PDA

View Full Version : Maç sırasında asistan tavsiyesi

poetika
19.Eylül.2010, 14:09
Maç oynanırken asistan tavsiyesine baktığımda "we should encourage our players to try more long balls forward" ibaresi var. Bu durumda hangi kenar komutunu kullanmalıyım? "get the ball forward" mı yoksa "pump ball into the box" mu? ya da taktik kısmına girip pas türünü "more direct" mi yapmalıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim. çünkü bunlardan hangi komutu verirsem vereyim, bu ibare sürekli duruyor.

EndoplazmiK RetikuluM
19.Eylül.2010, 14:11
Biz oyuncularımızı daha çok uzak şut atmak konusunda cesaretlendirmeliyiz diyor.

Oyuncu komutlarından tek tek uzun şut'u (Long Shots) often yapabilirsin. Kenar komutu var mı bilmiyorum.

eng1n
19.Eylül.2010, 14:12
var kenar komutu "Kaleyi gördüğünde vur" türkçe yamada

ForCimbom
19.Eylül.2010, 14:38
Biz oyuncularımızı daha çok uzak şut atmak konusunda cesaretlendirmeliyiz diyor.

Oyuncu komutlarından tek tek uzun şut'u (Long Shots) often yapabilirsin. Kenar komutu var mı bilmiyorum.

long shot ile "long balls" ın ne alakası var ki ya ?

daha direkt daha uzun pasla oynamanı öneriyor asistan....

EndoplazmiK RetikuluM
19.Eylül.2010, 14:55
long shot ile "long balls" ın ne alakası var ki ya ?

daha direkt daha uzun pasla oynamanı öneriyor asistan....

Çeviride hata yapmışım. Özür dilerim.

Düzelteyim hemen;

'Oyuncularımızı ileriye doğru daha çok uzun top atmak için cesaretlendirmeliyiz.'

poetika
19.Eylül.2010, 15:37
Çeviride hata yapmışım. Özür dilerim.

Düzelteyim hemen;

'Oyuncularımızı ileriye doğru daha çok uzun top atmak için cesaretlendirmeliyiz.'

uzun top oynamamı istediğini biliyorum. ama ilk mesajda söylediğim seçeneklerden hangisi bu öneri için en uygunu olabilir? pas türünü "more direct" yapmak mı? kenar komutlarından "pump ball into box" vermek mi? ya da "get the ball forward" mı?

Corpus
19.Eylül.2010, 16:00
Sadece pas türünü more direct yapmanı belirtir o ibare. Pump ball into box farklı bir olaydır.

poetika
19.Eylül.2010, 16:11
Sadece pas türünü more direct yapmanı belirtir o ibare. Pump ball into box farklı bir olaydır.

asistan tavsiyesine göre taktikte nasıl oynamalar yapmamız gerektiğine dair bir rehber var mı acaba?

Lim10
19.Eylül.2010, 16:32
Asistanın tavsiyelerine göre oynayacaksan çık tatile 3-5 sene.O oynasın senin yerine:)

poetika
19.Eylül.2010, 17:45
Asistanın tavsiyelerine göre oynayacaksan çık tatile 3-5 sene.O oynasın senin yerine:)

böyle bir düşüncem yok. amacım oyunun anlayamadığım ince ayrıntılarını öğrenebilmek. sorumu geri alıyorum.

Lim10
19.Eylül.2010, 18:04
Sorunu yadırgadığım için değil yanlış anladın.Zaten aradığın cevabı arkadaşlar söylemişler.

Sadece pas türünü more direct yapmanı belirtir o ibare. Pump ball into box farklı bir olaydır

asistan tavsiyesine göre taktikte nasıl oynamalar yapmamız gerektiğine dair bir rehber var mı acaba?

Böyle bir rehber yok bildiğim kadarıyla.Zaten böyle bir rehber yapılırsa "bırak asistan oynasın", düşüncemi belirttim eleştirisel bir dille sadece.Buna alınganlık gösterme:)Asistan çoğu kez önemli noktalara değiniyor gerçekten.Ama zaten asistanın söylediği eksiklikleri ben de görüyorum ve tamamen kendim oynamak istediğim için asistanın söylediklerine bakmam bile çoğu zaman.

Tam olarak istediğin şey olmasada "kenar talimatları" rehberi işine yarayabilir.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=81205

Batuhandemirel
20.Eylül.2010, 01:58
Gerçek teknik direktörler bile dinler asistanlarını

BaGa TaRKaN
20.Eylül.2010, 02:17
Haliyle Yani O Zaman Asistanlar Niye Varki Gereksiz Bişey Olsa Olmazdı.

Lim10
20.Eylül.2010, 02:23
Yani olayı başka başka yerlere çekmekte üzerimize yok gerçekten.Ben diyorum ki asistanı dinlemeyi sevmiyorum, siz olayı asistan gereksize kadar getirmişsiniz.Ben oyunu rakip takımlarla birleşip bütçeleri aktararak oynarım, sen yenildiğin maçın ardından çıkar tekrar girersin, öbürü korner taktiğini kullanır.Herkes oyundan nasıl zevk alıyorsa öyle oynar?Benim için asistan maçlardan önce ve sonra ki konuşmaları yapmak için var.Asistan gereksiz yada gerçek teknik direktörler bile kullanmaz gibi bir şey dedim mi?Pes yahu.

Dooki
20.Eylül.2010, 22:26
Ama öyle bir söyledin ki sanki asistanı çalıştırıp onu dinlememeliyiz, yoksa siz menejer değilsiniz gibi anlaşıldı. :)

Açıkça ben ilk okuduğumda öyle anladım, sanırım diğer arkadaşlar da öyle anlamış. :) Neyse boşverin, tartışılması gereken bir konu değil şu an.

mehmetd
23.Eylül.2010, 19:06
1- türkçe yama kullan
2-we should encourage our players to try more long balls forward
cevabın kabaca "biz bizim oyuncularımızı uzun toplara ileriye daha fazla denemeye yüreklendirmeliyiz"
hızlı hücum yapman gerektiğini söylüyor takım geride olabilir rakip orta sahasını kalabalık tutmuşsa olabilir (özellikle bende 2. yani rakip geride kalınca benim oyuncularımın yüklenmesi gerektiğini demek istiyor.)vs.
yani yapabileceklerin;
direk pas diyebilirsin
kaleyi gördüğünde şut çek diyebilirsin
ama esas cevap;
ileriye at gibi bişey vardı ama oyun açık olmadığından tam diyemiyorum ne olduğunu
ben ne yapıyorum dersen
bi kere asistanı fazla dinlemiyorum niye dersen önce kısa pasla oyna diyor kısa pas diyorum o zamanda direk oyna diyor o zamanda onu diyorum bi daha derse amaan idare et diyorum sonra alışmış olacak ki sonra yazıyı siliyor ;) (maçın başında öyle oluyor ben bunu bildiğimden her maç direk diyerek başlıyorum ne derse desin!)
ayrıca zaten direkle başlıyorum senin yazıyı bendede diyor bende ya bişey yapmıyorum yada dediklerimi yapıyorum:
direk paslar
kaleyi gördüğünde şut çek(pek demem sallama şut olur diye)
bide esas ileriye vur gibi bişey vardı ben sallamasınlar sonra her geçen topu ileriye at dersem rakip kapabilir diye bunu demiyorum ama zannedersem esas cevap bu:ileriye at yada vur komutu.

mehmetd
29.Eylül.2010, 02:00
Maç oynanırken asistan tavsiyesine baktığımda "we should encourage our players to try more long balls forward" ibaresi var. Bu durumda hangi kenar komutunu kullanmalıyım? "get the ball forward" mı yoksa "pump ball into the box" mu? ya da taktik kısmına girip pas türünü "more direct" mi yapmalıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim. çünkü bunlardan hangi komutu verirsem vereyim, bu ibare sürekli duruyor.
türkçe olarak topu ileri şişir varmış ekliyeyim dedim ama bende de sendeki gibi oldu bunu seçsemde yazı kaldı bende çok önemsemiyorum aslında bu tarz şeyleri o kadar bakarsam oyun ilerlemez zira.oyuna başlıyorum öndeysem counter yapıyorum böylece rakip üsüme gelmesi gerektiği için kontralarda gol buluyorum yok durum iyi değilse mesela ilk yarı hücum oynamışım durum 0-0 devre arası oyunculara disappointing diyorum ve gene counter diyorum gene maçı alıyorum yani öndeysemde counter yapıp farkı açıyorum geride yada çoklukla berabere ise de gene counter yapıp golü atıyorum naapim oyun counter ı seviyor.fm 2006 dada öyleydi bunda da.hücum oynuyorum gol atamıyorum defansa çekilin diyorum üst üste golleri buluyoruz işte fm bu.

Batuhandemirel
29.Eylül.2010, 11:30
"Asistanın tavsiyelerine göre oynayacaksan çık tatile 3-5 sene.O oynasın senin yerine"

Cümlesinden tam olarak "asistanı çalıştırıp onu dinlememeliyiz, yoksa siz menejer değilsiniz" anlamı çıkıyor. Herhalde yanlış bir ifade oldu.