PDA

View Full Version : İlk "Patch" Çıkış Tarihi Hakkında

Sysmix
23.Ekim.2010, 10:29
Fm hakkında en sinir olduğum noktalardan biri bu patch olayı. İş hayatından dolayı fazla oyun oynayacak vaktimiz olmuyor -şahsen- ki bu yüzden bir kariyere başlayıp uzun bir zamana yaymak mecburiyetinde kalıyoruz ve işte o ara bir patch çıkıyor. genelde bu yılbaşını buluyor ama yöneticilere sorum patch gerektiricek bir hata yada başka düzeltilmesi gereken "bug" tarzı birşeyin olup olmayacağı. bunu tabi demo ile söylemek zor.

yılbaşından önce patch çıkar mı? yada ilk patch yine klasik olarak yılbaşında mı çıkar? fm 2010 serisinde "Crush Dump" yüzünden 3 kayıtlı oyunu silmiştim, o sorunda 2 patch ile halletiler sistemin sınırını uyarı olarak veren kırmızı yazıyla; örnek "80.000 önerilen futbolcu sayısı" diye. benim sorularım sadece öngörünüze göre cevaplanabilir.

Belki tam sürüm çıkmadan bu konu hakkında farazi yorumlar yapıyor olabilirim ama artık bu tarz şeylerin rayına oturması gerekli. mesela ilk patch'in en azından şubat ayındaki sevgililer gününde çıkması kanaatindeyim. eminim ki bir çok kişi oyunu orjinal almaktan bu yüzden çekiniyor.

yine bilindik sakatlık serileri, crush dump, aşırı derecede çıkan sarı/kırmızı kartlar gibi bug denebilicek hatalar yüzünden oyundan soğuma derecesine geliyoruz. bunlar elbette bir şekilde iletiliyordur fakat forumlarda da her konuya cevap veren "Miles Jacobson" un da samimiyetine inanmıyorum.

Flawless Victory
23.Ekim.2010, 10:53
Kart, sakatlık konularında herkes aynı derecede şikayetçi değil, kimi fazla sakatlık olmuyor diyor, kimi çok oluyor diyor. Şu bir gerçek ki antrenman programına bağlı olmayan bir takım hatalar var. Patch her sene aynı sayıda çıkıyor, sanki yapılan hatalar bilerek yapılıyormuş gibi. 9.1-9.2-9.3 sonra 10.1-10.2-10.3.

Hatalar mutlaka oluyor, çünkü çok sayıda veri girişi yapılıyor, yeni cümleler, kodlar ekleniyor, bir yerlerde hata olması yüksek ihtimal. FM öyle bir oyun ki çok veri olduğu için çok hata olması doğal.

bozoo1903
23.Ekim.2010, 15:03
e her yıl tekrarlanan hatalar niye düzeltilmiyor?

metinoktay
23.Ekim.2010, 21:10
Fm 2005 yılından beri belki bilmeyerek de olsa hata içeren datalar yapmış olabilir ama yanlış hatırlamıyorsam 2006 dan günümüze kadar her seride 3er tane patch çıkardı. bunun 1. ve 3. patchleri genelde transferlerle alakalı oldu, bazılarında lig, kupa vs hataları da vardı, ancak genel tahminim ise her patch uygulamasında orjinal olmayan .exe uzantıları gittiği ve oyun cd istediği için patch uygulamayı uygun görmüşler diye düşünüyorum.

Sysmix
26.Ekim.2010, 09:54
Sanırım ilk patch bu 3d için çıkıcak. paylaşılan gollere bakıyorumda kullandığımız ekran kartlarının yetersizliğinden kaynaklanan bir sorunmu yoksa oyun mu böyle?

Cengo
26.Ekim.2010, 11:33
Tüm patchlerin amacı hata düzeltmek değil, SI Games Community(Forum)'de kullanıcıların önerilerinin ve düşüncelerin uygun olanlarını oyuna güncellemek de asıl amaçlarından biri.

Oyun çıktığı anda SI Games Community yağmura tutuluyor, sayfalar dolusu düşünce ve öneri geliyor. Elbette hata da düzeltilir ama o kadar çok hata dolu olabilecek bir oyun çıkmıyor zaten, test süresince bir çok şey düzeltiliyor.

Crush Dump denilen şey çalışma zamanında derlenen hataların içeriğinin hata mesajı ile çıkması ve dump file denilen (.dmp) uzantılı dosyaya hata kodlarnın yazılmasıdır.Bu bir hata değildir, hatanın uyarısıdır. Oyunda yaptığınız değişiklikler, sisteminizin yetersizliği dahil her şey etki edebilir.

Sysmix
05.Kasım.2010, 10:00
bu ay içinde bir patch yayınlanır mı? direk daldım konuya bu mübarek günde :)

bozoo1903
05.Kasım.2010, 10:20
oyun çıktığı gibi yayınlandı zaten patch.

RasAnt
05.Kasım.2010, 16:28
football managerın sitesinden indirebilirsiniz ilk patch i

33avci33
05.Kasım.2010, 19:42
patch dün eklendi zaten sigames'e