PDA

View Full Version : Oyunun saçma transfer politikası

semih_usta
07.Kasım.2010, 03:59
Beyler fm 10 la baslayan sacma transfer politikaları maalesef 11'de de devam ediyor. Aldıgıma alacagıma bin pişman oldum oyunu.Son 2 senedir Türkiye Ligi oynanamaz halde. Neden ve nasıl bu hale geldi anlamak mümkün değil kim ilgilenyior kim yapıyor bilmiyorum ama böyle giderse bi daha almamaya yemın ettim. Hangi oyuncumu satılıga cıkarsam Avrupanın bi cok kulübü teklif yapıor nerde o eski database ler anlamıoyurm yardımı dokunacak biri olursa cok tesekkür ederm şimdiden.

Lim10
07.Kasım.2010, 04:02
Sıkıntınızı tam olarak açıklarsanız elimizden geldiğince fikir ve bilgilerimizi paylaşabiliriz.Ayrıca;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92694
arkadaşımız satamamaktan, sizde anladığım kadarıyla taliplerden yana sıkıntılısınız.Hiçbir zaman herkezi mutlu edemezsiniz lafının güzel bir tecelli örneği.SI ne yapsın.

Parliament35
07.Kasım.2010, 04:08
Beyler fm 10 la baslayan sacma transfer politikaları maalesef 11'de de devam ediyor. Aldıgıma alacagıma bin pişman oldum oyunu.Son 2 senedir Türkiye Ligi oynanamaz halde. Neden ve nasıl bu hale geldi anlamak mümkün değil kim ilgilenyior kim yapıyor bilmiyorum ama böyle giderse bi daha almamaya yemın ettim. Hangi oyuncumu satılıga cıkarsam Avrupanın bi cok kulübü teklif yapıor nerde o eski database ler anlamıoyurm yardımı dokunacak biri olursa cok tesekkür ederm şimdiden.

hangi takımla oynuyorsun? arkadaşın verdiği linkte benim konum var ve hiç bir oyuncuyu satamıyorum, yamasız mı oynuyorsun acaba?

wolfson
07.Kasım.2010, 08:21
Sıkıntınızı tam olarak açıklarsanız elimizden geldiğince fikir ve bilgilerimizi paylaşabiliriz.Ayrıca;

arkadaşımız satamamaktan, sizde anladığım kadarıyla taliplerden yana sıkıntılısınız.Hiçbir zaman herkezi mutlu edemezsiniz lafının güzel bir tecelli örneği.SI ne yapsın.

Bende satamamaktan yanayım :D Durum biraz daha farklı ama bazen diyoruz ki avrupada büyük klüplere giden oyuncular bizim ülkedekilerle aynı kapasitede sorun uyruk diyoruz. Oyunda durum normal gibi işte :D

Flawless Victory
07.Kasım.2010, 10:33
Oyuncu satamamak gerçekçi olur ama bunu yaparken, bir de oyuncu transfer edemezseniz ve diğer lig takımları transfer yapabilirse bu kez takımınız gittikçe zayıflıyor.

Oyunda ayrıca mesela Galatasaray'ı aldığınızda yıldızlar anadolunun herhangi bir takımında çıkabiliyor ama siz bir anadolu takımını aldığınızda yıldızlar 3 büyüklerden çıkıyor, bu da kötü bir durum.

semih_usta
07.Kasım.2010, 16:32
Fenerbahçeyle basladım. 9-10 Lig actım... Örnegin Selcugu satılığa cıkararıyorum Blackburn ünden tutun Psg sine kadar bi cok kulüp teklif yapıo bu bende 2 senedir oluyo özellikle gecen sene Türkiye Ligini acmadım bile. Eskiden en azından futbolculara gelen teklifler daha gercekci oluyordu bu benım düşüncem ...

semih_usta
07.Kasım.2010, 16:44
Örneğin forumda bi arkadasın kariyerine bakıyorum . Umut Bulut'u At Madrid'e Burak Yılmazı Palermoya filan satmıs yani 2 yıl öncesine kadar olmazdı böyle seyler şimdi hangi oyunucuyu 4 büyüklerden özellikle satılıga cıkarsak avrupaya gidiyor yıl 2010 avrupaya transfer olan oyuncularımzn sayısı bir elin parmagını gecmez. Kimler neden oyunu bu hale getirdi cok merak ediyorum... Yine eskiden dicem Turksportalda harika DB ler olurdu oyunu gercekci hale getiren onlarda yok böyle giderse Türkiye Ligi oynananabilrliğini kaybedicek..

King_91
07.Kasım.2010, 16:54
database'i small yapıp 1-2 lig açarsan oyunda oyuncu olmadığı için mecbur var olanlardan alacak ve türkiye açık olduğu için iyi oyuncular bizden çıkacak . dolayısıyla daha çok oyuncu satabileceksin ..

edit : tabi bu senin için geçerli değilmiş şimdi gördüm :D

demirsporlu
07.Kasım.2010, 18:55
bende satamamaktan yana sıkıntılıyım. kankim Arertem Milevsky'yi her sene olduğu gibi Beşiktaş kadrosuna kattım. onu transfer edene kadar uefa ön eleme maçları hazırlık maçları falan derken Bobo 6-7 maç oynadı çokda güzel oynadı çokda gol attı. loyunun başından beri liverpool ve glasgow rangers bobo yu izliyodu. Milevsky gelir gelmez satılık listesine koydum Bobo'yu iki üç gün geçti baktım teklif yok oyuncu öner dedim değeri 4.8 di ben 4.5 den önerdim klüpler hayır dedi 4 e indirdim önerdim hayır dedi en son sinirlendim 1 den önerdim gene hayır dedi ama bakıyorum izleyen klüplere liverpool ve glasgow halen izleme halinde bende sinirlendim reserve kadroya gönderdim.

remzi1242
07.Kasım.2010, 20:12
Birde şu var ilk sezonda hatta oyunda daha avrupada başarı yok gs fb bjk ts bütün takımları hep 34 yaşında oyabancı alıyor :D

bearyn
07.Kasım.2010, 21:16
Oyuncu satmak inanılmaz zor bence senin dediğinin aksine. Fakat transfer saçmalıkları yıllardır devam ediyor. Sadece Türkiye Ligi'nde değil barcelona, real madrid falan boş boş oyuncular alıyolar. Cassano'nun sözleşme bitiyo yaş 34 Barcelona kapıyor hemen. Türkiye'de Fenerbahçe ve Beşiktaş kadrolarında 15er yabancı var yarısı oynayamıyor bile öyle duruyolar. 30-35 yaş arası adamlar.

Zekirdek
07.Kasım.2010, 21:22
Bu sene ben beğendim transfer mantalitesini. Önceden adamlar kiralanıyordu ama sezon çncesi listeye alınmıyordu ama şimdi ilk 11 çıkıyorlar. +32 transferi görmedim 4 büyüklerden. Geçen seneye göre düzenlenmiş.

kral_67
08.Kasım.2010, 13:41
bana göre oyundaki en büyük problemlerden birisi...
bir defa yok numara verebilirsin veremezsin muhabbetini tamamen geçmek gerek numara versende vermesende 10 üzeri yabancı alınamamalı ki bildiğim kadarı ile bu yapılabilinecek birşey...
10 üzeri yabancı almak yasaklanırsa oyunda çok önemli bir gelişme olur...

ozaniel
08.Kasım.2010, 18:19
Şu an Beşiktaş'ın 11 yabancısı var. ;)

kkurt
08.Kasım.2010, 18:36
Bursasporla oynadığım kariyerimde At. Madrid Muhammet Demiri almak istedi. Bayernde aynı oyuncuyu takip ediyor.

Bordo61Mavi
08.Kasım.2010, 19:49
Bizimkiler gercek hayata ucuza vermeye kalksa yine gider ama az daha fazla kirpim derken butun iş berbat oluyor :)

Universal
08.Kasım.2010, 20:17
Oyunda 4 lig açıyorsanız oyunda çok az oyuncu yüklüyor oluyor, bu yüzden güçlü kulüpler Türk futbolcularına yönelmek zorunda kalabiliyorlar.

semih_usta
09.Kasım.2010, 01:56
Oyunda 4 lig açıyorsanız oyunda çok az oyuncu yüklüyor oluyor, bu yüzden güçlü kulüpler Türk futbolcularına yönelmek zorunda kalabiliyorlar.

valla fm 10 da kasıyordu bilgisayarım 6 gb ramlik pc'm geldi 11 ligten asagı acmıyorm gene oluyor gene oluyor

kral_67
09.Kasım.2010, 02:03
aslında satış listesi başlı başına oyunun bir bugu zaten...
misal Selçuk Şahin'i satış listesine koyuyorsunuz diyelim...
satış listesine konan bir oyuncu yapay zeka tarafından oyunda bulunan bütün klüpler tarafından bilinir hale geliyor...
bu klüpler arasında oyuncuyu transfer edebilecek düzeydeki klüpler ilk elemeden başarılı geçiyorlar...
bunlar arasında Selçuk Şahin'in bulunduğu mevkide oyuncuya ihtiyacı olan klüpler ikinci elemeyi geçiyorlar...
kalanlarında arasında Selçuk Şahin için belirlenen bonservisi karşılayabilecek klüpler oyuncunun ekranında intrested durumda bulunan klüpler oluyor...
yani Blacburn klübünün Selçuk'un mevkisinde oyuncuya ihtiyacı var Selçuk'un CA sı o klüp için yeterli sonuçta bir şekilde Milli olan bir oyuncu İngiltere için problemsiz e satış listesinde olduğundan fiyatıda ucuz...
ve böylelikle transfer gerçekleşiyor...

yani kısaca transfer listesi kavramı oyun içindeki bir bug durumunda zaten...
bunun çözümü transfer listesinin kaldırılmasından geçer...

semih_usta
10.Kasım.2010, 00:28
aslında satış listesi başlı başına oyunun bir bugu zaten...
misal Selçuk Şahin'i satış listesine koyuyorsunuz diyelim...
satış listesine konan bir oyuncu yapay zeka tarafından oyunda bulunan bütün klüpler tarafından bilinir hale geliyor...
bu klüpler arasında oyuncuyu transfer edebilecek düzeydeki klüpler ilk elemeden başarılı geçiyorlar...
bunlar arasında Selçuk Şahin'in bulunduğu mevkide oyuncuya ihtiyacı olan klüpler ikinci elemeyi geçiyorlar...
kalanlarında arasında Selçuk Şahin için belirlenen bonservisi karşılayabilecek klüpler oyuncunun ekranında intrested durumda bulunan klüpler oluyor...
yani Blacburn klübünün Selçuk'un mevkisinde oyuncuya ihtiyacı var Selçuk'un CA sı o klüp için yeterli sonuçta bir şekilde Milli olan bir oyuncu İngiltere için problemsiz e satış listesinde olduğundan fiyatıda ucuz...
ve böylelikle transfer gerçekleşiyor...

yani kısaca transfer listesi kavramı oyun içindeki bir bug durumunda zaten...
bunun çözümü transfer listesinin kaldırılmasından geçer...
tek selcuk olsa gene ii :) bakıorm psv filan konyaspordan adamalıor :D eskiden böle seyler olmazdı

Zekirdek
10.Kasım.2010, 00:31
@semih_usta

Ne varsa eskilerde vardı be ya? Hangi FM serisi FM 2006'nın yerini tutabildi.

Hugo
10.Kasım.2010, 00:55
Gayet güzel olmuş transfer sistemi ama. Oyuncuyla anlaşmak zor. Kartalspora bir sürü oyuncu getirirdim eskiden. Şimdi kimse gelmiyor yahu :)

semih_usta
10.Kasım.2010, 01:08
@semih_usta

Ne varsa eskilerde vardı be ya? Hangi FM serisi FM 2006'nın yerini tutabildi.
aynen kardesm :))

BHARISH
10.Kasım.2010, 10:37
16 ülke ve bu ülkelerin tüm ligleri açık, database large, ddt dosyaları kullanılarak dünyadaki bütün ülkelerin 1. liglerinin tüm oyuncuları oyunda aktif halde...

Fabio Bilica satılık, isteyen en kötü takım Bordeaux, ilgilenenler içinde Juve,Lyon,Atletico Madrid vs var.
Baroni satılık, isteyen en kötü takım Lyon, ilgilenenlerde Barcelona bile var.
Bursasporda defansta oynayan kel bi oyuncu var, Murat sanırım adı. 33 yaşında Marseille bastı parayı aldı.
Kazım ile MANU ilgileniyor, Arsenal fiyat sordu, bir diğer bekleyen takım da Aston Villa.

oyun 11.1 yaması dışında yama içermiyor.

Nasıl yani ya :S

semih_usta
11.Kasım.2010, 01:07
16 ülke ve bu ülkelerin tüm ligleri açık, database large, ddt dosyaları kullanılarak dünyadaki bütün ülkelerin 1. liglerinin tüm oyuncuları oyunda aktif halde...

Fabio Bilica satılık, isteyen en kötü takım Bordeaux, ilgilenenler içinde Juve,Lyon,Atletico Madrid vs var.
Bursasporda defansta oynayan kel bi oyuncu var, Murat sanırım adı. 33 yaşında Marseille bastı parayı aldı.
Kazım ile MANU ilgileniyor, Arsenal fiyat sordu, bir diğer bekleyen takım da Aston Villa.

aynen bunun gibi bi cok olay yanı helal olsn Türkiye Ligini yapanlara ne diiym ki son orjinal fm oyunumdu bu da

juricevic
11.Kasım.2010, 04:29
Baroni'yi Barcelona mı istiyor. Şaka mı ?

Stancu
11.Kasım.2010, 04:53

oha ağzım açık okudum

brknesta
11.Kasım.2010, 10:07
gercek hayattakı gıbı fıyatları arttır bakalım kım ıstıyor gorelım :)

sen selcugu ucuza koyarsan adamlarada yedek oyuncu vs ıyı gelır. bence transferde sorun yok. fakat tabıkı oyun bu arkadaslar :) herseyde mantık aramak cok sacma bence.

semih_usta
11.Kasım.2010, 15:01

sen selcugu ucuza koyarsan adamlarada yedek oyuncu vs ıyı gelır. bence transferde sorun yok. fakat tabıkı oyun bu arkadaslar :) herseyde mantık aramak cok sacma bence.
tabi ki sonucta oyun fakat bu sacmalık son 2 senedir ben 2010dan onceki oyunlarda böyle bişey görmemiştm en azından patchle Db'yle hallediliyordu. Örnegin İlhan Ekeri de satmak istiyorum degerinin 2 katına cıkardım 4 tane avrupa takımından teklif geldi işin ilginc tkımı ilgilenen Türk takımları hıc olmuyor

Batuhandemirel
11.Kasım.2010, 22:27
bunu doğrudan türkiye ligiyle alakasaı olduğunu düşünmüyorum. palermo'nun yedeğini satışa koyarsanız yine teklfi geliyor

arneas
11.Kasım.2010, 22:34

aynen katılıyorum
uefanın puan sistemine göre ilk 15 ülkeyi databese de açtım (her zaman böyle yaparım)
Türkiyeden bütün ligler açık
diğer kıtalarıda ddt ile açtım
sonuç yine garip absürd transferler
tolga diye bir kaleci var türkiyede adam valenciya yada reale gitti
bunun gibi bir çok transfer var

"Burdan si ile bu konuda bilgi alışverişi olan yönetimdeki arkadaşların bize bir bilgi verme imkanı var mı?"
Rica ediyorum çünkü bu transferlerden dolayı oyun 2 sezon oynanıyor sonra sıkıyor.

BHARISH
12.Kasım.2010, 10:40

Baroni'yi Barcelona mı istiyor. Şaka mı ?

Baroni için 7m $ yazdığım halde ilgilenenlerde Barcelona, Lyon fiyat soruyor.
Fabio Santos için 5 m $ istiyorum Juventus 1.7m $ önerip kiralık istedi. Satın alma opsiyonu yok.

Kazım için Atleticodan başka teklif almadım, fiyatının değiştirmedim, ama ilgilenenlerde Arsenal ve Manu var.

Üstelik dediğim gibi oyunumda 150.000 den fazla oyuncu aktif.

Evde internetim yok şu an. Foruma işyerinden girmesem SS veririm.

Burda aynı durumda olanlar yok mu?

ciomania21
12.Kasım.2010, 10:49
aynen katılıyorum
uefanın puan sistemine göre ilk 15 ülkeyi databese de açtım (her zaman böyle yaparım)
Türkiyeden bütün ligler açık
diğer kıtalarıda ddt ile açtım
sonuç yine garip absürd transferler
tolga diye bir kaleci var türkiyede adam valenciya yada reale gitti
bunun gibi bir çok transfer var

"Burdan si ile bu konuda bilgi alışverişi olan yönetimdeki arkadaşların bize bir bilgi verme imkanı var mı?"
Rica ediyorum çünkü bu transferlerden dolayı oyun 2 sezon oynanıyor sonra sıkıyor.

ddt ile oyuncu açma olayını tam bilmiyorum eğer bununla ilgili bir rehber varsa yönlendirebilirmisiniz acaba. Teşekkürler

Not: 2010 arşivlerinde buldum teşekkürler önceden aradığımda gözümden kaçmış :)

arneas
12.Kasım.2010, 11:33

gerçek hayatta fiyat mı artırıyorlar her oyuncunun değeri vardır bütün takımlar oyuncu alabilir ama bu kadr absürd olmamalı
eski fm serilerinde
türk futbolcuya türkiyeden teklif gelirdi oyuncunun prestiji ne kadar fazla ise büyük takımlardan teklif gelme olasılığı artardı

şimdi "saldım çayıra mevlam kayıra" hesabı önüne gelene teklif ediyor sanal beyin

egelikartal_
12.Kasım.2010, 11:38
O değil de daha denemedim ama acaba bu oyunda da takas yapmak yasak mı? Takas olayı şu oyunda çıktı çıkalı toplasanız 2 kere gerçekleşmiştir. Tamam diğer klübün istemedği bi oyuncuyu zorla takasta kullancan diye bi şart yok. Kardeşim adamların ilgilendiği adamı kullandığında bile takas olmuyo.

BHARISH
12.Kasım.2010, 14:11
O değil de daha denemedim ama acaba bu oyunda da takas yapmak yasak mı? Takas olayı şu oyunda çıktı çıkalı toplasanız 2 kere gerçekleşmiştir. Tamam diğer klübün istemedği bi oyuncuyu zorla takasta kullancan diye bi şart yok. Kardeşim adamların ilgilendiği adamı kullandığında bile takas olmuyo.

2010'da David Pizzaro'yu verip Dario Srna + 25 m dolar almıştım ben. O takas sayesinde CL Şampiyonu oldum.
Roma ile Her oyun açtığımda Shaktar bu takası kabul ediyordu 2010'da.

kral_67
12.Kasım.2010, 14:14
tek selcuk olsa gene ii :) bakıorm psv filan konyaspordan adamalıor :D eskiden böle seyler olmazdı

ben onu sadece örnek olarak söyledim hepsinde mantalite aynı...
bence transfer listesi kavramı kaldırılmalı oyundan...
menejerlik sistemi geldi mesela onun yerine menejerden oyuncuya klüp bulmasını isteyebiliriz ve menejerler oyuncunun tanınırlığına göre onun çapında klüpler bulabilir...

Archnia
12.Kasım.2010, 14:17
2010 da 1m olan sinan bolata Standart 64m + sonraki satışdan %30 istiyordu :) şimdide 2m verdim 1.4 fln heralde parası yine vermediler.Anlaşılan Standartın gözdesi bizim Sinan :D

semih_usta
13.Kasım.2010, 17:14
Beyler bi turksportal yetkilisi cıksında cevap versn ya bu sacmalıklar daha ne kadar devam edicek 2010dan beri yazıyorum takan yok para verip oyun alıyoruz sacma sacma türkiye lgii oynuyoruz ya

Aşk-ı Şehir
13.Kasım.2010, 17:23
Beyler bi turksportal yetkilisi cıksında cevap versn ya bu sacmalıklar daha ne kadar devam edicek 2010dan beri yazıyorum takan yok para verip oyun alıyoruz sacma sacma türkiye lgii oynuyoruz ya

Saçma saçma Türkiye Ligi oynuyorsanız oyuncular ve takımlar ile ilgili eleştirilerinizi aşağıdaki linke belirtin.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=716

Ama öyle saçma diyerek geçiştirmeyin. Oyuncuların özellikleri ile ilgili şikayetleriniz varsa oraya belirtiniz. Şayet sorun oyunun transfer sistemi ise buna TSI'nin yapacak birşeyi yoktur. Bu oyun yapımcısı olan SI'i ilgilendiren bir mevzuudur...

semih_usta
13.Kasım.2010, 17:31
Saçma saçma Türkiye Ligi oynuyorsanız oyuncular ve takımlar ile ilgili eleştirilerinizi aşağıdaki linke belirtin.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=716

Ama öyle saçma diyerek geçiştirmeyin. Oyuncuların özellikleri ile ilgili şikayetleriniz varsa oraya belirtiniz. Şayet sorun oyunun transfer sistemi ise buna TSI'nin yapacak birşeyi yoktur. Bu oyun yapımcısı olan SI'i ilgilendiren bir mevzuudur...
Takım değil genel olarak takımlarla ilgili skıntılar var gecen seneden beri yazıyorum bu konuyla ilgili bi cokta örnek verdm hangi oyuncumu satılık listesine cıkarsam avrupaya gidiyor cogu da izleniyor zaten bu 2 senedir olan bişey gecen senenin genelinde zaten turksportal da durgundu cıkarılan patchlerle de giderilmedi sorun 2011 de düzelcegini umdum ama değişen hiç bişey yok sadece türkiye liginde mi bilmyiyorum ama bu transfer sacmalıkları yüzünden oynanmıyor oyun. Benim turksportal a tepkim zaten fm yi cıktıgı gibi oynayamadık bu bi gercek ama onceki yıllarda en azından Db' lerle filan oyun oynayabilr hale geliyordu özellikle türkiye ligi ama 1 2 senedir bunlarda yok

Aşk-ı Şehir
13.Kasım.2010, 17:38
Takım değil genel olarak takımlarla ilgili skıntılar var gecen seneden beri yazıyorum bu konuyla ilgili bi cokta örnek verdm hangi oyuncumu satılık listesine cıkarsam avrupaya gidiyor cogu da izleniyor zaten bu 2 senedir olan bişey gecen senenin genelinde zaten turksportal da durgundu cıkarılan patchlerle de giderilmedi sorun 2011 de düzelcegini umdum ama değişen hiç bişey yok sadece türkiye liginde mi bilmyiyorum ama bu transfer sacmalıkları yüzünden oynanmıyor oyun. Benim turksportal a tepkim zaten fm yi cıktıgı gibi oynayamadık bu bi gercek ama onceki yıllarda en azından Db' lerle filan oyun oynayabilr hale geliyordu özellikle türkiye ligi ama 1 2 senedir bunlarda yok

Olayı size şöyle özetleyebilirim esasında. Benim kendi görüşümdür bu. Yani ne SI'dan birisiyle konuştum bunu ne de Araştırma ekibimizden. Bence transfer konusunun eksikliği şurdan kaynaklanıyor. Oyundaki scout ekipleri. Malum her takımın bir scout ekibi var bu oyunda. Ve oyunu açar açmaz o scoutlar hemen oyuncu aramaya çıkıyor gerekli mevkiilerde. Sizinde başınıza gelmiştir. Scout'unuzu göreve yolladığınız zaman saçma sapan isimleri önerebiliyor. Siz o oyuncuyu takip etmeseniz bile oyuncuyu takip ediyor gözüküyorsunuz. Aynı olay olduğunu düşünüyorum. Scout raporundan sonra karşı takım onu izliyor gözükmeye başlıyor. Bizde bunu görüp hemen oyuncuyu öneriyoruz. Şahsi fikrim budur. Akşam gelince daha uzun yazabilirim. Şimdi maç izlemeye gidiyorum. Saygılar...

semih_usta
13.Kasım.2010, 17:41
Olayı size şöyle özetleyebilirim esasında. Benim kendi görüşümdür bu. Yani ne SI'dan birisiyle konuştum bunu ne de Araştırma ekibimizden. Bence transfer konusunun eksikliği şurdan kaynaklanıyor. Oyundaki scout ekipleri. Malum her takımın bir scout ekibi var bu oyunda. Ve oyunu açar açmaz o scoutlar hemen oyuncu aramaya çıkıyor gerekli mevkiilerde. Sizinde başınıza gelmiştir. Scout'unuzu göreve yolladığınız zaman saçma sapan isimleri önerebiliyor. Siz o oyuncuyu takip etmeseniz bile oyuncuyu takip ediyor gözüküyorsunuz. Aynı olay olduğunu düşünüyorum. Scout raporundan sonra karşı takım onu izliyor gözükmeye başlıyor. Bizde bunu görüp hemen oyuncuyu öneriyoruz. Şahsi fikrim budur. Akşam gelince daha uzun yazabilirim. Şimdi maç izlemeye gidiyorum. Saygılar...
Onu ben de farkettim mesela basında cıkan bi haberle benım de oyuncuyu izledgim söleniyor izleyenler arasında ben de gözüküyorum ama transfer konusu tamamiyle sacmalık yani 4 büyüklerden bi takımsanız gerci bazı anadolu takımlarnda da öyle satmya calıstıgını bi futbolcuya en az 3 4 avrupa takımı teklif yapıyo izlemekten ziyade sacmalık burda dediğim gibi 2009 dan onceki oyunlarda böyle seyler olmazdı son 2 senedir geliyo bunlar basıma

Aşk-ı Şehir
13.Kasım.2010, 17:46
Demek istediğim bunda bizim yapabileceğimiz pek birşey yok. Biz herhangi bir oyuncuya izlediğimiz kadarıyla en iyi değerleri vermeye çalışıyoruz. Eksiklerimiz hatalarımız muhakkak olacaktır. Ama öyle çok abes bir hatamızın olduğunuda düşünmüyorum. Biz değerleri girip SI'e iletiyoruz. Onlarda data ile birleştiriyor. Yani transfer işine biz karışmıyoruz. Karışsak elimizden geleni yapardık buna şüpheniz olmasın.

tearkan
13.Kasım.2010, 18:12
Kontrat problemi de hala devam ediyor. Haftalık, atıyorum, 10bin pounda oynayan oyuncu kontratını yenilemek istiyor ve kapıyı eski ücretinin iki üç mislinden açıyor.

juricevic
13.Kasım.2010, 20:21
menejerine oyuncudan fazla verip oyuncu transfer ettim adam 1 kuruş aşağı inmiyor :)

arneas
14.Kasım.2010, 00:10

bu izlenme olayı olağan bir şey grçeğe uygun olmasa bile sonuçta oyuncular bir şekilde izleniyor
fakt sorun transferlerde türk futbolcular öyle yerlere gidiyor ki gören dünya yıldızı sanır.
özellikle kaleciler

semih_usta
14.Kasım.2010, 00:41
bu izlenme olayı olağan bir şey grçeğe uygun olmasa bile sonuçta oyuncular bir şekilde izleniyor
fakt sorun transferlerde türk futbolcular öyle yerlere gidiyor ki gören dünya yıldızı sanır.
özellikle kaleciler
aynen sorun bu

Zekirdek
14.Kasım.2010, 00:43
Geçen sezon Semih'i Barcelona Gökhan Ünal'ı Atletico Madrid transfer etti. İkiside 2 sezonda 2 maç oynamadı.

KanaKe
14.Kasım.2010, 00:48
Su menajer olayi cok sacma olmus bildigim kadari ile fifa da yakin zamanda menajerleri kaldiracak oyuna eklenmesi sacma transferi kötü yönde etkiliyor

playeray
14.Kasım.2010, 12:58
Bende de Toulouse Türkiyedeki oyuncuları topladı yav

RodRiGOtELLo14
14.Kasım.2010, 19:46
Benim oyunda da çok saçma sayılan transferler oluyor ama her giden 3-5 yada 10 maçı geçemiyor adamlar yedek kadro için alıyorlar. O bakımdan çok sorun etmiyorum zaten. Nerde uygun adam varsa alıp yedekte bekletiyorlar sonrada yolluyorlar..

rainmakerr
14.Kasım.2010, 21:34
performansları yüksekse alıyor olabilirler fm2006'da böyle bir durum başıma gelmişti, udinese takımında bir sezon geçirdikten sonra bütün oyuncuları büyük kulüpler satın aldı mutsuz oldukları için birşeyde yapamamıştım iaquinta'yı 25m euro'ya real madrid'e satıp 13.75m euro'ya defoeyi ve satın alma opsiyonuyla gilardinoyu kiralamıştım o parayla.

arneas
14.Kasım.2010, 23:10
performansları yüksekse alıyor olabilirler fm2006'da böyle bir durum başıma gelmişti, udinese takımında bir sezon geçirdikten sonra bütün oyuncuları büyük kulüpler satın aldı mutsuz oldukları için birşeyde yapamamıştım iaquinta'yı 25m euro'ya real madrid'e satıp 13.75m euro'ya defoeyi ve satın alma opsiyonuyla gilardinoyu kiralamıştım o parayla.

fm2006 da prestije göre alınıyordu oyuncunun performansı dünya klasındaki sıralaması vs. vs. ama şimdi öyle değil türkiye den hangi futbolcu var yakasında bir avrupa devi düşün yakamızdan 1 sezon rahat bırakmadılar...

BleedingMoon
14.Kasım.2010, 23:53
gökhan gönül'e sözleşme yenileteceğim, 7.5 milyon euro istiyor; umut'a sözleşme yenileteceğim, 5 milyon euro istiyor. artık yabancı oyuncuları bıraktım, bizim oyuncularımız da mı türkiye'yi katar olarak görüyor? ben bu sözleşme yenileme işinden hiç bir şey anlamadım. zaten veremiyorum da o kadar parayı. orta yolu da bulamıyoruz.

transferlere gelirsek, arkadaşların da bahsettiği gibi, normal şartlar altında yüzlerine bakılmayacak oyuncular için klüpler adeta sıraya giriyor.

rte triplerine gireceğim ama daha da oynamam türkiye ligi'ni. bahsettiğim nedenlerden dolayı büyük hayal kırıklığı oldu oynadığım iki sezon.

Deus Dominus
15.Kasım.2010, 01:09
Oyuna yeni başladım sayılır oldukça yavaş ilerliyorum henüz Eylül ayı içindeyim ilk sezonda. Gelecek sezonlarda durum ne olur bilemem ancak ilk sezon için sizin söylediğiniz absürt olaylara rastlamadım. Türkiye'den 3 oyuncu yurt dışına transfer oldu.
Erdal Kılıçaslan (Empoli - 1.1milyon TL)
Zafer Yelen ( Ingolstadt - 1 milyon TL)
Jerry Akaminko (Luzern - 450bin TL).
Jerry Gana'lı, diğer iki oyuncunun Alman vatandaşlığı var.
İlerleyen sezonlarda ne olur bilemem, ancak şu an için bende sorun yok. Emin olmamakla birlikte sizdeki sorunun başladığınız oyun olduğunu düşünüyorum. Oyuna başlarken bir data genişliği seçiyoruz. Seçtiğimiz lig sayısı, ülke sayısı, database boyutu oyundaki oyuncu sayısını etkiliyor. Oyuncu sayısı az olunca vasat sayılabilecek oyuncular bile takip edilir oluyor, benim görüşüm bu.

Benim oyunumda tek ülke açık, 2.lige kadar Türkiye. Database : Large, ayrıca tüm Türk oyuncular açık, tüm ülkelerin 1.liglerinde oynayan oyuncular açık.

http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/8n7qzd87/fm2011-transfers.rar.html
upload ettim, isteyen bakabilir.

arneas
15.Kasım.2010, 01:15
Oyuna yeni başladım sayılır oldukça yavaş ilerliyorum henüz Eylül ayı içindeyim ilk sezonda. Gelecek sezonlarda durum ne olur bilemem ancak ilk sezon için sizin söylediğiniz absürt olaylara rastlamadım. Türkiye'den 3 oyuncu yurt dışına transfer oldu.
Erdal Kılıçaslan (Empoli - 1.1milyon TL)
Zafer Yelen ( Ingolstadt - 1 milyon TL)
Jerry Akaminko (Luzern - 450bin TL).
Jerry Gana'lı, diğer iki oyuncunun Alman vatandaşlığı var.
İlerleyen sezonlarda ne olur bilemem, ancak şu an için bende sorun yok. Emin olmamakla birlikte sizdeki sorunun başladığınız oyun olduğunu düşünüyorum. Oyuna başlarken bir data genişliği seçiyoruz. Seçtiğimiz lig sayısı, ülke sayısı, database boyutu oyundaki oyuncu sayısını etkiliyor. Oyuncu sayısı az olunca vasat sayılabilecek oyuncular bile takip edilir oluyor, benim görüşüm bu.

Benim oyunumda tek ülke açık, 2.lige kadar Türkiye. Database : Large, ayrıca tüm Türk oyuncular açık, tüm ülkelerin 1.liglerinde oynayan oyuncular açık.

özürdilerim benim 2. sayfanın en üsteki mesajıma bakmadınız sanırım konuyu baştan sona okursanız kimin ne kadar datası açık görürsünüz

ayrıca ilk sezon transferleri kapatmış olma hitimaliniz yüksek ve erdal kılıç arslanı empoli ne yapacak bu oyuncuyu bizdeki üst sıraları zorlayan takımlar bile almazken alman vatandaşı olması transfer olması için yeter mi ... benim bildiğim bir oyuncu var ispanyada onuda herkes biliyor alman vatandaşı olarak...

Deus Dominus
15.Kasım.2010, 01:23
gördüm o mesajı da ama mantıklı gelmiyor. Oyunu kolaylaştırma adına yapılmış bir şeyde olabilir oynayan kişi adına. Yönettiği takımın oyuncularını daha ön planda tutuyor olabilir, bilmiyorum. Ben böyle bir durumla karşılaşmadığım için söylüyorum.

Ayrıca Empoli Serie B takımı. İtalya 2.ligi yani. Erdal'ın hız, hızlanma 15, fiziksel özellikleri 12-13 civarı. Bir kanat oyuncusu için yeterli. Ayrıca teknik özellikleri de 12-13 değerlerinde yeterli seviyede bence 2.lig oyuncusu için.

arneas
15.Kasım.2010, 01:39
gördüm o mesajı da ama mantıklı gelmiyor. Oyunu kolaylaştırma adına yapılmış bir şeyde olabilir oynayan kişi adına. Yönettiği takımın oyuncularını daha ön planda tutuyor olabilir, bilmiyorum. Ben böyle bir durumla karşılaşmadığım için söylüyorum.

Ayrıca Empoli Serie B takımı. İtalya 2.ligi yani. Erdal'ın hız, hızlanma 15, fiziksel özellikleri 12-13 civarı. Bir kanat oyuncusu için yeterli. Ayrıca teknik özellikleri de 12-13 değerlerinde yeterli seviyede bence 2.lig oyuncusu için.

bir yerde fm nin yapımcısı bizim oyunda zorluk kolaylık ayarı yoktur gerçekçi dir gibi bir söz etmişti sanırım . yani sizin dediğiniz gibi değil olay ayrıca kendi takımımızın oyuncusu değil başka kluplerin oyuncusu satılıyor.

işte bende bunu diyorum empoli 2. lig takımı bizim erdalı nereden tanıyor dayısı mı varmış türkiyede Empoli yöneticilerinin veya teknik direktörünün. İspanyada bile sadece bir Türk varken tanınmış olarak ve bu adam türkiyeden gitmedi. ayrıca avrupada tanınan bir aamımız var o da tuncay Türkiyeden anca 10 yılda bir oyuncu gider oralara o da tanındıkça
tugaylar hakan şükürler emre b. ve tuncay kendi takımlarıyla avrupada yaptıkları maç sonrası tanındıalr ve gittiler rüştü bile böyle gitti barcaya durum böyleyken kendi klubunde bile adam gibi oynamayan biri nasıl satılır...

Not: oyuncunun özelliği ne kadar iyi olursa olsun transferde öncelik tanınmışlığa bakılır ( genç oyuncular için güncel ve potansiyel yeteneği göz önünde bulundurulur) sonra özellikler sıralanır mevkisi ve ona göre özellikleri... hangi takım şimdiye kadar bu adam çok hızlı koşuyor vs. vs. özellikleri çok iyi alalım bunu dedi ki...

rainmakerr
15.Kasım.2010, 01:44
menajerler kendilerini çok akıllı sanıyor ya genç bir oyuncu alacağım 500k para istiyor menajer kendine.

BleedingMoon
15.Kasım.2010, 01:46
24 lig açıktı bu arada.

Deus Dominus
15.Kasım.2010, 01:46
Peki biz nereden buluyoruz G.Afrika'da herhangi bir takımda bile oynamayan bir oyuncuyu? Brezilya 3.liginde forma giyen bir genci, İskandinav liglerini takip eden kaç kulüp var? bu şekilde bir yere varmayız gibi geliyor :) oyun bu, 'gerçekçi' doğru kelime ama bunu 'gerçek' gibi algılamayalım.Oyun olduğunu unutmadan tadını çıkarmaya bakalım şikayet etmek yerine.

arneas
15.Kasım.2010, 02:02
Peki biz nereden buluyoruz G.Afrika'da herhangi bir takımda bile oynamayan bir oyuncuyu? Brezilya 3.liginde forma giyen bir genci, İskandinav liglerini takip eden kaç kulüp var? bu şekilde bir yere varmayız gibi geliyor :) oyun bu, 'gerçekçi' doğru kelime ama bunu 'gerçek' gibi algılamayalım.Oyun olduğunu unutmadan tadını çıkarmaya bakalım şikayet etmek yerine.

cidden haklısınız yani biz nerden buluyoruz iskandinavyadan buluyoruz birezilyadan buluyoruz g. afrikadan buluyoruz. ama türkiyeden bütün bir avrupa olarak almıyoruz değil mi

şu anda oyunu açmadım yakında tekrardan yeni oyun açacağım ve burada ss leri paylaşacağım...

fazla söze gerek yok oyun sadece

KanaKe
16.Kasım.2010, 11:03
sözlesme yenilemekte ayri bir dert olmus gökhan gönül 500.000 € ya oynuyor sözlesme yenilemek istedim 4,5 milyon € istiyor bu kadar büyük sacmalik görmedim ben

Ceki58
16.Kasım.2010, 11:20
11.1.0 yüklü ama hala maaş sıkıntısına çözüm bulamamaışlar volkan pazarlığa
yıllık 11,500,000 $
imzalama bedeli 2,800,000 $
menejer komisyonu 3,500,000 $ istiyor pazarlıkla en fazla 8,000,000 düşüyor 11.1.1 de de aynı sorun varmı acaba

arneas
18.Kasım.2010, 00:02
Buyrun sadece yeni oyun açtım. 5 ve ya 6 devam tuşuna bastım, yapılan transferlerin resimleri aşağıda -Realmadrid Barcelona daha atağa kalkmadı...

> açık olan ligler ve ddt dosyaları aşağıda
> bütün kıtaların birinci liglerindeki takımlar ddt olarak eklenmiştir
> toplamda 15 lig var Türkiyede bütün ligler açık
> uefa sıralamasına göre ilk 15 ülkenin 1. ligi sadece görülebilir olarak açık

Eğer bu hata ise ki öyle görünüyor lütfen si'ye ingilizcesi iyi olan biri sanal beyinin yaptığı transferlerin hatasını anlatsın -özellikle Türkiyenin-

Buyrun bunlarda resimler
http://www.fmscreenshots.com/images/3/0zu7r3w1btvtdxjh0li1_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=0zu7r3w1btvtdxjh0li1.png)

http://www.fmscreenshots.com/images/3/zsp32yt2wwpeb2tchxw7_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=zsp32yt2wwpeb2tchxw7.png)

http://www.fmscreenshots.com/images/3/ypx2xt4j772jpbn64dq9_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=ypx2xt4j772jpbn64dq9.png)

http://www.fmscreenshots.com/images/3/ek8yfvr97osgouq7xqef_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=ek8yfvr97osgouq7xqef.png)

http://www.fmscreenshots.com/images/3/5qiq4y02eblx7oettyew_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=5qiq4y02eblx7oettyew.png)

http://www.fmscreenshots.com/images/3/3kfivtzaxonzyqz1z2pv_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=3kfivtzaxonzyqz1z2pv.png)

http://www.fmscreenshots.com/images/3/ubiaeqyvncj2da36d11_thumb.png (http://www.fmscreenshots.com/viewer.php?file=ubiaeqyvncj2da36d11.png)

Cengo
18.Kasım.2010, 00:07
Buyrun sadece yeni oyun açtım. 5 ve ya 6 devam tuşuna bastım, yapılan transferlerin resimleri aşağıda -Realmadrid Barcelona daha atağa kalkmadı...

> açık olan ligler ve ddt dosyaları aşağıda
> bütün kıtaların birinci liglerindeki takımlar ddt olarak eklenmiştir
> toplamda 15 lig var Türkiyede bütün ligler açık
> uefa sıralamasına göre ilk 15 ülkenin 1. ligi sadece görülebilir olarak açık

Eğer bu hata ise ki öyle görünüyor lütfen si'ye ingilizcesi iyi olan biri sanal beyinin yaptığı transferlerin hatasını anlatsın -özellikle Türkiyenin-

Buyrun bunlarda resimler
http://www.dosya.tc/dosya/RpRzTs/ligler.png.html
http://www.dosya.tc/dosya/RpRzTs/ligler2.png.html
http://www.dosya.tc/dosya/2diek0/ddtler.png.html
http://www.dosya.tc/dosya/2diek0/varan1.png.html
http://www.dosya.tc/dosya/2diek0/varan2.png.html
http://www.dosya.tc/dosya/2diek0/varan3.png.html
http://www.dosya.tc/dosya/2diek0/varan4.png.html

Her resim için 30 sn bekletiyor, bu süreyi bekleyemem. Bu resimleri imageshack, ressim.net gibi siteler upload etsen çok daha rahat görürdük.

arneas
18.Kasım.2010, 00:09
şimdi düzenliyorum
forum [img]
kodunu görmüyormuş

Cengo
18.Kasım.2010, 00:11
aynen bunun gibi bi cok olay yanı helal olsn Türkiye Ligini yapanlara ne diiym ki son orjinal fm oyunumdu bu da

Türkiye Ligi ne alakası var?
Bilica ve Cristian'ın CA'lerine merak edip baktınız mı?
Türkiye Ligi'nde büyük takımlar için bile düşük CA'ler bunlar.

arneas
18.Kasım.2010, 00:12
şimdi düzenlendi

arneas
18.Kasım.2010, 00:14
Türkiye Ligi ne alakası var?
Bilica ve Cristian'ın CA'lerine merak edip baktınız mı?
Türkiye Ligi'nde büyük takımlar için bile düşük CA'ler bunlar.

zaten ca pa ile alakası yok ABOOO arkadaş sorunun mantığını yanlış anlıyor.
Sorun Ca ve Pa değil aslında oyucunun prestijine bakmaan genelde büyük takımların transfer yapması

Cengo
18.Kasım.2010, 00:22
zaten ca pa ile alakası yok ABOOO arkadaş sorunun mantığını yanlış anlıyor.
Sorun Ca ve Pa değil aslında oyucunun prestijine bakmaan genelde büyük takımların transfer yapması

Sorun veritabanındaymış gibi söylendiği için cevap hakkımı kullandım.

Yapay zeka oluşturmak kolay iş değil, işin içine girince o ihtmal için bunu yaz, şu ihtimal için bunu yaz derken sonu gelmiyor. Bir süre bazı ihtimaller yazmış olduğunuz başka ihtimallerin sonuçlarını değiştiriyor, sonra hoppala onu da etkilemesin diye her ihtimale başka ihtimaller oluşturan kodlar yazıyorsun. Bu kısır döngü sonsuz döngü haline geliyor, yazdıkça yazıyorsun, yazdıkça yazıyorsun.

İçiçe, içiçe, içiçe derken kayboluyorsun kod yumağında. Sıyırıyorsun :)

Satırlar dolusu kod oluyor, 1 hafta kodlardan uzak kalsan neresi neresiydi unutursun, eyvah ki ne eyvah. Roman yazısı kadar kod yumağında ne nedir diye uğraş dur.

Bir oyundan çok fazla şeyler bekliyorsunuz sanki.

arneas
18.Kasım.2010, 00:29
Sorun veritabanındaymış gibi söylendiği için cevap hakkımı kullandım.

Yapay zeka oluşturmak kolay iş değil, işin içine girince o ihtmal için bunu yaz, şu ihtimal için bunu yaz derken sonu gelmiyor. Bir süre bazı ihtimaller yazmış olduğunuz başka ihtimallerin sonuçlarını değiştiriyor, sonra hoppala onu da etkilemesin diye her ihtimale başka ihtimaller oluşturan kodlar yazıyorsun. Bu kısır döngü sonsuz döngü haline geliyor, yazdıkça yazıyorsun, yazdıkça yazıyorsun.

İçiçe, içiçe, içiçe derken kayboluyorsun kod yumağında. Sıyırıyorsun :)

Satırlar dolusu kod oluyor, 1 hafta kodlardan uzak kalsan neresi neresiydi unutursun, eyvah ki ne eyvah. Roman yazısı kadar kod yumağında ne nedir diye uğraş dur.

Bir oyundan çok fazla şeyler bekliyorsunuz sanki.

Evet haklısın bir oyundan çok fazla şey bekliyor gibi görünüyorum fakat bize bu hakkı Si verdi. Neden diye sorarsan daha önceki oyunlarında ki Cm den beri oynuyorum böyle abuk subuk transferleri hiç mi hiç görmedim.

Biraz 2008, sonra 2009, en sonunda 2010 ve 2011 ile ayyuka çıkan bir transfer mantığı eğer Si daha önce bana o güzellikleri yaşatmasa idi evet haklıydın bir oyundan çok şey bekliyor olurdum. Fakat şu anda ben düzeltilmesini istemekte haklıyım "acaba çok mu şey istiyorum?" düzelmesi için çaba harcadıklarını görmem, yeterli benim için hülasa ingilizcem iyi olmadığı için foruma yazamıyorum

Not: daha önce ki serilere yazmadım sonrakine düzelir diye fakat bu sefer iş iyice değişti daha kötüye gidiyor

KanaKe
18.Kasım.2010, 00:32
ugur boral transferi disinda bence bir anormallik yok

arneas
18.Kasım.2010, 00:34
yani kazım kazım atlotico madridde oynar ki atloticomadrid ispanyanın en tutucu takımı
ve krita 33 yaşında ne işi var bu adamın dışarıda Bursa neden satar ki

ayrıca şunuda dikkate alında daha realmadrid başlamadı transfere bu sezon başı hazırlık maçı bile fazla oynanmadı daha resim koyacağım anlaşılan hala normal geliyor arkadaşlara

KanaKe
18.Kasım.2010, 00:38
gercek hayatta atleticoda oynayamaz tabi fakat fm de oynar fmdeki transfer sistemini bilmedigin icin sana sacma geliyor kazim gibi yedekte sorun yapmayacak düsük ücrete oynayacak üstelik genc bir oyuncu aleticoya fm de cazip gelebilir

arneas
18.Kasım.2010, 00:45
gercek hayatta atleticoda oynayamaz tabi fakat fm de oynar fmdeki transfer sistemini bilmedigin icin sana sacma geliyor kazim gibi yedekte sorun yapmayacak düsük ücrete oynayacak üstelik genc bir oyuncu aleticoya fm de cazip gelebilir

sen benim ne anlatmaya çalıştığımı anladın mı? ayrıca bana saçma gelen bir şey yok ortada bir hata var ve ben bunun düzelmesini istiyorum illaki bir şey savunacaksınız yani benim derdim bu bir hata ise düzeltilsin yok senin gibi "fmde oynar yav bu adam" diyeceksem eskiden fmde alıp yıldız yaptığımız oyuncuları bak ben bu adamı fmde aldım bu adam yıldız olacak dedim şimdi yıldız oldu gerçek hayat muhabbetlerini bırakacağız. Bu oyunu insanlara sevdiren ve bak şu teknikdrektör fm oynuyormuş bu adamı fmden bulmuş almışlar muhabbetinie bırakacağız ayrıca fm nin datasından evertonda yararlanmayacak bu adamlar salak mı fmnin databesinden faydalansınlar. Anlaşılan sen fm yi hiç oynamamışsın ve deiklerimi hiç okumamışsın ben süregelen bu sorunun düzelmesini istiyorum.

KanaKe
18.Kasım.2010, 00:49
ben senin ne demek istedigini gayet iyi anliyorum bu sorun turksportal ekibinden kaynaklanan bir sorun degil oyunun kodlari ile alakali fm 2009 dan beri transfer sacmaliklari var oyunda fm de kazim gibi ortalama bir ca ya sahip genc ve düsük ücrete oynayan oyuncular her takima transfer olurlar sen kazimi 1-2 sezon izle bakalim kac maca cikacak atleticoda.. 10 maci gecmez...

arneas
18.Kasım.2010, 00:55
ben senin ne demek istedigini gayet iyi anliyorum bu sorun turksportal ekibinden kaynaklanan bir sorun degil oyunun kodlari ile alakali fm 2009 dan beri transfer sacmaliklari var oyunda fm de kazim gibi ortalama bir ca ya sahip genc ve düsük ücrete oynayan oyuncular her takima transfer olurlar sen kazimi 1-2 sezon izle bakalim kac maca cikacak atleticoda.. 10 maci gecmez...

Ben turksportalı mı suçluyorum? yapmayın lütfen ayrıca Si yi bile suçlamadım dikkat ederseniz...
Benim en fazla isteyeceğim turksportal ekibinden Si ye bu sorunu bildirmeleri şikayet olsunki uğraşsınlar

işte sizde diyorsunuz ben sorun düzelsin istiyorum çaba göstersinler istediğim fazla bir şey değil
Ben 2009 dan beri sustum iyice ayyuka çıktı sizin dediğiniz gibi zaten oynatmıyorlar tekrar türkiyeye dönerler dedim
ama şimdi daha kötü daha fazla kötüye gitmesini istemiyorum çünkü adam gibi oynadığım bir oyun var onunda miadının dolmasını istemiyorum
2009 dan 2011 artık bir çare bulsunlar

Chinatown
18.Kasım.2010, 03:30
ben konu içinde genel tartışmaya karışmamakla birlikte saçma transfer politikasına artık bir çözüm bulmaları gerektiğini düşünüyorum. Trabzonsporu alıyorum ve oyun biraz zor olsun diye rakiplerinin transfer bütçelerini artırıyorum, ve sonuç;

http://img228.imageshack.us/img228/4772/bunen.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg228.imageshack. us%2Fi%2Fbunen.jpg%2F)
Uploaded with ImageShack.us (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

grkm33
18.Kasım.2010, 13:25
14 tane yabancı ilginç... :D

clowegem
18.Kasım.2010, 14:41
oyuna ilk başlarken ilk yarı boyunca transfer bütçesi ver seçeneğini kaldırırsanız oyunun başında olan en azından türkiye takımlarındaki ilk 11 futbolcuları bir sonraki dönemde çok zor transfer oluyorlar. Ama yinede sonraki durumlarda özellikle biraz yüksek pa lı oyuncular çok fazla gidiyorlar yurtdışına. yada transfer listesine koyup oyuncunuzu önerdiğinizde normalde alması imkansız takımlar bu oyunculara geliyo ama bişey dikkatimi çekti kontratı bitip serbest kalınca bu x futbolcusu madrid man utd vs kim olursa olsun önceden istese bile free iken istemiyor. transfer sezonunun sonuna doğruda bu x oyuncusu bir türk takımına transfer oluyolar. en azından bu şekilde gerçeklik biraz düzeliyo.

arneas
18.Kasım.2010, 20:52
oyuna ilk başlarken ilk yarı boyunca transfer bütçesi ver seçeneğini kaldırırsanız oyunun başında olan en azından türkiye takımlarındaki ilk 11 futbolcuları bir sonraki dönemde çok zor transfer oluyorlar. Ama yinede sonraki durumlarda özellikle biraz yüksek pa lı oyuncular çok fazla gidiyorlar yurtdışına. yada transfer listesine koyup oyuncunuzu önerdiğinizde normalde alması imkansız takımlar bu oyunculara geliyo ama bişey dikkatimi çekti kontratı bitip serbest kalınca bu x futbolcusu madrid man utd vs kim olursa olsun önceden istese bile free iken istemiyor. transfer sezonunun sonuna doğruda bu x oyuncusu bir türk takımına transfer oluyolar. en azından bu şekilde gerçeklik biraz düzeliyo.

evet bende öyle yapıyorum ama sorunun devam ettiğini sezonun ikinci yarısında da görüyorum
ne kadar az olsada yine garip transferlere devam ediyorlar umarım bir çaresini bulurlar...

Chivalry
21.Kasım.2010, 22:35
Konuya pörtleme dalmış olucam ama ben de oyuncu satamıyorum andre santosu baroniyi falan 1'er 2'şer milyondan öneriyorum kimse istemiyor demiyim almak istemiyor tekliflerin hepsi kiralama teklifi olarak geliyor.

sentugo
21.Kasım.2010, 22:43
Oyuncu boşa düştüğü zaman, kendisine kontrat önerdiğimde eğer menejerine fazla para vermişsem, o oyuncu kesin bana geliyor..

Son yaşadığım bir örnek var..

Adebayor boşa düştü 30 yaşında.. Fiziksel özellikleri süperdi hala.. Bende hemen teklif verdim, takmım Bursaspor.. Benden sonra Barcelona, Real Madrid, Milan gibi üst düzey klüplerde tekliflerini verdiler.. Ben daha sonra hiç bakmadım, önerdiğim sözleşme de hiç bir değişiklik yapmadım.. Dedim ki nasıl olsa bu büyük klüplerden birine gidicek.. Ancak menejerine biraz fazla para verdiğim için, hoooop direk bana imza attı.

İşte sana oyunun saçma transfer politikası :D

Gerekli ek..

Aklıma geldi.. Her sezon takımda fazla yabancı oluyor.. 8 kontenjanını geçmemek için, kullanmayacağım oyuncuları kiralıyorum.. Onları gereksiz olarak belirtiyorum ki bir daha takıma geri dönmesinler.. Akıllı olduğum için değerli olan oyuncuları da gelecekten pay vererek yolluyorum..

Buraya kadar herşey güzel. Sezon sonu geliyor, oyuncular o gönderiğim takımlarda ilk 11 oynuyorlar, iyi performans sergiliyorlar. Klüpleri de onları kiralık sözleşmesindeki maddeye göre transfer etmek isteyip bana teklif sunuyorlar, zaten otomatik olarak kabul ediliyor... Ondan sonra bir bakıyorum, tam kurtulucam oyuncudan, oyuncu o klübü reddediyor..

Bana geri dönüyorlar, diyor ki oyuncu X takımından ayrıldığı için mutsuz (Türkçeye çeviriyorum şu an :D ) . Eh madem mutsuzsun, o klüp seni almak istedi gitmedin :D

En garibi şu oldu, Grenero'yu Man. City'e kiraladım.. 10M gelecekten pay verdim. Sezon sonu Man. City teklif verdi, Grenero gitmedi.. Sonra elimden çıkarmam lazım, yine önerdim 10M a.. Man City yine gitti 10M teklif verdi, bu sefer gitti :D Eh ne anladım o zaman ben bu işten.

Bazen de şu oluyor.. Oyuncular ekstra maaş bütçesi istiyorlar transfer olmak için.. Hiç bir türlü kar elde edemiyorsun..

Bunlarda saçma olan şeyler :D