PDA

View Full Version : Fm 2011 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Pages : 1 [2]

eminmetehan
25.Ağustos.2011, 20:03
Maaş bütçesini artırma talebinde bulun yuzde 99 kabul etmiyecekler sonra acılan yeni cevaplardan bu şartlar altında rivallarla başedebileceğimizi sanmıyorum de :D bende hep yükselttiler öyle dedğim zaman :D

C h A o S
25.Ağustos.2011, 20:11
25MN Euro bütçem var. Bir oyuncuyla görüşüyorum ve menajerine biraz para yedirmem gerekiyor gelmesi için :D Ama en fazla 825K verebiliyorum. O parayı nasıl artırabiliriz?
Uyuz oldum ya Lamela'yı alamıyorum bu yüzden. Marquinhos'un menajere verebiliyorum, Lamela'nınkine veremiyorum.

Ben transfer bütçesini teklif anında düşürüyodum ve maaş bütçesi artıyordu.Teklifi verdikten sonra tekrar yükseltiyordum transfer bütçesini.Böyle yapabilirsin.

eminmetehan
25.Ağustos.2011, 21:43
http://a1108.hizliresim.com/11/8/25/17185.png

Ortanın sağında oynatıyorum geçen sezon 45+6 maçta 5 gol 14 asist 7.36yla oynadı kötü bir performans değil ama defansif olarak beni çok zorda bırakıyor ortanın sağından gelen atakların haddi hesabı yok aslında o mevkiye nuri şahini düşünmüştüm düzenli oynatmayıp antremanıylada özel ilgilenmeyince istediğim kadar gelişmedi şöyle yeri geldimi basacak top alacak ara paslar atacak yeri geldimi defansın ortasına dalabilecek yetenekte birini arıyorum 30m pound bütçe ayırabilirim varmı tavsiye edebileceğiniz birileri

sarianet
25.Ağustos.2011, 21:46
o adamı orada harcama yav ilerde dünyanın en iyi orta sahası oluyor

eminmetehan
25.Ağustos.2011, 21:51
o adamı orada harcama yav ilerde dünyanın en iyi orta sahası oluyor

Bende diyorum 4-2-3-1 mi oynasam diye ama elimde 4 tane st var onları ne yapcam :D 11mna aldım bazen ne yaptığını bilmiiyor takımlar :D Nuriden tamamen vazgeçtim onu gönderip yerine alacam birini

guarin14
26.Ağustos.2011, 03:56
Networking>Youth Recruitment Network

Bu tam olarak ne oluyor?

BaGa TaRKaN
26.Ağustos.2011, 03:59
Cumali kötü Yiğitle aynı olamaz. Zaten daha iyi Türk önlibero zor bulursun. Bursasporun aldığı Alfred N'Diaye oldukça iş görür biraz tackling çalıştırmak lazım.

Katılmıyorum. Cumali İyi Gelişiyor ve Profilinden Çok Daha Fazlasını Oynuyor.

sarianet
26.Ağustos.2011, 03:59
Bende diyorum 4-2-3-1 mi oynasam diye ama elimde 4 tane st var onları ne yapcam :D 11mna aldım bazen ne yaptığını bilmiiyor takımlar :D Nuriden tamamen vazgeçtim onu gönderip yerine alacam birini

st mi ne stsi elinde süper bi orta saha var :D

eminmetehan
26.Ağustos.2011, 06:52
Agüero Neymar Benzema Persie (Persie kaptan yoksa kıcına basardım tekmeyi ama o pazubandıyla dolaşırken takım bir ayrı oynuyor :D) yokmu adam bildiğiniz şöyle sağlam mc top alsın top atsın çalıma girsin uzaktan çaksın dokasana kanada yardım etsin (Çokmu şey istiyorum nedir :D )

Harun Aslan
27.Ağustos.2011, 12:29
Bi adama bitiricilik antrenmanı nasıl yaptırabilirim ?

hakan769
27.Ağustos.2011, 18:58
Bi adama bitiricilik antrenmanı nasıl yaptırabilirim ?

1 futbolcunun profiline gel
2 antrenmanı seç
3 indivual training focus yazıyor oradan finising'i seç

guarin14
27.Ağustos.2011, 19:00

Bu tam olarak ne oluyor?

Şu boardroom'da yönetimden istekde şöyle bir seçenek var.Bunun açılımı nedir tam olarak?

hakan769
27.Ağustos.2011, 19:08
Şu boardroom'da yönetimden istekde şöyle bir seçenek var.Bunun açılımı nedir tam olarak?

bu şey galiba genç oyuncuları yetiştirmek icin gereken bir takım büyük şeyler

hakan769
27.Ağustos.2011, 19:11

Bu tam olarak ne oluyor?

başka bi siteden buldum alıntıdır.

Youth Recruitment Network, FM'de genç oyuncu çıkarma sistemidir. Genç oyuncu çıkarma sistemi iyi olan takımların altyapısına her zaman daha potaniyelli ve daha iyi gençler gelir.

Genç oyuncu çıkarma sisteminizin durumunu görmek için"information" sekmesine tıklamalısınız.

Geliştirmek içinde "Boardroom Request" den yönetime istek yapabilirsiniz.

Börk
27.Ağustos.2011, 19:11
bu şey galiba genç oyuncuları yetiştirmek icin gereken bir takım büyük şeyler

peki bunun açılımı nedir tam olarak :D

hakan769
27.Ağustos.2011, 19:13
peki bunun açılımı nedir tam olarak :D

açılımı yok onun :D oruç kafaya anca :D

ersin123
27.Ağustos.2011, 22:50
Network kelimesinden anladığım kadarıyla, dünya'nın her bölgesinden oyuncu yetiştiriyor klüp.

Hugo
01.Eylül.2011, 02:46
Ben transfer bütçesini teklif anında düşürüyodum ve maaş bütçesi artıyordu.Teklifi verdikten sonra tekrar yükseltiyordum transfer bütçesini.Böyle yapabilirsin.

Aynen bunu yazmaya girmiştim buraya. Senin yazdığını yeni gördüm. Geçen bunu yapmak geldi aklıma, baya mantıklı bi hinlik :D

Harun Aslan
01.Eylül.2011, 16:15
bi forvetim var karşı karşıya kalınca hep kalecinin üstüne vuruyor nasıl köşelere çekmesini sağlayabilirim ?

ersin123
02.Eylül.2011, 01:49
bi forvetim var karşı karşıya kalınca hep kalecinin üstüne vuruyor nasıl köşelere çekmesini sağlayabilirim ?

Bitiriciliği, tekniği ve soğukkanlılığı iyi olan bir oyuncu alarak :icon_biggrin:

lexoqe
02.Eylül.2011, 03:47

Kadlec'ten mi bahsediyorsun :)

Harun Aslan
03.Eylül.2011, 14:28
Kadlec'ten mi bahsediyorsun :)

Tahmin gücüne hayran kaldım şuan :D :D

SAİT71
03.Eylül.2011, 14:43
Onunla iletişim kurup şut tekniğini, soğukkanlılığını geliştirmesini söyleyebilirsin. Taktik kısmında bireysel olarak oyuncunun yaratıcılığını biraz düşürebilirsin. İlk olarak bunlar geldi aklıma.

cris king
03.Eylül.2011, 17:40
movement training'de forvetler için 'yerden koşeye vurmasını söyle' diye bir hareket talimatı vardı yanlış hatırlamıyorsam onun ingilizcesini bulursan çok işe yarar genelde hareketler kısmında bu özelliğe sahip oyuncularda 'yerden şut çeker' yazar ama aslında o köşeye yerden vurma hareketi çeviri hatası işte...

fenerli94
03.Eylül.2011, 21:18
Arkadaşlar bende oyun kurulu değil. Zieglerin profilini merak ediyorum. Payşalabilirmisiniz. Şimdiden teşekkür ederim...

RasAnt
03.Eylül.2011, 22:55
5.Sezona başlarken Ziegler sadece yaşınını küçült aynısıdır zaten :)

http://www.yukleresim.com/di-L3TP.png

nikootinn
04.Eylül.2011, 02:45
Ekran görüntüsünde de gördüğümüz gibi Fm 2011'deki profili Türkiye standardlarının üstünde.Peki sizce Italyan araştırmacılar yeni versiyonda Ziegler'in profilini nasıl yaparlar ? Serie A'yı yakından takip eden arkadaşlar Ziegler'in geçen sezon nasıl bir performans sergilediğinden bahsedebilir mi ?

Chivalry
04.Eylül.2011, 04:26
Forumda daha cok defansif yönü kuvvetli bir oyuncu olduğu söyleniyor ama profili aksini söylüyor orta açma dribbling ve hiz özellikleri çok iyi top kapmasi vasat.

southmaster07
04.Eylül.2011, 04:29
Serie A'nın yakın bir takipçisi olarak Ziegler'i Andre Santos ile kıyaslar isek yetenek açısından Santos bir adım önde. Fakat takım oyunu, çalışma, disiplin gibi artı özellikleri bulunuyor. Bence yerinde bir transfer.

Suicider
06.Eylül.2011, 00:46
Backroom advice a girdiğimde bazı oyuncularımın antreman ağırlıkları yüzünden mutsuz olduğunu söylüyor asistanlar fakat oyuncuların profillerine girip baktığımdan antremandan mutlular hangisine inanmam lazım ?

Harun Aslan
06.Eylül.2011, 18:19
Bir oyuncunun serbest kalma fiyatını nerden görebiliriz?

Lim10
06.Eylül.2011, 18:23
Futbolcunun profilindeki "Contract" kısmına girdiğinde, sağ üst köşede "Minimum Fee Release Clause" yazan yerde bedeli görebilirsin.Aynı zamanda teklif yaparken sağ kısımda bulunan açıklamaların en alt kısmında da gözükür serbest bırakma ücreti.

Harun Aslan
06.Eylül.2011, 18:24
Peki, diyelim atıyorum 10M yazıyor, 10M ' u nakit mi vermemiz lazım ?

Lim10
06.Eylül.2011, 18:25
Bildiğim kadarıyla taksitli de önersen serbest bırakma ücreti aktif oluyor otomatikman.

Harun Aslan
06.Eylül.2011, 18:26
Teşekkürler Lim10

DaveJones
06.Eylül.2011, 18:34
Normalde sana taksitli teklif gelse kabul etmeyebilirsin. Ama AI bunları kabul ediyor satmak istemese bile.

lexoqe
07.Eylül.2011, 02:49
Backroom advice a girdiğimde bazı oyuncularımın antreman ağırlıkları yüzünden mutsuz olduğunu söylüyor asistanlar fakat oyuncuların profillerine girip baktığımdan antremandan mutlular hangisine inanmam lazım ?

Bir oyuncu antrenmanda antrenöre programın yoğun olduğunu söyler ve antrenörde menajere iletir. Profilde bu belli olmaz. Yani bu durumda asistanın söylediğine inanmalısın. Bu oyunculara aynı özellikli antrenman bölümü açarsın ama biraz yoğunluğu azaltırsınız. Sorun çözülmüş olur.

Dennis Bergkamp
07.Eylül.2011, 04:54
Agüero Neymar Benzema Persie (Persie kaptan yoksa kıcına basardım tekmeyi ama o pazubandıyla dolaşırken takım bir ayrı oynuyor :D) yokmu adam bildiğiniz şöyle sağlam mc top alsın top atsın çalıma girsin uzaktan çaksın dokasana kanada yardım etsin (Çokmu şey istiyorum nedir :D )

Lars Bender'e bakabilirsin.İlerleyen yıllarda resmen Schweinsteiger'e dönüşüyor iyi bir antreman programı ve düzenli oynatılma şartıyla.Özel antreman verilmediyse orta saha için biraz güçsüz kalıyor fakat özel antremanla 16-17 civarı gücü oluyor.

Deus Dominus
20.Eylül.2011, 14:05
Ben kafayı şu c.a.'ya taktım arkadaşlar. Current ability nasıl hesaplanıyor? hangi özellikler ne derece etki ediyor bilgisi olan var mı? bunların belli bir formülü olmalı...

hexiles
20.Eylül.2011, 14:31
Ben kafayı şu c.a.'ya taktım arkadaşlar. Current ability nasıl hesaplanıyor? hangi özellikler ne derece etki ediyor bilgisi olan var mı? bunların belli bir formülü olmalı...

FMRTE ile oyuncuların özelliklerini değiştirip Save deyince oyuncuların CA ları değişir ve oranlar kısmında da hangi özelliğin o mevki için ne kadar önemli olduğunu söylüyor.Ama FMRTE ile Geniescout un oranları birbirine uymuyor nedense.Hangisi doğru bilemem.