PDA

View Full Version : CD-Key Çalışmıyor (Steam)

elges
12.Kasım.2010, 10:25
oyunu dnr'dan orjinal aldım..
cd ile oynayabiliyorum ancak steam üzerinden oynamak istediğimde yine cd istiyor..
oyunu steam üzerinden activation yapamıyorum..
dubilicate product key diye bir hata alıyorum..
lütfen yardımcı olun..

perpetua
12.Kasım.2010, 12:26
oyunu dnr'dan orjinal aldım..
cd ile oynayabiliyorum ancak steam üzerinden oynamak istediğimde yine cd istiyor..
oyunu steam üzerinden activation yapamıyorum..
dubilicate product key diye bir hata alıyorum..
lütfen yardımcı olun..

Demek ki birisi urun key'ini kullanarak aktivasyon yapmis.

Bu sorun ile karsilasan herkesin oyunun kitapcigindaki bilgileri kullanarak musteri hizmetleri (customer service) ile irtibata gecmesi gerekiyor.

Onlar yardimci olacaklar.

elges
12.Kasım.2010, 14:06
türkiyede kim ilgilenir peki bu konuyla?

elges
12.Kasım.2010, 14:10
yani anlamıyorum.. birçok sitede oyun orjinal adı altında 35 liraya satılıyor..
ve satan kişiler ürün kodunu mail ile gönderileceğini söylüyor..
demekki adamlar bu kodları bir şekilde elde etmiş ve orjinal şekilde gerçek değerini verip alanlar mağdur duruma düşüyor..
günlerce oyunu orjinal alın diye burdan kampayalar yürütülüyor..
orjinal aldık işte o kadar para verip ama karşılaştığımız olaya bakın..

Archnia
12.Kasım.2010, 14:20
valla ben aldığım yöntemi size anlatıyım bi arkadaşım vardı satıcı onla konustuk sonra bankaya yatırdım onun üzerine parayı o bana steam üzerinden bi kod verdi kodu steama girdim.Oyun steam üyeliğime geldi.Steam üzerinden indirdim.Oynadım.Güncellemeler fln steam üzerinden yapılıyor.Siz nasıl aldınız bilmiyorum ama ben Cs 1.6,Source,Modern Warfare ve Bad Company gibi steam üzerinden birsürü oyun aldım şuana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.

elges
12.Kasım.2010, 14:22
ben dnr'dan kutulu oyun aldım
işte benim anlamadığım bu oyunları sana satan adamlar bu steam ürün kodlarını nereden buluyorlar..
benim ürün kodumu şuanda başkası kullanıyor..

Archnia
12.Kasım.2010, 14:35
onlar başka ülkelerden ucuza alıyorlar mesela rusya gibi(toplu olarak) sonra satışa başlıyorlar zaten onların bir alıcı kitlesi oluyor genellikle her yeni çıkan oyunu öyle alıp satıyorlar.Kodlar tek kullanımlık olduğu için biri girdikden sonra kod kullanılamıyor.

elges
12.Kasım.2010, 14:46
benim kullanıcı kodum bir şekilde çalınmış işte yani..
ama bunun üzerinde durmak lazım..
orjinal oyun alın diyenlere soruyorum şimdi..
ben emeklerinin karşılığının verdim peki şimdi benim emeğimin karşılığını kim verecek?
madem orjinal oyun alın diyorlar o zaman bu sistem neden bu kadar güvensiz?

Sheriff
12.Kasım.2010, 14:56
Şimdi tabiki de burda sizin oyun keyinizin çalınmasından, sizi orjinal oyun almaya teşvik eden arkadaşların suçu yok. Yani bu evinizin soyulmasından, bu ev güzel burayı al diyen arkadaşlarınızı sorumlu tutmak gibi birşey olur.

Size yol göstermek adına Perpetua yukarıda yapmanız gerekenleri belirtmiş. Müşteri hizmetleriyle irtibata geçtiğiniz takdirde sorununuz çözülecektir.

elges
12.Kasım.2010, 14:59
müşteri hizmetleri ile irtibata geçtim.. bakalım geri dönecekler inşallah..
umarım çözerler

elges
12.Kasım.2010, 15:02
benim orjinal oyun alın diyen arkadaşlardan ricam bu konuya da duyarsız kalmasınlar ve insanlara yardımcı olsunlar..

demirsporlu
12.Kasım.2010, 15:11
arkadasım bu key kutunun icindemi yazıyor dısındamı nası bi sistem hic kutulu oyun almadıgım icin bilmiyorum o yüzden soruyorum

elges
12.Kasım.2010, 15:13
kutunun içinde kitapçııkta yazıyor.. kapalı ama normalde ama nasıl oluyor anlamıyorum bende..

perpetua
12.Kasım.2010, 16:07
Bu olay gercekten benim de sinirimi bozdu. Hatirlarsiniz, bir sure once burada key satan birisi konu acmisti ve anladigim kadariyla bu key'ler bir turlu oyunun CD'sinden ayri satiliyor.

Miles'in da haberi var olaydan ve isin ic yuzunu arastiracaklar. Sadece key satin alanlarin da aldiklari keyler iptal edilebilir. Almamanizi tavsiye ederim.

elges: Gecmis olsun. Musteri hizmetleri geri doner sana. Eger donmezlerse haber ver lutfen. Olup bitenden de haberdar edersen, benzer durum ile karsilasabilecek diger arkadaslar icin de bir rehber olur.

elges
12.Kasım.2010, 16:10
perpetua ilgilendiğin için teşekkür ederim..
durumdan haberdar ederim sizi..
umarım en kısa zamanda bir çözüm bulunur..

bozoo1903
12.Kasım.2010, 18:02
Garip bir durum.

demirsporlu
12.Kasım.2010, 18:10
benim anlamadıgım yalnızca internetten key alan adamlar neye göre alıyo?? alırkenki düsünceleri ne vicdanlarınımı rahatlatmak istiyolar verdim 30-35 tl orjinal aldım.. elinde bi cd olmadıktan sonra yada steam hesabınla yüklemedikten sonra adamın birine para gondermek ve onun belki sagdan soldan buldugu key le orjinal kullanıyorum demek sacma bence

elges
12.Kasım.2010, 18:36
bu olay tamamen steam'den kaynaklanıyor..
steam'in güvenlik problemleri var..
aral'la irtibata geçtim ben.. bakalım onlar çözebilecek mi?
bekliyoruz..

elges
29.Kasım.2010, 18:48
arkadaşlar problemi çözmüş bulunuyorum.. steam üzeridnden karşılıklı mailleşerek durumu çözdük ve steam hesabıma oyun eklendi.. şimdi yazdığım mailleri kopyalayacağım..

elges
29.Kasım.2010, 19:05
benim steam support'a yazmış olduğum soru şöyle;

I have bought the original game from Aral ithalat (d&r store) in Turkey. When I enter the cd-key that is written on the game, I get the "duplicate cd-key" error. İt is used by someone else I think. İf it is necessery İ can send you the receipts to proove this cd-key belongs to me. The cd-key is vague now because İ thought there might be an other cd-key beneath this one. İ pulled the cd-key out for that reason.

elges
29.Kasım.2010, 19:06
daha sonra bana şöyle bir cevap geldi;

Hello Burak,

Thank you for contacting Steam Support.

In order to investigate this issue, we must verify the purchase receipt and your ownership of the CD Key.

Please handwrite your Support Ticket Number 1253-DGJN-9898 on the quick reference card or sticker above the CD Key (the number should not be written on a separate piece of paper or inserted with an image editor) and reply with a digital photo or scan of the CD Key and the receipt for your recent purchase. Please ensure that you submit a full-color image in .jpg format, rather than a photocopy.

If you have any difficulty locating the CD Key on the packaging, please see the following link:
http://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-WUSF-3601

Example scans:
http://support.steampowered.com/images/faq/2347-QDFN-4366/cdkey1.jpg
http://support.steampowered.com/images/faq/2347-QDFN-4366/cdkey2.jpg

We accept receipts issued within the last 90 days. Receipts from auction sites and used merchandise sellers will not be accepted.

After verifying your proof of ownership we will gladly assist you with this issue.

elges
29.Kasım.2010, 19:08
bunun üzerine oyunun kutusunun, cd keyin (üzerine Support Ticket Number 1253-DGJN-9898 yazarak) ve faturasının fotoğrafını ekleyerek şöyle bir cevap gönderdim..

Here are the photos of the receipt,
the handwritten Support Ticket Number above the CD-Key and from the game Football Manager 2011.
I hope to here soon from you, thank you for your time.

elges
29.Kasım.2010, 19:11
ve son olarak bana şöyle bir cevap geldi oyun steam hesabıma eklendi: )

Hello Burak,

I have added the game subscription to your account.

It will now appear in your Library list in Steam.

If you are using Windows, please see the following link for assistance with installing the game from a disc instead of downloading the game from Steam:

Title: Installing from Disc instead of Steam
Link: http://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382

If this process is unsuccessful, you may need to download the game from the Steam servers by double-clicking it in Library > Games from the Steam application.

elges
29.Kasım.2010, 19:16
tüm bunlar için steampowered.com üzerinden steamsupport üyeliği yapmak ve soru sorma bölümünden gerekli formları doldurarak steamsupport ile irtibata geçmek gerekiyor..
arkadaşların başına böyle bir olay gelirse umarım bu konu yol gösterici olur..

perpetua
30.Kasım.2010, 11:51
elges:

Gecmis olsun. Sorunun cozuldugune sevindim. Bilgiler icin de tesekkurler.

fox31
12.Kasım.2012, 23:00
Bana böyle bi cevap geliyo ne yapmam lazım

========= Please enter your reply ABOVE this line =========

Hello,

Thank you for adding a message to your question. We will respond to your message by email.

abelcan
28.Kasım.2012, 21:01
Ayni olayi bende yasadim ama herhangi bi sahis tarafindan degilde oyun sitesinden aldim (amerika)
Ilk basta benimde key'im silindi ve bende parami geri istedim veya yeni key gonderin diye mesaj attim yeni key geldi sorunsuz oynuyorum su anda ortalama 3 hafta falan oldu galiba.