PDA

View Full Version : FM 2011 ile birlikte Guiza'daki akil almaz dusus :)

TeNaciOUS MidFieLdeR
05.Kasım.2010, 20:32
http://www.yukleresim.com/images/80380066761081422974.jpg

FM 2011 i almamla birlikte ilk baktigim isimlerden biri oldu Guiza. FM 2009 ile Fm 2011 deki 2 yillik degisimini gosteren bi kiyas yaptim. Bu iki sene icindeki degisim dikkate deger. Oyuncu degerindeki dusus de cok trajik olmus. Fenerbahce acisindan cok buyuk bir zarar olusturdugunu rahatlikla gorebiliyoruz.

BaGa TaRKaN
05.Kasım.2010, 21:03
Soğukkanlılığı Aksine Artmış:D Tamamen Yanlış Karar:zuhaha

farfarforfor
05.Kasım.2010, 21:11
Oyuna koymasalarmış daha iyimiş :)

RasAnt
05.Kasım.2010, 21:49
Oyuna koymasalarmış daha iyimiş :)

Aynen bunu yazacaktım :D

omrcanjc
06.Kasım.2010, 22:18
ne beklenirdiki

ciomania21
06.Kasım.2010, 22:24
çok bile :D

vuque
07.Kasım.2010, 01:30
O soğuk kanlılık son patch'le düşürülmüş hali 2009'da sanırım.2009 ilk yama halini bulabilirseniz onunla karşılaştırın bence.hatırladığım kadarıyla soğukkanlılığı daha yüksekti :)

gorkem35
07.Kasım.2010, 02:16
evet evet 2009 ilk çıktığı zaman guiza hatta gol kralı falan oluyordu fenaydı çok ama şimdiki hali içler acısı ya. aslında acıyorum adamada çabalıyoda ama yapamıyo

Börk
07.Kasım.2010, 02:31
E siz yükseliş mi bekliyordunuz ki ? Hala fazla olduğunu düşünüyorum ben Güiza'nın.

Zekirdek
07.Kasım.2010, 11:03
evet evet 2009 ilk çıktığı zaman guiza hatta gol kralı falan oluyordu fenaydı çok ama şimdiki hali içler acısı ya. aslında acıyorum adamada çabalıyoda ama yapamıyo

FM 2010'un 10.3 patchinde açık ara farkla Güiza'yı kral yapıyordum.

Flawless Victory
07.Kasım.2010, 11:07
Bir sezon sonra Bank Asya'ya falan transfer olur herhalde.

Zekirdek
07.Kasım.2010, 11:17

Kontratı kabul etmez fazla para ister. Yoksa profil Bank Asya'lık. Ama 8 aylık sakatlığı olduğunu unutmayalım. O kadar süre sakatlanınca herkesin profili ciddi şekilde düşüyordu. Azda olsa toparlar şans verilirse.

ciomania21
07.Kasım.2010, 12:10
devre arası türkiye kupası maçlarına yetişiyor, zaten yarım sezon oynatıp makul bi fiyata satılabilir 5-6 milyon mesela geçen sene hep valencia alıyordu bu senede onlara güveniyorum :D hazır villa-silva gitmişken

eng1n
07.Kasım.2010, 13:34

yok kontratı kabul etmez ben demoda Hercules'e almaya çalıştım çok maaş istedi klübün bütçesi yetmedi :D

Lim10
07.Kasım.2010, 16:22
SS'sini almamakla çok büyük bir hata yaptım.Fm 09'da ilk sezon sonunda Güiza'yı listeye koymuş ve önermiştim.Birçok klüpten teklif geldi, her seferinde Negotiate yaptım ve istediğim fiyata çıktıklarında reddettim.Daha sorna biraz daha yüksek fiyata yeniden önerdim.En son Madrid ve MAnu'dan gelen 50M$ nakit teklifler karşısında her ikisinide kabul ettim ve Güiza'yı Madrid'e gitmişti.50M$, şaka gibi:)

ciomania21
07.Kasım.2010, 17:55
SS'sini almamakla çok büyük bir hata yaptım.Fm 09'da ilk sezon sonunda Güiza'yı listeye koymuş ve önermiştim.Birçok klüpten teklif geldi, her seferinde Negotiate yaptım ve istediğim fiyata çıktıklarında reddettim.Daha sorna biraz daha yüksek fiyata yeniden önerdim.En son Madrid ve MAnu'dan gelen 50M$ nakit teklifler karşısında her ikisinide kabul ettim ve Güiza'yı Madrid'e gitmişti.50M$, şaka gibi:)

yüzyılın golü olmuş madrid'e :D

C h A o S
07.Kasım.2010, 17:57
Hala bitiriciliği 16 inanılır gibi değil.Bu adama 16 bitiricilik vermek bana göre fazla hayal perestçilik.

King_91
07.Kasım.2010, 18:17
Hala bitiriciliği 16 inanılır gibi değil.Bu adama 16 bitiricilik vermek bana göre fazla hayal perestçilik.

her şey bitiricilik mi ? adamın karar verme 10a düşmüş baskı kaldırma düşmüş vs. vs. kaldı ki hala güzel bi vuruşla kalecilerin kıpırdayamayacağı yerlere gol atabiliyor ..

Addolorato
07.Kasım.2010, 18:29
Daniel Güiza'yı neden bu kadar küçümsüyorsunuz anlamıyorum. Yok Bank Asya'ya gidermiş falan. Açın Gaziantep'e attığı golü izleyin yada Beşiktaş'a attığı. Bu adam ne kadar zor durumda kimsenin umrunda değil tabi. Sevgilisi terk etmiş dalga konusu olmuş moralman çökmüş bir adam birde üstüne sakatlandı. İnşallah sakatlıktan döndükten sonra forma şansı bulurda utandırır sizi. Sanki 2 sezonda 5-10 gol atmış bu adam. 35 gole yakın gol attı.

SAİT71
07.Kasım.2010, 18:29
Siz arabanın jantlarına bakıp bu arabaya bu jant olurmu diyorsunuz fakat arabanın içinde motoru bitmiş oraya bakmıyorsunuz. Bitiricilik 20 olsa ne yazar değerlere baksana..

C h A o S
07.Kasım.2010, 19:19
Daniel Güiza'yı neden bu kadar küçümsüyorsunuz anlamıyorum. Yok Bank Asya'ya gidermiş falan. Açın Gaziantep'e attığı golü izleyin yada Beşiktaş'a attığı. Bu adam ne kadar zor durumda kimsenin umrunda değil tabi. Sevgilisi terk etmiş dalga konusu olmuş moralman çökmüş bir adam birde üstüne sakatlandı. İnşallah sakatlıktan döndükten sonra forma şansı bulurda utandırır sizi. Sanki 2 sezonda 5-10 gol atmış bu adam. 35 gole yakın gol attı.

İyide adamın attığı toplam gol sayısına göre mi değer veriliyor.Son 2 sezonda izlediğim Güiza'ya göre 16 bitiricilik çok fazla.Diğer değerlere bir şey demiyorum.Sadece bitiricilik üzerinden değerlendirmek gerekirse bana göre 12-13 anca eder bitiriciliği.16 etcek kadar bitirici bir adam değil kesinlikle...

vuque
07.Kasım.2010, 20:09
Öncelikle bu objektif yorumun için teşekkür ediyorum ve bende kesinlikle senin gibi düşünüyorum.Güiza bana göre çok kaliteli oyuncu!Sadece şanssızlıklar peşini bırakmadı...

remzi1242
07.Kasım.2010, 20:15
vuque
objektif değil tamamen fbli olarak duygusal bi yorum arkdaşın yazdığı

arkdaş iki gol yazmış onu izleyin diyor

herkezin ortak görüşü bitiricilik 16 olması çok saçma 12 yada 13 olmalıydı

eng1n
07.Kasım.2010, 21:14
vuque

O Arkadaş dediğin Addolorato oluyor herhalde imzasına baksaydın Galatasaray'lı olduğunu anlardın.

Zekirdek
07.Kasım.2010, 21:20
Ah be bu adamın yaşadıklarını yaşamak kolay şey değil. Çok sevdiği sevgilisinden ayrılıyor. 2 kez evlenip boşanmış. Geçen sezon bazı zamanlar 1 günlüğüne ülkesine dönüyordu boşanma davaları için. Üstünde 100 yılın baskısı var. Gol kaçırıyor daha çok baskı gol kaçırıyor daha çok baskı. Adam da yetenek var ama yansıtamıyorlar. Yani bu adam gol kralı olmadan öncede Finishing'i 18'di bu oyunda. En azından ben öyle hatırlıyorum FM 2006'da.

TeNaciOUS MidFieLdeR
07.Kasım.2010, 21:42
Acikcasi turk gozlemciler ile ispanyol gozlemcilerin degerlendirmesi arasindaki fark ortaya cikmis gibi. Bi futbolcu mental yonden bu kadar dusus gosteremez. Bizimkiler cok acimasiz davranmislar bence.

Addolorato
07.Kasım.2010, 21:51
İyide adamın attığı toplam gol sayısına göre mi değer veriliyor.Son 2 sezonda izlediğim Güiza'ya göre 16 bitiricilik çok fazla.Diğer değerlere bir şey demiyorum.Sadece bitiricilik üzerinden değerlendirmek gerekirse bana göre 12-13 anca eder bitiriciliği.16 etcek kadar bitirici bir adam değil kesinlikle...

Ben finishing 16 olsun demiyorum. Sadece bu adama bu kadar yüklenmenizi anlamıyorum. Finishing 16 olabilir çünkü gol atması için gereken diğer yan özellikler zaten yerlerde sürünüyor. Eğer Güiza'nın finishing'ini 12-13 yaparsanız bu oyunda rezalet bir forvet olur. Bu seferde hiç gol atamaz. Daniel Güiza dediğimiz adam her sene ortalama 20 gol civarı atıyor.

vuque

Ben Galatasaraylıyım. O iki gol aklıma gelen ilk iki goldü. Ayrıca dediğin gibi yeteneksiz bir adam o golleride atamaz.

bommel
08.Kasım.2010, 11:16
guizayı fm10'da Arsenal'e 35M Euro gibi bir fiyata satmıştım umarım bu sezon 3,5m euro ya alıcı bulabilirim :)

MAGARA_MAN
09.Kasım.2010, 17:25
ben de Guiza hakkındaki olumlu görüşlere katılıyorum. O'nun yaşadıklarını yaşamak gerçekten zor. Tabi şu da var öyle goller kaçırdı ki hani bu da mı kaçar be dedirtti. Yine de taraftarımızın Guiza'yı kollayacağına eminim

metinoktay
09.Kasım.2010, 17:41
Adriano da Güiza gibi mental olarak düşüş göstermişti geçen seride. Ruhen, psikoloijk olarak çöküş yaşayan oyuncularda oyun içinde mental düşüşler yapılması normal. Tekrar çıkışa geçtiğinde ki olursa tabi bu mental öğeler artırılır. Teknik özellikler genelde sabittir. Bitiriciliğin 16 olması ve mental yapısının düşmesi gayet normal Güiza durumunda. Zaten soğukkanlılığı düşük olan oyuncu oldukça gol kaçırır. Ayrıca teknik direktörün yapısıyla da alakalı bir durum, Daum da Anelka'yı yedek bırakıp Nobre'yi oynattı çoğu maçta, şampiyonluğu kaçırdığı maçta bile... Bu Anelka'nın kötü olmasından kaynaklanmamıştı, ancak Güiza hem tek forvet oynadı, hem dalga geçildi, hem sağlık sorunları, hem de özel sorunları adamı mahvetti, bu da mental yapıya vurdu oyunda. Gayet normal bir durum Güiza'nın oyundaki durumu.