PDA

View Full Version : 3d

erayaydemir1903
22.Ekim.2010, 14:44
Arkadaşlar 3d de orjinal oyun çıktığında bir değişme olacak mı? Bilgisi olan bir arkadaşım bilgi verirse sevinirim. 3 d çok kötü gözüküyor

Flawless Victory
22.Ekim.2010, 14:47
Sanmıyorum, olmaz. Çok büyük bir hata varsa ancak o zaman olur. Mesela gol olur ama top dışarı gider gibi.

erayaydemir1903
22.Ekim.2010, 15:04
kaleciler topu komik bir şekilde tutuyor, gol olunca oyuncular kayarak seviniyır (koşmuyor), taç atışları sanki ayakla atılıyor gibi, fm 2010'dan daha kötü durumda demodaki 3d

M1ylanger
22.Ekim.2010, 15:07
Oyunun 3D maç için genel görüntüsü bence akıcı ve güzel.Tabi dediğin gibi gol olunca kayarak sevinme olayı benimde garibime gitti herhalde demo olduğu için böyle bir aksaklık oldu.

Taç atışlarına pek dikkat etmedim.Kalecinin topu tutmasında da anormal bir şeye rastlamadım.

erayaydemir1903
22.Ekim.2010, 15:21
ya çok ilginç şeyler var, demodur diye umuyorum yani bir önceki seneyi aratır eğer 3d bu şekildeyse

enesx86
22.Ekim.2010, 15:39
CM 2010 3D si bile FM2011 in 3D sinden daha iyi. o kadar diyorum yani.

Volkan Şen
22.Ekim.2010, 16:01
bu 3d geliştirilmesi lazım yaw :S

nessus
22.Ekim.2010, 18:28
2010 3d'si yeterliydi bence nasıl ondan daha kötü olabilir ki?

ersin123
22.Ekim.2010, 18:51
Sanmıyorum, olmaz. Çok büyük bir hata varsa ancak o zaman olur. Mesela gol olur ama top dışarı gider gibi.
Daha ne olcak oyuncular koşmuyor resmen buz üstünde kayıyor

perpetua
22.Ekim.2010, 18:57
Bu buz ustunde kayma herkesin karsilastigi bir durum degil bildigim kadariyla.

Su asamada tek soyleyebilecegim grafik karti suruculeri, directx ve Java'nin en son versiyonlarini yukledikten sonra FM'i kaldirip tekrar yuklemeniz.

Flawless Victory
22.Ekim.2010, 19:27
Daha ne olcak oyuncular koşmuyor resmen buz üstünde kayıyor

Daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum. 2D zamanından beri böyle hatalar düzeltilmiyor. Ancak bir sene sonra yeni oyun için yapılıyor bu düzeltmeler. 2D oynarken de top acayip falsolar alıyordu ama düzeltmiyorlardı. Bilmiyorum, belki de bunları düzeltmek o kadar kolay değildir ama sonuçta biz gördüğümüz kadarıyla değerlendirebiliriz. Kötüyse kötü deriz.

perpetua
22.Ekim.2010, 19:54
Bu kaymalar oyuna bu yil eklenen yeni animasyonlarda yasaniyor youtube'daki videolara bakarak durum bu gibi gorunuyor. Yani yeni animasyon (ozellikle gol sevinci) bir nedenle goruntulenemiyor.

Bunun nedeni oncelikle directx ve java'nin bilgisayarinda yenilenmemis olmasindan olabilir (yeni animasyon, yeni teknoloji mantigi ile). SI forumlarinda takipteyim. Sizinle benzer sorun yasayan birisi su anda cevap bekliyor. Cevap cikinca yazacagim.

Fernando Gago
22.Ekim.2010, 20:19
3D ciddi anlamda çok kötü eğer böyle olacaksa çekeceğimiz var.

erayaydemir1903
22.Ekim.2010, 20:49
perpatua sağol, haber bekliyoruz

Lucas Neill
22.Ekim.2010, 21:18
Ben hic öyle sacma sapan bi olayla karsilasmadim daha tabi ki eksiklikler var ama cok asiri sacma bisey olmadi simdilik memnunum.

nessus
22.Ekim.2010, 22:05
evet demoda ilk kez bi maç yaptım gol sevinçlerinde kayma sözkonusu :)

ersin123
23.Ekim.2010, 00:00
Bu kaymalar oyuna bu yil eklenen yeni animasyonlarda yasaniyor youtube'daki videolara bakarak durum bu gibi gorunuyor. Yani yeni animasyon (ozellikle gol sevinci) bir nedenle goruntulenemiyor.

Bunun nedeni oncelikle directx ve java'nin bilgisayarinda yenilenmemis olmasindan olabilir (yeni animasyon, yeni teknoloji mantigi ile). SI forumlarinda takipteyim. Sizinle benzer sorun yasayan birisi su anda cevap bekliyor. Cevap cikinca yazacagim.
Daha yayinlanmamış bir directx veya java kullandılarsa bilemem.

ersin123
23.Ekim.2010, 00:15
evet demoda ilk kez bi maç yaptım gol sevinçlerinde kayma sözkonusu :)

Sadece gol sevinçlerinde mi ? Bu sorun sadece bendemi anlamadım.

erayaydemir1903
23.Ekim.2010, 00:26
yok hocam ben yazdım, kalecinin topu tutması, oyuna sokması, taç atışları hepsi bomba

Fernando Gago
23.Ekim.2010, 00:32
forma görünümleri ve top görünümü de geçen seneye göre kötü durumda.

bu arada TV kamerası çok iyi olmuş

knsyr
23.Ekim.2010, 02:58
ronaldo bende kayarak gol attı 40 metreden :D kesnlkle değişmeli

metinoktay
23.Ekim.2010, 05:16
oynadığım demoda grafiklerin kalitesinin çok kötü olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların hareketleri, top sürmeleri çok komik görünüyor. Tahminim demo olduğundan böyle. Ekran kartım hd ati, 3 gb ram, her oyunu sorunsuz oynuyorum, onlarla da ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum.

yıldo_23
23.Ekim.2010, 12:47
oynadığım demoda grafiklerin kalitesinin çok kötü olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların hareketleri, top sürmeleri çok komik görünüyor. Tahminim demo olduğundan böyle. Ekran kartım hd ati, 3 gb ram, her oyunu sorunsuz oynuyorum, onlarla da ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum.

kesinlikle katılıyorum.ekran kartım ati mobility radeon hd 3650,6 gb ram var,diğer özelliklerin hepside oyunu fazlasıyla destekliyor.3d de yaşanan problemlerin sebebi bu değil.sigames artık 3d yapmasın bende..oyun genel anlamda güzel ama 3d tam bir rezalet.!!!

erayaydemir1903
26.Ekim.2010, 20:03
Hocam bir bilgi alabildiniz mi, orjinal oyunda böyle olmayacaktır umarım?

Fernando Gago
26.Ekim.2010, 22:55
Steam'de demoda güncelleme var Umarım 3D ile ilgilidir.

Volkan Şen
26.Ekim.2010, 23:07
Steam'de demoda güncelleme var Umarım 3D ile ilgilidir.

vayy iyimiş hemen bakalım.

Fernando Gago
26.Ekim.2010, 23:26
Güncellemeden sonra da denedin bir farklılık yok hala hayal kırıklığı

Flawless Victory
26.Ekim.2010, 23:58
3D'deki bazı saçma sapan hareketler için bir arkadaşımızdan mesaj aldım ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Kendisi forumumuza yazamıyormuş. Bu yöntemi deneyerek, 3D'de oyuncuların kayma sorununun ortadan kalktığını söylüyor. Ben denedim bir fark göremedim ama belki eksik yaptığım bir şey vardır, bir de siz deneyin. Ayrıca SI Games forumlarında bu konu açılmış, SI Games'ten birinin verdiği cevaplar var, anladığım kadarıyla DirectX, Java, ve ekran kartı sürücüsünün güncel ve son versiyon olmasını istiyor. Javanın bu günlerde yeni sürümü çıkmış, belki ondan kaynaklanıyor, işte arkadaşımız cergun'un mesajları :

sorun sanırım java yazılımından kaynaklanmakta;

denetim masası bölge dil tıkla ordan biçim olarak ingilizce(birleşik krallık) seç klavye ve diller- klavye değiştir ekle ingilizce birleşik krallık varsıyalandan ingilizce birleşik krallık

Ek Bilgi: fm içinde preferences-format bölümünüde düzenledim birleşik devletler kullandığı düzene göre onuda düzenlemek gerekebilir (zannetmiyorum ama her ihtimale karşılık;
positive currency format e1,000
negative currency format (e1,000)
decimal symbol ,
digit grouping symbol ,
other
date format dd/mm/yyy
date seperator /
odds fractional

bunları uyguladığın takdirde oyunda en azından bende animasyonlar yerine geldi kayarak ilerleme gibi saçmalıklar tamamen ortadan kalktı

http://community.sigames.com/showthread.php/230759-Unrealistic-player-movements-in-3D-mode?p=6021713&viewfull=1#post6021713

Sysmix
27.Ekim.2010, 00:29
"Why you don't want the understand ? 5day passed on relase demo but you still say "update your driver, reinstall ... " . I try everything . This is REGIONAL BUG ! All turkish user faced this problem !"

si forumundan alınan aynı buradaki yazı gibi bu sene çok görücez bu yazıyı. bu 3d düzelmiycek. bu senenin kazıgıda budur. geçen sene crush dump tan çektik - büyük bi çogunluk- bu senede bu 3d imanımızı gevreticek.

çünkü bu samimiyetsiz adamlar ne zaman aynı şeyleri tekrar etse bi konu hakkında o olay hallolmuyor. yükle kaldır, yine yükle, sürücüleri güncelle, olmaz yanlış yaptınız yine sil yükle, javayı yükle , sisteminiz yetmiyodur - ki sanki gta liberty city manager oynuyoruz- oyunu komple silin, face pakcleri silin. bu böyle 1 sene gider seneye anca hazıran gibi tamam olur o zamanda zaten bütün zevk iştah kaçar.

her sene "bu sene orjinal almayacağımm" dıyorum ama tek adam gibi oynadıgım oyun bu. allah aşkına şu hataları gidermek bu kadarmı zor !? bu dediklerim tamamen forumda verdikleri cevaplara dayalı.

he olur düzelir, belki orjinalinde böyle değildir, o çıkan trailer lardaki gibidir oyun o zaman gelirim burda dediklerimi yerim ama daha şimdiden öneriler sıralayıp yol gösteriyolarsa benim gözüm korktu bu işten dostum.

yıldo_23
27.Ekim.2010, 00:41
Daha yayinlanmamış bir directx veya java kullandılarsa bilemem.

herşey son sürüm bende..arkadaşın dediği en en en son çıkan bişeyler bilmiyorum yani:)

Sysmix
27.Ekim.2010, 00:44
herşey son sürüm bende..arkadaşın dediği en en en son çıkan bişeyler bilmiyorum yani:)

2011 şimdiden hayırlı olsun o zaman :uzgun:

yıldo_23
27.Ekim.2010, 00:45
"Why you don't want the understand ? 5day passed on relase demo but you still say "update your driver, reinstall ... " . I try everything . This is REGIONAL BUG ! All turkish user faced this problem !"

si forumundan alınan aynı buradaki yazı gibi bu sene çok görücez bu yazıyı. bu 3d düzelmiycek. bu senenin kazıgıda budur. geçen sene crush dump tan çektik - büyük bi çogunluk- bu senede bu 3d imanımızı gevreticek.

çünkü bu samimiyetsiz adamlar ne zaman aynı şeyleri tekrar etse bi konu hakkında o olay hallolmuyor. yükle kaldır, yine yükle, sürücüleri güncelle, olmaz yanlış yaptınız yine sil yükle, javayı yükle , sisteminiz yetmiyodur - ki sanki gta liberty city manager oynuyoruz- oyunu komple silin, face pakcleri silin. bu böyle 1 sene gider seneye anca hazıran gibi tamam olur o zamanda zaten bütün zevk iştah kaçar.

her sene "bu sene orjinal almayacağımm" dıyorum ama tek adam gibi oynadıgım oyun bu. allah aşkına şu hataları gidermek bu kadarmı zor !? bu dediklerim tamamen forumda verdikleri cevaplara dayalı.

he olur düzelir, belki orjinalinde böyle değildir, o çıkan trailer lardaki gibidir oyun o zaman gelirim burda dediklerimi yerim ama daha şimdiden öneriler sıralayıp yol gösteriyolarsa benim gözüm korktu bu işten dostum.

dediklerinin altına imzamı atarım..assasin creed 2 ayarı grafikler içeren bir oyunmu oynuyoruz yok javanın son sürümü yok direct x falan..herşey sonun sonu bende..oyunlarında arasınlar kabahati bizim sistemlere çamur atılmasın..

yıldo_23
27.Ekim.2010, 00:46
2011 şimdiden hayırlı olsun o zaman :uzgun:

yok kardeş nerde:)..orjinali satın almıştım..aynı şeyi onda da görürsem yasal yollara başvururum.

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 01:22
:( oyun mu alıyoruz çile mi çekiyoruz belli değil, yani eğer orjinal oyunda da böyleyse yandık. Format atıldı makineme, her şey son sürümünde ve güncel, demoyu tekrar kurdum, yine aynı komik şeyler, 4gb ram ve 512 mb 256 bit ekran kartım var (neyse işte cod'da dahil her oyunu en üst grafiklerle açıyorum) açıkçası geçen seneki 3d bundan 10 kat daha iyiydi. Yok eğer geçen seneden daha kötü olacaksa benim de sondur bu sene. Yeter yani, bir oyun çıkartıyorlar geçen sene de patch manyağı olduk. Utanmasalar "Türkler 2d oynasın" deyip çıkacaklar işin içinden. Tamam ben de karşıyım kopya oyuna da kardeşim ben orjinal alıyorum benim günahım ne? Taç atışını belden atıyor erifler ya. Ayıptır. Bir de yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bekleyeceğiz artık bakalım orjinali iyidir de belki demo hatasıdır.

poetika
27.Ekim.2010, 12:29
http://forums.fm-britain.co.uk/index.php?topic=11691.0;prev_next=next#new
Adamlar bu forumda fm 2011 demo ile oynadıkları oyunların görüntülerini koymuşlar. Bu görüntülerin hiçbirinde bizde 3d maç motorunda yaşanan abuk sabuk kayma durumları yok. Çok ilginç.

Sekopej
27.Ekim.2010, 12:32
Forumda da bu çözümden bahsedildi hatta bu konuda 28 numaralı mesaj;

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1861741&postcount=28

Kesin çözüm müdür, kesin değil herhalde ama bu şekilde yaparak sorunun giderdiğini söyleyenler var.

Volkan Şen
27.Ekim.2010, 13:14
yapacakları 3d ninde :S

M1ylanger
27.Ekim.2010, 13:35

Kesin çözüm müdür, kesin değil herhalde ama bu şekilde yaparak sorunun giderdiğini söyleyenler var.

Bu yöntemi denemedim ama aşağıdaki bölümün biraz daha ayrıntılı anlatılması lazım.Misal benim işletim sistemi XP orada İngilizce'nin birçok bölümü var ama birleşik kralllık diye bir şey yok o bahsettiği ABD mi ? Yine aynı bölümde "klavye ve diller" felan yazmış o menüde böyle bir yer yok sadece diller bölümü var oradan da ayrıntılar sekmesine geçerek düzenleme yapabiliyorsun.Ek olarak ekle butonuna bastığın zaman giriş dili ve klavye düzeni diye 2 bölüm çıkıyor orada da birleşik krallı dye bir seçenek yok.

"denetim masası bölge dil tıkla ordan biçim olarak ingilizce(birleşik krallık) seç klavye ve diller- klavye değiştir ekle ingilizce birleşik krallık varsıyalandan ingilizce birleşik krallık"

Demo için hiçbir şeyde değişiklik yapmam oyun full olarak çıksın eğer aynı sorun devam ederse bu yöntemi deneriz.

yıldo_23
27.Ekim.2010, 14:33
Bu yöntemi denemedim ama aşağıdaki bölümün biraz daha ayrıntılı anlatılması lazım.Misal benim işletim sistemi XP orada İngilizce'nin birçok bölümü var ama birleşik kralllık diye bir şey yok o bahsettiği ABD mi ? Yine aynı bölümde "klavye ve diller" felan yazmış o menüde böyle bir yer yok sadece diller bölümü var oradan da ayrıntılar sekmesine geçerek düzenleme yapabiliyorsun.Ek olarak ekle butonuna bastığın zaman giriş dili ve klavye düzeni diye 2 bölüm çıkıyor orada da birleşik krallı dye bir seçenek yok.

"denetim masası bölge dil tıkla ordan biçim olarak ingilizce(birleşik krallık) seç klavye ve diller- klavye değiştir ekle ingilizce birleşik krallık varsıyalandan ingilizce birleşik krallık"

Demo için hiçbir şeyde değişiklik yapmam oyun full olarak çıksın eğer aynı sorun devam ederse bu yöntemi deneriz.

kesinlikle kesin çözüm olmadığını az önce anladım.ayrıca bir oyun oynıcam diye de bu kadar takla atmak istemiyorum.bunca zamandır cm-fm oynuyorum böyle bişey görmedim.sigames forumlarınıda takip insanları aptal yerine koymaktan başka bişey yapmıyolar.demo benim için tam bir fiyaskodur.laptopdan da şimdi kaldırdım zaten.steam'den oyunun full sürümünü indirince görücez..hayırlısı bakalım

Flawless Victory
27.Ekim.2010, 14:44
1. sayfadaki konuda SI Games'ten bir yetkilinin bu soruya verdiği yanıtları içeren link var ve sanırım sadece Türkiye ile alakalı bir uyarı yapmış, dediğim gibi çeviremediğim için size o cevapları aktaramıyorum. Bir hayırsever çıkar da o cümlelerin Türkçe'sini koyarsa herkes durumu anlar.

yıldo_23
27.Ekim.2010, 14:49
linki atarmısın hemen bi bakim

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 14:54
arkadaşlar çabuk:)

Sekopej
27.Ekim.2010, 14:57

Ben demoyu yüklemediğimden nasıldır bilmiyorum, oyun çıktığında bakacağım ama bu 3d'yi sorunsuz oynayanlar da varsa demek ki bir şekilde bu sorun çözülebiliyor. Demoyu yüklemiş olsam kafayı takıp sinir olabilirdim çözmek için, 2008'de oyunu bu şekilde oynamamız gerekiyordu, umarım bu seride de bu değişiklikler oynamak zorundakalmayız oyunu.

Sysmix
27.Ekim.2010, 15:33
link bu: http://community.sigames.com/showthread.php/230759-Unrealistic-player-movements-in-3D-mode?p=6021713&viewfull=1#post6021713

belacqua isimli bi üyenin postu;

BIG NEWS:

I just changed my "regional settings" in Windows to "United Kingdom" and keyboard settings to "English" and ice skating problem has disappeared.

How about that???

Please Glenn say sth about this. How can the regional settings cause such a problem??
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

denetim masasından bölgesel dil seçenek kısmındaki tıkladığımzıda gelen ilk pencerede il seçenek olan"TÜRKÇE" yi "İNGİLİZCE" 2. seçenek olan "TÜRKİYE" yi "BİRLEŞİK KRALLIK" yapmış ve "buzda kayma" efekti çözülmüş normale dönmüş.

sonra aynı kişi bi post daha yazmış;

-------------------------------------------------------
if so, i should have similar problems in other games aswell. but it's just FM 2011. If the other people who are having the same problem can solve this issue the same way (others use different grpahic cards) then it is a bug in the game.

another way to test is that someone in UK can change his settings to Turkey (both country and keyboard) and run the game. we can be sure then.

otherwise it may really be the graphic card driver.
----------------------------------------------------------------------------------

keşke diğer oyunlarda da alsam aynı hatayı ama sadece fm de alıyorum demiş. bunu yaparak düzeltebilirler belki aynı hatayı alanlar demiş. - elemanın grafik kartı ATI Mobility Radeon HD 2600 bunun üstüne yorum yapmış.

sonrada : ingiltereden biride dil ayarını türkçe yapsın bakalım ne olucak? oyun hatası mı yoksa grafik kart hatası mı? diye bir öneri sunmuş.

ama biraz aşağıda flumbollen isimli isveçli kullanıcıda aynı hatayı aldığını yazmış. sistemi; i7 930, 12gb, 5850.

başka bir kullanıcı:

----------
I downloaded 3 different updates and the last one was released on 22 Oct. Ice skating issue is still there. So if you stiill insist that the problem is because of the graphic card, I gave up. Nothing else to do.
-------------

3 farklı update denemiş hala aynı hata. hala ekran kartı yuzunden oluyor dersenız benden bu kadar demiş.

son mesaj bu:

we can see that belacqua has ATI.. ATI users can solve the ıssue by changıng the the regıonal settıngs to UK.. NVDIA users couldn't solve thıs problem no matter how old the graphıc driver is!! Such a frustating bug it is!! and so much jaded we are for SI team insisting that they're not responsible with this issue..

yani ekran kartı ati olanlar dil mil ayarı yaptıktan sonra hatandan kurtulduğu yönünde bir sonuca varılmış.

son mesaj tarihii 22 ekim. 5 gündür ne bişey yazılmış ne de bir yetkili son bir yorum yapmış. ATI olanlar sürücüleri yükleyip dili değiştiricek. NVDIA olanlar gece 12 yi vurmadan 3 mum yakıcak, 3 farklı karınca yuvasından alınan topraklar mum ateşinde ısıtılıp ılık suyun içine atılıcak ve pc kasasının üstüne serpiştirilecek.

Sysmix
27.Ekim.2010, 15:48
adamlar herhalde sesimizi duydu ve 5 günden beri yazılmayan başlığa yazdılar;

Glenn Wakeford

When you changed regional settings, was that with the game already installed, or between uninstalling and re-installing?

Also, where are you installing the game to? What's your filepath to your exe? (e.g. "c:\program files\sports Interactive\fm2011\fm.exe")
--------------------------------------------------------------------

şimdi diycekler ki c e yüklemeyin başka bir hard disc bölümlemesi yapın fm için.

merak edıyorum nasıl saçma bir sonuca varılıcak.

ayrıca bizim site yöneticililerinden bu hatayı alan demoyu oyanayan yok mu? varsa sizlerde durum nedir?

sırf bu hata yüzünden demoya elim gitmiyor. 2008 de de dil mil zımbırtısı çekmiştik. ulan 1 sene geç çıksın tam çıksın nedir bu olay bu kadar.

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 15:55
Nvdia olanlar yan bastı yani :) inanmıyorum ya, yuh artık yakında windows 98'i kurun ona yükleyin filan diyecekler. Yapacakları işe ben, yok kararım kesin dostlar, eğer orjinal oyunda da böyleyse benim için sondur. Zaten bu Türkçe olayında da midem kalkmadı değil. Şu platformdaki insanlar Türkçe için ne kadar uğraştı. Biz de latin alfebesini kullanıyoruz İngilizler de, bu kadar naz yapmanın ne kıymeti var ya. "Oyunda kayma hatası var nasıl düzelteceğiz" -Dili değiştir. Cevaba bak çay demle

yıldo_23
27.Ekim.2010, 16:12
Nvdia olanlar yan bastı yani :) inanmıyorum ya, yuh artık yakında windows 98'i kurun ona yükleyin filan diyecekler. Yapacakları işe ben, yok kararım kesin dostlar, eğer orjinal oyunda da böyleyse benim için sondur. Zaten bu Türkçe olayında da midem kalkmadı değil. Şu platformdaki insanlar Türkçe için ne kadar uğraştı. Biz de latin alfebesini kullanıyoruz İngilizler de, bu kadar naz yapmanın ne kıymeti var ya. "Oyunda kayma hatası var nasıl düzelteceğiz" -Dili değiştir. Cevaba bak çay demle

aynen öyle...!!!

poetika
27.Ekim.2010, 16:54

ya bi dakka şimdi, biz ön sipariş verdik. ben de canavar gibi nvidia gigabyte ekran kartı var. sırf bunun yüzünden buz pateni mi oynayacam? bu sorunun mutlaka çözüleceği kanaatindeyim. yani inşallah çözülür.

Sysmix
27.Ekim.2010, 17:10
ya bi dakka şimdi, biz ön sipariş verdik. ben de canavar gibi nvidia gigabyte ekran kartı var. sırf bunun yüzünden buz pateni mi oynayacam? bu sorunun mutlaka çözüleceği kanaatindeyim. yani inşallah çözülür.

11.0.9 patch ile herşey halolur 2011 temmuz itibariyle

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 18:10
Sysmix o baktığın yeri takip et müdür, bizi de bilgilendir, sinirim zıpladı ya

Sysmix
27.Ekim.2010, 20:51
Sysmix o baktığın yeri takip et müdür, bizi de bilgilendir, sinirim zıpladı ya

Glenn Wakeford denilen amca en son şunu sormuştu;
----------------------------
When you changed regional settings, was that with the game already installed, or between uninstalling and re-installing?

Also, where are you installing the game to? What's your filepath to your exe? (e.g. "c:\program files\sports Interactive\fm2011\fm.exe")
-------------------------

meali: dil ayarlarını oyun yüklüyken mi değiştridiniz yoksa silip değiştirip yeniden mi yüklediniz? birde oyun nerede yüklü? c mi d mi neyse işte.

furio nickli turkıyeden olan elemanda zaten oyunun yüklü oldugunu steamden oynadıgını sölemiş.

biraz üst kısımlarda aynı eleman NVDIA sahibi 2 arkadaşının aynı çözümü denediği ama olmadığını sölemiş.

bende bi soru sordum Glenn denen "insan evladına"

"bu mantıklı bir çözüm mü? yada bu çözüm sırf ati kullanıcıları içinmi geçerli? ingiltereden bir eleman ülke ayarını türkiye yada başka ülke yapsa aynı hatayı alıcakmı?" dedim.

bakalım bekliyoruz...

Sysmix
27.Ekim.2010, 20:54
Bizim yöneticilerimizden demoyu indirip oynayan var mı ? aynı hatayı alan var mı? varsa ekran kartı nedir? yoksa erkan kartı nedir? çözüm bulan varmıdır bu dil ayarı dışında?

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 21:16
inş cevap verirler

GeNç KaRTaL
27.Ekim.2010, 21:25
Bizim yöneticilerimizden demoyu indirip oynayan var mı ? aynı hatayı alan var mı? varsa ekran kartı nedir? yoksa erkan kartı nedir? çözüm bulan varmıdır bu dil ayarı dışında?

Bende de kayma problemi oldu.Demoyu yüklemeden güncellemeden dolayı problem olacağını okuduğum için güncellemeleri yapıp/kontrol edip öyle yüklemiştim.Bu çözümü denemedim sonra.Çünkü demoyu yüklediğimde göz atmak için bir maç yapıp çıktım.Sonra da açmadım hiç.

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 21:30
Herkes yaşıyor abi, lan ne diyeyim ben bunlara ya

erayaydemir1903
27.Ekim.2010, 22:12
http://www.youtube.com/watch?v=pbus8b1AW0k&NR=1

Eyvahlar olsun

Flawless Victory
27.Ekim.2010, 23:27
Bende Demo'da sorun var, daha önce belirtmiştim, Ati ekran kartım var ancak bu çözümü birkaç kere denememe rağmen sorunu gideremedim. Demoyu yüklemeden önce dil ayarını yapmak daha doğru olur mu bilmem ama dil değiştirerek 2007'deki gibi bu oyunu oynamak hiç mantıklı gelmiyor bana. Sorunu çözeceklerdir, hep Türkçe'den sorun çıkması da şüphelendiriyor beni.

metinoktay
28.Ekim.2010, 03:26
bir oyun oynıcam diye de bu kadar takla atmak istemiyorum.

harika bir cevap. paranı ver, oyunu al, sonra takla at :) sorunsuz bir fm çıksa da verdiğimiz zar zor bulduğumuz paralar hak edilse...

ayrıca ingiltere en alt liginden açtığım kariyerimde maç esnasında hata verdi ve oyundan attı. 1,5 saat falan uğraştığım demo kariyeri çöpe :) steam üzerinden indirdiğim 1 gb olan demo... 512 hd ati 3400 ekran kartı, 3 gb ddr ram, 500 gb hard disk, win 7 ultimate, vs vs özellikte... pes 11, fifa 11 oyunlarında hiç bir sorun olmadan oynuyorum bu arada...

metinoktay
28.Ekim.2010, 03:30
hep Türkçe'den sorun çıkması da şüphelendiriyor beni.

mantıklı bir yaklaşım.

poetika
28.Ekim.2010, 11:03
acaba fm 2011 oyununun yapımında emeği geçen ve sigames ile irtibat halinde olan turksportal yöneticileri ya da görevlileri bu konuyu sigames firmasına ilettiler mi? ilettilerse sorunla ilgili detaylı bir bilgi var mı? yardımcı olurlarsa çok seviniriz.

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 13:25
cod alıyorum orjinal sorun olmuyor, assassin's creed alıyorum sorun olmuyor ama her sene fm de mutlaka bir arıza çıkıyor

nikootinn
28.Ekim.2010, 13:35
harika bir cevap. paranı ver, oyunu al, sonra takla at :) sorunsuz bir fm çıksa da verdiğimiz zar zor bulduğumuz paralar hak edilse...

ayrıca ingiltere en alt liginden açtığım kariyerimde maç esnasında hata verdi ve oyundan attı. 1,5 saat falan uğraştığım demo kariyeri çöpe :) steam üzerinden indirdiğim 1 gb olan demo... 512 hd ati 3400 ekran kartı, 3 gb ddr ram, 500 gb hard disk, win 7 ultimate, vs vs özellikte... pes 11, fifa 11 oyunlarında hiç bir sorun olmadan oynuyorum bu arada...

Almayın sizde arkadaşlar.Biraz uzak bir örnek olacak ama oyuna kızıp da yine de Fm'yi alıp oynayanlara şöyle bir benzetme yapacağım ; Hepimizin bildiği gibi ulusal televizyon kanallarımız hergün sabahları yaptıkları kadın programlarında konu çocuklara gelince ; ''Çocuklarınıza fast food ürünler yedirmeyin,besin değerleri yok,sağlıksız vb.'' derler.Programdan sonra gün boyunca o bildiğimiz çeşitli fast food firmalarının reklamlarını ardı ardına verirler.
Conficius'un meşhur bir sözü vardır;''Karanlığa küfredeceğine bir mum yak.'' diye.Ben de fmden sürekli şakiyet etmelerine rağmen yine de 70-80 tl bayılıp oyunu alanlara bu sözün üzerinde düşünmelerini,yani oyunun korsanını bile almayarak tepki göstermelerini tavsiye ediyorum.Bakın o zaman SI games nasıl mükemmel,sıfır bug içeren bir oyun çıkaracak.

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 14:15
Almayın sizde arkadaşlar.Biraz uzak bir örnek olacak ama oyuna kızıp da yine de Fm'yi alıp oynayanlara şöyle bir benzetme yapacağım ; Hepimizin bildiği gibi ulusal televizyon kanallarımız hergün sabahları yaptıkları kadın programlarında konu çocuklara gelince ; ''Çocuklarınıza fast food ürünler yedirmeyin,besin değerleri yok,sağlıksız vb.'' derler.Programdan sonra gün boyunca o bildiğimiz çeşitli fast food firmalarının reklamlarını ardı ardına verirler.
Conficius'un meşhur bir sözü vardır;''Karanlığa küfredeceğine bir mum yak.'' diye.Ben de fmden sürekli şakiyet etmelerine rağmen yine de 70-80 tl bayılıp oyunu alanlara bu sözün üzerinde düşünmelerini,yani oyunun korsanını bile almayarak tepki göstermelerini tavsiye ediyorum.Bakın o zaman SI games nasıl mükemmel,sıfır bug içeren bir oyun çıkaracak.

Hocam oyunu seviyoruz çünkü oyunu yapanları değil. Ben spor basınında çalışıyorum, spor basınında yaş olarak benimle aynı yaş grubundaki herkes bu oyunu oynuyor ve her sene yaşanan onca soruna rağmen oynamaya da devam ediyoruz çünkü zevk alıyoruz ve hep ümit ediyoruz bir sonraki daha iyi olacak diye. Ama ne yazık ki her sene bir şok yaşatıyorlar bize. Yine de korsan oyun almak çözüm değil. Benim son zaten, bu sene de bazı abukluklar yaşanırsa bir daha almam orjinalini ama korsan da hiç almam.

Lightning
28.Ekim.2010, 17:09
Ekran kartım ATI HD 4650.

10.10 yani son driver yüklü.

Directx x, Visual C++ , Java falan güncel.

Steamdan indirip oynuyorum oyunu.

Buzda kayma sorunu bende de var. Çok saçma hareketler var ya..

Biz bunu söyleyincede diyorlarki yok dil değiştirin yok onu sil bunu yükle yok tekrar şunu yükle..

Ya biz oyun çıkar çıkmaz düzgün bi fm oynayamacak mıyız?

O kadar sistem isteyen oyunlarda olmuyor bu sorunlar, olsa bile çözümü kolay oluyor.

Bunun çözümü bile belli değil.

Ve bu sorunla karşılaşmayan birine daha denk gelmedim.

Umarım yine oyun çıktıktan sonra 11.1 patch çıkar.. Büyük ihtimal öyle olacak..

metinoktay
28.Ekim.2010, 17:35

biz soruna çözüm aramak için eleştiriyoruz sen ise almayın o zaman diye neredeyse bizi döveceksin :) iyi almayalım tamam :)

nikootinn
28.Ekim.2010, 18:13
Metinoktay,çözüm aramak için eleştiriyorsunuz diyorsun da sence oyunun yapımcıları sizin eleştirilerinizi ciddiye alıyor mu ? Yıldo_23 nickli arkadaşımızın bir önceki sayfada yazdığı gibi sigames forumlarınıda takip insanları aptal yerine koymaktan başka bişey yapmıyolar.Fm 2009 ve 2011'in 3dlerini bir karşılaştır bakalım.Topu topu 1 arpa boyu yol alındığını göreceksin.

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 18:40
Ekran kartım ATI HD 4650.

10.10 yani son driver yüklü.

Directx x, Visual C++ , Java falan güncel.

Steamdan indirip oynuyorum oyunu.

Buzda kayma sorunu bende de var. Çok saçma hareketler var ya..

Biz bunu söyleyincede diyorlarki yok dil değiştirin yok onu sil bunu yükle yok tekrar şunu yükle..

Ya biz oyun çıkar çıkmaz düzgün bi fm oynayamacak mıyız?

O kadar sistem isteyen oyunlarda olmuyor bu sorunlar, olsa bile çözümü kolay oluyor.

Bunun çözümü bile belli değil.

Ve bu sorunla karşılaşmayan birine daha denk gelmedim.

Umarım yine oyun çıktıktan sonra 11.1 patch çıkar.. Büyük ihtimal öyle olacak..

KIŞ OLİMPİYATLARI FM 2011 :)

perpetua
28.Ekim.2010, 19:07
Bu sorun ile herkes mi karsilasiyor yoksa bazilari mi?

Yani bolgesel ayarlari degistirmeden, bu sorun ile karsilasmayan kimse var mi? Sormamin nedeni, beta test surecinde bu sorunu beta test yapanlar arasinda kimse gozlemlemedi. Acaba farkli sistem konfigurasyonlarindan dogan bir durum mu?

Ya peki FM 2010 hala bilgisayarinizda mi?

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 19:24
Fm 2010 yok benim bilgisayarımda

Fernando Gago
28.Ekim.2010, 19:40
Bu sorun ile herkes mi karsilasiyor yoksa bazilari mi?

Yani bolgesel ayarlari degistirmeden, bu sorun ile karsilasmayan kimse var mi? Sormamin nedeni, beta test surecinde bu sorunu beta test yapanlar arasinda kimse gozlemlemedi. Acaba farkli sistem konfigurasyonlarindan dogan bir durum mu?

Ya peki FM 2010 hala bilgisayarinizda mi?

FM 2010 Hem steam olarak hem normal cd formatında bilgisayarımda yüklü ve FM 2011'de 3d sorunuyla karşılaşıyorum?

Flawless Victory
28.Ekim.2010, 20:53
Bende hala FM 2010 kurulu ve steam olarak.

shogun.
28.Ekim.2010, 22:26
Demo cıkalı 1 hafta oldu adam hala driverlarınızı uptadeleyin diyor ; sanki biz gerizakalıyız uptadelemeyi denemedik .Ayrıca bu konuda Turksportalın bu kadar pasif kalmasını yadırgıyorum. Madem Fm'nin Turkiye bacagısınız madem adamlarla kontak halindesiniz teamwieverdan su sorunu gosterin gorsunler cozsunler bir once . Hersene Turkiyeyle ilgili bir bug cıkmasından bıktım . 2009da 2lig fixturleri olusmuyordu , 2010da soyisimler yazmıyordu ,2011 de animasyon sorunu inanın bu durum komplo teorileri uretiyor adamın kafasında .

metinoktay
29.Ekim.2010, 00:35
Metinoktay,çözüm aramak için eleştiriyorsunuz diyorsun da sence oyunun yapımcıları sizin eleştirilerinizi ciddiye alıyor mu ? Yıldo_23 nickli arkadaşımızın bir önceki sayfada yazdığı gibi sigames forumlarınıda takip insanları aptal yerine koymaktan başka bişey yapmıyolar.Fm 2009 ve 2011'in 3dlerini bir karşılaştır bakalım.Topu topu 1 arpa boyu yol alındığını göreceksin.

zaten bu sitedeki üst yönetici kısmındaki arkadaşlar sigames e iletme imkanı ya da zamanı olmayan arkadaşların yerine gerekli uğraşı gerçekleştiriyorlardır, belli bir yere kadar ciddiye alırlar ya da almazlar, orjinal almayarak elbette boykot ediyoruz zaten bazı arkadaşlar olarak, bu yıl kendim orjinal almaktan vazgeçtim mesela. konuşma üslubunu kaba saba değil, saygı çerçevesinde yapman daha mantıklı olacaktır.

yıldo_23
29.Ekim.2010, 00:43
zaten bu sitedeki üst yönetici kısmındaki arkadaşlar sigames e iletme imkanı ya da zamanı olmayan arkadaşların yerine gerekli uğraşı gerçekleştiriyorlardır, belli bir yere kadar ciddiye alırlar ya da almazlar, orjinal almayarak elbette boykot ediyoruz zaten bazı arkadaşlar olarak, bu yıl kendim orjinal almaktan vazgeçtim mesela. konuşma üslubunu kaba saba değil, saygı çerçevesinde yapman daha mantıklı olacaktır.

yöneticiler eminim gerekli iletişimi kuruyolardır ve sorunun tam olarak nerden kaynaklandığını bulup orjinal oyunda da bu hatanın devam etmesi halinde bize gereken açıklamaları yapacaklardır..asıl önemli olan yapılan açıklama olacak..yine abuk subuk dil ayarları mevzusu olursa buda aldığımson fm olur.oyun ruhumuza işlemiş..oynamam şunu yaparım bunu yaparım diyemiyorum:).ama gerçekten başlangıç en azından fiyasko oldu..umarım ilerleyen günlerde bi çözüm bulunur..sabır 1 hafta kaldı:)..herkese iyi oyunlar..

perpetua
29.Ekim.2010, 12:45
Arastirma ekibi olarak cikan hatalari SI'a duzelttirme konusunda biraz tecrubemiz var. Ozellikle Turkiye liginde olusan hatalarin ve yeniliklerin duzeltilmesi icin her yil SI'a rapor yolluyoruz.

Bu raporlar yollandiktan sonra 1-2 gun icinde duzeltilmiyor. Duzeltilmiyor cunku sorunlar onem sirasinda konuluyor ve buna gore duzeltmeler yapiliyor.

Mesela sizlerin karsilastigi bazi animasyonlarin gorulmemesi, takdir edersiniz ki, oyunun hic calismamasindan daha onemsiz bir hata ve pek tabii zamanlarini once oyundaki daha onemli sorunlari duzeltmek icin harcayacaklar. Bu nedenle raporlandiktan sonra 2 gun icinde bir hatanin duzeltilmesi mumkun olmayabiliyor.

Sorunun duzeltilmesi icin de sizlerden bilgi almak zorundalar. Mesela SI forumlarindaki basliga bakiyorum. Sorunu belirten ilk iki kisinin de grafik karti suruculerinden birisi 6 yillik, digeri 3 yillik. Bunu gorunce tabii ki ilk soylenecek sey bu suruculerin yenilenmesi.

Bir diger arkadas 5 gun once yenilenmis suruculerle calismadigini soyluyor ve bundan sonra SI'in calisani baska bilgiler almak icin soru sormaya basliyor. Pek tabii sorunun nedenini ogrenmeden once bilgi toplamasi lazim. Bu bilgileri derleyecek ve bunu duzeltecek kisiye bilgi verecek ki sorunun duzeltilmesi mumkun olsun.

Bu arada ofisteki bir bilgisayarlarina Turkce Windows yukleyecekler ve sorunu kendi ofislerinde gorecekler ki uzerinde calisabilsinler ve duzeltebilsinler.

Agresif olmanin hic bir yarari yok. Sorun ile karsilasiyoruz, hemen simdi duzeltin gibi bir yaklasima da gerek yok. Sorunun oldugu onlara iletildi, onlar da bilgi toplayip bunu duzeltmek icin cabaliyorlar/cabalayacaklar. Eger siz de sorunun cozulmesini istiyorsaniz, sorduklari sorulara dogru cevaplari vermeniz ve duzeltmeleri icin onlara yardimci olmaniz gerekir. Hala 5 gundur cevap almadik, Turklere neden boyle davraniyorsunuz gibi yapici olmayan elestirileri okumak, kotu davranilmak icin o forumlara girmiyor bu insanlar. Duzeltmeyi yapmalari icin de herhangi bir duygu somurusune ihtiyaclari da yok. Gercekten yardimci olmak istedikleri ve sorunlari ortadan kaldirmak istedikleri icin bu basliklara giriyorlar. Bu nedenle o forumlar var ve sorunlarinizi dile getirebiliyorsunuz. Agresif tutumunuz sadece onlarin islerini daha az istek ile yapmalarina neden olur.

Zekirdek
29.Ekim.2010, 13:20
Son yama çıkana kadar düzeltsinler de öncesi umrumda değil. Hem son yamayı yükleyerek oynarım.

metinoktay
29.Ekim.2010, 13:22
Arastirma ekibi olarak cikan hatalari SI'a duzelttirme konusunda biraz tecrubemiz var. Ozellikle Turkiye liginde olusan hatalarin ve yeniliklerin duzeltilmesi icin her yil SI'a rapor yolluyoruz.

Bu raporlar yollandiktan sonra 1-2 gun icinde duzeltilmiyor. Duzeltilmiyor cunku sorunlar onem sirasinda konuluyor ve buna gore duzeltmeler yapiliyor.

Mesela sizlerin karsilastigiz bazi animasyonlarin gorulmemesi, takdir edersiniz ki, oyunun hic calismamasindan daha onemsiz bir hata ve pek tabii zamanlarini once oyundaki daha onemli sorunlari duzeltmek icin harcayacaklar. Bu nedenle raporlandiktan sonra 2 gun icinde bir hatanin duzeltilmesi mumkun olmayabiliyor.

Sorunun duzeltilmesi icin de sizlerden bilgi almak zorundalar. Mesela SI forumlarindaki basliga bakiyorum. Sorunu belirten ilk iki kisinin de grafik karti suruculerinden birisi 6 yillik, digeri 3 yillik. Bunu gorunce tabii ki ilk soylenecek sey bu suruculerin yenilenmesi.

Bir diger arkadas 5 gun once yenilenmis suruculerle calismadigini soyluyor ve bundan sonra SI'in calisani baska bilgiler almak icin soru sormaya basliyor. Pek tabii sorunun nedenini ogrenmeden once bilgi toplamasi lazim. Bu bilgileri derleyecek ve bunu duzeltecek kisiye bilgi verecek ki sorunun duzeltilmesi mumkun olsun.

Bu arada ofisteki bir bilgisayarlarina Turkce Windows yukleyecekler ve sorunu kendi ofislerinde gorecekler ki uzerinde calisabilsinler ve duzeltebilsinler.

Agresif olmanin hic bir yarari yok. Sorun ile karsilasiyoruz, hemen simdi duzeltin gibi bir yaklasima da gerek yok. Sorunun oldugu onlara iletildi, onlar da bilgi toplayip bunu duzeltmek icin cabaliyorlar/cabalayacaklar. Eger siz de sorunun cozulmesini istiyorsaniz, sorduklari sorulara dogru cevaplari vermeniz ve duzeltmeleri icin onlara yardimci olmaniz gerekir. Hala 5 gundur cevap almadik, Turklere neden boyle davraniyorsunuz gibi yapici olmayan elestirileri okumak, kotu davranilmak icin o forumlara girmiyor bu insanlar. Duzeltmeyi yapmalari icin de herhangi bir duygu somurusun ihtiyaclari da yok. Gercekten yardimci olmak istedikleri ve sorunlari ortadan kaldirmak istedikleri icin bu basliklara giriyorlar. Bu nedenle o forumlar var ve sorunlarinizi dile getirebiliyorsunuz. Agresif tutumunuz sadece onlarin islerini daha az istek ile yapmalarina neden olur.

yönetici arkadaş daha ne açıklama yapsın, bunun üzerine agresif yorumlar ve çözüm sağlamaktan uzak tartışmalar yapmak yersiz, fm severlere olarak buradayız ve en düzgün şekillde gerekli şeyleri yapmalıyız, teşekkürler açıklama için.

erayaydemir1903
29.Ekim.2010, 17:24
Umarım en kısa zamanda çözülür

erayaydemir1903
30.Ekim.2010, 20:39
Arkadaşlar var mı bir gelişme

yıldo_23
31.Ekim.2010, 12:58
Arkadaşlar var mı bir gelişme

sigames forumu izlediğim kadarıyla konuyla ilgili hala daha açık ve net bir bilgi verilmiş değil.40 dolar bayıldığınız oyuında bu sorun şundan kaynaklanmatadır bunu böyle yaparsanız böyle olur yada biz bunu böyle böyle yapıp sorunu ortadan kaldıracağız gibi bişey henüz görmüş değilim:).inşallah olumlu bir gelişme olur ama sigameste bir arkadaşın yazdığı şu mesaj beni umutsuzluğa düşürdü.buyrun burdan yakın derler ya ahanda öyle bişey:)

I also have the same problem and from turkey too. Just bought my laptop 2 days ago, having ati 1GB hd5650 and did all necessary updates, but no help. Also tried regional settings trick recommended above, but this did not help at all.

Arkadaşımız türkiyeden olup aynı sorunu yaşadığını,laptobunu 2 gün önce aldığını,bölgesel ayarları yapmasına rağmen işe yaramadığını söylüyor..

Bende forumdaki en son yazdığım mesajta oyunun full sürümümde de aynı sorunları yaşadığım taktirde paramın iadesini isteyeceğimi belirttim.Durum böyle arkadaşım..!!!

Fernando Gago
31.Ekim.2010, 14:26
Biz FM'yi 3D olmadan sevdik hatta zamanında 3D'yi çok da yadırgamıştık. Ama oyunda atılan saçma goller kalecilerin kendini kaybetmesi vs 2D'de de bu tip şeyler devam edecekse harbiden çekeceğimiz var.

Flawless Victory
31.Ekim.2010, 15:57

Mesela sizlerin karsilastigi bazi animasyonlarin gorulmemesi, takdir edersiniz ki, oyunun hic calismamasindan daha onemsiz bir hata ve pek tabii zamanlarini once oyundaki daha onemli sorunlari duzeltmek icin harcayacaklar. Bu nedenle raporlandiktan sonra 2 gun icinde bir hatanin duzeltilmesi mumkun olmayabiliyor.

Agresif olmanin hic bir yarari yok. Sorun ile karsilasiyoruz, hemen simdi duzeltin gibi bir yaklasima da gerek yok. Sorunun oldugu onlara iletildi, onlar da bilgi toplayip bunu duzeltmek icin cabaliyorlar/cabalayacaklar. Eger siz de sorunun cozulmesini istiyorsaniz, sorduklari sorulara dogru cevaplari vermeniz ve duzeltmeleri icin onlara yardimci olmaniz gerekir. Hala 5 gundur cevap almadik, Turklere neden boyle davraniyorsunuz gibi yapici olmayan elestirileri okumak, kotu davranilmak icin o forumlara girmiyor bu insanlar. Duzeltmeyi yapmalari icin de herhangi bir duygu somurusune ihtiyaclari da yok. Gercekten yardimci olmak istedikleri ve sorunlari ortadan kaldirmak istedikleri icin bu basliklara giriyorlar. Bu nedenle o forumlar var ve sorunlarinizi dile getirebiliyorsunuz. Agresif tutumunuz sadece onlarin islerini daha az istek ile yapmalarina neden olur.

Peki, sorun Türkçe dilinden kaynaklanıyorsa, orjinal oyun almayan Türk oyuncular için bir çaba içine girip bu sorunları çözmeye çalışacaklar mı? Eğer bu olabiliyorsa, Türkçe dil konusunda da benzer tutumu sergileyebilirler.

perpetua
31.Ekim.2010, 17:07
Peki, sorun Türkçe dilinden kaynaklanıyorsa, orjinal oyun almayan Türk oyuncular için bir çaba içine girip bu sorunları çözmeye çalışacaklar mı? Eğer bu olabiliyorsa, Türkçe dil konusunda da benzer tutumu sergileyebilirler.

Sorunun Turkce dilinden kaynaklandigi konusunda bir bilgim yok, sorun yasayanlara bakilirsa bir korelasyon var ama kesin o demek icin bu isi cok daha iyi bilmem gerekir. Herhalde yeni animasyonlar bir nedenle gosterilemiyor bu bilgisayarlarda. Saniyorum ki duzeltilmesi cok zor olmayacaktir. Bana esas ilginc gelen, beta test surecinde Turkiye'de beta test yapanlarin bununla karsilasmamis olmasi.

Turkce dil baglantisini cozemedim. Zaten Turkce ile ilgili aciklamayi da yapmisti Mustafa.

erayaydemir1903
31.Ekim.2010, 21:41
sigames forumu izlediğim kadarıyla konuyla ilgili hala daha açık ve net bir bilgi verilmiş değil.40 dolar bayıldığınız oyuında bu sorun şundan kaynaklanmatadır bunu böyle yaparsanız böyle olur yada biz bunu böyle böyle yapıp sorunu ortadan kaldıracağız gibi bişey henüz görmüş değilim:).inşallah olumlu bir gelişme olur ama sigameste bir arkadaşın yazdığı şu mesaj beni umutsuzluğa düşürdü.buyrun burdan yakın derler ya ahanda öyle bişey:)

I also have the same problem and from turkey too. Just bought my laptop 2 days ago, having ati 1GB hd5650 and did all necessary updates, but no help. Also tried regional settings trick recommended above, but this did not help at all.

Arkadaşımız türkiyeden olup aynı sorunu yaşadığını,laptobunu 2 gün önce aldığını,bölgesel ayarları yapmasına rağmen işe yaramadığını söylüyor..

Bende forumdaki en son yazdığım mesajta oyunun full sürümümde de aynı sorunları yaşadığım taktirde paramın iadesini isteyeceğimi belirttim.Durum böyle arkadaşım..!!!

Çok ilginç ya, bu nasıl iş anlamak mümkün değil. Hata var oyunda, sürme o zaman demoyu piyasaya, orjinal oyunda sipariş ettim ben aral'dan nasıl hakkımı arayacağım da nasıl ücreti isteyeceğim. Herkes bas bas bağırıyor. Oyunu yapanlardan ses yok, millet soruyor cevap da vermiyorlar. Geçmiş olsun

barahir
01.Kasım.2010, 13:38

Abi ben bunu denedim az once sonuc gayet olumlu. Bilmiyorum belki herkeste ayni etkiyi vermez ama bende duzeldi. Gayet de guzel oynuyorum..

Chinatown
02.Kasım.2010, 01:15
çok fantastik goller atılıyor 2011 de, 30 metre top sürme dışında 30 metre topla kayma olguları falan eklenmiş, ve bence topun ayaktan çıkması da bir saçma, 30 cm abanarak 50 metre şut çıkıyor. anlaşıldıkı hiçbir fm de penaltıda kaleciler uçmayacak. ben 2011 i beğenmedin, 2010 da 2037 sezonumda genç yeteneklerimle devam edeceğim.:icon_confused:

arneas
02.Kasım.2010, 03:37
Arkadaşlar ben klavye ayarını yaptıktan sonra animasyonları görmeye başladım bu işlemin yapılması çok gereksiz biran önce düzeltirler umarım

resimlerde ne yapılması gerekiği yazıyor

denetim masası> bölgesel dil ayarı ve resimleri takip edin

http://www.yukleresim.com/images/06351324481693065813.png

http://www.yukleresim.com/images/31839465038407696268.png

http://www.yukleresim.com/images/98749250903646522628.png

Zekirdek
02.Kasım.2010, 08:48
Bunun benzerini FM 2007'de yapmadık mı? benim 3D'de pek sorun yok ama. Arasıra belden taçlar, birkaç buz pateni ve kalecinin kafa ile kurtardığı bir kaç şut haricinde pek sorun göremedim. Ben beğendim 3D'yi kısaca. ama 3 maç oynayarak söylüyorum bunları.

amorti
02.Kasım.2010, 09:44
Bunun benzerini FM 2007'de yapmadık mı? benim 3D'de pek sorun yok ama. Arasıra belden taçlar, birkaç buz pateni ve kalecinin kafa ile kurtardığı bir kaç şut haricinde pek sorun göremedim. Ben beğendim 3D'yi kısaca. ama 3 maç oynayarak söylüyorum bunları.

Geriye pek birsey de kalmamis zaten; ilk yaptigim maclarda hicbir kaleci ucmayinca dedim herhalde kaleciler yanlara atilan her sutu alacak iceri. Sonra rakip takim kalecisi uctu bir veya iki kere. Bu sefer de dedim ya benim kalecim ucamayacak kadar kazma ya da takimima sabotaj var.:icon_neutral:

Ayrica gol atan adamimin golu attigi noktadan santraya kadar kesintisiz kaymasi da sahane bir goruntu. Ama bu animasyon da hatali; paten yaparken bacaklari yanlara acarak guc almazsaniz o kadar mesafe kayamazsiniz, SI bunu duzeltmeli, olmamis..(::)

Bi de Red Alert'de eskiden "rocketeer"lar vardi havada giden ama pek bir halta yaramayan, spylari kiliktan kiliga sokarken eger bu heriflerin kiligini secme gafletinde bulunursak havada ucmasi gereken adamlarin yerde kayarak gittigini gorurduk. Ayni bu tiplere benziyor oyuncu hareketleri. ;)

Flawless Victory
02.Kasım.2010, 13:53
Bu konuda sıkıntı yaşamıyorum diyenler, demoda oyun kaydedilebiliyorsa, kayıtlı oyunlarını paylaşırsa diğer kişiler bu kayıtlı oyunu dener ve sorunun bilgisayardan bilgisayara değişip değişmediğini anlarız.

kasım akdemir
02.Kasım.2010, 14:24
2 D klasik görüntüden şaşmayın.Daha önce bu konuda hiç görüş bildirmedim bir defa söyliycem fm serileri için 3d oyun motoru çok gereksiz bir detay.Hatta oyunun oynanabilirliğini arttırıcı hiç bir etkisi olmadığı kanaatindeyim.

Zekirdek
02.Kasım.2010, 14:58
Ama oyuncu kayarak ilerlerken normalden daha hızlı gidiyor sanki?

Flawless Victory
02.Kasım.2010, 15:41
2D'ye döndüm, 3D benim için bitmiştir, daha 3D kullanmam. :)

Lim10
02.Kasım.2010, 15:57
Geçen seride de 2D oynamıştım, yine 2D oynayacağım.Bıraksınlar 3D ile uğraşmayı.2D'de yağmur, kar efekti, taraftar tiplemeleri, top, kale ağları, futbolcu ikonları, saha-yedek klübesi detaylarını falan artırsınlar.Biz bu oyunu böyle sevdik:)

erayaydemir1903
02.Kasım.2010, 15:59
orjinal oyunu bekliyorum artık bir gelsin, eğer aynı gariplikler devam ederse arkadaşın anlattığı yollardan çözelim, arkadaş grafik ile dilin ne alakası var ben de bunu anlayamıyorum ya, e her oyuna girip çıkarken bunu mıu yapacağız biz?

Flawless Victory
02.Kasım.2010, 16:02
3D'yi bıraksınlar, 2D'yi geliştirsinler, söz 3D'yi batırdılar demeyeceğiz. :)

Volkan Şen
Geçen seride de 2D oynamıştım, yine 2D oynayacağım.Bıraksınlar 3D ile uğraşmayı.2D'de yağmur, kar efekti, taraftar tiplemeleri, top, kale ağları, futbolcu ikonları, saha-yedek klübesi detaylarını falan artırsınlar.Biz bu oyunu böyle sevdik:)

%100 katılıyorum ;)

Flawless Victory
orjinal oyunu bekliyorum artık bir gelsin, eğer aynı gariplikler devam ederse arkadaşın anlattığı yollardan çözelim, arkadaş grafik ile dilin ne alakası var ben de bunu anlayamıyorum ya, e her oyuna girip çıkarken bunu mıu yapacağız biz?

Hayır eğer çözülmezse, yeni kullanıcı açacaksın bilgisayarında, 2007'de öyle yapmıştık.

barahir
02.Kasım.2010, 16:14
Hayır eğer çözülmezse, yeni kullanıcı açacaksın bilgisayarında, 2007'de öyle yapmıştık.

abi ben öyle yapmıyorum, sağ alt çubukta oyuna girerken dili ingilizce yapıyorum o kadar.. sorun olmuyo yani o kadar da :)

kasım akdemir
02.Kasım.2010, 16:38

Kesinlikle katılıyorum.Hatta bu konuyla alakalı birde anket yapabiliriz.(Maksat tıklamak olsun :))Birşey sorucam bu arada sizce bu 3d motorunun fm'den kaldırılması ihtimali varmıdır firma tarafından?Ben pek iyi görmüyorum sonunu :D

Flawless Victory
02.Kasım.2010, 16:50
Geri adım atmak prestij kaybettirecektir, bence geri adım atmazlar.

barahir
02.Kasım.2010, 17:16
yahu niye kaldırsınlar ki :) istemeyen oynamaz olur biter.. Ben şahsen şuan oyunu bi süre 3d oynama kararı aldım..

yıldo_23
02.Kasım.2010, 18:46
arkadaşlar az önce sigamesin ilgili forumdaki yazılanlara baktım.glen son bombasını patlatmış.forumda olduğum için ağzıma gelen şeyi tabiki söylemicem ama olaya bakış tarzları çok irrite edici ve komik.aynen paylaşıyorum yazdığını glen'nin.

We've hit a brick wall - if anyone can post evidence of this happening on a system that isn't running on very old drivers we can look into it further but if it's only happening on cards that are out of date, there's little we can do.

ne demiş glen amca bakalım.bir babayiğit çıkıpta bu olayın(yani kayma vs.gibi) çok eski driverlarla çalışmayan bir sistem üzerinde olduğunu kanıtlasın diyor o zaman bi daha bakarız diyo.aksi taktirde yapacakları fazla bişey olmadığı cümlesiylede son veriyor.

yuh diyorum başka bişey demiyorum..aynı forumda daha 3-4 günlük laptobuyla oynamadığını ifade eden arkadaşa sen yalancısın demekle aynı şey bu bence.ben artık 3d'den umudumu kestim.madem para verip oyunun bu özelliğinden yararlanamıcaksam..oyunu bir şekilde iade edip paramın iadesini ciddi bir şekilde düşünmeye başladım.bunlar bizi sanırım ahmak falan sanıyolar.

erayaydemir1903
03.Kasım.2010, 00:54
Ne diyeyim bilmiyorum ki

metinoktay
03.Kasım.2010, 01:03
yoruma gerek kalmamış gerçekten.

Fernando Gago
03.Kasım.2010, 01:32
Adamlar harbiden dalga geçmiş önsipariş verdiğime çok pişman oldum Full oyunda düzelir diye umut ediyordum.

yıldo_23
03.Kasım.2010, 12:21
glen'in istediği kanıt sigames'in ilgili forumunda bir arkadaş tarafından post edilmiş..arkadaşın sistem özelliklerinden bazıları şöyle:

Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T9550 @ 2.66GHz (2 CPUs), ~2.7GHz
DirectX Version: DirectX 11
Graphic card Driver Date/Size: 10/16/2010 20:55:00, 10023[/I]528 [/B]byt

glen istediği kanıtı görmüştür.bakalım şimdi daha hala driver'ını javanı bilmemneni güncelle diyebilecekmi.Ayrıca forumda anakoç nikli arkadaşta çok seviyeli bir fırça kaymış sigames'e burdan tebrik ediyorum kimse o arkadaş.

kral_67
03.Kasım.2010, 13:01
bende kayma probleminden daha acayip bir problem var...:)
Fenerle hazırlık maçı yapıyordum Arda topu aldı savunmanın üstüne üstüne giderken birden kimsenin olmadığı yerlerden adamlar türüyodu...:D
gerçi 1 defa oldu ve ilk maçta oldu ekran kartı ile ilgili olabilir o durum...

http://www.youtube.com/watch?v=a8QCSX8lrdw

Flawless Victory
03.Kasım.2010, 13:03
Bu savaş haline getirilmemeli ama düzgün bir üslup ile hakkımızı aramalıyız. Bu sorun kesinlikle vardır, inkar edilemez bu gerçeği incelemeleri lazım.

KaRaBükLü KraL
03.Kasım.2010, 13:07
Maç mı izliyorum yoksa artistik buz pateni mi belli değil:zuhaha

Flawless Victory
03.Kasım.2010, 13:23
3D kayma vs. sorunu dışında da çok kötü arkadaşlar. Yani öyle goller oluyor ki sanki ilkokul yıllarıma döndüm. Böyle şalter kolu gibi, oyun değiştiren düğmeleri olan bir atarim vardı adı, modeli neydi hatırlamıyorum da onda kalecinin yanından geçip gol olurdu, kaleci böyle sabit beklerdi, aynısını FM 2011'de görüyorum. Goller müthiş kötü yani. 2010 çok iyi buna göre bence. 2011'de atmosfer biraz daha iyi sadece (sesler hariç, hala iğrenç).

Bu konu üzerine naçizane bir şiir yazdım (gecekondudaki dalyana özendim :D)

Laptop'ımın sürücüsü de yeni,
Kışladaki arabamın sürücüsü de.
Peki neden böyle oluyor
Bu üç d?

Mesaj attım olmadı.
Mesaj verdim olmadı.
Dilinizi anlamam diye
Dilim dönmez diyen olmadı.

Forumuna yazdım sildiler,
Kitabından okudum sustular,
Şu FM'yi 2011 diye bastılar,
2D'yi mezarından çıkarttılar.

perpetua
03.Kasım.2010, 13:59
ATI karti olan ve suruculari ve java guncel olan birisi dxdiag bilgilerini ekleyebilirmi?

Baslat Menusu -> Run... -> Dxdiag -> Tamam

Gelen bilgiyi buraya eklerseniz sevinirim.

amorti
03.Kasım.2010, 14:50
glen istediği kanıtı görmüştür.bakalım şimdi daha hala driver'ını javanı bilmemneni güncelle diyebilecekmi.Ayrıca forumda anakoç nikli arkadaşta çok seviyeli bir fırça kaymış sigames'e burdan tebrik ediyorum kimse o arkadaş.

:icon_redface:

Olayi kesip atma, hatta insanlari terbiyesizce adam yerine koymama seviyesine getirince SI Games'e bile ayar vermekten cekinmem :icon_cool:

neyse, daha duzgun yaklasmis bu sefer olaya en azindan, bakalim ne cikacak altindan..

erayaydemir1903
03.Kasım.2010, 15:22
3D kayma vs. sorunu dışında da çok kötü arkadaşlar. Yani öyle goller oluyor ki sanki ilkokul yıllarıma döndüm. Böyle şalter kolu gibi, oyun değiştiren düğmeleri olan bir atarim vardı adı, modeli neydi hatırlamıyorum da onda kalecinin yanından geçip gol olurdu, kaleci böyle sabit beklerdi, aynısını FM 2011'de görüyorum. Goller müthiş kötü yani. 2010 çok iyi buna göre bence. 2011'de atmosfer biraz daha iyi sadece (sesler hariç, hala iğrenç).

Bu konu üzerine naçizane bir şiir yazdım (gecekondudaki dalyana özendim :D)

Laptop'ımın sürücüsü de yeni,
Kışladaki arabamın sürücüsü de.
Peki neden böyle oluyor
Bu üç d?

Mesaj attım olmadı.
Mesaj verdim olmadı.
Dilinizi anlamam diye
Dilim dönmez diyen olmadı.

Forumuna yazdım sildiler,
Kitabından okudum sustular,
Şu FM'yi 2011 diye bastılar,
2D'yi mezarından çıkarttılar.

Krize girdim gülmekten ağlanacak halimize gülüyoruz ya, :icon_razz:

yıldo_23
03.Kasım.2010, 15:31
------------------
System Information
------------------
Time of this report: 11/3/2010, 14:48:29
Machine name: YıLDıRıMSERT-PC
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100608-0458)
Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: TOSHIBA
System Model: Satellite A350
BIOS: Ver 1.00PARTTBL
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8700 @ 2.53GHz (2 CPUs), ~2.5GHz
Memory: 3036MB RAM
Page File: 1589MB used, 4685MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 7.00.6002.18107 32bit Unicode

------------
DxDiag Notes
------------
Display Tab 1: No problems found.
Sound Tab 1: No problems found.
Sound Tab 2: No problems found.
Input Tab: No problems found.

--------------------
DirectX Debug Levels
--------------------
Direct3D: 0/4 (retail)
DirectDraw: 0/4 (retail)
DirectInput: 0/5 (retail)
DirectMusic: 0/5 (retail)
DirectPlay: 0/9 (retail)
DirectSound: 0/5 (retail)
DirectShow: 0/6 (retail)

---------------
Display Devices
---------------
Card name: ATI Mobility Radeon HD 3650
Manufacturer: ATI Technologies Inc.
Chip type: ATI Radeon Graphics Processor (0x9591)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_9591&SUBSYS_FF011179&REV_00
Display Memory: 1770 MB
Dedicated Memory: 508 MB
Shared Memory: 1262 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Monitor: Genel PnP Monitör
Driver Name: atidxx32.dll,atidxx64,atiumdag.dll,atiumdva.cap,at iumd64,atiumd6a,atitmm64
Driver Version: 7.15.0010.0142 (English)
DDI Version: 10.1
BGRA Supported: No
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 1/12/2009 10:59:30, 2143744 bytes
WHQL Logo'd: Yes
WHQL Date Stamp:
Device Identifier: {D7B71EE2-D6D1-11CF-AD70-0BDFA1C2CA35}
Vendor ID: 0x1002
Device ID: 0x9591
SubSys ID: 0xFF011179
Revision ID: 0x0000
Revision ID: 0x0000
Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_C
Deinterlace Caps: {6E8329FF-B642-418B-BCF0-BCB6591E255F}: Format(In/Out)=(YUY2,YUY2) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(YUY2,YUY2) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(YUY2,YUY2) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY
{6E8329FF-B642-418B-BCF0-BCB6591E255F}: Format(In/Out)=(UYVY,UYVY) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(UYVY,UYVY) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(UYVY,UYVY) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY
{3C5323C1-6FB7-44F5-9081-056BF2EE449D}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,2) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{552C0DAD-CCBC-420B-83C8-74943CF9F1A6}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,2) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{6E8329FF-B642-418B-BCF0-BCB6591E255F}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,1) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_PixelAdaptive
{335AA36E-7884-43A4-9C91-7F87FAF3E37E}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY DeinterlaceTech_BOBVerticalStretch
{5A54A0C9-C7EC-4BD9-8EDE-F3C75DC4393B}: Format(In/Out)=(NV12,0x3231564e) Frames(Prev/Fwd/Back)=(0,0,0) Caps=VideoProcess_YUV2RGB VideoProcess_StretchX VideoProcess_StretchY
DDraw Status: Enabled
D3D Status: Enabled
AGP Status: Enabled

-------------
Sound Devices
-------------
Description: Hoparlörler (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Playback: Yes
Default Voice Playback: Yes
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0272&SUBSYS_1179FF7C&REV_1000
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: RTKVHDA.sys
Driver Version: 6.00.0001.5923 (English)
Date and Size: 8/24/2009 09:19:10, 2754336 bytes
Other Files:
Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.
HW Accel Level: Basic
Cap Flags: 0xF1F
Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
HW Memory: 0
Voice Management: No
EAX(tm) 2.0 Listen/Src: No, No
I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFX(tm): No

Description: Dijital Çıkış Aygıtı (HDMI) (High Definition Audio Aygıtı)
Default Sound Playback: No
Default Voice Playback: No
Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1000
Manufacturer ID: 1
Product ID: 100
Type: WDM
Driver Name: HdAudio.sys
Driver Version: 6.00.6002.18005 (English)
Date and Size: 4/10/2009 20:43:04, 236544 bytes
Other Files:
Driver Provider: Microsoft
HW Accel Level: Basic
Cap Flags: 0xF1F
Min/Max Sample Rate: 100, 200000
Static/Strm HW Mix Bufs: 1, 0
Static/Strm HW 3D Bufs: 0, 0
HW Memory: 0
Voice Management: No
EAX(tm) 2.0 Listen/Src: No, No
I3DL2(tm) Listen/Src: No, No
Sensaura(tm) ZoomFX(tm): No

---------------------
Sound Capture Devices
---------------------
Description: Mikrofon (Realtek High Definition Audio)
Default Sound Capture: Yes
Default Voice Capture: Yes
Driver Name: RTKVHDA.sys
Driver Version: 6.00.0001.5923 (English)
Date and Size: 8/24/2009 09:19:10, 2754336 bytes
Cap Flags: 0x1
Format Flags: 0xFFFFF

-------------------
DirectInput Devices
-------------------
Device Name: Fare
Attached: 1
Controller ID: n/a
Vendor/Product ID: n/a
FF Driver: n/a

Device Name: Klavye
Controller ID: n/a
Vendor/Product ID: n/a

Device Name: Microsoft Wireless Optical Mouse® 1.00
Controller ID: 0x0
Vendor/Product ID: 0x045E, 0x00E1

Poll w/ Interrupt: No

-----------
USB Devices
-----------
+ USB Kök Hub
| Vendor/Product ID: 0x8086, 0x2937
| Matching Device ID: usb\root_hub
| Service: usbhub
| Driver: usbhub.sys, 4/10/2009 20:43:18, 196096 bytes
| Driver: usbd.sys, 1/21/2008 04:23:03, 5888 bytes

----------------
Gameport Devices
----------------

------------
PS/2 Devices
------------
+ Standart PS/2 Klavye
| Matching Device ID: *pnp0303
| Service: i8042prt
| Driver: i8042prt.sys, 1/21/2008 04:23:20, 54784 bytes
| Driver: kbdclass.sys, 1/21/2008 04:23:23, 35384 bytes
|
+ Terminal Server Klavye Sürücüsü
| Matching Device ID: root\rdp_kbd
| Upper Filters: kbdclass
| Service: TermDD
| Driver: kbdclass.sys, 1/21/2008 04:23:23, 35384 bytes
|

yıldo_23
03.Kasım.2010, 15:33
+ Alps Pointing-device
| Matching Device ID: *pnp0f13
| Upper Filters: ApfiltrService
| Service: i8042prt
| Driver: Apfiltr.sys, 2/7/2008 00:23:46, 166448 bytes
| Driver: Vxdif.dll, 1/19/2008 16:53:36, 100546 bytes
| Driver: Apoint.exe, 12/15/2007 15:29:06, 184320 bytes
| Driver: ApntEx.exe, 10/25/2007 17:23:36, 49152 bytes
| Driver: EzPopup.exe, 9/7/2007 12:33:30, 57344 bytes
| Driver: Ezcapt.exe, 12/13/2007 00:20:56, 176128 bytes
| Driver: ApInst.dll, 9/19/2006 23:55:20, 45056 bytes
| Driver: Uninstap.exe, 1/22/2008 19:37:22, 229376 bytes
| Driver: ApCommon.dll, 12/14/2007 19:24:10, 106496 bytes
| Driver: ApTabCtl.dll, 2/7/2008 21:37:04, 49152 bytes
| Driver: ApMain.dll, 8/19/2006 17:55:50, 81920 bytes
| Driver: ApDual.dll, 8/19/2006 16:47:56, 77824 bytes
| Driver: ApStick.dll, 8/19/2006 12:37:08, 147456 bytes
| Driver: ApPad.dll, 12/13/2007 20:49:18, 430080 bytes
| Driver: ApOthers.dll, 12/18/2007 19:51:00, 86016 bytes
| Driver: ApString.dll, 12/18/2007 20:25:12, 401408 bytes
| Driver: ApMouse.dll, 8/23/2006 10:38:04, 98304 bytes
| Driver: EzCapt.dll, 8/19/2006 10:56:08, 81920 bytes
| Driver: EzAuto.dll, 9/7/2007 12:42:30, 69632 bytes
| Driver: EzLaunch.dll, 12/13/2007 20:42:58, 163840 bytes
| Driver: hidfind.exe, 9/8/2006 15:10:22, 40960 bytes
| Driver: ApMsgFwd.exe, 9/12/2007 14:40:38, 50472 bytes
| Driver: ApHelp04.01, 12/17/2007 20:21:40, 8409 bytes
| Driver: ApHelp04.02, 12/17/2007 20:29:40, 8391 bytes
| Driver: ApHelp07.01, 12/17/2007 19:28:14, 16132 bytes
| Driver: ApHelp09.01, 12/17/2007 22:45:18, 12972 bytes
| Driver: ApHelp10.01, 12/17/2007 19:45:46, 17541 bytes
| Driver: ApHelp0A.03, 12/17/2007 19:52:38, 16117 bytes
| Driver: ApHelp0C.01, 12/17/2007 19:37:08, 16269 bytes
| Driver: ApHelp11.01, 3/23/2004 15:12:38, 11879 bytes
| Driver: ApHelp12.01, 12/17/2007 20:57:52, 11513 bytes
| Driver: ApHelp05.01, 12/17/2007 21:06:32, 12479 bytes
| Driver: ApHelp06.01, 12/17/2007 21:23:44, 12836 bytes
| Driver: ApHelp0B.01, 12/17/2007 21:31:58, 13301 bytes
| Driver: ApHelp08.01, 12/17/2007 21:40:44, 17029 bytes
| Driver: ApHelp13.01, 12/17/2007 21:47:46, 14738 bytes
| Driver: ApHelp14.01, 12/17/2007 21:56:06, 13111 bytes
| Driver: ApHelp15.01, 12/17/2007 22:03:38, 15313 bytes
| Driver: ApHelp16.02, 12/17/2007 22:38:50, 14934 bytes
| Driver: ApHelp19.01, 12/17/2007 22:13:58, 14938 bytes
| Driver: ApHelp1D.01, 12/17/2007 22:21:30, 12289 bytes
| Driver: ApHelp1F.01, 12/17/2007 22:57:48, 13404 bytes
| Driver: ApHelp1B.01, 12/17/2007 19:12:08, 13308 bytes
| Driver: ApHelp0E.01, 12/17/2007 22:31:02, 14079 bytes
| Driver: ball_hit.avi, 6/11/1997 14:52:00, 10752 bytes
| Driver: ball_ini.avi, 6/11/1997 14:52:00, 5120 bytes
| Driver: Logo.bmp, 10/25/2002 10:44:00, 1344 bytes
| Driver: GPEnable.bmp, 10/31/2002 01:30:08, 19920 bytes
| Driver: SPEnable.bmp, 10/31/2002 01:29:22, 19920 bytes
| Driver: GPDisabl.bmp, 10/31/2002 01:30:30, 19420 bytes
| Driver: SPDisabl.bmp, 10/31/2002 01:29:44, 19356 bytes
| Driver: SpBtn.bmp, 10/31/2002 01:28:52, 63576 bytes
| Driver: MouBtn2.bmp, 10/30/2002 05:16:54, 32400 bytes
| Driver: MouBtn3.bmp, 10/30/2002 05:17:26, 32400 bytes
| Driver: MouBtnW.bmp, 10/30/2002 05:16:18, 32400 bytes
| Driver: BtnScrol.ico, 10/28/2002 23:38:38, 766 bytes
| Driver: DragLock.ico, 10/24/2002 08:43:10, 2238 bytes
| Driver: GpSpeed.ico, 10/24/2002 07:15:44, 2238 bytes
| Driver: Tapping.ico, 10/24/2002 07:20:56, 2238 bytes
| Driver: TapType.ico, 10/24/2002 08:01:30, 2238 bytes
| Driver: TouchSen.ico, 10/24/2002 07:21:32, 2238 bytes
| Driver: PadScrl.ico, 10/24/2002 07:18:28, 2238 bytes
| Driver: Browser.ico, 10/24/2002 07:09:44, 2238 bytes
| Driver: Corner.ico, 10/24/2002 07:11:14, 2238 bytes
| Driver: ElMenu.ico, 10/24/2002 07:13:18, 2238 bytes
| Driver: ElPos.ico, 10/24/2002 07:14:00, 2238 bytes
| Driver: ElScut.ico, 10/24/2002 07:14:44, 2238 bytes
| Driver: OthIcon.ico, 10/24/2002 08:42:40, 2238 bytes
| Driver: OthIme.ico, 10/24/2002 07:55:48, 2238 bytes
| Driver: OthSound.ico, 10/24/2002 07:17:46, 2238 bytes
| Driver: OthUsbm.ico, 3/4/2004 16:30:34, 2238 bytes
| Driver: SpScroll.ico, 10/24/2002 07:19:42, 2238 bytes
| Driver: SpSpeed.ico, 10/24/2002 07:20:10, 2238 bytes
| Driver: InerMov.ico, 10/24/2002 07:16:28, 2238 bytes
| Driver: EcaPen.ico, 10/24/2002 08:44:12, 2238 bytes
| Driver: EcaSize.ico, 10/24/2002 07:12:26, 2238 bytes
| Driver: EcaStore.ico, 10/24/2002 08:43:46, 2238 bytes
| Driver: MouSpeed.ico, 10/24/2002 07:17:12, 2238 bytes
| Driver: MouWheel.ico, 10/24/2002 07:57:30, 2238 bytes
| Driver: scr_wh.ico, 1/21/1999 20:59:02, 766 bytes
| Driver: WdfCoinstaller01005.dll, 11/2/2006 09:09:50, 1419232 bytes
| Driver: TPad.bmp, 10/31/2002 02:00:54, 30648 bytes
| Driver: BackFord.bmp, 10/30/2002 07:58:08, 2840 bytes
| Driver: InerMov0.bmp, 10/30/2002 07:54:44, 2104 bytes
| Driver: InerMov1.bmp, 10/30/2002 07:55:24, 1608 bytes
| Driver: InerMov2.bmp, 10/30/2002 07:55:56, 1608 bytes
| Driver: InerMov3.bmp, 10/30/2002 07:56:28, 2104 bytes
| Driver: SetFunc.bmp, 10/30/2002 07:58:40, 1212 bytes
| Driver: HScroll.bmp, 10/30/2002 07:59:26, 2172 bytes
| Driver: VScroll.bmp, 10/30/2002 08:00:00, 1688 bytes
| Driver: TPad.bmp, 10/31/2002 01:36:14, 30648 bytes
| Driver: BackFord.bmp, 10/30/2002 08:04:14, 2928 bytes
| Driver: InerMov0.bmp, 10/30/2002 08:02:00, 2264 bytes
| Driver: InerMov1.bmp, 10/30/2002 08:02:32, 1728 bytes
| Driver: InerMov2.bmp, 10/30/2002 08:03:08, 1728 bytes
| Driver: InerMov3.bmp, 10/30/2002 08:03:38, 2264 bytes
| Driver: HScroll.bmp, 10/30/2002 08:09:38, 2432 bytes
| Driver: VScroll.bmp, 10/30/2002 08:09:02, 1928 bytes
| Driver: TPad.bmp, 12/15/2002 03:28:32, 30648 bytes
| Driver: BackFord.bmp, 12/13/2002 15:35:14, 2840 bytes
| Driver: InerMov0.bmp, 12/13/2002 15:28:02, 1128 bytes
| Driver: InerMov1.bmp, 12/13/2002 15:29:20, 724 bytes
| Driver: InerMov2.bmp, 12/13/2002 15:31:04, 1728 bytes
| Driver: InerMov3.bmp, 12/13/2002 15:31:40, 2136 bytes
| Driver: HScroll.bmp, 12/13/2002 15:34:00, 2224 bytes
| Driver: VScroll.bmp, 12/13/2002 15:33:10, 1928 bytes
| Driver: TPad.bmp, 12/16/2002 15:28:52, 30646 bytes
| Driver: BackFord.bmp, 12/13/2002 15:46:48, 2840 bytes
| Driver: InerMov0.bmp, 12/13/2002 15:43:10, 2104 bytes
| Driver: InerMov1.bmp, 12/13/2002 15:43:36, 1680 bytes
| Driver: InerMov2.bmp, 12/13/2002 15:44:10, 1680 bytes
| Driver: InerMov3.bmp, 12/13/2002 15:44:50, 2104 bytes
| Driver: HScroll.bmp, 12/13/2002 15:46:02, 2172 bytes
| Driver: VScroll.bmp, 12/13/2002 15:45:24, 1832 bytes
| Driver: TPad.bmp, 12/16/2002 15:28:52, 30646 bytes
| Driver: BackFord.bmp, 12/13/2002 15:46:48, 2840 bytes
| Driver: InerMov0.bmp, 12/13/2002 15:43:10, 2104 bytes
| Driver: InerMov1.bmp, 12/13/2002 15:43:36, 1680 bytes
| Driver: InerMov2.bmp, 12/13/2002 15:44:10, 1680 bytes
| Driver: InerMov3.bmp, 12/13/2002 15:44:50, 2104 bytes
| Driver: HScroll.bmp, 12/13/2002 15:46:02, 2172 bytes
| Driver: VScroll.bmp, 12/13/2002 15:45:24, 1832 bytes
| Driver: mouclass.sys, 1/21/2008 04:23:20, 34360 bytes
|
+ HID uyumlu fare
| Vendor/Product ID: 0x045E, 0x00E1
| Matching Device ID: hid_device_system_mouse
| Service: mouhid
| Driver: mouhid.sys, 1/21/2008 04:23:20, 15872 bytes
|
+ Terminal Server Fare Sürücüsü
| Matching Device ID: root\rdp_mou
| Upper Filters: mouclass
| Service: TermDD
| Driver: termdd.sys, 4/10/2009 22:32:54, 53224 bytes
| Driver: sermouse.sys, 1/21/2008 04:23:20, 19968 bytes

------------------------
Disk & DVD/CD-ROM Drives
------------------------
Drive: C:
Free Space: 90.0 GB
Total Space: 153.0 GB
File System: NTFS
Model: Hitachi HTS543232L9SA00

Drive: E:
Free Space: 144.7 GB
Total Space: 150.7 GB
File System: NTFS
Model: Hitachi HTS543232L9SA00

Drive: F:
Model: TSSTcorp CDDVDW TS-L633A
Driver: c:\windows\system32\drivers\cdrom.sys, 6.00.6002.18005 (Turkish), 4/10/2009 20:39:18, 67072 bytes

Drive: D:
Model: NCNKZG RWD6FGHQZ4 SCSI CdRom Device
Driver: c:\windows\system32\drivers\cdrom.sys, 6.00.6002.18005 (Turkish), 4/10/2009 20:39:18, 67072 bytes

--------------
System Devices
--------------
Name: Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_4232&SUBSYS_12018086&REV_00\4&3905AE0C&0&00E3
Driver: n/a

Name: Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Series PCI Express Root Port - 2A41
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2A41&SUBSYS_FF001179&REV_07\3&11583659&0&08
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\pci.sys, 6.00.6002.18005 (Turkish), 4/10/2009 22:32:56, 149480 bytes

Name: Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Series Processor to DRAM Controller - 2A40
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2A40&SUBSYS_FF001179&REV_07\3&11583659&0&00
Driver: n/a

Name: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 6 - 294A
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_294A&SUBSYS_00000000&REV_03\3&11583659&0&E5
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\pci.sys, 6.00.6002.18005 (Turkish), 4/10/2009 22:32:56, 149480 bytes

Name: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 4 - 2946
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2946&SUBSYS_00000000&REV_03\3&11583659&0&E3

Name: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 3 - 2944
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2944&SUBSYS_00000000&REV_03\3&11583659&0&E2

Name: Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 1 - 2940
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2940&SUBSYS_00000000&REV_03\3&11583659&0&E0

Name: High Definition Audio Denetleyicisi
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_293E&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&D8
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\hdaudbus.sys, 6.00.6002.18005 (Turkish), 4/10/2009 20:42:44, 561152 bytes

Name: Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293C
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_293C&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&D7
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbehci.sys, 6.00.6002.18005 (English), 4/10/2009 20:42:54, 39936 bytes
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbport.sys, 6.00.6002.18005 (English), 4/10/2009 20:42:58, 226304 bytes
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbhub.sys, 6.00.6002.18005 (English), 4/10/2009 20:43:18, 196096 bytes
Driver: C:\Windows\system32\hccoin.dll, 6.00.6000.16386 (English), 11/2/2006 11:46:05, 8704 bytes
Driver: C:\Windows\system32\hcrstco.dll, 6.00.6001.18000 (English), 1/21/2008 04:23:03, 15872 bytes

Name: Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293A
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_293A&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&EF
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbehci.sys, 6.00.6002.18005 (English), 4/10/2009 20:42:54, 39936 bytes
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbport.sys, 6.00.6002.18005 (English), 4/10/2009 20:42:58, 226304 bytes
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbhub.sys, 6.00.6002.18005 (English), 4/10/2009 20:43:18, 196096 bytes
Driver: C:\Windows\system32\hccoin.dll, 6.00.6000.16386 (English), 11/2/2006 11:46:05, 8704 bytes
Driver: C:\Windows\system32\hcrstco.dll, 6.00.6001.18000 (English), 1/21/2008 04:23:03, 15872 bytes

Name: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2939
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2939&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&D2
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbuhci.sys, 6.00.6001.18000 (English), 1/21/2008 04:23:03, 23552 bytes

Name: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2938
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2938&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&D1
Driver: C:\Windows\system32\drivers\usbuhci.sys, 6.00.6001.18000 (English), 1/21/2008 04:23:03, 23552 bytes

Name: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2937
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2937&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&D0

Name: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2936
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2936&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&EA

Name: Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2935
Device ID: PCI\VEN_8086&DEV_2935&SUBSYS_FF001179&REV_03\3&11583659&0&E9

yıldo_23
03.Kasım.2010, 15:34
Name: ATI Mobility Radeon HD 3650
Device ID: PCI\VEN_1002&DEV_9591&SUBSYS_FF011179&REV_00\4&2C2F074A&0&0008
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\atikmdag.sys, 7.01.0001.0821 (English), 1/12/2009 10:59:30, 3930112 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ativcaxx.cpa, 1/12/2009 10:59:26, 328162 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ativcaxx.vp, 1/12/2009 10:59:26, 929 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ativvpxx.vp, 1/12/2009 10:59:24, 52400 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ativpkxx.vp, 1/12/2009 10:59:24, 2096 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ativokxx.vp, 1/12/2009 10:59:26, 2096 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ativdkxx.vp, 1/12/2009 10:59:26, 2096 bytes
Driver: C:\Windows\system32\DRIVERS\ati2erec.dll, 1.00.0000.0013 (English), 1/12/2009 10:59:30, 53248 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atiumdag.dll, 7.14.0010.0612 (English), 9/17/2008 05:00:12, 3841024 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atiumdva.dll, 7.14.0010.0199 (English), 9/17/2008 04:39:02, 4654080 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atitmmxx.dll, 6.14.0011.0018 (English), 9/17/2008 05:16:00, 159744 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atiicdxx.dat, 1/12/2009 10:59:28, 176214 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atiumdva.dat, 1/12/2009 10:59:28, 3107788 bytes
Driver: C:\Windows\system32\amdpcom32.dll, 7.14.0010.0014 (English), 1/12/2009 10:59:30, 50688 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atibrtmon.exe, 1/12/2009 10:59:30, 90112 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atiadlxx.dll, 6.14.0010.1012 (English), 1/12/2009 10:59:30, 48640 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atiumdva.cap, 1/12/2009 10:59:26, 45668 bytes
Driver: C:\Windows\system32\Ati2evxx.exe, 6.14.0010.4207 (English), 9/17/2008 05:13:30, 704512 bytes
Driver: C:\Windows\system32\Ati2evxx.dll, 6.14.0010.4177 (English), 9/17/2008 05:14:42, 270336 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atipdlxx.dll, 6.14.0010.2539 (English), 9/17/2008 05:15:48, 327680 bytes
Driver: C:\Windows\system32\Oemdspif.dll, 6.15.0005.0000 (English), 1/12/2009 10:59:24, 262144 bytes
Driver: C:\Windows\system32\ati2edxx.dll, 6.14.0010.2513 (English), 9/17/2008 05:15:26, 43520 bytes
Driver: C:\Windows\system32\ATIDEMGX.dll, 2.00.3182.5914 (Turkish), 1/12/2009 10:59:30, 425984 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atioglxx.dll, 6.14.0010.7980 (English), 1/12/2009 10:59:30, 9838592 bytes
Driver: C:\Windows\system32\atidxx32.dll, 7.15.0010.0142 (English), 1/12/2009 10:59:30, 2143744 bytes
Driver: C:\Windows\atiogl.xml, 1/12/2009 10:59:28, 14144 bytes
Driver: C:\Windows\system32\ATIODCLI.exe, 1/12/2009 10:59:30, 40960 bytes
Driver: C:\Windows\system32\ATIODE.exe, 1/12/2009 10:59:28, 81920 bytes

------------------
DirectShow Filters
------------------

DirectShow Filters:
WMAudio Decoder DMO,0x00800800,1,1,,
WMAPro over S/PDIF DMO,0x00600800,1,1,,
WMSpeech Decoder DMO,0x00600800,1,1,,
MP3 Decoder DMO,0x00600800,1,1,,
Mpeg4s Decoder DMO,0x00800001,1,1,,
WMV Screen decoder DMO,0x00600800,1,1,,
WMVideo Decoder DMO,0x00800001,1,1,,
Mpeg43 Decoder DMO,0x00800001,1,1,,
Mpeg4 Decoder DMO,0x00800001,1,1,,
Ulead DV Writer,0x00200000,1,0,ulDvRite.ax,1.00.0000.0003
Full Screen Renderer,0x00200000,1,0,,6.06.6002.18158
Gretech ASF Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
Ulead Ogg Parser,0x00600000,1,1,ulOggParserFilter.ax,1.00.00 00.0002
Multiple File Output,0x00200000,2,2,WMM2FILT.dll,
Gretech MPEG Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
WMT Black Frame Generator,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
WMT Import Filter,0x00200000,0,1,WMM2FILT.dll,
ATI Ticker,0x00200000,0,1,Ticker.ax,
DV Muxer,0x00400000,0,0,,6.06.6001.18000
Color Space Converter,0x00400001,1,1,,6.06.6002.18158
WMT Interlacer,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Ulead Push Source Filter,0x00200000,0,1,ulpushSource.ax,1.00.0000.00 00
Ulead Sub-Picture Push Source Filter,0x00200000,0,1,ulSubpicPushSource.ax,1.00.0 000.0003
WM ASF Reader,0x00400000,0,0,,11.00.6001.7000
Audio Source,0x00200000,0,1,wmprevu.dll,9.00.0000.2980
Screen Capture filter,0x00200000,0,1,wmpsrcwp.dll,11.00.6001.7000
AVI Splitter,0x00600000,1,1,,6.06.6002.18158
VGA 16 Color Ditherer,0x00400000,1,1,,6.06.6002.18158
DV V/A Source Filter,0x00400000,0,1,dvsf.ax,7.00.0000.0000
Microsoft MPEG-2 Video Decoder,0x005fffff,2,4,msmpeg2vdec.dll,11.00.6001. 7110
TOSHIBA MPEG-2 Video Decoder (DVD),0x00200000,2,3,TosMP2DVD.ax,4.00.0000.0002
AC3 Parser Filter,0x00600000,1,1,mpg2splt.ax,6.06.6002.18005
WMT Format Conversion,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
9x8Resize,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
StreamBufferSink,0x00200000,0,0,sbe.dll,6.06.6001. 18000
Ulead DVD Navigator,0x00000000,0,0,UleadDVDNavigator.ax,1.00 .0002.0001
WMT Virtual Source,0x00200000,0,1,WMM2FILT.dll,
Microsoft TV Caption Decoder,0x00200001,1,0,MSTVCapn.dll,6.00.6001.1800 0
MJPEG Decompressor,0x00600000,1,1,,6.06.6002.18158
CBVA DMO wrapper filter,0x00200000,1,1,cbva.dll,6.00.6002.18242
MPEG-I Stream Splitter,0x00600000,1,2,,6.06.6002.18158
SAMI (CC) Parser,0x00400000,1,1,,6.06.6002.18158
Ulead Video Deinterlace Filter,0x00200000,1,1,deinterlace.ax,1.00.0002.000 3
VBI Codec,0x00600000,1,4,VBICodec.ax,6.06.6001.18000
DV V/A ACM Source Filter,0x00400000,0,1,dvsf.ax,7.00.0000.0000
MPEG-2 Splitter,0x005fffff,1,0,mpg2splt.ax,6.06.6002.1800 5
WMT AudioAnalyzer,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Microsoft MPEG-2 Video Encoder,0x00200000,2,0,msmpeg2enc.dll,11.00.6001.7 000
Gretech Video Filter,0x00200000,1,1,GVF.ax,
Stretch Video,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
DV Video Source Filter,0x00400000,0,1,dvsf.ax,7.00.0000.0000
Internal Script Command Renderer,0x00800001,1,0,,6.06.6002.18158
MPEG Audio Decoder,0x03680001,1,1,,6.06.6002.18158
MMACE ProcAmp,0x00200000,0,2,MMACEFilters.dll,
Gretech OGG2 Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
Gretech FLV Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
DV Splitter,0x00600000,1,2,,6.06.6001.18000
Video Mixing Renderer 9,0x00200000,1,0,,6.06.6002.18158
TOSHIBA Audio Rate Converter,0x00200000,1,1,TosARC.ax,2.00.0001.0004
Gretech AsfEx Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
Disk Record Queue,0x00200000,1,1,wmedque.dll,9.00.0000.2980
Microsoft MPEG-2 Encoder,0x00200000,2,1,msmpeg2enc.dll,11.00.6001.7 000
Frame Eater,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Allocator Fix,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Color Converter,0x00200000,1,1,declrds.ax,9.00.0000.3369
TOSHIBA DVD Navigator,0x00200000,0,3,tdvdnavi.ax,1.00.0000.007 1
Ulead DV Scene Detect,0x00200000,1,1,ulDvScDt.ax,1.00.0000.0006
ACM Wrapper,0x00600000,1,1,,6.06.6002.18158
Gretech AVI Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
Video Renderer,0x00800001,1,0,,6.06.6002.18158
Gretech Network(OGG) Filter,0x00200000,0,1,GNF.ax,
MPEG-2 Video Stream Analyzer,0x00200000,0,0,sbe.dll,6.06.6001.18000
Capture ASF Writer,0x00200000,0,0,WMM2FILT.dll,
Line 21 Decoder,0x00600000,1,1,,6.06.6002.18005
Video Port Manager,0x00600000,2,1,,6.06.6002.18158
Video Renderer,0x00400000,1,0,,6.06.6002.18158
Bitmap Generate,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Proxy Sink,0x00200000,1,0,WMM2FILT.dll,
TOSHIBA Progress Monitor,0x00200000,1,1,TProgMon.ax,1.00.0001.0209
TOSHIBA WAV Converter,0x00200000,0,0,TWavConv.ax,1.00.0000.031 5
Proxy Source,0x00200000,0,1,WMM2FILT.dll,
Ulead DVD Video decoder 2,0x00400000,2,2,ulDVDVideo.ax,2.00.0000.0034
TOSHIBA DVD VR Navigator,0x00200000,0,3,tvrnavi.ax,1.00.0000.0001
WM ASF Writer,0x00400000,0,0,,11.00.6001.7000
Gretech Audio Filter,0x00200000,1,1,GAF.ax,
Dib Output,0x00200000,0,1,DibOutput.ax,8.00.0000.0000
VBI Surface Allocator,0x00600000,1,1,vbisurf.ax,6.00.6001.1800 0
Dib Receive,0x00200000,1,0,DibReceive.AX,8.00.0000.000 0
WMT Sample Information Filter,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
MMACE SoftEmu,0x00200000,0,2,MMACEFilters.dll,
File writer,0x00200000,1,0,,6.06.6001.18000
Gretech Network(FLV) Filter,0x00200000,0,1,GNF.ax,
Gretech OGG Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
Gretech Network(AVI) Filter,0x00200000,0,1,GNF.ax,
Ulead OggVorbis Encoder,0x00400000,1,1,ulOggVorbisEncoderFilter.ax ,1.00.0000.0001
Gretech MKV Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
Ulead MPEG Transcoder,0x00200000,1,1,ulMPGTrans.ax,1.00.0000. 0033
DVD Navigator,0x00200000,0,3,,6.06.6002.18005
WMT DV Extract,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
ULead Infinite Pin Tee,0x00200000,1,1,uinftee.ax,1.00.0000.0002
MMACE DeInterlace,0x00200000,0,2,MMACEFilters.dll,
Overlay Mixer2,0x00200000,1,1,,6.06.6002.18005
Ulead MPEG-4 Splitter,0x00600000,1,3,ulspmp4.ax,1.00.0004.0000
Ulead MPEG-4 Audio Decoder,0x00400000,1,1,uladmp4.ax,2.00.0001.0004
Ulead MPEG-4 Video Decoder,0x00400000,1,1,ulvdmp4.ax,2.00.0001.0005
AVI Draw,0x00600064,9,1,,6.06.6002.18158
Ulead DVD Audio decoder 2,0x00200001,1,1,ulDVDAudio.ax,2.00.0000.0045
Microsoft MPEG-2 Audio Encoder,0x00200000,2,0,msmpeg2enc.dll,11.00.6001.7 000
WST Pager,0x00800000,1,1,WSTPager.ax,6.06.6001.18000
MPEG-2 Demultiplexer,0x00600000,1,1,mpg2splt.ax,6.06.6002 .18005
Record Queue,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
SFVCaptureFilter,0x00200000,1,1,SmartFaceVCapt.dll ,2.00.0016.0000
DV Video Decoder,0x00800000,1,1,,6.06.6001.18000
Gretech Network(SHOUTcast) Filter,0x00200000,0,1,GNF.ax,
Screen Capture filter,0x00200000,0,1,wmesrcwp.dll,9.00.0000.2980
TOSHIBA DualMono,0x00200000,1,1,TosDualMono.ax,2.00.0001.0 000
Gretech Network(GOM) Filter,0x00200000,0,1,GNF.ax,
SampleGrabber,0x00200000,1,1,qedit.dll,6.06.6002.1 8005
Null Renderer,0x00200000,1,0,qedit.dll,6.06.6002.18005
WMT Log Filter,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
MPEG-2 Sections and Tables,0x005fffff,1,0,Mpeg2Data.ax,6.06.6001.18000
Microsoft AC3 Encoder,0x00200000,1,1,msac3enc.dll,11.00.6001.700 0
WMT Virtual Renderer,0x00200000,1,0,WMM2FILT.dll,
Gretech MP3 Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
StreamBufferSource,0x00200000,0,0,sbe.dll,6.06.600 1.18000
Smart Tee,0x00200000,1,2,,6.06.6001.18000
Overlay Mixer,0x00200000,0,0,,6.06.6002.18005
AVI Decompressor,0x00600000,1,1,,6.06.6002.18158
Ulead MPEG Splitter,0x00400002,1,2,Ulspmpeg.ax,1.00.0000.0105
Ulead MPEG Audio Decoder,0x00400000,1,1,ulDVDAudio.ax,2.00.0000.004 5
Ulead MPEG Video Decoder,0x00200000,1,1,Uldsmpeg.ax,1.00.0000.0085
Ulead MPEG Encoder,0x00200000,2,1,Ulesmpeg.ax,1.00.0002.0049
Ulead MPEG Muxer,0x00200000,5,1,Ulmxmpeg.ax,1.00.0001.0170
ULead File Writer,0x00200000,1,0,ULDump.ax,1.00.0000.0002
ULead File Source (Async.),0x00400000,0,1,Ulasync.ax,1.00.0000.0013
WMT MuxDeMux Filter,0x00200000,0,0,WMM2FILT.dll,
NetBridge,0x00200000,2,0,netbridge.dll,6.01.6001.1 8000
Gretech MP4 Source Filter,0x00200000,0,1,GSFU.ax,
AVI/WAV File Source,0x00400000,0,2,,6.06.6002.18158
WMT Volume,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Wave Parser,0x00400000,1,1,,6.06.6002.18158
MIDI Parser,0x00400000,1,1,,6.06.6002.18158
Multi-file Parser,0x00400000,1,1,,6.06.6002.18158
File stream renderer,0x00400000,1,1,,6.06.6002.18158
Video Source,0x00200000,0,1,wmprevu.dll,9.00.0000.2980
WMT VIH2 Fix,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
TOSHIBA Audio Decoder DVD,0x00200000,1,1,TosAudDecL.ax,2.00.0001.0007
Microsoft MPEG-1/DD Audio Decoder,0x005fffff,1,1,msmpeg2adec.dll,11.00.6001. 7000
AVI Mux,0x00200000,1,0,,6.06.6001.18000
Line 21 Decoder 2,0x00600002,1,1,,6.06.6002.18158
File Source (Async.),0x00400000,0,1,,6.06.6002.18158
File Source (URL),0x00400000,0,1,,6.06.6002.18158
Media Center Extender Encryption Filter,0x00200000,2,2,Mcx2Filter.dll,6.01.6002.180 05
AudioRecorder WAV Dest,0x00200000,0,0,,6.00.6001.18000
AudioRecorder Wave Form,0x00200000,0,0,,6.00.6001.18000
SoundRecorder Null Renderer,0x00200000,0,0,,6.00.6001.18000
Ulead DVB Parser,0x00200000,1,0,ulDVBParser.ax,2.00.0000.001 7
Ulead Audio Dual Channel Filter,0x00200000,1,1,UAudioDCFilter.ax,1.00.0000. 0002
Ulead OggVorbis Decoder,0x00400000,1,1,ulOggVorbisDecoderFilter.ax ,1.00.0000.0001
Infinite Pin Tee Filter,0x00200000,1,1,,6.06.6001.18000
WMT Switch Filter,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
Enhanced Video Renderer,0x00200000,1,0,evr.dll,6.00.6002.18005
Uncompressed Domain Shot Detection Filter,0x00200000,1,1,WMM2FILT.dll,
BDA MPEG2 Transport Information Filter,0x00200000,2,0,psisrndr.ax,6.06.6002.18005
MPEG Video Decoder,0x40000001,1,1,,6.06.6002.18158

perpetua
03.Kasım.2010, 16:07
yildo_23: Tesekkurler.

perpetua
03.Kasım.2010, 16:12
:icon_redface:

Olayi kesip atma, hatta insanlari terbiyesizce adam yerine koymama seviyesine getirince SI Games'e bile ayar vermekten cekinmem :icon_cool:

neyse, daha duzgun yaklasmis bu sefer olaya en azindan, bakalim ne cikacak altindan..

"Duvara carptik. Bu olay ile karsilasan ve cok eski suruculeri kullanmayan birisi varsa sorunu cozmek icin caba gostermeye devam edebiliriz ama aksi takdirde yapabilecegimiz pek bir sey yok" demis.

Bu yazilanda herhangi bir terbiyesizlik gormuyorum ben acikcasi.

arneas
03.Kasım.2010, 16:21
ATI karti olan ve suruculari ve java guncel olan birisi dxdiag bilgilerini ekleyebilirmi?

Baslat Menusu -> Run... -> Dxdiag -> Tamam

Gelen bilgiyi buraya eklerseniz sevinirim.

buradan indirebilirsiniz

ati HD3400 serisi
java update22 son versiyonu yüklü

http://www.dosya.tc/dosya/CfdW2n/DxDiag.txt.html

http://pastebin.com/whVzX7SZ (Ya da buradan bakabilirsiniz.)

amorti
03.Kasım.2010, 16:38
"Duvara carptik. Bu olay ile karsilasan ve cok eski suruculeri kullanmayan birisi varsa sorunu cozmek icin caba gostermeye devam edebiliriz ama aksi takdirde yapabilecegimiz pek bir sey yok" demis.

Bu yazilanda herhangi bir terbiyesizlik gormuyorum ben acikcasi.

Olay tek bir mesajdan ote zaten; konunun basindan beri olaya yaklasimdaki ciddiyet eksikligi ve tavir yanlisligiydi problem. Daha genis olarak bakarsaniz olaya, "adam yerine koymama" seklindeki ifadenin karsiligini bulabilirsiniz.

Gorulmesi gerekeni Glenn gordu zaten, mesaj yerine ulasti ki o paralelde daha duzgun bir cevap geldi, merak etmeyin.

perpetua
03.Kasım.2010, 17:01
Olay tek bir mesajdan ote zaten; konunun basindan beri olaya yaklasimdaki ciddiyet eksikligi ve tavir yanlisligiydi problem. Daha genis olarak bakarsaniz olaya, "adam yerine koymama" seklindeki ifadenin karsiligini bulabilirsiniz.

Gorulmesi gerekeni Glenn gordu zaten, mesaj yerine ulasti ki o paralelde daha duzgun bir cevap geldi, merak etmeyin.

Veya ona yolladigim ozel mesaj sonrasinda o mesaji yazdi. Bazen SI calisanlarina, Turk mantalitesinin ne kadar farkli oldugunu anlatmak gerekiyor. Karsisindakini kendisi gibi dusunmemesi gerekiyor. Alingan ve agresif bir milletiz ne yapalim.

amorti
03.Kasım.2010, 17:56
Veya ona yolladigim ozel mesaj sonrasinda o mesaji yazdi. Bazen SI calisanlarina, Turk mantalitesinin ne kadar farkli oldugunu anlatmak gerekiyor. Karsisindakini kendisi gibi dusunmemesi gerekiyor. Alingan ve agresif bir milletiz ne yapalim.

Senelerdir Turksportal'dayim Perpetua ve sizinle mutemadiyen karsi karsiya geliriz senelerdir, konu SI oldugu zaman.

Her ne kadar objektif olmaya calissaniz da, cogu zaman o ince cizginin uzerine basip geciyorsunuz oteki tarafa, can cikar huy cikmaz tabi, ne yapalim.

perpetua
03.Kasım.2010, 18:21
Senelerdir Turksportal'dayim Perpetua ve sizinle mutemadiyen karsi karsiya geliriz senelerdir, konu SI oldugu zaman.

Her ne kadar objektif olmaya calissaniz da, cogu zaman o ince cizginin uzerine basip geciyorsunuz oteki tarafa, can cikar huy cikmaz tabi, ne yapalim.

Benzer seyi bir baska hak etmeyen kisi icin yazin, ona da itiraz ederim. Ama genelde FM konusunda yazdigim icin oyle goruyorsunuz.

Burada da mi SI'i koruyorum? Yoksa yanlis gordugum bir seye tepki mi veriyorum?

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1862360&postcount=156

khan-ak
03.Kasım.2010, 19:02
peki konuyla ilgili ne diyolar kesinlik olmasada çözüm olarak birşey söylemediler mi sigadan.

amorti
03.Kasım.2010, 19:11
Benzer seyi bir baska hak etmeyen kisi icin yazin, ona da itiraz ederim. Ama genelde FM konusunda yazdigim icin oyle goruyorsunuz.

Burada da mi SI'i koruyorum? Yoksa yanlis gordugum bir seye tepki mi veriyorum?

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1862360&postcount=156

Iste sizinle ayriliga dustugumuz nokta bu; FM'den bahsetmiyorum ben, kimi zaman SI yandasi gibi gozukmenize sebep olan yaklasiminizdan bahsediyorum. Konu FM degil ki,grafiksel bir sikinti var, herhangi bir oyunda da olabilecek bir durum. Konu SI'nin gelistirdigi bir oyunda bir grubun yasadigi probleme karsi yer yer ukalaliga varan bir kayitsizlik sergilemeleri.

Yorumlari SI'nin hakedip haketmemesi gibi bir durum olmaz, koskoca bir firmayi bir sahis savunamaz, yonlendiremez de.

Glenn'e ozel mesaj atmissiniz da ondan dolayi cevap vermis, allalaa, tenezzul etmesi icin sizin mudahil olmaniz mi lazim bu duruma? Siz Turk milleti adina kendisine aciklama yapacak ve "bunlar boyle iste ya, idare et" tadindan bir fikir beyan edecek konumda degilsiniz. Anlatmak istedigim bu; objektif olmak herkese karsi ayni mesafede olmaktir, belirli sahis ve zumrelere karsi degil.

Sahsinizla bir problemim yok ama senelerdir anlasamadigimiz bu konuda yine bir yere varamayacagimiz icin ben daha fazla yorum yapmak ve forum takipcilerinin gozlerini yormak da istemiyorum.

Iyi aksamlar.

perpetua
03.Kasım.2010, 19:12
peki konuyla ilgili ne diyolar kesinlik olmasada çözüm olarak birşey söylemediler mi sigadan.

Henuz yok. Zaten sizin uygulayacaginiz bir cozum olacagini sanmiyorum. Ilk yama ile duzeltmek icin ugrasiyorlardir.

perpetua
03.Kasım.2010, 19:31
Iste sizinle ayriliga dustugumuz nokta bu; FM'den bahsetmiyorum ben, kimi zaman SI yandasi gibi gozukmenize sebep olan yaklasiminizdan bahsediyorum. Konu FM degil ki,grafiksel bir sikinti var, herhangi bir oyunda da olabilecek bir durum. Konu SI'nin gelistirdigi bir oyunda bir grubun yasadigi probleme karsi yer yer ukalaliga varan bir kayitsizlik sergilemeleri.

Yorumlari SI'nin hakedip haketmemesi gibi bir durum olmaz, koskoca bir firmayi bir sahis savunamaz, yonlendiremez de.

Glenn'e ozel mesaj atmissiniz da ondan dolayi cevap vermis, allalaa, tenezzul etmesi icin sizin mudahil olmaniz mi lazim bu duruma? Siz Turk milleti adina kendisine aciklama yapacak ve "bunlar boyle iste ya, idare et" tadindan bir fikir beyan edecek konumda degilsiniz. Anlatmak istedigim bu; objektif olmak herkese karsi ayni mesafede olmaktir, belirli sahis ve zumrelere karsi degil.

Sahsinizla bir problemim yok ama senelerdir anlasamadigimiz bu konuda yine bir yere varamayacagimiz icin ben daha fazla yorum yapmak ve forum takipcilerinin gozlerini yormak da istemiyorum.

Iyi aksamlar.

Ortada bir kayitsizlik yok. Bunu siz yanlis anliyorsunuz. Kayitsizlik olsa duvara carptik, su asamada daha fazla bilgi almadan yapabilecegimiz bir sey yok seklinde bir yaziyi kimse yazmazdi. Konuya cevap bile yazmaz ve iyice kustah olmak istiyorsa kilitlerdi.

Orada korudugum da SI degil. Orada bir calisan ve insanlara yardimci olmaya calisan bir insan!

Turk, Ingiliz. Musteri, satici fark etmez. Insan bu yahu!

Dolmustan inerken tesekkur ederim dedigimde dolmus soforu sasiriyor. Alismis cunku kendisine kibar davranilmamasina. Ama bu adam Ingiliz. Bu adam da isini yaparken kendisine kotu davranilmasini hak etmiyor.

medievil
03.Kasım.2010, 19:34
Adamlarda suç yok bizi onlara koyun gibi gösterenlerde asıl suç.

Edit: @perpetua siz Türkiyenin hangi bölgesinde ikamet ediyorsunuz? Çünkü benim oturduğum bölgede dolmuşçular sizi hoşgeldinle karşılayıp iyi günlerle göderir. Bunu yaparkende ne müşteri nede dolmuş şöförü şaşırmaz yada agresifleşmez.

Koca ülkeyi 3. dünya ülkesi yaptınız ya helal olsun ne agresifliğimiz kaldı ne kabalığımız...

perpetua
03.Kasım.2010, 19:40
Adamlarda suç yok bizi onlara koyun gibi gösterenlerde asıl suç.

Edit: @perpetua siz Türkiyenin hangi bölgesinde ikamet ediyorsunuz? Çünkü benim oturduğum bölgede dolmuşçular sizi hoşgeldinle karşılayıp iyi günlerle göderir. :S

Koca ülkeyi 3. dünya ülkesi yaptınız ya helal olsun ne agresifliğimiz kaldı ne kabalığımız...

Turkiye'de oldugum zaman Istanbul'da ikamet ediyorum.

Edit: Demek ki Turkiye'ye geri donersem Izmir'e tasinmam gerekecek.

medievil
03.Kasım.2010, 19:46
Turkiye'de oldugum zaman Istanbul'da ikamet ediyorum.

Biraz olsun hak verdim şimdi size ancak madem SI çalışanlarına bizim mantalitemizi anlatmak gibi bir düşünce geçiyor kafanızda şunuda aklınızdan çıkartmayın: Heryer İstanbul gibi değil. O yüzden bu tarz genellemelerden kaçının. belki sizin bulunduğunuz bölgede insanlar ingilizler gibi ağırbaşlı!, saygılı!, karşısındakine yardım etmek isteyen! tipler değildi ama tüm Türkiyede böyle değil. Türkiyenin 70den fazla ilinde bulunmuş biri olarak bana güvenebilirsiniz.

perpetua
03.Kasım.2010, 20:03
Biraz olsun hak verdim şimdi size ancak madem SI çalışanlarına bizim mantalitemizi anlatmak gibi bir düşünce geçiyor kafanızda şunuda aklınızdan çıkartmayın: Heryer İstanbul gibi değil. O yüzden bu tarz genellemelerden kaçının. belki sizin bulunduğunuz bölgede insanlar ingilizler gibi ağırbaşlı!, saygılı!, karşısındakine yardım etmek isteyen! tipler değildi ama tüm Türkiyede böyle değil. Türkiyenin 70den fazla ilinde bulunmuş biri olarak bana güvenebilirsiniz.

Pek tabii Turkiye'de her yer Istanbul degil. Simdiye kadar gittigim her ulkede buyuk sehirlerde insanlar, kucuk sehirlere oranla, daha agresif olmustur.

Ayrica varsayim yapmaniza da gerek yok. Ben butun Turkler soyledir veya boyledir diye bir sey de yazmadim. Agresif mesajlar yuzunden moralini bozmamasini, bu sorunun cok onemli oldugunu ve SI forumlarina yazamamis yuzlerce insanin bu sorun ile karsi karsiya oldugunu yazdim.

Siz "elimde yeterince bilgi olmadigi icin yardim edemiyorum" dediginizde karsinizdaki size firca cekerse ne dusunursunuz? O insana yardimci olmak icinizden gelir mi?

Ben bu sekilde yazanlarin kotu niyetle yazmadigini tahmin edebiliyorum, ama o bilmiyor. Sonucta yazili iletisim kuruyoruz. Yuz mimiklerini goremiyoruz insanlarin. Belki o sozler yuz yuze sarf edilse bir yanlis anlasma olmayacak ama yazili olunca yanlis anlasma olabiliyor. Nasil bir kac gun once buraya onlarin akillarindan geceni buraya yazdim, ayni seyi buradakilerin akillarindan geceni yazarak Glenn'e iletmenin dogru olacagini, duzeltmenin daha cabuk olacagini dusundugum icin yazdim.

Onlarin iyi niyetli oldugunu varsayarak iletisim kurmak her zaman cok daha yararli olacaktir. SI forumlarinda son 7 senelik deneyimim bunu gosteriyor. Ister inanin, ister inanmayin.

erayaydemir1903
03.Kasım.2010, 20:24
Klavyenin ruhu yoktur dostlar, yanlış anlaşılmalar olur, alınmalar, kırılmalar olur. Normal sanal alemde. Biz konuya konsantre olalım derim ben. Buna kızıyorum işte, yani nasıl fark etmiyorlar bu tip hataları onu anlamıyorum. Çok kötü gözüküyor oyunda umarım çabuk düzeltirler sorunları

Fernando Gago
03.Kasım.2010, 20:34
...............................

kral_67
04.Kasım.2010, 11:54
2D mükemmel olmuş bence...taktiğimi istediğim gibi sahaya yansıtabiliyorum ve herhangi bir bug yada absürt durumla karşılaşmadım...
sadece kartlar ve 3d için bir yama gerekli yinede...
yama çıkana kadar 2D oynamanızı tavsiye ediyorum...

perpetua
04.Kasım.2010, 19:37
Ilk yama icin duzelttiklerini dusunuyorlar. Herhalde son dakika duzeltmesi oldu ve test etme firsati bulamadilar.

Deneyip gormek lazim.

erayaydemir1903
04.Kasım.2010, 19:58
Ilk yama icin duzelttiklerini dusunuyorlar. Herhalde son dakika duzeltmesi oldu ve test etme firsati bulamadilar.

Deneyip gormek lazim.

Ne zaman çıkacakmış ilk yama? O konuda bir bilgi var mı_?

Ziya38
04.Kasım.2010, 20:04
Ne zaman çıkacakmış ilk yama? O konuda bir bilgi var mı_?

11.1 yama cikti bugun .

Fernando Gago
04.Kasım.2010, 20:23
Yamayı deneyen var mı acaba?

kral_67
04.Kasım.2010, 20:32
oyun aktifleşince deneyecez bekliyoruz...

Fernando Gago
04.Kasım.2010, 20:35
O da doğru heyeca yaptık :D Umarım düzelmiştir bir kez daha hevesimiz kursağımızda kalmaz.

kral_67
04.Kasım.2010, 20:38
Valla açık konuşayım ben ilk önce şuan piyasada dolaşan malum şekli ile denedim oyunu...
3d berbattı hatta o kadar kötüydü ki USM98 in 3d si buna el öptürürdü...
ama 2d yi çok beğendim...
yenilenen taktik ve antreman sistemini çok beğendim...
transfer sistemini çok beğendim...
birde transfer piyasası epey düzelmiş...

bende steamden orjinal aldım şimdi bekliyorum aktifleşmesini...

İnşallah 3d düzelmiştir ama ben zaten 2d oynamayı düşünerek aldığım için oyunu 2d bu şekli ile bile kalsa bana yeter...

erayaydemir1903
04.Kasım.2010, 20:43
Nasıl çıktı ya, daha oyun çıkmadı, linki nerede dostlar:?

Fernando Gago
04.Kasım.2010, 20:44
Zaten herkesin ortak kanısı sanırım 3D ve ona bağlı saçmalıklar hariç cidden güzel bir oyun olmuş. Daha bir gerçek olmuş oyun Yalnız o 3D her şeyi bozuyor işte.

Soter
04.Kasım.2010, 20:45
İlginçtir , masaüstü bilgisayarımda 3d'de dediğiniz problemlerle karşılaşmıştım ama notebook'da gayet düzgün.

kral_67
04.Kasım.2010, 20:49
Nasıl çıktı ya, daha oyun çıkmadı, linki nerede dostlar:?

steamden indirenlerde yüklenmiş yama ama oyun aktif değil ve henüz kutulu olarakta çıkmadığı için ayrı bir download linki yok...

erayaydemir1903
04.Kasım.2010, 20:50
Ok oyun daha gelecek Aral'dan ondan sonra Steam download ediyor zaten. Umarim giderilmiştir hata

Zekirdek
04.Kasım.2010, 21:02
Az önce Gökhan gol attıktan sonra Ay Yürüyüşü yaptı ağzım açık izledim.

erayaydemir1903
04.Kasım.2010, 21:21
Az önce Gökhan gol attıktan sonra Ay Yürüyüşü yaptı ağzım açık izledim.

Demoda mı?

rammstein7
04.Kasım.2010, 22:39
ben 3D de maç yapamiyorum reset atıyor ekran kartıda mobile intel 915GM/GMS,910GML express chipset family yardıma ihtiyacım var lutfen

yıldo_23
05.Kasım.2010, 00:28
steam üzerinden oyunu indiren arkadaşlar otomatik olarak 11.1.0 olarak oyunu oynayabilecekler.ayrıca yamada yapılan değişikliklere baktım..sorunun düzeltildiği ifade ediliyor.bilgilerinize..

kral_67
05.Kasım.2010, 00:58
11.1 de gözle görülür bir düzelme var ama hala kötü...

yıldo_23
05.Kasım.2010, 01:07
11.1 de gözle görülür bir düzelme var ama hala kötü...

oyuncunun topla 30 metre kayması varmı ünlü:)?..o yoksa yine idare eder heralde..

wolfson
05.Kasım.2010, 01:22
valla ben öyle anormal bi hareket göremedim :D

mertayasava
05.Kasım.2010, 03:26
11.1'le 3d'deki sorunlar giderilmiş ve bir 2d fanatiği olarak söyleyebilirim ki 3d beklediğimden çok daha iyi olmuş.

kral_67
05.Kasım.2010, 12:43
kayma, belden taç, tek elle top tutma gibi acayip olaylar gitmiş...
ama dediğim gibi yine çok iyi bir 3d yok oyunda...

eXcitinG
05.Kasım.2010, 13:49
Forza 2D, ne gerek var 3D ye.

Sysmix
05.Kasım.2010, 13:52
kayma, belden taç, tek elle top tutma gibi acayip olaylar gitmiş...
ama dediğim gibi yine çok iyi bir 3d yok oyunda...

sorum aslında herkese; 2010 un son patchi ile beraber 3d olayını karşılaştırırsanız 10 üzreinden kaç alır 2011?

araldan ön sipariş vermiştim pazartesi elimde olur herhalde. o yüzden kendimi hazırlıyım diyorum her ihtimale karşı :)

kasım akdemir
05.Kasım.2010, 14:20
Forza 2D, ne gerek var 3D ye.

Tekrar tekrar katılıyorum...

erayaydemir1903
05.Kasım.2010, 16:09
Düzelmiş hatalar:)

Volkan Şen
05.Kasım.2010, 17:29
3D mükemmel olmuş. 2d yi ikinci plana attım diyebilirim sizlere.

Sysmix
05.Kasım.2010, 17:49
oyun 5 itibariyle elime ulaştı. mesai bitimini bekliyorum. bu gece uzun olucak :)

cha
07.Kasım.2010, 19:10
3d sebebiyle demoyu pek oynayamamıştım ancak tam sürümün oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. buz pateni olayı ortadan kalkmış ve gol sevinçleriyle birlikte maçiçi pek çok animasyon da gayet güzel olmuş

Deus Dominus
07.Kasım.2010, 21:38
özellikle ayarlardan en yüksek grafik seviyesi seçildiğinde görüntü muhteşem oluyor, ışıklandırmalar, gölgeler vs. . FM'ye göre tabiiki. Ayrıca bana geçen seneye göre daha akıcı bir izlenim verdi 3d maçlar. Yeni kameralara eklenen TV'de favorim oldu :)

BleedingMoon
07.Kasım.2010, 22:36
güncelleştirmeyle birlikte gözle görülür bir düzelme mevcut.

rammstein7
08.Kasım.2010, 16:17
512 ekran kartı ve 1.75 işlemciyle 3D oynayabilirmiyim ?

Deus Dominus
08.Kasım.2010, 17:31
biraz grafiklerden kısarak oynanabilir sanırım. taraftarları, tribünleri kaldırarak mesela.

nikootinn
08.Kasım.2010, 18:05
güncelleştirmeyle birlikte gözle görülür bir düzelme mevcut.

11.1 yaması mı çıktı ??

Deus Dominus
08.Kasım.2010, 21:37
oyunla birlikte çıktı :)

Zekirdek
08.Kasım.2010, 22:47
Bu arada oyuna neden tribünler eklenmemiş ya tribünsüz oyun mu olur oyunu ilk açtığımda hiç tribün olmuyor.

kasım akdemir
09.Kasım.2010, 09:17
Gördüğüm ss'lerde bolca tribün görüntüsü vardı Zekirdek.Senin görüntü ayarların kısılmış olabilir.Bir bak istersen yada başka bir sıkıntı var.

RasAnt
09.Kasım.2010, 13:08
Bu arada oyuna neden tribünler eklenmemiş ya tribünsüz oyun mu olur oyunu ilk açtığımda hiç tribün olmuyor.

hep tribünler önünde oynuoyrum maçlarımı :) 3d harika olmuş ben çok beğendim gene

vego
09.Kasım.2010, 15:16
Demoyu oynamadım 11.0 halini oyanamadan direk 11.1'e geçtim hatalar var tabii kide ama bende 3D'yi beğendim:)

World Hollow o1
09.Kasım.2010, 15:21

Ekran kartın desteklemiyor olabilir mi acaba 3D'deki tribünleri?

Zekirdek
09.Kasım.2010, 16:45
Ekran kartın desteklemiyor olabilir mi acaba 3D'deki tribünleri?

Bilmiyorum ki. Oyun içinden açma şansı yok mu? Abilerimiz baksa konuya iyi olacak. Ama Ekran Kartının kendine hayrı yoktur o doğru. Ali ile aynı kart olması lazım. ATI 512'lik x300 x550 x1050 model.