PDA

View Full Version : Spor Toto 2.Lig ?

sakaka
22.Kasım.2010, 10:58
Uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak ilk mesajımı yazmak bugüne kısmetmiş.

Ben oyunu geçen hafta satın aldığımda yeni değişen 2.lig statüsünü hemen kontrol ettim ve büyük hayal kırıklığına uğradım.Bildiğim kadarıyla, ikinci ligde 36 takım beyaz ve kırmızı grup olmak üzere iki gruba ayrılıyor.Bu grup ayrımında kıstasın mümkün olduğu kadar aynı ilden iki takımın aynı grupta yer almamasına dikkat edilmesi olarak biliyorum.Eksik veya yanlış biliyorsam özür dilerim.

Oyunda ise 2.lig A ve B grupları olarak gözüküyor ancak takımların dağılımının gerçeklikle alakası yok.Editörü açtım, diğer editörleri de kullandım ancak orada da 36 takım ve tek havuz görünüyor, bu nedenle A ve B grupları arasında takım yer değişimi yapılamıyor.(veyahut ben yapamıyorum) Oyun yapımcıları büyük ihtimal ilerki senelerde alt ve üst liglerden gelebilecek takımların gruplara dağıtılmasında coğrafik kıstasların veya federasyonun alabileceği değişik kararları nedeniyle detaya girmemişler.

Ancak ben en azından bu senenin fikstürünün düzgün aktarılmasını beklerdim.Ayrıca editörden baktım, takımların kadroları isim ve doğum tarihlerine kadar doğru olmasına rağmen başka hiçbir özellik bulunmuyor.Oyun kurulurken bu özellikler oyun tarafından rastgele atanıyor.Normalde boyu 1.70 olan oyuncu 1.91m veya oldukça iyi olduğu kamuoyunca bilinen bir futbolcu trampa çıkabiliyor.İki ayrı oyun kurdum ve aynı futbolcunun ne kadar farklı özellikleri olduğunu tespit ettim.Eğer bu oyuncular izlenmediyse ve özellikleri tespit edilmediyse bence 2.ligin oyunda olmasının anlamı yok.Rastgele kurulan oyunlarda da fantezi isim ve oyuncularla rahatlıkla oynanabilir, meraklı arkadaşlar sayesinde oyunlar editlenebilirdi.

Bu konularda forumdaki arkadaşların bilgi ve fikir paylaşımlarını duymayı çok isterim..

Since-1907
22.Kasım.2010, 11:56
Haklısın.Spor Toto 2.Ligteki kırmızı ve beyaz gruptaki takımlar yanlış atanmış.Takımlar doğru atanabilirdi , sonuçta gruplar belliydi.Bu 2.lige çok önem verilmediğinin bir göstergesi bence de gerçeğe uygun olsa çok daha güzel olurdu.

Diğer şeyde oyuncuların özellikleri.Bazı oyuncuların özellikleri , mevkileri yanlış girilmiş.2.lige çok bakamadığım için fazla eleştirmek istemiyorum fakat kağıt üstünde grupların bile yanlış olması bile kaideye alınabilecek bir hata.

midfielder1912
22.Kasım.2010, 12:59
forum da bu hatayı düzelten, ayrıca gerçek zamanlı fikstürleri de oyuna ekleyen bir dosya mevcut... turksportal.net in anasayfasında dosya ile ilgili detaylı bilgi de mevcut...

sakaka
22.Kasım.2010, 13:35
forum da bu hatayı düzelten, ayrıca gerçek zamanlı fikstürleri de oyuna ekleyen bir dosya mevcut... turksportal.net in anasayfasında dosya ile ilgili detaylı bilgi de mevcut...

acaba dosyanın linkini verebilir misiniz ? ben anasayfaya bakıyorum ama bulamıyorum .. teşekkürler ..

Aydin
22.Kasım.2010, 14:43
http://www.turksportal.net/fmhaber/31057/3-lig-ve-emekli-oyuncular-yamasi.htm

bu olması lazım sanırım.

sakaka
22.Kasım.2010, 17:13
http://www.turksportal.net/fmhaber/31057/3-lig-ve-emekli-oyuncular-yamasi.htm

bu olması lazım sanırım.

yamanın ismi 3.lig olunca gözümden kaçmış.İndirdim ve denedim.2lig Grup olayına kesinlikle çözüm getirilmiş.Oyuncuların özellikleri daha gerçeğe yakın ancak yine bazı hatalar var.(ör : oyuncu pozisyonları) Kendim düzeltmeler yapıp oynamaya devam edeceğim.Teşekkür ederim.

di canio
23.Kasım.2010, 00:45
Oyunda henüz sezon bitirmedim. Sonraki sezon 3. Lig statüsü ya da takım sayısı değişiyor mu?

Az önce indirdim dosyayı. Henüz oyun açıp denemedim ama editörden incelediğim kadarıyla 3. Lig'den BAL'e düşen takım sayısı her 3 gruptan 3'er takım, yani 9 olması gerekirken bu düzenleme dosyalarında toplamda 12 yapılmış. Burada bir karışıklık sözkonusu. Ligler Statüsü'nde BAL'de gruplarını birinci bitiren takımların 3. Lig'e yükseleceği açıklanmış. Buradan da 3. Lig'e 12 takım çıkacağı sonucu çıkıyor. Toparlamak gerekirse 3. Lig'den düşen takım 9, 3. Lig'e çıkan takım 12 olacak. Bu da toplamda 54 olan 3. Lig takım sayısını 57'ye çıkartıyor. Statü değişmiyorsa 3 grupta 19 takım oluyor. Yoksa kaçırdığım başka bir nokta mı var?

midfielder1912
25.Kasım.2010, 09:30
yamanın ismi 3.lig olunca gözümden kaçmış.İndirdim ve denedim.2lig Grup olayına kesinlikle çözüm getirilmiş.Oyuncuların özellikleri daha gerçeğe yakın ancak yine bazı hatalar var.(ör : oyuncu pozisyonları) Kendim düzeltmeler yapıp oynamaya devam edeceğim.Teşekkür ederim.

2.lig araştırmacısı maalesef fazla yok, o yüzden bir çok hata eksik olabiliyor, bu hataları bildirirsen bir an önce düzeltmek isteriz... resmi araştırma alanında bu eksikleri rahatlıkla belirtebilirsin http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=716

sakaka
26.Kasım.2010, 13:56
2.lig araştırmacısı maalesef fazla yok, o yüzden bir çok hata eksik olabiliyor, bu hataları bildirirsen bir an önce düzeltmek isteriz... resmi araştırma alanında bu eksikleri rahatlıkla belirtebilirsin http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=716

Dediğinizi yaptım ve bir konu açtım.Umarım yardımcı olabilmişimdir :

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=1879742#post1879742