PDA

View Full Version : Yeni Uyarı ve Ceza Sistemi

VoLkaN BaROs
11.Mayıs.2006, 02:40
Yeni bir uygulamaya geçtik arkadaşlar. Bundan sonra forum kurallarına uygunluğunuz takip altına alıncak, forum kurallarına uymadığınız zaman avatarınızın altındaki uyarı bölümünden uyarılarınız yapılacak. Yöneticilerimiz her mesajınız için ayrıca uyarı yapma hakkına sahiptir, bunun için lütfen bir kere uyarı aldım artık almam düşüncesinde olmayın. (Aynı mesaj sadece için bir uyarı yapılabilir)

Bu yeni sistemle ceza ve uyarılarınız otomatik olarak uygulanmaktadır. Onun için burada yazılanları ve forum kurallarını birkere daha okuyun ve belirli aralıklarla güncellemelere karşı konrtol edin.

Forumda kendi uyarı düzeyiniz haricinde diğer kullanıcıların uyarı düzeyini göremezsiniz. Diğer üyelerin rahatsız olmaması için bu şekilde yaptık.

Uyarı bölümünün oradaki (Mesaj sayınızın yazdığı yerin altı) % bölümündeki sayıya tıkladığınızda hangi mesajınız için kaç uyarı puanı aldığınızı, uyarının şeklini (süreli, süresiz), hangi yöneticinin bu uyarıyı verdiğini, ne kadar uyarı puanınız kaldığını ve süresiz verilen uyarılarınızın daha sonradan kaldırılıp kaldırıpmadığını görebilirsiniz...

Lütfen bu uygulamayı ceza veya başka bir uygulama gibi görmeyin. Bu sizlerin kurallarımızı daha kolay kavrayabilmeniz için getirlmiş bir sistemdir. Öyle ki, daha önce fanatizm yaptığınızda 1 mesajınız yüzünden ceza alabilirken şuan 3 uyarı almanız gerekir ki ceza alasınız. Amacımız ceza almanızı sağlam değil ceza almadan kuralları okumama ihtimalinize karşı o kuralşdan sizi haberdar etmektir.

Bu uygulamasizlerin forumu düzenli kullanma adına oldukça önemli oldu bence, hem siz rahat edeceksiniz bundan böyle hem biz. Kuralalra uyamayanlar da uyamaya teşvik edilecek böylece...

Unutmayın ki forum kurallarımız sizlerin huzurlu bir şekilde sohbet edebilmeniz ve bilgiye sağlıklı ulaşabilmeniz için vardır.

Uyarı Şeması:

Üyenin Toplam uyarı sınırı 100 puandır.
Üyeye verilen her 1 puanlık uyarının karşılığı %100 üzerinden %1 dir.
Şahsa veya kuruma karşı küfür etmek, biden çok üyelik açmak uyarı almadan süresiz uzaklaştırma sebebidir. Tek mesajda ilgili yöneticilerimiz bu kişileri forumdan süresiz uzaklaştırabilir.
[10 Uyarı Puanı] Tuttuğunuz takımı fanatizm derecesinde savunmak, karşı görüşe saldırgan cevaplar vererek kişileri tahrik etmek, rakip takım hakkında aşağılayıcı sözler kullanmak, karşılıklı münakaşalarda bulunmak veya tartışılan konuda diğer üyeyi rencide edici davranışlarda bulunmak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin kanunlarını suç saydığı hertürlü konuyu açmak, tartışmak
[8 Uyarı Puanı]Profile ve imzaya eklenen web sitelerinin içeriğinde a.dult, kişi ve kurumları karalayıcı, hakaret edici, C.rack ve muhteviyatı bilgiler bulunmak; Fm & Cm ile alakalı siteler yazmak, reklamını yapmak; Özel mesaj veya genel mesaj yoluyla üyelerden sitelerine üye olunmasını veya ziyaret etmesini istemek
[6 Uyarı Puanı] c.rak veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek
[5 Uyarı Puanı] Mesaj sayısını yükseltmek amacıyla mesaj atmak, mesajlarında anlamsız miktarda smile kullanmak
[3 Uyarı Puanı] Yukarıdaki hususların dışında kalan tüm kural ihlalleriUyarı Yüzdesine Göre Ceza Şekli:

Forumlarımızda 3 çeşit ceza sistemi uygulanmaktadır. Bunlar: 1 Hafta Yazma, 1 Hafta Süreli Uzaklaştırma ve Süresiz Uzaklaştırma Cazalarıdır.
Uyarı Seviyesi aldığı son uyarı ile aşağıdaki seviyeye gelenler karşılığındaki cezayı alırlar:
[%30] 1 Hafta Yazma Cezası
[%60] 1 Hafta Uzaklaştırma Cezası
[%100] Süresiz UzaklaştırmaSüreli Uyarılar:

Süreli uyarı verildiyse uyarının süresi bitmeden uyarıyı veren tarafından silinemez. (Bir üst yöneticiye itiraz edilip itirazın haklı bulunması dışında)
Süreli uyarılar şu şekilde verilmektedir:
[10 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 1 Ay
[8 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 1 Ay
[6 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 3 Hafta
[5 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 2 Hafta
[3 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 1 HaftaUyarıya İtiraz, Silinmesi veya Sürekliliği:

Uyarının haksız yere verildiğini düşünüyorsanız bir üst yöneticiye itiraz etme hakkınız vardır.
Uyarıyı Moderatör verdiyse Süper Moderatöre, Süper Moderatör verdiyse Admin'e itiraz yapabilirsiniz. Adminin verdiği uyarı için itiraz hakkınız bulunmamaktadır.
Uyarının silinmesi veya sürekliliği uyarıyı veren yöneticiye aittir. Uyarıyı veren yönetici otomatik olarak uyarı süresini ayarlamış ise uyarı silinemez. Aksi durumda üyenin durumunun iyiye gittiğini düşünüyorsa verilen uyarıyı silme hakkına sahiptir.

koray_capello
11.Mayıs.2006, 02:45
ilk ben okudum heralde.hayırlısı olsun

paceywitter
11.Mayıs.2006, 03:13
çok güzel bir sistem yerleştirmişsiniz ellerinize sağlık

Laz_Asker_61
11.Mayıs.2006, 06:32
güzel bir çalışma tebrikler

TüMeR_yAğıZ
11.Mayıs.2006, 12:30
iyi bir sistem ama inşallah uygulanmasına gerek kalmaz.

LaKe
11.Mayıs.2006, 14:22
bence süper bir sistem olmuş ;)

Burak Duran
11.Mayıs.2006, 14:38
evet daha sağlıklı oluyor tebrikler güzel bir yenilik :D

barahir
11.Mayıs.2006, 15:15
bencede inş. uygulanmaya gerek kalmaz artık daha dikkatli olmamız lazım:D

Enjoy
11.Mayıs.2006, 16:16
yeni sistem hayırlı olsun..

genzo
11.Mayıs.2006, 17:09
sistem bence de güzel olmuş hayırlısı olsun

Krusty
11.Mayıs.2006, 17:14
Bence de güzel olmuş...
Gitgide gelişiyoruz yani :)

Mesajlar artık düzeltilmiyor mu ..?
Bir üstteki mesajımı düzeltim şimdi soracağım soruyu ekleyecektim ama butonu göremedim düzeltmek için .. :S Kusura bakmayın flood yapıyorum..

Biz diğer üyelerin uyarı yüzdelerini göremeyecek miyiz ..?

Maymuncuk
11.Mayıs.2006, 17:23
Hayırlı olsun ...

Selman Ozturk
11.Mayıs.2006, 17:48

Hayır; göremeyeceksiniz :)

Nedvedmania
11.Mayıs.2006, 17:49
peki kendi yüzdelerimiz nerde yazıyo

Krusty
11.Mayıs.2006, 17:52
peki kendi yüzdelerimiz nerde yazıyo
Mesaj sayımızın altında ;)

Nedvedmania
11.Mayıs.2006, 17:54
msj atınca gördüm ama neden kendi mesajımızı düzeltemiyoruz ben düzelticekdim deminki msj ı "gördüm" diye ama düzenle şıkkı yok

eGowiCh
11.Mayıs.2006, 17:59
Çeşitli forumlarda da görmüştüm bu sistemi, güzel bir sistem, tebrikler.

EreN
11.Mayıs.2006, 18:09
Güzel bir uygulama bir çok forumda gördüm ve işe yaradığı kesin :)

Universal
11.Mayıs.2006, 18:42
peki bu uygulama bugunden itibarenmi yoksa dün ve onden önceki mesajlar için geçerlimi

VoLkaN BaROs
11.Mayıs.2006, 18:52
Aslında bu uygulama sizin için daha iyi oldu, yani bu şablona uyduğunuz sürece sitede sakin bir ortam oluşur ;)

Lütfen bu uygulamayı ceza veya başka bir uygulama gibi görmeyin. Bu sizlerin kurallarımızı daha kolay kavrayabilmeniz için getirlmiş bir sistemdir. Öyle ki, daha önce fanatizm yaptığınızda 1 mesajınız yüzünden ceza alabilirken şuan 3 uyarı almanız gerekir ki ceza alasınız. Amacımız ceza almanızı sağlam değil ceza almadan kuralları okumama ihtimalinize karşı o kurallardan sizi haberdar etmektir.

Mesajlar artık düzeltilmiyor mu ..?
Bir üstteki mesajımı düzeltim şimdi soracağım soruyu ekleyecektim ama butonu göremedim düzeltmek için .. :S Kusura bakmayın flood yapıyorum..

msj atınca gördüm ama neden kendi mesajımızı düzeltemiyoruz ben düzelticekdim deminki msj ı "gördüm" diye ama düzenle şıkkı yokSitenin genelinde mesajlarınızı düzenleme yetkiniz var, ancak bazı bölümlerde bu yetkiyi özellikle vermedik.

Forumda kendi uyarı düzeyiniz haricinde diğer kullanıcıların uyarı düzeyini göremezsiniz. Bunu diğer üyelerin rahatsız olmaması için bu şekilde yaptık.

Uyarı bölümünün oradaki (Mesaj sayınızın yazdığı yerin altı) % bölümündeki sayıya tıkladığınızda hangi mesajınız için kaç uyarı puanı aldığınızı, uyarının şeklini (süreli, süresiz), hangi yöneticinin bu uyarıyı verdiğini, ne kadar uyarı puanınız kaldığını ve süresiz verilen uyarılarınızın daha sonradan kaldırılıp kaldırıpmadığını görebilirsiniz...

Bu uygulama sizlerin forumu düzenli kullanma adına oldukça önemli oldu bence, hem siz rahat edeceksiniz bundan böyle hem biz. Kuralalra uyamayanlar da uyamaya teşvik edilecek böylece...

emirduman
11.Mayıs.2006, 19:08
Hayırlı olsun, oldukça yararlı bir sistem bu...

ForsakeN
11.Mayıs.2006, 20:53
Sistem çok güzel.İnşallah artık insanlar daha bilinçli yazarlar.

Efe_ustad_Han
11.Mayıs.2006, 21:17
Çok güzel olmuş hayırlı olsun.

benyaben
11.Mayıs.2006, 22:52
ilk gördüğümde bu ne demiştim:Diyi oldu hadi bakalım..

Cnkby
11.Mayıs.2006, 22:52
yeni sistem herkeze hayırlı uğurlu olsun..

Krusty
11.Mayıs.2006, 22:59
Şimdiden uyarı alan var mı :D

nart_susruko
11.Mayıs.2006, 23:46
hadi bakalım hayırlı olsun...

hezzo
11.Mayıs.2006, 23:51
hadi hayırlısı..cezasın belasız gider işallah

nekop
12.Mayıs.2006, 01:07
bende 6 gündür sitede yoktum bi baktım uyarı falan yazıyor dedim ne oldu uyarı falanmı aldım:Ddemek yeni sistem haaa...
hayırlı ugurlu olsun:D

Krusty
12.Mayıs.2006, 01:12
Aslında bu uygulama sizin için daha iyi oldu, yani bu şablona uyduğunuz sürece sitede sakin bir ortam oluşur ;)

Sitenin genelinde mesajlarınızı düzenleme yetkiniz var, ancak bazı bölümlerde bu yetkiyi özellikle vermedik.

Forumda kendi uyarı düzeyiniz haricinde diğer kullanıcıların uyarı düzeyini göremezsiniz. Bunu diğer üyelerin rahatsız olmaması için bu şekilde yaptık.

Bu uygulama sizlerin forumu düzenli kullanma adına oldukça önemli oldu bence, hem siz rahat edeceksiniz bundan böyle hem biz. Kuralalra uyamayanlar da uyamaya teşvik edilecek böylece...

Açıklaman için teşekkür ederim .. :)

ibo
12.Mayıs.2006, 08:47
böyle çok daha iyi olmuş. hayırlı olsun...

M.Scofield
12.Mayıs.2006, 11:51
böyle çok güzel oldu tebrikler

Nedvedmania
12.Mayıs.2006, 12:57
Şimdiden uyarı alan var mı :Dvardır
çünkü hala gs - fb kavgaları devam ediyo sitede:rolleyes:

Berkaiser
12.Mayıs.2006, 16:21
Yeni uyarı ve ceza sistemi daha iyi olmuş.

BaTuHN
12.Mayıs.2006, 20:13
çok güzel bi sistem olmuş tebriklerr

comandante
12.Mayıs.2006, 20:43
gerçekten yararlı bi sistem.teşekkürler...

gezenti
12.Mayıs.2006, 22:12
ilk olarak bende uygulandı heralde:D:D:D

comandante
13.Mayıs.2006, 02:02
ben de aldım.zaten belliydi alcağım.

ben herkesin birbirinin uyarısını görmesinden yanayım...benim uyarı aldığım konuda benle tartışan kişinin alıp almadığını görmek isterim...

comandante
13.Mayıs.2006, 02:04
edit olmadığı için yeniden yazıyorum kusura bakmayın...

uyarının silinme süresinde hiçbirzaman yazıyo.şimdi ben müebbet %20 miyim yani?

Krusty
13.Mayıs.2006, 02:08
Bencede ben de başkasının durumunu görmek istiyorum .. :(
Öyle daha iyi olur bence..
Sitede kimin ne yapıp yapmadığını anlarız.!

11
13.Mayıs.2006, 06:24
gelsin bakalım puanlar.

VoLkaN BaROs
13.Mayıs.2006, 17:02
Uyarı puanını 100 e çıkardık arkadaşlar, uyarı yüzdelerinide değiştirmedik... Ama lütfen sizlerde bizim bu iyi niyetimize karşılık verin. Biz mümkün olduğunca kişilere uyarı vermeden ceza vermeden sorunların çözümünden yanayız...

Nedvedmania
13.Mayıs.2006, 17:09
Sitede kimin ne yapıp yapmadığını anlarız.!bende aynen kayılyorum

Burak Duran
13.Mayıs.2006, 17:13

bu sistem öncesi uyarılar ö.m ile yapılıyordu. Bu sistemle o kullanıcıya uyarımızı puan şeklinde yolluyoruz ve bir daha öyle bir hata yaptığında ceza alacağını anlamış oluyor yüzdesine bakarak. Yani bu sistem bir teşhir değilde modern uyarı sistemi. Yani hem yöneticilerin hemde kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Başkasının durumunu görmek hem yanlış hem gerekszi olur bence. Umarım yeterli açıklamayı yapabilmişimdir.

VoLkaN BaROs
13.Mayıs.2006, 17:34
bende aynen kayılyorum Sizin sitemizdeki misyonunuz üyelerin ne yapıp yapmadığını takip etmek değil, onun için lütfen bu tür isteklerde bulunmayın.

Sizler, bizim forumda sizin için hazırladığımız alanlarda sohbetinizi, bilgi alış & verişinizi yapın gerisini bize bırakın lütfen...

Burak Duran
13.Mayıs.2006, 17:34
edit olmadığı için yeniden yazıyorum kusura bakmayın...

uyarının silinme süresinde hiçbirzaman yazıyo.şimdi ben müebbet %20 miyim yani?

müebbet değilsin tabiki uyarın belli bir süre sonra hareket tekrarlanmazsa silinir

EreN
13.Mayıs.2006, 18:06
Hadi bakalım :)

Nedvedmania
13.Mayıs.2006, 18:58
Sizin sitemizdeki misyonunuz üyelerin ne yapıp yapmadığını takip etmek değil, onun için lütfen bu tür isteklerde bulunmayın.

Sizler, bizim forumda sizin için hazırladığımız alanlarda sohbetinizi, bilgi alış & verişinizi yapın gerisini bize bırakın lütfen...ben sadece kimin ne olduğunu görelim felan diye demiştim ama mutlaka olsun demedim sadece bi istekdi yani olmasada olur

anadolu184
14.Mayıs.2006, 01:34
gercekten tebrikler cok ii bi ceza yöntemi yerlestirmis siniz tesekkür

By_aBuNis
06.Haziran.2006, 17:54
güsell bir sistem olmus ıns kımseye uygulanmaz ;)

pessy
06.Haziran.2006, 19:31
hayırlı olsn

umutcanerkut
14.Haziran.2006, 00:57
Saol Hadi hyırlısı :)

madden
14.Haziran.2006, 01:09
ya bu uyarı sisteminini nerden indirdiniz? nasıl kurdunuz özel msj yoluyla bilgilendirebilrimisiniz???

turker_oz
17.Haziran.2006, 13:05
çok güzel bi sistem

SaMaNYoLu
21.Haziran.2006, 19:52
bu Konuyu baştan detaylı şekilde okumadıgım için çok pişman oldum :) teşekkür ediyoruz bunların hepsi daha huzurlu sevıyelı ortam için şart.

barahir
21.Haziran.2006, 19:54
müebbet değilsin tabiki uyarın belli bir süre sonra hareket tekrarlanmazsa silinir
hurtmet abi sana bişi sorcam ben son 1 ay içinde fanatiklik içeren tartışmaya girdim mi? Merak ettim.

mgungor
21.Haziran.2006, 20:06
burdan bakabilirsin

http://forum.turksportal.net/vb/warn.php?do=view&user=15785

barahir
21.Haziran.2006, 20:20
mustafa ben biliyorum da işte ondan sonra başka oldumu onu sordum ben hurmet abi ye

mgungor
21.Haziran.2006, 20:38
Zaten verirlerse orada yazar...

barahir
21.Haziran.2006, 20:39
neyse cvp verenler saalsun

senderson
21.Haziran.2006, 20:51
bu cezadan benden önce faydalanan varmı bilmiyorum ama %25 e çıktım.Az kaldı yazmama cezasına:D

EreN
21.Haziran.2006, 21:04
bu cezadan benden önce faydalanan varmı bilmiyorum ama %25 e çıktım.Az kaldı yazmama cezasına:D
Kanka Arkandayım Yetişicem sana :D

Burak Duran
21.Haziran.2006, 23:45
hurtmet abi sana bişi sorcam ben son 1 ay içinde fanatiklik içeren tartışmaya girdim mi? Merak ettim.

ben görmedim

nekop
21.Haziran.2006, 23:50
arkandayım hocam aynı sucu bende işlemisim 10 puanım var yetisicem sana:)

ibo
22.Haziran.2006, 01:46
kurallarda çok katı canım :) tıpkı okul kuralları gibi :) 1 hafta yazmama , uzaklaştırmalar fln :) ne diyelim hayırlısı olsun....

No Name
22.Haziran.2006, 12:32
kurallar güzel olmuş ama dileğim inşallah kullanılmaz ;;)

physicist87
26.Haziran.2006, 20:41
İyi olmuş,güzel kurallar!Herkes için hayırlı uğurlu olsun;gülü seven dikenine katlanır...

VoLkaN BaROs
26.Haziran.2006, 22:41
kurallarda çok katı canım :) tıpkı okul kuralları gibi :) 1 hafta yazmama , uzaklaştırmalar fln :) ne diyelim hayırlısı olsun....

Kurallar katı değil hizlioglu, aksine önceki uygulamamızdan kat kat daha yumuşak bir uygulama.

Daha önce forumda yazdığınız 1 mesaj nedeniyle ceza alıyorken bu kurallarla en yüksek uyarı puanı gerektiren (fanatizm) kuralldan 3 kere uyarılmanız durumunda sadece yazma ceza alıyorsunuz. Aynı şekilde 6 kere uyarılmanız gerekiyor ki 1 hafta uzaklaştırılasınız. Ki geçici uyarılar ile verilen uyarılar belli bir süre içinde temizleniyor. Kalıcı uyarılar dahi sizin forumdaki durumunuza göre silinebiliyor.

Yani bu sistem sayesinde ceza almadan kuralın ne olduğunu, forumlarımızda nasıl uygulandığını öğreniyorsunuz. Biz elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ki sizler forumlarımızdan sınırsız faydalanın ;)

nekop
27.Haziran.2006, 02:40
su fanatizm ceza puanını azıcık azaktamazmıyız...:)

S-B-Z
29.Haziran.2006, 01:58
kurallar hep çiğnenmek içindir :)
öyle olmuyormu ama,yasak olan ne varsa millet orda :)

Burak Duran
02.Temmuz.2006, 20:14
kurallar hep çiğnenmek içindir :)
öyle olmuyormu ama,yasak olan ne varsa millet orda :)

çiğnenen kurallarda uyarı alır problem ortadan kalkar :)

tolginho
03.Temmuz.2006, 04:48
çiğnenen kurallarda uyarı alır problem ortadan kalkar :)

kurallara uyarsan iyi olur, uymazsan ban olur. :)

Nedvedmania
03.Temmuz.2006, 11:38
bence futbol konusundaki tart1sma caza puanlar1 artt1r1lmal1 BENCE daha ii olur

Del Piero_10
12.Temmuz.2006, 15:04
süresiz uyarı 1 ayı çoktan geçti gitmiyor?

life law
12.Temmuz.2006, 15:19
bu uygulama guzel oldu ya.herkes daha disiplinli olcak bence

VoLkaN BaROs
28.Temmuz.2006, 01:52
Sistem yenilenmiştir, buraya tıklayarak yeni sistemi okuyabilirsiniz (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=231889#post231889)