PDA

View Full Version : Match Prepation

darkpart2
21.Kasım.2010, 10:38
Bu konuyunun açıklayan bir arkadasımız var ona tesekkur ederız ama soyle bı sorun var forumda dolasıyorum yanlıs hatrlamıosam 13-14 arkadas bu bolume (Match Prepation) hc girmiyorlar veya cozemedıler.Bu FM11 in bize sagladıgı hoş bi yenilik ve bunu ben dahil tamamen cozmek isteyen bi suru arkadas var? bunu 1-2 sezon oynayp tam cozebilen arkadaslar yardım edebılırler mı?
:u:

rainmakerr
21.Kasım.2010, 10:52
Dostum perpetua burada (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92059) gayet açık bir dille anlatmış.

Flawless Victory
21.Kasım.2010, 11:55
Perpetua'nın yazısını oku ve o konudaki diğer mesajları da oku zaten öğrenirsin, ekstra bir bilgiye gerek yok.

nessus
21.Kasım.2010, 17:01
çözecek ne var ki? takıma oynatacağın taktikleri seçiyorsun, antreman seviyesini belirliyorsun o kadar. Yeni bir taktik yaptığında eski çalışılmış taktikle benzer bir dizilişe yahut mantaliteye sahipse uyum daha kolay oluyor.

Ekstra olarak maç öncesi çalışmalar var. Maçın durumuna göre seçim yapman gereken. Ya da benim gibi sürekli aynı ayarda bırakabilirsin. Ben sürekli defensive positioning çalıstırıyorum büyük küçük rakip ayırt etmeden. Çok az gol yiyerek bitirdim ligi, takım full atak mantalite ve push up defans çizgisi ile oynuyor. Bu yüzden korner çalısması falan pek lazım olmuyor. Ha ligin ilk yarısında Bursaspor bana iki duran top golü atınca rövanşta onlara özel olarak defansive set pieces çalıstırdım. Bunlar t.direktör olarak maçları okumakla, rakibi bilmekle alakalı tercihler.

Olay bu kadar bana kalırsa. Daha ayrıntılısı için link vermiş arkadaşlar zaten.

bearyn
21.Kasım.2010, 17:08
Oyuna ilk başladğımda taktiğimi yaptım, Match Prepation ekranından yaptığım taktiği seçtim ve team blendi seçip workloadu fulledim takım taktiğe çabuk alışsın diye, belli bir seviyeden sonra defensive positioning'i seçip workloadu da hafife getirdim, antremanlarla beraber oyuncuların pestili çıkmasın diye. Şimdi Match Prepation ekranında 1 taktiğim var sadece herşeyi full ve defans çalışıyo takım özet bu yani, anlamıcak bişey yok. Sen istersen 3 çeşit taktik oluştur, takımın bu taktiklere uyana kadar team blend yap, sonra da rakibine göre veya kendi zayıf noktana göre haftalık çalışmanı ayarla bu ekrandan yine.