PDA

View Full Version : Oyuncu Satmak ..

Parliament35
07.Kasım.2010, 03:42
Beyler 11.1.0 yamasıyla oynuyorum. Beşiktaşı seçtim. Tabata, Fink, Zapo v.s hepsi wanted oyuncu. Ama hiç bir şekilde satamıyorum. Transfer listesine koydum, klubün ihticayı yok dedim. Fiyatlarıda aşağı çektim. örneğin; Tabata £4m, onu ilk önce 7 önerdim olmadı, sonra 3 e kadar düştüm yine alan yok. İsteyenler olup, nasıl almazlar. Satmak için ne yapmam gerekiyor önerilerinizi alabilir miyim?

Lim10
07.Kasım.2010, 03:58
Bu seride henüz kariyer yapmadığım için oyuncuda satmadım ama geçen seriden izlediğim satış stratejim; oyuncu eğer listeye konulmadan istenilen bir oyuncuysa fiyatının üzerinde öneriyle başlardım.Yaşı ve profili nedeniyle nispeten zor satılacak bir oyuncuysa fiyatı değerinde önerirdim.Başınıza geldiği gibi teklif gelmezse fiyatı her öneride aşşağıya çekerdim.Eğer hala bir teklif yoksa (hatta ilgilnen klüp bile olmazdı) 0'a önerirdim.O zaman mutlaka teklif geliyor.Gelen teklifle Negotiete edebileceğin gibi red edip, artık ilgilenen bir klüp olduğu için tekrar uygun bir fiyata önerebilirsiniz.Amaç para kazanmak değilde, sadece yabancı kontenjanı açmak yada kadrodan çıkartmaksa bedavayada verbilirsiniz.Ama birde kiralık öneriyi deneyin.Sezon sonu satış parası belirleyin 3-5 neyse.Bu şekilde de oyuncunun elden çıkması yüksek olasılık oluyor.

Kariyer açtığımda birde bu seriyle ilgili görüşlerimi paylaşırım.

Parliament35
07.Kasım.2010, 04:06
teşekkür ederim ilgilendiğin için. kiralık verebiliyorum denedim şimdi, ama acilen para lazım. bjk yönetimi başlangıçta hiç transfer bütçesi vermiyor sağolsunlar :) neyse zamanla oyun hakkında bilgi toplarız..

wolfson
07.Kasım.2010, 08:20
hımm bak bunu denerim işte :D

RasAnt
07.Kasım.2010, 13:51
İlk sene hemen kariyere başlayınca oyuncuyu nakit fiyata satmak çok zor çünkü çoğu kulüpte para olmuyor,yarı transfer donemının gelmesını bekle ben ole yapıyorum devre arası gelınce deneyecegım cunku onerdıgım oyunculara hep 48 taksıt teklıfı yapıyorlar buda benım işime gelmez ilk oyuna başlarken bu sorun olabiliyor

bearyn
07.Kasım.2010, 16:02
Oyuncu satmak baya zorlaşmış bence bu oyunda. Eskiden Lincoln, Linderoth, Leo Franco'yu bi satardım 25 milyon gelir gelirdi. Şimdi Elano'yla Misimovic'i satiyim dedim, üstüne para verdim bi de adamlara. Misimovici 900k'ya sattım kontratı bitene kadar 1milyon maaş vercem adama yıllık :D
3. sezondayım sadece Barış Özbek para etti o da 6 milyon.

Chivalry
07.Kasım.2010, 19:48
Gayet rahat sattım Stoke City nin yıldızlarını, ama çok para vermiyolar 3 milyonluk oyuncuya 3.5 gibi bi para geliyor. Umarım ilk sene kimsede para yok diye böyle değildir hep böyle dengeli transfer ücretleri gelir.

bommel
08.Kasım.2010, 11:06
bende fenerbahçe'yi gençleştirmek için verilen taktikleri uygulamaya çalışıcam :)
Lim10 taktik çok iyiymiş..

ugurbeckham
08.Kasım.2010, 12:08
oyuncu satmak fm11 de işkence :D

kral_67
08.Kasım.2010, 13:29
oyuncu satmakta kritik nokta oyuncuya ödediğiniz maaştır...
eğer bir oyuncu ederinin üzerinde bir maaş alıyorsa isterse dünya yıldızı olsun satmanız çok zor o yüzden kontrat yaparken dikkatli olmanız lazım...
normal maaş alan bir oyuncuyu satmak kolaydır hele iyi bir oyuncuysa iyide para kaldırırsınız...