PDA

View Full Version : Maç Motorunda düzeltilmeyen gariplik

Oghuse
16.Kasım.2010, 11:38
Hep dikkatimi çekmiştir takım olarak karşı atağa kalktığında oyuncular kaleye yaklaşarak tehlike yaratmak yerine kanada kaçıp orta yapma tercihinde bulunuyorlar. Ve çoğunlukla bu bu şekilde işliyor.

Özetle 3 e 2 hızlı atağa kalmışsınız, oyuncunuz göbekten giderken gayet tehlikeli bir atak olabilecekken kanada kaçarak orta yapma tercihinde bulunuyor ve atağı yiyor. Sizce bunun için ne gibi taktiksel ayar yapılmalıdır. Yorumlarınızı bekliyorum.

frkara
16.Kasım.2010, 11:40
Kanatları gizli forvet yaparsan olabilir

Oghuse
16.Kasım.2010, 11:43
Hızlı atakta topun kime denk gelip kanada kayacağı belli olmuyor. Sorun kanatlarda değil yani, kime gelirse o kanatlara doğru kayıp orta deniyor.

Zaman zamanda oyuncu top sürmesi gereken yerde şut vurarak pozisyon harcıyor, çok şaşırtıcı.

Chivalry
16.Kasım.2010, 12:05
Evet oyunda sinirimi bozan 2 şeyden birisi dikine gidip son adamı çalımlayıp devam etmek yerine çaprazlama kanada koşuyorlar ya dar açıdan vuruyolar ya da orta açıyorlar.

Diğeri ise topa vuran oyuncunun 1 saniye kadar yerine beklemesi. Kaleciden dönen topu tamamlama diye birşey yok oyuncu topa vuruyor sonra pozisyon bitmişcesine olduğu yerde bekliyor.

World Hollow o1
16.Kasım.2010, 12:11
Abi acaba pas odağını her kanada mı yaptın?

Oghuse
16.Kasım.2010, 12:13
Serhat'cım her iki türlü de denedim farkeden birşey yok.

playeray
16.Kasım.2010, 12:38
Çok sinir edici bir durum. Oyunda düzeltilemeyen bir hata olabilir.

bearyn
16.Kasım.2010, 13:28
oyunculara fazla yaratıcılık vermem, taktiğe uyun derim ama sonuçta bi oyuncu sahada önü boş olduğunda hızlı ve de dribler bi oyuncuysa kaleye doğru top sürer. creative freedomla alakası yok bunun. fakat oyunda illa kanada doğru gidiyo, tamam zaten kanat oyuncularım açık oynuyor ama pozisyona göre insiyatif kullanamıyo oyuncular hiç. creative freedom da çok düşük tutmuyorum aslında hücum oyuncuları için ortanın üstünde aynı 12-13 değerinde.

World Hollow o1
16.Kasım.2010, 16:32
benimde 5 dakika önce başıma geldi.
dady alsa bire bir 7 defa o adamı geçer ama kanada açtı topu ve sonunda koskoca bir boş atak..

http://img593.imageshack.us/img593/7335/adanasporbesiktasklasik.png