PDA

View Full Version : Tuhaf Bir Hata

PaVLeNKo
25.Kasım.2010, 19:54
Oyunu 2 gün önce Aral Game den aldım..Yeni oyun başladım ve bi süre ilerledim ancak fikstürden geriye dönüp Hazırlık Maçını,Özel Kupa Maçlarını,Lig,Avrupa Kupası maçlarının skorlarının üzerine tıkladığımda "futbol topu" çıkıyor ve herhangi bir işlem olmuyor..Acaba bunun nedeni ne olabilir?

Suicider
26.Kasım.2010, 01:58
skorlara girmek biraz uzun sürüyor pc in yavaşsa belki ondan girmiyor olabilir bendede biraz beklemek zorunda kalıyorum..

PaVLeNKo
26.Kasım.2010, 13:34
Pc lap top 2 ay önce aldım..Oyun performansı 5 yıldız 3D performansı 2,5 yıldız..Sorun pc de değil tahminimce çünki oyuna başladım 2,5 ay ilerledim fakat bu zaman zarfında geriye dönük maçları izlemek istediğimde o maçlara giremedim,giremediğim gibi izlemek için tıkladığımda oyun donmaya başladı ve asla ilerlemedi,sonra oyunu defalarca kaldırdım,steam den yükledim olmadı,pc ye kurdum olmadı..Takım seçmeye aşamasına geliyorum ancak select team dediğimde oyun donuyor problem bu yani..Şuan bile Steamdan yükledim hiçbir şey değişmedi..Ya "orjinal oyun bozuk,aral gameden" aldım yada başka bir problem var..fikri olan arkadaslar lütfen paylaşsın,sinir krizi geçireceğim..

PaVLeNKo
28.Kasım.2010, 00:46
Sorunuma tam çözüm buldum derken yine aynı şekilde kalakaldım :S Diğer yandan merak ettiğim nokta Orjinal Oyunun kitapçığının içindeki aktivasyon kodu ne işe yarıyor?Oyunu kurduğumdan beri hiçbir yere girmedim onu,bu konu hakkında bilgi sahibi varmı?

mehmetd
28.Kasım.2010, 19:06
Sorunuma tam çözüm buldum derken yine aynı şekilde kalakaldım :S Diğer yandan merak ettiğim nokta Orjinal Oyunun kitapçığının içindeki aktivasyon kodu ne işe yarıyor?Oyunu kurduğumdan beri hiçbir yere girmedim onu,bu konu hakkında bilgi sahibi varmı?

aktivitasyon kodu steam den kurulurken isteniyor. girmediysen sorun belki de ondandır.en azından fm 2010 da öyleydi fm 2011 de sorulmuyorsa tabi ilginç olur koymaları.

sorununun cevabı "önceki maçlara bakma sende" olabilir. eğer kaydedilmediyse ondan hata veriyor olabilir.ben fm 2010 da hiç bakmam.geçen geçmişte kalmıştır. bide onlara bakarsam zaten hiç ilerleyemem. zaten fm 2010 da öyle eski maçlara bakma pek yok anca son bir iki maça bakabiliyon onların bir yerde ayarı vardı zannedersem ama oyun açık değil bilemicem.

detaylar da olabilir hani şunları göster falan var.dünya kupası ıvır zıvır oradan olabilir.

taktik paketi falan yüklediysen yada dil falan eklenti varsa ondan olabilir select team durumu.

kaldırdıktan sonra hiç bir şey kalmamalı. common cleanaer işini görebilir.

hadi kolay gelsin.

PaVLeNKo
28.Kasım.2010, 23:22
http://img59.imageshack.us/img59/92/fmhata.jpg

Sebeb ne olabilir arkadaşlar?

BaGa TaRKaN
28.Kasım.2010, 23:32
Sanırım Bazı Data Dosyaları Eksik Orjinal CD Aldıysan Teknik Arıza Olarak Kontak Kurman Gerektiğini Söylüyor Bi Si Forumlarına Bildir Bakalım.

PaVLeNKo
28.Kasım.2010, 23:40
Aral Game den aldım,yarın teknik destekte emrah bey varmış onunla görüşeceğim..Zaten baştan belliydi Cd nin bozuk olduğu oyunu kuruyor ancak takım seçmeye gelince donuyordu ve herhangi bir işlem olmuyordu..

PaVLeNKo
29.Kasım.2010, 00:11
Oleyyy beee,Sorun çözüldü beyler,Kısaca şöyle;

Bu hatayı alıyorsanız Masaüstündeki oyunun simgesine sağ tıklayıp "uyumluluk moduna alıp oradan windows vista service pack2" yi seçin..ve çalıştırın,şuanda sorunsuz bir şekilde çalışıyor..

mehmetd
29.Kasım.2010, 22:08
Oleyyy beee,Sorun çözüldü beyler,Kısaca şöyle;

Bu hatayı alıyorsanız Masaüstündeki oyunun simgesine sağ tıklayıp "uyumluluk moduna alıp oradan windows vista service pack2" yi seçin..ve çalıştırın,şuanda sorunsuz bir şekilde çalışıyor..
herkeste vista olmaması hariç. bende xp var mesela. ama bende dediğini bana uyarlayıp bi denerim sonra.