PDA

View Full Version : Mustafa Sarp

bnmv
07.Kasım.2010, 19:33
http://www.ressim.net/6/upload/ec6bbe49.jpg

Ömer abi profilini,ca ve pa'sını falan koyabilir misin zahmet olmazsa? Birkaç bişey sorcam da:)

lazo
07.Kasım.2010, 23:54
Yaşı itibarı ile PAsı önemli değil. CA'sı da 120 ya da +-1 gibi bir şey.

Profili böyle olması lazım. Staff'ı açarsam veya Ömer Abi ana görüntüyü eklerse bunu kaldırabilirsiniz.
http://img526.imageshack.us/img526/5/adszvo.png (http://img526.imageshack.us/i/adszvo.png/)

licentia
08.Kasım.2010, 00:23
CA 125 PA'de 130 olmasi gerek ama Lazo'nun dedigi gibi PA'in su durumda onemi yok.

Lucas Neill
08.Kasım.2010, 02:03
Positioning 14 cok fazla bence 10-11 idealdir nerde duracagini ne zaman nerde pas alacagini hic bilmiyor adam kontrolü desen o da pek yok.

bnmv
08.Kasım.2010, 18:04
Mustafa Sarp'ın pm'lerine bakmadım ama bence KESİNLİKLE doesn't dive into tackles olması gerekiyor..Bu sene iyice rezalet oynuyor.Sadece hafif tempoda koşuyor.Doğru dürüst basmıyor adama..Ne ofansta ne defansta etkili..Top rakipteyken koşmuyor geri dönmüyor..Olduğu yerde adımlıyor resmen.Work rate 18 kesinlikle çok fazla bence.Ayrıca arkadaşa katılıyorum.Pozisyon alması 14 değil kesinlikle.Her maç takip ediyorum ve benim düşüncem mustafa sarp özellikle bu sene ortasahada adeta 1 adam eksik oynatıyor.Cesaret 16 da çok fazla değil mi? Hiç öyle topun önüne kendini attığını ya da cana gibi tüm gücüyle rakibine saldırdığını görmedim.Mustafa Sarp'ın hızının 12 olduğu bir yerde bence Neill'in hızı 13'tür.

rapsar
04.Aralık.2010, 21:39
Mustafa Sarp'ın pm'lerine bakmadım ama bence KESİNLİKLE doesn't dive into tackles olması gerekiyor..Bu sene iyice rezalet oynuyor.Sadece hafif tempoda koşuyor.Doğru dürüst basmıyor adama..Ne ofansta ne defansta etkili..Top rakipteyken koşmuyor geri dönmüyor..Olduğu yerde adımlıyor resmen.Work rate 18 kesinlikle çok fazla bence.Ayrıca arkadaşa katılıyorum.Pozisyon alması 14 değil kesinlikle.Her maç takip ediyorum ve benim düşüncem mustafa sarp özellikle bu sene ortasahada adeta 1 adam eksik oynatıyor.Cesaret 16 da çok fazla değil mi? Hiç öyle topun önüne kendini attığını ya da cana gibi tüm gücüyle rakibine saldırdığını görmedim.Mustafa Sarp'ın hızının 12 olduğu bir yerde bence Neill'in hızı 13'tür.
Çok güzel yakalamışsın. Nerede geçen sezonun başlarında her topa basan, sahaya ruhunu veren Sarp, nerede şimdiki Sarp... Work rate için 14-15 civarı bir değer daha uygun olabilir diye düşünüyorum -en azından şimdilik-. Mevkiisi konusunda da bir sıkıntı var sanırım. Galatasaray'da defansif orta sahadan çok orta sahanın göbeğinde, Ayhan'ın ilerisinde oynuyor çoğunlukla. DM mevkiisinin değer biraz düşürülüp, MC değeri artarsa çok daha iyi yansıtılmış olur sanki. MR değerinin de yine aynı şekilde düşürülmesi gerektiğine inanıyorum. Orta sahanın sağında oynadığını hiç görmedim ki zaten özellikleri gereği de kanatta oynaması biraz zor kendisinin.

Bunun yanında "long shots" değeri 11 olarak verilmiş; lakin maçlarda uzaktan şut çektiğini hatırlamıyorum. Bu özellik 10'a çekilirse daha makul olacaktır. Teamwork değeri de 1-2 puan düşebilir kanımca. Çoğu zaman pas atmak yerine topu kendisi sürmeyi tercih ediyor gördüğüm kadarıyla. Galatasaray araştırrmacısının dediklerim hakkında olumlu veya olumsuz yorumlarda bulunmasını rica ediyorum. En azından yazılanların boşa gitmediğini görmek fena olmayacaktır :)

mkkadi
23.Ocak.2011, 00:14
Çok güzel yakalamışsın. Nerede geçen sezonun başlarında her topa basan, sahaya ruhunu veren Sarp, nerede şimdiki Sarp... Work rate için 14-15 civarı bir değer daha uygun olabilir diye düşünüyorum -en azından şimdilik-. Mevkiisi konusunda da bir sıkıntı var sanırım. Galatasaray'da defansif orta sahadan çok orta sahanın göbeğinde, Ayhan'ın ilerisinde oynuyor çoğunlukla. DM mevkiisinin değer biraz düşürülüp, MC değeri artarsa çok daha iyi yansıtılmış olur sanki. MR değerinin de yine aynı şekilde düşürülmesi gerektiğine inanıyorum. Orta sahanın sağında oynadığını hiç görmedim ki zaten özellikleri gereği de kanatta oynaması biraz zor kendisinin.

Bunun yanında "long shots" değeri 11 olarak verilmiş; lakin maçlarda uzaktan şut çektiğini hatırlamıyorum. Bu özellik 10'a çekilirse daha makul olacaktır. Teamwork değeri de 1-2 puan düşebilir kanımca. Çoğu zaman pas atmak yerine topu kendisi sürmeyi tercih ediyor gördüğüm kadarıyla. Galatasaray araştırrmacısının dediklerim hakkında olumlu veya olumsuz yorumlarda bulunmasını rica ediyorum. En azından yazılanların boşa gitmediğini görmek fena olmayacaktır :)

Merak etmeyin yazılarınız boşa gitmiyor. Yazdıkların zaten mantıklı ise cevap yazılmaya gerek bile kalmıyor. Bazen de ilk anda geri dönüş olmayabiliyor bazen fakat veriler gözden geçirilirken buradaki yorumlara bakılıyor ve değerlendiriliyor.

Genel olarak yazdıklarına katılıyorum. Work rate, teamwork konusunda değişiklikler yapıldı. Long shot şu an için çok da fark etmeyecektir.

Mevki konusuna gelince sana katılmadığım tek nokta burası. Mustafa en iyi performansını tek DM oynadığı zaman verdi. (Geçen senenin başı) Ne zaman MC'de birileri ile oynamaya başladı o zaman performansı git gide düştü. MC oynayamadığını düşünüyorum her ne kadar orada oynatılsa da. Biraz zorunluluktan oynadı bundan sonra oynaması zor gibi. Mustafa MC oynadığı zaman ne yapacağını şaşırıyor. Tribünden izleyince bir görev kargaşası yaşıyor gibi geldi bana. Mesela Arda oynadı veya şu an Pino forvet oynuyor ama bu o mevkiiyi iyi oynadığı anlamına elmiyor. Mustafa'da da benzer bir durum Geçerli bence.