PDA

View Full Version : Maç Kadrosuna Yedek Kaleci Alıyor musunuz?

Flawless Victory
22.Kasım.2010, 16:10
Ben hiç almıyorum ve sıkıntı da yaşamıyorum. Zaten kalecinin sakatlandığını son iki oyunda görmedim. Sizde kaleci maç içinde sakatlandı mı hiç?

Since-1907
22.Kasım.2010, 16:13
Ben hiç almıyorum ve sıkıntı da yaşamıyorum. Zaten kalecinin sakatlandığını son iki oyunda görmedim. Sizde kaleci sakatlandı mı hiç?

Evet.Gaziantepspor kariyerimde defansın arkasına atılan topa kalecim çıktı Emenike kayarak almaya çalışırken kalecimi sakatladı.Kendisi de kırmızı kart gördü.

Revolution
22.Kasım.2010, 17:00
Yıllardır alacak yedek bulamadığım sürece yedek kaleci almıyorum ve sadece geçen oyunda son 5 dakikada kalecim sakatlandı yine de sıkıntı çekmedim :)

eng1n
22.Kasım.2010, 17:06
Bende almıyorum ama fm 2010'da Volkan kırmızı görünce kaleye Deivid'i geçirdim Milan'a karşı son 10 dakika San Siro panteri Deivid :D

juricevic
22.Kasım.2010, 17:22
Fm 2010'dan beri almıyorum sadece 1 maç sorun yaşamıştım. Kaleci yerine farklı mevkiler almak daha mantıklı bence.

ozaniel
22.Kasım.2010, 17:37
Ben hep alırım, kaleci 24. dakikada da sakatlanabilir(bana bir kere olmuştu). 6 yedek diğer işler için bana yetiyor.

EndoplazmiK RetikuluM
22.Kasım.2010, 17:45
Rooney varsa almıyorum. :n:

vego
22.Kasım.2010, 17:50
alıyorum ve bende bir hastalık olmuş artık:D S1'de hep kaleci durur.:n:

BeeTLeJuiCe
22.Kasım.2010, 17:50
Adil Rami var yedeklerde. Adamın oynayabildiği mevkiler arasında da var GK =)
Ama yinede yedek kalecim var. En az as kalecim kadarda kaliteli her takımda da bu şekilde oynarım. Reina ve Ochoa. Hatta 3. kalecimde iyidir.

33avci33
22.Kasım.2010, 19:37
Bende bu sezon oldu. İveja sakatlandı yedeğe kalecide almamıştım Vucko'yu aldım kaleye son 7 dk'da :D

rainmakerr
22.Kasım.2010, 19:50
Adil Rami var yedeklerde. Adamın oynayabildiği mevkiler arasında da var GK =)
Ama yinede yedek kalecim var. En az as kalecim kadarda kaliteli her takımda da bu şekilde oynarım. Reina ve Ochoa. Hatta 3. kalecimde iyidir.

Adil Rami yedek bırakılacak adam mı yapma lütfen ya :(

benim kalecim 2 kez sakatlandı. ama her maç alırım kesinlikle.

Zekirdek
22.Kasım.2010, 19:57
Bende hep yedek kaleci alırım.

S1- Yedek Kaleci S2- Sağ Bek S3- Stoper S4- Sol Bek S5-MC S6- AMRLC S7- Forvet

KaRaBükLü KraL
22.Kasım.2010, 19:59
Alırım ancak almasamda sıkıntı olmuyo:)Misal geçen sene Roma'nın oyun başında kalecileri hep sakattı.Bende kaleye Pizzaro'yu koymuştum gol bile yemeden 4-0 kazanmıştık D.Moskova karşısında:n::n:

BeeTLeJuiCe
22.Kasım.2010, 20:19
Adil Rami yedek bırakılacak adam mı yapma lütfen ya :(

benim kalecim 2 kez sakatlandı. ama her maç alırım kesinlikle.

Agger, Skrtel, Rami rotasyonda oynuyor. Bu 3lü sağ sol bekte oynayabiliyor. o yüzden 1 yedek durcak elbet =)

YakoRYV
22.Kasım.2010, 20:31
Bnde almıyorum. bi bek bi stoper alırım bi defansif bi ofansif orta saha. kanat adamı ve forvet. Kaleci çok gereksiz oluo =/

cris king
22.Kasım.2010, 20:44
ben alıyorum.ama kalecinin kırmızı göreceğini veya sakatlanacağını düşündüğümden değil yedek kaleciler zaten 1 sezon klubüde oturuyor adamlar üstüne üstülük bende kadroya almassam adamların ne mutluluğu olur nede ceplerinde 5 kuruş para :D

Ulgio
22.Kasım.2010, 20:50
ben alırım ve her oyuncuda yaptığım gibi rotasyon yaparım kaleci mevkisinde de.Haa 50-55 maç oynuyosam yedek kalecim max 15-20 karşılaşmada oynar(bazen daha da az).Ama gene de oynatırım :)

playeray
22.Kasım.2010, 21:10
Her zaman alıyorum. Ama sadece FM2010'da Galatasaray maçında işime yaradı. Hakan arıkan'ı sakatladılar. Üstüne üstlük ufuk ceylan orta sahadan gol attı. İlginç bir maçtı.

ciomania21
22.Kasım.2010, 21:13
almazsam içim rahat etmiyor eksiklik hissediyorum :)

Lucas Neill
22.Kasım.2010, 21:33
Her zaman alirim isi sansa birakmamak lazim :)

Universal
23.Kasım.2010, 00:07
Ben hiç almıyorum ve sıkıntı da yaşamıyorum. Zaten kalecinin sakatlandığını son iki oyunda görmedim. Sizde kaleci sakatlandı mı hiç?

Bende kart cezalısı olmadılar hiç, daha kırmızı kart gören kaleci görmedim, bununla birlikte sakatlık da olmuyor. Sadece hafif sakatlık yaşayan gördüm. Oda hazırlık maçlarında.

aliCHaN_FM
23.Kasım.2010, 09:11
Hiç almam kaleciyi Onun yerine yararlı bir oyuncu alırım kadroya

kasım akdemir
23.Kasım.2010, 10:32
Her zaman yedek kalecim kulübede oturur.Sadece ingilterede 5 yedek seçildiği oyunlarda almazdım, oda 7 yedek olunca sorun kalmadı.kaleci 2 defans 3 orda saha 1 forvet kulübeye koymak yeterli olur bence.tabi taktiğe göre değişir eğer 3 forvet oynuyorsanız 2 forvet yedeğiniz olur 3 defans oynuyorsanız 1 defans alırsınız yada bunun gibi rotasyonlar yaparsınız.

hasanerarslan
23.Kasım.2010, 11:24
Yedekte D-RLC bir adam bulundurn ya da en kötü D RL yanına bir Stoper iki tane orta saha koyarım genelde AMC DMC olur. Her iki kantta oynayabilecek en azından idare edebilecek bir kanat oyuncusu ve bir ST

GK DRL DC DMC AMC AMRL ST

Ha! ne olur AMC deki adam AM CR de oynaya bilir o zaman bide AM L alrım yedeğe. Ya da forvetlerden biri sağ sol kanat oynayabiliyordur gerekirse değişikliklerde onu rotasyona sokarım böyle değişklikler olabilir. Önemli olan kadoro içinde tüm mevkileri temsil edebilecek bir yapının krulması.

bearyn
23.Kasım.2010, 12:12
Gerçekçilik hastası olduğum için illa ki alırım kaleciyi yedeklere. Şu ana kadar en fazla 2-3 kere gerekti yedek kaleci maçlarda fakat gerçek hayattaki teknik direktörler gibi kendimi zorunlu hissediyorum yedek kaleci almaya. Bilmiyorum yoktur heralde gerçek hayatta kaleciz bi yedek kulübesiyle maça çıkan bi t.d.
Benim kulubü bu arada:
GK
Joker oyuncu bir adet D (rlC), DM, M (C)
M (C)
AM (C)
AM (LC)
AM (R), ST
ST

Nedvedmania
23.Kasım.2010, 12:57
Çok transfer yaparım ve sürekli kadroya adam sıkıştırma sıkıntısı yaşarım. Aldığım adamlar yedek klübesine sığmıyor zaten bide kaleciylemi uğraşıcam :)

ilhanmania
23.Kasım.2010, 13:23
ben fm 2009 a kadar hiç yedek kaleci almazdım fakat bu oyunda arkadaşımla yaptıgımız maçta 15. dakikada kalecim sakatlandı,ve kaleye geçirdigim adam ceza sahası dısından tam 4 gol yedi.o gun bugundur cok istisnalar hariç kulubemde kaleci oturturum :D

Fearless Coward
23.Kasım.2010, 13:33
Her zaman alıyorum bu seride hiç yaşamadım ama geçen seride UEFA Finalinde kalecim Ochoa sakatlanmıştı yerine Sinan Bolat'ı almıştım :D

KaRaBükLü KraL
23.Kasım.2010, 13:39
Her zaman alıyorum bu seride hiç yaşamadım ama geçen seride UEFA Finalinde kalecim Ochoa sakatlanmıştı yerine Sinan Bolat'ı almıştım :D
Alabildin mi kupayı:zuhaha

Flawless Victory
23.Kasım.2010, 14:00
Ben kadromda iki birbirine yakın ve kaliteli kaleci bulundururum. Kalede rotasyona karşı olduğumdan, yedek kalecim sadece as kalecinin antrenmanda sakatlanması sebebiyle kaleye geçer, o da mecburiyetten. İkinci iyi kaleciyi bu sebepten bulundururum kadroda. Yedeğe kaleci almak çok gereksiz bence. Onun yerine hayat kurtarabilecek biri alınabiliyor. Özellikle küçük takımlarda yedek kulübesinde bir oyuncunun fazla olması çok farkedebiliyor. Benim aldığım yedekler de şöyle oluyor genelde :

1. DC
2. DL veya DL
3. DM
4. AMC
5. AMRL
6. ST
7. ST

bommel
29.Kasım.2010, 16:32
2005den beri fm oynarım hayatımda bir kere bile almadım almamda :)

bobobobo
29.Kasım.2010, 18:30
bende genelde almıyorum ama arada sırada aldıgım oluyo ..son oynumda çoğunlukla almıyordum bı kere aldım ve tesaduf rustu sakatlandı :D o macta ıyı kı almısım dedım ve o mactan berıdır sürekli yedek kalecim var kadroda :D

ForsakeN
29.Kasım.2010, 18:37
Alıyordum artık almayacağım. :D

RasAnt
29.Kasım.2010, 18:55
Kaleciyi altyapıdan seçiyorum boylelıkle kadromda birtane zorunlu olan 23 yaşaltı oyuncu bulundurma hakkımı kullanmıs oluyorum

RoNNiE91
29.Kasım.2010, 19:13
Adettendir,her zaman alırım.

playeray
29.Kasım.2010, 19:24
Alıyordum artık almayacağım. :D

Ben de almicam :D

darkpart2
29.Kasım.2010, 19:25
ben oyuncularımı hep çift yönlü alırım o yuzden 6 yedek bana oyuncu içn yeter kaleci alırım zaten oyunda boyle zevkli olr :)

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
29.Kasım.2010, 20:09
Herzaman alırım yedeğe Kaleci...

Leprek0n
30.Kasım.2010, 02:17
Bu başlık atıldıktan sonra almamaya basladım az önce 50dk.da Ufuk sakatlandı sagolsun Cana 40 dk. idare etti takımı sadece penaltıdan gol yedi =) Ama bundan sonra gene eskisi gibi yedek kaleci almaya baslayacagım

eXcitinG
30.Kasım.2010, 15:50
Ben aLmıyorum. Anca çok sakatım varsa, ve yedek kadroyu doLduramıyorsam o zaman aLıyorum. Daha hiç başıma kaLeci sakatLanıp, oyuncu sokayım oLayı geLmedi.