PDA

View Full Version : Forvet seçimleri

darkpart2
02.Aralık.2010, 20:34
Arkadaşlar forvet seçimlerimi tam verimli yapamıyorum bunda bişe öneriiyor msnz? mesela advanced veya complete forvetlerı neye gore verebılrm

BaGa TaRKaN
02.Aralık.2010, 20:41
Eğer Elinde Hızlı, Çevik, Sezgisi Yüksek, Topsuz Alana Kaçabilme, Top Sürme ve Bitirici Özellikleri Yüksekse Tam Bir Poacher Yani Fırsatçı Golcü.

Fiziksel Olarak Güçlü, Kafa Toplarına Hakim, Sezgisi Yüksek, Takım Oyununa Yatkınlığı, Çalışkan, Azimli, Top Kontrolü ve Bitirici Özellikleri Daha İyiyse Tam Bir Target Man Yani Pivot(Hedef Santrafor)'dur.

Börk
02.Aralık.2010, 21:11
Deep Lying Forward : Forvet özelliklerini taşıyıp da kanatlardan top sürebilen,bir bakımdan forvet arkası oynayan forvetlerdir.Tek forvetlerde etkili olurlar.(Pas,teknik,ilk dokunuş,bitiricilik,antipaction,soğukkanlılık,yara tıcılık,çalışma oranı,sezme,topsuz alan,denge) Rooney,Carew

Advanced Forward : Bu roldeki oyuncu rakip kaleye en yakın oynayan ve diğer arkadaşından alacağı pasla pozisyona girer.Fazla pozisyon değiştirirler ve tek forvet olduğun da etkisiz kalırlar.Bu yüzden sağında,solunda ve arkasında adam bulunması daha etkili kılar. Orta açma,top sürme,bitiricilik,kafa,sezme,soğukkanlılık,özel yetenek,topsuz alan,çalışma oranı,hız) Torres.

Complete Forward : Fazla özellik isteyen bu rol en zor bulunan forvet tipidir.Bu oyuncular güçlü ve hızlılardır.Hava ve yerden toplarda etkilidir.Sırtı dönük oynarlar ya da Advanced Forward ın yaptığını yaparlar.Yani tüm rolleri kapsamaktadır.Top sürme,bitiricilik,ilk dokunuş,uzun şut,kafa,pas,teknik,sezme,soğukkanlılık,yaratıcılı k,kararlılık,topsuz alan,takım çalışması,hızlanma,çeviklik,denge,zıplama,hız.güç. Drogba.

Defansive Forward : Sizden kalite olarak üstün takımlarda bu rol verilebilir ama hiç denemediğimi söyleyebilirim.Bu roldeki forvet defansa yardımından dolayı hücumda etkisiz kalır.Dünya'da bu rolde oynamış olan oyuncu 5 parmağı geçmez.Bitiricilik,markaj,top kapma,sezme,soğukkanlılık,topsuz alan,çalışma oranı,takım çalışması,güç,dayanıklılık.

Trequarista : Başlıca görevleri pozisyon yaratmak ve gizli forvet gibi gol aramaktır.Bitiricilik,ilk dokunuş,pas,teknik,sezme,soğukkanlılık,yaratıcılık ,özel yetenek,topsuz alan,çeviklik.Totti.

Diğerlerini de Mehmet abi tamamlamış.Benden bu kadar :)

Lim10
04.Aralık.2010, 06:49
Geçen yılda, bu yılda tek forvet(Poacher) olarak kullanırım.Bir forvet oyuncusunun profiline baktığım zaman Poacher için gerekli özelliklere bakıyorum direk, alıştım artık.Velhasıl ya gol kralı olur yada krallığa oynar forvetim.Diğer rolleri doğru düzgün denemedim.Geçen yıl bir ara yine tek forvet olarak Seleznyov(Target Man) denemiş, verim alamamıştım.Ama çift forvet kullanılıyorsa en az biri Poacher olmalı diye düşünüyorum.Tek forvet olarak da dediğim gibi Poacher'den her zaman iyi verim aldım.