PDA

View Full Version : Milan Baros

izmer96
05.Kasım.2010, 15:46
http://www.ressim.net/6/upload/46764d7c.jpg

gecen sezon 17 macda 11 gol atmis Baros'un bitiriciligi neden 14 de kaldi merak ediyorum

perpetua
05.Kasım.2010, 16:41
Soruya soru ile cevap verecegim ama oyunda Baros atmasi gerekenden cok daha az gol atiyor mu?

izmer96
05.Kasım.2010, 17:33
10 macda 6 gol atti bende , ama karsi karsiya kaldigi 3 pozisyondan 1 ini atabiliyor , belki bitiriciligi 14 diye kendimide sartlamis olabilirim , ama genel olarak dusundugum zaman bence Baros'un bitiriciligi 16 olmali , hani siz dersenizki composure , first touch , anticipation , off the ball ozellikleri ile finishingi 17 olan bir golcuden bile fazla atar biz oyle ayarladik ozaman durum farkli ama olaya sadece saf bitiricilik gucu olarak bakdigim zaman bence kesinlikle Bobo'dan daha iyi bir forvet Baros ki Bobo'nun 15 hatta ve hatta Andre Santos'un bile 15

perpetua
05.Kasım.2010, 18:10
Yani size gore Baros az pozisyona giren ama girdigi zaman da atan bir oyuncu mu?

Benim simdiye kadar izledigim Baros tam tersi de. Baska gorusler?

kasım akdemir
05.Kasım.2010, 18:27
Perpetua kusura bakmayın ama siz olaya çok dar bir çerçevede bakıyorsunuz.Baros 08-09 sezonunda 34 maçta 20 gol atarak gol kralı olmuştu.Bu bence gayet iyi bir oran.Tamam belki çok sakatlandı oynayamadı ama sakatlıktan çıkıpta oynadığı ilk maçta(hemde gs'nin gol sıkıntısı çektiği bir dönemde) hat-trick yapanda barostu.Baros karşı karşıya pozisyonlarda da adam eksiltip gol atmada da gayet becerikli bir futbolcu.Bu yüzden Barosun bitiriciliği 14 olmamalı en az 16 olmadır.Sırf atması gerekenden daha az atıyor diye 14 bitiricilik acımasızlık olmuş.Ayrıca bunları bir galatasaraylı olarak yazmıyorum.Belki sizler beni tanımıyorsunuz ama ben futbola ve futbolculara objektif bakabilen biriyim bunuda belirtmek isterim.Ayrıca uslubumda bir sertlik varsa bunun içinde şimdiden özür dilerim.Saygılarımla...

perpetua
05.Kasım.2010, 18:56
Mesele atmasi gerekenden az veya cok atmasi degil.

Amac oyuncuyu tanimlama. Baros cok pozisyona girebilen bir oyuncu. Ozellikle arkasinda iyi futbolcular oldugu zaman. Ceza alaninda da eli ayagi tutusmayan bir futbolcu. Pek tabii iyi pozisyon yakaladi mi atiyor. Ama vurusunu iyi yapmadigi icin kacan pozisyonlar da var.

Tek ornek vermek gibi olmasin ama mesela bu yil ic sahada oynanan IBB maci Baros'u anlatmak icin guzel bir ornek. Daha macin basi. Hasagic ile karsi karsiya ve iyi vurus yapamadigi icin golu atamiyor. Ilk golunde rakip oyuncuyu sasirtmak icin bir one, bir arkaya hareketleniyor sonra topun gidecegi yeri sezip orada oluyor. Sonrasinda cok daha zor pozisyonda azimi sayesinde sol ayagi ile cok guzel bir gol atiyor. Bitiricilikten bir ornek degil bu. Ilk temastaki zeka pariltisi. Tamamen ekmegini tastan cikartma.

Baros'un hem bitiriciligi, hem de soguk kanliligi ust duzeyse (yani bitiricilik 16 olacaksa), o ilk golu kacirmamali. Bence Baros toplara cok iyi ve isabetli vuran bir golcu degil. Ekmegini tastan cikartan, zekasini ve fizigini etkili kullanarak cok pozisyona giren bir golcu. Bu girdigi pozisyonlarin onemli bir kismini da soguk kanliligi sayesinde bitirebilen bir golcu. Yani sahip oldugu golculuk ozelliklerinin arasinda belki de en zayif olani bitiriciligi. Tabii bence.

indie
06.Kasım.2010, 00:19
10 macda 6 gol atti bende , ama karsi karsiya kaldigi 3 pozisyondan 1 ini atabiliyor , belki bitiriciligi 14 diye kendimide sartlamis olabilirim , ama genel olarak dusundugum zaman bence Baros'un bitiriciligi 16 olmali , hani siz dersenizki composure , first touch , anticipation , off the ball ozellikleri ile finishingi 17 olan bir golcuden bile fazla atar biz oyle ayarladik ozaman durum farkli ama olaya sadece saf bitiricilik gucu olarak bakdigim zaman bence kesinlikle Bobo'dan daha iyi bir forvet Baros ki Bobo'nun 15 hatta ve hatta Andre Santos'un bile 15

Baros Bobo'dan daha bitirici bir oyuncu değil. Attığı gol/Girdiği pozisyon oranlarına bakılırsa Bobo'nun daha etkili bir hücum oyuncusu olduğu ortada.

Baros'un başka meziyetleri var çok gol atmasını sağlayan, bunlar da yansıtılmış zaten oyuna.
Hatta 3 pozisyondan birini gol yapıyorsa, olması gerekenden daha iyi olduğu bile söylenebilir. Tabii yeri geldiğinde Umut Bulut'un 30 gol atabildiği bir oyunda bunlara takılmak ne kadar doğru, tartışılır.

RasAnt
06.Kasım.2010, 02:17
Sanki sayıların değerlerinden anlıyorsuunuz,14 olunca farkı ne 16 olunca ne kasım ve izmer96 sırf rengi koyulaşınca mutlu oluyorsunuz değil mi ? o zman pace accleratıonaada itiraz edin baros 16 lık hızda bir oyuncu değil ? Siz dar açıdan bakıyorsunuz

bnmv
06.Kasım.2010, 21:53
Ömer abi öncelikle ellerine sağlık yerinde bir profil olmuş:)
Bir de yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bu zamanlar kullandığın bir ifade vardı.
"Bitiricilik = Ceza sahası içinde gol atabilme becerisi" diye.Bu açıdan düşünürsek Baros 15 ya da 16'yı haketmiyor mu..Galatasaray'ın her maçını izlerim ve bence Baros öyle saç baş yoldurcak pozisyon kaçırmıyor.Baros'un ceza sahası içinde gol atabilme becerisinin en azından Guiza'yla eşdeğer hatta daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Bu arada bu profille Baros'un çok iyi oynayacağına ve çok gol atacağına eminim..Off the ball,composure,pace,acceleration özellikleri çok iyi..

Ahmet Göktaş
06.Kasım.2010, 22:05
Bobo ile Baroş sadece bitiricilik olarak bakıldıgında Bobo çok daha önde Baroş'tan.

Bobo'nun "bu da kaçar mı" yaa dediğiniz hangi pozisyonunu hatırlıyorsunuz ? Bobo her maç buldugu her pozisyonu gole çeviren bir oyuncu.

Baroş ise daha farklı yeteneklerini kullanarak gol bölgelerinde bulunuyor ve gol atıyor. Ama Baroş 16 finishing alacak kadar her girdiğini gole çevirmiyor.

lazo
07.Kasım.2010, 23:22
Baros'un attığı gollerde takipçilik, duğru koşular ve önseziler önemli yer kaplıyor. Özellikle dikkat ettiyseniz kaleciden dönen, defanstan seken toplarda çok gol attığını görebilirsiniz. Yine dikkat ettiyseniz böyle tekniği ile birleştirdiği, köşeyi iyi gören golleri azdır. Evet kaleciyi geçtiği veya aşırtma attığı goller vardır ama Baros daha çok ilk hedefte topu kaleye göndermeyi hedefleyen bir oyuncu. 1. sınıf bir bitiriciliğe sahip değil. Kalecinin üzerine vurduğu veya ceza sahası içinde topla buluşup çok iyi ayarlamadan sert vurmayı denediği ve dışarı attığı pozisyonları da mevcuttur.

licentia
08.Kasım.2010, 00:15
Baros'un bitiriciliginin 14'den yuksek oldugunu iddia eden arkadaslari tekrar'dan Baros'un oynadigi maclari izlemelerini rica edicem. Sanirim sizler sadece gol oldugunda ekrana bakiyorsunuz... Baros'un bitirciligi maksimum 14 olur hat da 13 bile olabilir bence, cunku Omer abi'nin de dedigi gibi ve Lazo'nun de net bir sekilde anlatigi gibi Baros'u Baros yapan ozellikler baska ki 14'un kotu bir deger oldugunu nerden cikariyorsunuz onu anlayamiyorum. Bitiricilik sadece topun kaleyi bulmasi degil ayni zamanda nasil buldugudur. Su video'yu bir izleyelim de bitiricilik nedir gorelim:

http://www.youtube.com/watch?v=WUME0NBIvd4

Baros'da zaman zaman boyle vuruslar yapabilir ama genel olarak yapamiyor aslinda anlatmak istedigim Lazo'nun da dedigi bu bu is ayar meselesidir ve onemli olan bunu ne kadar sik ayarlayabildigindir. Mesela Sabr'de tek tuk guzel ortalar aciyor ama bu onun genel olarak yapabildigi anlamina gelmiyor. Burda da amac oyuna Baros'un genel haylini yansitmak arada bir tek tuk yaptigi birseyi degil yoksa olaylara boyle dar acidan bakarsak kimler ne degerler alir.

Boyle basit bir acidan bile olaya bakamayip da baskalarina siz dar acidan bakiyorsunuz diye suc atmak gercekten ayip. Son olarak Galatasaray yazarken buyuk harfe dikkat edip genel olarak Turkce'mize ozen gostererek yazsak daha guzel olur bence. Ben bile yurt disinda yetismis biris olarak bu kit Turkcem ile buna dikkat etmeye calisiyorum.

kral_67
08.Kasım.2010, 14:22
bence Baros tam olması gerektiği gibi olmuş...
rakibi müthiş yıpratıyor savunma arkasına çok iyi kaçıyor...
bulduklarınında yarısını atıyor diyelim...

Lucas Neill
08.Kasım.2010, 22:29
Bence Baros'un degerleri yerinde belki finishing 1 deger artabilirdi ama 46 mac 37 gol 15 asist ligin bitimine 3 mac ayrica uefa finali var yani daha 3-5 gol daa atar.Uefa gol kralliginda da 14 golle lider

EL-Hadji
11.Kasım.2010, 09:10
Şefim çok güzel bir profil olmuş... Çok da güzel açıklamalar yapmışsın teşekkür ederim. Bir arkadaşım Andre Santos' un bile bitiriciliği 15 demiş. Santos' u her ne kadar hiç beğenmesem de son vuruş olarak bir çok santrfordan çok daha iyi... Müthiş bir sol ayağı var sert plaselerle köşeleri buluyor.

brknesta
11.Kasım.2010, 10:27
konu yerınde tesekkurler benım eklemek ıstedıklerım baros bırazcık daha arttırılabılırdı ama santrafor konusunda bobo baros kıyaslanamaz bıle.. kıyaslayanların bırazcık karıyerlerıne ve otun tarzına bakması yeterlıdır.

S4mp1y0N
12.Kasım.2010, 00:12
baros'un tüm golcülük özellikleri harika yansıtılmış... bitiricilik 16 olsa, direk real-chelsea gibi kulüplerin oyuncusu olur... sittin sene tutulmaz galatasaray'da.
en başarılı bulduğum profil.

metinoktay
12.Kasım.2010, 09:55
baroş un topsuz alan ve soğukkanlılık yeterli seviyede zaten, finishing 14 olarak yeterli, 15 16 olsa da çok fark etmez mental i yüksek olduğundan.

kral_67
12.Kasım.2010, 16:55
zaten şuanda da tutmak zor bende chelsea aldı 2. sezonda 9M Euroya...
satmayacaktım ama gitmek istedi...

richard castle
23.Aralık.2010, 22:21
Bence iki ayrı ligde gol kralı olmuş, her gittiği takımda gol atmış bir futbolcunun finishingi biraz daha yüksek olabilirdi. Bobo - Baros karşılaştırmasına gelince; ikisi de çok yetenekli isimler, fanatikçe tartışmalara kurban gitmemeliler. Ben Galatasaraylıyım ancak Bobo' nun gol vuruşlarına da hayranımdır.

licentia
24.Aralık.2010, 21:19
Baros TSL disinda bir ligde gol krali olmamistir (Euro 2004'u lig olarak saymiyorsak tabi...). Her gittigi takim'da da gol atmisligi yok Galatasaray'a gelmeden once kiralik oynadigi Portsmouth'da gol atamamistir (ne ligde ne de kupada).

Bu bitiricilik tartismasi artik kabak tadi vermeye basladi. Donup dolasip ayni seye geliniyor. Gol krali olmak ile bitiricilik arasinda pek bir baglanti yok. Mesele sene de kac gol attigi veya atamadigi da degil aslinda. Burada her zaman golleri nasil attigi, ne kadar ve nasil kacirdigi onemli deniyor ama ya insanlar israrla okumuyor ya da bu bilgileri filtre edip atiyorlar. Sadece sifatlara gore ve attigi gol sayisina bakicak olursak 0, 1, 3 gol attigi/atamadigi sezonlarda bitiricilik icin 5 falan verilir di bu mantik ile. Ben sahsen su anda 12 bile verilmesine karsi cikmam (mac motorunda beklenen performansi gosterdigi surece) yani burada insanlar kozmetik sebeplerden dolayi goz agrisi yazsiyorlar sanirim ama bu verileri degistirmek icin bir neden degil sonucta. Bu arada 14 kucumsenecek bir deger degil neden israrla dusuk deniyor hic anlam veremiyorum.

Facx
25.Aralık.2010, 00:54
güiza nın ki de 14 falandı galiba :D yoksa kimse karşı çıkmaz bence :D

ozaniel
25.Aralık.2010, 12:24
Guiza'nın 16 ama Guiza'yı daha kötü yapan bir çok neden var:
1-)Soğukkanlılık, neredeyse bitiricilik kadar önemli bir değer.
2-)Konsantrasyon, Guiza Baroş kadar maça konsantre değil.
3-) Cesaret, Guiza ikili mücadeleden kaçıyor.
4-) İlk dokunuş, Guiza'nın ilk dokunuşu kötü olduğu için ceza sahasında topu alırken pozisyonunu kaybedebiliyor.

Redrum
25.Aralık.2010, 13:15
Baros çılgınlar gibi gol atıyor yahu. Finishing'e takılmayın, koyun forvete gol kralı oluyor zaten kesinlikle. Finishing'i düşük belki ama diğer özellikleri belki de hak ettiğinden fazla iyi, tam çözemedim ama mükemmel oynuyor.
2017 yılındayım, pace, acc, dribbling, finishing, first touch 18 olan forvetim var baros kadar gol atamıyor:D

richard castle
28.Aralık.2010, 21:25
Baros' un ' Ostrava' nın Kralı ' olarak anılmasının sebebini öğrenebilir miyim? Avrupa Şampiyonasında 5 golle gol kralı oldu, Türkiye Süper Liginde, sakat olmadığı zamanlarda en komple forvetlerden biri, süresine göre çok iyi bir gol sayısı yakaladı.
Dipnot vermem gerekirse, bir Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı ile farklı zamanlarda sohbet ettim, ikisi de aynı şeyi söyledi: ' Baros gibi bir adam lazım bize. '
Düşürülecek özelliği varsa da bence sadece natural fitness olabilir.

titates1
28.Aralık.2010, 23:51
Natural Fitness 5 civarına çekilebilir

licentia
30.Aralık.2010, 04:46
Baros' un ' Ostrava' nın Kralı ' olarak anılmasının sebebini öğrenebilir miyim? Avrupa Şampiyonasında 5 golle gol kralı oldu, Türkiye Süper Liginde, sakat olmadığı zamanlarda en komple forvetlerden biri, süresine göre çok iyi bir gol sayısı yakaladı.
Dipnot vermem gerekirse, bir Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı ile farklı zamanlarda sohbet ettim, ikisi de aynı şeyi söyledi: ' Baros gibi bir adam lazım bize. '
Düşürülecek özelliği varsa da bence sadece natural fitness olabilir.

Baros'un Banik Ostrava'da en cok gol attigi 2001-2002 sezonunda 11 golu var. Cek liginde boyle gol krali olduysa ne yazar? Ostrava'nin krali tabi adam oranin alt yapisindan yetismis Sampiyonlar Ligi'ni kazanmis, vs. Buradan da buyrun gorun ki o sezon gol krali Baros degil:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gambrinus_liga_2001-02

Cikardiginiz zayif argumanlarin bile arastirmasini yapmayarak iyicene kredibilite kaybediyorsunuz sadece.

Ayni seyleri her sene tekrar tekrar yazmaktan biktim hala bu zayif ve arastirmasi dahi yapilmamis argumanla gelicekseniz hic geri yazmayin bence cunku yazdiklarimi ya okumamisiniz ya da bir onceki mesajimda dedigim gibi isinize geldigince anlamak istemisiniz. Baros bu oyunda profili belkide en iyi yapilmis oyunculardan birisi. Oyunu oynayin ve tadini cikarin derim.

richard castle
30.Aralık.2010, 12:03
Baros'un Banik Ostrava'da en cok gol attigi 2001-2002 sezonunda 11 golu var. Cek liginde boyle gol krali olduysa ne yazar? Ostrava'nin krali tabi adam oranin alt yapisindan yetismis Sampiyonlar Ligi'ni kazanmis, vs. Buradan da buyrun gorun ki o sezon gol krali Baros degil:

Cikardiginiz zayif argumanlarin bile arastirmasini yapmayarak iyicene kredibilite kaybediyorsunuz sadece.

Ayni seyleri her sene tekrar tekrar yazmaktan biktim hala bu zayif ve arastirmasi dahi yapilmamis argumanla gelicekseniz hic geri yazmayin bence cunku yazdiklarimi ya okumamisiniz ya da bir onceki mesajimda dedigim gibi isinize geldigince anlamak istemisiniz. Baros bu oyunda profili belkide en iyi yapilmis oyunculardan birisi. Oyunu oynayin ve tadini cikarin derim.

Baros sadece oyunda değil, gerçekte de çok kaliteli bir forvet. Profilinde bana göre haksızlık yapılmış ve daha iyi oynaması gereken noktalar var. Bence Avrupa Şampiyonası Gol Kralı ve Liverpool isimleri bile argümanımı güçlendirmeye yetiyor.
Ben de size iyi oyunlar dilerim. Gerçekten Baros, Niang, Quaresma gibi gerçekteki özellikleri oyuna çok iyi yansıtılmış futbolcular var. Takımım Galatasaray ancak futbolu ve futbolu güzelleştirenlerin hepsini çok seviyorum.
İyi günler...

Ilhan
30.Aralık.2010, 14:14

Bireysel eleştrilerde bulunurken saygıyı kaybetmemeye özen gösterelim lütfen. Kimse ulu orta yerde başkasına bu şekilde davranış sergileyemez.

40 kişilik bir toplantı düşünün, bir şirkette veya başka bir yerde. Sizin gibi birisinin herkesin içinde sizin bilginizi, söylediklerinizi aşağıladığını düşünün. Herkesin bakışları üzerinize düşer. Utanırsınız.

Biraz empati yapmak gerekiyor arkadaşlar. Özelliğin 3 5 7 15 olmasından daha önemli bunlar.

crdsa
18.Şubat.2011, 22:11
Öncelikle, çalışmalarınıza saygı duyuyorum. İyi iş yapıyorsunuz. Teşekkürler.

Ama doğal olarak çok profilde tartışılabilecek şeyler olabiliyor. Ben de Baros'un bitiriciliğinin biraz daha yüksek olması gerektiğini düşünenlerdenim. Kale karşısında olduğunda bitirici vuruşlar yapıyor. Ankaragücü maçında mesela. İki tane güzel gol attı. Benzer bir vuruşu da yandan dışarı gitti.

Baros oyunda çılgınlar gibi gol atıyor denebilir tabii ki ama, oyunda yaptıkları gerçekle uyuşmuyor. Oyunda Baros boş pozisyon yakalıyor. Komik bir vuruş yapıyor, top yandan dışarı çıkıyor. Ayrıca top sürme olayı var, ona da sonraki paragrafta geleceğim.

Gol sayısına bakarsak kariyerlerimizde takımımıza getirip açık ara gol kralı yaptığımız futbolcular da oluyor. O daha çok takım yönetimi, daha doğrusu takımın nasıl oynadığıyla ilgili değil midir? Veya FM'nin kolay adam yıldızlaştırmasıyla.

Tuttuğumuz takımı savunacağımız bir yer olmadığı yönündeki uyarınızı gördüm. Amacım Baros'u yüceltmeye çalışmak değil yani. Hatta dribbling ile first touch fazla geldi bana. Hani bazen topu kontrol edemiyor ya, onun için first touch'ın yanında mental özelliklere mi bakmamız gerekiyor? First touch kalabilir, dribbling? Bu özelliklerle Baros, defansları çalımlayıp goller atabiliyor. Gerçekte en fazla yanındaki defansla mücadele ederek topunu sürer, şutunu çeker veya pasını atar. İlk geldiği zamanlarda bir Avrupa maçında sağda oynarken içeri doğru hızlı ve uzun top sürdü. Onun dışında pek hatırlamıyorum. Dribbling biraz düşse, first touch da düşebilir, finishing 15 olsa daha doğru olmaz mı? Düşük dribblinge Javier Hernandez'i örnek verebilirim mesela. O da Baros tarzında bir golcü. Onun dribbling 12(ilk versiyonda 11'di sanırım), finishing 16 yaptılar.

Bir de jumping olayı var. Başka bir konuda demiştiniz, jumping'i boy da etkiliyor. 184 cm boyundaki Baros için jumping 9 olması alttaki seviyelerden biri mi? Daha yüksek olması gerekmez mi? Yine Hernandez'den örnek vereceğim. 175 cm boyunda jumping-10. Evet iyi sıçrıyor. Hatta sigames forumunda daha da yükseltilebileceği isteği gelmiş. Boyu nedeniyle max 11 diyen çıkmış. Baros'un çok iyi sıçradığını söylemiyorum ama jumping-9 az gibi. 184 cm boyundaki herhangi bir futbolcu için jumping aralıklarınız nedir? 11 civarı yapılamaz mı? Aynı şekilde heading de düşük değil mi? Gelen ortalarda kötü kafa vuruşları mı yapıyor? Hernandez'in 16, Baros da en az 11 olabilir diye düşünüyorum.

Gerçekle oyun arasında yaptığım karşılaştırmaların bazılarını kısmen maç motorunun etkilediğinin farkındayım. Ama Javier Hernandez oyunda oldukça gerçekçi mesela.

crdsa
21.Mayıs.2011, 03:25
Buralara bakılıyor mu?

perpetua
22.Mayıs.2011, 14:46
Buralara bakılıyor mu?

Pek tabii bakiliyor ama cok gerekli olmadikca arastirmacilar yazi yazmiyor. Burasi daha cok sizlerin profiller hakkinda degisiklikler isterken bu degisiklikleri detayli bir sekilde yazmaniz icin yaratilmis bir bolum.

crdsa
18.Haziran.2011, 06:00
Burada yazılanlar hakkında düşüncelerinizi bekledim de. Baros'ta düşmeler olacak mı? Dediğim gibi dribbling ve first touch düşmeli.

perpetua
18.Haziran.2011, 12:32
Burada yazılanlar hakkında düşüncelerinizi bekledim de. Baros'ta düşmeler olacak mı? Dediğim gibi dribbling ve first touch düşmeli.

Dusuncelerimizi oyun ciktiginda verilen degerlerle gorebilirsiniz zaten. Burasi daha cok sizlerin dusuncelerini yazmaniz ve bizlerin de bu dusunceleri okuyarak kendi dusuncelerimizle birlestirip profili sekillendirmek icin.

Yukarida yazdiginiz mesaj gayet kapsamli ve emin olun gozardi edilmeyecektir.

Corpus
18.Haziran.2011, 17:44
Bence önümüzdeki sene profil oluşturulurken Aggression arttırılabilir ve professionalism düşürülebilir. Bu sene hakemlerle çok uğraşması , gördüğü kartlar ve maçlarda daha agresif olması buna neden olarak gösterilebilir.

perpetua
19.Haziran.2011, 11:01
Bence önümüzdeki sene profil oluşturulurken Aggression arttırılabilir ve professionalism düşürülebilir. Bu sene hakemlerle çok uğraşması , gördüğü kartlar ve maçlarda daha agresif olması buna neden olarak gösterilebilir.

Agresifligi topa agresiflik olarak dusunmek daha dogru olur.

Profesyonelligi de antrenmanlari ne kadar ciddiyetle yaptigi ve maclari ne kadar ciddiyetle oynadigi.

Redrum
19.Haziran.2011, 11:16
Keşke arkadaşa tatmin edici bir cevap verseydiniz o halde. (:
Sanırım olması gereken şey "Dirtiness".

perpetua
19.Haziran.2011, 13:25
Keşke arkadaşa tatmin edici bir cevap verseydiniz o halde. (:
Sanırım olması gereken şey "Dirtiness".

Dirtiness (yuksekse rakibe sertlik yapar), temperament (dusukse sinirlere hakim olamaz) ve sportsmanship (dusukse sportmenlik disi hareket yapar, kendisini yere atma, zaman gecirme, rakibe tukurme vs.). Hatta daha da ileriye gidersek argues with officials PPM'si.

Corpus
19.Haziran.2011, 17:04
argues with officials PPM'si.

Bu Baros'ta var mı bilmiyorum ama yoksa eklenmesi uygun olabilir.

ForCimbom
19.Haziran.2011, 21:48

ostrava'nın maradona'sı diye biliyordum ben onu da neyse.

11 golü sezonun ilk devresinde attıktan sonra devre arasında liverpool'a gitti.

hata olmasın diye yazıyorum.

crdsa
22.Ağustos.2011, 18:03
Dusuncelerimizi oyun ciktiginda verilen degerlerle gorebilirsiniz zaten. Burasi daha cok sizlerin dusuncelerini yazmaniz ve bizlerin de bu dusunceleri okuyarak kendi dusuncelerimizle birlestirip profili sekillendirmek icin.

Yukarida yazdiginiz mesaj gayet kapsamli ve emin olun gozardi edilmeyecektir.

Tamam. Çok teşekkürler. Cevap gelmeyince dikkate alınmıyor gibi geliyordu. Umarım doğru düzenlemeler yapılır. Yanlış değerler can sıkıyor. Baros üç kişiyi çalımlayıp gol atınca kayıtlı oyunumdan soğuyorum. Dribbling ve first touch düşürülüp jumping ve headingde biraz artış olursa çok güzel olacak.

Tatanga17
22.Ağustos.2011, 20:04
Tamam. Çok teşekkürler. Cevap gelmeyince dikkate alınmıyor gibi geliyordu. Umarım doğru düzenlemeler yapılır. Yanlış değerler can sıkıyor. Baros üç kişiyi çalımlayıp gol atınca kayıtlı oyunumdan soğuyorum. Dribbling ve first touch düşürülüp jumping ve headingde biraz artış olursa çok güzel olacak.

İlk dokunuş gayet yerinde bence. Baros'un ilk dokunuşları iyi

crdsa
24.Ağustos.2011, 21:03
İlk dokunuş gayet yerinde bence. Baros'un ilk dokunuşları iyi

Hiç iyi değil. Ayağıyla kontrol edemeyip rakibe kaptırdığı çok top oluyor. Baros'un en önemli eksiği. 13'ten fazla olmamalı kesinlikle. Bence 12 uygun.

canavar77
24.Ağustos.2011, 21:34
Baros bence oyunda gerçekten yerinde olmuş.