PDA

View Full Version : Rodrigo Tabata

mertayasava
06.Kasım.2010, 00:22
http://www.ressim.net/6/upload/6081e520.jpg

İzlediğimiz Tabata'ya 9 work rate verilmesi biraz abes olmamış mı acaba ? Sürekli koşan,top kapmaya çalışan,hatta bir çok maçta takımın en çok koşan oyuncusu oldu.

Corpus
06.Kasım.2010, 01:41
geçen seneki verilere bakılarak yapıldığı için normal bence bu profil:)

bnmv
06.Kasım.2010, 22:01
Ben de mertayasava (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=17348) kardeşime katılıyorum.Özellikle beşiktaş'a geldikten sonra kendini göstermek için çok çalışıyor.14-15 olmasa da en azından 10-11 değerini hakediyor.Schuster de onu biraz mc'ye doğru kaydırmaya başladı sanki..

Ahmet Göktaş
06.Kasım.2010, 22:16
Long shot'un düşürülmesi gerekiyor bence 12 uygun olabilir. 2 sezondur tek uzun şutunu görmedim sağlam.Onun dışında iyi profil.

S4mp1y0N
12.Kasım.2010, 00:26
Long shot'un düşürülmesi gerekiyor bence 12 uygun olabilir. 2 sezondur tek uzun şutunu görmedim sağlam.Onun dışında iyi profil.

ayrıyetten hızı da artmalı bu adamın.
sivok'un hızı 13 iken, tabata'nın hızı 12 olunca insan şaşırıyor :)

rapsar
06.Aralık.2010, 20:11
13 olan finishing ve 14 olan composure değerleriyle ikinci lig takımlarında forvet bile oynayabilir :) Finishing için 13 biraz fazla değil mi? Öyle aman aman bir bitiriciliği yok Tabata'nın. Bununla birlikte belirtildiği gibi work rate değerinde ciddi bir artış yapılabilir. AMC'den çok MC gibi çalışıyor :) 12-13 değerlerinin şimdilik uygun olabileceğini düşünüyorum. Bununla bağıntılı olarak stamina değeri de 13-14 seviyesine çekilebilir. Long shots değeri için ise daha düşük bir değer makuldur bence. Son 2 sezondur gerçekten çok nadir uzaktan şut çekiyor...

ozaniel
23.Aralık.2010, 17:19
Tabata'nın bana göre iki özelliği biraz fazla olmuş bence. İlk konsantrasyon değeri. Tabata maç içinde bu kadar etkin bir oyuncu değil bence. Oyunda etkili olmadığı zamanlar da oldukça çok. Cesaret ve azim gibi değerleri yüksek olduğundan bu durumun tek açıklaması konsantrasyon değeri. Örneğin aynı değeri almış Ekrem Dağ maçta çok daha etkin bir oyuncu.
İkinci yüksek değer ise kararlar değeri. Tabata'nın bu kadar tepki görmesindeki en büyük neden bu özellik. Topu alıyor, yaratılıcık değeri sayesinde ilerdeki adamı görüyor ama topun ona gidip gidemeyeceğini hesaplayamıyor. Özellikle dikine oynadığı her top rakipte kalıyor. Bazen uzaktan şut deniyor ama ne zaman atacağını bilmediği için rakipten dönüyor. Yaşına rağmen nerede ne yapacağını bilmeyen bir oyuncu Tabata. Kararlar özelliği için 8 veya 9 değeri çok daha uygun olur bence.

Aşk-ı Şehir
23.Aralık.2010, 18:26
Tabata'nın bundan bir kaç hafta önce yaptığı asist sayısı sezon başından bu yana 11di sanırım. O zamandan sonra takip etmedim. Şimdi ne durumdadır bilemem ama buda göz önünde bulundurulmalı diye düşünüyorum. :)

ozaniel
25.Aralık.2010, 12:54
Bu asistleri yaparken hangi koşullarda yaptığı da önemli, Avrupa ligindeki kolay maçlar, duran toplar, hep asistlik pas vermeye çalışması ve bunun sonucunda olan pas kayıpları...

Alexi Lalas
12.Ocak.2011, 18:45
Tabata'nın Japon vatandaşlığı yok mu ?

perpetua
13.Ocak.2011, 01:44
Bildigim kadariyla ucuncu jenerasyon Brezilyali-Japon ve Japon vatandasligi yok (istese almasi mumkun ama). Milli takim icin de dusunulmuyor.

Tabata'nin Japonya tarafindan cagirilmasinin onune gecmek icin ya:

1. Brezilya'yi veritabaninda sectirecegiz ve baska ulkelerin vatandasligini alip milli takima cagirilsa da gitmeyecek
2. Brezilya'yi veritabaninda sectirmeyecegiz, Japonya'yi eklemeyecegiz.

Zaten su anda vatandasligi da olmadigi ve vatandas olmak icin herhangi bir caba gostermedigi icin ikinciyi sectik.