PDA

View Full Version : Oyun Cd sini Takınca Öylece Kalakalma?

Chinatown
09.Kasım.2010, 20:30
iyi akşamlar millet,

2005 den beri fm oynuyorum, ilk defa bu sene orijinal oyunu aldım, cd yi çıkarıp pc me taktım ve öylece bekliyorum.

en ufak bir hareketlenme olmuyor, ne autorun çıkıyor karşıma ne başka birşey, cd sürekli dönüyor ve sonrasında duruyor.

bilgisayarım'a girince E: de oyun simgesi gözüküyor. ona tıklayınca, ya da sağ tıkla aç diyince bu seferde windows explorer hata veriyor ve kapanıyor.

sağ tıklayıp kopyala yapıyorum ama istediğim yere kaydetmiyor. daha doğrusu 4-5 saatlik bir süre verip hiç azalmıyor, en sonunda kapatmanı bekliyor.

yani tam anlamıyla öylece kalakaldım. nedenini bilmiyorum.

sistemime gelince laptopumun özelliklerini tam bilmiyorum ama son medal of honor'u full grafik hiç takılmadan oynadım.

internette hiçbir çözüm bulamadığım ve açıkcası umudumunda pek olmadığı bu hata için yine de bir ümit sizlere yazıyorum.

şimdiden teşekkürler.

snaru
10.Kasım.2010, 00:28
aynısı benim başıma geldi arkadaşım sanırım aralgame i aramak lazım. internetten destek kısmına yazı yazdım fakat 5 gün geçti cevap gelmedi. Yani sorun cd kanımca. Oyüzden ben steamden aktivasyon yapıp indirdim.

kumralyakisikli
10.Kasım.2010, 01:18
evet ya bende de aynı sorun var bilgisayar oyunu görmüyor dvdyi okumuyor

Chinatown
10.Kasım.2010, 01:29
flash diske atıp denesek olurmuki acaba?

edit; bir arkadaştan kopya aldım ve an itibariyle yine aynı sorunla karşılaştım gerçekten şoktayım, en azında verdiğim orjinal parasına acımıyorum artık.

Sheriff
10.Kasım.2010, 01:38
Sanırım PC nizin dvd okuyucusunda bir problem var. Steam den indirerek oynayabilirsiniz oyunu.

Chinatown
10.Kasım.2010, 01:49
bende dvd okuyucusundan şüphelendim ama 4-5 yıllık fm 2006 cd lerini bile okudu pc'im dvd playerdan kaynaklı olacağını sanmıyorum ama bilemedim işte. yarın bir deneyeceğim arkadaşta ona göre bir yol haritası çizeceğim kendime, kariyer başlangıcımda bile ne zorluklarla karşılaştım, sizlere de teşekkür ederim ilginiz için :)

snaru
10.Kasım.2010, 02:07
dvdrom ile sandım bende ama promosyon olarak verdikleri shogun bile çalıştı. Fm 2011 çalışmadı yüksek ihtimal aralın serisinde bir sıkıntı var.

Sheriff
10.Kasım.2010, 06:14
O halde başka bir PC'de DVD'nizi deneyin, eğer yine çalışmazsa ithalatcı firmayla iletişime geçin. Oyununuzu her harukarda oynarsınız ama tabi DVD'nin çalışmasıda önemli birşey.

snaru
10.Kasım.2010, 13:53
tabi diğer yönden düşünürsek her türlü çalışıyor oyun. Ama örneğin bilgisayara çok format atan bir insanımdır. bazen steam yedeğinede güvenmiyorum o yüzden yüklemek zorunda kalıyorum. internet indirirken bazen yurtdışı çıkışlarında problem oluyor. Uzun sürüyor indirmesi.

Oghuse
10.Kasım.2010, 14:42
Steam server'ları çok güçlü kota probleminiz yoksa tavsiye ederim steam'den aktive etmeyi.

lexoqe
10.Kasım.2010, 15:41
benim oyun daha gelmedi bile :(

hsyn0618
10.Kasım.2010, 15:57
Bir önerim yok ama isim için seni kutlarım :D

oyun cd sini takınca öylece kalakalma?

Chinatown
11.Kasım.2010, 00:37
evet sonunda flash diske aktarılmış oyunu takınca 'microsoft security essentials' lütfedip çalıştırmadığını sonunda söyledi. bu ve bunun gibi koruma programlarınızı kaldırarak oyunu çalıştırabilirsiniz. herkese ilgisi için teşekkürler

snaru
11.Kasım.2010, 03:27
bahsettiğin kötü amaçlı yazılımları temizleme programı mı hani güncelleştirme ile gelen?

Chinatown
11.Kasım.2010, 09:50
bahsettiğin olabilir ama gelen değil kurduğun bir program, çok üst düzey değil ama idare eden bedava bir program, ama kendi gelmiyor senin yüklemen lazım.

burada. (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.microsoft.com% 2Fsecurity_essentials%2F)

brknesta
11.Kasım.2010, 10:43
en ıyısı steam hıc sorunsuz

GFBaTu_KhaN
12.Kasım.2010, 00:29
abi bende bgn d&r den aldım oyunu pc daha bnde deil yrn deniyicem o kadar para verdim bnde de aynısını mı yapıcak acaba :s