PDA

View Full Version : Emre Çolak

Jhemre
05.Kasım.2010, 20:58
http://www.ressim.net/6/upload/38b7a5cd.jpg

Strength'ini çok düşük buluyorum, sanırım geçen oyunlarda da böyleydi. En azından 4-5 olmalı bence.

Ahmet Göktaş
06.Kasım.2010, 22:21
Evet güçsüz falan gerçekte bu çocuk ama 1 vermekte biraz abartılı değil mi ? Yani gerçekte Emre'nin gücü gelişebilir daha çok genç , 1 sezon üstüne düşülse adam gibi çok güçlü bir oyuncu olabilir ama oyunda bu imkan verilmemiş Emre'ye , en azından 4 falan olsa ileride 7-8 e yükselse mevkisi için yeterli olabilirdi.

Han12
06.Kasım.2010, 22:46
adam direk premier lige serie a ya da la ligaya gidiyor gene de beğenmiyorsunuz ya :)

bnmv
06.Kasım.2010, 22:51
Emre Çolak'ın work rate'inin 11 olmasını fazla buldum.Bence emre 11 değerini haketmiyor..8-9 civarına çekilmeli.Çok mücadele eden bir oyuncu değil..Strength konusuna gelince ise 2-3 ten fazlası verilmez Emre'ye..En güçsüz oyunculardan biri..

licentia
07.Kasım.2010, 22:08
Emre hakkinda yorum yapanlar kac kere ve hanig platformlarda izlediler Emre'yi? Emre'nin fiziksel gucu 1 olmasi su asamada cok yanlis degil zira 4-5 olsa daha sik oynardi A takim'da. Zaten oyunda gelisimini takip ederseniz iyi bir antreman programi ile bir kac senede 7-8'e bile cikabiliyor zaten ki Emre'nin su asamada bundan daha iyi olucagina dair bir kanit yok. Zihinsel ozellikler icin de cok aceleci davranmamak lazim A takim seviyesinde oldukca heycanli oldugu ve daha henuz o fizikle nasil oynucagini kavrayamadigi icin baska seviyelerdeki performansini gosterebilmis degil.

TeNaciOUS MidFieLdeR
07.Kasım.2010, 22:12
Gucu 1 olan 19 yasinda baska biri var mi datada :n:
Ne olursa olsun 1 rakami cok dusuk ve komiktir bence. 13 yasinda bi cocuk degil ki bu :D:D

licentia
07.Kasım.2010, 22:18
Ne olursa olsun 1 rakami cok dusuk ve komiktir bence. 13 yasinda bi cocuk degil ki bu :D:D

Olaya yanlis acidan bakiyorsunuz... O bir dunya genelinde profesyonel futbolcular arasinda veriliyor 13 yasindaki oyuncular o kritere giremez... Yani 20 dunya genelinde en iyi ise 1'de en kotusu ve Emre gerckten bu kadar kotu bir fizige sahip. Simdi belki 2 alabilir ama 1-2 arasinda cok buyuk fark yok. Yani gecen seneden beri fizikisel olarak ciddi bir gelisme yok Emre'de. Mesela River Plate'li Diego Buonanotte'nin de bir aralar 1'di belki hala oyledir.

izmer96
07.Kasım.2010, 22:35
Bugunku TS - GS macini izleyenler gormustur , orta sahada bir pozisyonda arkasindan ya egemen yada selcukdu hatirlamiyorum ustune yuklendi ve yikilmadi Emre , 1 cok komik bir rakam , 4-5 normaldir ama 1 nedir yani

licentia
07.Kasım.2010, 22:42
Yikilmamis olmasi guc degil denge ile alakali. Emre guc icin maksimum 2-3 alir 4-5 cok fazla su an onun icin...

bnmv
08.Kasım.2010, 17:59
Emre hakkinda yorum yapanlar kac kere ve hanig platformlarda izlediler Emre'yi? Emre'nin fiziksel gucu 1 olmasi su asamada cok yanlis degil zira 4-5 olsa daha sik oynardi A takim'da. Zaten oyunda gelisimini takip ederseniz iyi bir antreman programi ile bir kac senede 7-8'e bile cikabiliyor zaten ki Emre'nin su asamada bundan daha iyi olucagina dair bir kanit yok. Zihinsel ozellikler icin de cok aceleci davranmamak lazim A takim seviyesinde oldukca heycanli oldugu ve daha henuz o fizikle nasil oynucagini kavrayamadigi icin baska seviyelerdeki performansini gosterebilmis degil.
kardeşim benim paf takımlarına u17lere özel merakımdan dolayı emreyi berkini semihi falan çok izledim ve emre çolak work rate 11 i haketmiyordu:)

DenizlispoR
08.Kasım.2010, 18:00
Ali Helvacı :n:.

tearkan
09.Kasım.2010, 19:31
Dribbling, crossing, first touch, passing gibi özellikleri zaten ortalamanın bir hayli üzerinde. Fiziksel özelliklerinin de iyileştirilmesi halinde biraz daha zorlasan wonderkid'e bağlayacak hale gelir Emre ki bu potansiyeli henüz gösterebilmiş değil. Şu haliyle bile oyunun başında direk Fransa, İngiltere, İspanya'ya vs. transfer oluyor.

Sahi, bir Aydın Yılmaz vardı. Nooldu?

Zekirdek
09.Kasım.2010, 19:34
@tearkan

Aydın Galatasaray'da dolanıyor. Sanırım 87 jenerasyonundan Galatasaray'da kalmayı tek başarabilmiş futbolcu.

brknesta
09.Kasım.2010, 19:35
1 abartılı ama 2 :D en normalı olurdu

vego
09.Kasım.2010, 20:29
oyunda 4-5 ay ilerledim güç 2 oldu zaten:)

licentia
10.Kasım.2010, 22:34
Dribbling, crossing, first touch, passing gibi özellikleri zaten ortalamanın bir hayli üzerinde. Fiziksel özelliklerinin de iyileştirilmesi halinde biraz daha zorlasan wonderkid'e bağlayacak hale gelir Emre ki bu potansiyeli henüz gösterebilmiş değil. Şu haliyle bile oyunun başında direk Fransa, İngiltere, İspanya'ya vs. transfer oluyor.

Sahi, bir Aydın Yılmaz vardı. Nooldu?

Bir oyuncuyu dogru duzgun izlemeden yorum neden yapilir anlamak guc... Emre Colak'in fiziksel zaaflari olmasa wonderkid olurdu zaten bunu Turkiye'deki genc oyunculari takip eden en fanatik Fenerbahce'li bile soyler... Emre Colak'in basit tanimi odur muthis teknik kabiliyeti (duran toplar, flair, vs.) yasina gore muthis iyi saha ici vizyonu ama bu ozelliklerinin yuksekligi kadar zayif bir fizigi (yani dunya capinda yuksek teknik ve dunya capinda rezalet fizik)... 19 yasinda olmasina ragmen Umit Milli Takim'in (U-21) oyun kurucusundan bahsediyoruz. Aydin ile Emre Colak'i kiyaslamak cok sacma Emre'nin tek yapmasi gereken fizigini gelistirip tecruber kazanmak yoksa istemese de Turkiye'de onemli bir oyuncu olur.

BleedingMoon
10.Kasım.2010, 23:34
walcott'un uyguladığı antrenman programını uygulamalı.

EL-Hadji
11.Kasım.2010, 09:04
Olaya yanlis acidan bakiyorsunuz... O bir dunya genelinde profesyonel futbolcular arasinda veriliyor 13 yasindaki oyuncular o kritere giremez... Yani 20 dunya genelinde en iyi ise 1'de en kotusu ve Emre gerckten bu kadar kotu bir fizige sahip. Simdi belki 2 alabilir ama 1-2 arasinda cok buyuk fark yok. Yani gecen seneden beri fizikisel olarak ciddi bir gelisme yok Emre'de. Mesela River Plate'li Diego Buonanotte'nin de bir aralar 1'di belki hala oyledir.

Yikilmamis olmasi guc degil denge ile alakali. Emre guc icin maksimum 2-3 alir 4-5 cok fazla su an onun icin...

Tebrik ediyorum. Bilgi dolu, çok güzel açıklamalar.

Teşekkürler.

brknesta
11.Kasım.2010, 10:34
3,5 arası bısı olmalıydı dunku denızlı macında ıyıydı ;)

sentugo
11.Kasım.2010, 10:41
ama Denizli süper ligte değil, Bank Asya'da oynayan bir ekibe göre tabi ki iyi olur.. Ama bende 1'i hiç bir oyuncunun hak ettiğini düşünmüyorum. Maç oynayabiliyorsa 1 olmamalı.

bnmv
11.Kasım.2010, 19:57
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=1870569#post1870569
Şu çocuğun bile 3'se Emre Çolak'a düşük verilmiş demektir bence..

izmer96
11.Kasım.2010, 21:24
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=1870569#post1870569
Şu çocuğun bile 3'se Emre Çolak'a düşük verilmiş demektir bence..

hayir simdi senin bilmedigin birsey var diger tum liglerdeki arastirmacilar sisiriyor , tsi arastirmacilari en dogru olan puani veriyor

Flawless Victory
11.Kasım.2010, 21:40
ML oynatıyorum, hiçbir mevki antrenmanı yaptırmamama rağmen harika oynuyor. Üstelik sezonun ilk yarısında 3 frikik golü var. Bence Türkiye Ligi için iyi bir oyuncu. Özellikleri de doğru gibi geliyor bana.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
11.Kasım.2010, 22:47
Tamam Emre Çolak güçsüz bir oyuncu ama 1 hakikatende çok çok düşük kalmış.

S4mp1y0N
12.Kasım.2010, 00:09
profesyonel hiç bir oyuncunun gücü 1 olamaz bence..
boyu 1.50 olsa da farketmez.
paf takımdaki oyunculara verilir bişey diyemem.
ama a takımdaki bir oyuncunun gücünün 1 olması skandal...
emre bir kaç sezondur sezon öncesi kamplara da katılıyor.
sırf o kamplarda yaptığı antrenman bile gücünü en az 3 seviyesine çıkarmasına yeter...

vedat1987
12.Kasım.2010, 00:39
Bu sezonluk böyle olsun nasıl olsa Emre göstereceği performansla bu özelliklerin artmasını sağlayacaktır.Yalnız ben Messının ilk zamanlarına benzetiyorum fiziksel olarak.Oda ilk görev aldığında sahada komik biçimde güçsüz ve küçük görünüyordu.Aynı şekilde Arda Turanda ilk görev almaya başladığında çok zayıf diye nitelendi ama bunlar Emre oynadıkça değişecektir.Yalnız ben yinede profesyonel bir futbolcuya o özelliği ne kadar kötü olursa olsun 1 notunun verilmesini ilginç buldum.

licentia
12.Kasım.2010, 06:38
O zaman SI'e soyleyelim oyundan 1 puanini cikarsinlar 2-20 arasinda verilsin... O 1 normal insanlar arasinda degil profesyonel futbolcular arasinda veriliyor neden israrla bu bilgiyi es gecmek istiyorsunuz? Bilmiyor olmaniz sorun degil ama etrafi okuyup ogrenmemeniz icin sizi engeleyen birsey yok...

Benim su an gordugun Emre guz icin belki 2-3 ve denge icin de belki 8-9 alabilir ama buna emin olmak icin bu seviyede daha sik izlemek lazim zira A2 ligi bu tur konularda cok yaniltici olabiliyor. Aceleci olup hata yapilicagina temkinli olmanin kimseye zarari yok. Emre A takimda daha sik forma sansi buldukca her turlu ozelligi hakkinda daha saglikli kararlar verilicektir.

DenizlispoR
12.Kasım.2010, 07:24
Bu arada Emre Çolak gücünü 1 alınca profesyonel futbolcudur alamaz deniyor fakat kaç seridir Ali Helvacı'nın gücü 1.

licentia
12.Kasım.2010, 21:20
Bu arada Emre Çolak gücünü 1 alınca profesyonel futbolcudur alamaz deniyor fakat kaç seridir Ali Helvacı'nın gücü 1.

Tamam da Emre'de kac versiyondur gucu 1 aradaki fark insanlarin bunu daha yeni fark etmis olmalari tabi daha once Emre A takim'da pek oynamadigi icin dikkat etmiyorlardi. Ali Helvaci'da Galatasaray ayarinda bir takim'da yavas yavas forma yuzu bulmaya baslamis olsa ayni sikayetler onun icin de yazilirdi hic merak etmeyin.

perpetua
13.Kasım.2010, 00:52
Emre zaten 1'i 0.5'den kanaat ile aliyor. :D

Izleyin, keyfini cikartin. Sezon sonunda nerede olduguna bakariz. O zamana kadar cok daha fazla da izlemis oluruz zaten.

DenizlispoR
13.Kasım.2010, 09:16
Tamam da Emre'de kac versiyondur gucu 1 aradaki fark insanlarin bunu daha yeni fark etmis olmalari tabi daha once Emre A takim'da pek oynamadigi icin dikkat etmiyorlardi. Ali Helvaci'da Galatasaray ayarinda bir takim'da yavas yavas forma yuzu bulmaya baslamis olsa ayni sikayetler onun icin de yazilirdi hic merak etmeyin.
Ali Helvacı GS ayarında bir takımla oynamasa da biz kaç seridir şikayet ediyoruz zaten güç 1 olamaz diye , zaten perpetua noktayı koymuş aşağıda .

metinoktay
13.Kasım.2010, 15:03
ali helvacıyı zaten gözlemleyerek ve gözlemlerimizi ileterek 1den 5e çıkarttık, emre de 1den oyun ilerledikçe oyun 8-9lara çıkıyor. ha belki 1 acımasız gibi, denge ile bunu orantılıyor, ancak ben de en az 3-4 olmalıydı diye düşünüyorum.

Archnia
13.Kasım.2010, 16:16
Bence normal gibi en fazla 2 olabilirdi o zamanda birşey değişiceğini sanmıyorum zaten 1 yıl sonunda 5-6 olur doğru antremanla emrenin gücü.Birde Emrenin gücünün o kadar düşük olmasının nedeni fiziğinin ufak olması.Bazı insanlar vardır 15 yaşında kemik yapıları gelişir rambo gibi görünürler.Bazı insanlar vardır 20 yaşına gelir kemik yapısı yeni yeni gelişiyordur zannedersin 15 yaşında.Emre ufak kesime dahil.O yüzden bence Emrenin gücü düşük.Emrenin daha fiziksel özellikleri gelişicektir.Salın zamana gitsin sezon sonunda hatırlarız bu mesajları :)

tearkan
13.Kasım.2010, 18:21
Bir oyuncuyu dogru duzgun izlemeden yorum neden yapilir anlamak guc... Emre Colak'in fiziksel zaaflari olmasa wonderkid olurdu zaten bunu Turkiye'deki genc oyunculari takip eden en fanatik Fenerbahce'li bile soyler... Emre Colak'in basit tanimi odur muthis teknik kabiliyeti (duran toplar, flair, vs.) yasina gore muthis iyi saha ici vizyonu ama bu ozelliklerinin yuksekligi kadar zayif bir fizigi (yani dunya capinda yuksek teknik ve dunya capinda rezalet fizik)... 19 yasinda olmasina ragmen Umit Milli Takim'in (U-21) oyun kurucusundan bahsediyoruz. Aydin ile Emre Colak'i kiyaslamak cok sacma Emre'nin tek yapmasi gereken fizigini gelistirip tecruber kazanmak yoksa istemese de Turkiye'de onemli bir oyuncu olur.

yazılanı okuyup anlamadan neden alıntı yapılır bunu da anlamak güç. o potansiyeli henüz gösteremedi yazmışım. o potansiyel yok yazmamışım bilmem farkında mısın? gerçi farkında olsan bu yorumu yapmazdın sanırım.

aydınla da kıyaslama yapmadım. çok değil, daha geçen sene aydın'ın özellikleri konusunda çok tartışma dönmüştü burada ve sonuç ortada. emre'nin potansiyeli olduğu doğru; fakat fiziksel bir gelişim göstermeden, oynadığı mevkiyi de düşünecek olursak o potansiyelini sahaya yansıtamaz. senin deyiminle Türkiye'de önemli bir oyuncu olamaz bence. futbollarını kıyaslamadım yani. ayrıca kıyaslamış dahi olsam bunun saçmalığına karar verecek olan sen değilsin.

richard castle
16.Aralık.2010, 19:34
Bende Juventus ve Marsilya istiyor sürekli. Demek ki kumaş var. Juventus' a gidince Chiellini ' Emre parlamaya hazır ' diye açıklama yaptı. :)

sentugo
16.Aralık.2010, 21:55
Bende Juventus ve Marsilya istiyor sürekli. Demek ki kumaş var. Juventus' a gidince Chiellini ' Emre parlamaya hazır ' diye açıklama yaptı. :)

Sonra ne oluyor, hiç oynatmadan sürekli kiralayıp kiralayıp zararına satıyorlar..

Bende de Roma İsmail Odabaşı'yı aldı.. Ne oldu..

Bu oyunda bulunan minik bir hata..

Little General
09.Ocak.2011, 15:28
Emre güç antremanı yapıyormuş.Hannover maçında ayakları inanılmaz seriydi.Göz önüne alırsanız sevinirim.

sentugo
09.Ocak.2011, 20:10
Emra Çolak'a eğer güç antremanı yaptıtırsanız, maximum 9 a yükseliyor.. Ama açıkçası performansını etkilemiyor bu durum gayet başarılı son yamada.. Değişti mi bilmiyorum tabi..

Prowler84
11.Mayıs.2011, 13:00
Bugunku TS - GS macini izleyenler gormustur , orta sahada bir pozisyonda arkasindan ya egemen yada selcukdu hatirlamiyorum ustune yuklendi ve yikilmadi Emre , 1 cok komik bir rakam , 4-5 normaldir ama 1 nedir yani

yıkılmamanın güçle bir alakası yok.tamamiyle "balance" yani denge unsurudur. Ayrıca 1'e bu kadar isyan edilmesinini garip buluyorum.Tamam bu sezon için 2 verilebilir belki taş çatlasın 3 olsun ama 4 olmaz,olamaz!!

William Rookwood
26.Haziran.2011, 02:40
Emre Çolak mükemmel bir oyuncu oyunda. Stregth çalıştırarak gücünüde artırabilirsiniz sorun değil. Berkin Arslan'ın durumu daha da vahim hiç gelişmiyor. Nerede o 2010'da ki Berkin.. Messiden bile iyiydi.

grkm33
26.Haziran.2011, 03:06
yıkılmamanın güçle bir alakası yok.tamamiyle "balance" yani denge unsurudur. Ayrıca 1'e bu kadar isyan edilmesinini garip buluyorum.Tamam bu sezon için 2 verilebilir belki taş çatlasın 3 olsun ama 4 olmaz,olamaz!!

Yıkılmamanın güçle alakası yokmu yapma Allah aşkına.

William Rookwood
26.Haziran.2011, 03:07
Fizik gücü işte. Emre ufak tefek biri ama gelişmeyecek bir oyuncu değil. Gider Fitness salonunda ağırlık çalışır sporcu gıdaları içer Hulk gibi bir adam olur

chuckTR
27.Haziran.2011, 15:48
Gücü gerçekten çok düşük yapmışlar Emre birkaç maçta denk geldi ikili mücadelelerde çoğu zaman ayakta kalmayı başardı. gücü bi 5-6 olması lazım.

mkkadi
28.Haziran.2011, 11:39
Güçle dengeyi karıştırmayalım arkadaşlar. 2li mücadelerde ayakta kalması denge(balance) ile alakalı bir durum.

fbdevil190737
28.Haziran.2011, 12:06
Emre baya da çabuk bir futbolcu izlediğim kadarıyla , hız 12 , hızlanma 14-15 , çeviklik 15 verilebilir yeni sezon için

Revolution
28.Haziran.2011, 12:59
Emre'nin gücü asla 5-6'lara çıkmamalı oyun başlangıcında. 1 belki abartı ama olsa olsa 2 olur 3 olur yani.

Sirius Black
28.Haziran.2011, 15:38
A takımda şans bulmaya başladı, hız konusunda filan artışlar olabilir. Fakat ilk aklıma gelen CA'da 3-5 puan artış, PA'da 7-9 puan azalış lazım. Artık 20 yaşına geliyor Emre gelişiminin hızlanacağını düşünmüyorum.

Prowler84
30.Haziran.2011, 14:19
Yıkılmamanın güçle alakası yokmu yapma Allah aşkına.

Güç ile Denge arasındaki farkı biraz daha iyi irdelemen gerekli.

RasAnt
30.Temmuz.2011, 20:55
http://www.yukleresim.com/images/26840868649666044498.jpg

Loyalty de 16 adamın ayrılmaz bu Gs den ya süper oyun kurucu olur bu adamdan sene sonunda almaya çalışıcam gelirmi ki Antalyaya :)

Yorumlara bakıormda gücü az olmuş deniyor,gücü olmasa ne yazar her yıl en az 15 asist yapar bu profil iyi gelişiyor bence.

Jaswege
30.Temmuz.2011, 21:24
Orta sahanın ortasında oyun kurucu olmaz. Top Kapma'sı düşük fakat AMC de çok yönlü olarak oyun kurucu olabilir.

RasAnt
31.Temmuz.2011, 03:37
Orta sahanın ortasında advanced playmaker attack olarak dene bi nasıl iş yapar görürsün kardeş.Alex,İbrahim Akın,İlkay Gündoğan bunların top kapma özelliği az ama senede en az 15 asistleri vardı benim oynattığım takımlarda Emrede aynı şekilde rahat oynar