PDA

View Full Version : Ersan Gülüm

Ilhan
24.Kasım.2010, 16:25
http://www.ressim.net/6/upload/b2dd2ba9.jpg

Ersan'ın profili sene başındaki bilmediğimiz duruma göre gayet iyi. Bu sezon bütün Beşiktaş maçlarını izledim. Halen Koray mı yapıyor Beşiktaş araştırmasını bilmiyorum ama, birkaç tavsiyem olacak.

Ersan'ın müdahale özelliği en göze çarpan özelliği. Tackling'i 15 olmalı.

Marking'te tackling kadar başarılı değil. Şimdilik 11-12 gibi bir değer alsa yeter.

Anticipation özelliği de son derece iyi. Çoğu maçta bu özelliği sayesinde kritik müdahalelerin altına imza atabildi. En az 14-15 olmalı.

Positioning özelliği anticipation kadar iyi değil. Bazen çizgi ofsaytını doğru uygulamada sıkıntılar yaşayabiliyor. 10-11 verilebilir.

Hız ve hızlanması klasik Türk stoplerlerinin üzerinde. Hızı 14, hızlanması 12 olarak verilebilir.

Top tekniği ve yaratıcılığı da bir stoper için gayet iyi. Teknik 11-12, yaratıcılık da 12-13 civarında bir değer alabilir.

Bir de Lucio gibi driplinglerde başarılı. 12-13 civarında bir dripling değeri alabilir.

Ben Ersan'ın gelecekte Türk milli takımının en önemli stoperlerinden biri olabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden PA'sı 140-145 civarında bir değer alabilir.

nouma16
26.Kasım.2010, 23:15
soğukkanlılığıda arttırılabilir

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
27.Kasım.2010, 15:27
Birde yeri burası mı değil mi tam bilmiyorum ama bence Ersan'ın Avustralya sorununun düzeltilmesi lazım. Milli Takım'la 4-5 kere kariyer açtım,hepsinde de Ersan'ı çağırdım ama sürekli Avustralya'yı seçiyor. Fakat gerçekte sanırsam Hollanda maçı kadrosuna çağrılmıştı ve açıklaması da vardı; ''Avustralya Milli Takımından da teklif aldım ama Türkiye'yi seçtim.'' diye.

S4mp1y0N
08.Aralık.2010, 01:01
özer'in yaratıcılığına 10-11 veririm diyen kişi, ersan'ın ki 12-13 olmalı diyor.
güleceğim ama komik bile değil.

Ilhan
08.Aralık.2010, 09:29
Zaten böyle cümleler genelde sinirlenildiği için yazılır.

Bu benim düşüncem. Ben Ersan'ın top her ayağına geldiğinde kafasını kaldırıp bakabildiğini görüyorum. Zaten genelde dripling yapmaya başlamadan bile nereye doğru koşacağını hesap ediyor.

Özer'i belki Cengiz (ABOOO) kadar iyi takip etmiyorumdur ama yaratıcılık adına son 6 aydır bir hareketini göremedim.

RasAnt
08.Aralık.2010, 12:56
Sakatlığından dolayı görememişindir abi o hareketleri.Ersanı gözümüzde büyütmeye gerek yok profili yerinde

koray_capello
08.Aralık.2010, 23:08
Aslında uzun zamandır burayı takip edemiyordum, ama sanırım seninle aynı düşünüyormuşuz İlhan. Ersan için aşağı yukarı aynı değişiklikleri yaptım zaten

Ilhan
19.Aralık.2010, 21:41
Yeni profilde bir belirgin değişikliğini görebildim, o da tackling özelliğinin artışı. Marking özelliğinin düşüp anticipation özelliğinin artması yeni yamadaki beklentim olabilir.

izmer96
19.Aralık.2010, 22:46
PA'si neden 136 girildi ? ogrenebilirmiyim

perpetua
21.Aralık.2010, 00:34
Ersan herhalde sezon sonuna kadar uzerinde dusunulecek bir oyuncu. Hem CA hem de PA olarak.

Ne kadar ve nasil gelistigini biraz gozlemeyip ona gore degerlendirilir.

mertayasava
22.Aralık.2010, 22:40
Ersan herhalde sezon sonuna kadar uzerinde dusunulecek bir oyuncu. Hem CA hem de PA olarak.

Ne kadar ve nasil gelistigini biraz gozlemeyip ona gore degerlendirilir.

136 gibi Ersan için komik bir potansiyel değeriyle sezon sonuna kadar beklenilecek öyle mi ?

Ersan Beşiktaş'ta büyük bir çıkış yakaladı evet ama bu sadece anlık bir çıkış değil ki,Ersan geçen sezon Bank Asya'nın en iyi 3 oyuncusundan biriydi bana ve bir çok kişiye göre ve yanlış hatırlamıyorsam geçen sene de pa değeri 136 civarıydı.E bu adama 136 değeri geçen sezonun devre arası yamasında verildi;Ersan bu 1 yılda bu 136'nın üstüne hiç mi bir şey katmadı,size göre 3-4 puanlık potansiyel artışı için dahi mi ışık vermedi,cidden merak ediyorum ?

perpetua
23.Aralık.2010, 01:31
136 gibi Ersan için komik bir potansiyel değeriyle sezon sonuna kadar beklenilecek öyle mi ?

Ersan Beşiktaş'ta büyük bir çıkış yakaladı evet ama bu sadece anlık bir çıkış değil ki,Ersan geçen sezon Bank Asya'nın en iyi 3 oyuncusundan biriydi bana ve bir çok kişiye göre ve yanlış hatırlamıyorsam geçen sene de pa değeri 136 civarıydı.E bu adama 136 değeri geçen sezonun devre arası yamasında verildi;Ersan bu 1 yılda bu 136'nın üstüne hiç mi bir şey katmadı,size göre 3-4 puanlık potansiyel artışı için dahi mi ışık vermedi,cidden merak ediyorum ?

Ersan'in ne kadar gelistigini gormedik. Ersan'in ilk once CA'sini dogru yere oturtmaya calisiyoruz su asamada.

Ersan Turkiye liglerinde 25 yas altindaki en potansiyelli stoperlerden bir tanesi su anda, zayif gordugunuz 136 PA ile bile. Ama dedigim gibi, dusunuruz durumunu. Ersan'i hala iyi tanimaya calisiyoruz.