PDA

View Full Version : Sercan Yıldırım

freelander1907
06.Kasım.2010, 03:34
http://www.ressim.net/6/upload/2e294847.jpg

-9 pa yerine artık statik bir pa 155-160 arası verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Ayrıca oyunumda ilk sezonda 25 gol 14 asist yaptı Sercan,profilinde aslında çok abartı bişeyde yok ama nasıl bu kadar inanılmaz istatistik yapıyor bunun sebebi nedir?

Bursaspor
06.Kasım.2010, 03:44
Burada 25 golü atarken kaçta kaç isabetle attığı hangi tip pozisyonlarda attığı önemli bence, Sercan oyunda da gerçekteki gibi değişken performans veriyor, bazen çok iyiyken bazen çok kötü oynuyor, ama oynatıldığı pozisyonlarda genelde hızıyla sonuca gitmesini biliyor, geçen senede bu sayede çok iyi istatistikler yakalanıyordu kendisiyle.

Zekirdek
06.Kasım.2010, 10:31
Sercan'ın gol attığı bir oyun zaten düşündürücü oluyor.

bnmv
06.Kasım.2010, 21:47
Öncelikle elinize sağlık yerinde bir profil olmuş:)
Fakat hızlanma için 19 biraz fazla olmamış mı? Her ne kadar hızını çabuk arttırabilen bir oyuncu olsa da 19 kadar da değil bence..17-18 daha uygun olmaz mıydı?

sentugo
06.Kasım.2010, 23:52
yapmayın gözünüzü seveyim ya adamın tek özelliği bu..

Bitiricilik 11 kafa 12 zaten.. Daha ne istiyorsunuz ?

RasAnt
08.Kasım.2010, 16:11
Adam valla benim oyundada süper şuan 29 maç 26 gol 5 asistle oynuyor profile baktıgında öyle al benili bir oyuncu değil ama performansı felaket iyi

serkan1520
08.Kasım.2010, 19:55
Topsuz alan -9(9 veya daha az), bitiricilik -9 teknik -9 olmalı bence hız hızlanmada 18-18 hatta 19-19 bile olabiilir çünkü gerçekten anormal bir hıza sahip ve tek artısıda bu

sentugo
08.Kasım.2010, 20:29
-9 dediğin şu andaki profilinden 9 düşürmek değil, 9 un altında olsun demek diye anlıyorum herhalde.

Bence şu anda bu profil gayet yeterli hatta kötü :D

Deus Dominus
08.Kasım.2010, 22:45
Sercan gayet teknik bir oyuncu, bileklerine hakim. Doğal yeteneklerininde katkısıyla (hız, çeviklik) dar alanda topu çok iyi kontrol edebiliyor. Bitiriciliği konusuna katılırım, soğukkanlılığı ve bitiriciliği oldukça kötü. Ama topsuz alandaki hareketliliği de fena sayılmaz. 12 ideal bir rakam.
Bu profile bakarak hız ve çevikliğin arttırılabileceğini düşünüyorum, decision ve finishing de composure seviyesine çekilebilir :) off the ball, bravery ve anticipation'da biraz artış olabilir diye düşünüyorum. Düşünmeden tekmeye kafasını soktuğu zamanlar oluyor :)
ayrıca oyunda çok gol atmasını engellemek için consistency'den de kısılabilir diye düşünüyorum.

remzi1242
09.Kasım.2010, 00:41
sercan konusunda farklı bir göürüşüm olcak

geçen fener maçında kaçırıdkları ve dürekli bir çenesi bence geliştirmiyor kendini yaşı daha genç hep laf laf laf

bursa-fb maçında ciddi olsaydı bursa rahatlıkla o maçı 4-1 alabilirdi ama ciddiyet sorunu var aşırı derece kendinede çok ama çok güveniyor

serkan1520
09.Kasım.2010, 10:41
Ben sercanın teknik bir oyuncu oldugunu dusunmuyorum bursaspor-manchester unıted maçında yapılan ortada topu çok kötü bir şekilde kontrol etti ve top auta gitti tabii ki bir tek pozisyonla teknik bir oyuncu olmadıgı söylenemez ancak bunun gibi daha bir çok pozisyon hatırlıyorum sercan acısından, ayrıca bana göre bir oyuncunun tekniğini belirleyen en önemli kriter top kontrolu ve topa olan yumusuklağıdır o yüzden sercanın bu konuda çok zayıf oldugunu söylemek pek de zor değil he derseniz dianın tekniğinin 15 oldugu bir oyunda sercanında 13 olsun o ayrı bir tartışma büyük ihtimal yeni gelen patch ile dianında profili değişecektir

Corpus
09.Kasım.2010, 12:17
Bence şu anda bu profil gayet yeterli hatta kötü :D

Abartmayalım :) Sercan dan bahsediyoruz şuan. Bu adamın hızı dışında bir özelliği yok o da verilmiş zaten. Diğer özellikleride ne abartılmış ne de yerin dibine sokulmuş. Ancak arkadaşların 25 gol attı - 30 gol attı deyişlerine göre bazı özellikleri düşebilirde:)

S4mp1y0N
12.Kasım.2010, 00:34
bitiriciliği 9'a çekilip, çeviklik, teknik ve top sürme 1'er puan artırılmalı...
en iyi olduğu özellikler hakkıyla verilmeli..
ama kabul edelim ki sercan çok kötü bir bitirici... attığı gol sayısından tutun, maçlardaki performansına kadar bunu görmekteyiz....

Deus Dominus
14.Kasım.2010, 18:41
Ayrıca 2 yıl önce bildiğimiz Sercan nasılsa şimdi de aynı, kendisinde bir gelişim yok. Ambition puanı bence 15 fazla. Gelişimi etkileyen özelliklerden birisi de bu.

KanaKe
15.Kasım.2010, 15:41
bitiricilik 8-9 olabilir.. dribling,teknik ve hiz da 1er puan artis yapilabilir.. pa olarakta en fazla 150 alir gelisme kaydedemiyor gelisme kaydetseydi bugün manchesterda oynardi

Sheriff
15.Kasım.2010, 16:06
Bence birer puan artış olamaz. Ligimiz seviyesinde bu özellikleri fazlasıyla iyi zaten. Oynadığı avrupa kupası maçlarında bu özelliklerin hiç birini görmedik.

KanaKe
15.Kasım.2010, 18:43
bence yasina göre cok iyi dribling yapiyor ligimizde onun yasinda onun kadar iyi dribling yapan baska oyuncu tanimiyorum 16 yi bile hakediyor

vego
15.Kasım.2010, 18:45
bence hakketiği bir profil almış.

Ilhan
25.Kasım.2010, 16:35
Sercan'ın mevcut profili iyi ancak decisions 10'dan 5'e düşürülmeli. 10 fazla bence Sercan için. Son iki yıldaki düşüşüşün en önemli sebebi de bence decisions.

izmer96
25.Kasım.2010, 18:09
Sercan'ın mevcut profili iyi ancak decisions 10'dan 5'e düşürülmeli. 10 fazla bence Sercan için. Son iki yıldaki düşüşüşün en önemli sebebi de bence decisions.

cok yerinde bir teshis olmus

Addolorato
25.Kasım.2010, 18:33
Şu profiliyle Alexis Sanchez'den daha hızlı. Tamam hızlı oyuncuda bu kadarda değil.

sentugo
28.Kasım.2010, 13:30
Sizi bilmiyorum ama zaten decisions özelliği bende düşüyor sürekli.. 7 ya da 8 e inmişti en son baktığımda

Deus Dominus
28.Kasım.2010, 14:37
Sercan'a rehber olacak birileri lazım, onu yönlendirecek...Bu çocuk forvet mevkiinde yeterli değil açıkça görülüyor, olamayacakta. Onu kanatlara adapte etmeye çalışsalar çok daha yararlı olacağından şüphem yok. Tam wing forward olur Sercan'dan. Adam eksiltir,asist yapar.

QaaN-07
01.Aralık.2010, 21:37
Benim data'da 180 pa'sı vardı en son,yok artık daha neler.

bobobobo
02.Aralık.2010, 04:04
hız hızlanma dışında 12+ özelliği yok sercan ın ...

serkan1520
11.Aralık.2010, 01:51
hız hızlanma dışında 12+ özelliği yok sercan ın ...

Bencede arkadaş noktayı koymuş Bursaspor araştırmacısına duyurulur... :)

Bursaspor
11.Aralık.2010, 01:58
Sercan'ın, hızı, hızlanması, dribblingleri gayet iyi, bazen inanılmaz oynuyor, bazen çok kötü onun dışında zaten normal bir profili var.

Sercan hızıyla bir şeyler yapan bir oyuncu, ayrıca decisions zaten 10 şu an daha ne kadar düşebilir. Composure 8 iken zaten çok aşırı gol atması çok da mümkün değil. Geçen sene daha çok atıyordu oyunda.

LaigLeNoiR
11.Aralık.2010, 02:56
Decisions konusunda bende İlhana katılıyorum. Kendi özelliği bence 10 değil 5'i zor hakedecek seviyede. Saha içinde verdiği kararlar pas atarken şut çekerken çalım atarken genellikle yanlış.

Ayrıca 19 acc de bence çok fazla kaçmış. 17 olsa daha iyi olurdu.

Bursaspor
11.Aralık.2010, 05:51
Çeviklik ve dribbling değerleri biraz daha artırılabilir bence, aynı şekilde biraz daha yaratıcılık artabilir.

Sercan'ın teknik ve top kontrolü olarak ceza alanı içerisinde çok kötü, bununda böyle olmasında da en önemli etmen karar verme yeteneği çok kötü, bu da en basit vuruşları bile kaçırmasına yol açıyor. (bkz. Bursa'daki Rangers maçında kaçırdığı gol pozisyonu)

Ancak ceza alanına girerken gerek yaptığı verkaçlar, dokunuşlar, gerek çevikliği ile ligin kesinlikle ilk 3-5'i arasında yer alabilecek kapasitede, ceza alanına girincede ligin en kötülerinden biri haline geliyor.

Ligin ilk haftasında Konya maçında attığı golü hatırlayalım, kaç metre boş koşu yaptı, sonra topu önüne alışı, koşuşu, top sürmesi ve ceza alanına girip telaşlanmadan yaptığı güzel vuruş, işte Sercan isterse bunları yapabiliyor ancak bazen de öyle goller kaçırıyor ki evlere şenlik.

Ilhan
21.Aralık.2010, 10:56
Coşkuncuğum çeviklik 17-18 biraz fazla, 15 daha doğru olur. Şimdi çeviklik deyince aklıma Messi geliyor hemen. Ondan minimum 4 puan aşağıda olması gerekir. Ayrıca son Rangers maçını hatırlarsın, iki tane çalım attı, ayakta kalabilse gol yapacaktı, kalamadı, kendini yere bıraktı ve hatta üzerine gidip itiraz etti :) O yüzden ben balance yani denge özelliğinin 7-8 civarında bir değer alması taraftarıyım.

Ayrıca potansiyeli çok yüksek bu arkadaşın. Aslında çok yetenekli ancak potansiyeline muhtemelen erişemeyecek. O yüzden -9 çok doğru. Hatta sabit 170 bile verilebilir. Ama proffessionalism, ambition gibi değerleri 7-8 civarında olmalı ki bu potansiyele muhtemelen oyunda da erişemesin.

crdsa
21.Mayıs.2011, 03:28
Sercan'ın saçma hız özellikleri de düşecek mi? Finishing ve mental düşse de böyle hızı abartılan futbolcular yine bir sürü gol atıyor. Sercan'ın nerdeyse oyunun en hızlı futbolcularından biri yapılması çok garip.

World Hollow o1
31.Mayıs.2011, 10:38
Coşkun abi bence crdsa'nın yorumunda saçmalık yok..
Çokda haklı konuşuyor hızıyla sürüyle gol atıyor..

RasAnt
28.Haziran.2011, 15:02
Tek özelliği hız olabilir ama bu kadar yüksek değil Sercanın hızı.Birkere Diayı geçemez bu örnek bile doğru değerlendirme yapmadığınıza en büyük kanıttır.Siz seneyede aynı bırakacaksınız sanırım ama sizden daha yetkili biri umarım bunun farkına varır.

BleedingMoon
28.Haziran.2011, 15:58
2015'te 36 gol attı ligde :D terminatöre dönüşüyor.