PDA

View Full Version : Lig tv gelirleri [ÇÖZÜLDÜ]

HellGun
06.Kasım.2010, 13:45
beyler oyunu dun aldım ve beni en buyuk hayal kırıklıgına ugratan sey lig tv gelirlerinin olmaması 1. ye 50 m tl gibi bi ücret gercekten bizi cok rahatlatıcatı ama ne yazıkkı gerekilen ilgi türkiye ligine yok her neyse beyler birisi oyunun orjinalligini bozmadan lig tv gelirlerini datasını yapamilirmi ?

perpetua
06.Kasım.2010, 15:03
LigTV'den gelen gelirler tamamen oyuna eklenmis durumda.

Sezon basinda (ikinci sezon ile beraber, ilk sezonda bu para gelmis kabul ediliyor ve nakit bakiyesi bunu gosteriyor) her takima $6.2 milyon civarinda dayanisma payi odeniyor. Bunun yaninda sampiyonluk kazanmis kuluplere, kazanilan sampiyonluk sayisina gore belli bir para dagitiliyor.

Sezon surerken takimlara her galibiyet icin yaklasik $481 bin, her beraberlik icin yaklasik $241 bin dagitiliyor.

Sezon sonunda da ilk alti sirada yer alan takimlara, ligi bitirdigi siraya gore para dagitiliyor.

Yani kuluplerin kasasina televizyon gelirleri bir defada girmiyor. Sezon boyunca, parca parca odeniyor.

Bunun yaninda TBA takimlarina sezon basinda yaklasik $2.6 milyon, ST2L takimlarina yaklasik $56 bin, ve ST3L takimlarina yaklasik $37 bin dagitiliyor.

MoNToLiVo_
06.Kasım.2010, 20:56
Şefim kafama takılan bir soru var ..

Dinamik Lig oLdugundan popularite arttıkca lig gelirleride artıyo mu bizleri bir aydınlatsan sevinirim.

remzi1242
06.Kasım.2010, 22:03
Ve sponsor anlaşmaları

ama ülkenin ekonoik faktörüde önemli sanırsam bu işlem için

perpetua
07.Kasım.2010, 13:26
Şefim kafama takılan bir soru var ..

Dinamik Lig oLdugundan popularite arttıkca lig gelirleride artıyo mu bizleri bir aydınlatsan sevinirim.
Acikcasi bilmiyorum. Deneyerek gormek lazim.

Ve sponsor anlaşmaları

ama ülkenin ekonoik faktörüde önemli sanırsam bu işlem için

Bu kuluplerin popularitesi ile gelisiyor zaten ama lig popularitesi ile gelisir mi, gelismez mi deneyerek gormek lazim. :)

remzi1242
07.Kasım.2010, 13:46
deniyelim bu sne sadece türkiye kupasını aldım 7,5m euroluk sponsorluk yaptılar bakalım 3 kupa laırsam artıcakmı :D