PDA

View Full Version : [STSL] Trabzonspor

perpetua
01.Kasım.2010, 12:55
Trabzonspor kulüp bilgileri ile ilgili değişim tekliflerinizi belirtiniz.

Alexi Lalas
28.Mart.2011, 22:59
Şenol Güneş'in kariyerine , 2008 de G. Kore liginde , Seoul ile kazandığı ikincilik eklenmeli.

-Staff ler için eksiklikleri yazacağımız yer oyuncu tartışma alanı mı ? Doğru yeri bulamadığım için buraya yazıyorum-

Trabzonspor
04.Nisan.2011, 18:24
Nereye yazacamı bilemediğim için buraya yazıyorum.

Ortak kariyer yapıyoruz bu yıl oyunda ilk kez Trabzonspor ile bu kadar uzun süre oynadım.

İlk sezon ligde 4.lük aldık.Uefa'da guruplara kaldık.Guruptan çıktıktan sonra elendik sanırım.2.sezon oldu sezona başlarken maaş bütçesi yıllık 19 m € olarak belirlendi .Transfer büçtesinden bahsetmiyorum bile.Neyse bir iki serbest oyuncu aldık zorlu bir maratona başladık.Bu sezonda ligde şampiyonluk ipini göğüsledik.Uefa kupasında yine guruptan çıkıp bir üst turda elendik.Türkiye kupasında yarı final oynadık ama sezon sonu takım 3 m € zarar açıkladı.

Yeni sezona başladık kulüp sezon hedefi sordu ve şampiyonluk olarak belirlediysekte bütçe inanılmaz.2 sezonda o kadar başarılı olmuşken elde var hiç.Ayrıca Colmanı da ilk sezon sonunda sattığımda 8 m €'ya göndermiştim,geçen süre zarfında da hiç transfer de yapmadım.

Şampiyon olmuşuz,Uefa'da başarılı olmuşuz ama yine de böyle bir bütçe neden bu kadar kötü durumda bu takımın finansı?Editörden baktığımda yıllık 10 m veren sponsor anlaşması bile var ama kulüp sefilleri oynuyor.Aynı kariyerde Beşiktaş takımı sezon sonu 20 milyon zararda iken biryerden para geliyor ve Balance + 40 oluyor.Transfer bütçesi 40 m paund oluyor.

Soruyorum gerçekten Trabzonspor finans olarak çok mu kötüde ben bilmiyorum yoksa oyunda bir sorun mu var?

Bu arada oyun 2.1 patch ile kurulu.

http://forum.turksportal.net/images/statusicon/wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 828x200.http://www.yukleresim.com/images/32899472790031309804.jpg (http://forum.turksportal.net/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F)

Bordo61Mavi
04.Nisan.2011, 20:41

Ortak kariyer yapıyoruz bu yıl oyunda ilk kez Trabzonspor ile bu kadar uzun süre oynadım.

İlk sezon ligde 4.lük aldık.Uefa'da guruplara kaldık.Guruptan çıktıktan sonra elendik sanırım.2.sezon oldu sezona başlarken maaş bütçesi yıllık 19 m € olarak belirlendi .Transfer büçtesinden bahsetmiyorum bile.Neyse bir iki serbest oyuncu aldık zorlu bir maratona başladık.Bu sezonda ligde şampiyonluk ipini göğüsledik.Uefa kupasında yine guruptan çıkıp bir üst turda elendik.Türkiye kupasında yarı final oynadık ama sezon sonu takım 3 m € zarar açıkladı.

Yeni sezona başladık kulüp sezon hedefi sordu ve şampiyonluk olarak belirlediysekte bütçe inanılmaz.2 sezonda o kadar başarılı olmuşken elde var hiç.Ayrıca Colmanı da ilk sezon sonunda sattığımda 8 m €'ya göndermiştim,geçen süre zarfında da hiç transfer de yapmadım.

Şampiyon olmuşuz,Uefa'da başarılı olmuşuz ama yine de böyle bir bütçe neden bu kadar kötü durumda bu takımın finansı?Editörden baktığımda yıllık 10 m veren sponsor anlaşması bile var ama kulüp sefilleri oynuyor.Aynı kariyerde Beşiktaş takımı sezon sonu 20 milyon zararda iken biryerden para geliyor ve Balance + 40 oluyor.Transfer bütçesi 40 m paund oluyor.

Soruyorum gerçekten Trabzonspor finans olarak çok mu kötüde ben bilmiyorum yoksa oyunda bir sorun mu var?

http://forum.turksportal.net/images/statusicon/wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 828x200.http://www.yukleresim.com/images/32899472790031309804.jpg (http://forum.turksportal.net/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2F)

Aynen yazdigin gibi. Trabzondaki finans cok kotu, istedigin kadar basarili ol oyuncuyu ucuza alip pahaliya satmasanki her sezon 2-3 tane yapman lazimki takim 0in ustunde dursun

mertayasava
04.Nisan.2011, 21:34
Beşiktaş'ta başkan kasaya nakit koyuyor borç olarak neredeyse finansın kötü olduğu her sezon bunu yapıyor.Bunu yapmasa transfer dahi yapmasan bir sürü ŞL gelirin de olsa kar etmek imkansız gibi,Türk takımlarında niye böyle anlamış değilim.

Trabzonspor
05.Nisan.2011, 02:28
Aynen yazdigin gibi. Trabzondaki finans cok kotu, istedigin kadar basarili ol oyuncuyu ucuza alip pahaliya satmasanki her sezon 2-3 tane yapman lazimki takim 0in ustunde dursun

Hayır sattığım adamların parasıda elime gelmiyor.Colmanı 8 m €'ya sattım 2 m€,Selçuk İnan'ı 11 m €'ya sattım 3 m € elime geçti para gidiyor borç kapanmıyor anlamadım gitti.

perpetua
09.Nisan.2011, 00:17

UEFA'nin parasal olarak getirisi pek fazla degil acikcasi. Sampiyonlar liginde oynadiktan sonraki sezon transfer icin onemli gelir bekleyebilirsin.

Oyuncu maaslarina dikket etmen gerekli. Oyunun baslangicinda Trabzonspor'un maaslari yaklasik 15.5 milyon Euro. Bunu 20 milyon Euro'ya cikartmissin. Yani 4.5 milyon Euro gibi alabilecegin transfer butcesini oyuncularin maaslarina harcamissin.

Tabii bir de borc oduyorsun. Bu borclari biraz daha uzun sureye yayabiliriz ama bunun etkisinin ortaya cikmasi icin maas butceni cok yukseltmemen lazim.

Trabzonspor
09.Nisan.2011, 00:42
Abi neyi yükseltişim anlamadım?Ben hedef belirledim ve verilen bütçe bu.Şampiyon olmuş takıma ve yine hedefi şampiyonluk olarak belirleyen bir takıma bu kadar mı para verilir?Benim biryere birşey ayırdığım yok.

Ayrıca şimdi Selçuk inan sözleşme yenilerken yıllık 800 alırken bir anda 3 m euro istiyor bende bu rakamı minumum değere çekiyorum buda yaklaşık 1.8 m falan.3 yılda 4.5 m €'luk bir büyümede idare edilecek birşey değil bence.

Birde şey var.Şampiyon olduğumuz sezondan sonraki yıl seyirci ortalaması artması gerekirken neden düşer?Yeni sezonda da lideriz ayrıca.

perpetua
09.Nisan.2011, 11:16
3 yilda 4.5'ar milyon eder 13.5 milyon transfer butcesi yerine oyunculara maas odemissin. Trabzon'un ozelligi nispeten ufak butce ile onemli isleri basarmaya calismak. Eger 3. sezonda sampiyonlar ligine gittiysen, bunun yararini da 4. sezonda gorebilirsin ancak. Ama tabii bu gelir surekli degil. 3. sezonda tekrar sampiyonlar ligine girme hakkini kazanamazsan, 5. sezonda butcen dusecektir.

Trabzonspor
09.Nisan.2011, 11:30
anladım ama geçen sezon maaş bu kadar değilde 2.5 m € falan artmıştı.Ama bu kadar kötü olmamalı bu takımın finansı.

COLMAN20
05.Mayıs.2011, 16:54
Trabzonspor ile oynamama nedenim budur işte.

Trabzonspor
05.Mayıs.2011, 17:48
Yapacak birşey yok elde para yok diye Trabzonsporla oynamaktan vazgeçmem ama bir çözüm bulunmasını beklemekteyim.

Bordo61Mavi
06.Mayıs.2011, 03:42
Kac kez denedim olmuyor :) aldigimdan fazlasini satiyorum daha ucuz adamlar oynatiyorum ama sonuc yine ayni

Fietra 10
10.Mayıs.2011, 16:11
Tamam anlıyoruz Cl önemli katılırsan parayı görürsün ama olmuyor ki öyle bir şey gele para uçuyor gidiyor 300 Bin Euro galibiyet primi alıyoruz nerden baksan sezonda en az 10M eder bu ama nasıl bir borç varsa artık ne kasaya para giriyor ne de sattıgımız oyunculardan para geliyor..8 e sattıgım adamdan 1 m geliyor..Reelde bu takım en az 6-7 M€ 'luk transfer yapıyor en az..Kaldıki biz elimizdeki yıldızları satsak bile bu rakamı göremiyoruz..

Trabzonspor
10.Mayıs.2011, 16:37
Aynen 5.sezona başlıyoruz.Ligdeyine 3.oldum o vasat kadro ile uefa kupasında yrı finalde elendim.Ligde 3 ma kaybettim ama nafile sezon sonu transfer bütçem 5 m € ve maaş bütçesi'de 31 m €(Yıllık olarak ayarlı maaş).4 sezonda maaş 10 m € arttı transfer bütçesini saymıyorum.Ve bu 4 sezonda en pahalı transferimde 1.1 m € oldu.Taksit falanda yapmadım hiçbir oyuncuya.

Jaswege
10.Mayıs.2011, 22:16
Başkandan kaynaklanıyor olabilirmi acaba?

Trabzonspor
11.Mayıs.2011, 00:56
Kulüp borcu görünüyor ve bu nasıl bir borç ise bir türlü bitmiyor.Ayrıca 5. sezon başında başkan kulübe para aktardı haberi geldi 5 m € ama bu para nereye gitti anlamadım.

Fearless Coward
11.Mayıs.2011, 01:19
Mustafa ortakta oynadığın yama 11.2.1 olduğunu unutma...11.3'te bireysel kariyer yap yine oluyorsa aynı sorun bilemicem...

Trabzonspor
01.Haziran.2011, 17:27
Mustafa ortakta oynadığın yama 11.2.1 olduğunu unutma...11.3'te bireysel kariyer yap yine oluyorsa aynı sorun bilemicem...

Yine oluyor evet.Ben her yeni yamada açarım TS kariyeri.

perpetua
02.Haziran.2011, 19:42
Yine oluyor evet.Ben her yeni yamada açarım TS kariyeri.

Oyuncularin ne kadar maas aldigini gosteren kadro listeni gorebilirmiyim acaba?

Trabzonspor
09.Haziran.2011, 16:32
Oyuncularin ne kadar maas aldigini gosteren kadro listeni gorebilirmiyim acaba?

Abi şuan herhangi bir kariyer açık değil kapatmıştım kariyerleri ne yazıkki ss koyamayacağım.

Ben reputationu soracaktım.Bu sezon 7000+ olur herhalde?

perpetua
10.Haziran.2011, 12:16
Abi şuan herhangi bir kariyer açık değil kapatmıştım kariyerleri ne yazıkki ss koyamayacağım.

Ben reputationu soracaktım.Bu sezon 7000+ olur herhalde?

Reputation'un kac oldugunu oyun cikinca gorursunuz. :)

Trabzonspor
20.Haziran.2011, 01:25
Oyunu oynarken birşey dikkatimi çektide daha önce bu yıldızlar 3.5'di diye hatırlıyorum yeni başladığım kariyerde 5 olmuş.Bu 5 olarak değişti mi 3.0'da yoksa benim oyunda bir sorun mu var?

http://www.yukleresim.com/?di=DQ8W

perpetua
20.Haziran.2011, 03:03
Oyunu oynarken birşey dikkatimi çektide daha önce bu yıldızlar 3.5'di diye hatırlıyorum yeni başladığım kariyerde 5 olmuş.Bu 5 olarak değişti mi 3.0'da yoksa benim oyunda bir sorun mu var?

http://www.yukleresim.com/?di=DQ8W

Farkli bir veritabani kullanmiyorsaniz, belki yonetim gelistirme calismasi yapmistir.

Trabzonspor
21.Haziran.2011, 00:06
Hayır 11.3 ile oynuyorum.Ama yönetime istekte bulunuyorum.Allah allah merak ettim ben bu durumu.

http://www.yukleresim.com/?di=6BAG

perpetua
21.Haziran.2011, 10:56
Bilemeyecegim. Oyunda bir hata da olabilir. Bir oyun acip bakarim ben de.

kolbasti
10.Temmuz.2011, 13:30
trabzonsporun anlaşmalı takımları drogheda unıted ve şanlıurfaspor olarak eklenmeli resmi sitede yazıyor zaten..birde 2013 bıtecek olan akyaı stadıda eklenır mı oyuna????

perpetua
10.Temmuz.2011, 15:44
trabzonsporun anlaşmalı takımları drogheda unıted ve şanlıurfaspor olarak eklenmeli resmi sitede yazıyor zaten..birde 2013 bıtecek olan akyaı stadıda eklenır mı oyuna????

Resmi siteden link alabilirmiyim?

Stad icin ihale henuz yapilmadi bildigim kadariyla. Sadece dolgu icin ihale yapildi.

Cengo
10.Temmuz.2011, 18:14

Stad icin ihale henuz yapilmadi bildigim kadariyla. Sadece dolgu icin ihale yapildi.

Ben aynı şekilde hatırlıyorum. Protokol yapılmıştır sadece. En az 2 yıl sürecek o dolgu.

Trabzonspor
10.Temmuz.2011, 23:36
Ben aynı şekilde hatırlıyorum. Protokol yapılmıştır sadece. En az 2 yıl sürecek o dolgu.

Trabzonda mimarlar odası rahat bırakırsa o dolguyu bu yıl sonuna bitirmeyi planlıyorlardı.

kolbasti
20.Temmuz.2011, 00:15

kardeş takımlar LİNK:http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=KardesKulupler

perpetua
20.Temmuz.2011, 11:39
kardeş takımlar LİNK:http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=KardesKulupler

Oyunda kardes kulup gibi bir olgu yok. Kulupler arasinda iyi iliskiler oldugunu girebiliriz ama kardesligin sonucu nedir?

Yani kuluplere oyuncu kiralama mi yapiliyor? Kuluplerden oyuncu alirken ozel bir anlasma var mi? Alt yapi calismalarinda birbirlerinden yararlaniyorlar mi? Her sezon basinda karsilikli hazirlik maci yapiyorlar mi?

Yani sadece iyi iliskiler oldugunu girip, kulupler arasinda herhangi bir alisveris girmemek biraz bos bir iliski olur. Konu hakkinda daha fazla bilgi var mi acaba?

kolbasti
20.Temmuz.2011, 21:08
admın 1 hafta sonra trabzona gideceğim bunu klup yetkılılerıne sorup öğrenirim 1 hafta gb zaman verebılırmısınız bana

perpetua
21.Temmuz.2011, 14:58
admın 1 hafta sonra trabzona gideceğim bunu klup yetkılılerıne sorup öğrenirim 1 hafta gb zaman verebılırmısınız bana

Ister 1 hafta, ister 2 hafta. Transfer doneminin bitimine kadar bekleriz. :)

kolbasti
04.Ağustos.2011, 15:14
Admin abi bu kluplerden hazırlık maçı teklifi kiralık oyuncu isteme ve bir oyuncu satılacksa bu kluplere öncelik tanıma şeklinde aralarında bir hoşgörü anlaşması varmış

kolbasti
04.Ağustos.2011, 23:15
inşallah yeteri kadar yardımcı olmuşumdur...

kolbasti
30.Ağustos.2011, 13:25
admin ogün ve abdullahın neden sevilmeyenler listesinde anlamış değilim bununda düzeltilmesi gerekiyor.

Cengo
31.Ağustos.2011, 19:23
Stadyum başlama tarihinden itibaren 1,5 yıl içinde tamamlanacak (Bakan Faruk Özak).

http://www.emlakhaberleri.com/emlak-haberleri/trabzon-un-yeni-stadi-15-senede-tamamlanacak.html

Tabi dolgu toplam 2 sene sürecekmiş. Lakin dolgu başlamasından 1 yıl sonra inşaat başlayacakmış.

Yani hesaplanan tarih dolgu başlangıcından itibaren 2,5 sene.

nekop
31.Ağustos.2011, 19:52
admin ogün ve abdullahın neden sevilmeyenler listesinde anlamış değilim bununda düzeltilmesi gerekiyor.
Ona Trabzonspor Araştırmacısı bakıyor. Bu iki oyuncunun sevilmemesinin temel nedeni zamanında Fenerbahçe'ye transfer olmalarıdır. Hatta Ogün gittiğinde doğuştan beri Fenerbahçeliyim deyip Fenerbahçeli Ogün tarzında kişisel bir site açmıştı. Baya tepki toplamıştı o zamanlar.

Trabzonspor
09.Eylül.2011, 14:49
Kulübümüz altyapısından yetişen oyuncular Emre Küçük ve Kıvanç Salihoğlu ile profesyonel sözleşme imzalandı. Kulübümüz tarafından 20 Aralık 1992 doğumlu Emre Küçük ve 6 Ocak 1993 doğumlu Kıvanç Salihoğlu ile 2016 yılına kadar mukavele yapıldı.

nekop
14.Eylül.2011, 19:30
Yıllardır tüm FM serilerinde maksimum 1-2 milyon euro transfer bütçemiz olurdu. Artık bu seride 5'i 6'yı görüp ilk sezondan transfer yaparız diye ümit ediyorum. :)

kalemci
14.Eylül.2011, 19:36
5-6 sanmıyorum o kadar para girdimi kasaya ? Bi şl'den ayakpastı parası var onu da yönetim transfere mi ayırmıştır ki ?

Night_Mare17
15.Eylül.2011, 05:28
5-6 sanmıyorum o kadar para girdimi kasaya ? Bi şl'den ayakpastı parası var onu da yönetim transfere mi ayırmıştır ki ?

Ben ayırdı diye biliyorum , son günlerde transfer yapmaya kalktılar şl için fakat alamadıkları oyuncular olabilidi. O para kasada kalmış olabilir birazı da olsa.

nekop
17.Eylül.2011, 10:16

ŞL'ye gireceğimiz kesinleşince Cech, Vittek, Sapara, Volkan alındı. Hepsinin toplam maliyeti 5.5 milyon euro civarında oldu. Alınması hedeflenen Ziegler'in maliyeti sadece bonservis olarak 2 milyon euro daha fazlaydı Cech'ten. Ayrıca Guerrero için girişim yapıldı ama sonuç alınamadı. Sadece bonservis için ortada dolaşan miktar 5 milyon euroydu. Transfere ayrılan bütçe büyük oranda kasada kalmış durumda.

perpetua
18.Eylül.2011, 01:47
ŞL'ye gireceğimiz kesinleşince Cech, Vittek, Sapara, Volkan alındı. Hepsinin toplam maliyeti 5.5 milyon euro civarında oldu. Alınması hedeflenen Ziegler'in maliyeti sadece bonservis olarak 2 milyon euro daha fazlaydı Cech'ten. Ayrıca Guerrero için girişim yapıldı ama sonuç alınamadı. Sadece bonservis için ortada dolaşan miktar 5 milyon euroydu. Transfere ayrılan bütçe büyük oranda kasada kalmış durumda.

Volkan Sen bonservis: 3.6 milyon Euro
Volkan Sen maas: 1.145 milyon Euro
Cech bonservis: 1 milyon Euro
Cech maas: 800 bin Euro
Sapara bonservis: 200 bin Euro
Sapara maas: 800 bin Euro
Vittek bonservis: 600 bin Euro
Vittek maas: 1.1 milyon Euro

Toplam: 9.245 milyon Euro, sadece bu yil odenecek maaslari goz onunde bulundurursak cunku sonucta ayni butceden cikiyor bu maaslar.

Bunlari kasadan odendi varsayalim ve transfer butcesi tukendi diyelim. Oyunda zaten sampiyonlar ligi gelirleri gelecek ve oyunun ikinci sezonunda o gelirlerden transfer icin faydalanabilecek Trabzonspor.

nekop
18.Eylül.2011, 17:10
Volkan Sen bonservis: 3.6 milyon Euro
Volkan Sen maas: 1.145 milyon Euro
Cech bonservis: 1 milyon Euro
Cech maas: 800 bin Euro
Sapara bonservis: 200 bin Euro
Sapara maas: 800 bin Euro
Vittek bonservis: 600 bin Euro
Vittek maas: 1.1 milyon Euro

Toplam: 9.245 milyon Euro, sadece bu yil odenecek maaslari goz onunde bulundurursak cunku sonucta ayni butceden cikiyor bu maaslar.

Bunlari kasadan odendi varsayalim ve transfer butcesi tukendi diyelim. Oyunda zaten sampiyonlar ligi gelirleri gelecek ve oyunun ikinci sezonunda o gelirlerden transfer icin faydalanabilecek Trabzonspor.

Ben sadece bonservis bedelleri olarak söyledim 5.5 milyon euroyu. :) Ama haklısınız ben tamamen atladım bu paraların çoğunun sezon sonu geleceğini. :)

Trabzonspor
20.Eylül.2011, 18:23
Bende rep değerini merak ediyorum.7000+ olur mu ki acaba bu yıl?