PDA

View Full Version : Oyuncuların Özelliklerinin Düşmesi

Stormlord
26.Kasım.2010, 12:40
Antreman programım normalin biraz üstünde ama ağır değil. Tüm oyuncular antreman programından mutlu. Ayrıca genel mutluluk durumları da gayet iyi. Sürekli de oynatıyorum bahsi geçen oyuncuları ama oyuncunun özellikleri durduk yere düşüyor. Bunun nedenini bilen var mı?

Flawless Victory
26.Kasım.2010, 13:33
Hangi oyuncular, yaşları kaç?

nessus
26.Kasım.2010, 17:19
mutlularsa biraz daha ağırlaştır :) bu arada her mevkiye daha yararlı olacak antreman çeşitlerine daha fazla önem verdiğini varsayıyorum.

bir de match prepation içinde tatktiksel çalışma düzeyini hangi seviyeye getirdin? bu ayarı yükselttiğin her kademe bireysel antreman programına ayrılan zamandan çalıyor.

Stormlord
26.Kasım.2010, 18:54
Bahsettiğim güçleri düşen oyuncuların yaşları 24 - 26 arası. Yaşlılıktan dolayı değil yani. Crash Dumps hatası yüzünden antreman kısmına giremiyorum ama match preparation'daki antreman seviyesi oyunun ilk açıldığı gibiydi. Bildiğim kadarıyla match preparation kısmındaki antreman seviyesiyle schedule kısmındaki antreman seviyesi aynı şeyler. Onu da yukarda yazdığım gibi ağır olmayacak şekilde yükselttim. Bu seviyeden biraz daha yükseği oyuncuları mutsuz ediyor.

DaveJones
26.Kasım.2010, 19:04
Match Preparation maça hazırlanmayla ilgilidir, oyuncunun güçlerinde değişiklik oluşturmaz. Ama bunu azaltırsanız antrenman için daha fazla süreleri olur ve gelişimleri daha hızlı olur. Ayrıca düşüş olan oyuncularda bir süre sonra hemen hemen aynı oranda artış oluyormu? Yoksa özellikleri düşüp uzun bir süre boyunca artmıyormu?

Stormlord
26.Kasım.2010, 23:10
Bahsi geçen düşüşler hep aynı şekilde oluyor. Bir anda bir sebep yokken bir çok özelliği düşüyor ve bu özellikler kendi mevkisiyle ilgili özelliklerden de oluyor, işine yaramayan özelliklerden de oluyor. 2 ay kadar sonra gelişme gösteriyor biraz ama o düşüşü telafi edecek şekilde değil.

darkpart2
26.Kasım.2010, 23:30
bunun yanıtını bende merak ediyorum cogu oyunda basıma geldıgı oluyor

DaveJones
27.Kasım.2010, 00:09
Benim oyunlarımda genellikle yeni transfer ettiğim oyuncular birden düşüş yaşardı ama sonradan toparlardı. Uzun süre geçmesine rağmen bir düşüp bir artıyorsa oyuncuda sorun vardır. Yani professionalism, ambition gibi özellikleri düşükse potansiyeline erişmesi çok zor olur. Bunların yanında koçlarınızın yükünü olabildiğince azalmanız gerekir. Ne kadar iyi koç olurlarsa olsunlar aşırı yükleme yaparsanız oyunculara çok fazla katkı sağlayamaz.

Stormlord
28.Kasım.2010, 13:43
Aradığım cevabı hala bulabilmiş değilim. Koçlara her zaman çok özen gösteririm minimum 4 yıldızlı olur antreman dereceleri. Ambition konusuna gelince, bu olay ilk defa başıma gelmiyor. Çeşitli takımlarda bir çok oyuncuya oldu. Dünya çapındaki oyuncularda da bir çok kez oldu. Cristiano Ronaldo, Hulk, Gonzalo Higuain, Giorgio Chiellini vs... O yüzden daha farklı bir sebebi olması lazım bence.

nessus
29.Kasım.2010, 01:00
antreman sistemine giremiyorum derken? kendi hazırladıgın programı mı kullanıyorsun hazır gelen programı mı? kendin hazırladıysan düşen özellikleri dikkate alarak o özellikleri kuvvetlendirecek çalışmaları arttır. (örneğin pace, agility, dribbling gibi değerler düşüyorsa Ball control)

hazır geleni kullanıyorsan kendi programını kullan.

son olarak match prepation ile antreman seviyeleri farklı şeylerdir. ilk mesajda dediğim gibi Match prepation içinde futbolcuların taktiksel çalışma oranını ne kadar arttırırsan bireysel antremanda o kadar kayıp olur. Senin derdin bu değilmiş çünkü normal seviyede kullanıyormuşsun. Ama bilgilendirmek için söylüyorum.

fermangazi
05.Aralık.2010, 16:33
kendi yaptığım bi antreman programı var.. bazı oyuncular yükselirken bazısı inanılmaz düşüyor.. hele ki forvetlerim hiö yükselmedi.. benim antremanda mı sıkntı var ki?

Belgorth
06.Aralık.2010, 22:02
aynı durum bende de var, genç ve iyi olduğunu düşündüğüm ve mevkilerindeki özellikleri iyi olan oyuncularımda karşılaştım ben. 19 yaşındaki ST ve 18 yaşındaki DC oyuncularım sürekli düştü ve gelişmediler, üstelik aldıklarımda strong defender gibi tanımları varken yediğim bile olamayacak hale geldiler. 2 sezon sonunda da serbest bıraktım o derece. profesyonalizm ve ambition seviyeleri de 14-15 civarı filandı üstelik. ben de çözemedim yani...

Stormlord
07.Aralık.2010, 00:58
Antreman programını yüksek yaptım Elano ve Misimovic'in neredeyse tüm güçleri düştü. Normalken de bu kadar olmasa da düşüyor. Bunun nedenini çözebilmiş değilim. Maç hazırlık seviyesini de düşüğe getirdim ama bir fayda etmiyor...

kral_67
08.Aralık.2010, 15:32
Match Prepration kısmındaki çalışma ağırlığı ne kadar fazla olursa oyuncular kendileri ile ilgili o kadar az idman şansı bulur onu dengelemen gerekir...
ikincisi oyunculara sıklıkla farklı mevkilerde oynamayı öğretmeye çalışırsan veya PPM öğretmeye çalışırsan yine idmanlara o kadar az katılım sağlar...
üçüncüsü kadronda çok sayıda oyuncu var ise AS takım ile idman yapan antrenörlerin oyuncular ile ilgilenme şansı o kadar düşer...
ve bu da düşüşe sebep olur...
dördüncüsü antreman ağırlığının medium ile hig'ın birleştiği yerde biraz daha medium tarafına yakın olması idealdir bu sayede sakatlıkta az olur...
beşincisi Antreman menüsünde koçların yıldızları yanında workload durumlarıda yazar en iyisi onların light şeklinde olmasıdır...
eğer bunların hiçbirinde sıkıntı yok iyi koçların workloadları gayet muntazam ve oyuncuların idman yapmaları için şansları var ise ve düşüş deva ediyorsa antreman programında bir hata var demektir...

Stormlord
23.Şubat.2011, 22:08
Arkdaşlar buraya yazdığınız tüm önerileri okudum ama benim söylediğim sorunla alakası yok bu önerilerin. Maça hazırlık, antreman, koçların yıldız değeri, kulübün antreman sahası vs.. her türlü şeyi yapıyorum zaten. Ancak bir anda hiç bir sorun yokken oyuncunun bir kaç özelliği birden düşüyor. İstediği parayı veriyorum, sürekli oynatıyorum ama yine de engelleyemiyorum bunu. Artık oyun hatası olduğunu düşünmeye başladım. Gerçekten mantıklı bir öneriniz varsa yazın lütfen.

mehmetd
24.Şubat.2011, 20:35
Bahsettiğim güçleri düşen oyuncuların yaşları 24 - 26 arası. Yaşlılıktan dolayı değil yani. Crash Dumps hatası yüzünden antreman kısmına giremiyorum ama match preparation'daki antreman seviyesi oyunun ilk açıldığı gibiydi. Bildiğim kadarıyla match preparation kısmındaki antreman seviyesiyle schedule kısmındaki antreman seviyesi aynı şeyler. Onu da yukarda yazdığım gibi ağır olmayacak şekilde yükselttim. Bu seviyeden biraz daha yükseği oyuncuları mutsuz ediyor.

giremediğiniz antreman sisteminden dolayı sorun olmasın?

Stormlord
25.Şubat.2011, 16:36
giremediğiniz antreman sisteminden dolayı sorun olmasın?

O kariyerimi sildim ve başka kariyerler açtım hepsinde aynı sorunla karşılaştım. Yaptığım her türlü yöntemi yazayım yoksa sorular bitmeyecek. Antreman seviyesini medium'un son derecesine getirdim yani heavy'den bir önceki noktaya ve tüm oyuncular antremanlarından memnun. As takımın ve genç takımın antreman sahaları en yüksek seviyede. 4,5 yıldızdan aşağı koç yok takımımda. Yaşları da 20 - 30 arası oyuncuların. Maaşları yüksek. Match Preparation low'da. Tüm bunlar varken word class oyuncuların bir anda özelliklerinin düşmesinin sebebini açıklayabilecek birisi var mı acaba?

Stormlord
28.Şubat.2011, 19:06
Offff oyundan soğudum yok mu başına böyle bir şey gelen yaaa?

PaVLeNKo
02.Mart.2011, 15:50
Çalışma oranı düşük oyuncuların çok fazla antre alması zor oluyor sanırım sizdeki oyuncular bu tarz belki bundan kaynaklanabilir..

Stormlord
02.Mart.2011, 22:05
Çalışma oranı düşük oyuncuların çok fazla antre alması zor oluyor sanırım sizdeki oyuncular bu tarz belki bundan kaynaklanabilir..

hayır her türlü oyuncuda olan bir sorun. hatta hileyle bir takımdaki tüm oyuncuların özelliklerinin hepsini 20 yaptım onlarda bile oldu.

Universal
02.Mart.2011, 23:16
Sonuçta bir oyuncu bir sezon boyunca antrenman yapıyor ve gelişme kapasitesi belli, onun üstüne çıkamıyorlar zaman zaman özelliklerinde azalmalar yaşayabilirler. Ek olarak eğer sakatlık yaşama durumları var ise bunlar özelliklerini tamamen etkiler.

Deus Dominus
03.Mart.2011, 02:09
Ben pek rastlamadım bu duruma, oyuncularla birebir konuşmayı denesen? Menajer/Oyuncu etkileşimleri çok önemli bir yeri kaplıyor oyunda. Oyuncularınla iletişimin ne kadar iyiyse o kadar mutlu, o kadar formda oluyorlar, belki antremanda çalışma seviyelerini de etkileyebilir. Aklıma başka birşeyde gelmedi açıkçası. Birde tekrar gözden geçir antreman programını bence. Olmadı hepsini oyundaki sabit antreman programına al.

PaVLeNKo
03.Mart.2011, 10:09
Birde oyununuz orjinalmi acaba?

urwrdskkn
03.Mart.2011, 10:22
O Oyuncuyu Maçta Oynatmadınmı özellikleri Düşer

Stormlord
03.Mart.2011, 19:56
O Oyuncuyu Maçta Oynatmadınmı özellikleri Düşer

Yönettiğim takımlarda takımın genelinde olan bir sorundan bahsediyorum. Anlatamadım derdimi heralde... Her türlü gereksinimleri var ancak düşüyor özellikleri.

mehmetd
04.Mart.2011, 04:43
hayır her türlü oyuncuda olan bir sorun. hatta hileyle bir takımdaki tüm oyuncuların özelliklerinin hepsini 20 yaptım onlarda bile oldu.

hepsini 20 yaparsan mecbur düşer-yani 21 olamayacağına göre 19 olacak:icon_biggrin:

Yönettiğim takımlarda takımın genelinde olan bir sorundan bahsediyorum. Anlatamadım derdimi heralde... Her türlü gereksinimleri var ancak düşüyor özellikleri.

sende yönetme o zaman,hile yap anlaşılan o ki oyunun sana gıcığı var ismini falan değiştir başkasına oynat bakarsın onlar düzeltir sonra sen çaktırmadan pc başına oturursun ama web camini kapa oyun seni görmesin:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

valla espriyi geçersek olabilecek her şeyi dene kaldır kur ccleaner ile temizle olmadı format at gene olmadı oynama artık ne diyeyim

antreman sistemi neden olabilir,oyunda hata olabilir yaşından klübün durumundan yani herşey olabilir,bilemem.