PDA

View Full Version : [STSL] Besiktas JK

perpetua
01.Kasım.2010, 12:57
Besiktas JK kulüp bilgileri ile ilgili değişim tekliflerinizi belirtiniz.

nouma16
08.Kasım.2010, 19:00
Formalar yanlış yansıtılmış.
Sıralaması;
Beyaz Forma - Siyah Şort
Çubuklu Forma - Siyah Şort
Siyah Enine İnce Çizgili Forma - Siyah Şort şeklinde olmalı.

perpetua
08.Kasım.2010, 19:19
Formalar yanlış yansıtılmış.
Sıralaması;
Beyaz Forma - Siyah Şort
Çubuklu Forma - Siyah Şort
Siyah Enine İnce Çizgili Forma - Siyah Şort şeklinde olmalı.

Bu durumda ikinci forma ile ucuncu formanin renkleri ayni oluyor.

Ikinci formayi cubuklu olarak degistirebiliriz ama ucuncu forma gri forma olmak durumunda.

nouma16
11.Kasım.2010, 16:59
http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=17825
Kemal Akbaba Beşiktaş'da değil.

Aşk-ı Şehir
11.Kasım.2010, 17:10

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=628149

Beşiktaş'ta Beşiktaş'ta. ;) Hatta A2 takımında bolca gol atıyor...

perpetua
11.Kasım.2010, 17:14
Bu durumda ikinci forma ile ucuncu formanin renkleri ayni oluyor.

Ikinci formayi cubuklu olarak degistirebiliriz ama ucuncu forma gri forma olmak durumunda.

Koray:

Burayi okuduysan, senin tercihin nedir?

bobobobo
02.Aralık.2010, 03:51
kemal akbaba konusunda kulübün yaptıgı acıklama 19.07.2010 , sözleşme başlangıç tarihi 17.08.2010 ...açıklamadan 1 ay sonra sözleşme imzalanmış ...

bu arada formalarla ilgili olarak 2.ci forma çubuklu olması doğru olan ama 3. forma gri yerine kırmızı olsa daha doğru olmaz mı ? sonuçta Beşiktaş kırmızı forma giydi ve bu sene gri formamızda yok kırmızı da yok ...aradan tercih yapmak gerekirse oyun içinde doğru olan kırmızı olmaz mı ?

ayrıca Beşiktaş'ın favori kişiler bölümü de güncellenmeli artık ..daum u seven Beşiktaşlı koca Türkiye'de kaç kişi bulabilirsiniz ?
Metin Tekin ve Feyyaz uçar yok , ama daum var :S çok garip

Han12
02.Aralık.2010, 18:28
kemal akbaba konusunda kulübün yaptıgı acıklama 19.07.2010 , sözleşme başlangıç tarihi 17.08.2010 ...açıklamadan 1 ay sonra sözleşme imzalanmış ...

bu arada formalarla ilgili olarak 2.ci forma çubuklu olması doğru olan ama 3. forma gri yerine kırmızı olsa daha doğru olmaz mı ? sonuçta Beşiktaş kırmızı forma giydi ve bu sene gri formamızda yok kırmızı da yok ...aradan tercih yapmak gerekirse oyun içinde doğru olan kırmızı olmaz mı ?

ayrıca Beşiktaş'ın favori kişiler bölümü de güncellenmeli artık ..daum u seven Beşiktaşlı koca Türkiye'de kaç kişi bulabilirsiniz ?
Metin Tekin ve Feyyaz uçar yok , ama daum var :S çok garip

O favoritelar her takımdan Allah'lık boşver
Gri forması var beşiktaş'ın kayıtlı olan tff'de kontrol edebilirsin ama giyip giymeyecekleri ayrı bir mevzuu...

bobobobo
03.Aralık.2010, 00:53
gri ormayı ilk defa senden duydum :D kayıtlı varsa sorun yok :)

kalemci
05.Aralık.2010, 14:28

Bursa maçının kadrosunda kemal akbaba 36 numaralı formasıyla

Han12
06.Aralık.2010, 01:51
gri ormayı ilk defa senden duydum :D kayıtlı varsa sorun yok :)

Ocak'ta satışa çıkacakmış diye duydum oldukça güzel olacak bence para biriktirmeye başla :)

tearkan
03.Ocak.2011, 20:25
Fi Yapı ile yapılan sponsorluk anlaşması iki yıllık. Fakat oyunda üçüncü sezona geçmiş olmama rağmen hala stadın adı Fi Yapı olarak geçiyor. Sanırım sponsorluğun süresi yansıtılmamış yada yanlış yansıtılmış oyuna.

Ayrıca Beşiktaş'ın favori personelleri arasında Metin Tekin, Ali Gültiken gibi oyuncuların bulunmaması da garip. Hadi Feyyaz sorunlu ayrıldı diyelim; ama efsane kadronun en öne çıkan, en akılda kalan oyuncularıydı onlar.

perpetua
04.Ocak.2011, 15:42
Fi Yapı ile yapılan sponsorluk anlaşması iki yıllık. Fakat oyunda üçüncü sezona geçmiş olmama rağmen hala stadın adı Fi Yapı olarak geçiyor. Sanırım sponsorluğun süresi yansıtılmamış yada yanlış yansıtılmış oyuna.

Ayrıca Beşiktaş'ın favori personelleri arasında Metin Tekin, Ali Gültiken gibi oyuncuların bulunmaması da garip. Hadi Feyyaz sorunlu ayrıldı diyelim; ama efsane kadronun en öne çıkan, en akılda kalan oyuncularıydı onlar.

Stadin isimi belli bir sure sonra degisemiyor oyunda. Ayrica, kulubun bu gelir kapisini kaybetmek istemeyecegini varsaydik ve bu anlasma 2 yillik sure bittikten sonra, o gunun kosullarina gore (yani kulubun reputation degerine gore) daha yuksek veya daha dusuk bir rakam ile yenileniyor.

Metin Tekin, Ali Gultiken ve Feyyaz Ucar'in ucu de favori personeller arasinda. Deger olarak dusuk belki? Metin ve Ali 12/20, Feyyaz 10/20 seviyesinde. Ayrica eger bu personeller oyununuzda yuklu degilse (yeterince buyuk veritabani kullanmadiysaniz), isimleri de cikmiyor maalesef.

tearkan
08.Ocak.2011, 22:42
Stadin isimi belli bir sure sonra degisemiyor oyunda. Ayrica, kulubun bu gelir kapisini kaybetmek istemeyecegini varsaydik ve bu anlasma 2 yillik sure bittikten sonra, o gunun kosullarina gore (yani kulubun reputation degerine gore) daha yuksek veya daha dusuk bir rakam ile yenileniyor.

Mantıklı bir yaklaşım; fakat benim anlatmak istediğim bu değil. Fi Yapı bir sponsorluk ismi gibi değil de doğrudan stadın ismi gibi yansıtılmış sanırım. Bunun gerçekteki gibi sponsorluk olarak yansıtılması ve süresi sonunda değişmesi yada sona ermesi mümkün olamıyor mu? Oyuna bu şekilde yansıtılamıyor mu? Gerçeğe uygun bir durum değil bu.

perpetua
10.Ocak.2011, 14:02
Mantıklı bir yaklaşım; fakat benim anlatmak istediğim bu değil. Fi Yapı bir sponsorluk ismi gibi değil de doğrudan stadın ismi gibi yansıtılmış sanırım. Bunun gerçekteki gibi sponsorluk olarak yansıtılması ve süresi sonunda değişmesi yada sona ermesi mümkün olamıyor mu? Oyuna bu şekilde yansıtılamıyor mu? Gerçeğe uygun bir durum değil bu.

Boyle yansitmak mumkun degil. Bu nedenle de sonsuza kadar sponsorlugun devami varsayiliyor.

gzbjk
30.Haziran.2011, 16:50
arkadaşlar oyunda dikkat ettiyseniz beşiktaşın şampiyonluk sayısı 11 gözüküyor ama gerçek olanı 13 tff sitesinde zaten 13 diye geçiyor lig kurulduğundan önce oynanan 2 sezonu federasyon kupası adında düzenlemişler onları beşiktaş kazanmış ve avrupaya gitmiş sonradan süper ligin adı değişmiş orda 11 kere şampiyon olmuş ve bu 2 sezonuda ona aktarmışlar toplam 13 olmuş ama fmde 11 şampiyonluk yazıyor bu oyunda büyük bir eksiklik bunu düzelttirmek için ne yapmalıyız? beşiktaşın o 2 şampiyonluğu federasyon cup diye geçiyor ama tff onları süper lig şampiyonluğuna aktardı biran önce düzeltilmeli 2 şampiyonluk eksik yazıyor

perpetua
30.Haziran.2011, 18:40
Su anda adi Super Lig olan turnuvada Besiktas'in 11 sampiyonlugu var.

Diger iki sampiyonluk Federasyon Kupasi Sampiyonasi ismi altinda. Turkish Federation Cup basarilari altinda gorebilirsin.

gzbjk
30.Haziran.2011, 19:02
tamam ama bunu tff yıldız sayısı için süper lig şampiyonluğuna ekledi tff nin sitesinde şampiyonluk sayısı 13 olarak görünüyor o federasyon kupası avrupaya takım göndermek için türkiye de lig olarak yapılmış 2 yıl boyunca onlarıda bjk kazanmış ve avrupaya gitmiş sonradan sistem değişmiş puan sistemi yapılmış ve sonraki yıllarda bjknin itirazıyla şampiyonluk sayısı 13 olarak sayılmış o şampiyonluklardan lig şampiyonluğuna eklenmiş sizin buna el atmanız lazım ibizm rakiplerimize göre şampiyonluk sayımız 2 az görünüyor burdada resmi sitede yazıyor http://www.tff.org/default.aspx?pageID=545 13 olan şampiyonluğu niye 11 olarak gösterelim ki? bu oyunu yabancılarda oynuyor tek biz değil tff nin kabul ettiği şeyi sigagameste kabul etmek zorunda bu hatanın yakında düzeltilmesini rica ediyorum

gzbjk
30.Haziran.2011, 19:03
bu da ersmi açıklma
Türkiye 1.Liginin başladığı tarih TFF tarafından 1959 yılı olarak kabul edilmesine karşın, TFF Tahkim Kurulunun 09.05.2002 tarih, 2002/52E ve 2002/68K sayılı kararı tahtında BEŞİKTAŞ KULÜBÜNÜN 1956-1957 ve 1957-1958 sezonlarında Türkiye Ligi şampiyonu olduğuna ve bu şampiyonlukların TFF Yıldız Kriterine dahil edileceğine karar verilmesi sebebi ile toplam şampiyonluk sayısı, toplam lig sezonu sayısından 2 fazladır.

perpetua
30.Haziran.2011, 20:16
Konu ile ilgili yapilan tam aciklama:

Tarih: 25.03.2002

BASIN BÜLTENİ

Beşiktaş Kulübümüzün Ligler Statüsünün 29/b maddesinde öngörülen hüküm ile
ilgili başvurusu ve Yönetim Kurulumuzca 21 Mart 2002 tarihli toplantıda alınan
karar hakkında yanlış anlamalara mahal vermemek ve spor kamuoyumuzun doğru
bilgilendirilmesini temin amacıyla açıklamada bulunulması gerekli görülmüştür.

Kulübümüz, Türkiye Profesyonel Ligi henüz kurulmamış iken
Federasyonumuzca "Federasyon Kupası Şampiyonası" adı altında 1956-1959
yılları arasında üç kez düzenlenen müsabakalar neticesi kazanmış olduğu
iki adet birinciliğin Lig Şampiyonluğu olduğu savı ile şampiyonluk sayısının
9 değil 11 olarak kabul edilerek ile iki altın yıldız taşıma hakkının
tanınmasını talep etmiştir.

Aynı içerikli bu ikinci talep de kabul görmemiştir. Anılan şampiyonalarda
alınan birinciliklerin Lig şampiyonluğu olarak kabul edilmesi mümkün değildir.

Yapılan incelemeler esnasında "Federasyon Kupası Şampiyonluğu"nun
oynandığı yıllarda "Türkiye Profesyonel Ligi" ve "Türkiye Kupası"
organizasyonlarının bulunmadığı, bu müsabakaların Federasyonumuzca ülkemizin
genelinde düzenlenen ve birincilerine Türkiye’yi yurtdışında temsil hakkı
tanınan nevi şahsına münhasır organizasyonlar olduğu değerlendirilmiştir.

Federasyon Kupası Şampiyonalarında alınan birinciliklerin Türkiye
Ligi Şampiyonluğu olarak kabulü mümkün olmamakla birlikte yukarıda sunulan
nedenlerle bu birinciliklerin Ligler Statüsünün 29/b maddesinde öngörülen
sayı hesabı açısından dikkate alınması Yönetim Kurulumuzca hakkaniyete
uygun bulunmuştur.

Türkiye Profesyonel Liglerinin 1959 yılında başlamış olduğundan
tereddüt yoktur. Bu dönemden önce mahalli ligler ve 1956-1959 yılları arasında
da ülke çapında "Federasyon Kupası Şampiyonası" oynanmıştır.

1956-1957, 1957-1958, 1958-1959 sezonlarında gerçekleşen "Federasyon
Kupası Şampiyonası"nın 1959 yılından sonra devam eden lig şampiyonası
veya Türkiye Kupası’nın birinin ilk hali olarak kabul etmek mümkün değildir.

Bu şampiyona bölgesel yarışmalarda başarılı olan kulüplerin yarıştıkları
sui generis (nev-i şahsına münhasır) nitelikli bir şampiyonadır.

Bu sebeple bu şampiyonada iki defa birincilik kazanmış Beşiktaş
Jimnastik Kulübü ile bir kere birincilik kazanmış Kasımpaşa Kulübünün
bu başarılarının Türkiye Profesyonel Ligi şampiyonluğu olarak kabulü mümkün
değildir.

Ancak bu müsabakaların Federasyonumuzca ülke çapında düzenlenmiş
olması, düzenlendikleri dönemde ayrıca ulusal bir lig organizasyonunun
mevcut olmaması ve birincilerine ülkemizi uluslar arası yarışmalarda temsil
etme hakkı tanınmış olması sebeplerinin hepsi bir arada değerlendirilerek
bu kulüplerimizin anılan turnuvalarda aldıkları birinciliklerin Ligler Statüsünün
29/b (10/1) (2001) fıkrasında ön görülen hak açısından gerekli sayı
hesabına dahil edilmesine karar verilmiştir.

Kamuoyunun dikkatine saygı ile sunulur.

Türkiye Futbol Federasyonu

Yani iki sampiyonluk birinci lig sampiyonlugu degildir, sadece yildiz hesabi icin kabul edilmistir.

gzbjk
01.Temmuz.2011, 11:52
ama şöyle bir şey var resmi açıklamada şampiyonluk sayısı toplam lig sezonundan 2 fazladır diyor resmi site bile bunu 13 yazmışken fm in 11 yazması yanlış yıldız sayısı için bile desek 11 yazmışlar 2 kere şampiyon olup 3.yıldızı takmak varken 4 kere olup 3.yıldızı takıyorum bence bu burda bir hata var arkadaşlar da bana katılır

gzbjk
01.Temmuz.2011, 11:54
şunu gözden kaçırmışım bu basın bülteni 2002 yılının şampiyonluk 13 e çıkarıldığında 2003 yılıydı sonradan değiştirdiler yani bu bülten geçersiz sayılır

perpetua
01.Temmuz.2011, 12:35
ama şöyle bir şey var resmi açıklamada şampiyonluk sayısı toplam lig sezonundan 2 fazladır diyor resmi site bile bunu 13 yazmışken fm in 11 yazması yanlış yıldız sayısı için bile desek 11 yazmışlar 2 kere şampiyon olup 3.yıldızı takmak varken 4 kere olup 3.yıldızı takıyorum bence bu burda bir hata var arkadaşlar da bana katılır
Herhangi bir hata yok. Acik acik Turkiye Profesyonel ligi ve Federasyon kupasinin farkli sampiyonalar oldugu yazilmis.

2 fazla sampiyonluk sadece ve sadece statunun 29/b maddesi icin veriliyor. O da sadece yildiz hesabi icin. Profesyonel lig sampiyonlugu olarak kabul edilmedigi de acik acik belirtilmis.

şunu gözden kaçırmışım bu basın bülteni 2002 yılının şampiyonluk 13 e çıkarıldığında 2003 yılıydı sonradan değiştirdiler yani bu bülten geçersiz sayılır

Bu bulten yukarida TFF sitesinden alintiladigindan sonra yazildi. O donemde karmasa vardi cunku. 2003 yili ne oldu, ne gibi bir aciklama oldu animsamiyorum. Onu yazarsan degerlendirelim.

gzbjk
01.Temmuz.2011, 13:26
Herhangi bir hata yok. Acik acik Turkiye Profesyonel ligi ve Federasyon kupasinin farkli sampiyonalar oldugu yazilmis.

2 fazla sampiyonluk sadece ve sadece statunun 29/b maddesi icin veriliyor. O da sadece yildiz hesabi icin. Profesyonel lig sampiyonlugu olarak kabul edilmedigi de acik acik belirtilmis.

Bu bulten yukarida TFF sitesinden alintiladigindan sonra yazildi. O donemde karmasa vardi cunku. 2003 yili ne oldu, ne gibi bir aciklama oldu animsamiyorum. Onu yazarsan degerlendirelim.

o zamana dair gazete küpürleri bulamadım ama ekşi sözlükte 2003 yılı itibari ile girilen bazı yazılar var orda bazı şeyleri açıklıyor beşiktaşın şampiyonluk sayısı yazınca çıkıyor bu olayın içeriğinde bjk nin şampiyon olduğu yıl 9 ken 11 e yükselmiş o yıl kabul edilmiş bu şampiyonluk sayısı 2002 de ki haberse eskiye dayanıyor

gzbjk
01.Temmuz.2011, 14:59
ben yazabildiğim kadarıyla yazdım ilgin için teşekkür ederim işleme koymak sana kalmış ama herhangi bir şey sormak isterseniz cevaplayabilirm benim görüşümde fm inde tff nin resmi sitesindeki şampiyonluk sayısını yansıtmasıdır bu tek benim sorunum değil bazı iletişime geçtiğim arkadaşlarda bundan rahatsız kimisi de editöre başvuruyormuş umarım bu sorun hallolur iyi günler dilerim

perpetua
01.Temmuz.2011, 15:22
o zamana dair gazete küpürleri bulamadım ama ekşi sözlükte 2003 yılı itibari ile girilen bazı yazılar var orda bazı şeyleri açıklıyor beşiktaşın şampiyonluk sayısı yazınca çıkıyor bu olayın içeriğinde bjk nin şampiyon olduğu yıl 9 ken 11 e yükselmiş o yıl kabul edilmiş bu şampiyonluk sayısı 2002 de ki haberse eskiye dayanıyor

Eksi sozluk pek resmi bir kaynak degil acikcasi. Bir basin bulteni veya gazete kupuru (Milliyet, eski sayilara erisim konusunda oldukca iyi) bulabilirsen konusalim. Aksi takdirde uzerinde konusacak pek bir sey yok bence.

rcrdnh
02.Temmuz.2011, 18:24
nereye yazacağımı bilemedim, eğer alaksız ise mesajımı silebilirsiniz,

fakat çok merak ediyorum ; fm 2012 de muhammed demirci oyunda olacak mı?

ve tahmini olarak ca ve pa değerleri nasıl olur?

Lusage
02.Temmuz.2011, 20:04
nereye yazacağımı bilemedim, eğer alaksız ise mesajımı silebilirsiniz,

fakat çok merak ediyorum ; fm 2012 de muhammed demirci oyunda olacak mı?

ve tahmini olarak ca ve pa değerleri nasıl olur?

Geçen sezon yaş haddinden dolayı oyuna aktarılmamıştı. Ancak FM 2012 de olacak.

gzbjk
15.Temmuz.2011, 20:00
Eksi sozluk pek resmi bir kaynak degil acikcasi. Bir basin bulteni veya gazete kupuru (Milliyet, eski sayilara erisim konusunda oldukca iyi) bulabilirsen konusalim. Aksi takdirde uzerinde konusacak pek bir sey yok bence.
maalesef arşivlerden bulmayı pek beceremedim ama tff de 13 yazması bence en büyük kaynak