PDA

View Full Version : FM 2011 Demo Emre Belözoğlu

fenerli94
22.Ekim.2010, 19:15
Bence Emre de hata yapılmış. Oynadığı bölgeyi dmc yapmışlar.
normalde emre mc de oynar.sizece?

Flawless Victory
22.Ekim.2010, 19:20
Bu durum araştırma forumunun konusu.

remzi1242
22.Ekim.2010, 20:51
emre son 1.5 yıldır d mc oynuyor mc değil

barahir
22.Ekim.2010, 21:48
Hayı Emre MC, diğer yanındaki DMC destek oynuyor..

perpetua
22.Ekim.2010, 21:53
DM, MC ve AMC'yi de gayet etkili oynayabilecek seviyede ayarlanmis durumda. Tartisilacak pek bir sey yok.

BaGa TaRKaN
22.Ekim.2010, 21:56
DM, MC ve AMC'yi de gayet etkili oynayabilecek seviyede ayarlanmis durumda. Tartisilacak pek bir sey yok.

Kısaca Ballack Nasılsa Emre'de Öyle:)

vurdugol
23.Ekim.2010, 02:05
senelerdir sol açık oynayan arda, natural amc, ama 1.5 senedir dmc oynadığı iddia edilen -ki öyle olduğunu düşünmüyorum- 30 yaşındaki emre bir anda dmc...

bozoo1903
23.Ekim.2010, 10:14
senelerdir sol açık oynayan arda, natural amc, ama 1.5 senedir dmc oynadığı iddia edilen -ki öyle olduğunu düşünmüyorum- 30 yaşındaki emre bir anda dmc...

haklısın bence. bi ara toraman da sol ayaktı :)

b7baris
23.Ekim.2010, 14:16

Buna ben de katılıyorum. İki sezondur Arda'nın natural AMC olması bence büyük bir hata. Tamam Rijkaard çaresiz kaldığında (sakatlardan dolayı) Arda'yı 10 numara pozisyonunda oynattı ancak Arda kesinlikle bir sol açıktır.

Fearless Coward
23.Ekim.2010, 14:22
Emre'nin asıl mevki AMC ve MC diye biliyorum ben.

nessus
23.Ekim.2010, 15:02
emreyi incelemedim ama emre'nin pozisyon değerlerinde dmc mevkisinin değil mc mevkisinin 20 puan alması gerekir. Yok aksi tercih edildiyse büyük bir hatadır bu.

Cengo
23.Ekim.2010, 17:40
emreyi incelemedim ama emre'nin pozisyon değerlerinde dmc mevkisinin değil mc mevkisinin 20 puan alması gerekir. Yok aksi tercih edildiyse büyük bir hatadır bu.

DMC olması hata değil, aksine geriye gelip top kazanıp çıkartıyor öne çıkıp top almaktan çok.Hatta bu yüzden çok eleştirildi, son bir kaç maç ofansif katkısı da çok oldu, 10/10 numara oynuyor şu an.

Yani geçen sezon boyu çok geride kalıyor, geriden topla çıkıp Alex'e oyun kurmada yardımcı olmuyor, sorumluluk almıyor diye eleştirildi.

cris king
23.Ekim.2010, 18:41
[QUOTE=ABOOO;1859652]DMC olması hata değil, aksine geriye gelip top kazanıp çıkartıyor öne çıkıp top almaktan çok.Hatta bu yüzden çok eleştirildi, son bir kaç maç ofansif katkısı da çok oldu, 10/10 numara oynuyor şu an.

Yani geçen sezon boyu çok geride kalıyor, geriden topla çıkıp Alex'e oyun kurmada yardımcı olmuyor, sorumluluk almıyor diye eleştirildi.[/QUO

emreyide pirlo tarzı düşünmüş olabilirler pirlo defansif yönü çok kuvvetli olmamasına rağmen hatta yaratıcı ofansif bir futbol tarzına sahipken yıllardır fmde dmc alır emreyide böyle düşünmüş olabilirler ardaya gelirse arda fazla hızlı bir oyuncu değil topla hızlı arda feldkamp döneminde lincolnün sorunları arasında o yıl full amc oynamıştı bence asıl solda adam olmadığı için oynuyor milli takımdada amc mevkisi kullanılmadığı ve ardanında kesilecek bir topcu olmadığı için sol da oynuyor bence gayet doğru olmuş pozisyon atamaları...

S4mp1y0N
27.Ekim.2010, 04:08
icat çıkarmaya bayılıyor Fenerbahçe araştırmacısı.
tartışılmaktan zevk alıyor sanırım.
hayatı boyunca free oynamış alex'i 20'den 18'e düşürmüştü. arda'nın ki 20 idi.
m.topuz'un 3 yıldır 14 olan hızlanması Fenerbahçe'ye geldikten sonraki ikinci yamada 12'ye düştü.

birşeyler yapayım da; insanlar tartışsın, sonra da onlara tartışmanın nasıl olacağının dersini vereyim edasında takılıyor.

bu mantığa göre; gökhan gönül'ün naturelini de arka kanat yapmalı... malum hücuma çok çıkıyor.
barcelona gözlemcisiyle de irtibata geçip; xavi'nin naturelinin dmc olması konusunda uyarmak lazım. defanstan top alıyor...

medievil
27.Ekim.2010, 14:04
Emre yılların MC sidir be abi. Her geriden top alan dmc mi olacak. Dmc sürekli defansın arasına girer adeta 5li oynar defans. Emreyi hiç o bölgelerde görmedim. Selçuk cristian falan dmc dir ama emre sabaha kadar mc dir. Ha dmc de oynar o ayrı...

perpetua
27.Ekim.2010, 16:19
Tartisma cikmasi icin degil bu tercih. Yillarin MC'si olmasinin da cok fazla onemi yok.

Yazdigim gibi, Emre DM, MC veya AMC oynayabilecek beceride oyunda. Hem ozellikleri acisindan, hem de mevkileri. Hic zorlanmadan MC de oynatabilirsiniz, DM de, AMC de.

Gecen yil Fenerbahce, Emre'yi geriden oyun kuran oyuncu olarak kullandi. FM tabiriyle buna en yakin olan 442 DM dizilisinde (DM, DM, MR, ML orta sahasi) iki on liberodan birisi olarak oynamasi. Fenerbahce bu iki on liberolu diziliste oynadiginda, Emre oyun disinda kaliyor ve o bolgeye farkli oyuncu transfer yapiliyordu. Emre'nin ilk 11'de oynama suresi azaliyordu.

4411 (MR, MC, MC, ML, AMC orta sahasi) tercihi kullanilsa bu sefer Christian naturel DM oldugu icin bu sefer Christian'in yerine farkli bir oyuncu yerlestirmek icin ugrasiyordu yapay zeka.

Oyunda DM, MC, AMC seklinde bir orta saha iceren bir dizilis olmadigi icin ya Emre'nin DM oynama becerisi yukseltilecekti, ya da Christian'in MC oynama becerisi yukseltilecekti.

Bir tercih yapildi. Farkli bir tercih yapilsa, o tercih elestirilecekti.

Son haftalarda Aykut Kocaman'in kullandigi dizilis oyundaki 4411'e daha uygun. Ama tabii bu son haftalari ongormek degil arastirmanin isi.

Ayrica Selcuk'un veya Christian'in bir DM olmasi, Emre'nin bir MC olmasi gibi yorumlar hic gercekci degil bence. Bir oyuncunun oynadigi mevkiyi sadece ozelliklerine baglarsak Pirlo DM, Gattuso ise MC olmazdi. Ayrica Emre'nin gecmisteki performansina bakarak onun gol bolgelerinde genelde pek olmayan bir orta saha oyuncusu olduguna karar vermek ve bu nedenle DM'nin belki de daha uygun olduguna karar vermek de mumkun. Mesela Cambiasso da bir DM olarak baslamadi kariyerine. Arjantin'de sol ic olarak oynadi. Real Madrid'e sol ic olarak transfer oldu ama gol bolgelerindeki etkisizligi belki de onu mevki olarak geriye itti. Ayni seyi Sankovic icin de soylemek mumkun. Yillarca MC/AMC oynamis Scholes da gittikce daha geride oynamaya basladi.

Her halukarda ozellikle oyunun cikmasindan sonra arastirma bolumunde yapilan yorumlari degerlendirir ve cikacak bir yamada hata oldugu konusunda mutabakata varilanlar duzeltilir.

titates1
28.Ekim.2010, 01:25
Emre pace 12 ilginç gerçekten ilginç

BaGa TaRKaN
28.Ekim.2010, 01:36

Az Dersen Olabilir Belki Ama Emre Ağır Bi Oyuncu Değil Çevik ve Hızlı Bir Oyuncu. Zaten Boyununda Vermiş Olduğu Avantajla Hızlı Olması Normal

titates1
28.Ekim.2010, 12:18
Az diyorum zaten lukaku konusunda yazmışlar hızı çok fazla diye ama bizim araştırmacılar da heralde duygularıyla hareket ediyo , emre türkiye liginin en hızlı oyuncularından biri

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 13:00
Ya Arkadaşlar Pepe vardı Udinese'de oynayan bu sezon da Juve'ye kiralandı. Adam sağ açık onu da sol açık yapmışlar

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 13:01
http://www.transfermarkt.de/de/simone-pepe/profil/spieler_17249.html burada da profili

titates1
28.Ekim.2010, 17:19
pepe yanlış bilmiyorsam sol da oynamaya başladı , krasic sağda belki udinesedede son dönemlerde sol oynamıştır .

erayaydemir1903
28.Ekim.2010, 18:22
olabilir oynuyor da yani ilk mevkisi amr

medievil
28.Ekim.2010, 19:04

Bir ara dayanıklılığı 5 di Emrenin :) Emreyi bir türlü olması gerektiği gibi yapamıyorlar. Semihin normal düzeye gelmesi 3 yılı aldı Emrenin o kadar zamanıda yok bakalım 11.1 11.2 11.3 11.4 yamalarında neleri yükseltip başka yerden kırpacaklar..

perpetua
28.Ekim.2010, 19:16
Bir ara dayanıklılığı 5 di Emrenin :) Emreyi bir türlü olması gerektiği gibi yapamıyorlar. Semihin normal düzeye gelmesi 3 yılı aldı Emrenin o kadar zamanıda yok bakalım 11.1 11.2 11.3 11.4 yamalarında neleri yükseltip başka yerden kırpacaklar..

Veritabaninda ne zaman 5 oldu Emre'nin dayanikliligi? Bizim arastirmanin basinda oldugumuz sure icinde oldugunu kanitla, sana posta ile 100 lira yollayacagim.

Kanitlayamazsan, arastirma hakkinda bir daha yazma.

medievil
28.Ekim.2010, 19:36
Veritabaninda ne zaman 5 oldu Emre'nin dayanikliligi? Bizim arastirmanin basinda oldugumuz sure icinde oldugunu kanitla, sana posta ile 100 lira yollayacagim.

Kanitlayamazsan, arastirma hakkinda bir daha yazma.

Arşiviniz yokmu sizin 5 olduğu için sayfalarca tartışıldı.. Daha sonra yanlış hatırlamıyorsam yamalarla 11e yükselttiniz.

Bu arada 100lira az 10 000TL istiyorum nede olsa uğurlu rakamımız ;)

Edit: Sanırım fm 09daydı çünkü az önce üşenmedim fm2010u yükleyip dayanıklılığa baktım 9 verilmiş :) selçuk 17 O_o Maçlardaki istatistiklere baktığımızda Emre selçuktan herzaman daha çok koşmuş daha çok topla oymanıştır ancak fm 2010da aralarında adeta uçurum var. Sanıyorum fm 2009da 5 vermiştiniz yada ona yakın bir rakam.. 2010a ben baktım 2009ada sen bak yazarsın kaç olduğunu..

Edit2: Natural Fitnessa 5 vermişsiniz çok pardon gayet mantıklı ve kabul edilebilir bir rakammış. :/ Dayanıklılıkta 8-9 gibi bir rakammış. : / Hadi iyisin 2-3 rakamla gidiyordu 10bin tl :)

perpetua
28.Ekim.2010, 20:37
Arşiviniz yokmu sizin 5 olduğu için sayfalarca tartışıldı.. Daha sonra yanlış hatırlamıyorsam yamalarla 11e yükselttiniz.

Bu arada 100lira az 10 000TL istiyorum nede olsa uğurlu rakamımız ;)

Edit: Sanırım fm 09daydı çünkü az önce üşenmedim fm2010u yükleyip dayanıklılığa baktım 9 verilmiş :) selçuk 17 O_o Maçlardaki istatistiklere baktığımızda Emre selçuktan herzaman daha çok koşmuş daha çok topla oymanıştır ancak fm 2010da aralarında adeta uçurum var. Sanıyorum fm 2009da 5 vermiştiniz yada ona yakın bir rakam.. 2010a ben baktım 2009ada sen bak yazarsın kaç olduğunu..

Edit2: Natural Fitnessa 5 vermişsiniz çok pardon gayet mantıklı ve kabul edilebilir bir rakammış. :/ Dayanıklılıkta 8-9 gibi bir rakammış. : / Hadi iyisin 2-3 rakamla gidiyordu 10bin tl :)

Demek ki FM arastirmasi hakkinda bir daha yazmiyorsun...

medievil
28.Ekim.2010, 20:53
Demek ki FM arastirmasi hakkinda bir daha yazmiyorsun...

Tamam yazmıyorum :S

cris king
29.Ekim.2010, 17:13
aslında herşey Fabian Ernst'in başının altından çıktı adam bi röportajında türkiyede en beğendiğim ön libero Emre Belözoğlu dedi Emre fm'de birden dm oldu :D

Stancu
04.Kasım.2010, 00:35
aslında herşey Fabian Ernst'in başının altından çıktı adam bi röportajında türkiyede en beğendiğim ön libero Emre Belözoğlu dedi Emre fm'de birden dm oldu :D

hehe aynen