PDA

View Full Version : Approach to sign ile transfer

sarsar
01.Aralık.2010, 09:30
Ben başıma gelen iki olayı paylaşmak istiyorum. Oyunda beşiktaşı yönetiyorum. Yaptığım transferlerden sonra transfer bütçem kalmadığı için sözleşmesinin bitmesine altı ay kalmış bir oyuncuya approach to sign ı kullanarak teklif götürdüm. Adam teklifimi kabül etti ama bana bi uyarı geldi transfer bütçeniz yeterli olmadığı için transfer ertelensinmi yoksa adjust budget(bütçe ayarlansın mı). ben heralde wage budget yetmiyo ayarlansın dedim adam bana anında geldi transfer ücretide 7.5M TL oldu. Ben durumu anlamadım ama heralde sistem değişmiş diye düşündüm. Sonra bende oynayan Ali Küçik için aynı şekilde sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala florentinadan teklif geldi adam onu kabül etti, sözleşmesi bitene kadar bende oynadı sözleşmesi bitince florentinaya gitti bana herangi bi transfer ücreti gelmedi. Benim bilmediğim bişe mi var yoksa bu bi hata mı anlamadım. Aynı şekilde carlos eduardo nun da sözleşmesinin bitmesine altı ay vardı ona teklif götürdüm götürdükten sonra carlosun profilinden transfer sekmesine baktım beşiktaşın kendisine 51M TL teklif yaptığı yazıyodu tabiki hemen withdraw yaptım teklifimi.

Ilhan
01.Aralık.2010, 10:37
Oyuncunun kontratı korumasız (unprotected) ise anında transfer olabilir. Para ödememek için ancak transferin tarihini end of season yaparak belki engelleyebilirsiniz.

La BruJiTa
01.Aralık.2010, 12:46
Öncelikle aldığın oyuncuyu belirtseydin kesin yanıtı verebilirdik.

1- sözleşme önerdiğin oyuncu youth contract ise yetiştirme parası
2- özellikle rus ligi takımlarından ise (sözleşme sırasında altta mutlaka belirtilmiştir) sözleşme imzalatman durumnda yine belli bir para ödemen gerekiyor.

Bunlar d ışında aklıma gelmiyor ama aldığın oyuncuyu belirtirsen daha kesin öğrenebiliriz...

sarsar
01.Aralık.2010, 12:54
jordi isimli vasat bi defans yası 23 idi benim takımıma geldiğinde. Ama benim asıl anlamadığım 6 ay sonra takımıma katılması gerekiyorken hemen katıldı ve benden para gitti ve aynı şekilde carlos eduardo da "kesinlikle bakarak yaptım" aşağıda herhangi bir meblağ yazmıyordu ve ben app to sign yaptıktan sonra adamın transfer sekmesinde 51M tl cıktı benim teklifim. Aksam eve gidince bi ss almaya calışiyim eğer önceki save im cok gerilerde deilse