıyla birşeyler yapıp bazı tabuları yıkmak istiyorlar.Müsaade edinde yapsınlar ???

leave_992
21.Mart.2012, 00:48
@leave_992

silersin olur biter burda reklam yapmana hiç gerek yok.Adamlar kendi çabalarıyla birşeyler yapıp bazı tabuları yıkmak istiyorlar.Müsaade edinde yapsınlar ???

inşallah yaparlar yahu ne reklamı,insanlarda oynar böylece.Ne güzel işte...v2 de düzelticeğiz diyorlardı,inşallah başarırlar :)

di canio
21.Mart.2012, 00:52
@leave_992

Kimin ne yazacağına siz karar veremezsiniz. İsteyen istediği yorumu TSİ Forum kuralları çerçevesinde yazabilir. Arkadaş yanlış çevirilerden bahsetmiş. Bu yamayı yapanların elini kolunu mu bağlıyor? Yanlışları dillendirince yapılamıyor mu yama?

lakin1907
21.Mart.2012, 01:03
Çok kötü olmuş bence de türkçe yama,çok tutarsız,yanlış çeviriler var.Bunların sayısıda öyle 1-2 felan değil,oldukça fazla.Bence tüm dil dosyaları tekrar düzenlenmeli.Ah turksportal ah çekildin piyasadan,bıraktın başka ellere yamaları,yok işte yapamadılar :)
Neyse ingilizce devam bence :)

mesela haftalarca yenilmeyen bir takım yenilince "Galatasaray finally lose" gibisinden bir haber çıkar,çevirmen arkadaşlar "galatasaray sonunda kaybetti" diye çeviriceklerine "galatasaray finalde kaybetti" diye çevirmişler:D Bu tarz bir yama olmuş,daha örnek vermeme gerek yok değil mi? :)

Umarım ilerki versiyonlarında düzeltirler...

Bahsettiğin forumda çeviri hataları kısmı var gördüğün sorunları oraya yazarsan bir sonraki sürümde düzeltirler, bahsettiğin hatayı yazmış mesela başka bir arkadaş. Ayrıca abartmayın gayet iyi bir çeviri olmuş bence 100 farklı kişi çevirdi bunu göz önünde bulundurun.

doncarlo
21.Mart.2012, 01:05
@di canio

Kimin ne yazacağına elbette ben karar veremem hadddime değil ancak yapılan işi fazlasıyla eleştirmek niye ben bunu anlamıyorum.

di canio
21.Mart.2012, 01:12
@di canio

Kimin ne yazacağına elbette ben karar veremem hadddime değil ancak yapılan işi fazlasıyla eleştirmek niye ben bunu anlamıyorum.

Fazlasıyla eleştirmek derken? Eleştiriye neden tahammülü olmaz bazı insanların, anlamıyorum. Eleştiri demek karalama demek değildir. Karalama olursa, tepki göstermekte haklısınız. Görülen yanlış dile getirilmiş. Fazla ise fazla eleştiri alması normal değil mi? Sadece 1 tanesinden bahsedilmiş. Ben de denedim. Birçok yanlış ve tutarsız çeviri gördüm. Bazı haberlerde isimler karışıyor, vs. Bunlar söylenmesin mi?

LaigLeNoiR
21.Mart.2012, 01:15
Yama hakkında yeteri kadar burada konuşuluyor zaten ne kadar istemesekte ancak belirli bir sınırı var bununda. Lütfen ilgili forumla irtibata geçmeniz gereken şeyleri buraya yazmayınız.

leave_992
21.Mart.2012, 01:18
@di canio

Eleştirmedim ki,bidaha okursan hatta umarım düzeltirler felan yazdım ilerki versiyonlarda.Sadece yanlışlarını söyledim hatta kendi forumlarında da yazdım.

"finally lose " cümlesi "finalde kaybetti" diye çevrilirse tabiki ortaya vasat bir yama çıkmış olur.Sadece bu olsada iyi.Bir örnek daha vermem gerekirse maçın ilk yarısını 2-0 önde bitiriyoruz,maç sonucunda da 3-2 yeniyoruz.Basın toplantısında gelen soru şu:

"2-1 geriye düşünce korktunuz mu tarzında birşeydi",iyide hiç geriye düşmedik ki :)

Neyse bunun gibi belki yüzlerce var,umarım düzelir işte,insanlarda dilimizde rahat rahat oynarlar.

sarianet
21.Mart.2012, 01:20
oyuncu deneme günleri düzenleyebiliyormuşuz bak ben bunu bilmiyodum :) türkçe yama sayesinde örendik :)

meddah
21.Mart.2012, 01:28
Burayı bir çeşit "Türkçe Yama Eleştiri Alanı" haline de getirmemek lazım tabii.

attirson
21.Mart.2012, 01:41
En iyisi resmi çeviri hiçbir çeviri onun tadını veremeyecek.

Aydin
21.Mart.2012, 02:01
Arkadaşlar çeviri hakkında olumlu görüşleriniz olursa burada paylaşabilirsiniz. Ama olumsuz olursa ve burada paylaşılırsa kötü durur burda.

BaGa TaRKaN
21.Mart.2012, 02:40
Biz Türk'lere Ne Yaparsan Yap Hiçbir Zaman Yaranamazsın

Güzel Bir Çalışma ve Ortada Bir Emek Olmuş Hala Millet Neyin Derdinde Valla Ben Beğendim Hiç Yoktan Yine Türkçe Anlıyorumda

Yapanların Ellerine Kollarına Sağlık. Daha İyisi Çıkana Kadar En İyisi Budur

Ahmet_77
21.Mart.2012, 03:35
Belki bunları konusmanın yeri burası değil ama hatasız kul olmaz arkadaşlar çok fazla yapılan eleştiri bazı insanları hırslandırdığı gibi bazılarınında hevesini kırar. Ortada sonuç olarak emek var zaman var . Empati yapmayı deneyin biraz. Basit çeviri hataları olabilir dalgınlıktır kaç bin tane cümle var onun doğruluğundan pek bahsedilmiyor nedense hataların yanında. Tabiki resmı yama kat kat daha başarılı olur çünkü yamayı çeviren arkadaşlar bu işi gönülle yaptı maddi bi karşılık beklemeden ve ingilizcesi mother tongue olan insanlar değil bunlar.

leave_992
21.Mart.2012, 03:35
En iyisi resmi çeviri hiçbir çeviri onun tadını veremeyecek.

Resmi olarak eklenmesi bence de en mantıklı yol,böyle olmayacak bu iş :)

Deus Dominus
21.Mart.2012, 14:28
Ona da kulp takarız usta :D İnşallah çıkarsa seneye görürüz bak, onu da eleştiren çıkar :D

sezgin 2
21.Mart.2012, 16:45
çeviri yapılırken 100bin kere söyledim, üzerine durduklarımın bazılarını düzelettiler ama çoğunu birebir çevirdiler.Buda kelimenin düşük olmasına neden oludu. Bir okuyuşta anlamıyoruz ama, 1-2 kere okuyunca ne demek istediğini anlıyoruz :) İngilizce'de oynuyorum ama Türkçe daha tatlı geliyor. Hiç olmamasından iyidir..

demirsporlu
21.Mart.2012, 21:30
ana dil seviyesinde ingilizce bilen kuzenimle ev arkadaşıyız. aynı zamanda kendisi bilgisayar programcısı. türkçe fm için elimizden gelenin fazlasını yapabilirirz. [email protected]

bozoo1903
22.Mart.2012, 14:06
Release time ne vakit?

sarianet
22.Mart.2012, 14:07
serbest zaman mı :D

bozoo1903
22.Mart.2012, 15:17
Yahu ne zaman çıkacak, onun derdindeyim :)

sarianet
22.Mart.2012, 15:42
Yahu ne zaman çıkacak, onun derdindeyim :)

ne ne zaman çıkacak türkçe yama çıktı :D

bozoo1903
22.Mart.2012, 18:41
Turksportal'ın yaması diyorum :) diğeri son verisyonda çalışmıyor.

sarianet
22.Mart.2012, 18:49
Turksportal'ın yaması diyorum :) diğeri son verisyonda çalışmıyor.

türksportal yama çıkarmıyor oyuna ekletmeye çalışıyor dili isterse 12.9.5 güncellemesi çıksın dil dosyası orijinal olacak inş.

Trabzonspor
22.Mart.2012, 21:33
Turksportal yama yayınlamayacak.

bozoo1903
22.Mart.2012, 22:27
Süre verebiliyor musunuz?

Yayınlayacak olarak okudum arkadaşlar.

Goofy
22.Mart.2012, 22:37
Ne süresi verecekler ? :)

Night_Mare17
22.Mart.2012, 22:38
Süre verebiliyor musunuz?

Yama falan yok. Ok ?

bozoo1903
22.Mart.2012, 23:48
Yayınlayacak olarak okudum arkadaşlar.

ceb58
24.Mart.2012, 19:53
Arkadaşlar, SEGA forum sitesine bu konu ile ilgili mesaj attım.Hatta bu yıl önceki yıllara göre FM 2012 satış patlaması yaşandı, dedim.SEGA forum moderatörünün cevabı şu şekilde oldu.

-----------------

If sales of FM in Turkey have boomed this year then Sega/SI will know it, that doesn't mean they will make a Turkish language edition but would bring the possibility closer.

They have stated their position on this repeatedly so there's nothing more to be said at the moment.

Steam having a Turkish edition has nothing to do with it I'm afraid.

------------

Arkadaşlar, ne anlama geliyor. Açıklama yaparsanız anlayabiliriz.

zalim0773
24.Mart.2012, 19:57
Azcık birşey anladım olabilir de olmaya bilir de galiba böyle birşeyler yazıo

World Hollow o1
24.Mart.2012, 19:57
Siz kapatın biz arıcaz diyorlar.

zalim0773
24.Mart.2012, 19:58
Siz gidin biz geliyoruz diyorlar.

:D O kadar yazıdan bunu mu çıkardın kardeş

brknesta
24.Mart.2012, 19:58
bız orjınal alalım fm sıtesının bırınde adamlar aylarca ugrastı %100 turkce yaptı..

Night_Mare17
24.Mart.2012, 19:59
Satışta patlama oldu ama bize ne diyorlar.

ReaList
24.Mart.2012, 19:59
Özetle FM'nin çok satmış olmasının gelecek oyunda, oyuna Türkçe eklenmesi anlamına gelmeyeceğini yazmış. Şuan için fazla bişey söyleyemeyeceğini vs demiş.

World Hollow o1
24.Mart.2012, 20:00
:D O kadar yazıdan bunu mu çıkardın kardeş

Anlamaya vurursak işi bizi aptal ettiler bıraktılar diyip konuyu bırakmamız lazım. :)
Canları isterse çıkartacaklar bu kadar basit.

brknesta
24.Mart.2012, 20:00
2 senedir Türkçe Fm için dolarları sayıp orjinal aldık ama ismini reklam olmasın dıye vermedıgım bır sıtenın helal olsun dıyecegım calısanları %100 türkçe fm yı cıkardılar.. yorumlarınız nedır? ben sevındım ama orjınal almama ragmen turkce cıkarmayan oyunun yonetıcılerıne kızgınlıgım artarak burukluk yaşadım..

zalim0773
24.Mart.2012, 20:02
Anlamaya vurursak işi bizi aptal ettiler bıraktılar diyip konuyu bırakmamız lazım. :)
Canları isterse çıkartacaklar bu kadar basit.

Adamlar Türklerin ne kadar deli oldugunu bilmiyor galiba

Corpus
24.Mart.2012, 20:03
Satışta patlama olmuş olması Türkçe dil desteği olacağı anlamına gelmez ancak olasılığını arttırır. Kesin birşey söylenemez. Şimdilik daha fazla birşey söyleyemeyiz diyorlar.

World Hollow o1
24.Mart.2012, 20:03
Zenginin parası, züürtün çenesini yorar kardeşim.

zalim0773
24.Mart.2012, 20:05
Neyin Kafasını Yaşıyo La Bu Sega

Zafonte
25.Mart.2012, 01:57
terbiyesizliğe bak be. oyun satımlarının patlaması türkçe olacak anlamına gelmiyor diyor. şeytan diyor ki alma artık orjinali. indir indir çek dağıt memlekete.

meddah
25.Mart.2012, 11:23
Yeni bir şey değil bu, adam da söylemiş zaten yeni bir şey olmadığını; "satışlarla ilişkili kesin bir taahhüt yok, veremiyorlar, ama rakamlar ihtimali arttırır". Orijinal oyun alma konulu anket düzenlenirken de durum buydu.

serkan1520
25.Mart.2012, 11:59
anket yaptılar satış rakamlarını açıklamadılar resmen kullandılar milleti bence seneye protesto edip kimse orjinal almamalı artık dil sorunuda ortadan kalktı %100 türkçe yama var ve bundan sonraki bütün serilerde olacak yani artık sigamese falan ihtiyacımız kalmadı ve verilen böyle umursamaz bir cevaba karşılık bu oyunu orjinal almak .......

Gncl1905
25.Mart.2012, 13:04
Türkçe'yi beklemek yerine İngilizce öğrenmek daha kolay olurdu, yıllardır bekliyoruz :)

Bu oyun ve yabancı diziler/filmler sayesinde İngilizce'm bayağı ilerledi :) Anadilin yerini tutmaz tabi ama yapacak birşey yok.

bozoo1903
25.Mart.2012, 13:47
Türkçe'yi beklemek yerine İngilizce öğrenmek daha kolay olurdu, yıllardır bekliyoruz :)

Bu oyun ve yabancı diziler/filmler sayesinde İngilizce'm bayağı ilerledi :) Anadilin yerini tutmaz tabi ama yapacak birşey yok.

Haklısın ama olay o değil.

Tutmuşlar Arda ispanyolca bilmiyor diye medya adama saplarken biz hayali hocayız ve oynamak için oyunu bir elde sözlük bir elde mouse takım yönetmeye kalkıyoruz. İsmi lazım değil Türkçe adına güzel gelişmeler olmuş bu sabah bir yerlerde :)

slayer34
26.Mart.2012, 04:23
evettt simdi geldik adamların bize bakıs acısının ne olduguna

burda goygoyculuk yapanlar,orjinal almazsanız adamlar tabi turkce yapmaz diyenler,babasının dukkanıymıs gıbı her fırsatta Sİ games i savunanlar adamların ne dedigi acıkca ortada tabi anlamak isteyenlere bundan sonra kimse cıkıp konusmasin yok orjinal almazsaniz etmezseniz oyle olur boyle olur demesin bu sene oldu olucaktı bır daha hıcbır fm serisi bizim ulkemizde bu kadar orjinal satılmaz adamların kaybedicegi birsey zaten bizi umursamıyolar bile bos yere kendımızı avutmayalım arkadaslar...

perpetua
26.Mart.2012, 10:51
evettt simdi geldik adamların bize bakıs acısının ne olduguna

burda goygoyculuk yapanlar,orjinal almazsanız adamlar tabi turkce yapmaz diyenler,babasının dukkanıymıs gıbı her fırsatta Sİ games i savunanlar adamların ne dedigi acıkca ortada tabi anlamak isteyenlere bundan sonra kimse cıkıp konusmasin yok orjinal almazsaniz etmezseniz oyle olur boyle olur demesin bu sene oldu olucaktı bır daha hıcbır fm serisi bizim ulkemizde bu kadar orjinal satılmaz adamların kaybedicegi birsey zaten bizi umursamıyolar bile bos yere kendımızı avutmayalım arkadaslar...

Yaniliyorsun. :)

Insanlar kendilerinin kontrolunun disinda seylerin gerceklesmesini beklerken su olacak veya bu olacak diye garanti vermezler. Miles'in politik cevabinin tek nedeni de bu. Geri donup Vieri'nin yazdiklarini okursan bu konu hakkinda bir cikarsama yapabilirsin.

leave_992
27.Mart.2012, 00:44
Tipik politika yapmış...peeh

sarianet
27.Mart.2012, 00:54
bu sene ben bile orijinal aldım miles hele bi çıkarmasın ona türkçenin en anlamlı sözleriyle tweet atıcam :D

slayer34
27.Mart.2012, 01:21
Yaniliyorsun. :)

Insanlar kendilerinin kontrolunun disinda seylerin gerceklesmesini beklerken su olacak veya bu olacak diye garanti vermezler. Miles'in politik cevabinin tek nedeni de bu. Geri donup Vieri'nin yazdiklarini okursan bu konu hakkinda bir cikarsama yapabilirsin.

vallahi 2005 den beri uyeyim 7 seneden beri gordugum yorumların vs hepsi bunlardan ibaretti yanıldıgımı kesinlikle dusunmuyorum umidim 2013 de turkce dil yamasının olmasından yana olmazsa da degisen birsey olmuyacak en azindan Sİ acısından...

leave_992
27.Mart.2012, 05:13
vallahi 2005 den beri uyeyim 7 seneden beri gordugum yorumların vs hepsi bunlardan ibaretti yanıldıgımı kesinlikle dusunmuyorum umidim 2013 de turkce dil yamasının olmasından yana olmazsa da degisen birsey olmuyacak en azindan Sİ acısından...

arkadaş haklı bende 2005 den beridir üyeyim.Aynı tas aynı hamam,aynı yorumlar,aynı SI,aynı Miles,aynı tırı vırılar,hatta turksportal ana sayfası bile yıllardır aynı :) :)

fm2005 bölümü gözükse de okusak keşke(yıl 2005)
-Türkçe seneye eklenecek mi?
(yönetici)-Satarsak ekeyecekler siz satın alın

yıl 2010
-10.000 imza kampanyası başlattık,imzalayın hele çıkıcak
-9.000 küsur imzalandı çıkamadı :D
yıl 2011
-Türkçe fm 2012 hayal değil(yönetici)
-Arkadaşlar askere felan gitti çıkaramadık,dosyaları si ya gönderemedik(yönetici)
-seneye geliyor öyleyse(bizler)

yıl 2012
-%60 ını tamamladık çevirinin,bir kaç ay daha var hepsini tamamlayıp yollayacagız inşallah
-......(2012 ekim de çıkınca edit licem burayı söz :) )

karamsar değilim yanlış anlaşılmasın,hatta kesin gözüyle bakıyorum 2013 ün türkçe geleceğinide.Turksportal bile bizi yıllardır oyalıyor,bırakın yapımcılar azımıza mıçsın :)

..JoaQuiN..
27.Mart.2012, 18:47
Beyler kimse yanlış anlamasında Sony bütün oyunlarını Türkçe dil desteği ile çıkartıyor.Onun dışında Pes 2011 ve 2012 türkçe çıktı ( yanılmıyorsam ), FM, PES'ten daha popüler bir oyun değil ve PES kadar tutulmuyor Türkiyede.Orjinal Pes alan adam sayısı 2 elin 10 parmagını ya geçer ya geçmez.Uzun lafın kısası herkes hayal aleminde, bunların bu oyunu türkçe çıkartıcağı yok.Biz de kendimizi kandırmaktan vazgeçelim.Kardeşim ben neden Orjinal alınca sne oyunu türkçe çıkartıcaksın ki.Satış yapmak istiyorsan ülke de Sen Türkçe Çıkart Ben Orjinal alayım.Daha mantıklı değil mi.Si gamesin yaptıgı tam bir çakallık başka bir açıklaması yok.

Ahmet_77
27.Mart.2012, 19:40
leave_992 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=15342): dediklerinin bir kısmına katılmamak elde değil malesefki

..JoaQuiN.. (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=53630) : ancak şöyle bir ayrıntıyı unutuyorsun pes'i türkçeleştirmek ile fm'yi türkçeleştirmek arasında dağlar kadar fark var. o tarz bir kıyaslama yapmak doğru olmaz kısacası.FM'nin ki kolay iş değil ama dediğin gibi imkansızda değil.

maymun gözünü açtı durum bu. böyle giderse SI istediği şeyin tam tersine ulaşıcak. Oyun satımını çoğaltmaya çalışırken düşürücek gibime geliyor belki o zaman çıkarırlar

akorkmaz
28.Mart.2012, 07:49
Dünya üzerinde hiç bir oyun firması iki elin parmağını geçmeyecek kadar orjinal oyun sattığı ülkenin dilini koymaz oyununa. PES illa ki çok fazla satmıştır yoksa Türkçe koymazlardı. Bizim kara kaşımıza gözümüze mi koydular? SI in olayı bana göre inat artık hele son güncellemede dil dosyalarını bloklayan sistemi falan koymaları tamamen biz Türkçe oynamayalım diye yaptıkları şerefsizlik bence.

martymcfly
28.Mart.2012, 13:36
Pes'in Türkçe çıkmasının tek nedeni PS cafeler. Her cafe 20 şer tane alıyordur heralde.
Türkçe fm nin de önümüzdeki en az 5 sene çıkacağına ihtimal vermiyorum, keşke şu oyuna rakip çıksa da ona geçsek.

brknesta
29.Mart.2012, 12:05
kurdum vallahi hayret yani bu kadar guzel ve ozenılen bır durum olamaz. yıllardır uye oldugum turksportaldan beklerdım.. hayırlısı orjınal alalım sonrada tr cıkmıcak desınler enayılıgımıze doymayalım..

leave_992
12.Nisan.2012, 21:11
gelişmeler ne yönde mustafa abi?

Spe1907
16.Nisan.2012, 15:16
Oyunun türkçe çıkıp çıkmaması umrumda değil ama son güncellemede yaptıkları şey gerçekten iğrençti. 12.3.1 güncellemesi ile bizim lig hariç bütün liglerdeki sorunlar düzeltildi bence bizimki bilerek düzeltilmedi türkçe yamanın çıkılması beklendi sonrada bizim ligteki sorunu düzeltmekle birlikte dil dosyalarını bloklama işleminide yapan bir yama çıkartıldı. Eğer türkiye ligi daha önce düzeltilmiş olsa türkçe yama kullananların yapması gereken tek şey son güncellemeyi almamak olacaktı ama böylelikle bunuda halletmiş oldular almak zorunda bıraktılar herkesi. İşin en iğrenç kısmı ise bu yaptıkları sadece orjinal oyun alanlara etki etti sonuçta zaten *****leri yoktu son yamaların bildiğim kadarıyla.

fotosuki
16.Nisan.2012, 17:42
Korsan oyun kullanmak "iğrenç" değil, orjinal oyuna yama getirmeleri mi "iğrenç"?

Deus Dominus
16.Nisan.2012, 17:47
Panik yaptırdın beni yeni güncelleme geldi zannettim 12.3.1'i görünce :D

kalemci
16.Nisan.2012, 18:16
Oyunun türkçe çıkıp çıkmaması umrumda değil ama son güncellemede yaptıkları şey gerçekten iğrençti. 12.3.1 güncellemesi ile bizim lig hariç bütün liglerdeki sorunlar düzeltildi bence bizimki bilerek düzeltilmedi türkçe yamanın çıkılması beklendi sonrada bizim ligteki sorunu düzeltmekle birlikte dil dosyalarını bloklama işleminide yapan bir yama çıkartıldı. Eğer türkiye ligi daha önce düzeltilmiş olsa türkçe yama kullananların yapması gereken tek şey son güncellemeyi almamak olacaktı ama böylelikle bunuda halletmiş oldular almak zorunda bıraktılar herkesi. İşin en iğrenç kısmı ise bu yaptıkları sadece orjinal oyun alanlara etki etti sonuçta zaten *****leri yoktu son yamaların bildiğim kadarıyla.

Yani diyorsun ki Sigames firması güncellemeyi çıkartmak için diğer arkadaşların hazırladığı Türkçe yamayı bekledi. Bunu da Türkçe yama çıkınca kullanılmamasını sağlamak için yaptı. :n:

Spe1907
16.Nisan.2012, 22:51
Korsan oyun kullanmak "iğrenç" değil, orjinal oyuna yama getirmeleri mi "iğrenç"?

lol.. yazdıklarımdan bunu mu çıkardın?İğrenç dediğim kısım korsancılar bundan hiçbişekilde etkilenmezken orjinal oyun alanların uzun bi süre tr liginde kariyer açamamaları ve türkçe kullanmak isteyen yine orjinal kullanıcılarına zorluk çıkarmışlar. denedim türkçeyi bende bi kaç kere açıp kapamak falan gerekio oyun engelleyip siliyo bazen dosyayı ama korsan kullanan birinde son yama olmadığı için hiçbisorun çıkmadan oynayabiliyo oyununu türkçe.

Spe1907
16.Nisan.2012, 22:53
Yani diyorsun ki Sigames firması güncellemeyi çıkartmak için diğer arkadaşların hazırladığı Türkçe yamayı bekledi. Bunu da Türkçe yama çıkınca kullanılmamasını sağlamak için yaptı. :n:

Son yamanın çıkmasının amacı türkiye ligindeki şampiyonluk sorununu çözmekti bildiğimiz kadarıyla neden bununla birlkte bide bu dil şeyini koymuşlar yamaya söyler misin? normalde eğer bu sorun çıkmasa idi başka bi yama çıkarmayacaklardı ve dil dosyalarını engelleyen sistemde olmayacaktı yada bunu tek başına bi update olacak vereceklerdi istemeyende bunu almayacaktı. eğer bu sistemi 12.3.0 çıkar çıkmaz koysaydılar anlardımda sadece bize özel birşey olduğu aşikar bize özel çıkan yamada olduğuna göre.

leave_992
11.Haziran.2012, 21:16
konu yine duyurular bölümüne taşınmalı bence ilgilenen yok,açıklama yapıcazgız yüzde belirtecegiz dendi aylardır tık yok :),var mı bi ilerleme sevgili mustafa abi :)

Cengo
11.Haziran.2012, 22:30
konu yine duyurular bölümüne taşınmalı bence ilgilenen yok,açıklama yapıcazgız yüzde belirtecegiz dendi aylardır tık yok :),var mı bi ilerleme sevgili mustafa abi :)

Kimse açıklama sözü vermedi. Açıklama yapılmak zorunda da değil. Yapılan çeviriler SI Games'in malıdır, SI Games isterse açıklama yapar. Kimsenin SI Games adına herhangi bir şahsi görüşü dahil açıklama sorumluluğu yok. Ben de sorumlusu değilim, hiç bir konuda dahilinde değilim, durumu hakkında hiçbir bilgim de yok ama lütfen bunun da farkına varalım artık.Şahsen sorumlusu olsam bu konuyu konuşmaz, varolan konuları da devam ettirmezdim. Artık heves ise yapılan bir iş değil bu, profesyonel bir iş ve sözleşmeli çalışılıyor. Kimsenin kanunlar ile sıkıntı yaşamasını istemeyiz. Büyük firmalar bedel ödemeyecekleri konularda bile gizlilik konusunda sözleşme mutlaka yaparlar. Bu konularda daha fazla üstelemeyin lütfen.

sarianet
11.Haziran.2012, 22:31
Kimse açıklama sözü vermedi. Açıklama yapılmak zorunda da değil. Yapılan çeviriler SI Games'in malıdır, SI Games isterse açıklama yapar. Kimsenin SI Games adına herhangi bir şahsi görüşü dahil açıklama sorumluluğu yok. Ben de sorumlusu değilim, hiç bir konuda dahilinde değilim, durumu hakkında hiçbi bilgim de yok ama lütfen bunun da farkına varalım artık.

sakin ol gardaş çocuk bişi dememiş sadece bilgilendirme rica etmiş ne bu şiddet bu celal :)

leave_992
11.Haziran.2012, 23:40
Kimse açıklama sözü vermedi. Açıklama yapılmak zorunda da değil. Yapılan çeviriler SI Games'in malıdır, SI Games isterse açıklama yapar. Kimsenin SI Games adına herhangi bir şahsi görüşü dahil açıklama sorumluluğu yok. Ben de sorumlusu değilim, hiç bir konuda dahilinde değilim, durumu hakkında hiçbir bilgim de yok ama lütfen bunun da farkına varalım artık.Şahsen sorumlusu olsam bu konuyu konuşmaz, varolan konuları da devam ettirmezdim. Artık heves ise yapılan bir iş değil bu, profesyonel bir iş ve sözleşmeli çalışılıyor. Kimsenin kanunlar ile sıkıntı yaşamasını istemeyiz. Büyük firmalar bedel ödemeyecekleri konularda bile gizlilik konusunda sözleşme mutlaka yaparlar. Bu konularda daha fazla üstelemeyin lütfen.

Cocuk yok karsında düzgün konus.yukarilari çıkıp Mustafa abinin yazdıklarına bak ona göre neden açıklama bekleyip beklemediğimi anlarsın.haydi güle güle

MyLifer
16.Haziran.2012, 21:54
Sen ürüne bir albeni koyacaksın ki ürün alınacak. Bence SI'in bir adım atması gerekiyor.

Cengo
16.Haziran.2012, 23:07
Cocuk yok karsında düzgün konus.yukarilari çıkıp Mustafa abinin yazdıklarına bak ona göre neden açıklama bekleyip beklemediğimi anlarsın.haydi güle güle

Gayet düzgün bir üslup ile konuşuyorum ama amacınız kavga etmek. Yanlış yerdesiniz kavga etmek için.

Mustafa benim 10 yıllık arkadaşım. Siz üslubunuzu düzeltmelisiniz önce. Kimi nereden kovuyorsunuz?

leave_992
26.Haziran.2012, 16:09
Gayet düzgün bir üslup ile konuşuyorum ama amacınız kavga etmek. Yanlış yerdesiniz kavga etmek için.

Mustafa benim 10 yıllık arkadaşım. Siz üslubunuzu düzeltmelisiniz önce. Kimi nereden kovuyorsunuz?

kimseyi biyerden kovdugum yok Aboo.Yukardaki arkadaşlta farkındaysan neden böyle bir uslup kullandın demiş,sert yazmışım isteyerek olmadı diyip geçebilrdin :)

Babanın çiftliği değil ayrıca bura,yada mustafa abinin velihatı felan değilsin,kimi tehdit ediyorsun üstü kapalı hehe :)

Goofy
27.Haziran.2012, 02:06
Birileri fazla kurtlar vadisi izlemiş anlaşılan :) Çakısını getirin de polat abimin forumu katletsin. . ilk defa bu forumda yetkili, araştırmacı vs. konumda birinden böyle gereksiz artisce yorumlar görüyoruz, ilginç...

Deus Dominus
27.Haziran.2012, 03:40
Niye durup durup olayları alevlendirme, ortamı germe çabanız? Amacınız ne?

leave_992
30.Haziran.2012, 19:19
Birileri fazla kurtlar vadisi izlemiş anlaşılan :) Çakısını getirin de polat abimin forumu katletsin. . ilk defa bu forumda yetkili, araştırmacı vs. konumda birinden böyle gereksiz artisce yorumlar görüyoruz, ilginç...

:) kötü niyetim yok dedi yanlış anladım galiba kendisini hehe :) sedat pekerin yiğeni galiba :)

Niye durup durup olayları alevlendirme, ortamı germe çabanız? Amacınız ne?
ben 15 günde bir baktıgımdan geç gördüm,kötü niyetim yoktu :) neyse görüşmek üzere. :)

Cengo
30.Haziran.2012, 20:18

Bir çok kere yazıldı ama ilginç geliyor nedense.
Sormayın denildi ama sormaya devam ediyorsunuz. Gayet kibar bir üslup ile yazmıştım, tekrar okuyun.