PDA

View Full Version : Crash Dump Hatasının çözümü

mehmetd
13.Ekim.2010, 21:24
Evet arkadaşlar sonunda crash dump hatası çözüldü
oyunum çok fazla kapanıyordu oyunu kaldırdım bilgisayardaki diğer dosyalarını sildim common cleaner ile temizledim
yeniden başlattıım oyun temiz kurdum 10.3 ü kurdum türkçe yama kurdum ayarlardan kaydedeceğim yeri seçtim oyuna başladım başlangıçta oyun sorunsuz ilerliyordu sonraaa...
tabiki de crashdump geldi inceledim ve ne buldum dersiniz
http://img843.imageshack.us/i/crushdump.png
sorun bulundu arkadaşlar!
çözümü:
bilgisayarım
sistem bilgisini görüntüle
gelişmiş
ayarlar
gelişmiş
sanal bellek te değiştir diyoruz
c ye sistem yönetimli boyut ve ayarla deyin
d ye sistem yönetimli boyut ve ayarla deyin
tamam dediğimizde yeniden başlatılması gerek diyecek evet tamam deyip yeniden başlatın.
oyunun bu hatayı vermesinin nedeni belek oluşturulamaması çözümü de budur.bi deneyin olmazsa başka bir sorununuz vardır crash dump dosyanızı inceleyin çözümü orada yazılıdır.
hadi kolay gelsin.iyi oyunlar.

Sekopej
14.Ekim.2010, 00:29
Crash Dump zaten bir hata değil, bilgisayarda herhangi bir sebeple oluşan hatanın oyunu etkilemesiyle gelen uyarının adı. Çok farklı sebepten bu uyarı alınabilir, o nedenle zaten hata olarak görülen Crash Dump neden oluyor deniyor. Oluyor çünkü yapımcılar da, sistemde neyin etkileyip hata vereceğini bilemezler, direk oyunun yazılımıyla alakalı olsa, zaten çözümü de basit olur. Aynı dosyayı inceleyerek çözüm yolu aaranabilir.

mehmetd
14.Ekim.2010, 02:37
Çok farklı sebepten bu uyarı alınabilir, o nedenle zaten hata olarak görülen Crash Dump neden oluyor deniyor. Oluyor çünkü yapımcılar da, sistemde neyin etkileyip hata vereceğini bilemezler, direk oyunun yazılımıyla alakalı olsa, zaten çözümü de basit olur. Aynı dosyayı inceleyerek çözüm yolu aranabilir.
Crash Dump zaten bir hata değil, bilgisayarda herhangi bir sebeple oluşan hatanın oyunu etkilemesiyle gelen uyarının adı
teşekkür ederim bilmiyordum!
bu profelyonelce yazınızdan sonra ne tavsiye edersiniz hayır bişey bulmuşun teşekkürler falan beklerdim ben bizde biliyoruz bişey olduğunu önemli olan çözmek o yüzdek bu tarz filozofça yazıları bıraksak ve direk çözüm arasak nasıl olur mesela ben araştırdım bişey buldum farklı nedenlerde olabilir tabii
daha açık bir yazı yazsak örneğin şu dosya eksik ondan bu hatayı veriyor bu dosya bozuk ondan oluyor desek bişey bulana da bu tarz bişey yerine afferim bulmuşun ama benimki ondan kapanmadı işte şu eksik bozuk ondan kapandı gene de yazdığın için teşekkür desek daha iyi olmaz mı? aynı hata varsa da bi teşekkür yeter benim buradaki amacım yardımcı olmak bunu da bişey bulursam söylerim boş yere sallamam yani.hadi by.iyi işler.
okuyan arkadaşlara da dediğim gibi sorununuz bellek ayrılamadığından ise çözüm yolu budur ama başka hatalar da var mesela antivirüs oyunu etkiliyor yada virüs aynı şekilde bir dosya eksik yada bozuk olabilir vs. crash dump dosyanızı inceleyerek(not defteri ile açabilirsiniz) sorunu bulmaya çalışabilirsiniz bende tabi ki mükemmel falan değilim o kadar kapanmada anca buldum ama bundan olacağını düşünüyordum yoksa beklediğim sadece bi teşekkür o kadar bişey beklemiyorum yani hakketmiyorum da zaten her neyse iyi crash dump sız oyunlar!

Sekopej
14.Ekim.2010, 02:50
Size olumsuz bir tepkim olmadı ki. Sadece bazı arkadaşların bunu oyunun bir hatası olarak görmesi ve yapımcıların bunu neden çözmediklerine isyan ettiklerini biliyorum. Bu arkadaşlar bu konuyu da okuyacaklardır diye, bilgilendirme yaptım.

Ben CM 01-02'den beri oynarım bu oyunu ve daha hiç Crash Dump almadım, hiç başıma gelmedi. Her seriyi, çok uzun süreler oynadım. Başıma gelmediği için de, çözümü için uğraşamadım.

Çözümü için, alınan hatanın ne olduğunun anlaşılabilmesi için de sizin yazdığınız yerde yer alan dosyayı incelemeyi de söyledim. Bunu bilmeyen arkadaşlar da, sayenizde bakıp, araştıracaklardır. Hazır Crush Dump ile alakalı konu görmüşken, fazladan bilgilendirme yapmanın ne zararı var? Bu hatayı alıp, bahsettiğiniz yöntemle sorunu çözenler fazlasıyla memnun olup, burada teşekkürlerini belirteceklerdir.

Yazdıklarımı tekrar okudum, acaba bu yöntem yanlış, çözümü bu değil falan mı yazdım diye verdiğiniz tepkiyi görünce ama öyle de değil. Sizi destekler nitelikte ve bilgilendirme amaçlıydı. Deneyip, bu çözümü bulup paylaştığınız için de teşekkür ederim. Bir ufak eleştiriyi de yanlış anlamazsanız eğer yapayım, genelde internette bilgi arayanlar, ilk anda bu şekilde uzun yazı gördüklerinde okumak istemezler, boşluksuz yazılmış uzun yazılar ilk anda itici gelebilir. Bu nedenle paragraflar arasında fazladan 1 boşluk olması, daha göze hoş gelmesini sağlar diye düşünüyorum, naçizane fikrim, yanlış anlamazsınız umarım.

M1ylanger
14.Ekim.2010, 13:42
Her 2-3 maçta bir crash dump hatası alıyorum.Ben bu hatayla karşılaşmamak için her 2 maçta bir oyunu kaydedip oyuna kayıtlı save ler bölümünden yeniden giriyorum ve bir sorun olmuyor.Tabi crash dump hatası vermese de arada bir oyun hiçbir hata vermeden felan donuyor.

Bu crash dump hatası sadece korsan oyunlarda oluyor değil mi ?

Mehmetd nin yazdığı yöntemi dün akşam denedim ama oyuna girip test etme imkanım olmadı.Oyuna girip test ettikten sonra sonucu buraya yazarım.

Son olarak mehmetd "crash dump dosyanızı inceleyerek(not defteri ile açabilirsiniz" demişsin bu konuyla ilgili biraz daha net bilgi verirsen sevinirim.

snaru
14.Ekim.2010, 19:05
ya bu common cleaner nedir biri açıklayabilir mi? internetten araştırıyorum çıkmıyor.

M1ylanger
16.Ekim.2010, 15:08
Şu an 8-10 maç oynadım hala bir hata vermedi.Büyük ihtimalle yukarıdaki yöntem Crash Dump hatasını çözüyor.

Tabi mehmetd nin de dediği gibi bu crash dump hatasının belek oluşturulamaması dışında başka sebepleri olabilir.Mehmetd "crash dump dosyanızı inceleyin çözümü orada yazılıdır." demişsin bu bahsettiğin olayı nasıl yapacağız biraz daha bilgi verebilirsen iyi olur.

Bu arada üstte yazdığın yöntem için teşekkürler mehmetd.

mehmetd
20.Ekim.2010, 06:42
Size olumsuz bir tepkim olmadı ki. Sadece bazı arkadaşların bunu oyunun bir hatası olarak görmesi ve yapımcıların bunu neden çözmediklerine isyan ettiklerini biliyorum. Bu arkadaşlar bu konuyu da okuyacaklardır diye, bilgilendirme yaptım.

Ben CM 01-02'den beri oynarım bu oyunu ve daha hiç Crash Dump almadım, hiç başıma gelmedi. Her seriyi, çok uzun süreler oynadım. Başıma gelmediği için de, çözümü için uğraşamadım.

Çözümü için, alınan hatanın ne olduğunun anlaşılabilmesi için de sizin yazdığınız yerde yer alan dosyayı incelemeyi de söyledim. Bunu bilmeyen arkadaşlar da, sayenizde bakıp, araştıracaklardır. Hazır Crush Dump ile alakalı konu görmüşken, fazladan bilgilendirme yapmanın ne zararı var? Bu hatayı alıp, bahsettiğiniz yöntemle sorunu çözenler fazlasıyla memnun olup, burada teşekkürlerini belirteceklerdir.

Yazdıklarımı tekrar okudum, acaba bu yöntem yanlış, çözümü bu değil falan mı yazdım diye verdiğiniz tepkiyi görünce ama öyle de değil. Sizi destekler nitelikte ve bilgilendirme amaçlıydı. . Bir ufak eleştiriyi de yanlış anlamazsanız eğer yapayım, genelde internette bilgi arayanlar, ilk anda bu şekilde uzun yazı gördüklerinde okumak istemezler, boşluksuz yazılmış uzun yazılar ilk anda itici gelebilir. Bu nedenle paragraflar arasında fazladan 1 boşluk olması, daha göze hoş gelmesini sağlar diye düşünüyorum, naçizane fikrim, yanlış anlamazsınız umarım.

bilgilendirmeniz için teşekkürler ama benim demek istediğim gereksiz yazılar yerine düz cevap. yani evet saolun oldu hayır benimki ondan değil yada ben oynamıyorum ama saol vs. gibi cevap beklerdim yazınızı bir okuyun bide diğer cevap verenlere bakın.sistem farkını anlarsınız. ben şimdi gene baktım fark açık.
hayır oyunun hatası değil! ama oyun oyundan atıyor sadece! bazen benim bilgisayar kapanıyor ama bu normal. hep kapanıyor zaten!

BU ARADA YENİ BİŞEY BULDUM O YÜZDEN BÜYÜK YAZIYORUM BURAYI Kİ ALTTA YAZDIKLARIM OKUNSUN. ÖNEMLİ ÇÜNKÜ:

benim oyun hiçbir uyarı vermeden kapanıyordu. buna geçen çözüm buldum.MAÇ SIRASINDA TAKTİK DEĞİŞTİRİRKEN OYUNDAN ATMAYLA ALAKALI.durum şu:

oyunda taktik-oyuncu değiştirmek için butona tıklıyorum açılmıyor sonra yeniden tıklıyorum açılıyor sonra da oyundan atıyor neden? çünkü 2 kez tıklandı. cevabı da basit: o yüzden 1 kez tıklayıp bekleyin.
2. şey ise oyundan bu şekil taktik değiştirken hiç bir uyarı vermeden atıyor yeniden açtım gene aynı maç tam taktik değiştiricem bu sefer bilgisayar kapandı. çözdünüz değilmi önceki kalan dosya bozuyor o yüzden yeniden başlatmak yada eski dosyaları silmek gerek. yada oyun ortadan kaybolmuş fakat aslında çalışıyor da ben göremiyor olabilirim tekrar aynı yerde bu sefer bilgisayar kapandı .dediğim gibi çözüm:

taktik ekranını "kasmamak" 1 kez tıklamak.

çabuk taktik değiştirmek.fazla oyalanmamak. tam oyuncu değiştireceniz başka bir oyuncu sakatlanıyor e ne olacak o ekrana girecek.e zaten orda! haydaaa oyun dışı!
yada gol oluyor siz o adamı çıkarcanız ama adam gol attı vs.

hiç başınıza gelememesi neden olabilir bilgisayarınızda sorun yok orjinal oyun oynuyor yada bu sitede oluşan kendi bildiğiniz yamalarla oynuyorsunuz. oyunu kurcalamıyor yeni bişey eklemiyorsunuz.

bende bunlar yok. imzamdanda anlicaniz üzere bu bir oyunsa bende onla oynarım.yani türkçe oynamalıyım.resimler olmalı. update etmeliyim. artı bilgisayarım zaten normalde de çok kapanıyor. oyun orjinal ama orjinal oyun beni kesmez oynamam lazım üzerinde. editörden 2 yeni takım kurdum. türksportalın yaması hatalı zaten ondan kullanmıyorum. yoksa oyunu bozmaya değil daha iyi yapmaya çalışıyorum ama windows update de olduğu gibi yeni eklenen hep öncekini bozuyor pc kapanmasın diye ha bire güncelleme yapıyorum mesela ama daha fazla kapanıyor oyunda da tr yama lazım,editörden takım, resimler, skin oladabilir olan yeterli ise ki yetiyor orjinal beyaz skinde. o yüzden her eklenenle daha kötü oluyor ama hala oyunda ingilizce mevcut! bende şu olsun bari -yanıt vermezsem gene soruyorlar zira- diyorum sonra medya da benim tam bilmeden yanıtladığım yanıtı alıyor hoppala oyuncu mutsuz düzelmiyorda balotelli yi düzeltmekten canım çıktı düzeldi ama ilk maçta kötü oynadı uyarı verdim gene bozuk!

Deneyip, bu çözümü bulup paylaştığınız için de teşekkür ederim

thanks.bu arada kopyala yapıştır olmadığından keserek eklemek zorundayım.keşke önce deseydiniz.

boşluk eyvallah uyguluyorum şu an zaten ama o zaman da fazla uzuyor.

son söz: ilgilendiğiniz ve efendi yazınız için teşekkürler.ama farkedersiniz ki crash dump alanla almayanın yazısı bir olmaz;;)

Her 2-3 maçta bir crash dump hatası alıyorum.Ben bu hatayla karşılaşmamak için her 2 maçta bir oyunu kaydedip oyuna kayıtlı save ler bölümünden yeniden giriyorum ve bir sorun olmuyor.Tabi crash dump hatası vermese de arada bir oyun hiçbir hata vermeden felan donuyor.

Bu crash dump hatası sadece korsan oyunlarda oluyor değil mi ?

Mehmetd nin yazdığı yöntemi dün akşam denedim ama oyuna girip test etme imkanım olmadı.Oyuna girip test ettikten sonra sonucu buraya yazarım.

Son olarak mehmetd "crash dump dosyanızı inceleyerek(not defteri ile açabilirsiniz" demişsin bu konuyla ilgili biraz daha net bilgi verirsen sevinirim.

2-3 maçta bir oluyorsa üstte yazdığımı uygula.
sorun ya üst üste tıklama olabilir ya türkçe yama da olabilir.
bende maç zamanı geldiğinde çıkıp tekrar açıp oynuyorum yada oyundan atıyor en azından oraya gelen kaydedilsin bide hergün kayıt yapıyorum.gene de geçen gün maç günü vardı omaçtan atar ben tekrar oynarım 1 gün bile ilerlemekte güçlük çektim. sonra bilgisayar kapandı açıldığında düzeldi.aynı şeyleri yapıyoruz galiba maç için.

benim maçta donduğu oluyor reset atıyorum.maça başlicam başlıyor diyor sesi geliyor kitleniyor mecburen reset atıyorum çoklukla da yazdığım gibi hiçbir uyarı vermeden kapanıyor dönüşmeli olarak uyarısız- crash dump- pc kapanma sırası gidiyor.

benim oyun orjinal ve alıyorum c. dump demekki ondan değil.

birlikte aç de not defterini seç.açılır. zira yazı dosyası c.dump.

son olarak ta sorunsuz oyunlar dilerim.

ya bu common cleaner nedir biri açıklayabilir mi? internetten araştırıyorum çıkmıyor.

yanlış yazmışım.sorun bende özür dilerim. ccleaner mış beni de başkası uyardı bende kontrol ettim doğruymuş. c yi common un kısaltması zannetmiştim meğersem orjinali ccleaner mış. free dir ve internetten indirme sitelerinden indirebilirsiniz.

Şu an 8-10 maç oynadım hala bir hata vermedi.Büyük ihtimalle yukarıdaki yöntem Crash Dump hatasını çözüyor.

Tabi mehmetd nin de dediği gibi bu crash dump hatasının belek oluşturulamaması dışında başka sebepleri olabilir.Mehmetd "crash dump dosyanızı inceleyin çözümü orada yazılıdır." demişsin bu bahsettiğin olayı nasıl yapacağız biraz daha bilgi verebilirsen iyi olur.

Bu arada üstte yazdığın yöntem için teşekkürler mehmetd.

:icon_razz::icon_razz::icon_razz:
bayıldım yazına sonuçta bi takdir eden çıktı .sonunda birine yardımcı olabildiğim için memmnunum.hemde çok.:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

doğru başka nedenleri de var başka hata da aldım ama bulamadım çözümü not defteri ile düşündüm ve yukarıda yazdıklarımı buldum.

birlikte aç de not defterini seç çok uzun bir yazı çıkacak incelemek lazım bende kedi oldum bi fare yakaladım yani yoksa çok nedeni var ama uzun iş. bulamadım mesela geçen gün düşündüm ve üstte yazdığım gibi "2 kez tıkladım", "oyun aslında çalışıyor ondan bozuldu" ,"kitlendi" gibi şeyler buldum çözümü de yukarda yazdım.

tekrar tşşkkr.doğrusu mahçup oldum:icon_redface:

iyi oyunlar dilerim.katlandığınız içinde tşkkr.:director:

M1ylanger
26.Ekim.2010, 16:55
Yukarıda bulduğun yöntem CRASH DUMP hatası için bir dönüm noktası olabilir :) Senin söylediğin yöntemi deneyeli 12 gün olmuş o zamandan beri hiç hata vermedi.Yukarıda Ccleaner programı ile temizlik demişsin onu denemedim ama aslında oda mantıklı hafıza dökümlerini ve geçici dosyaları sildiği için eski kuruluma dair hiçbir şey kalmamasını sağlar.

Bu hatayı google den aratınca birçok sonuç çıkıyor.Hatta bazı forumlar sırf üye kazanabilmek için "Crash Dump Hatası Çözümü" başlığı altında her şeyi silin baştan yükleyin gibi saçma sapan şeyler yazıyorlar.O saçma sapan yazı için bile benimde içinde bulunduğum onlarca kişi o foruma üye olup mesajın tamamını görmek için zorla istemeden konuya teşekkür mesajı yazmak zorunda kalıyor.

Crash Dump hatası alanlar bilir 2 maç oynayıp 3 maça girerken hata verip kapanması save yapmadıysan 2 - 3 hafta önceye dönmesi felan insanı çileden çıkarır.

Bu konu sabitlense iyi olur aslında CRASH DUMP hatası alanlar buraya metin belgelerini upload ederler sende loglara bakarak hata alanlara yönlendirme yapabilirsin.

kasım akdemir
26.Ekim.2010, 17:17
Bende herhangi bir takımla başladığım zaman bir defaya mahsus crush dump hatasını alıyorum.Belgelerim sports interactive içindeki crash dump klasörünü sildikten sonra bir daha hiçbri şekilde hata almıyorum.O yüzden falz canım yanmadı.Ama arkadaşımızın çalışması gayet güzel.

mehmetd
30.Ekim.2010, 15:08
Senin söylediğin yöntemi deneyeli 12 gün olmuş o zamandan beri hiç hata vermedi.Yukarıda Ccleaner programı ile temizlik demişsin onu denemedim ama aslında oda mantıklı hafıza dökümlerini ve geçici dosyaları sildiği için eski kuruluma dair hiçbir şey kalmamasını sağlar.

Hatta bazı forumlar sırf üye kazanabilmek için "Crash Dump Hatası Çözümü" başlığı altında her şeyi silin baştan yükleyin gibi saçma sapan şeyler yazıyorlar.O saçma sapan yazı için bile benimde içinde bulunduğum onlarca kişi o foruma üye olup mesajın tamamını görmek için zorla istemeden konuya teşekkür mesajı yazmak zorunda kalıyor.

Crash Dump hatası alanlar bilir 2 maç oynayıp 3 maça girerken hata verip kapanması save yapmadıysan 2 - 3 hafta önceye dönmesi felan insanı çileden çıkarır.

Bu konu sabitlense iyi olur aslında CRASH DUMP hatası alanlar buraya metin belgelerini upload ederler sende loglara bakarak hata alanlara yönlendirme yapabilirsin.

öncelikle cevap için tşşkrler.
zannedersem yöntem derken bilgisayarım sistem bilgisini görüntüle den bulduğum yöntemi kastediyorsun zira çok yöntem sundum fakat en üstteki buydu.

her şeyi silin de çözer tabi :icon_biggrin: ama çok uzun sürüyor. ben hiçbir denediğim uymazsa yapıyorum bunu ama tekrar kurmak uzun iş dediğim gibi ve esas çözümü değil olanı kaldırmayı içeriyor neden kaynaklandığını bilmediğinden tekrar sorun alıyorsun

neden teşekkür yazıldığını anlamadım. ben olsam...:icon_mad:

ben hiçbir zaman öyle 3 maç yapmam hatırlarım fm 2006 oynarken haftada bir kaydet yapardım 6 gün ilerlerdim e 7.gün maç var ya maçta oyun beni oyundan atardı yada ben sinirlenip oyundan çıkardım her türlü 6 gün öncesine devam:icon_mad: o yüzden günlük kayıt yapıyorum ama geçenlerde yazdığım gibi 1 gün bile ilerleyemediğim oldu maç günüydü 1.de kazanırken oyun beni attı 2.de berabere yada yeniktim ben çıktım 3.de gene attı 4.de de.5 yada 6 da kazanarak anca oyuna devam ettim kazanmadan da ilerlemem zaten. kazanamamam da aslında olmamalı zira takımı ben kurdum ama son zamanlarda bazı şeyler iyi gitmiyor. nedendir bilmem. bunun için de yeni konu açabilirim aslında zira neden olduğunu anlayamıyorum. takımın uçması lazım ama yerlerde sürünüyor zor kazanıyorum.

sabitlenmez zira yönetimle aram iyi değil beni sevmiyorlar herhalde.ben onlar için uğraşıyorum ama bi tşşkr yada yazılarımla ilgili o tarz bişey yapmıyorlar sadece yazılarımı silmek yada neden uzun falan demekle meşguller :icon_neutral:

Bende herhangi bir takımla başladığım zaman bir defaya mahsus crush dump hatasını alıyorum.Belgelerim sports interactive içindeki crash dump klasörünü sildikten sonra bir daha hiçbri şekilde hata almıyorum.O yüzden falz canım yanmadı.Ama arkadaşımızın çalışması gayet güzel.

1 defaya mahsus mu keşke bende de öyle olsa :smismileyiw2:ben dediğini yapıyorum o zamanda uyarı vermeden kapanıyor tabi o zamanda neden kapandığını bilemiyebiliyorum.

E.m.r.e
30.Ekim.2010, 23:44
sorun kesinlikle harddiskten kaynaklanan bi problem arkadaşlar. eski harddiskimde sürekli bu hatayı veriyordu. sonra hd bozulunca bende yeni bi hd aldım.ondan sonra ne crash dump ne başka bi hata verdi oyun

mehmetd
02.Kasım.2010, 15:31
sorun kesinlikle harddiskten kaynaklanan bi problem arkadaşlar. eski harddiskimde sürekli bu hatayı veriyordu. sonra hd bozulunca bende yeni bi hd aldım.ondan sonra ne crash dump ne başka bi hata verdi oyun
:)
senin yaptığın sıfırdan kurmaya girer. ya başka harddisk yoksa yada alınacak para yoksa bak mesela benim anakart arızalı olduğundan sata hard disk çalışmıyor soket ucu mu arızalı öyle bişey elektrik fazla gelmiş yanmış o yüzden sadece ide hard disk le çalışıyor onlarda zamanı geçmiş ve artık bulunmayan hard diskler ve tamircide 80 gb bi tane bulmuş son oymuş onu taktıydı bozulrsa makine yeni anakart gerekir yani her neyse tabiki de yeni hard disk takarsan sorun hallolur ama neden takayım? hem takarsak eski hard disk teki onca dosya ne olacak? bi oyun yüzünden yeni hard disk alınır mı?
sen benim yaptığımı yap yada başkası. tamamen kaldırın yeniden kurun üstte belirttiklerimi uygulayın.sorun hallolur.
not: yeni bişey daha buldum taktik ekranına geldiğinde oyundan atmayla alakalı.taktiklerinizde bi sorun olabilir.inceleyin. bende mesela aynı isimde 2 taktik vardı.ikisinide sildim yeniden kurdum taktiği zira ana taktiğimdi.hadi iyi oyunlar.

Flawless Victory
02.Kasım.2010, 15:49
bilgilendirmeniz için teşekkürler ama benim demek istediğim gereksiz yazılar yerine düz cevap. yani evet saolun oldu hayır benimki ondan değil yada ben oynamıyorum ama saol vs. gibi cevap beklerdim yazınızı bir okuyun bide diğer cevap verenlere bakın.sistem farkını anlarsınız. ben şimdi gene baktım fark açık.
hayır oyunun hatası değil! ama oyun oyundan atıyor sadece! bazen benim bilgisayar kapanıyor ama bu normal. hep kapanıyor zaten!

BU ARADA YENİ BİŞEY BULDUM O YÜZDEN BÜYÜK YAZIYORUM BURAYI Kİ ALTTA YAZDIKLARIM OKUNSUN. ÖNEMLİ ÇÜNKÜ:

benim oyun hiçbir uyarı vermeden kapanıyordu. buna geçen çözüm buldum.MAÇ SIRASINDA TAKTİK DEĞİŞTİRİRKEN OYUNDAN ATMAYLA ALAKALI.durum şu:

oyunda taktik-oyuncu değiştirmek için butona tıklıyorum açılmıyor sonra yeniden tıklıyorum açılıyor sonra da oyundan atıyor neden? çünkü 2 kez tıklandı. cevabı da basit: o yüzden 1 kez tıklayıp bekleyin.
2. şey ise oyundan bu şekil taktik değiştirken hiç bir uyarı vermeden atıyor yeniden açtım gene aynı maç tam taktik değiştiricem bu sefer bilgisayar kapandı. çözdünüz değilmi önceki kalan dosya bozuyor o yüzden yeniden başlatmak yada eski dosyaları silmek gerek. yada oyun ortadan kaybolmuş fakat aslında çalışıyor da ben göremiyor olabilirim tekrar aynı yerde bu sefer bilgisayar kapandı .dediğim gibi çözüm:

taktik ekranını "kasmamak" 1 kez tıklamak.

çabuk taktik değiştirmek.fazla oyalanmamak. tam oyuncu değiştireceniz başka bir oyuncu sakatlanıyor e ne olacak o ekrana girecek.e zaten orda! haydaaa oyun dışı!
yada gol oluyor siz o adamı çıkarcanız ama adam gol attı vs.

hiç başınıza gelememesi neden olabilir bilgisayarınızda sorun yok orjinal oyun oynuyor yada bu sitede oluşan kendi bildiğiniz yamalarla oynuyorsunuz. oyunu kurcalamıyor yeni bişey eklemiyorsunuz.

bende bunlar yok. imzamdanda anlicaniz üzere bu bir oyunsa bende onla oynarım.yani türkçe oynamalıyım.resimler olmalı. update etmeliyim. artı bilgisayarım zaten normalde de çok kapanıyor. oyun orjinal ama orjinal oyun beni kesmez oynamam lazım üzerinde. editörden 2 yeni takım kurdum. türksportalın yaması hatalı zaten ondan kullanmıyorum. yoksa oyunu bozmaya değil daha iyi yapmaya çalışıyorum ama windows update de olduğu gibi yeni eklenen hep öncekini bozuyor pc kapanmasın diye ha bire güncelleme yapıyorum mesela ama daha fazla kapanıyor oyunda da tr yama lazım,editörden takım, resimler, skin oladabilir olan yeterli ise ki yetiyor orjinal beyaz skinde. o yüzden her eklenenle daha kötü oluyor ama hala oyunda ingilizce mevcut! bende şu olsun bari -yanıt vermezsem gene soruyorlar zira- diyorum sonra medya da benim tam bilmeden yanıtladığım yanıtı alıyor hoppala oyuncu mutsuz düzelmiyorda balotelli yi düzeltmekten canım çıktı düzeldi ama ilk maçta kötü oynadı uyarı verdim gene bozuk!

Deneyip, bu çözümü bulup paylaştığınız için de teşekkür ederim

thanks.bu arada kopyala yapıştır olmadığından keserek eklemek zorundayım.keşke önce deseydiniz.

boşluk eyvallah uyguluyorum şu an zaten ama o zaman da fazla uzuyor.

son söz: ilgilendiğiniz ve efendi yazınız için teşekkürler.ama farkedersiniz ki crash dump alanla almayanın yazısı bir olmaz;;)

2-3 maçta bir oluyorsa üstte yazdığımı uygula.
sorun ya üst üste tıklama olabilir ya türkçe yama da olabilir.
bende maç zamanı geldiğinde çıkıp tekrar açıp oynuyorum yada oyundan atıyor en azından oraya gelen kaydedilsin bide hergün kayıt yapıyorum.gene de geçen gün maç günü vardı omaçtan atar ben tekrar oynarım 1 gün bile ilerlemekte güçlük çektim. sonra bilgisayar kapandı açıldığında düzeldi.aynı şeyleri yapıyoruz galiba maç için.

benim maçta donduğu oluyor reset atıyorum.maça başlicam başlıyor diyor sesi geliyor kitleniyor mecburen reset atıyorum çoklukla da yazdığım gibi hiçbir uyarı vermeden kapanıyor dönüşmeli olarak uyarısız- crash dump- pc kapanma sırası gidiyor.

benim oyun orjinal ve alıyorum c. dump demekki ondan değil.

birlikte aç de not defterini seç.açılır. zira yazı dosyası c.dump.

son olarak ta sorunsuz oyunlar dilerim.

yanlış yazmışım.sorun bende özür dilerim. ccleaner mış beni de başkası uyardı bende kontrol ettim doğruymuş. c yi common un kısaltması zannetmiştim meğersem orjinali ccleaner mış. free dir ve internetten indirme sitelerinden indirebilirsiniz.

:icon_razz::icon_razz::icon_razz:
bayıldım yazına sonuçta bi takdir eden çıktı .sonunda birine yardımcı olabildiğim için memmnunum.hemde çok.:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

doğru başka nedenleri de var başka hata da aldım ama bulamadım çözümü not defteri ile düşündüm ve yukarıda yazdıklarımı buldum.

birlikte aç de not defterini seç çok uzun bir yazı çıkacak incelemek lazım bende kedi oldum bi fare yakaladım yani yoksa çok nedeni var ama uzun iş. bulamadım mesela geçen gün düşündüm ve üstte yazdığım gibi "2 kez tıkladım", "oyun aslında çalışıyor ondan bozuldu" ,"kitlendi" gibi şeyler buldum çözümü de yukarda yazdım.

tekrar tşşkkr.doğrusu mahçup oldum:icon_redface:

iyi oyunlar dilerim.katlandığınız içinde tşkkr.:director:

Kardeş senin yazdığın bu çözüm yolları tamamen hurafe. 2 kez tıklarsan oyundan atar, 1 kez tıklayıp beklersen atmaz diye bir şey olamaz. Senin ya ekran kartın yeterli değil ya da bilgisayarında başka ciddi sorunlar var.

mehmetd
02.Kasım.2010, 16:07
Kardeş senin yazdığın bu çözüm yolları tamamen hurafe. 2 kez tıklarsan oyundan atar, 1 kez tıklayıp beklersen atmaz diye bir şey olamaz. Senin ya ekran kartın yeterli değil ya da bilgisayarında başka ciddi sorunlar var.
f.v öncelikle cevap için teşekkürler. olumsuz da olsa yanıt vermişin öncelikle buna tşşkr etim.
bilgisayarımda ciddi sorun var tabi başında ben varım(bu aslında espri ama bilgisayar kursunda bir soru vardı bilgisayarın güvenliği hangisine bağlıdır tarzında yanıt kullanıcı çıkmıştı kullanıcı yanlış kullanırsa sorun olur tabii.) her neyse ciddi cevaba gelince taktiğe tılkadığımda oyundan atma sorununu çözdüm taktikte sıkıntı var.aynı isimde 2 taktik vardı 2 sinide sildim yeniden 1 taktik oluştırdum zira ana taktiğimdi.ekran kartından hiç anlamam şimdi dedin diye bakıcam bilgisayarda zaten sorun olduğunu söyledim onları da belirttiğim şekilllerde çözüyorum.hadi iyi oyunlar...
not: yazı uzun olduğundan aklında bulunsun sadece yanıt verdiğin kısmı belirtir geri kalan kısmı silersen sevinirim böylece daha az yer kaplamış olur.saygılarımla.