PDA

View Full Version : [STSL] Galatasaray SK

perpetua
01.Kasım.2010, 12:57
Galatasaray SK kulüp bilgileri ile ilgili değişim tekliflerinizi belirtiniz.

rapsar
06.Aralık.2010, 20:47
Abdullah Avcı neden kulübün favori personelleri arasında? Taraftarların ufak bir sempatisi var kendisine karşı; ama bu sempati, onun kulübün favori personelleri arasına sokar mı? Bence listeden çıkartılması gerekir. Mustafa Denizli ise kulübe hizmet etmiş ve başarılı olmuş oyunculardan/teknik adamlardandır. Ancak taraftarların kendisine ayrıca bir sevgi duyduğunu sanmıyorum. 45 olan değeri 30-35 civarlarına düşürülürse daha uygun olacaktır. Benzer şekilde Suat Kaya da kulübe uzun yıllar hizmet etmiş bir oyuncu; ancak yine öyle taraftarın sevgilisi olmuş bir oyuncu değil. 50 olan değeri en fazla 40 olmalı diye düşünüyorum naçizane. Yine Ümit Davala da öyle. Hatta Ümit, bu kişilerden daha az sevilen bir isimdir. Özellikle takımda oynadığı ikinci dönemde oldukça kötü performans sergiliyordu, bu sebeple birçok taraftarın eleştirisini almıştı hatırlanırsa. Suat Kaya'nın da altında bir değer verilebilir kendisine. 20-25 civarı iyidir. Eric Gerets'in değeri de fazla sanki (50). Tamam sevilen bir isimdi ama favori personellere gerçekten eklenmeli mi? Özellikle bu gibi isimler arasına? Arda Turan ise taraftarlar tarafından gerçekten sevilen bir oyuncu bilindiği gibi. Camia tarafından ikinci Metin Oktay yapılmaya çalışılıyor. İlk önce 10 numaranın verilmesi, sonra genç yaşta kaptanlık vs. 65 olan değerinin en azından 85 olması daha iyi olacaktır sanki. Son olarak Kewell'ın 40 olan değerinin de artması gerektiğini düşünüyorum. Şu an takımda sevilen "sayılı" kişilerden birisi kendisi. 65'lik Emre Aşık'tan daha fazla sevildiğine eminim. En azından 65-70 gibi bir değer daha makul olacaktır. Galatasaray araştırmacısından ricam yazdıklarımı okuması ve olumlu ya da olumsuz yorumda bulunması yönündedir.

Küçük bir eklemem daha olacaktı naçizane. Sevilmeyen kişiler bölümü için; Necati Ateş'in 70 gibi bir değer alması biraz ilginç geldi. İlk senesindeki performansını sonraları sergileyemedi ve takımdan gönderildi, sonrasında ise bize karşı gol attı. Bu yüzden sevilmeyen kişi mi oldu? 70 çok fazla değil mi? İlla sevilmeyen biriyse 20-30 arası bir değer daha uygun olmaz mı? Benzer şekilde Hakan Ünsal da öyle (50). Kendisi UEFA Kupası kazanan kadroda sol bekte as oyuncu olarak oynadı. Böyle bir değeri hak etmiyor sanki. Necati ile hemen hemen aynı değer daha uygun olacaktır sanki...

Biraz uzun olacak ama birkaç ekleme daha var :) Kulübün ikinci takma adı olarak "Avrupa Fatihi" eklenmesi nasıl olur? Medya ve taraftarlar tarafından sık sık kullanılan bir ifade. Kulübün renkleri için de ufak bir önerim vardı. Oyunda kırmızı renkten ziyade pembeye çalan bir renk gözüküyor (vişne çürüğü sanırım). Renk kodları ise R=148 G=3 B=58. Galatasaray logosundaki renkleri kullanarak elde ettiğim kodlar ise R=145 G=9 B=45. Kırmızı rengin kodlarını bu şekilde değiltirdim. Sonuç inanın harika oldu. Sarıda ise oyundakiyle hemen hemen aynı sonucu elde ettim...

perpetua
07.Aralık.2010, 13:53
Sevilen sevilmeyen personeller genelde cok tartismaya acik. Hep degerlendirmeye calisiyoruz bunlari.

Renklere gelince, belki de renk kodlarinin alinabilecegi en dogru yer http://www.365g24s.com/ sitesi.

Dikkat ederseniz formalarin ustune geldiginizde sag ust tarafta forma renklerinde olan forma isimleri degisiyor. Bu forma isimlerine kullanilan renklere gore degerlendirmek lazim bence. Zira kullandigin logoya gore renkler degisir Galatasaray'da.

rapsar
07.Aralık.2010, 15:05
Logoya göre renkler neden değişsin ki? Kulübün resmi sitesindeki logoyu kullanarak elde ettim ben o kodları. Formalardaki renkler her sene değiştiğinden formalar baz alınmamalı...

Jesus_FB
27.Şubat.2011, 20:58
Merhabalar

Uzun zamandir ne tsi ile ilgilenebiliyorum ne oyun ile nede arastirmayla. Malesef artik bunlar icin vakit bulmak cok zorlasti ama bu aralar oyunu oynamaya basladim. Elinize saglik gayet basarili isler yapmissiniz bende arastirmadan uzak kaldigim icin Turkiye liginden cok zevk aldim :)

ama oyunda enteresanliklarda yok degil oyuncularin surekli kontrat yenileme istekleri ve istedikleri inanilmaz maaslar beni bayaa bir kizdirdi :) sanirim bu oyundan kaynaklanan bir durum.
Birde oyunda 4. seneye henuz basladim her sene basinda verilen zenginler listesinden cok enteresan bir sey gordum Galatasaray zenginler listesinden 26. sirada olup Turkiye'nin en zengin kulubu olarak gorunuyor. Hep gelirleri en yuksek diye bildigimiz Fenerbahce ise Galatasaray'dan 5 sira daha geride.

Bu kadar uzun yazdim bari artik sorumuda sorayim :)
Bu tablo bir istisnamidir yoksa ozellikle sizlerin ayarladigi bir durum mudur?

Ilgilenip cevap vereceginize eminim simdiden tesekkurler

perpetua
01.Mart.2011, 01:01
Ooo Tarik. Arastirma forumlarina gelsene arada yahu. :)

Zenginler kulubu olarak soyledigin tam olarak ne? Kulup degeri ise farkli, gelirler ise farkli.

Kulup degeri ise bunun aciklamasi cok kolay. Oyunun baslangicinda butun kuluplerin statlari kiralik (GSGM'den) ve bu nedenle kulup degerine stadin degeri eklenmiyor. Fakat Galatasaray oyun icinde stat degistirdigi, ve bu degisiklikte yeni stadin da kiralik oldugunu belirleyemedigimiz icin ortaya bu durum cikiyor. FM 2012'de zaten Ali Sami Yen Stadi tarih olacagi icin bu durum ile karsilasmayacagiz.

Gelirler olarak bu liste ile karsi karsiya kaliyorsan, bunun icin kolay cevap yok. Oyunda takimlarin ne kadar basarili oldugu, seyirci ortalamalarinin nasil oynadigi, bilet fiyatlari vs. gibi olaylarin nasil gelistigini gormeden neden olmus demek de cok zor.

KanilK
21.Mart.2011, 13:09
Bana kalırsa en büyük hatalardan biri kulüp favori personelleri olayı. Yani Bülent Korkmaz'ın Metin Oktay'dan önce gelmesi zaten kabul edilemez bir durum.

Onun yanında Fatih Terim de legend olabilirdi her ne kadar pek haz etmesem de, objektif bakınca.

Ayrıca Fatuk Süren de yönetici kontenjanından girmeliydi o listeye. Saygılarımla

Alexi Lalas
29.Mart.2011, 13:44
Tugay Kerimoğlu'na , Tolgay Kerimoğlu favori personel olarak eklenmeli.

grkm33
01.Haziran.2011, 23:00
Ünal Aysal Sugar Dady olmalı :)

Prowler84
02.Haziran.2011, 11:48
Ünal Aysal Sugar Dady olmalı :)

Öyle birşeyi gerektircek durum yok ortada. Sadece resources'ı yüksek yapılacaktır başkanın.bu sayede klube nakit sağlama potansiyeli doğru şekilde yansıtılmış olur.