PDA

View Full Version : [STSL] MKE Ankaragücü

perpetua
01.Kasım.2010, 12:55
MKE Ankaragücü kulüp bilgileri ile ilgili değişim tekliflerinizi belirtiniz.

KaPaLı
21.Aralık.2010, 12:28
Geçen seri için bir sürü öneri getirmiştim ama hiçbiri girilmemiş. Geçenlerde burası fikirlerinizi belirtme alanınız, değişiklikleri Datada göreceksin demiştiniz Perpetua. Ee peki fikirlerimize itibar etmeniz , en azından kaale almanız gerekmezmi. Sonuçta siz her takımı araştıramıyosunuz sağlıklı olarak - ki Ankaragücü araştırmacısı aradığınızı belirttiniz - .

Öncelikle Icons olarak girilen Cemal Azmi Aydın'dan bu taraftar nefret etmekte. Dislike olarak girilse bile kimse şikayetçi olmaz. El Yasa Favori personel olarak eklenmeli. Vassell azda olsa Favori listesinde olmalı. Takımdan yollanmasına rağmen hala daha Vassell'in konuları açılıyo forumlarda.

En çok rahatsız edende kırmızı forma olayı. Alternatif forma diyebilirsiniz ama Lacivert forma varken Kırmızı forma eklemekte olmamış açıkçası.

KaPaLı
23.Aralık.2010, 00:45
Şöyle bir liste olsa çok daha gerçekçi olur.

Legend: Hakan Kutlu.

Icons: Yılmaz Özlem, Zafer Özgültekin, Augustine Ahinful, Nazmi Erdenerin

Favourite: Darius Vassell, El Yasa Süme, İsmet Taşdemir, Gökmen Barış, Koray Çölgeçen, Jan Rajnoch.

Dislike People: Ahmet Gökçek, Cemal Azmi Aydın, Ersun Yanal, Adem Koçak, Mehmet Çakır

Captain; Marek Sapara, Hürriyet Güçer.

perpetua
23.Aralık.2010, 01:15
Hurriyet kadro disi degil mi? Kaptan olmamasi lazim bu durumda sanki.

Bir de Cemal Aydin o kadar uzun sure baskanlik yapmis. Sevilmeyenler listesine koyulmasi cok agir degil mi? Zaten sonucta bu listede bir baskanin olmasi tamamen kozmetik.

Ayni sekilde mevcut baskan'in sevilmeyenler listesinde olmasinin ne bir yarari olur, ne de bir zarari. Kisa sure icinde ayrilma ihtimalini goz onunde tutarsak, Board Confidence ve Fan Confidence degerleri daha onemli.

Bir de Mehmet Cakir ve Adem Kocak'in listede olmasinin nedeni ne acaba?

perpetua
23.Aralık.2010, 01:26
Geçen seri için bir sürü öneri getirmiştim ama hiçbiri girilmemiş. Geçenlerde burası fikirlerinizi belirtme alanınız, değişiklikleri Datada göreceksin demiştiniz Perpetua. Ee peki fikirlerimize itibar etmeniz , en azından kaale almanız gerekmezmi. Sonuçta siz her takımı araştıramıyosunuz sağlıklı olarak - ki Ankaragücü araştırmacısı aradığınızı belirttiniz - .

Öncelikle Icons olarak girilen Cemal Azmi Aydın'dan bu taraftar nefret etmekte. Dislike olarak girilse bile kimse şikayetçi olmaz. El Yasa Favori personel olarak eklenmeli. Vassell azda olsa Favori listesinde olmalı. Takımdan yollanmasına rağmen hala daha Vassell'in konuları açılıyo forumlarda.

En çok rahatsız edende kırmızı forma olayı. Alternatif forma diyebilirsiniz ama Lacivert forma varken Kırmızı forma eklemekte olmamış açıkçası.

Ilk once forma meselesi. Birinci formanin arka plani lacivert. Ikinci formanin arka plani sari. Ucuncu formanin arka plani da sari olursa, ucuncu forma hic bir zaman kullanilmaz oyunda. Kirmizi formayi sevseniz de, sevmeseniz de Ankaragucu'nun bu yil icin belirledigi formalardan bir tanesi. Eminim her Galatasarayli mercan formadan memnun degildir ama bu yil icin belirlenen formalar bunlar sonucta. Seneye kulup baska forma belirler, onu ekleriz.

Favori kisiler konusunda yukarida bir kac sorum olmustu. Onlarin cevaplarina gore degisiklikleri yapariz.

KaPaLı
23.Aralık.2010, 02:00
Hurriyet kadro disi degil mi? Kaptan olmamasi lazim bu durumda sanki.

Bir de Cemal Aydin o kadar uzun sure baskanlik yapmis. Sevilmeyenler listesine koyulmasi cok agir degil mi? Zaten sonucta bu listede bir baskanin olmasi tamamen kozmetik.

Ayni sekilde mevcut baskan'in sevilmeyenler listesinde olmasinin ne bir yarari olur, ne de bir zarari. Kisa sure icinde ayrilma ihtimalini goz onunde tutarsak, Board Confidence ve Fan Confidence degerleri daha onemli.

Bir de Mehmet Cakir ve Adem Kocak'in listede olmasinin nedeni ne acaba?

Onu dalgınlıkla yazdım. Kaptanlık konusu biraz karışık. Sapara 1. kaptan durumunda şu an hiçte sahada olmadığı an olmadı. Onun olmadığı zamanlarda Aydın Toscalı ( Bursaspor ), Michal Zewlakow ( Eskişehirspor, Fenerbahçe ) kaptan olarak sahaya çıktı. 2. kaptan olarak Zewlakow ismi girilebilir.

Cemal Aydın yıllarca başkanlık yapsada camia içinde 1 kişinin bile iyi adam diyemeceği birisi. Bu konuyu foruma açmıştım ben orda oyunu bilmeyenler bile çok tepki gösterdi Cemal Aydın'ın orda olmasına. Şu anki yönetimde yer alan gökçeklerin yandaşları olsun, Cengiz Topel Yıldırım yandaşları olsun hiç kimse sevmiyor ve nefret durumda. CA dediğinizde bir sürü hakaret işitiyosunuz.

Mevcut yönetim konusunda emin olamadım, zaten oyunda sürekli olarak başkanlık değişimi oluyor kulupte. 1 veya 2 ay içinde değişiyor başkan. Fan Confidence çok düşük olmalı. Zirâ sadece kulupten para alan gruplar Ahmet Gökçek'i sever durumda. Geri kalan kimse onun olmasını istemiyor ve her maç öncesi Ahmet Gökçek'in arabasının önünü kesip ona tepki gösteriyolar.

Mehmet Çakır ve Adem Koçak'ın listede olmasının sebebinin şöyle açıklayabilirim. Nasıl Fenerbahçe için Colin Kazım listeye giriyosa Mehmet'te aynen bu şekilde. Taraftarın bir türlü yıldızının barışmadığı bir isim. Sahada olduğunda sürekli homurtular duyabilirsiniz. Adem Koçak için yazmamın nedenide Adem'in altyapıdan yetişmesine rağmen, Trabzonspor'a gideceği zaman kulubu çok özleyeceğim diye ağlamasına rağmen Gökçeklerin gelişinden ve bu dönemde yaşanan sıkıntılardan sonra gemiyi ilk terkeden oyuncu olacak Adem. Bugün - 26 Aralık - ödeme yapılmazsa ilk sözleşmesini fesheden oyuncu olacak. Geçen senede aynı şeyleri yaşamıştık. O zamanda TFF'ye başvuran oyuncuların başındaydı.

RasAnt
23.Aralık.2010, 04:17
Ekmek parası abi başvuracak tabi hangi futbolcu bedavaya oynar bundan dolayı bir insan dislike olmaz benım kanımca,artı son yamalarda ankaragücünün gücü azaltılmış sanırım bunu yazmak için girmiştim küme düştüler bende ilk sene

perpetua
23.Aralık.2010, 10:55
Onu dalgınlıkla yazdım. Kaptanlık konusu biraz karışık. Sapara 1. kaptan durumunda şu an hiçte sahada olmadığı an olmadı. Onun olmadığı zamanlarda Aydın Toscalı ( Bursaspor ), Michal Zewlakow ( Eskişehirspor, Fenerbahçe ) kaptan olarak sahaya çıktı. 2. kaptan olarak Zewlakow ismi girilebilir.

Cemal Aydın yıllarca başkanlık yapsada camia içinde 1 kişinin bile iyi adam diyemeceği birisi. Bu konuyu foruma açmıştım ben orda oyunu bilmeyenler bile çok tepki gösterdi Cemal Aydın'ın orda olmasına. Şu anki yönetimde yer alan gökçeklerin yandaşları olsun, Cengiz Topel Yıldırım yandaşları olsun hiç kimse sevmiyor ve nefret durumda. CA dediğinizde bir sürü hakaret işitiyosunuz.

Yahu adamcagiz, simdi tam hatirlamiyorum ama, 11 (duzeltme 20 degil 11 seneymis) sene baskanlik yapmadi mi? Kulupte bu kadar uzun sure baskanlik yapmis birisini bu kadar kolay nasil siliyorsunuz anlayamiyorum.

Mevcut yönetim konusunda emin olamadım, zaten oyunda sürekli olarak başkanlık değişimi oluyor kulupte. 1 veya 2 ay içinde değişiyor başkan. Fan Confidence çok düşük olmalı. Zirâ sadece kulupten para alan gruplar Ahmet Gökçek'i sever durumda. Geri kalan kimse onun olmasını istemiyor ve her maç öncesi Ahmet Gökçek'in arabasının önünü kesip ona tepki gösteriyolar.

Mehmet Çakır ve Adem Koçak'ın listede olmasının sebebinin şöyle açıklayabilirim. Nasıl Fenerbahçe için Colin Kazım listeye giriyosa Mehmet'te aynen bu şekilde. Taraftarın bir türlü yıldızının barışmadığı bir isim. Sahada olduğunda sürekli homurtular duyabilirsiniz. Adem Koçak için yazmamın nedenide Adem'in altyapıdan yetişmesine rağmen, Trabzonspor'a gideceği zaman kulubu çok özleyeceğim diye ağlamasına rağmen Gökçeklerin gelişinden ve bu dönemde yaşanan sıkıntılardan sonra gemiyi ilk terkeden oyuncu olacak Adem. Bugün - 26 Aralık - ödeme yapılmazsa ilk sözleşmesini fesheden oyuncu olacak. Geçen senede aynı şeyleri yaşamıştık. O zamanda TFF'ye başvuran oyuncuların başındaydı.

Yukarida RasAnt da yazmis. Sonucta ekmek parasi. Belki ailesinin bir ferdinin onemli bir rahatsizligi var ve tedavi icin paraya ihtiyaci var. Belki keyfinden bunu yapmiyor yani.

Kulubu, kendi hayatindan cok sevmiyor diye kulup de onu sevmiyor mu yani? Bana bu tip seyler cok garip geliyor. Yarin parasi odenir, takimda kalir ve orta sahada takimini ikinci yarida surukleyen ve UEFA'ya gitmesini saglayan adam olur, bu sefer Adem sevilenler arasinda girmeli demeye baslar insanlar. Boyle uclarda dolasmak ne kadar dogru ki?

BaGa TaRKaN
23.Aralık.2010, 11:32
Cemal Aydın Bunca Sene Başkanlık Yapmış Birisi Olarak Bende Bu Kadar Üstüne Gidilmesini Anlamıyorum, Zaman Zaman Çıkışta Bir Takım Oldu Zaman Zaman Zor Günler Yaşadı Bu Durum Zaten Tüm Anadolu Takımları İçin Geçerli Zirveye Oynayan Takımlar Dışında Geri Kalan Takımlar Düşmemeye Oynuyorlar. Şuanki Durum Bile Cemal Aydın'ı Mumla Arıyor Gözler Takımın Spor Kulübünden Çıkıp İyice Rant Peşinde Koşan İnsanların Elinde ve de Bugün Kulübün, Asırlık Çınarın Geleceği Tehlike İçerisinde.

Ankaragücü Gruplarına Sorarım Şimdi O Çok Saygı Değer Tribün Gruplarına, Sizin Beğenmediğiniz Adam Takıma Yıllarını Vermiş Tesisler Türkiyenin En İyi Olanaklarına Sahip Parmakla Gösterilecek Düzeyde. Bu Bile Anadolu Takımı İçin Muazzam Başarıdır. Bana Çıkıpta Sportif Başarı Yok Kulüp Başarısız Demeyin. Ankaragücünün Cemal Aydın'ı Efsanelerinde Efsanesi Olmalı Türkiye İçin Bir Kazançtır Nice Güzel Günler Gördü Bu Takım Onun Sayesinde Nice Olumsuz Durumlarda Yaşadı Ama Yinede Ligin Parmakla Gösterilecek Anadolu Takımları Arasında Oldu Hep.

KaPaLı
23.Aralık.2010, 13:33
Cemal Aydın 1997 - 2008 yıllarında başkanlık yaptı kulupte. Ama bu 11 yıl içinde başkanlığının ilk yılları hariç diğer yıllarda sürekli kulubun üyelerini kendi etrafındaki insanlar yaparak kendisini başkan seçtirdi. Yani bir nevi kendi oynadı kendi yönetti. Ankaragücü'nde hiçbir zaman mali kongre olmamış mesela. Olanlardada onaylayanlar, onaylandı ibaresinden öteye geçmemiş. Yıllarca istifa diye bağırılmasına rağmen 2008 yılında artık kulubun düşmesi kesinleşince bıraktı başkanlığı. Arkasından yüklü bir borç, çözülemeyen bir sürü olay, futbolcu transferlerinde kaleme dökülen yanlış bedeller vs bir sürü olay çıktı. En basitinden Fenerbahçe'den Gökhan Emreciksin transferinden alınan 2 milyon € parayı hesaplara çok düşük bir miktar girerek Boluspor'un parasının üstüne yatmıştı. Fenerbahçe'nin doğru girmesi nedeniyle Boluspor'un haberi oldu ve parayı yeni yönetimden istedi.

Ek$i sözlük'ten alıntı

taraftarin yönetim istifa diye bagirmasini üstüne alinmayip, "yönetim kurulu gitsin baskan kalsin diyorlar" diye yorumlayacak kadar gözünü koltuk hirsi kaplamis adam.

Üstteki mesaj 2005 yılında yazılmış.

Adem Koçak konusunda kazın ayağı öyle değil maalesef. Ankaraspor'da oynarken maç sonu yaptığı hareketlerde sevilmemesinde etkili. Adem eklenir eklenmez uzun uzun tartışılır ama Cemal Aydın konusu pek öyle değil.

KaPaLı
23.Aralık.2010, 13:34
Birde Datada olmayan isimleri ekleyebiliyormuyuz listeye ? Avrupadaki kuluplerde görmüştüm, Data'da olmadığı halde listeye eklenmişti isimler.

perpetua
23.Aralık.2010, 13:38
Birde Datada olmayan isimleri ekleyebiliyormuyuz listeye ? Avrupadaki kuluplerde görmüştüm, Data'da olmadığı halde listeye eklenmişti isimler.

Sadece Icon olanlar ekleniyor. Tamamen kozmetik tabii.

perpetua
23.Aralık.2010, 13:41
Cemal Aydın 1997 - 2008 yıllarında başkanlık yaptı kulupte. Ama bu 11 yıl içinde başkanlığının ilk yılları hariç diğer yıllarda sürekli kulubun üyelerini kendi etrafındaki insanlar yaparak kendisini başkan seçtirdi. Yani bir nevi kendi oynadı kendi yönetti. Ankaragücü'nde hiçbir zaman mali kongre olmamış mesela. Olanlardada onaylayanlar, onaylandı ibaresinden öteye geçmemiş. Yıllarca istifa diye bağırılmasına rağmen 2008 yılında artık kulubun düşmesi kesinleşince bıraktı başkanlığı. Arkasından yüklü bir borç, çözülemeyen bir sürü olay, futbolcu transferlerinde kaleme dökülen yanlış bedeller vs bir sürü olay çıktı. En basitinden Fenerbahçe'den Gökhan Emreciksin transferinden alınan 2 milyon € parayı hesaplara çok düşük bir miktar girerek Boluspor'un parasının üstüne yatmıştı. Fenerbahçe'nin doğru girmesi nedeniyle Boluspor'un haberi oldu ve parayı yeni yönetimden istedi.

Ek$i sözlük'ten alıntı

Üstteki mesaj 2005 yılında yazılmış.

Adem Koçak konusunda kazın ayağı öyle değil maalesef. Ankaraspor'da oynarken maç sonu yaptığı hareketlerde sevilmemesinde etkili. Adem eklenir eklenmez uzun uzun tartışılır ama Cemal Aydın konusu pek öyle değil.

Eksi sozluk gibi yerler zaten en uc noktalarin yazildigi yerler degil mi? Ya cok seveni yazar, ya da nefret edeni.

Bana, en uc noktadaki insanlarin dusuncelerine gore hareket etmek mantikli gelmiyor acikcasi.

KaPaLı
23.Aralık.2010, 13:51
Yok abi ben onu haber niteliği var diye yazdım. Hani o zamandan başlayan istifa sesleri ancak 2008'de son bulmuş ve istifa etmiş adam. Yoksa onun hakkındaki yorumları çok önemsediğim yok. Zaten 1. ağızdan alıyorum bilgileri.