PDA

View Full Version : Fm 2011 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Pages : [1] 2

Volkan Şen
26.Ekim.2010, 14:42
Fm 2011 ile ilgili bilgileri birbirimizle paylaşabiliriz bu konu altında :)

BeeTLeJuiCe
26.Ekim.2010, 15:00
Transferi yaparken Menajere verilecek parayı biraz arttırıp, oyuncunun istediği sign on fee yi yarı yarıya indirin. Daha ucuza mal etmiş olursunuz. Kabul ediyorlar genelde.

Volkan Şen
26.Ekim.2010, 15:04
Transferi yaparken Menajere verilecek parayı biraz arttırıp, oyuncunun istediği sign on fee yi yarı yarıya indirin. Daha ucuza mal etmiş olursunuz. Kabul ediyorlar genelde.

teşekkürler gerçekten güzel bir bilgi. bilmiyordum böyle yaparım artık sözleşme geldiğinde :)

kasım akdemir
26.Ekim.2010, 15:08

Menajer paranın ucunu görünce her türlü ikna ediyor futbolcuyu yani :D

Volkan Şen
26.Ekim.2010, 15:11
Menajer paranın ucunu görünce her türlü ikna ediyor futbolcuyu yani :D

aynen :D basacan parayı manajer e getirsin futbolcuyu :D

aliCHaN_FM
26.Ekim.2010, 15:49
Günümüz futboluda bunu gösteriyor zaten Manajer futbolcuyu nereye sürüklerse futbolcu oraya koşuyor.

ciomania21
28.Ekim.2010, 16:21
contract bölümünde altta son teklif (non-negotiable) seçeneği var ve gördüğüm kadarıyla bazı transferlerde çok işe yarıyor. Santa Cruz'un menajeri benden haftalık 60bin pound istiyordu 2 kez teklifimi beğenmedi ısrarcı oldu bende non-nagotiable'yi işaretledim 33 bin pound için madem son teklifin napalım kabul ediyoruz dedi :D

Anlayacağınız masaya yumruğu vurma olayınıda geliştirmişler kontrat görüşmelerinde çok iyi olmuş

Ralph
30.Ekim.2010, 11:55
Bu kontrat yapma işini anlayamadım ben. Birisi açık olarak anlatabilir mi? Mesela current ya da original contrat var. Onlar ne? Menajere nereden para veriyoruz oyuncuya nereden para veriyoruz? Açıklarsanız çok sevinirim.

metinoktay
30.Ekim.2010, 12:43
Bu kontrat yapma işini anlayamadım ben. Birisi açık olarak anlatabilir mi? Mesela current ya da original contrat var. Onlar ne? Menajere nereden para veriyoruz oyuncuya nereden para veriyoruz? Açıklarsanız çok sevinirim.

Gerçekte de menajerler futbolcu satışından ve futbolcu maaşından %10 ila %20 pay alır. Zaten menajeri ikna ettiğiniz taktirde futbolcuyla görüşmeler başlar.

Current contract, o an yaptığınız görüşmelerdeki ön anlaşmadır, kesin anlaşma olmamakla birlikte pazarlık anlaşması denilebilir, bağlayıcılığı yoktur. Original contract ise tamamen herşey üzerinde anlaşıldıktan sonra resmi imza aşamasına gelinmiş anlaşmadır, bağlayıcıdır.

Ralph
30.Ekim.2010, 13:06
Gerçekte de menajerler futbolcu satışından ve futbolcu maaşından %10 ila %20 pay alır. Zaten menajeri ikna ettiğiniz taktirde futbolcuyla görüşmeler başlar.

Current contract, o an yaptığınız görüşmelerdeki ön anlaşmadır, kesin anlaşma olmamakla birlikte pazarlık anlaşması denilebilir, bağlayıcılığı yoktur. Original contract ise tamamen herşey üzerinde anlaşıldıktan sonra resmi imza aşamasına gelinmiş anlaşmadır, bağlayıcıdır.

Anladım. Peki Signing o fee seçeneği kırmızı renk olup yıldız uyarı işareti çıkınca ne oluyor?

metinoktay
30.Ekim.2010, 13:19
Anladım. Peki Signing o fee seçeneği kırmızı renk olup yıldız uyarı işareti çıkınca ne oluyor?

kulübün o parayı veremeyeceği ve size bir uyarı verdiği anlamına geliyor. daha düşük bir tutar seçmeniz gerekmekte.

Ralph
30.Ekim.2010, 13:28
kulübün o parayı veremeyeceği ve size bir uyarı verdiği anlamına geliyor. daha düşük bir tutar seçmeniz gerekmekte.

İlgin için teşekkürler.

metinoktay
30.Ekim.2010, 13:33
rica ederim.

medievil
31.Ekim.2010, 20:10
yeni oyuna başlarken twitter ve youtube sosyal ağlarına bağlanabılıyoruz. Güzel bir özellik getirmişler. Sorum şu facebookada bağlanabilirmiyiz :S

serwan
02.Kasım.2010, 01:42
duran top sihirbazı denilen olay sadece verilen komutları görmemizi sağlayan bişey mi yoksa sen şurada dur, top şu adama gelince şuraya koşu yap falan da diyebiliyor muyuz? ben çözemedim zira.. duran topları ayarlayabileceksiniz denmişti.. bi baktım aynı eski sistem sadece sahada görünüyor.. değişiklik buysa ayıp yani.. near post flick on dediğimde zaten ön direkte duracağını biliyorum. orda görmem pek bi yenilik olmuyo yani..

nessus
03.Kasım.2010, 02:12
servan sadece komutları görebiliyorsun. kafada canlandırmak açısından güzel, eskisinden "etki" olarak bir farkı yok. bir de önceden bütün oyuncuları farzı misal ön direğe yığabiliyordun artık kısıtlanmış.

World Hollow o1
03.Kasım.2010, 12:01
yeni oyuna başlarken twitter ve youtube sosyal ağlarına bağlanabılıyoruz. Güzel bir özellik getirmişler. Sorum şu facebookada bağlanabilirmiyiz :S

feys mi feys ne arar la FM 2011'de.. :p

nessus
03.Kasım.2010, 12:55
inside forward olarak ayarlanan kanat oyuncuları geçen versiyona göre görevlerinin mantığını daha iyi kavramış görünüyorlar. şahsen ben 2010 versiyonunda inside forward pozisyonu ya da "cut inside" komutundan pek fazla verim alamamıştım.

deniz.91
08.Kasım.2010, 21:05
beyler biri şu transfer olayını anlatsa şimid önce kulüple fiyatta anlaşıyoruz demi bonservise menejer olayını katamıyoruz birde menejerle nasıl pazarlık yapılıyor

BaGa TaRKaN
08.Kasım.2010, 21:09
beyler biri şu transfer olayını anlatsa şimid önce kulüple fiyatta anlaşıyoruz demi bonservise menejer olayını katamıyoruz birde menejerle nasıl pazarlık yapılıyor

Burada Özgür Güzel Anlatmış:)
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92794

okansa
14.Kasım.2010, 22:16
Arkadaşlar 3 yıl ara verdikten sonra yeniden FM oynamaya başladım.. Orjinal oyun aldım.. Reading'le sezona başladım..

Fakat bir türlü aramama rağmen bulamadığım şeyler var.. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Eskiden oyunculara uzaktan şut at, atma vb. komutlar verebiliyorduk artık veremiyor muyuz? Verebiliyorsak nereden?

2. Takımıma savumadayken nerede durması gerektiğini, hücumdayken nerede durması gerektiğini, kornerlerde savunmamın nerede durması gerektiğini vb. hücum ve savunma yerleşimlerini komutsal olarak verebiliyor muyum? Verebiliyorsam nereden?

3. Duran top organizasyonlarını yönetebiliyor muyum? Yönetebiliyorsam nereden?

Bu üç soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Her yeri tıkladım, inceledim ama bir türlü bulamadım..

Şimdiden teşekkürler..

nessus
14.Kasım.2010, 23:40
Arkadaşlar 3 yıl ara verdikten sonra yeniden FM oynamaya başladım.. Orjinal oyun aldım.. Reading'le sezona başladım..

Fakat bir türlü aramama rağmen bulamadığım şeyler var.. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Eskiden oyunculara uzaktan şut at, atma vb. komutlar verebiliyorduk artık veremiyor muyuz? Verebiliyorsak nereden?

2. Takımıma savumadayken nerede durması gerektiğini, hücumdayken nerede durması gerektiğini, kornerlerde savunmamın nerede durması gerektiğini vb. hücum ve savunma yerleşimlerini komutsal olarak verebiliyor muyum? Verebiliyorsam nereden?

3. Duran top organizasyonlarını yönetebiliyor muyum? Yönetebiliyorsam nereden?

Bu üç soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Her yeri tıkladım, inceledim ama bir türlü bulamadım..

Şimdiden teşekkürler..

1- Oyuncuların seçtiğin pozisyon çeşitlerine göre (örneğin mc'ler için central middlefielder, box to box middlefielder gibi) bu ayarlar artık otomatik veriliyor. Bu otomatik değerlere eskisi gibi müdahale etmek için oyuncuyu seçtikten sonra "Advanced" butonuna tıklayıp değiştirebilirsin.

2- Bu söylediğin CM'nin çok eski versiyonlarına geçerliydi. Duran toplar hariç öyle çok detaylı şekilde sen şurda dur sen şurda diyemezsin. Bunları ayarlamak takım ve oyuncu üstünde yaptığın tercihlerle mümkün. Örneğin bir defans oyuncusunun rolünü stopper ya da cover seçerek önde basmasını ya da derin savunma yapmasını isteyebilirsin. Bu da aslında tamamen closing down özelliği ile baglantılı bir şey. Eskiden bunları kendimiz buluyor ve yapıyorduk son iki oyunda oynayanları işini kolaylaştırmak için bu tactic wizard olayı geliştirildi.

3- Eskiden nerden yapıyorsan yine oradan :) Bu versiyonda ek olarak tam istediğin şey eklendi. Duran top tercihlerini grafiksel olarak düzenleyebilirsin. Bunun için tactic ekranındaki tactic menüsünden edit set pieces (ya da manage set pieces unuttum) şıkkını seçmen yeterli.

Deus Dominus
15.Kasım.2010, 02:58
Oyun içi etkileşim on numara olmuş. Her maç öncesi, maç sonrası oyuncularımla birebir görüşüp morallerini üst seviyede tutmaya çalışıyorum, medyanın sorularına her zaman kendim cevap veriyorum. Gerçekten bir takım yönetiyormuş hissini tam olarak vermeye başladı oyun bende.
Birde şu yeni antreman sistemine alışabilirsem süper olacak :)
Tavsiye ederim arkadaşlar, maç sonlarında forma şansı verdiğiniz oyuncularla ilgilenin. Doğru müdahaleleri yaparsanız moralleri anında yükseliyor.

rainmakerr
15.Kasım.2010, 10:40
2- Bu söylediğin CM'nin çok eski versiyonlarına geçerliydi. Duran toplar hariç öyle çok detaylı şekilde sen şurda dur sen şurda diyemezsin. Bunları ayarlamak takım ve oyuncu üstünde yaptığın tercihlerle mümkün. Örneğin bir defans oyuncusunun rolünü stopper ya da cover seçerek önde basmasını ya da derin savunma yapmasını isteyebilirsin. Bu da aslında tamamen closing down özelliği ile baglantılı bir şey. Eskiden bunları kendimiz buluyor ve yapıyorduk son iki oyunda oynayanları işini kolaylaştırmak için bu tactic wizard olayı geliştirildi.

tactic wizard'la yapmanın yanı sıra oyunculara bu komutları oyuncu sekmesine tıklayıp corner-free kick-throw-in gibi kısımlarla orada da özel olarak ayarlayabilirsin. Ama en sağlıklısı wizard paolo cannavaro 1 sezonda 5 gol attı kornerlerden.

serwan
15.Kasım.2010, 11:38
sporting gijon kariyerimde ilk sene ligi 11. sırada bitirdim. kupada da yarı final oynadım.. yeni sezonda amaç avrupa kupasına katılmak.. ancak kadroya takviye gerekli.. öncelikle genç ve yetenekli bir kaleci lazım.. genç bi dc..direkt oynaması şart değil..ama potansiyeli iyi olsun ki yaşlıların yerini alsın ilerde.. orta sahaya oyunu iki yönlü oynayabilen biri lazım.. top çalacak, takımı ani atağa çıkaracak bi adam.. gerektiğinde uzaktan şut atacak falan.. ve son olarak bi amr lazım.. hatta amr/st.. ama mümkünse iki ayağını da kullanabilecek bi adam.. içeri girip şut atsın vs.. çok pahalı oyunculara malesef bütçe yetmiyor.. uygun fiyatlı oyuncular önerebilirseniz çok güzel olur..

ayrıca eğer moderatör arkadaşlar açtığımız konunun başka başlığa daha uygun olduğunu düşünüyorlarsa konuyu kapatırken mesajımızı söz konusu başlığa taşırlarsa en azından insanlar zamanında cevap verebilir..

C h A o S
15.Kasım.2010, 22:50
Oyundan görüntü almak istediğimde masaüstünün resmini alıyor.Nasıl alabilirim oyundan görüntü?

Deus Dominus
15.Kasım.2010, 23:44
(ALT+F9) komutunu dene. Belgelerim/Sports İnteractive/Football Manager 2011 içinde screenshots isminde bir klasör belirecek. İçine bu şekilde aldığın ss'ler birikiyor. Oyun içi ayarlarından değiştirmediysen .png formatında kaydeder.

Oghuse
16.Kasım.2010, 11:57
Oyunda sürekli olarak farklı takımlarla başlamama rağmen domine eden bir taktik yapısı oturtamıyorum sebebini bulamadım açıkçası. Ancak oyunu kanatlara yıkarak oynamaya başladığımdan beri daha etkili oynuyorum diyebilirim. Yine de taktiklerinizi denemek isterim.

playeray
16.Kasım.2010, 11:59
(ALT+F9) komutunu dene. Belgelerim/Sports İnteractive/Football Manager 2011 içinde screenshots isminde bir klasör belirecek. İçine bu şekilde aldığın ss'ler birikiyor. Oyun içi ayarlarından değiştirmediysen .png formatında kaydeder.

Eğer alt+f9 yaptığında transfers kısmına gidiyorsa preferences - shortcutsdan save screenshot'ı f9 yap, transfersi de salla bişey. Ben de böyle olmuştu da.

okansa
17.Kasım.2010, 01:48
1- Oyuncuların seçtiğin pozisyon çeşitlerine göre (örneğin mc'ler için central middlefielder, box to box middlefielder gibi) bu ayarlar artık otomatik veriliyor. Bu otomatik değerlere eskisi gibi müdahale etmek için oyuncuyu seçtikten sonra "Advanced" butonuna tıklayıp değiştirebilirsin.

3- Eskiden nerden yapıyorsan yine oradan :) Bu versiyonda ek olarak tam istediğin şey eklendi. Duran top tercihlerini grafiksel olarak düzenleyebilirsin. Bunun için tactic ekranındaki tactic menüsünden edit set pieces (ya da manage set pieces unuttum) şıkkını seçmen yeterli.

Dostum çok teşekkür ediyorum.. Zahmet edip hepsini yazmışsın.. Fıtık oldum bulamadım inanki :)

Tekrardan teşekkürler..

cemir05
17.Kasım.2010, 15:06
tactic wizard'la yapmanın yanı sıra oyunculara bu komutları oyuncu sekmesine tıklayıp corner-free kick-throw-in gibi kısımlarla orada da özel olarak ayarlayabilirsin. Ama en sağlıklısı wizard paolo cannavaro 1 sezonda 5 gol attı kornerlerden.

ata ata 5 tane mi attı.. :)

eng1n
20.Kasım.2010, 20:35
http://img138.imageshack.us/img138/2916/enginennewsinbox.png (http://img138.imageshack.us/i/enginennewsinbox.png/)

bu ne demek oluyor Lugano'yu klüplere önerdim bu çıktı bir tek Arsenal teklif yaptı.

playeray
20.Kasım.2010, 21:38
http://img138.imageshack.us/img138/2916/enginennewsinbox.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg138.imageshack. us%2Fi%2Fenginennewsinbox.png%2F)

bu ne demek oluyor Lugano'yu klüplere önerdim bu çıktı bir tek Arsenal teklif yaptı.

Önerdiğin teklife hiçbir talip çıkmazsa böyle diyor.

edit: Büyük ihtimalle teklifi yüksek bulmuşlardır ya da şu an için sadece gözlemliyorlardır. Almak gibi bir düşünceleri yoktur.

juricevic
20.Kasım.2010, 22:35
Arkadaşlar çözemediğimm bir olay var. 4 tane fizyoterapistim var takımda ve 4 fizyoterapist hakkım var. Bi tanesinin sözleşmesini feshedip dışarıdan 1 fizyoterapist alıyorum ama yeni birine ihtiyacınız yok diyor. Nası çözeriz:)

cengavs
20.Kasım.2010, 23:39
Arkadaşlar çözemediğimm bir olay var. 4 tane fizyoterapistim var takımda ve 4 fizyoterapist hakkım var. Bi tanesinin sözleşmesini feshedip dışarıdan 1 fizyoterapist alıyorum ama yeni birine ihtiyacınız yok diyor. Nası çözeriz:)

4 fizyoterapist hakkın olmayabilir bazen öyle oluyor 3 tane doktorun olur ama 2 hakın vardır yeni bir tane için ikisini yollaman gerekir onu interact with board dan isteyebilirsin

I3esiktas
21.Kasım.2010, 23:16
Oyuncu satarken Kulüplere öner diyorum kendi fiyatından biraz yükseltip kulüplere öneriyorum. Yalnız herkez kendi fiyatına çekip almak istiyor. Yani kendi fiyatının üstünde oyuncu satamıyorum. Öbür serilerde böyle degildi. Herkezde Böylemi ?

Oghuse
21.Kasım.2010, 23:25
Aynen öyle.. =)

Hugo
21.Kasım.2010, 23:50
En fazla iki katına satabiliyoruz oyuncuyu. 1lik adamı 4e önerirsen 2 veren adamla müzakereye girmemiyorsun. ya kabul et ya reddet.

I3esiktas
22.Kasım.2010, 00:01
2.1 lik adamı 3e öneriyorum 2.1e geri çekiyorlar fiyatı. 4lük adamı 5 yapıyorum 4e çekiyorlar fiyatı.

sentugo
22.Kasım.2010, 00:04
En fazla iki katına satabiliyoruz oyuncuyu. 1lik adamı 4e önerirsen 2 veren adamla müzakereye girmemiyorsun. ya kabul et ya reddet.

bu durum sadece, klüp o oyuncuya kendi istediği için teklif verdiğinde değişiyor.. Yani siz klüplere önermeden bir klüp, bir oyuncuya teklif vermişse, o oyuncu iki katından daha fazla fiyatlara satabiliyorsunuz..

Örneğimi veriyorum..

Muhammet Demir 3M du. Fener 3M peşin teklif verdi.. Bende bu teklife ek olarak 48 ay taksitle 5M daha istedim.. Böylece toplamda 8M oldu.. Fener de kabul etti.. (Haa oyuncu gitmedi o ayrı konu) İki katından daha fazla paraya satabiliyorsun böyle durumlarda..

yada 10 maç,20 maç oynadıktan sonra belli bir para isteyerek de halledebiliyorsun.. Bu sefer Beşiktaş, Yaser Hacımustafaoğlu (yanlışsam düzeltin) 'a teklif verdi.. Değeri 1M du.. Ben teklifi, 1M peşin, 1M 48 ay taksit, 1M da 10 maç oynadıktan sonra yaptım.. Kabul edildi.. 10 maçta da oynadı.. Böylece 3M 'a satmış oldum..

Yoksa dediğiniz gibi tam olarak 2 katından şaşmıyor..

2.1 lik adamı 3e öneriyorum 2.1e geri çekiyorlar fiyatı. 4lük adamı 5 yapıyorum 4e çekiyorlar fiyatı.

2.1 lik adamı 5 e önericeksin.. Klüpler onu 4.2 ye çekicek dostum :D Bu işler bu oyunda böyle yürüyor

sentugo
22.Kasım.2010, 00:30
Benim de bir sorum olucak.. Bir kalecide Flair (Özel Yetenek) neye yarar :D Cidden merak ediyorum... Flair özellikleri bir çok oyuncudan çok daha üstün olan bir srü kaleci var oyunda..

I3esiktas
22.Kasım.2010, 00:49
Anladım saol :)

richard castle
24.Kasım.2010, 17:44
Benim de bir sorum olucak.. Bir kalecide Flair (Özel Yetenek) neye yarar :D Cidden merak ediyorum... Flair özellikleri bir çok oyuncudan çok daha üstün olan bir srü kaleci var oyunda..

Üstadım merhaba. Tavsiyelerini beğenerek okuyorum. Acaba defans oyuncuları için trainingi nasıl ayarladığını öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Suicider
25.Kasım.2010, 05:15
Arkadaşlar Ts ile başladım biraz yardım isticem sizden.. Taktiğim aşağıdaki gibi sizce çok mu ofansif kimin yerine kimi koyabilirim? Bu fazla pres yapma falan ıvır zıvır ayarlardan anlamıyorum neler yapabilirim oraları..Son olarak maaş bütçesi kötü olduğu içi yattara yı sattım şuan 1m transfer bütçem var bu paraya sağ açık bir oyuncu arıyorum engin ve burak tan tam istediğim performansı alabileceğimi düşünmüyorum orda,anca yedek olurlar..1-2 oyuncu önerirseniz sevinirim..

http://img207.imageshack.us/img207/8264/18910802.jpg

richard castle
25.Kasım.2010, 09:47
Arkadaşlar Ts ile başladım biraz yardım isticem sizden.. Taktiğim aşağıdaki gibi sizce çok mu ofansif kimin yerine kimi koyabilirim? Bu fazla pres yapma falan ıvır zıvır ayarlardan anlamıyorum neler yapabilirim oraları..Son olarak maaş bütçesi kötü olduğu içi yattara yı sattım şuan 1m transfer bütçem var bu paraya sağ açık bir oyuncu arıyorum engin ve burak tan tam istediğim performansı alabileceğimi düşünmüyorum orda,anca yedek olurlar..1-2 oyuncu önerirseniz sevinirim..

http://img207.imageshack.us/img207/8264/18910802.jpg

Selam. Egemen ve Glowacki adam markajında iyi olmalı... Onların marking sekmesindeki tikini man marking olarak işaretleyebilirsiniz. Ceyhun normalin biraz gerisinde normal tackling ile oynayabilir.
Her iki açıkta oynayan Bucasporlu Sercan Kaya, Gaziantepsporlu Ferdi, Karabüksporlu Yasin' i tavsiye ederim. Ayrıca sezon başı ve herhangi bir takıma gitmemiş ise Kapo' yu düşünebilirsiniz.

Suicider
25.Kasım.2010, 13:58
Selam. Egemen ve Glowacki adam markajında iyi olmalı... Onların marking sekmesindeki tikini man marking olarak işaretleyebilirsiniz. Ceyhun normalin biraz gerisinde normal tackling ile oynayabilir.
Her iki açıkta oynayan Bucasporlu Sercan Kaya, Gaziantepsporlu Ferdi, Karabüksporlu Yasin' i tavsiye ederim. Ayrıca sezon başı ve herhangi bir takıma gitmemiş ise Kapo' yu düşünebilirsiniz.

Teşekkürler deneyeceğim.Bişey daha sorıcam hazırlık maçlarında dikatimi çekti daha resmi maçlara başlamadım ama mesela adamlar 3 kişiyle atağa çıkıyolar çokta hızlı çıkmıyolar 2-3 pas yapıp gol atıyorlar benim oyuncuların hiçbiri dalmıyor 4-5 kişi izliyor öle anlamadım..

lyncher
25.Kasım.2010, 14:39
Kafama takılan birşey var arkadaslar oyunu oynuorm ama kolof taktigini kullanıorm heryerde millet o taktikle sov yaptgını sölerken birturlu basarılı olamıorm yada sabretmiorm gaiba hazırlık maclarında sow yaparjken 7-0 gibi liig basladı ve 3 macıda kaybettim 1 macta berabere kaldım neden kaynaklı böle bi sıkntı var acaba taktigin oturması icin beklemem falanmı gerekior ama 3 macıda kaybetmem garip geldi hazırlık maclarında sow yaparken

Suicider
25.Kasım.2010, 16:42
Kafama takılan birşey var arkadaslar oyunu oynuorm ama kolof taktigini kullanıorm heryerde millet o taktikle sov yaptgını sölerken birturlu basarılı olamıorm yada sabretmiorm gaiba hazırlık maclarında sow yaparjken 7-0 gibi liig basladı ve 3 macıda kaybettim 1 macta berabere kaldım neden kaynaklı böle bi sıkntı var acaba taktigin oturması icin beklemem falanmı gerekior ama 3 macıda kaybetmem garip geldi hazırlık maclarında sow yaparken

Oyuncuların taktiğe tam olarak uymuyor olabilir oyuncu özelliklerine göre taktikte birkaç değişiklik yapabilirsin.Ne diye sorma bende anlamıyorum :icon_smile:

sentugo
25.Kasım.2010, 19:08
Üstadım merhaba. Tavsiyelerini beğenerek okuyorum. Acaba defans oyuncuları için trainingi nasıl ayarladığını öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Geç gördüm kusura bakma.. Cevabı buraya paylaştım

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93257

richard castle
25.Kasım.2010, 19:45
Geç gördüm kusura bakma.. Cevabı buraya paylaştım

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93257

Teşekkürler :)

richard castle
25.Kasım.2010, 19:50
Teşekkürler deneyeceğim.Bişey daha sorıcam hazırlık maçlarında dikatimi çekti daha resmi maçlara başlamadım ama mesela adamlar 3 kişiyle atağa çıkıyolar çokta hızlı çıkmıyolar 2-3 pas yapıp gol atıyorlar benim oyuncuların hiçbiri dalmıyor 4-5 kişi izliyor öle anlamadım..

Selamlar tekrardan. Ben başlarda sürekli alan markajı kullanıyordum ancak bahsettiğiniz sorunla karşılaştım. Daha sonra forumu biraz araştırdım ve markingi iyi olan futbolcuları man marking tikiyle değerlendirdim. Önceden tekniği ve sürati yüksek oyuncular rahatlıkla savunma duvarımı aşıyordu ancak değişiklikten sonra daha çok top çalmaya başladım.
Bir de duran toplarda geride en az 3 süratli adam bırakmanızı tavsiye ederim. İleride kalan etkili hücumcular sorun yaratabilir.

Ceki58
30.Kasım.2010, 13:55
selam arkadaşlar avrupa kupalarına hangi ligin kaç takım göndereceğinin bulundupğu sayfayı bir türlü bulamadım yardım ederseniz sevinirim
mesajı yazdıktan 1 dakika sonra buldum

dünya- ülkeler - avrupa - coefficients (puan sıralaması) Qualification places (takımların hangi seviyeden katılacağı)

martymcfly
30.Kasım.2010, 16:31
Beşiktaş'a Keisuke Honda'yı almıştım. Haber geldi Japonyada ürün satışlarımız olacak diye. Save i sildiğim için ss veremiyorum ama bana güvenebilirsiniz :D

Ceki58
30.Kasım.2010, 21:30
avrupa kupaları için oyuncu kaydetme sırasında 4 tane 15-21 yaş arasında 3 sezon kulüpte oynamış olan futbolcu istiyor.

bu konuda sorun yaşayanlar yani 4 futbolcu olmayanlar kayıt sırasında 1 günlük tatile çıkarak bu sorunu çözebilirler

bobobobo
01.Aralık.2010, 01:05
avrupa kupaları için oyuncu kaydetme sırasında 4 tane 15-21 yaş arasında 3 sezon kulüpte oynamış olan futbolcu istiyor.

bu konuda sorun yaşayanlar yani 4 futbolcu olmayanlar kayıt sırasında 1 günlük tatile çıkarak bu sorunu çözebilirler

tatile gittiğimiz zaman 25 oyuncu seciyor mu ? yoksa 21 secip bırakıyor mu ? bir de bazen asistan lar benım as oyuncumu almadıgı oluyor öyle bişey olursa o asistanı .. :D :D

ayrıca ,

http://img840.imageshack.us/img840/3224/matasdefedericoprofilea.png (http://img840.imageshack.us/i/matasdefedericoprofilea.png/)

defederico ya ne oldu :S bu adamı neden oynatamıyorum ? takımdan ayrılma sebebı nedir bilen var mı ? yıllardır bu oyunu oynuyorum ılk defa karsılastım ?

Suicider
01.Aralık.2010, 01:09
ülkeye alışamamış olabilir.Büyük ihtimalle ülkesine gitmiştir. 22 gün sonra geri dönecek diyor

bobobobo
01.Aralık.2010, 01:14
benden izinsiz gittiyse gelmesin .. ( :D )

Ceki58
01.Aralık.2010, 14:10
as takım yedek takım ve 18 yaş altında toplam 2 tane kurallara uygun adam vardı (nihat,necip) diğerler gençleri ya kiraya gönderdim yada sattım

bir türlü işin içinden çıkamadım tatile gittim sonra ilk ş.l. maçımda filtreden 3 takımıda seçtim ve kullanılamazı seçtiğime hiç bir oyuncu eksilmedi yani tamamını oynatabiliyorum

rainmakerr
01.Aralık.2010, 17:55
Arkadaşlar her taktik ekranını açtığımda merak eder dururdum yeterli ingilizcemin olmaması sebebiyle anlayamazdım through pass ve float-drill cross'ların anlamını ve farkını. bu başlığı görünce belki bilmeyen ama merak edenler için iyi olur.

through pass için creativity ve passing lazım, araya atılan paslara deniyor. amc ve mc bölgesindeki supporter ya da oyun kurucu görevindeki oyunculara bu görevi verebilirsiniz.

drill cross genellikle yerden yakın direğe açılan ortadır. eğer forvette ilk dokunuşu ve off the ball'u yüksek bir oyuncunuz varsa etkili olacaktır. r.madrid-barcelona maçında sık sık gördük bu ortalardan.

float cross ise havadan daha çok uzak direğe yapılan havadan ortalardır. heading, jumping, off the ball ve finishing'i yüksek oyuncular için ideal'dir.

kral_67
03.Aralık.2010, 14:27
2 ortasaha oyuncusu ile oynuyorsanız Box to Box ve Ballwinnig olarak ayarlarsanız oldukça verim alırsınız...
tabi orada oynatacağınız oyuncuların bu mevkileri iyi oynaması gerek...
özellikle Box to Box oynattığınız oyuncunun şutu iyi olursa çok ekstra gol bulursunuz...
eğer DMC oynatmıyorsanız muhakkak defansı ilerde kurmalısınız büyük-küçük takım fark etmez rakip ortada oluşacak boşluklardan çok faydalanır...
tabi bunun içinde stoperlerinizin hızlı olması gerek..
bu oyunu kaldırabilecek stoper yoksa DMC oynatmak şart...
kanatlarda AMR/AML oynatıyorsanız rakipler her fırsatta kanatlardan yoklama yapacak demktir ve bu oyunda kanat akınları çok etkili bu şekilde oynayabilmek için orta alanda Acceleration'u yüksek iki oyncu bulundurmak çok önemli çünkü AMR ve AML oyuncular heleki Attack oynuyorlarsa savunmaya yardım etmezler ancak çabuk ortasahalar rakibin kanat hücumlarında bek oyuncularına yardım edeceklerdir...
tabi yine etkinliği çok artırılmış kanat organizasyonlarında her pozisyonda orta yapılmasını engelleyemezsiniz yapılan ortaların tehlikesini azaltmak için muhakkak Positioning ve Heading+Jumping özellikleri yüksek stoperler gerekir...

kornerler için ise takımdaki hava hakimiyeti en iyi 3 oyuncuyu "near post flick on", "challange goalkeeper" ve "attack far post" olarak seçip ortalarıda "6 yard box" a yaptırırsanız kornerlerden gol bulma oranınız artar...korner bugı değildir ama etkili taktiktir...

Varonil
04.Aralık.2010, 15:35
Bugün başladım oyunu oynamaya,tanıma sürecini atlatabilmek için Fenerbahçe ile başladım.Transfer yapmak zorlaşmış.Bir de match prepation olayını çok sevdim.Futbolcularımın benim taktiğime uyum sürecinin hemen gerçekleşmemesi çok hoşuma gitti.

martymcfly
04.Aralık.2010, 22:24
Odaklanılan antrenmanlarda movement ve quickness neyi geliştiriyor ?

richard castle
04.Aralık.2010, 23:19

Selamlar. Movement ve quickness genelde kanat ve hücum oyuncularının daha rahat ve hızlı adam geçmesini, atağa çıkan takımın daha hızlı pas yapmasını sağlıyor diye biliyorum.

richard castle
04.Aralık.2010, 23:19
Bir de... Galatasaray için en uygun taktik hangisidir? Fikir alabilir miyim?

yesil1914
04.Aralık.2010, 23:25
Fc Utrecht için iş yapabilecek bir AMR tavsiye edebilir misiniz?2.sezonun devre arasındayım.Teşekkürler =)

richard castle
04.Aralık.2010, 23:26
Fc Utrecht için iş yapabilecek bir AMR tavsiye edebilir misiniz?2.sezonun devre arasındayım.Teşekkürler =)

Bonservis aralığı olarak ne düşünüyorsunuz? :)

yesil1914
04.Aralık.2010, 23:39
Bonservis aralığı olarak ne düşünüyorsunuz? :)

Ustam 3M param var.İtibardı,maaştı derken gelen pek olmuyo açıkçası =)

ozaniel
04.Aralık.2010, 23:44

movement=off the ball
quickness=acceleration

demek.

richard castle
04.Aralık.2010, 23:49
Ustam 3M param var.İtibardı,maaştı derken gelen pek olmuyo açıkçası =)

Joshua Simpson? Her iki kanatta da oynuyor olması lazım.

Kawaguchi
04.Aralık.2010, 23:58
arkadaşlar genç oyuncularımıza tecrübeli oyuncularmızı idol olarak nasıl belirliyoruz bulamadım ben 2011 de

yesil1914
05.Aralık.2010, 00:01
Joshua Simpson? Her iki kanatta da oynuyor olması lazım.

Sağ tarafta oynayamıyor o da malesef.İlk devre bi şekilde idare ettik ama artık mecbur almam gerekiyo birini :icon_smile:

ozaniel
05.Aralık.2010, 00:36
arkadaşlar genç oyuncularımıza tecrübeli oyuncularmızı idol olarak nasıl belirliyoruz bulamadım ben 2011 de

İdol olacak kişiye soruyorsun.

bobobobo
05.Aralık.2010, 02:00
yıllık 1 mılyon alan oyuncuyu transfer ettıgınızde sızden 3-4 mılyon ıstıyorsa o oyuncuya 1.3 mılyon cıvarı onerıp mac bası ucretı bıraz arttırır ve menajer ucrtını de bıraz arttırırsanız rahatlıkla transferı yaparsınız ...

richard castle
05.Aralık.2010, 03:19
Sağ tarafta oynayamıyor o da malesef.İlk devre bi şekilde idare ettik ama artık mecbur almam gerekiyo birini :icon_smile:

Biraz araştırıp yeni adaylarla döneceğim :)

richard castle
05.Aralık.2010, 03:43
@yesil1914:

http://img130.imageshack.us/img130/2168/blagoygeorgievprofileat.png (http://img130.imageshack.us/i/blagoygeorgievprofileat.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Kawaguchi
05.Aralık.2010, 14:25
arkadaşlar eren derdiyoktan en iyi verimi sizce hangi komutla alabilirim

yesil1914
05.Aralık.2010, 21:01
@yesil1914:

http://img130.imageshack.us/img130/2168/blagoygeorgievprofileat.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg130.imageshack. us%2Fi%2Fblagoygeorgievprofileat.png%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

Teşekkür ederim ustam =)

E.Cartman
05.Aralık.2010, 21:31
arkadaşlar eren derdiyoktan en iyi verimi sizce hangi komutla alabilirim

Deep Lying Forward veya Target Man ama Eren'i oynatacaksan 4-3-3'ün forvetlerinin ortasında Target Man Support olarak oynat, pası default genişliği normal yap süper oluyor :n::n:

richard castle
05.Aralık.2010, 21:48
Teşekkür ederim ustam =)

Rica ederim = )

Rind-i Şeyda
06.Aralık.2010, 00:08
Oyunda "insan menejerin" yani kullanıcının Preferred Formation değişmiyor mu ?
3. sezondayım hala 4-4-2 oynadığımı söylüyor. Bir tek maç bile 4-4-2 oynamadım.
130 maça 4-3-3 ile çıkmışım. Orası hiç değişmiyor mu yoksa ?

DaveJones
06.Aralık.2010, 00:56
Benim yarım sezonda değişti preferred kısmı. Sizde de değişmesi gerekiyor ama bilemiyorum neden değişmemiş.

Deus Dominus
06.Aralık.2010, 01:19
maç içinde oynama yapıyorsan diziliş üzerinde o etkiliyor olabilir. Bende 4-3-3 yazıyor.

Büyük ihtimalle maç motorundaki grafik hatalarından kaynaklanıyor sanırım, sizde de şöyle bir göz zevkini bozan sorun var mı?
Siz ya da rakip, kanattan altıpasa top atarsa golü atacak kişi bir oyuncunuzu da yanında götürüyor :) faulle gol oluyor adeta ama şimdiye kadar hiçbir golün iptal olduğunu görmedim. Resmen oyuncular rakiibe arkadan kayarak topa dokunup gol atıyor ve bu çok sık oluyor.

Rind-i Şeyda
06.Aralık.2010, 01:28
Benim yarım sezonda değişti preferred kısmı. Sizde de değişmesi gerekiyor ama bilemiyorum neden değişmemiş.

Hmm cache sildim düzelecek mi bakalım sezon sonuna kadar.

maç içinde oynama yapıyorsan diziliş üzerinde o etkiliyor olabilir. Bende 4-3-3 yazıyor.

Büyük ihtimalle maç motorundaki grafik hatalarından kaynaklanıyor sanırım, sizde de şöyle bir göz zevkini bozan sorun var mı?
Siz ya da rakip, kanattan altıpasa top atarsa golü atacak kişi bir oyuncunuzu da yanında götürüyor :) faulle gol oluyor adeta ama şimdiye kadar hiçbir golün iptal olduğunu görmedim. Resmen oyuncular rakiibe arkadan kayarak topa dokunup gol atıyor ve bu çok sık oluyor.

Maç içinde maç dışında taktik hiç değişmedi. 4-3-3 başladım 4-3-3 devam ettim. Ufak bir sorun ama canımı sıkıyor.

Diğer söylediklerinizin hiç birini yaşamadım. Yani kayarak gol atma oldu bende ama öyle göze çarpan sıklıkta pek yok.

richard castle
06.Aralık.2010, 02:34
Bende de başlangıçta 4-4-2 yazıyordu ama tüm match preperation çalışmaları competente gelince 4-3-3 çıkmaya başladı.

martymcfly
06.Aralık.2010, 16:01
Casillas transfer olmak istiyor teklif veriyim mi yoksa Llorisle devam mı ediyim. Manu yu yönetiyorum. Arada 6 yaş var.
http://img69.imageshack.us/img69/8375/ikercasillasprofiletran.png

Kawaguchi
06.Aralık.2010, 20:14
Deep Lying Forward veya Target Man ama Eren'i oynatacaksan 4-3-3'ün forvetlerinin ortasında Target Man Support olarak oynat, pası default genişliği normal yap süper oluyor :n::n:

sagol deniyecegim

Harun Aslan
07.Aralık.2010, 13:53
bende eren'i aldım deniyeyeyim

darkpart2
07.Aralık.2010, 19:02
arkadaslar biliyosanız kusura bakmayın ama bende keşfettigim birşeyi soylm bi adam eger ligin ve ulkenın yasam tarzına alısamıyorsa ve bu yuzden unhappy oluyorsa kendı ulkesıne gıtmesıne ızın vermek KESIN cozum ! 30-31 gun ulkesıne gıdıyor ama dondugunde butun problemlerı atmıs ve performansı artms oluyor :)

sonersoy
08.Aralık.2010, 02:04
1. Sorum : Antreman özellikleri oyuncu profilinde herkeste yesıllenme gosterırken bende gostermıyor,oyunun kendı antremanınıda denedım forumdan antreman programıda indirdim ama oyuncu guclerınde kesınlıkle bı deısme yok. oyuncunun profiline tıkladıgımızda eski ve yenı guclerını goster dedıgımde hıc bı deısıklık yok

2. sorum : Mach prepariion ayarlarında taktiği lowa cekıyorum ama o pencereden cıkıp tekrar girdiğimde yahut ileri deyip sonraki güne gectıgımde ayar yıne high moduna yukselıyor.Attacink movement olarakta kalıyor ayrıca

3. sorum : Fenerbahceye nuri sahini aldım yanında emre ve gokhan inler var. Bu emre ve nuriyi anlamadım mac baslıyor ilk yarının bitiminde kondsiyon yuzde 70 dusuyor halbuki mamadou diaarra sapasağlam. sezon bası antremanında aerobicve streng calısması yaptırdım bi sonraki sene yine aynı hıc bı deısıklık yok kondısyon sorunları var

4. sorum : Oyunu sıfırdan actık antremanı direk ağırmı yapıyoruz sezon baslayana kadar yoksa aynı ayarında kalıyormu ben fark goremedım acıkcası

5. sorum :
1.sezon: Fenerle 3 sezon oynadım ligde ilk sezon 7 beraberlik 2 maglubiyet aldım ve 15 gol yedim şampiyon oldum..sezon basında cl ye katılamadım avrupa liginde gruptan cıkıp ilk turda elendim

2. sezon : 45 gol attım 9 gol yedım 1 maglubıyetle lıgı bıtırdım.clde grupta 3. oldum avrupa liginde gruğptan cıktım sonraki turu gectım ve bi ilerki turda manchester citiye iki macta 0 0 skorlarla biten macta penaltılarla elendım

3. sezon: 67 gol attım 5 gol yedım ligde.Clde ucuncu oldum gol yemeden :) avrupa liginde gruptan cıktım lider. yarı finale kaldım portoya 0 0 macların sonunda penaltılarla elendım

Ama tüm bu basarılara ragmen clup reputationda hıc bır deısıklık yok gelmek ısteyen oyuncular normal oyuncular bi tek zarete var laziodan üst düzey. İşin ilginci inter etoyu önerdi macnhester city david silva adebayor veye tevezi öneriyor hemde 5 m euroya alamıyorummmmmmmm kudurdum

:) bu nasıl değişir

6. sorum :) cut inside move into channel ne ise, ve çizgi ve dip komutları ne ise yarar wingerlarda??

Taktiğim :
ST
Aml Amr
Mc Mc
Dmc
Dl Dc Dc Dr

Niang
M. Stoch İssiar dia

Gökhan inler Nuri sahin

M.Diarra

Santos Lugano Yobo Gökhan gönül

Volkan Demirel

tesekkurler

C h A o S
15.Aralık.2010, 20:33
Bu skinler,fomalar,yüz paketleri felan oyun hızını ne kadar etkiler.Oyunu 3d ile kasmadan rahat bir şekilde oynayabiliyorum.Ancak oyuncu profillerine girerken felan kasılıyor.11.1.1 yüklü.

Harun Aslan
17.Aralık.2010, 03:23
Takımımda Neymar ve Liedson var tek forvet sisteminde oynuyorum Neymar'la oynamak istiyorum ama Liedson gibi bi tecrübeyide yedek kulubesınde bekletmek ıstemıyorum taktıgımde AML pozisyonu var Neymar'ı oraya koysam iş yaparmı yoksa Liedson yedekmi beklesin?

richard castle
17.Aralık.2010, 16:15
Takımımda Neymar ve Liedson var tek forvet sisteminde oynuyorum Neymar'la oynamak istiyorum ama Liedson gibi bi tecrübeyide yedek kulubesınde bekletmek ıstemıyorum taktıgımde AML pozisyonu var Neymar'ı oraya koysam iş yaparmı yoksa Liedson yedekmi beklesin?

Liedson çok önemli bir gol makinesi. Attığı kadar attırıyor da... Bence oynamalı.

kalemci
18.Aralık.2010, 02:09
11.1de 4 sezon Bjk çalıştırdım 11.2 yükledim dün 14 lig açtım tekrar Bjknın başına geçtim.fink,ernst tabata, ferrari, nobre, tekke, hilbert, erhan güven, ekrem dag ve zapo yu sattım 11.1de bu sattığım adamlardan tekke ve ekrem dışında hiçbirinden istediğim verimi alamamıştım gelen parayla hazardı ve verkhovtsovu aldım yedeklerim genellikle genç oyunculardan kurulu.fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

------------------------------------ -hakan arıkan(cenk gönen)-----------------------------------

toroman(furkan şeker)---sivok(atınç nukan)---verkhovtsov(ersan)---ismail(deli ibo)

----------------------------------------necip(aurelio,cumali)------------------------------------------

----------------------------------GUTI(onur,necip,yusuf)-------------------------------

holosko(nihat,ali küçik,)---hazard(nihat,onur,yusuf)---Q7(mehmet şentürk,yusuf,hazard)

---------------------------------------------bobo(nihat,ali,)--------------------------------------------------

holosko inside forvetim, q7 kanat atak ,hazard çok yönlü oyun kurucum atak, bobo target man, guti de kararsız kaldım oyun kurucu yapsam desem hazard var iki tane oyun kurucu nasıl olur bilemedim mücadeleci ortasahada kaldıramaz diye düşünmekteyim, necip direk dm oynuyor.

hazardı 10 numara gutiyi oyun kurucu yapsam nasıl olur

richard castle
18.Aralık.2010, 02:39
Savunma sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ernst gitmese daha iyi olurmuş sanki. Hücum ise Beşiktaş' ın ikinci yarı kuracağı söylenen Simao, Guti, Quaresma - Almeida hattını andırıyor, gol olur :)

kalemci
18.Aralık.2010, 02:50
Savunma sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ernst gitmese daha iyi olurmuş sanki. Hücum ise Beşiktaş' ın ikinci yarı kuracağı söylenen Simao, Guti, Quaresma - Almeida hattını andırıyor, gol olur :)

ernst ten hiç verim alamadım 11.1de fink daha verimliydi şu takımda q7 kadarda severim onu ama maaş ve kötü form yüzünden istemeye istemeye sattım tek sıkıntım bobonun iyi bi alternatifi yok hazırlık maçların holoskoyu deniyorumda orda istediğim gibi değil oda bütün hazırlık maçlarım bol gollü geçiyor zaten 5-2 filan sıkıntılar baş gösterecek gibi :D

BaGa TaRKaN
18.Aralık.2010, 04:14
ernst ten hiç verim alamadım 11.1de fink daha verimliydi şu takımda q7 kadarda severim onu ama maaş ve kötü form yüzünden istemeye istemeye sattım tek sıkıntım bobonun iyi bi alternatifi yok hazırlık maçların holoskoyu deniyorumda orda istediğim gibi değil oda bütün hazırlık maçlarım bol gollü geçiyor zaten 5-2 filan sıkıntılar baş gösterecek gibi :D

Ermst Konusunda Aynen Katılıyorum, Hem Yaşınında Dez Avantajı ve de O Yaşa Rağmen Fena Sayılmayacak Ederi Tam Bir Para Kaynağı:D Fink Gerçekten Mükemmel Oynuyor, Bjk ile Kariyer Açanlar Mutlaka Fink'i Oynatsın Süper Formu Var.

Holoskoyu Zaman Zaman Bende Tek Forvette Kullanıyorum Ama AMRde Gerçekten Daha Etkili İçeri Kat Edip Gol Pozisyonlarını Adeta Kokluyor. Nihatı 10 Nuımaradan Hiç Vazgeçme Kanatta Kullanma AMCde 10 Numara Felaket Oynuyor. Bobonun En İyi Alternatifi Tekke, Oyunda Gerçekten Muhteşem Fatih. Q7'nin Yerinde AML'de İsmaili Oynat Adamın Bale'den Hiç Ama Hiç Farkı Yok Pişman Olmazsın.

kalemci
18.Aralık.2010, 17:02
Ermst Konusunda Aynen Katılıyorum, Hem Yaşınında Dez Avantajı ve de O Yaşa Rağmen Fena Sayılmayacak Ederi Tam Bir Para Kaynağı:D Fink Gerçekten Mükemmel Oynuyor, Bjk ile Kariyer Açanlar Mutlaka Fink'i Oynatsın Süper Formu Var.

Holoskoyu Zaman Zaman Bende Tek Forvette Kullanıyorum Ama AMRde Gerçekten Daha Etkili İçeri Kat Edip Gol Pozisyonlarını Adeta Kokluyor. Nihatı 10 Nuımaradan Hiç Vazgeçme Kanatta Kullanma AMCde 10 Numara Felaket Oynuyor. Bobonun En İyi Alternatifi Tekke, Oyunda Gerçekten Muhteşem Fatih. Q7'nin Yerinde AML'de İsmaili Oynat Adamın Bale'den Hiç Ama Hiç Farkı Yok Pişman Olmazsın.

tekkeden en iyi verimi hangi rolde alabilirim? bide ismail den defans solda faydalanıyorum 2 maç 2 gol 1 asist 9.20 ortalaması var şuan için. solda mehmet erkut şentürkü yetiştirmek istiyorum henüz 16 yaşında.nihattan hiç bi yerde verim alamadım ama bir kez daha deneyeceğim amcde 10 numarada.holoskoda kesinlikle katılıyorum amr de fenalar fenası oynuyor.ama hazard ve gutide işin içinden çıkamadım gutiyi oyun kurucu hazardı 10 numara oynatıyoru şuan.

tekke konusunda öteki konuda verdiğin bilgiyi gördüm teşekkür ederim :)

son olarakta Tr ligi için sivok verkhovtsov yerine bi adama ihtiyacım var öteki türlü yabancıya takılıyorum sivok veya verkhovtsovun yanına lig için ersan ve atınç yeterli mi yada transfer şart mı toroman rıdvan gelene kadar sağbekim

Harun Aslan
18.Aralık.2010, 18:20
Arkadaşlar çift forvet oynatıcam hangı rollerde 2 oyuncu ile oynayayım?

BaGa TaRKaN
18.Aralık.2010, 18:38
tekkeden en iyi verimi hangi rolde alabilirim? bide ismail den defans solda faydalanıyorum 2 maç 2 gol 1 asist 9.20 ortalaması var şuan için. solda mehmet erkut şentürkü yetiştirmek istiyorum henüz 16 yaşında.nihattan hiç bi yerde verim alamadım ama bir kez daha deneyeceğim amcde 10 numarada.holoskoda kesinlikle katılıyorum amr de fenalar fenası oynuyor.ama hazard ve gutide işin içinden çıkamadım gutiyi oyun kurucu hazardı 10 numara oynatıyoru şuan.

tekke konusunda öteki konuda verdiğin bilgiyi gördüm teşekkür ederim :)

son olarakta Tr ligi için sivok verkhovtsov yerine bi adama ihtiyacım var öteki türlü yabancıya takılıyorum sivok veya verkhovtsovun yanına lig için ersan ve atınç yeterli mi yada transfer şart mı toroman rıdvan gelene kadar sağbekim

Tekkeyi Uç Santrafor Olarak Oynat Ama Kanatlara Gitmesini Engelle O Zaman Çuvallıyor.

İsmaili Dönüşümlü Olarak Bazen Solbekte Suppot, Bazende AML'de Winger Support Olarak Kullanıyorum. Dediğim Gibi Bale'den Hiç Farkı Yok Aml'de de Gözün Kapalı Oynat. Hem Atar, Hem Attırır.

Mehmet Erkut'u Şahsen Ne Maçlarını İzledim Ne de Denedim, Benim Oynattığım Gençler, (Cumali, Onur, Ali)

Valla Nihat'ı Kesinlikle 10 Numarada Kullan 3 Oyunda da Denedim 3ünde de Coştu.

Hazard'ı da AMR'de Oynat Sağdaki Holoko ve Hazard Muhteşem Olur Uzun Yıllar Seni O Mevkide Götürür Hazard'ı Sağ Açık Kullan. Gutiyi Bende 1- Guti(Oyun Kurucu Destek)-Fink(Top Kapan Defansif) Olarak Kullanıyorum Rotasyonda ise 2-Necip-Aurelio Yine 1deki Görevin Aynısı.

Sivok'un Bana Göre En İyi Anlaştığı Adam Rafael Toloi'dir. 3M-3.5M Euroya Katmıştım Defansta Mükemmel Uyumlular. Sivok Stoper, Toloi Defans Koruma Yani Arkaya Atılan Topları Toplama.

Yedek Olarakta Toraman ve Ersan Gayet İyidir. Hatta Gençleri Bile Zaman Zaman Monte Edebilirsin.

kalemci
18.Aralık.2010, 19:03
Tekkeyi Uç Santrafor Olarak Oynat Ama Kanatlara Gitmesini Engelle O Zaman Çuvallıyor.

İsmaili Dönüşümlü Olarak Bazen Solbekte Suppot, Bazende AML'de Winger Support Olarak Kullanıyorum. Dediğim Gibi Bale'den Hiç Farkı Yok Aml'de de Gözün Kapalı Oynat. Hem Atar, Hem Attırır.

Mehmet Erkut'u Şahsen Ne Maçlarını İzledim Ne de Denedim, Benim Oynattığım Gençler, (Cumali, Onur, Ali)

Valla Nihat'ı Kesinlikle 10 Numarada Kullan 3 Oyunda da Denedim 3ünde de Coştu.

Hazard'ı da AMR'de Oynat Sağdaki Holoko ve Hazard Muhteşem Olur Uzun Yıllar Seni O Mevkide Götürür Hazard'ı Sağ Açık Kullan. Gutiyi Bende 1- Guti(Oyun Kurucu Destek)-Fink(Top Kapan Defansif) Olarak Kullanıyorum Rotasyonda ise 2-Necip-Aurelio Yine 1deki Görevin Aynısı.

Sivok'un Bana Göre En İyi Anlaştığı Adam Rafael Toloi'dir. 3M-3.5M Euroya Katmıştım Defansta Mükemmel Uyumlular. Sivok Stoper, Toloi Defans Koruma Yani Arkaya Atılan Topları Toplama.

Yedek Olarakta Toraman ve Ersan Gayet İyidir. Hatta Gençleri Bile Zaman Zaman Monte Edebilirsin.

hazard amcde 10 numara rolünde mükemmel oynuyor gutide oyun kurucu olarak iyi oynuyor sezonumda.herhangi bi sakatlık durumunda nihatı direk monte edeceğim.cumali ve ali iyilerde onur bundan önceki bütün oyunlarımda ne yaparsam yapayım geliştiremedim.toloi yi çok istedim sözleşme önerdim ama real i tercih etti kadro ve maaş bakımındanda benim sözleşmem daha iyiydi tabi endüstriyel futbolla mücadele edilmiyor :)

BaGa TaRKaN
18.Aralık.2010, 19:09
Onur'un Bir Özelliğini Sevmem Sürekli Sen Naparsan Yap Gördüğü Her Yerden Şut Çekiyor, Mesafe Tanımıyor Ama Şutlarıda Amatör Oyuncu Çekmez Öyle:mad: :n: Az Sövmüyorum Yani Onura :n:

Addolorato
18.Aralık.2010, 19:44
Arkadaşlar çift forvet oynatıcam hangı rollerde 2 oyuncu ile oynayayım?

Forvetlerden biri mutlaka Deep Lying Forward - Support rolünde olsun. Diğer forvette poacher yada target man olabilir.

richard castle
18.Aralık.2010, 20:03
Onur'un Bir Özelliğini Sevmem Sürekli Sen Naparsan Yap Gördüğü Her Yerden Şut Çekiyor, Mesafe Tanımıyor Ama Şutlarıda Amatör Oyuncu Çekmez Öyle:mad: :n: Az Sövmüyorum Yani Onura :n:

Ben de Cana' ya bir hayli söylendim aynı sebepten dolayı :D

Lim10
18.Aralık.2010, 22:51
Arkadaşlar oyun başında, ilk sezonun devre arasına kadar olan sürede Tottenham Bassong'u transfer listesine koyuyor denk gelmiştir belki.Paranız varsa hiç düşünmeden alın bu oyuncuyu.2 yıl yılın defansı seçildi ve iyi sayılabilecek bir paraya da sattım ardından.

St. Etienne Grax'ı(ki fena bir Poacher değil) 1.5M$, Hoffenheim Ibisevic'i(Complete Forward) 11.25M$ a bırakıyor aynı şekilde oyun başında.Bu tarzda forvet arayanlar olursa aklınızda bulunsun.

martymcfly
19.Aralık.2010, 22:58
Kaleciler için penalty saving antrenmanına odaklanması neyi geliştiriyor ? Öyle bir özellik yok çünkü "one on one" olabilir mi ?

denizgs93
20.Aralık.2010, 22:30
Söyliyecek tek kelime bulamıyorum.İstatistikler ortada...
http://img257.imageshack.us/img257/8543/adszvpr.jpg

Fernando Gago
20.Aralık.2010, 22:49
Windows 7'de cache dosyası nerede bilen var mı?

BaGa TaRKaN
20.Aralık.2010, 23:03
Windows 7'de cache dosyası nerede bilen var mı?

Vistayla Aynı Yerde;

Kullanıcı adı-appdata(bu klasör gizli klasördür gizli klasörleri göster seçeneği ile görebilirsiniz)-roaming-sports interactive-fm11

burada cache,setting gibi klasörler var, bir nevi fabrika ayarları oyunun burası.

playeray
20.Aralık.2010, 23:09
Hem sağ açık hem sol açık oynayabilen mümkünse sol ayaklı bir oyuncu önerebilirseniz çok mesut olurum :p Aklımda Carlos Eduardo var şuanlık. Öneri bekliyorum.

BaGa TaRKaN
20.Aralık.2010, 23:18
Hem sağ açık hem sol açık oynayabilen mümkünse sol ayaklı bir oyuncu önerebilirseniz çok mesut olurum :p Aklımda Carlos Eduardo var şuanlık. Öneri bekliyorum.

30M Euro ile Balotelli:p :n:

playeray
20.Aralık.2010, 23:26
30M Euro ile Balotelli:p :n:

Tabii neden olmasın :p

nouma16
20.Aralık.2010, 23:42
bencede abartı olmuş

playeray
20.Aralık.2010, 23:52
Sakız çiğnemesi gerekmezmiydi

Lim10
20.Aralık.2010, 23:56

Roland Lamah
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93836
Ryad Boubedouz
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92538

Yine iki kanatta da oynayabilen fakat sağ ayaklı olan,

Dusan Djuric
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93127
Mikkel Thygesen
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93061

Siriuss
21.Aralık.2010, 00:11
50 gol 50 asist yapacağını bilsem de gene oynatmam.ne zaman gs'nin başına geçersem gönderirim bu adamı.sevmiyorum böyle alex,misimovic gibi yavaş güçsüz adamları.hiç trequartista kullanmam.

bearyn
21.Aralık.2010, 00:27
50 gol 50 asist yapacağını bilsem de gene oynatmam.ne zaman gs'nin başına geçersem gönderirim bu adamı.sevmiyorum böyle alex,misimovic gibi yavaş güçsüz adamları.hiç trequartista kullanmam.
Ben de aynen. Geçti artık bence klasik 10 numaraların zamanı.

denizgs93
21.Aralık.2010, 00:29

dediğiniz görevde oynatmadım.Advanced Playmaker olarak oynattım

playeray
21.Aralık.2010, 00:48
Roland Lamah
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93836
Ryad Boubedouz
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92538

Yine iki kanatta da oynayabilen fakat sağ ayaklı olan,

Dusan Djuric
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93127
Mikkel Thygesen
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93061

Teşekkürler bi göz atacağım.

BaGa TaRKaN
21.Aralık.2010, 01:01
Teşekkürler bi göz atacağım.

Limon Diyorsa Doğrudur Göz Atmak Olmaz Direk Al Hemen;)

richard castle
21.Aralık.2010, 04:47

Kesinlikle katılıyorum. Takım oyununu yerleştirip Emre Çolak' ı aynı göreve verdim, Zafer Yelen' i transfer ettim ve Misimovic' i aratmadı ikisi de. Daha çalışkan ve zinde adamlar tercih etmeye çalışıyorum ve memnunum.

heavy86
21.Aralık.2010, 16:35
Arkadaşlar !

Bu , Javier Pastore adlı oyuncuyu kadrosuna dahil eden var mı ?
ne yaptıysam alamıyorum , fena halde takmış durumdayım ...

PaVLeNKo
21.Aralık.2010, 16:41
Palermo benden 2014 te Galatasarayi calistirirkan 120 milyon euro istemisti,kariyerim boyuncada(2020) Palermodan baska bir takima gittigini gormedim,bilmiyorum ama Loyalty 'si yuksek sanirim..

heavy86
21.Aralık.2010, 16:47
klübü ile anlaşıyorum , oyuncunun menajeri çok yüksek fiyat söylüyor..

playeray
21.Aralık.2010, 17:36
Limon Diyorsa Doğrudur Göz Atmak Olmaz Direk Al Hemen;)

Ben genelde oyuncunun bendeki en iyi oyuncudan gelecekten daha iyi olacağı raporunu gördüğüm adamları almaya çalıştığım için göz atıcam yoksa alırım :icon_biggrin:

barahir
21.Aralık.2010, 17:40
Benim oyunumda 2. yılda Fenerbahçe almıştı Pastore'yi 12,5 M€ ya

KaRaBükLü KraL
26.Aralık.2010, 00:40
Beyler bu top kayıplarını azaltmak için bi öneriniz var mı aşırı durumda

playeray
26.Aralık.2010, 03:27
Ali Küçik için antrenman programı önerebilir misiniz? Uygun bir program arıyorum iyi gelişmesi için.

lexoqe
26.Aralık.2010, 06:10

kısa pas. takımın eğer hızlı ve pas yapayan türdense kısa pas yaptır. organize gitmeyi dene.

Rind-i Şeyda
26.Aralık.2010, 12:50

Oyuncuların mentality farklarının çok olmamasına dikkat et. Kötü pas yapan oyunculara kısa pas yapmasını söyle ara paslarını da kıs. İyi pas yapan oyunculara direkt pas komutu ver.

Dmc'siz oynuyorsan ya defans çizgini öne çıkar, ya da ortasahadaki bir oyuncunun mentalitesini DC'lere yaklaştır.

Creativity decisions passing düşük olan bütün oyuncularının ara paslarını azalt.

Kanatlar hem ileriye çıkıyor, hem de mentalityleri ataksa; ya mentality normale getir ya da ileriye çıkışlarını ortaya.

Teknik olmayan-güçlü olmayan MC'lerin hold up ball komutunu no yap.
Taktiksel manada direk kaleye inmeyi planlamıyorsan, ilerde güçlü bir oyuncun varsa hold up ball seçeneğini yes'e getir. O topu tutarken diğer arkadaşları pozisyonunu alır ve pas kaybı en aza indirilmeye çalışılmış olur.

Oyuncuların birbirlerine yakın dizilişte oynadığı dizilişlerde ise genişliği biraz artır ki hem oyun sıkışmasın hem de rakipin press yapıp top kapması zorlaşsın.

First touch geneli iyi olan bir takıma sahipsen tempoyu en sona getirsen de bu dediklerimle pas yüzden çok yüksek çıkacak.

KaRaBükLü KraL
26.Aralık.2010, 16:19
Oyuncuların mentality farklarının çok olmamasına dikkat et. Kötü pas yapan oyunculara kısa pas yapmasını söyle ara paslarını da kıs. İyi pas yapan oyunculara direkt pas komutu ver.

Dmc'siz oynuyorsan ya defans çizgini öne çıkar, ya da ortasahadaki bir oyuncunun mentalitesini DC'lere yaklaştır.

Creativity decisions passing düşük olan bütün oyuncularının ara paslarını azalt.

Kanatlar hem ileriye çıkıyor, hem de mentalityleri ataksa; ya mentality normale getir ya da ileriye çıkışlarını ortaya.

Teknik olmayan-güçlü olmayan MC'lerin hold up ball komutunu no yap.
Taktiksel manada direk kaleye inmeyi planlamıyorsan, ilerde güçlü bir oyuncun varsa hold up ball seçeneğini yes'e getir. O topu tutarken diğer arkadaşları pozisyonunu alır ve pas kaybı en aza indirilmeye çalışılmış olur.

Oyuncuların birbirlerine yakın dizilişte oynadığı dizilişlerde ise genişliği biraz artır ki hem oyun sıkışmasın hem de rakipin press yapıp top kapması zorlaşsın.

First touch geneli iyi olan bir takıma sahipsen tempoyu en sona getirsen de bu dediklerimle pas yüzden çok yüksek çıkacak.
Çok teşekkürler gayet ayrıntılı ve faydalı oldu:)

denizgs93
26.Aralık.2010, 22:48
İyi akşamlar arkadaşlar.Arkadaşımla Real-Barcelona yapıcaz.Real olcam.Taktiiğimi nasıl yapmalıyım sizce.Birde mc almayı düşünüyorum.Önerilerinizi öğrenmek isterim.

Lim10
26.Aralık.2010, 23:04
Ama bu dedikleriniz için herkes ayrı başlık açarsa, bölüm kirlilikten geçilmez değil mi?"Oyun İçi Bilgi Alışverişleri" bunun için var.

denizgs93
26.Aralık.2010, 23:19
Ama bu dedikleriniz için herkes ayrı başlık açarsa, bölüm kirlilikten geçilmez değil mi?"Oyun İçi Bilgi Alışverişleri" bunun için var.

teşekkürler

mad butcher
27.Aralık.2010, 00:04
2014 yılındayım tamda şimdi pastore konusunda kafam karışıktı. 15m avro serbest kalma maddesi var , 140k haftalık istiyor fenere ,,, ama kadromda amc oynatmıyorum

sentugo
27.Aralık.2010, 00:31
2014 yılındayım tamda şimdi pastore konusunda kafam karışıktı. 15m avro serbest kalma maddesi var , 140k haftalık istiyor fenere ,,, ama kadromda amc oynatmıyorum

haftalık çok istiyor, menejere para yedirip haftalık 70k ya indirebiliyorsun..

sen yine de al, en az 20- 30 a satıyorsun zaten..

omur55
27.Aralık.2010, 00:32
haftalık 140 k mı :D euro tl hangisi o 29milyon felan yapıyor :D

heavy86
27.Aralık.2010, 02:00
pastore sevdam hala sona ermedi , tutuldum adeta.. Ben bu oyuncuyu bi gün alacağım , 34 yaşına da gelse bi gün benim olacak..

mad butcher
27.Aralık.2010, 04:34
değeri 30m avro şu anda , 15m alıp satabilirimde

bende neymar 150k
harris (regen 130k) toplamda 1.400.000m haftalık ödüyorum.

pastore mc pozisyonunda oynar mı bilemiyorum , gözlemci raporundan da anlaşılmıyor ki :S

menahjere para yedirme konusuna gelince neymarı ilk aldığımda 40k idi , menajere çok yedirdim her 6 ayda unhappy olup benden 5m kontrat imzalama istedi ona yedirdiğim paranın haddi hesabı yok zaten , o yüzden artık menajere az verip haftalığı yüksek yapıyorum ki daha abartı istmesin.

@omur 140 bin sterliin olması lazım

2. edit : deneme amacıyla teklif verdim , her şeyi istediği gibi yapıyorum ama tek sorun 15m serbest kalma maddesi :S o maddeyi çıkar 200k haftalık ver yine reddediyor,, yani bana transfer olsa dahi başka 1 takım 15m verirse ona gider nolur , agent para kazanır :D 10m agent para istiyor haftalık 240k dan açılışı yapıypr

Zafonte
01.Ocak.2011, 17:52
arkadaşlar robert pires oyunun başında serbest. 1 senelik kontrat imzalayıp amc olarak advanced playmaker yaparsanız çok faydalı oluyor. 2.sınıf kulüpler için iyi bir yedek oyuncusu. türkiye gibi bi ligte çok rahat as oynar. ama profilinde accomplished diye alıp wing olarak oynatmaya kalkarsanız hüsrana uğrarsınız :)

Cengo
02.Ocak.2011, 20:50
Yoshiaki Takagi

Oyunu açık olan varsa bakabilir mi?
Müthiş çıktı oyunda özellikleri, Barcelona hemen kaptı. 17 yaşında ama en az 3-4 sene daha büyük yaşta gibi gösteriyor özellikleri.

vego
02.Ocak.2011, 20:56
Bende çıkmadı.

Cengo
02.Ocak.2011, 21:32
Bende çıkmadı.

Large db + retain players yapan bir ddt ile oynuyorum, dünyadaki bir çok kulübü açtırıyor.Large oynayanlarda belki çıkabilir.

http://www.ressim.net/6/upload/7346d7a2.jpg

DaveJones
02.Ocak.2011, 21:36
O ne öyle ya. Tsigalko günlerine gerimi döndük yoksa.

vego
02.Ocak.2011, 21:38
Large oynuyorum 35 ülke açık.Ama çıkmadı.

Fena topçuymuş:D

ozaniel
02.Ocak.2011, 23:54
Büyük ihtimalle Japon Lig'inde oynayan bir oyuncu, normalde bu lig oyunda olmadığı için kimse göremiyor. Gerçekte de Arsenal'le falan haberi çıkmış bir oyuncu.

Facx
03.Ocak.2011, 00:01
adamlar bildiğin tsubasa yı yapmış :D

Cengo
03.Ocak.2011, 00:17
Büyük ihtimalle Japon Lig'inde oynayan bir oyuncu, normalde bu lig oyunda olmadığı için kimse göremiyor. Gerçekte de Arsenal'le falan haberi çıkmış bir oyuncu.

Japonya Ligi'nin eklentisini de kurmuştum ddt dışında.Özellikler bu şekilde çıkınca çok şaşırdım.

vuque
03.Ocak.2011, 02:00
Bahsettiğiniz oyuncu Ryo Miyaichi ve Arsenal aldı onu (::)
http://www.youtube.com/watch?v=FcLgacbONss

Cengo
05.Ocak.2011, 04:02
Bu Japon oyuncuları fazla mı abartmışlar, yanlış mı görüyorum???

Bu Real Madrid'e transfer olmuş :|

http://www.ressim.net/6/upload/5eec0600.jpg

http://www.ressim.net/6/upload/585af8d1.jpg

ps. Cheng Man Wai'yi transfer ettim, dayanamadım :D
3 naturel mevkisi var, DC/DM/AM :icon_confused:
DM oynatıyorum. Transferin son gününde Ryan Babel de geldi. :)

kalemci
05.Ocak.2011, 13:17
Bu Japon oyuncuları fazla mı abartmışlar, yanlış mı görüyorum???

Bu Real Madrid'e transfer olmuş :|

http://www.ressim.net/6/upload/5eec0600.jpg

http://www.ressim.net/6/upload/585af8d1.jpg

ps. Cheng Man Wai'yi transfer ettim, dayanamadım :D
3 naturel mevkisi var, DC/DM/AM :icon_confused:
DM oynatıyorum. Transferin son gününde Ryan Babel de geldi. :)

japon db yi yükledim siteden ve 30-35 lig açtım hong-kong ta 15 oyuncu ve teknik direktör ca ve pa ları 199 olarak çıktı .galiba datayı yapan arkadaşın işi

Cengo
05.Ocak.2011, 13:43
japon db yi yükledim siteden ve 30-35 lig açtım hong-kong ta 15 oyuncu ve teknik direktör ca ve pa ları 199 olarak çıktı .galiba datayı yapan arkadaşın işi

Oyunumun bütün zevki kaçtı şimdi iyi mi :D

Sağolasın.

Lim10
05.Ocak.2011, 16:54
Adamların işi zaten herşeyi abartmak.Animelerini görmüyor musunuz?:)Normal.

Cengo
05.Ocak.2011, 16:58
ddt ile alakalı sanırım bu sefer.
eve gidince editorden kontrol ederim, ortaya çıkar zaten.

kalemci
05.Ocak.2011, 17:17
ddt ile alakalı sanırım bu sefer.
eve gidince editorden kontrol ederim, ortaya çıkar zaten.

ben sezon ortasında farkettim bayada iyi gidiyordum hepsini editorden teker teker hallettim :)

C h A o S
08.Ocak.2011, 15:15
Fm11'nin orinal skinin dosyalarına nasıl erişebilirim?Oyuncu özellik renklerini değiştireceğim.

Lucas Neill
14.Ocak.2011, 20:04
Arkadaslar Tayfun Özkan diye bi futbolcu var Göztepe'de oynuyor ne yapin edin alin.Trabzon aldi ilk sene 16 mac 9 gol 2.sezon 30 mac 22 gol 3.szon lig devam ediyor 14 mac 14 gol.1981 dogumlu bana karsi da bos gecmedi daha.

Harun Aslan
15.Ocak.2011, 16:34
Arkadaslar Tayfun Özkan diye bi futbolcu var Göztepe'de oynuyor ne yapin edin alin.Trabzon aldi ilk sene 16 mac 9 gol 2.sezon 30 mac 22 gol 3.szon lig devam ediyor 14 mac 14 gol.1981 dogumlu bana karsi da bos gecmedi daha.

Göztepe'nin başındayım şuan kondisyonu ve morali güzel bi seviyede oldumu tek başına takım(lar) yıktığını gördüm 2-0 yenilikren maç sonu 3-2 yendik ve 3 golde ondandı hele ki TFF 2.ligde estiriyor.

ozziee
18.Ocak.2011, 19:26
arkadaşlar kadromda chiellini, thiago silva ve kolo toure var. silva sakatlandı 7 ay yok. bana onun yerine önerebileceğiniz dc varmıdır. hızlı olması tercihimdir

eng1n
18.Ocak.2011, 19:31
Taktiğinde 3 tane mi DC var ?

Evans alabiliyorsan al veya Shawcross olabilir ya da Vertoghen

ozziee
18.Ocak.2011, 19:32
yok 4lü savunma oynatıyorum

KaPaLı
18.Ocak.2011, 19:37
Chiellini, Toure, Silva var ve Silva sakatlandı ama sen hala DC arıyosun. Takım ne City'mi ? Para bol herhalde. Yokmu Reserve takımında genç DC onu al yedek olarak.

ozziee
18.Ocak.2011, 19:50
param çok allaha şükür :) evet man city'yle oynuyorum. genellikle chiellini silva ikilisi oynuyor, toure çok hata yapıyor silva da sakatlanınca onun kalitesinde bir dc arıyorum.

playeray
18.Ocak.2011, 19:51
Boyata iyi oynar. Satmadıysan.

KaPaLı
18.Ocak.2011, 19:59
Aynen Boyata süper oynuyo.

juricevic
18.Ocak.2011, 20:04
-Bir staff'ı hilesiz hurdasız takımdan göndermenin yolu yok mudur. Terminate Conctract deyince dünya para istiyolar.
-feeder club lara para ödüyorduk sanırım çok fazla feeder club olması kötü mü sizce ?

jesmatador
18.Ocak.2011, 20:14
Onuoha mı neydi o da pesde çok güzel oynuyodu....

richard castle
19.Ocak.2011, 01:52
Boyata sırıtmadan oynar kesinlikle.

aliCHaN_FM
20.Ocak.2011, 17:51
Subtoci al

Universal
20.Ocak.2011, 20:39
Nelson Rivas her oyunumda mutlaka alırım.

Bu arada http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=776 formumuzun bu konusunu kullanarak da oyuncu bulabilirsiniz.

kalemci
20.Ocak.2011, 23:04
stuttgart hakkında bilgi verebilecek olan varmı:)

DaveJones
21.Ocak.2011, 00:05
-Bir staff'ı hilesiz hurdasız takımdan göndermenin yolu yok mudur. Terminate Conctract deyince dünya para istiyolar.
-feeder club lara para ödüyorduk sanırım çok fazla feeder club olması kötü mü sizce ?

1- Mutual Terminationdan başka yolu yok göndermenin maalesef.
2- Merchandising ile ilgili olan feeder clublar çok fazlaysa takım bütçesine zarar verir. Yılda en azı 3-4m€ alıyor onlar.Gerçi forma satışlarıyla bu para geri dönüyorda olabilir. Kiralık ve satın alma opsiyonlu olan feeder clubların zararı olmaz finansal açıdan.

lazo
21.Ocak.2011, 14:26
Arkadaşlar biri akıl versin, son versiyonda oynuyorum, bu Messi nerede ve hangi komutla iyi oynar
Ne yaptıysam hep 6.9-7.0 gibi oynuyo ve ne asist yapıyo ne de gol atıyo
Nerde oynatmalıyım sizce?

Siriuss
21.Ocak.2011, 20:25
Arkadaşlar biri akıl versin, son versiyonda oynuyorum, bu Messi nerede ve hangi komutla iyi oynar
Ne yaptıysam hep 6.9-7.0 gibi oynuyo ve ne asist yapıyo ne de gol atıyo
Nerde oynatmalıyım sizce?

aynı mesajı bütün konulara yazmana gerek yok,illa ki biri cevabını verir.amr-gizli forvet-atak oynat.

zqr
22.Ocak.2011, 03:05
1forwetler genelde yazılmış ama orta sahadaaki anchor man -ball wining -... gibi
oyun genel özellikler rijid flurid.. gibi özelikleri yazabilr misiniz

2evertonda pienaar chelsea ye sattım 7ye liğin en iyi 3. -7.67 oyuncusu baya üzüldüm:icon_redface:
ingiltere liğini oynayanlar bu adam sizin oyunda kacla oynuyor...

IcedEarth
28.Ocak.2011, 21:27
Galatasaray'a canavar gibi bir stoper almam gerek.. 2. sezona başlamak üzereyim.. Zapata olabilir mi acaba, ama kulübü 10 milyona pound istiyor.. Ben daha ucuza yakın kalitede oyuncu bulma derdindeyim..

denizgs93
29.Ocak.2011, 01:01
büyük klüplere gitmediyse toloi 'yi öneririm

Ketchaup
29.Ocak.2011, 01:19
Galatasaray'a canavar gibi bir stoper almam gerek.. 2. sezona başlamak üzereyim.. Zapata olabilir mi acaba, ama kulübü 10 milyona pound istiyor.. Ben daha ucuza yakın kalitede oyuncu bulma derdindeyim..

Alberto Botia'yı dene son kariyerimde 3,5m+exch almıştım.

IcedEarth
29.Ocak.2011, 01:58
büyük klüplere gitmediyse toloi 'yi öneririm

Alberto Botia'yı dene son kariyerimde 3,5m+exch almıştım.

Ucuza Roderick Miranda'yı kapattım. Bu yazdıklarınızı yeni gördüm valla.. Biraz zayıf bir tercih oldu ama napalım artık..

Ekstradan Nelson Rivas da geldi.. Yeter herhalde şimdilik..

tojourus
30.Ocak.2011, 23:50
oyun içi değil ama sorayım, ne zamandır oynamayı düşünüp düşünüp erteliyorum oyunu, yeni update ne zaman gelir, gelecek?

vego
30.Ocak.2011, 23:52
Şubat ortası-sonu.

E.Cartman
02.Şubat.2011, 00:17
Bir futbolcunun(kendi futbolcumuz) gollerini genellikle hangi bölgelerden attığını görebiliyor muyuz ?

eng1n
03.Şubat.2011, 20:38
Tam takıma yeni transferler yaptım (Takımım Fulham) artık sezona girmeye az kaldı ki L'pool teknik direktörü İngiltere milli takımı için istifa etti adamlarda hemen bana teklif ettiler ne yapsam bilemiyorum bir yanda liverpool diğer yanda bu sezon çok umutlu olduğum takımım :D

vego
03.Şubat.2011, 20:44
Çok zor bir durum be:DBen olsam Fulham ile devam ederim.

futbolog37
06.Şubat.2011, 02:31
Arkadaşlar ben yardım istiyorum.
Bu arada ingilizcenin de gözü kör olsun diyerek sorunuma başlayayım:)
Bne takımda oynatmadığım ve fazla maaş verdiğim bir oyucuyla karşılıklı olarak sözleşme feshi yaptım.ve bir çok oyuncum unhappy olarak karşıma geliyor.ve doğal olarak takımdaki moral bozukluğu nedeniyle maç kazanamıyorum.Oyuncularla birebir görüşmelerde ingilizce nedeniyle zorlanıyorum.Lütfen bu konudaki önerilerinizi bildiriniz.Acill Yardımmm!!!!!!!!!!

richard castle
06.Şubat.2011, 03:42
Arkadaşlar ben yardım istiyorum.
Bu arada ingilizcenin de gözü kör olsun diyerek sorunuma başlayayım:)
Bne takımda oynatmadığım ve fazla maaş verdiğim bir oyucuyla karşılıklı olarak sözleşme feshi yaptım.ve bir çok oyuncum unhappy olarak karşıma geliyor.ve doğal olarak takımdaki moral bozukluğu nedeniyle maç kazanamıyorum.Oyuncularla birebir görüşmelerde ingilizce nedeniyle zorlanıyorum.Lütfen bu konudaki önerilerinizi bildiriniz.Acill Yardımmm!!!!!!!!!!

Herhalde takımdaki çoğu kişinin sevdiği, saydığı bir futbolcuymuş.Ayrıca information bölümünde, icons, legends, favoured personal bölümünde ismi varsa yönetim ve oyuncu kadrosu gidişine üzülmüştür.
Ben de dolaylı olarak aynı şeyi yaşadım. Çok kötü oynadığı bir maç sonrası Arda' ya kızgın olduğumu belirttim ve takımın yarısından fazlası unhappy oldu, bazıları da ' En iyisi pişman olacağım bir şey söylemeden gideyim. ' dedi.( It is good to leave before i say something i regret - gibisinden bir şey. )
Defalarca konuştum, şikayet edip mutsuz olan herkesle. Bazılarına ' Takımı hep birlikte ileri taşıyacağız ' sözü verdim, mutlu oldular, bazısının performansı arttı. Bazıları da ' I do not believe you ' yani ' Sana inanmıyorum ' dedi.
Bunu bir nebze de olsa indirmek için, maç öncesi takım konuşmasında herkese ' I have faith your ability ' derseniz faydası olacaktır. Hatta bir süre boyunca, kötü oynayan ya da kart görenlere ' None ' seçeneğini işaretleyin yoksa daha da isyan edebilirler :)
Kolay gelsin.

Harun Aslan
11.Şubat.2011, 15:20
maç talimatlarını neye göre yapıyosunuz arkadaşlar?

Addolorato
11.Şubat.2011, 15:23
maç talimatlarını neye göre yapıyosunuz arkadaşlar?

Oyun içindekilerimi yoksa maçtan önceki hazırlık kısmımı ?

achillesgg
12.Şubat.2011, 12:56
onlarca stoper e baktım yıl 2015 ömer toprak kadromda bana türk ve iyi bir stoper söyleyebilir misiniz

kalemci
12.Şubat.2011, 14:30
onlarca stoper e baktım yıl 2015 ömer toprak kadromda bana türk ve iyi bir stoper söyleyebilir misiniz

Beşiktaştan sezer özmen kayseriden eren güngör serdar kesimal stuttgartan serdar taşçı işini görür diye düşünüyorum

muztava
12.Şubat.2011, 14:56

eren güngör ve ersan adem gülüm.ikisi de banko oynayabilecek stoperler bence.ikisinden de çok memnunum.öneririm.

achillesgg
12.Şubat.2011, 19:53
taşçı gelse olacak da gelmiyor serdar kesimal ı aldım sezer özmen i de alabilirim

kalemci
12.Şubat.2011, 20:18
taşçı gelse olacak da gelmiyor serdar kesimal ı aldım sezer özmen i de alabilirim

sezer özmen i de alırsan uzun yıllar sıkıntı yaşamazsın ama joker rolünde istersen aykut demiride önerebilirim defansın heryerinde oynayabiliyor .

Harun Aslan
23.Şubat.2011, 18:54
Maç içindeki talimatlar kardeşim, nasıl talimatlar veriyosunuz ?

E.Cartman
12.Mart.2011, 22:41
Bende bütün temalarda haber yazılarının rengi sarı oldu yav. Koyu temalarda sıkıntı yaratmıyorda beyaz olunca bütün iş karışıyor. Var mıdır bi çözümü ?

http://img853.imageshack.us/img853/3407/zgrkadiraltuntanewsinbo.png
http://img862.imageshack.us/img862/3407/zgrkadiraltuntanewsinbo.png

martymcfly
19.Mart.2011, 23:54
Penalty saving, one on one özelliğini mi geliştiriyor ?

ozaniel
21.Mart.2011, 20:31
Beşiktaşla 11.3 yaması ile yeni oyun açtım. Antreman programını başka bir yerden aldım, koçlarım da yeterince kaliteli. Diğer oyuncular bayağı kendini geliştirirken Necip Uysal jumping özelliği dışında kendini hiç geliştiremedi. Normalde hep bayağı geliştirirdi kendini neden böyle olmuş olabilir.

gorkem35
21.Mart.2011, 21:42
Beşiktaşla 11.3 yaması ile yeni oyun açtım. Antreman programını başka bir yerden aldım, koçlarım da yeterince kaliteli. Diğer oyuncular bayağı kendini geliştirirken Necip Uysal jumping özelliği dışında kendini hiç geliştiremedi. Normalde hep bayağı geliştirirdi kendini neden böyle olmuş olabilir.
Antreman programından memnun değildir 100% değiştirip genel programa alırsan artırır. Bendede 190 PA lı bir eleman aynı şekilde oldu 1 sezonda 1 artış anca gösterdi sonradan anladım antremandan memnun değil diye msj gelmiş takım konuşmasında

ozaniel
21.Mart.2011, 21:47
Teşekkür ederim, şimdi değiştirdim antreman programını.

Marquinh0s
21.Mart.2011, 23:32
Arkadaşlar Takımım Newcastle, İlk sezon League Cup'u aldığım için UEFA'ya katıldım.
Valencia'ya grup maçında 3-0 yenildim fakat gollerin 3'üde kornerden,Neden olabilir?
Şimdiden teşekkürler.Birde bende çok sakatlık oluyor sizdede öylemi?

martymcfly
22.Mart.2011, 00:00
Ben de Fenere 5-2 yenilmiştir 4 korner golü var içinde.
Defansif korner ayarlarını yapın. Uzun oyunculara mark tall player, kısalara mark small player gibi.

Rais
22.Mart.2011, 17:26
Sunderland de ilk sezon kiralık oyuncu dolu.İkinci sezon için devre arasında transfer yapmayı düşünüyorum.Düşündüğüm bölgeler.

DC-DR-DL-DMC

Atak oyun yapısına sahip bir taktikle oynuyorum.Birde Gyan'ın yanına Kim iyi gider.Takım şuanda galibiyet serisine bağlamış durumda ama oyun olarak daha iyi olacağımızı düşünüyorum.

Trabzonspor
22.Mart.2011, 17:57
DC Blackburn'den Samba,yine DL Blackburn'den Olsson.Gyanın yaınanda Santa ruz'u alabilirsen City'den çok iyi olur.

ToRoSKaPLaNı
23.Mart.2011, 22:07
beyler 11.3 ü türkçe oynayabilen varsa özel mesajla linkini atabilir mi lütfen?

mazacan
24.Mart.2011, 22:41
beyler 11.3 ü türkçe oynayabilen varsa özel mesajla linkini atabilir mi lütfen?

aynen beyler banada atabilirseniz sevinirim?

thekumpir
26.Mart.2011, 00:05
arkadaslar, takimim kucuk olcekli bir klup oldugundan alt yapi sorunum var. ilerleyen yillarda dahada artacak. avrupa kupalari ve ligdeki oyuncu sinirlarini ayarlamak icin, diger takimlardan youth contrat oyuncular almak istityorum.

ama anlamadigim, 16 yasindaki adamlar ucret pazarligi yapiyor approach sign dedigimde bu normalmi?

birde bu cocuklari kac yasinda alirsam hem ulkede yetismis hemde klup altyapisinda yetismis sayilirlar?

tesekkurler.

mesghut
28.Mart.2011, 22:09
oyuna başlarken manager geçmişini uluslararası futbolcu seçeneği olarak belirlerseniz daha gerçekçi oluyor oyun mesela ben yapıyorum milli kariyerim gözüküyo :D 68 maçta 24 gol gibi mesela

serwan
29.Mart.2011, 19:04
arkadaşlar sunderland ile oynuyorum.. çok acil bi sağ bi de sol bek lazım.. hatta mümkünse bir de hızlı stoper.. çıldırmak üzereyim.. her maç bireysel hatalardan gol yiyorum..

C h A o S
26.Nisan.2011, 22:37
Sene sonu açılı olan liglerde gol kralı,kim şampiyon ,yılın oyuncusu vs.gibi haberleri nasıl getirebilirim?Detay seviyesiyle alakalı olabilir mi?

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/26/5905.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

Cengo
28.Nisan.2011, 02:33
Fenerbahçe'ye aldığım en iyi koç kadrosu, belki birilerinin işine yarar.

Bruno Demichelis - Assistant Coach - Strenght - 5 Yıldız
Bernhard Peters - Coach - Tactics - 4,5 Yıldız
Paul Winsper - Fitness Coach - Aerobic - 5 yıldız
Frank Brugel - GK Coach - GK - Shot Stopping - 5 Yıldız
Flavio Tenius - GK Coach - GK - Handling - 5 yıldız
Quintiliano Lemo Filho - Coach - Ball Control - 5 Yıldız (Brezilya açık olması gerekebilir)
Egenio Carlos de Souza - Coach - Shooting - 4,5 Yıldız
Doctor Khumalo - Coach - Attacking - 4 Yıldız -> (World Class coach)
Flavio Tanajura - Coach - Defending - 5 Yıldız

+
Marco Rota - Coach - Joker
Hepsinin iş gücü light olmasını istiyorsanız ve altyapıyı birine bırakayım diyorsanız Marco Rota´yı da coach olarak alın ve training light olmayanlara ekleyin (A takım ve u18s)‚ alt takımları da ayarlardan ona bırakın mis gibi :)

Hepsini bu formda alırsanız ve youth coach olarak hiç staff almazsanız hem A takım hem de u18s için bu şekilde kullanabilirsiniz. İyi scoutlar ile beraber scouting knowledge tavan yapıyor :)

Bir ara ayrı ayrı hepsinin isimlerini personel platformunda açacağım.

Cr1minaL
11.Mayıs.2011, 19:34
Arkadaşlar run with ball seçeneğinde amaç tam olarak nedir oyuncuya sık sık çalım atmasınımı söylüyoruz yoksa topla ilerlemesinimi?

malpince
11.Mayıs.2011, 23:02
schalke 04üm :) 4-3-3 oynuyorum. yani 1 dmc 2 mc, 1 amr-st-aml... önerilerinizi bekliyorum :)

kalemci
12.Mayıs.2011, 03:37
1 dmc kuzmanovic zaten annan var yeter bence :) 2 mc necip ve tekrar kuzmanovic diyorum :) amr gereksiz diyeceksin ama holosko inside forward attack dene beğenmezsen bütün suç bende :) aml hazard, st ise nasıl bi golcü istediğine göre değişir :)

mehmetd
17.Mayıs.2011, 03:00
rakiplerim genelde 4-2-3-1 oynuyor yeni konu açmak istemedim ne önerirsiniz taktik olarak?

Not:fm 2010 ama 2010 ile ilgilenilmiyor biliyorsunuz.

malpince
18.Mayıs.2011, 18:15
schalke 04üm :) 4-3-3 oynuyorum. yani 1 dmc 2 mc, 1 amr-st-aml... önerilerinizi bekliyorum :)

yardım edebilecek 1 kişiden başka kimse yok mu? bu arada dediklerini dikkate aldım, teşekkürler :)

Artul
18.Mayıs.2011, 20:57
Arkadaşlar run with ball seçeneğinde amaç tam olarak nedir oyuncuya sık sık çalım atmasınımı söylüyoruz yoksa topla ilerlemesinimi?

Eğer, run with ball verdiğin oyuncunun yaratıcılık özelliğinide çok vermişsen daha fazla çalıma giriyor. Eğer yaratıcılığını kısarsan sadece topla koşup rakibine çalım atmak yerine pas vermeye başlar.

martymcfly
23.Mayıs.2011, 20:24
Oyuncu kırmızı kart görünce maaş kesintisi yaparsanız aggression 1 puan düşüyor. Saçma bir özellik geldi bana.

RoNNiE91
30.Mayıs.2011, 15:56
Arkadaşlar bir sorum vardı.Ben oyun ilerlerken eski fm serilerindeki gibi şampiyonlar ligi,dünya kupası gibi turnuvaları maçlarının ekranda gözükmesini istiyorum.Oyunu biraz kurcaladım ama beceremedim.Maç fikstürleri ile sonuçlarının gözükmesi için ne yapabilirim?

Addolorato
04.Haziran.2011, 09:53
Ball Control , Coachların hangi özelliğine bağlı antremanlarda ?

martymcfly
04.Haziran.2011, 13:24
Teknik ve atak.

heroes36
07.Haziran.2011, 12:19
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi oyunlar benim sizlere sorum olacak ben galatasarayı yönetiyorum eden hazard ı kadroma katmak istiyorum bonservis konusunda kulübüyle anlaşyorum ama kontrat ta yıllık 4 milyon euro istiyor ben ise en fazla 300.000 euro verebiliyorum http://fmgraphics.net/forum/images/smilies/sad.gif maaş bütçesini arttırmama rağmen hiçbir değişiklik olmuyor sizce ne yapabilirim? yardımlarınızı bekliyorum...

mad butcher
11.Haziran.2011, 16:10
aslında ynei konu açacaktım ama bunun için yeni konu açmaya gerek yok deyip buraya yazıyorum ,, ingilizcem yok ,, istifa ettim bu mesajı aldım. orada gösterilen tüm personeller boşta şu anda. ben istifa edince onlarda mı istifa etti yoksa kulüp mü gönderdi anlamadım. çeviren olursa sevinirim

http://oi55.tinypic.com/15zfjit.jpg

E.Cartman
11.Haziran.2011, 16:16
Sen istifa edince onlarda istifa etmiş. Hepsini sen transfer etmişsin anlaşılan ya da çok uzun zamandır senle çalışıyorlar ya da her ikisi birden olduğu için senin gidişinle onlarda gitmiş.

garydelgadov
11.Haziran.2011, 17:11
Arkadaşlar ingilizcem orta düzeyde basın toplantılarında falan sorun yaşamıyorum ama maç içi talimatlarında kilitlenip kalıyorum.Oyunun en önemli yeniliklerinden biri ama faydalanamıyorum pek.B konuda yardımlarınızı bekliyorum.

eng1n
11.Haziran.2011, 17:24
Arkadaşlar ingilizcem orta düzeyde basın toplantılarında falan sorun yaşamıyorum ama maç içi talimatlarında kilitlenip kalıyorum.Oyunun en önemli yeniliklerinden biri ama faydalanamıyorum pek.B konuda yardımlarınızı bekliyorum.

maç içi derken kenar talimatlarından mı bahsediyorsun hocam

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1985973&postcount=13

Walter Sakana taktiksel komutların çevirisiyle birlikte ne işe yaradıklarını yazmıştı. maç içi talimatlar verdiğim linkte.

garydelgadov
11.Haziran.2011, 18:19
Eyvallah hocam.:)

sarianet
11.Haziran.2011, 19:00
http://img97.imageshack.us/img97/3792/adszblv.png
bu gibi durumlarda oyuncuya ne talimat vermeliyiz

garydelgadov
13.Haziran.2011, 19:49
Arkadaşlar scout programı kullanmıyorum.Genç yetenek keşfi için neler yapabilirim?Scoutlara nasıl komutlar verebilirim?

mad butcher
13.Haziran.2011, 23:12
benim oyunumda ispanya ve brazilya dan çok iyi oyuncular çıkıyordu , scoutlardan birini ispanyaya gönder , ayarlardan yaşı max 19 yap , diğerini yine aynı şekilde brazilya ya gönderebilirsin. ya da ispanya u18 turnuvasına görevlendireilirsin. ya da avrupa euro u18 turnuvasında vs. görevlendirebilirsin.

milli takımların u18 takımlarında biraz göz geçir , brazilya , ispanya başta olmak üzere meksikaya vs. de bakabilirsin. afrika takımlarından da iyi defans oyuncuları çıkıyor.

ilk 11 imde , 4 brazilyalı , 3 ispanyol , 2 fransız , 1 abd , 1 meksikalı oyuncu vardı (yıl 2023) . ayrıca madrid ve barçanın da iyi oyuncuları oluyor. 11.3 de ucuza alamıyordum ama ondan önceki versiyonlarda ucuza çok kaliteli oyuncular kapabiliyordum

sarianet
14.Haziran.2011, 02:35
Arkadaşlar scout programı kullanmıyorum.Genç yetenek keşfi için neler yapabilirim?Scoutlara nasıl komutlar verebilirim?

brezilya 2.ligine ve üçüncü ligine gönder elemanları tonla oyuncu bulurlar
ama gözlemcilerin kaliteli olsun
bire alırsın beşe satarsın garanti veriyorum

garydelgadov
14.Haziran.2011, 14:36
açma sapan bir pcye sahip olduğum için sadece Türkiye ligi açık.Ülkelere göndererek yapıyorum dediğiniz gibi bakalım neler çıkacak..

Addolorato
14.Haziran.2011, 14:44
Ben genelde kendi scoutluğumu kendim yapıyorum. Açıyorum filtreyi yaşı 18 ve aşağısı yapıyorum. Mesela forvet arıyorsam finishing'i 14 yapıyorum çıkan çocuklara bakıyorum. Eğer özellikleri umut veriyorsa son kez scout yollayıp sonrada takıma katıyorum.

garydelgadov
14.Haziran.2011, 14:54
Peki oyuncu gönderme konusunda fikirleriniz var mı?İlk sezon Neymar Hazard ve Matias Fernandezi alarak finansı birazcık sarstım.:D İkinci sezon başında çok az bütçe verdi başkan ve maaş bütçei de çok düşük.Quaresma falan sistemime uymuyor zaten ama satamıyorum almıyor kimse.Var mı bir püf noktası?

SAİT71
14.Haziran.2011, 17:47
Arkadaşlar oyuncularım çok fazla uzaktan şut çekiyorlar. Olduk olmadık herkes uzaktan auta dikiyo topu bunu engellemek için takım talimatlarında bir ayar göremedim. Tek tek oyuncularamı vereceğiz uzaktan şut çekmemek için ayarı?

mad butcher
14.Haziran.2011, 17:58
açma sapan bir pcye sahip olduğum için sadece Türkiye ligi açık.Ülkelere göndererek yapıyorum dediğiniz gibi bakalım neler çıkacak..

Peki oyuncu gönderme konusunda fikirleriniz var mı?İlk sezon Neymar Hazard ve Matias Fernandezi alarak finansı birazcık sarstım.:D İkinci sezon başında çok az bütçe verdi başkan ve maaş bütçei de çok düşük.Quaresma falan sistemime uymuyor zaten ama satamıyorum almıyor kimse.Var mı bir püf noktası?

sadece Tr ligi açıksa oyuncu bulmanda zor , oyuncu satmanda zor olur heralde .d

Arkadaşlar oyuncularım çok fazla uzaktan şut çekiyorlar. Olduk olmadık herkes uzaktan auta dikiyo topu bunu engellemek için takım talimatlarında bir ayar göremedim. Tek tek oyuncularamı vereceğiz uzaktan şut çekmemek için ayarı?

tek tek komut vererek uzaktan şut çekmeyi nadir yapacaksın ama yaratıcılığı yüksek yaparsan yine de uzaktan şut çeker. biraz yaratıcılığı da kısacaksın

sarianet
14.Haziran.2011, 18:04

maçta böyle bi durum varsa taktik komutundan topu ceza sahasına taşı kısmını işaretle faydasını göreceksin :)

Chivalry
14.Haziran.2011, 18:06
Oyuncu satmakta bir püf nokta, oyuncularınıza set asking price koyarsanız talipleri daha çabuk çıkar.

nikootinn
14.Haziran.2011, 19:33
brezilya 2.ligine ve üçüncü ligine gönder elemanları tonla oyuncu bulurlar
ama gözlemcilerin kaliteli olsun
bire alırsın beşe satarsın garanti veriyorum

Direkt ülke seçeneğinden Brezilya'ya göndersek scout'u lig seviyesi belirtmeden ne fark edecek ?

kral_67
19.Haziran.2011, 14:21
bana para kazanmak için farklı bir yol söyleyin Allah için yoksa kulüp batacak...:)
Galatasaray ile oynuyorum sene başında transferi 4 yıllık yaptım 32 milyon Dolar
2. sezon 3 yıllık 37 milyon dolarlık adam adlım...
3. sezon ise tamamen azdım artık 2 yıllık 76 milyon dolarlık adam aldım...
maaş bütçem 47 milyon dolar
2014'e kadar ödemem gereken kulüp borçlarıda var...
sattığım oyuncular, yayın, sponsorluk, şl ve lig gelirleri sayesinde şuan kasada 51 milyon dolar var ama aylık zarar 10 milyon dolar...:)
kulüp battı batacak haziran aylarında çok para geliyor artıya çıkıyoruz ama sonrası karanlık hep...
nasıl kurtaracam ben bu kulübü 2 sene...:D

DaveJones
21.Haziran.2011, 23:36
Bilmiyorum bu durumdan şikayetçi olan sadece benmiyim ancak takım iyi giderken gelen acayip düşüşler çok canımı sıkıyor. Liverpool, Man City, Tottenham gibi takımlardan 1 puan alıp diğer 3 maçı da rahat kazandık ancak şimdi oynadığım maçta West Ham'a 6-1 yenildim.

Şaka gibiydi gerçekten. 1. dakikada Charlton Cole Gael Givet'ten topu çalıp attı golünü. Daha sonra 1 penaltı 2 kafa golü yedim ki penaltıyı yaptıran yine Gael Givet ve kornerlerde de hatası var. Maçın en temiz golü Barrera'nın ilk golüydü. Barrera diğer golünü Gael Givet'in üzerinden kafa(!) vurarak attı :D Ya Givet maçtan önce birşeyler içti bilemiyorum ama takım iyi giderken bu acayip skorlar gerçekten çok canımı sıkıyor.

SAİT71
24.Haziran.2011, 18:03
Arkadaşlar teknik heyetim rapor verdi. Golleri en çok 1 ile 15. dakikalar arasında yiyormuşum. Yani maçın hemen başında. Bunu engellemek için ne gibi öneriler verirsiniz, bu oyuncuların konsantrasyon eksikliğinden mi oluyor acaba?

doncarlo
24.Haziran.2011, 18:27
Oyuna biraz daha kontrollü başlarsan bunun gibi raporların azalacağını görebilirsin.

SAİT71
24.Haziran.2011, 18:30
Evet taktik olarak 4-3-3 dizilişini kullanıyorum. Oyun felsefem atak. O halde maçın ilk 20 dakikasında biraz daha kontrollü olup daha sonra atak yapmak lazım.

eng1n
24.Haziran.2011, 20:50
Oyun felsefen atak kalsa da Tempoyu düşürebilirsin sonrasında gol bulamıyorsan tempoyu artırırsın.

sarianet
24.Haziran.2011, 20:57
Direkt ülke seçeneğinden Brezilya'ya göndersek scout'u lig seviyesi belirtmeden ne fark edecek ?

öyle de olur maddi açıdan iyiysen
1. ligde eli ayağı düzgün bi adamı alamıyosun beş on m dan aşağı
o yüzden ikinci üçüncü ligden dedim ki ucuz olsun hemde takıma gelsinler

aLka
27.Haziran.2011, 00:43
gs ile oynuyorum para yok pul yok. nasıl adam alacagız arkadaslar? sözleşmesi biten adamlara yöneliyorum maaş bütçesini karşılayamıyorum. atila turanı bile alamadım maaş yüzünden. yönetime istek yaptım çıt yok

sarianet
27.Haziran.2011, 00:44
eldekilerle helva yapıcaksın o zaman:D

emrekalaycioglu
30.Haziran.2011, 23:00
amc bölgesine afellay veya alexis sanchezi alın ikisinden birini mutlaka aln koyun kadroya şampiyon yapsın

stopere galeanoyu kesinlikle alabilirsiniz süperr

orta sahaya da nuri şahine bi bakın derim :)

guarin14
01.Temmuz.2011, 12:53
Oyuncuya bir oyuncudan özel ders aldırmayı nasıl yapıyorduk.Private chat'a baktım ama bulamadım

doncarlo
01.Temmuz.2011, 13:05
Tutoring kısmına gir daha sonra ders alacak oyuncunu seç.

Addolorato
01.Temmuz.2011, 13:10
Oyuncuya bir oyuncudan özel ders aldırmayı nasıl yapıyorduk.Private chat'a baktım ama bulamadım

Development sonrada tutoring.

guarin14
01.Temmuz.2011, 14:13
eyvallah sağolun.

SAİT71
02.Temmuz.2011, 19:46
Valla bu oyuncuların uçuk maaş isteme olayı canımı sıkıyor. K.Yaka'dan 22 yaşında yerli bir oyuncu alacaktım. 80K bonservis verdim sözleşmede 300.000 € istiyor. Karşıyaka'da yıllık 30 bin küsüre oynayan adam. Bende iptal ettim transferi. Maaş konusunda diğer arkadaşlar ne gibi bir politika izliyor merak ettim...

sarianet
03.Temmuz.2011, 14:47
Valla bu oyuncuların uçuk maaş isteme olayı canımı sıkıyor. K.Yaka'dan 22 yaşında yerli bir oyuncu alacaktım. 80K bonservis verdim sözleşmede 300.000 € istiyor. Karşıyaka'da yıllık 30 bin küsüre oynayan adam. Bende iptal ettim transferi. Maaş konusunda diğer arkadaşlar ne gibi bir politika izliyor merak ettim...

http://img835.imageshack.us/img835/3548/59648599.jpg

fmnin kafayı yedirten özelliği deli ediyo buda beni yapıcak bişi yok vereceksin parayı:D

SAİT71
03.Temmuz.2011, 14:51
Off sende daha uçuk bir rakam istemiş. Bu konuda yapay zeka çok kötü...

guarin14
05.Temmuz.2011, 19:41
Elde ettiğin transfer gelirinin hepsini kullanamıyor musun?20 mn€'ya adam sattım yönetim bana 5'ini verdi.

nannar
05.Temmuz.2011, 19:47
:) taktitle almayı dene bakalım. Bir de edit budget bölümü var yönetimle ilgili yerde. ordan maaş bütçeni transfere aktarabiliyorsun. mesela yılık maaş toplamlarına kulüp 60 milyon € ayırmışken senin oyuncular toplam 40 milyon € alıyorsa aradaki 20 milyonu transfer bütçesine aktarabiliyorsun.

guarin14
05.Temmuz.2011, 20:00
:) taktitle almayı dene bakalım. Bir de edit budget bölümü var yönetimle ilgili yerde. ordan maaş bütçeni transfere aktarabiliyorsun. mesela yılık maaş toplamlarına kulüp 60 milyon € ayırmışken senin oyuncular toplam 40 milyon € alıyorsa aradaki 20 milyonu transfer bütçesine aktarabiliyorsun.

Daha arada 20 milyon € oluşacak kadar büyümedik hocam :) .Yanlış hatırlamıyorsam adamı sattıgın an para sana geçiyorduk transfer bütçesinin üstüne ekleniyordu.Bu oyunda belli bir yüzdesini sana veriyor anca:confused:

C h A o S
05.Temmuz.2011, 20:03
Borcun felan varda hepsini vermiyor.Finansla alakalı.

guarin14
06.Temmuz.2011, 01:02
Borcun felan varda hepsini vermiyor.Finansla alakalı.

Stad yaptırıyorlar 26.5 mn € borç gözüküyor ondan mı acaba ?

sarianet
06.Temmuz.2011, 01:16
ya bu online maçlarda korner bugunu nası engelleyebiliriz bilen var mı her maçta iki üç dört gol yiyom valla:D

maff
10.Temmuz.2011, 19:12
oyun kurabilen bi defans arıyorum 2m euro bütçe var önerisi olan varmı ? genç olması ii olur

Addolorato
10.Temmuz.2011, 21:07
Kadromda bir çok genç oyuncu var. Şu an Shevchenko boşta sırf onları eğitmesi için alayımmı ?

sarianet
10.Temmuz.2011, 21:08
al al ama fazla maaş verip kadro içi dengesizlik olmasın

Hugo
11.Temmuz.2011, 23:59
Beyler ben serbest bir oyuncuyla anlaşmaya çalışırken adam ben senle görüşmüyorum dedi gitti. ekran falan kızardı. Bu adamın bana kızgınlığı geçer mi geçerse ne zaman geçer? Henok Goitom'u alacaktım beleşten, kızdırdım adamı :D

sarianet
12.Temmuz.2011, 00:08
Beyler ben serbest bir oyuncuyla anlaşmaya çalışırken adam ben senle görüşmüyorum dedi gitti. ekran falan kızardı. Bu adamın bana kızgınlığı geçer mi geçerse ne zaman geçer? Henok Goitom'u alacaktım beleşten, kızdırdım adamı :D

medyaya demeç vererek az yağ çekerek belki alırsın ama o zamana kadar kaparlar adamı:D

ugurayz
28.Temmuz.2011, 17:27
gs icin ilk sezonda alınabilecek genc stoper ve sağ/sol kanat önerilerinizi alabilirmiyim arkadaslar?

sarianet
28.Temmuz.2011, 17:37
hasan ali kaldırımı al sola atila turan da olabilir stoper rafael tolo sanırım onu alabilirsin
boyatayıda alabilirsin oda iyi iş yapar man city de

ugurayz
28.Temmuz.2011, 18:07
peki forvete vaclav kadleci mi yoksa christian benitezi mi alsam?ilk versiyonda oynuyorum oyunu

Hugo
30.Temmuz.2011, 17:03
Dostum bence Benitez'i al. Alır almaz başlar atmaya. Kadlec için bir sezon falan sabır gerekiyor. Ben Suarez'in yedeği yaptım onu, müthiş işler çıkarıyor. Yedekten gelerek 22 golü var şu an.

Benim de bir sorum var. Alttaki resimde gördüğünüz gibi Suarez'in sadece ligde oynadığı maç ve attığı gol sayısı gözüküyor. Diğer istatistikleri gözükmüyor. Diğer oyuncularda böyle bir şey yok. Neden böyle oldu anlayamadım.

http://i51.tinypic.com/20h27bb.jpg

Kalyoncu1905
31.Temmuz.2011, 19:43
Arkadaşlar oyunda de gea yı aldım. aldıktan 2-3 ay sonra bayaa iyiydi sonra performansı düştü. Daha sonra da mutlu olduğu antreman programından mutsuz olmaya başladı.

Performans sorun değil ama antreman programından naısl mutlu edebilirim?
düşürüyorum yükseltiyorum fark etmiyor.

ChineduObasi
01.Ağustos.2011, 12:23
Bedavadan gol atma yöntemi:Takımınıza Delap'ı alın,ceza alanına heading çok iyi,1.90 üzeri oyuncular alın.Gol seyredin.

RasAnt
07.Ağustos.2011, 05:15
Beyler şu fmde orta sahanın ortasında boxtobox ball winning ve central mid özelliklerinde oyuncular oynatırsanız 7.00 ın üstünü zor görüyorsunuz bu sadece bendemi var anlayamadım gitti,en kral oyuncular oynadı banamısın demiyor

SyNdRoMe23
07.Ağustos.2011, 05:16
Beyler şu fmde orta sahanın ortasında boxtobox ball winning ve central mid özelliklerinde oyuncular oynatırsanız 7.00 ın üstünü zor görüyorsunuz bu sadece bendemi var anlayamadım gitti,en kral oyuncular oynadı banamısın demiyor

ben box to box ile rekorlar kırıyordum west ham'da :) charlie adam vardı.

RasAnt
07.Ağustos.2011, 05:25
O herif süper birşey ama bütün özellikleri 14-15 ben böle bi oyuncu görmedim sahipte olmadım :D emreyle m'vila yı denemiştim boxtoboxta çok etkili değillerdi sistem değiştirdim,şimdiki derdim ballwinnig midler :)

nikootinn
07.Ağustos.2011, 13:35
Belçika 3. liginde yedek kulübesinde en fazla 4 oyuncu bulundurabiliyoruz :D

sarianet
07.Ağustos.2011, 13:36
ciddimisin :D allah allah:D

LeqenDary
08.Ağustos.2011, 00:11
http://img594.imageshack.us/img594/1931/asdasddm.jpg

Yahu şu işaretli şeyi kaldırmanın yolu vardı diye hatırlıyorum ,profil resmi hoş gözükmüyor .Bir yardım ederseniz sevinirim .

Pablo Batalla
08.Ağustos.2011, 14:50
Bir oyuncunun 5M serbest kalma maddesi var kulube transfer'den 5M veriyorum ama teklifi reddediyor başka bir şekilde mi teklif götüreceğiz ?

Addolorato
08.Ağustos.2011, 15:04
Bir oyuncunun 5M serbest kalma maddesi var kulube transfer'den 5M veriyorum ama teklifi reddediyor başka bir şekilde mi teklif götüreceğiz ?

Hepsini nakit vermen lazım. Taksitli olarak verirsen kabul etmeyebilirler.

kalemci
09.Ağustos.2011, 03:14
Ön libero mevkisinde defend oynayacak oyuncu arıyorum.İlk tercihim yerli olması.

Sistemim 4-1-2-2-1.

Geri dörtlüm Ömer Toprak, Toroman, Santon, Özgür Çek/İsmail, Orta alandaki ikilim Necip(Center middlefielder/automatic) ve Badelj (Deep Lying Playmaker/support), kanatlarım Q7 ve Simao ikiside inside forward/attack ilerde Benitez poacher görevinde.

Bu sistemde ortalaması yedinin altına nadir düşecek iyi top kesecek adam arıyorum.Şuan da Mehmet Topal'ı kullanıyorum.

martymcfly
09.Ağustos.2011, 16:44
Yiğit İncedemir
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93966
yada Orhan Gülle
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=99939

Ben BJK'a Yiğit'i almıştım.

kalemci
09.Ağustos.2011, 16:56
Profillerine baktım Topal'dan iyi değil aynı şekilde Gülle'de pek iyi değil.Cumali zaten Gülle kadar gelişti.Yerli benimde aklıma pek gelmiyor o yüzden tekrar yabancı arayışlarına girdim.Eğer yabancı varsa önerebileceğin iyi olur.

LeqenDary
09.Ağustos.2011, 17:44
Para sıkıntın yoksa Yann M'Vila olabilir ..

martymcfly
09.Ağustos.2011, 18:02
Cumali kötü Yiğitle aynı olamaz. Zaten daha iyi Türk önlibero zor bulursun. Bursasporun aldığı Alfred N'Diaye oldukça iş görür biraz tackling çalıştırmak lazım.

runforafall
09.Ağustos.2011, 18:03
Bu Brezilya Liginin işleyişi nasıldır bilen var mı?
Sao Paulo State Division var, First Division falan var. Biri açıklayabilir mi :)
+ ligi hangi zamanda açmam gerekiyo?

guarin14
10.Ağustos.2011, 05:18
Ligler sıralamasında Süper Lig 6.sırada bulunuyor,3.5 yıldızla.Takımım(Boluspor) ise kulüpler sıralamasında 19. sırada fakat halen çoğu oyuncu istemiyor gelmek.En basitinden Championship takımı olan Middlesbrough oyuncusu sözleşme görüşmesi bile yapmıyor benimle.İlla ki bir Avrupa kupası falan mı kazanmalıyım?

eng1n
10.Ağustos.2011, 14:55
Bu Brezilya Liginin işleyişi nasıldır bilen var mı?
Sao Paulo State Division var, First Division falan var. Biri açıklayabilir mi :)
+ ligi hangi zamanda açmam gerekiyo?

Asıl lig First Division, Sao Paulo State sadece o Sao Paulo eyaletin de bulunan takımların olduğu lig.

sarianet
10.Ağustos.2011, 15:11
Ligler sıralamasında Süper Lig 6.sırada bulunuyor,3.5 yıldızla.Takımım(Boluspor) ise kulüpler sıralamasında 19. sırada fakat halen çoğu oyuncu istemiyor gelmek.En basitinden Championship takımı olan Middlesbrough oyuncusu sözleşme görüşmesi bile yapmıyor benimle.İlla ki bir Avrupa kupası falan mı kazanmalıyım?

fenerbahçe düya sıralamasında 5. hala benim oyuncum o.lyonun teklifini redettiğim için mırın kırın ediyo

guarin14
10.Ağustos.2011, 17:09
fenerbahçe düya sıralamasında 5. hala benim oyuncum o.lyonun teklifini redettiğim için mırın kırın ediyo

Sorma,hedefler büyüyor ama piyasada ki sağlam adamları hep almışlar,transfer yapmak güçleşiyor.

guarin14
14.Ağustos.2011, 04:15
Bu sıralamada coef. diye başlayan sütunlar ne oluyor?

http://img705.imageshack.us/img705/5403/balksz1sm.png

Oghuse
14.Ağustos.2011, 04:37
Bu sıralamada coef. diye başlayan sütunlar ne oluyor?

http://img705.imageshack.us/img705/5403/balksz1sm.png

Takım puanı; yani takımın genel başarılarının avrupadaki değeri.

guarin14
14.Ağustos.2011, 05:35
Bir Coef.20/21 var bir de Coef.21/22 var.

Biri mevcut puanda 2.si ne anlama geliyor?

görkemm
14.Ağustos.2011, 14:59
Şampiyonlar ligine kaçıncı torbadan katılacağını belirlemek için son 5 yılda avrupada aldığın puanlara bakılıyor. coef 20/21'de son 5 yıla bakıldığında 80 puan toplamışsın. 3. torbadan katılırsın lige. coef 21/22'de, 15/16 sezonundaki 7 puanlık sezon son 5 yıla bakıldığı için etkisiz kalıyor. 21/22'de 98 puanla 2. torbadan katılabilirsin. kısaca bir sezon sonraki kurada yer alacağın sırayı gösteriyor.

narakan1969
14.Ağustos.2011, 23:37
Favori personeli olduğumuz oyunculara liste şeklinde bakamıyoruz değil mi ? kim seviyor diye.

martymcfly
16.Ağustos.2011, 14:46
Bakabilirsin
Player search> custom > favorite ad soyad yaz

narakan1969
16.Ağustos.2011, 15:00
Hocam anlayamadım tam olarak.. Player search'te custom nerede anlayamadım.

martymcfly
16.Ağustos.2011, 16:20
Edit filtermiş pardon.

http://img585.imageshack.us/img585/6978/searchplayersearch.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/searchplayersearch.jpg/)

narakan1969
16.Ağustos.2011, 23:22
Sağ ol hocam

Hugo
24.Ağustos.2011, 15:40
25MN Euro bütçem var. Bir oyuncuyla görüşüyorum ve menajerine biraz para yedirmem gerekiyor gelmesi için :D Ama en fazla 825K verebiliyorum. O parayı nasıl artırabiliriz?
Uyuz oldum ya Lamela'yı alamıyorum bu yüzden. Marquinhos'un menajere verebiliyorum, Lamela'nınkine veremiyorum.

hakan769
24.Ağustos.2011, 15:49
maaş bütçesini artırarak sanırsam