PDA

View Full Version : Özer Hurmacı

ForsakeN
22.Kasım.2010, 14:22
http://www.ressim.net/6/upload/d83f3834.jpg

Özer 2 senedir oynadığı maçlarda takımın açık-ara en çok koşan oyuncusu oluyor.Sahada ayak basmadık yer bırakmıyor neredeyse.

Fakat özelliklerine baktığımızda workrate:10 stamina:12 determination:9
workrate:14-15 ,stamina: 15, determination: 13 seviyesine çekilebilirdi diye düşünüyorum.

M.O.S.H
22.Kasım.2010, 18:05
Aynen resmen tembel bi orta saha oyuncusu gibi yansıtılmış oyuna Özer nerdeyse her oynadığı maçta en çok km koşan oyuncu ayrıca gayette istekli çalışkan bir yapısı var niye böyle oyuna yansıtıldı anlayamadım.

mertayasava
22.Kasım.2010, 18:19
Tabata'nın 10 iken Özer'in Work Rate puanının 10 olması ilginç asıl olan.

ForsakeN
22.Kasım.2010, 18:37
Tabata'nın 10 iken Özer'in Work Rate puanının 10 olması ilginç asıl olan.

2si de düşük bana göre.

LaigLeNoiR
22.Kasım.2010, 19:20
Work Rate'i anlamak için en kolay açıklama ; Mac sirasinda ne kadar caliskan oldugu. Kendisine pres gorevi verildiginde bu gorevi ne kadar yerine getirebildigi.

Özer'i de pres yaparken genelde kaptırdığı bir top sonrası görebiliyoruz. Her posizyonda rakibine pres yapan değil, çünkü Özer hücum oyuncusu bana göre bir hücum oyuncusunda bu özelliğin çok yüksek olmaması gerekir. 10-11-12 değerleri de bence gayet uygundur. Benim görüşüm tabii ki.

Stamina ve Determination 'da o derece bana uygun geldi Özer'de.

ForsakeN
22.Kasım.2010, 19:32

Stamina ve Determination ne sebeple uygun geldi ki Murat abi? Özer en fazla koşan, en fazla top isteyen,en fazla topla oynayan oyuncu oluyor Fenerbahçe'de. Çok gayretli,çalışkan oynuyor. 9-10 gibi rakamları haketmiyor kesinlikle.

MeMo
22.Kasım.2010, 19:41
Work Rate'i anlamak için en kolay açıklama ; Mac sirasinda ne kadar caliskan oldugu. Kendisine pres gorevi verildiginde bu gorevi ne kadar yerine getirebildigi.

Özer'i de pres yaparken genelde kaptırdığı bir top sonrası görebiliyoruz. Her posizyonda rakibine pres yapan değil, çünkü Özer hücum oyuncusu bana göre bir hücum oyuncusunda bu özelliğin çok yüksek olmaması gerekir. 10-11-12 değerleri de bence gayet uygundur. Benim görüşüm tabii ki.

Özer sürekli pres yapan bir oyuncu.Hatta geçen sene son haftalarda sadece bu özelliğiyle Daum'dan forma alıyordu.Nerden böyle bir izlenime kapıldın anlamadım Murat abi.

Reckoner
26.Kasım.2010, 20:51
benim ise en çok takıldığım Creativity konusu, geçen oyunda bu özelliği 16 olan özerden bu yıl bir kademe daha yukarı bir değer bekliyordum. Özeri hem Ankaraspor'da hem Fenerbahçe'de canlı olarak izleme fırsatım oldu özellikle geçen yıl sakatlıklarla boğuştuğu bir dönemde fenerbahçe'nin en çok pozisyon üreten oyuncusuydu. 14'ün çok ama çok az olduğu gerçeğini bence görmemiz lazım, özer ülkemizde nadir bulunan bir futbol mentalitesine sahip, ayağına her topu aldığında hızlı ve akıcı akınlar üretiyor, bu özelliğinin en azından geçen oyundaki değerine yaklaştırılmasını bekliyorum patchlerden.

Han12
26.Kasım.2010, 23:23
Vallaha hangisini düşük buldun dersen çoğu iyi aslında özelliklerin ama genel olarak bir vasatlık var sanki özer de bu sene...

serkan1520
28.Kasım.2010, 23:49
aykut kocaman özeri çok tutuyor ama bana göre fenerbahçe seviyesinde değil pas 11 teknik 12 ye çekilip creavity 18 e yükseltilebilir yetenekli olmamakla birlikte yaratıcılığı fazla ama kesinlikle fenerbahçe seviyesinde bir takımın oyuncusu değil

istatistilklerine bakın oynadığı maçlarda en çok top kaptıran oyunculardan biri çok topu öldürüyor sürekli final pası atmak istiyor ama tabi bir guti olmadıgı için %90 oranında isabetsiz oluyor bu paslar

Cengo
30.Kasım.2010, 11:21
Vallaha hangisini düşük buldun dersen çoğu iyi aslında özelliklerin ama genel olarak bir vasatlık var sanki özer de bu sene...

Devre arasında biraz kırpmayı düşünüyordum ben de, iyice izlemek lazımdı bu sakatlık kötü oldu.

Han12
30.Kasım.2010, 20:26
Devre arasında biraz kırpmayı düşünüyordum ben de, iyice izlemek lazımdı bu sakatlık kötü oldu.

Ya Özer biraz tuhaf zaten değerlendirmesi en zor futbolculardan biridir diye düşünüyorum fenerbhçe'de kağıt üstünde bu kadar iyi futbolcu olup bir türlü vasatı aşamaması problem yaratıyordur :)

S4mp1y0N
01.Aralık.2010, 23:11
kırpmaya gelince üzerine yok zaten!

konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.. bahsedilen özellikler özer'in en etkili özelliklerinin başında geliyor. teknik özellikleri kadar iyi yansıtılması lazım.

teknik özellikleri düşse itiraz etmem ama bu bahsi geçen özelliklerin hepsi 14-15 seviyesine çekilmeli. ki zaten öyleydi bu özellikler. neye istinaden düşürüldü bilemiyorum. tartışılmaktan zevk alan arkadaş yine yapmış yapacağını.

perpetua
02.Aralık.2010, 01:19
14-15 seviyelerini normal seviye saniyorsunuz galiba. :)

Work Rate:
20: Nobre
19: Räsad Sadiqov
18: Serkan Balci
17: Roberto Hilbert
16: Ibrahim Uzulmez
15: Lorik Cana
14: Selcuk Inan
13: Wederson
12: Mamadou Niang
11: Christian
10: Teofilo
9: Quaresma
8: Colin Kazim
7: Ibrahim Akin
6: Pino
5: Cernat
4: Alex

Hala Ozer'i 14-15'e yerlestirirmisiniz? 10-11 maksimumdur. :)

ForsakeN
02.Aralık.2010, 15:34
14-15 seviyelerini normal seviye saniyorsunuz galiba. :)

Work Rate:
20: Nobre
19: Räsad Sadiqov
18: Serkan Balci
17: Roberto Hilbert
16: Ibrahim Uzulmez
15: Lorik Cana
14: Selcuk Inan
13: Wederson
12: Mamadou Niang
11: Christian
10: Teofilo
9: Quaresma
8: Colin Kazim
7: Ibrahim Akin
6: Pino
5: Cernat
4: Alex

Hala Ozer'i 14-15'e yerlestirirmisiniz? 10-11 maksimumdur. :)

Asıl 10-11 nasıl oluyor ona hala şaşıyorum.Farkında mısınız bilmiyorum ama verdiğiniz örneklerde bir Cristian var ki 11 almış. Ya Özer'i izlemiyorsunuz ya da oynadığı mevki,teknik özellikleri vs. itibariyle ön yargıyla yaklaşılıyor. Cristian koşulan mesafelerde ilk 6'ya giremezken Özer 1-2km farkla birinci oluyordu maçlarda. Selçuk İnan kadar , Cana kadar koşuyor Özer.

Bir adam teknikse az koşar diye bir önyargı oluşmuş gibi geliyor artık bana

perpetua
02.Aralık.2010, 16:04
Asıl 10-11 nasıl oluyor ona hala şaşıyorum.Farkında mısınız bilmiyorum ama verdiğiniz örneklerde bir Cristian var ki 11 almış. Ya Özer'i izlemiyorsunuz ya da oynadığı mevki,teknik özellikleri vs. itibariyle ön yargıyla yaklaşılıyor. Cristian koşulan mesafelerde ilk 6'ya giremezken Özer 1-2km farkla birinci oluyordu maçlarda. Selçuk İnan kadar , Cana kadar koşuyor Özer.

Bir adam teknikse az koşar diye bir önyargı oluşmuş gibi geliyor artık bana

Yorum eger ligtv'de cikan kosma mesafeleri uzerine ise cok basit bir ornek vereyim.

Ben her gun yaklasik 1 saat yururum. Cok yuksek tempoda da degil. Normal tempoda.

O 1 saat yuruyuste kat ettigim mesafe ortalama 10 kilometre. 1.5 saat yurursem de 15 km'yi buluyorum.

Biraz da bu nedenle, ozellikle bizim ligimizdeki kosu istatistiklerini acikcasi work rate degerlendirme konusunda cok gercekci bulmuyorum. Bir oyuncu ne yaptigini bilmiyorsa ve surekli saga sola ileri geri dusunmeden kosuyorsa zaten rahatlikla 10 km'nin uzerine cikar. Bu nedenle de ortaya cikacak kat edilen mesafe hesabi onun diger oyunculardan daha caliskan oldugunu gostermez.

kasım akdemir
02.Aralık.2010, 16:23
Paylaşamadınız şu özeri hergün sayfanın en başında bu başlığı görmekten sıkıldım.

ForsakeN
02.Aralık.2010, 16:27
Yorum eger ligtv'de cikan kosma mesafeleri uzerine ise cok basit bir ornek vereyim.

Ben her gun yaklasik 1 saat yururum. Cok yuksek tempoda da degil. Normal tempoda.

O 1 saat yuruyuste kat ettigim mesafe ortalama 10 kilometre. 1.5 saat yurursem de 15 km'yi buluyorum.

Biraz da bu nedenle, ozellikle bizim ligimizdeki kosu istatistiklerini acikcasi work rate degerlendirme konusunda cok gercekci bulmuyorum. Bir oyuncu ne yaptigini bilmiyorsa ve surekli saga sola ileri geri dusunmeden kosuyorsa zaten rahatlikla 10 km'nin uzerine cikar. Bu nedenle de ortaya cikacak kat edilen mesafe hesabi onun diger oyunculardan daha caliskan oldugunu gostermez.

Peki en çok topla buluşan-oynayan oyuncu olmadaki başarısını neye bağlıyorsunuz? Oynadığı zamanlar bariz bir şekilde Özer'in sahadaki varlığı hissediliyor.

perpetua
02.Aralık.2010, 16:48
Peki en çok topla buluşan-oynayan oyuncu olmadaki başarısını neye bağlıyorsunuz? Oynadığı zamanlar bariz bir şekilde Özer'in sahadaki varlığı hissediliyor.

Topla cok oynamak ile caliskanlik arasindaki baglantiyi goremedim. Ayni sekilde top ile cok bulusmayi da.

ForsakeN
02.Aralık.2010, 16:55
Topla cok oynamak ile caliskanlik arasindaki baglantiyi goremedim. Ayni sekilde top ile cok bulusmayi da.

Zaten konunun başında da belirtmiştim. SAdece workrate değil determination ve stamina'nın da artırıtlması gerektiğini düşünüyorum. Top istemek,topu kovalamak,fazla mesafe koşmak,yorulmamak bunlar Özer'de gördüğüm belirgin özellikler. Tekniğinin yanı sıra çalışkanlığı ile de öne çıkıyor. Eğer oyunda çalışkanlığı sadece pres ile sınırlıyorsak haklı olabilirsiniz.

perpetua
02.Aralık.2010, 17:15
Ozer bu tanimladiginiz oyuncu degil ama. :)

O oyuncu olmaya ugrasiyor olabilir ama izledigimiz Ozer tam olarak o degil.

ForsakeN
02.Aralık.2010, 17:42
Neyse dediğiniz gibi olsun. Umarım Özer bir an önce iyileşir de canlı canlı izleriz tekrar Özeri.

Chivalry
02.Aralık.2010, 18:39

Bu durumda Work Rate'yi arrtırıp Decision ve Positioning veya Off the Ball özelliklerini düşürmeniz daha makul değil midir?

perpetua
02.Aralık.2010, 18:47
Bu durumda Work Rate'yi arrtırıp Decision ve Positioning veya Off the Ball özelliklerini düşürmeniz daha makul değil midir?

Ben Ozer, ozelinde yazmamistim bunu. Mac icinde bir oyuncu maci takmayip, tac cizgisinin uzerinden durmadan aut cizgisinden aut cizgisine yuruse, 90 dakikada sahada oynayan oyunculardan daha fazla mesafe kat edebilir diyerek de orneklendirebilirdim.

Ozer caliskandir ama futbolu bilmez gibi bir degerlendirmeye varacaksak (ki bu degerlendirmeye de saygi duyarim) profili de ona gore degisebilir.

Reckoner
04.Aralık.2010, 11:45
Ben Ozer, ozelinde yazmamistim bunu. Mac icinde bir oyuncu maci takmayip, tac cizgisinin uzerinden durmadan aut cizgisinden aut cizgisine yuruse, 90 dakikada sahada oynayan oyunculardan daha fazla mesafe kat edebilir diyerek de orneklendirebilirdim.

Ozer caliskandir ama futbolu bilmez gibi bir degerlendirmeye varacaksak (ki bu degerlendirmeye de saygi duyarim) profili de ona gore degisebilir.

Yaratıcılık hakkında ne diyeceksiniz merak ettim, 14 yeterli mi sizce?

perpetua
04.Aralık.2010, 15:12
Yaratıcılık hakkında ne diyeceksiniz merak ettim, 14 yeterli mi sizce?

20: Guti
19: Alex
18: Yusuf Simsek
17: Arda Turan
16: Florin Cernat
15: Pablo Batalla
14: Gustavo Colman
13: Miroslav Stoch
12: Issiar Dia
11: Marco Aurelio
10: Wederson
9: Lorik Cana
8: Mustafa Sarp
7: Sabri Sarioglu
6: Huseyin Cimsir
5: Diego Lugano
4: Ibrahim Toraman
3: Servet Cetin
2: Yalcin Ayhan

14 pek fena durmuyor bence.

eng1n
04.Aralık.2010, 17:33
Yaratıcılık daha da artmalı bence ama Özer gerçekte hep 100 yılın pasını deniyor Rıdvan dilmen deyimiyle bunu oyunda galiba decisions alakası var galiba decisions değeri zaten 12 bence yaratıcılık için 15 veya 16 olabilir.

ozaniel
04.Aralık.2010, 20:42
Özer'in önsezi ve kararlar özellikleri düşük olduğu için Cernat, Batalla gibi bir oyun kurucu olamıyor, ama pas atarken ona çok uzak olan birini bile görüp ona pas atabiliyor. Bu yüzden bence geçen sene verilen 16 puanı ona daha uygun.

Ilhan
05.Aralık.2010, 14:07
Arkadaşlar 16 Avrupa'nın çok yaratıcı orta sahalarına verilen bir değerdir. Özer o kadarını haketmez. Özer maksimum değerini almış. Ben olsam 10-11 verirdim.

S4mp1y0N
08.Aralık.2010, 00:43
geçen seneki değerleri de sizin araştırmacınız verdi. bakın kaç vermiş çalışma oranına, dayanıklılığına?
işiniz gücünüz demogoloji yapmak.
yok şu değer buna verilmiş, bu değer ötekine verilmiş...
15'in ne demek olduğunu biliyoruz, salak değiliz.

sakatlığa yatkınlığını artırın, karar vermesini düşürün gelip kimse burada sizi eleştirmez. çünkü bunlar gözle görülür zaaflar.
ama özer'in kararlılığı, çalışma oranı, dayanıklılığı, cesareti, agresifliği hakettiğinden düşük olursa eleştirilirsiniz...
ca'sına pa'sına tek laf etmem. sonuçta geçen sene çok bi ışık vermedi. ama ca'sını da hakettiği özelliklerde alsın.
alakasız bir özer yapmışsınız. gerçek özerle zerre alakası yok.
çelişkiler havuzunda yüzüyorsunuz.
emeğiniz için teşekkürler ama bu böyle. benim gözümde.

Cengo
08.Aralık.2010, 10:46
geçen seneki değerleri de sizin araştırmacınız verdi. bakın kaç vermiş çalışma oranına, dayanıklılığına?
işiniz gücünüz demogoloji yapmak.
yok şu değer buna verilmiş, bu değer ötekine verilmiş...
15'in ne demek olduğunu biliyoruz, salak değiliz.

sakatlığa yatkınlığını artırın, karar vermesini düşürün gelip kimse burada sizi eleştirmez. çünkü bunlar gözle görülür zaaflar.
ama özer'in kararlılığı, çalışma oranı, dayanıklılığı, cesareti, agresifliği hakettiğinden düşük olursa eleştirilirsiniz...
ca'sına pa'sına tek laf etmem. sonuçta geçen sene çok bi ışık vermedi. ama ca'sını da hakettiği özelliklerde alsın.
alakasız bir özer yapmışsınız. gerçek özerle zerre alakası yok.
çelişkiler havuzunda yüzüyorsunuz.
emeğiniz için teşekkürler ama bu böyle. benim gözümde.

Sakin olalım lütfen.

Ankaraspor'dan geldiğinden beri doğru düzgün kadroya alınmadı, sakatlıklar yaşadı, hiç beceremediği sol kanatta oynadı, bir türlü üstüste oynamadı, hep kesik kesik oynadı. O yüzden hep küçük küçük değişiklikler yaptım, hiç tam sezon istikrarı göremedik.

Bazı özelliklerinin artık kırpılması gerekli. Her aldığını topu ezerek basit yana oynayıp ayağından çıkaran, kendini göstermeye çalışıp gereksiz dribblingler yapan, forvet arkasına doğru koşu hiç yapmadan önlibero gibi kendini kabul eden bir Özer çıktı. Son derece isteksiz ayrıca, hiç o kadar koşan basan bir Özer de görmüyorum. Kısa sürede demolarize olurup oyundan kopuyor, rakibi izliyor, belki ciğerleri yetecek ama denemiyor bile artık. Derin paslar atan, boş koşular yapan Özer'i görmüyorum, o asist kralı olurken yaptığı derin pasları denemiyor bile. Belki de büyük takımı kaldıramadı.

Bunu bugün düşürdüm diyelim, yarın Anadolu takımında toparlayabilir, seviye atlayabilir. Bunun eleştirilecek bir yanı yok, oyuncunun performansı düşerse özellikleri de kırpılır. Hiç kısa süre fizik-kondüsyon kaybına bağlı bir istikrarsızlık izlenimi bırakmadı her ne kadar öyle olma ihtimali de olsa.Şu an yaptığı pasları Gökay da yapıyor, oyunu açan ya da skoru değiştiren pasları denemezse yaratıcılığı düşer. Oyunu okumayan, basit yan paslar ile oyundan kaçan bir futbolcunun yaratıcılığının yüksek olmaması gerekir. Ankaraspor dönemini o kadar çok izlemedim, ona göre yorum yapamam ki ben. Bir an önce bir mentör ile çalışması lazım, Özer'in gidişi hiç hoş değil. Bu şekilde ben de hak veriyorum, creativity 11 seviyesinde olması daha doğru gibi.Bu yüzden çabuk demolarize olan bir Özer'in topa agresif olmaması, denemeleri yapamasından kaçmasından ötürü kararlı bir şekilde üzerine gidememesi onların düşük kalmasını sağlayabilir. Work rate ve stamina için sakatlık çok kötü oldu, şu an bu iki kriter için değerlendirme yapmam çok kritik oluyor.

S4mp1y0N
08.Aralık.2010, 19:06
özer'i iyi izleyememişsin ABOOO.
ben özellikleri artsın, ca'sı-pa'sı yükselsin demiyorum.
baştan aşağı yanlış yansıtılmış bir özer'den bahsediyorum.
senin tüm söylediklerinin zıttı özelliklere sahip bir görünüm içinde Fenerbahçe'deki özer.
çok istekli, çalışkan, fiziksel olarak sınırlarını zorlayan ama doğru kararlar vermekten yoksun, konsantrasyonu yetersiz, ofansif ve defansif pozisyon almasını bilmeyen, yavaş, sık sakatlanan bir özer izledik.

ca'sı ile pa'sı ile işim yok benim.
özer gayet cesur ve agresif. bu yüzden sık sık sakatlanıyor. her topa kontrolsüz giriyor. geçen seneki top kapma değerlerini düşürmeniz doğru. çünkü kontrolsüz dalıyor rakibe ve top kapmayı bilmiyor. rakipten çekip alamıyor. ama bu cesur ve agresif olduğu gerçeğini değiştirmez.
özer sürekli ayağına top istiyor Fenerbahçe'de.
defanstan top almaya geldiğini bir çok kez gördüm.
içe katedip oyun kurmakta yardım ettiğini Fenerbahçe'nin maçlarını izleyen ve özer'e dikkat eden herkes görebilir.
özer'in sorunu; sık sakatlanması, yavaş olması, doğru karar verememesi, takım oyununu yanlış oynaması ve tekniği kadar çevik olamaması, defansif-ofansif pozisyon almasını bilmemesi, konsantrasyonunun yetersiz olması...

tekrarlıyorum; özer'in bazı teknik özellikleri düşse yine gıkımı çıkarmam.

perpetua
08.Aralık.2010, 21:21
Ozer gelecek 1-2 yil bela olacak sanki. :)

Sakatliklarindan dolayi izleyememekten, baska bir nedenden degil. Devre arasinda uzerinde biraz daha derin dusunuruz.

Ilhan
21.Aralık.2010, 18:01
Cengiz yeni yamada 16'ya yükseltmişsin yaratıcılığını. Aslında yukarıda 11'e düşüreceğim yazmışsın. Kararını değiştirmene sebep olan şey nedir?

Bir de Özer'in flair özelliğine dair bir şey göremiyorum. Özer'in en önemli özelliği flair olamaz diye düşünüyorum Cengiz. Ankaraspor'dayken bu konuda az çok kıpırtıları vardı ancak Fenerbahçe'de buna dair eser göremiyorum.

Önerim creativity ve flair'in 12 puana düşmesi. Technique özelliği artırılabilir.

ForsakeN
21.Aralık.2010, 19:49
özer'i iyi izleyememişsin ABOOO.
ben özellikleri artsın, ca'sı-pa'sı yükselsin demiyorum.
baştan aşağı yanlış yansıtılmış bir özer'den bahsediyorum.
senin tüm söylediklerinin zıttı özelliklere sahip bir görünüm içinde Fenerbahçe'deki özer.
çok istekli, çalışkan, fiziksel olarak sınırlarını zorlayan ama doğru kararlar vermekten yoksun, konsantrasyonu yetersiz, ofansif ve defansif pozisyon almasını bilmeyen, yavaş, sık sakatlanan bir özer izledik.

ca'sı ile pa'sı ile işim yok benim.
özer gayet cesur ve agresif. bu yüzden sık sık sakatlanıyor. her topa kontrolsüz giriyor. geçen seneki top kapma değerlerini düşürmeniz doğru. çünkü kontrolsüz dalıyor rakibe ve top kapmayı bilmiyor. rakipten çekip alamıyor. ama bu cesur ve agresif olduğu gerçeğini değiştirmez.
özer sürekli ayağına top istiyor Fenerbahçe'de.
defanstan top almaya geldiğini bir çok kez gördüm.
içe katedip oyun kurmakta yardım ettiğini Fenerbahçe'nin maçlarını izleyen ve özer'e dikkat eden herkes görebilir.
özer'in sorunu; sık sakatlanması, yavaş olması, doğru karar verememesi, takım oyununu yanlış oynaması ve tekniği kadar çevik olamaması, defansif-ofansif pozisyon almasını bilmemesi, konsantrasyonunun yetersiz olması...

tekrarlıyorum; özer'in bazı teknik özellikleri düşse yine gıkımı çıkarmam.
Aynen böyle düşünüyorum. Abooo'nun bahsettiği Özer ile sahadaki Özer çok farklı.

Cengo
22.Aralık.2010, 10:45
Cengiz yeni yamada 16'ya yükseltmişsin yaratıcılığını. Aslında yukarıda 11'e düşüreceğim yazmışsın. Kararını değiştirmene sebep olan şey nedir?

Bir de Özer'in flair özelliğine dair bir şey göremiyorum. Özer'in en önemli özelliği flair olamaz diye düşünüyorum Cengiz. Ankaraspor'dayken bu konuda az çok kıpırtıları vardı ancak Fenerbahçe'de buna dair eser göremiyorum.

Önerim creativity ve flair'in 12 puana düşmesi. Technique özelliği artırılabilir.

Yükseltmedim, konuştuğumuzda data gitmişti çoktan zaten.Devre arası için..

perpetua
22.Aralık.2010, 11:59
Buradaki yorumlara bakarak ben yukseltmistim. Devre arasinda bir karar verip Ozer'in profilini ona gore duzenleriz.

ozgenoc
13.Ocak.2011, 15:55
Bu tartışmalar çok ilginç. Biraz oyunun temelinden de kaynaklanıyor. Oyuncuların performansı değişken malum bunu biliyoruz. Özer ilginç bir oyuncu kendine gelirse büyük işler yapabilecek kapasitede, bence özellikler kırpılıp PA yükseltilmesi daha verimli bir hareket olabilir. Böylece oyun içinde üzerine gidilirse orta vade de normal haline gelebilir gibime geliyor. Maksat gerçeğe uygunluk olsun fikrinden hareket edince ben böyle bir çözüm buldum.

BleedingMoon
27.Mayıs.2011, 17:28
pasının 12 olması özer için çok saçma. özer'in teknik kapasitesinde sorun yok. düşüre düşüre kuşa çevirdiniz özelliklerini. sorun sadece mental. kararlılık, konsantrasyon ve karar alma yetisi gibi...