PDA

View Full Version : FM 2011 Ön İnceleme

EndoplazmiK RetikuluM
17.Ekim.2010, 13:01
En popüler menajerlik oyunlarından biri olan Football Manager, yeni sezon için başlangıç düdüğünü çalmaya hazırlanıyor. Pek çok futbol severin yıllardır vazgeçemediği seri, oyuncu kitlesinin istekleri doğrultusunda gelişmeye ve daha gerçekçi bir simülasyon olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Çıkacağı Kasım ayına yaklaştıkça açıklanan yeni özellikleri oyuncularını heyecanlandırırken, biz de gönderilen basın versiyonu ile oyunu erkenden deneme fırsatı bulduk.

Yapımcı Sports Interactive, Football Manager 2011 ile her zamankinden daha iddialı olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın dört bir yanına yayılmış 1000’in üzerindeki çalışanı sayesinde sahip oldukları veri tabanı, içerdiği 50’den fazla ülkenin futbol ligleri, oyuncuları ve çalışanları ile eşsiz bir kaynak oluşturuyor (Bu kadar büyük veri içeriğine rağmen, Football Manager 2010'a oranla daha iyi optimizasyona ve dolayısıyla daha kısa bekleme sürelerine sahip olduğunu eklemeliyim). Peki bu veri tabanının güncellenmesi dışında sizi Football Manager 2011 almaya ikna edecek özellikler nedir? Ne gibi yenilikler var ve sizi nasıl bir oyun bekliyor, bunlara göz atalım.

http://www.bolumsonucanavari.com/images/review/fea733e9-64ec-404c-a57a-a5bec7000d10/1_ImageType1_1.jpg

Football Manager 2011’e giriş yaptığımızda bizi çok alışkın olduğumuz bir menü karşılıyor. Neredeyse 2010 versiyonu ile aynı olan ekranda, karşılaştığımız butonlara ve menülere bakarak tasarımın daha şık durduğunu söyleyebiliriz. Oyuna hazırlanmak amacıyla ana menüden ayarlar bölümüne geldiğimizde bizi önceki oyunlara nazaran daha fazla seçeneğin beklediğini görüyoruz. Birimler, ücretlerin zaman dilimleri, çözünürlük modları, 3D özellikleri ve görünüm temaları gibi benzer ayarların dışında en göze çarpan değişiklik YouTube ayarları oluyor. Buradan, ileride bahsedeceğim video yükleme özelliği için çözünürlüğü (360p, 480p vb) ve videoların kayıt edilip edilmeyeceğini belirleyebiliyoruz.

Eğer bir son dakika sürprizi olmazsa, Football Manager 2011’in ne yazık ki Türkçe dil seçeneğinin bulunmadığını söylemeliyim. Hatırlarsanız resmi forumlardaki imza kampanyaları ve çevirmen ilanları bizi heyecanlandırmış ve bu yönde bir beklenti içerisine sokmuştu. Büyük bir oyuncu kitlemiz olsa da illegal içeriğin çok fazla olması nedeniyle Türkçe dil desteği verilmemiş. Dil konusunda sıkıntı çeken oyuncuların, Football Manager 2011’de daha fazla zorlanacağını söyleyebilirim.

http://www.bolumsonucanavari.com/images/review/fea733e9-64ec-404c-a57a-a5bec7000d10/2_ImageType1_o.jpg

Ayarları yaptıktan sonra oyuna girdiğimizde oynamak istediğimiz ülkeleri seçtiğimiz ekrana ulaşıyoruz. Genel olarak bakıldığında yine pek çok ligin lisanslarının satın alınmadığını görüyoruz. Lisansı bulunan ülkeler: ABD, Avusturya, Danimarka, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya, Malezya, Kuzey İrlanda, Norveç, Romanya, İskoçya, Güney Kore, İspanya ve Galler. Geri kalan tüm ülkelerin ligleri yine sahte logolar ve formalar ile temsil ediliyor. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra veri tabanı hazırlanıyor ve bilgilerimizi girdiğimiz ekrana geliyoruz. Menajer profili yaratmak neredeyse bir önceki ile aynı. Buradan aynı zamanda Twitter ve YouTube için giriş yapabiliyoruz ki bu, Football Manager 2011’in en belirgin yeniliklerinden biri olarak lanse ediliyordu. Oyunu kendi Twitter ve YouTube hesabınıza bağladığınızda, elde ettiğiniz başarıları Twitter üzerinden duyurabiliyor ve yapacağınız maçlardaki önemli görüntülerin videolarını YouTube’a yükleyebiliyorsunuz.

Mesela üst üste iki kez lig şampiyonu olursanız bunu Twitter üzerinden duyurmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Aynı şekilde, yaptığınız maçlardan sonra Upload Highlights bölümünden tüm önemli görüntüleri inceleyip basit bir arayüz ile anında yükleyebiliyorsunuz.

Tüm ön hazırlıkları yaptıktan sonra takımımızı seçerek menajerlik kariyerimize başlıyoruz. Oyuna başladığımızda ilk dikkati çeken, mesaj kutusunun ve haber başlıklarının tek bir ekranda toplanması oluyor. Artık tüm haberler ve mesajlar gelen kutumuzda toplanıyor. Yapılan ufak değişikliklerle daha kullanışlı bir arayüz elde edilmiş. Gelen iletiler mesaj, haber, transfer, iş ya da medya gibi çeşitlere ayrılıyor ve içeriğinin hangisine ait olduğunu açmadan görebiliyoruz. Gelen kutusu, yeni tasarımı ve kullanışlılığı ile çok daha başarılı olmuş. Böylece artık takip ettiğimiz haberlere daha kolay ulaşırken, geliştirilen abonelik sistemi sayesinde istenmeyen haberleri daha kolay engelleyebiliyoruz. Yine istediğimiz lige, takıma, çalışana ya da futbolcuya abone olarak onunla ilgili ayarları alabiliyorken, arttırılan filtreleme seçenekleri sayesinde ayarlarımızı daha kolay kişiselleştirebiliyoruz.

Gelen mesajlara göz attığımızda içeriğin çeşitliliği dikkat çekiyor. Artık üretilen haberler yaptığımız hareketlere daha iyi adapte olmuş. Gerçekleştirdiğimiz röportajlardan oynayacağımız maçlara, taraftarların tutumlarından bizden beklenenlere kadar daha doyurucu haberlerle karşılaşıyoruz. Arttırılan çeşitlilik ve diyalog sayısı, oyunun gerçekçiliğine daha çok katkı sağlamış. Bu aynı zamanda, İngilizce içeriğin hiç olmadığı kadar çok olduğu anlamına geliyor.

Football Manager 2011’de iletişimin bir seviye yukarı çıktığını görüyoruz. Artık bir futbolcuyu transfer etmek istediğimizde ilk önce ara bulucu ile temas kurmak zorundayız. Her futbolcunun bir temsilcisi bulunuyor ve ön koşulları onunla konuşuyoruz. Bu durum transfer görüşmelerine farklı bir boyut katıyor çünkü her temsilcinin farklı karakteristliği bulunuyor. Bu, transferler için yaklaşımımızı etkiliyor. Her temsilci, transfer etmek istediğimiz futbolcunun çıkarını düşünürken pastadan kendine de dilim ayırmayı unutmuyor (Bir güzel komisyon istiyorlar). Bu arada transfer tekliflerinin seçeneklerinin de arttığını görüyoruz.

http://www.bolumsonucanavari.com/images/review/c54902df-85bc-4c30-8b2d-c3ce105aa322/1_ImageType1_o.jpg

Futbolcularımız, çalışanlarımız ve yönetim ile yapabileceğimiz konuşmaların diyalog sayıları oldukça arttırılmış. Artık sorunları çözme konusunda daha yapıcı ilişkiler kurabiliyoruz. Futbolcularımızı anında yanımıza çağırarak karşılıklı görüşme başlatabiliyoruz ve cevaplarını anında alabiliyoruz. Mesela oyuncunun daha az şut çekmesini ve pas vererek oynamasını isterken, aynı anda da kulübe almak için bir futbolcu önermesini isteyebiliyoruz. Bu şekilde, karşılıklı görüşmeler daha akıcı oluyor ve sonraki günleri beklemek zorunda kalmıyoruz.

Aynı şekilde yönetim ile iletişime geçerek daha fazla koç, yetenek avcısı ve transfer bütçesi isteyebileceğimiz gibi, kapasitesi arttırılamıyorsa yeni bir stadyum yapılmasını önerebiliyoruz.

Getirilen yeniliklerden biri ise dinamik olarak değişebilen ligler olmuş. Yapımcı ekip, senelerdir istenilen bu özellik için bir yıldan uzun bir süredir çalışıyordu. Football Manager 2010’a yetişmediği için bu sene eklenilen dinamik ligler, artık uzun soluklu oyuncuları daha çok memnun edecektir. Mesela pek başarısı bulunmayan ve popüler olmayan bir ligde oynarken büyük yıldızları transfer etmek sıkıntı oluşturuyordu. Bizim bütçemiz karşılasa bile futbolcu, kariyerini düşünerek gelmek istemiyordu. Artık uzun süre oynadığımızda elde ettiğimiz başarılar ve diğer takımların yükselişleri ligin kalitesini ve popülerliğini arttırabiliyor. Mesela başarılı olmayan bir ülkenin liginde, artan kaliteli takım sayısı ve kazanılan kupalar ligin kalitesinin artmasına ve yıldız oyuncuların kararlarının değişmesine neden olabiliyor. Bu, aynı şekilde ligin seviyesinin düşmesine de neden olabiliyor. Örnek vermek gerekirse 15 sezon sonra, Hindistan yıldız oyuncuların dolmaya başladığı bir ülke olurken İngiltere’deki takımlar popülerliğini yitirebiliyor. Bu sayede hem gerçekçilik hem de alınan keyif artıyor.

Yeni idman seçenekleri sayesinde oyuncuların kendilerini geliştirebilme yollarını daha fazla kontrol edebiliyoruz. Maç öncesinde yaptıracağımız antrenmanlar, oyuncuların eksiklerini gidermeleri konusunda çok daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlıyor. Futbolcuları daha çevik olmaları, daha iyi zıplayabilmeleri için çalıştırabileceğimiz gibi bitirici özelliklere yoğunlaştırabileceğimiz daha ayrıntılı antrenmanlar yaptırabiliyoruz. Aynı şekilde maç öncesi idmanlar sayesinde sahanın belirli bölgelerine odaklanmalarını sağlayabiliyoruz. Bu, yeni oyuncuların takıma daha iyi adapte olmalarını da sağlıyor.

http://www.bolumsonucanavari.com/images/review/c54902df-85bc-4c30-8b2d-c3ce105aa322/2_ImageType1_o.jpg

Geliştirilen yeni 3D motoru sayesinde maçların daha gerçekçi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önceki oyunlarda olduğu gibi üzerinde çok çalışılması gereken bir özellik olduğu görülüyor. Her ne kadar yeni animasyonlar, hava şartları, daha kaliteli dokulara sahip futbol sahaları ve gölgelendirmeler eklenmiş olsa da tüm hepsi genel ortalamayı yükseltemiyor. Sahada, futbolcular ve hakemler dışında kimsenin olmaması, dışarı giden topun geri atılmasını beklemek, futbolcuların ilginç davranışları ve hareket eden objelerin birbirlerinin içlerinden geçebilmesi gibi özellikler bizi gerçekçi bir futbol atmosferinden uzaklaştırıyor. Fakat görüntülerin daha net ve ayrıntılı olması, Football Manager 2011’in çok daha başarılı görseller sunmasını sağlıyor.

Eklenen TV Camera sayesinde topa odaklanan yeni bir kamera açısını kullanmamıza izin veriliyor. Taraftarlar ise oyunun gidişhatına daha uygun sesler çıkartıyor. Bunun gibi yeni detaylar sayesinde, maçlarını 2D olarak takip etmeye alışkın oyuncular bir nebze olsun 3D’yi tercih edebilirler. Elbette bir FIFA ya da PES serisi kalitesi beklemiyoruz fakat daha önceki serilerden iyi olsa da hala beklentilerin altında bir 3D atmosferine sahip olduğunu belirtmeliyim.

Oyundaki farklı ülkelerin liglerinin, kendi özelliklerini barındırması açısından yeni eklentileri bulunuyor. Mesela yapılan açıklamaya göre Türkiye liginde, sezon sonunda birincilik için aynı puanı alan dört takım varsa ve dörtlü averajla sonuca ulaşılamıyorsa, bu takımlar kendi aralarında eleme usulü karşılaşabiliyorlar ki bu özellik diğer liglerde bulunmuyor.

Maç istatistiklerinin tutulduğu ekranın daha fazla ayrıntıyla donatıldığını görüyoruz. Mesela maçlardan sonra saha üzerindeki 90 dakikada tam olarak nelerin olup bittiğini derinlemesine inceleyebiliyoruz. Böylece bir orta saha oyuncunuzun ileriye fazla açılamadığını fark ederek, onu sonraki maç için hazırlayabiliyoruz.

Football Manager 2011, menajerlik ve simülasyon özelliklerini bir adım daha öteye taşıyarak çok daha başarılı bir oynanış sunuyor. Geliştirilen ve eklenen özelliklere bakıldığında beklenildiğine değecek bir oyun olacağa benziyor. Arttırılan içeriği sayesinde kendini bir süre sonra tekrar eden yapısından biraz daha uzaklaşmış. Tam sürümü yayınlandığında daha ayrıntılı bir karar verebiliriz. Fakat şimdiden Football Manager serisini daha ileriye taşıyacak bir yapımın geldiniği söyleyebilirim.

Alıntıdır.
Hazırlayan: Gökhan YILMAZ

Fearless Coward
17.Ekim.2010, 13:55
3D bu sene gerçekten oynanır :)

remzi1242
17.Ekim.2010, 20:29
anterman ve dinamik ligler çok iyi olmuş maç öncesi antreman takımı kampa alma varmı peki

terrybatu
17.Ekim.2010, 23:15
kahrolsun ÖSS,yaşasın FM kolik öğrenciler!!!

E.Cartman
17.Ekim.2010, 23:22
Football Manager 2011’de iletişimin bir seviye yukarı çıktığını görüyoruz. Artık bir futbolcuyu transfer etmek istediğimizde ilk önce ara bulucu ile temas kurmak zorundayız. Her futbolcunun bir temsilcisi bulunuyor ve ön koşulları onunla konuşuyoruz. Bu durum transfer görüşmelerine farklı bir boyut katıyor çünkü her temsilcinin farklı karakteristliği bulunuyor. Bu, transferler için yaklaşımımızı etkiliyor. Her temsilci, transfer etmek istediğimiz futbolcunun çıkarını düşünürken pastadan kendine de dilim ayırmayı unutmuyor (Bir güzel komisyon istiyorlar). Bu arada transfer tekliflerinin seçeneklerinin de arttığını görüyoruz.

Umarız bu olay isyan etmemize imkan verecek düzeyde ayarsız değildir :)

Deus Dominus
17.Ekim.2010, 23:47
twitter hesabı açmanın zamanı gelmiş :p

Cengo
18.Ekim.2010, 00:21
Çok güzel bir oyun daha geliyor, az kaldı :)

William Rookwood
18.Ekim.2010, 01:33
Oyunun demosu çıktı mı bu arkadaş oyunu oynayıp inceleme yapmış ?

Flawless Victory
18.Ekim.2010, 10:24
"Oyunun bir süre sonra kendini tekrar etmesi" işte sorun bu. Bunu ilk defa gördüler ve üzerinde oynuyorlar. Bence yapılması gereken en önemli çalışma buydu. Fakat bir çok yeni özellik, diyaloglarla alakalı, bu sebepten İngilizce bilmeyenler için bir anlam ifade etmediği gibi, bu yeni diyalogları İngilizce bilmediği için kullanamayacağı için de yönettiği takımda bazı sıkıntılara sebep olabilecektir.

KaRaBükLü KraL
18.Ekim.2010, 13:33
Bu dinamik lig ne diye merak ediyodum.Hazırlayan çok iyi açıklamış.Süper bi özellik olmuş bu. Örneğin Rusya ligine 2-3 iyi takım harici iyi oyuncu gelmiyodu ama başarılar yakaladıkça kadromuza yıldızları getirebilecek olmamız çok şahane bi olay.Ayrıca bu kadar güzel 3d oynanır:)

ayseeg
18.Ekim.2010, 15:17
Umarız bu olay isyan etmemize imkan verecek düzeyde ayarsız değildir :)
aksine transfer durumunu normalleştiriyor bu durum.:) Oyuncu temsilcileri kulüplere elindeki oyuncular hakkında (ayarladığınız kıstaslar dahilinde,örneğin genç yetenekler) size transfer bedeli maaşı ve takımıyla uzlaşma konusunda haberler kısmına rapor geçerek yardımcı da olmaktalar.

William Rookwood
18.Ekim.2010, 16:29
"Oyunun bir süre sonra kendini tekrar etmesi" işte sorun bu. Bunu ilk defa gördüler ve üzerinde oynuyorlar. Bence yapılması gereken en önemli çalışma buydu. Fakat bir çok yeni özellik, diyaloglarla alakalı, bu sebepten İngilizce bilmeyenler için bir anlam ifade etmediği gibi, bu yeni diyalogları İngilizce bilmediği için kullanamayacağı için de yönettiği takımda bazı sıkıntılara sebep olabilecektir.

Katılıyorum.İngilizcesi çok iyi olmayanlar pek zevk alamıyacak gibi.Birde şöyle bir var.Bire bir konuşmalarda ingilizce konuşan birinin söylediklerini anlıyabiliyorum ve cevap verebiliyorum.Fakat Fm'de çok bilmediğim kelimeler , cümleler , fiiller var.O yüzden pek fazla birşey anlıyamıyorum.Türkçe olmaması gerçekten çok kötü.Bu kadar özelliğin gelmesi , İngilizce bilmeyen biri için pek fazla bir anlam arz etmiyor kanatımca.

EndoplazmiK RetikuluM
18.Ekim.2010, 18:43
Oyunun demosu çıktı mı bu arkadaş oyunu oynayıp inceleme yapmış ?

İlk paragrafın son kısmın ve yazının sonundaki alıntıdır ifadesini görmediniz sanırım :)

Trabzonspor
18.Ekim.2010, 18:55
Bu yıl oyunu oynamakta zorlanacaz sanırım.

omrcanjc
18.Ekim.2010, 19:08
Getirilen yeniliklerden biri ise dinamik olarak değişebilen ligler olmuş. Yapımcı ekip, senelerdir istenilen bu özellik için bir yıldan uzun bir süredir çalışıyordu. Football Manager 2010’a yetişmediği için bu sene eklenilen dinamik ligler, artık uzun soluklu oyuncuları daha çok memnun edecektir. Mesela pek başarısı bulunmayan ve popüler olmayan bir ligde oynarken büyük yıldızları transfer etmek sıkıntı oluşturuyordu. Bizim bütçemiz karşılasa bile futbolcu, kariyerini düşünerek gelmek istemiyordu. Artık uzun süre oynadığımızda elde ettiğimiz başarılar ve diğer takımların yükselişleri ligin kalitesini ve popülerliğini arttırabiliyor. Mesela başarılı olmayan bir ülkenin liginde, artan kaliteli takım sayısı ve kazanılan kupalar ligin kalitesinin artmasına ve yıldız oyuncuların kararlarının değişmesine neden olabiliyor. Bu, aynı şekilde ligin seviyesinin düşmesine de neden olabiliyor. Örnek vermek gerekirse 15 sezon sonra, Hindistan yıldız oyuncuların dolmaya başladığı bir ülke olurken İngiltere’deki takımlar popülerliğini yitirebiliyor. Bu sayede hem gerçekçilik hem de alınan keyif artıyor.

bu özellik iyi ama abartı olursa oyundan çabuk sıkılacağız gibi gözüküyor örnek olarak son cümle,çünkü böyle birşey olamaz yine regenler coşacak galiba

William Rookwood
18.Ekim.2010, 19:53
İlk paragrafın son kısmın ve yazının sonundaki alıntıdır ifadesini görmediniz sanırım :)

Okudum.Benim sorumu anlamadım.Bu incelemeyi yapan kişi Türk ve daha Fm demosu çıkmadı nasıl oynamışta incelemiş onu anlayamadım. :)

Flawless Victory
18.Ekim.2010, 19:59
Oynadığından değil, sağda-solda okuduklarından yola çıkarak yazmış.

Aşk-ı Şehir
18.Ekim.2010, 20:02
Okudum.Benim sorumu anlamadım.Bu incelemeyi yapan kişi Türk ve daha Fm demosu çıkmadı nasıl oynamışta incelemiş onu anlayamadım. :)

biz de gönderilen basın versiyonu ile oyunu erkenden deneme fırsatı bulduk.

Cevabı burda işte..

Zekirdek
18.Ekim.2010, 20:04
Temsilci olayı ile artık Juan Figer bizi soyar. :) Yıllardır Fenerbahçe'nin kasasını boşalttı.

ua_anil
18.Ekim.2010, 21:29
Oynadığından değil, sağda-solda okuduklarından yola çıkarak yazmış.

Oynamış yahu, ekran görüntülerindeki menajer ismine baksanıza.

attirson
18.Ekim.2010, 21:33
İngilizce Bilmiyenlerin Oynaması Cok Zor Olucağa Benziyor.

E.Cartman
18.Ekim.2010, 21:56
aksine transfer durumunu normalleştiriyor bu durum.:) Oyuncu temsilcileri kulüplere elindeki oyuncular hakkında (ayarladığınız kıstaslar dahilinde,örneğin genç yetenekler) size transfer bedeli maaşı ve takımıyla uzlaşma konusunda haberler kısmına rapor geçerek yardımcı da olmaktalar.

normalleştirdiğini bende biliyorum ama bunun ayarını yapmak çok önemli yani ince ayar gerektiren bir iş eğer bu ayar biraz kaçarsa çok can sıkabilir bu olay

EndoplazmiK RetikuluM
18.Ekim.2010, 22:17
Oynamış yahu, ekran görüntülerindeki menajer ismine baksanıza.

Basına verilen tanıtım sürümünde ön inceleme yapılmış.

ayseeg
19.Ekim.2010, 00:13
normalleştirdiğini bende biliyorum ama bunun ayarını yapmak çok önemli yani ince ayar gerektiren bir iş eğer bu ayar biraz kaçarsa çok can sıkabilir bu olay

2. sezonun ortasındayım ben. press versiyonu inceleme işi için bende de mevcut. ayar ancak şöyle kaçıyor :) çok ultimate oyuncular önerilince temsilciler tarafından bizim ligimiz için aissati okaka gibi kadroda yabancı sıkıntısı doğuyor.

ekstradan birkaç profil ss i de ben ekleyeyim.

Stoch,Dia,Guti,Niang,Misimovic,Ersan Adem Gülüm:
http://img199.imageshack.us/gal.php?g=diabd.jpg

Arda-Emre Çolak-Necip-A.Sanchez-Set Pieces Creator Ekranı:
http://img821.yfrog.com/gal.php?g=ardab.jpg

Quaresma:
http://img241.imageshack.us/img241/2449/q7prof.jpg

Messi,Cristiano Ronaldo,3d maç içi görüntü,Mesut Özil,Sercan Yıldırım,Iniesta:
http://tinyurl.com/33y9acb

William Rookwood
19.Ekim.2010, 12:57
2. sezonun ortasındayım ben. press versiyonu inceleme işi için bende de mevcut. ayar ancak şöyle kaçıyor :) çok ultimate oyuncular önerilince temsilciler tarafından bizim ligimiz için aissati okaka gibi kadroda yabancı sıkıntısı doğuyor.

ekstradan birkaç profil ss i de ben ekleyeyim.

Stoch,Dia,Guti,Niang,Misimovic,Ersan Adem Gülüm:
http://img199.imageshack.us/gal.php?g=diabd.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg199.imageshack. us%2Fgal.php%3Fg%3Ddiabd.jpg)

Arda-Emre Çolak-Necip-A.Sanchez-Set Pieces Creator Ekranı:
http://img821.yfrog.com/gal.php?g=ardab.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg821.yfrog.com%2 Fgal.php%3Fg%3Dardab.jpg)

Quaresma:
http://img241.imageshack.us/img241/2449/q7prof.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg241.imageshack. us%2Fimg241%2F2449%2Fq7prof.jpg)

Messi,Cristiano Ronaldo,3d maç içi görüntü,Mesut Özil,Sercan Yıldırım,Iniesta:
http://tinyurl.com/33y9acb (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2F33y9 acb)

Basına verilen oyun tanıtımını nerden buldunuz bizde indirip oynayalım :n:

KanaKe
19.Ekim.2010, 13:04
Emre Colak'in profili abarti gibi geldi bana 18 yasinda daha dogru dürüst ilk 11 de oynamayan adama o özellikler fazla gibi.

Aşk-ı Şehir
19.Ekim.2010, 13:42
Emre Colak'in profili abarti gibi geldi bana 18 yasinda daha dogru dürüst ilk 11 de oynamayan adama o özellikler fazla gibi.

Kuvvet 1, Dayanıklılık 8, Denge 5. Bu özelliklerle oynatsanız bile bir işe yaramaz Emre Çolak. ;) Hele bir oyun çıksın bakalım. :)

E.Cartman
19.Ekim.2010, 15:00
dikkatinizi çekti mi ama Arda'nın Long Shots 11, bence daha yüksek olmalıydı en azından 13-14

ayseeg
19.Ekim.2010, 17:10
Basına verilen oyun tanıtımını nerden buldunuz bizde indirip oynayalım :n:

basın görevi gördüğümden ötürü oyun için ;;)

Zekirdek
19.Ekim.2010, 17:28
dikkatinizi çekti mi ama Arda'nın Long Shots 11, bence daha yüksek olmalıydı en azından 13-14

Katılıyorum. Daha da arttırılmalıydı. Milli Takım'da uzaktan şutlara imza atmıştı ve en azından 13-14 arası olmalıydı.

kasım akdemir
19.Ekim.2010, 18:58
Fm 2011'in türkçe yaması olucak mı?Arkadaşlar

EndoplazmiK RetikuluM
19.Ekim.2010, 19:12
Turksportal çıkarmayacak kesin olarak.

William Rookwood
19.Ekim.2010, 19:53
Ben böyle bir çalışma yapmak istiyorum fakat tek başına olucak iş değil :)

Night_Mare17
19.Ekim.2010, 20:28
Cenk Gönen wonderkid olmuş profili elime ulaşırsa paylaşırım

omrcanjc
19.Ekim.2010, 21:03
yine profillerin çoğu geçen senekilerle aynı necip i geliştirmeleri lazım

ayseeg
19.Ekim.2010, 22:41
Alper Potuk,Cenk Gönen,Onur Kıvrak,Volkan Şen,Emenike:

http://yfrog.com/n4alperrjx

Ahmet Göktaş
19.Ekim.2010, 23:27
Sistem gereksinimi çok düşük bu kez ya süper vallahi geçen seneye göre daha mı düşük tutmuşlar sanki ? 512 mb ram yeterli diyor bu yıl.

Fearless Coward
19.Ekim.2010, 23:28
Ahmet geçen senede aynıydı bildiğim kadarıyla.Bu sene dahada zorluyacaktır bence oyun bizim hurdaları :D

Varonil
20.Ekim.2010, 17:44
Şu Twitter olayı çok hoşuma gitti,benim gibi yeni yeni Twitter müptelası olan birisi için FM başarılarını burada yayınlamak çok güzel olacak :D

E.Cartman
20.Ekim.2010, 18:09
herkes Twitter'ını versin takip edelim birbirimizi :D:D

Zekirdek
20.Ekim.2010, 18:38
herkes Twitter'ını versin takip edelim birbirimizi :D:D

/AygunKucukoglu

William Rookwood
20.Ekim.2010, 20:16
Ben Twitter'dan hazetmiyorum , Facebook'ta olsaydı keşke.

EndoplazmiK RetikuluM
20.Ekim.2010, 20:20
Twitter'da arkadaşım olmayınca kullanmıyorum, kendi duvarıma yazınca kendimi deli gibi hissetmeye başladım :D

ayseeg
20.Ekim.2010, 21:41
Ben Twitter'dan hazetmiyorum , Facebook'ta olsaydı keşke.
kesin değil fakat press versiyonunda steam achievements kısmında birinin adı facebook veya twitter login liğiyle ilgiliydi tamamen. Press te yok belki ama bu yazıdan yola çıkarak açıkçası 5 kasımda facebook unda eklenmiş olmasını bekliyorum. :icon_wink:

hexagoncw
22.Ekim.2010, 16:44
ulen, aralıkta askere gitcem, orjinal alsammı diye düşünüyorum :(
alıpda 1 ay sonra ayrılmak var.
almayıp korsancılık...
netsem bilemedim.

kasım akdemir
22.Ekim.2010, 16:52
Fm2012 yi bekle :D