PDA

View Full Version : maç motoru hatası

boruc1903
30.Kasım.2010, 15:41
arkadaşlar öncelikle 11.1 updatei yükledim, ekran kartı güncellemesi, directx yüklü. Oyunu oynuyodum hiç bir problem yoktu 2. sezonun ortasında maçları göstermemeye başladı. Maçı yazılarla görüyorum taktik yapabiliyorum, replay izleyebiliyorum fakat maçı canlı olarak normal bir şeklide izleyemiyorum .sadece 3d diil 2d de izleyemiyorum. Update etmeden önce de aynı problem olmuştu update edip oynamaya başladığımda olmayacak sandım fakat aynı problemle tekrar karşılaştım. Yeni bir oyun açmama rağmen sorun düzelmedi ne yapmam lazım, problem nedir fikri olan varmı. saygılar

Ilhan
30.Kasım.2010, 15:43
Sorunun ilginç ancak aklıma gelen çözümler DirectX ve ekran kartı yazılımı güncellemesi, ayrıca oyunun tüm cache dosyalarının silinmesi.

boruc1903
30.Kasım.2010, 16:12
directx ve ekran karı yazılımı güncellemesi yaptım. Zaten bence onlarda sorun olsa replayleri de izleyemezdim ve 1 bucuk sezon normal de oynayamazdım diye düşünüyorum.Cache dosyaları tam olarak nedir açabilirmisin?

Ilhan
30.Kasım.2010, 16:16
Normalde yeni skin yüklediğinde cache dosyalarını silmeni isterler. Documents And Settings içinde Application Data diye bir klasör vardır. Onun içindeki FM'ye ait cache dosyalarından bahsediyorum.

Basit bir settings hatası da olabilir ancak bunu SI forumlarına yazıp çözüm aramak daha sağlıklı.

Sysmix
30.Kasım.2010, 16:50
hocam senin bu olay bana 2 kere oldu. "key" olarak ayarlı 3d. sadece 1-2 sefer yazı ile anlatmaya başladı. match speed i en sona getirdim ilk atakta görüntü geldi.

sanırım hem sistem hem kod çakışması olabilir diye düşünüyorum.

boruc1903
01.Aralık.2010, 00:25
sysmix teşekkürler denedim fakat maalesef olmadı.