PDA

View Full Version : Galatasaray Sorunu

Stormlord
04.Aralık.2010, 22:15
Arkadaşlar Galatasaray'ın ilk sezonunda ne yaptıysam takım iyi oynatamadım. Oyuncular kaliteli görünüyor ama takım ligin ortalarından kurtulamıyor. Sorun bende mi anlamış değilim. Galatasaray ile oynayıp en azından ikinci, üçüncü olabilmiş olanlar biraz yardım ederse sevinirim.

Homer J.S
04.Aralık.2010, 22:16
4-2-3-1 oynat ve DC'ye nelson rivas'ı mc'ye ceyhun gülselam'ı al.

Lucas Neill
04.Aralık.2010, 22:16
Valla Gs ile ilk sezonumda Uefayi ve ligi aldim. Hazirlik maclarinda taktigini iyi oturt bence. Hangi taktikle oynuyorsun

LadroN
04.Aralık.2010, 22:22
Açıkçası ben ilk sezon 4-4-2 diamond ile oynadım.Eren Derdiyok u transfer ettim sadece.İlk sezon lige göre taktik yap.Fluid falan yap atak oyna.Genellikle kolay maçlardan önce defans zor maçlardan önce ofans çalıştır takıma.Ben Eren Derdiyok u Target man Baros u poacher oynattım.Arkalarında Misimovic oynuyordu.Ama en önemlisi takımın taktiği tam anlamıyla öğrenene kadar yani takiği bilme seviyeleri 95 lerde falan olana kadar taktik antremanını high dan düşürme ben ilk sezon uefa yarı finali gördüm.Ligi aldım FTK yıda.

Stormlord
04.Aralık.2010, 22:26
4-1-3-2 oynatıyorum. Koçların bir önerisi olmadığı sürece tempoyu hızlı, dizilişi dar, defansı da biraz önde oynatıyorum ve atağa dayalı oluyor oyun stilim.

Stormlord
04.Aralık.2010, 22:43
Ladron bu arada Eren Derdiyok'u 2,5 milyon pound'luk transfer bütçesiyle nasıl transfer ettin? Kimi sattın?

LadroN
04.Aralık.2010, 22:48
Ereni 48 ay taksitle transfer ettim.8 milyon gibi birşeydi 48 ay yaptım.Normalde 48 ay taksidi sevmem ama Mehmet Batdal ı bir maç deneyince forvet ihtiyacımı anladım:D

Stormlord
04.Aralık.2010, 22:53
Peki taktik antremanından kastın ne?

LadroN
04.Aralık.2010, 23:00
Match Prepation kısmında Workload var ya bir tane.Onu high a getir.Yani takım taktiğini çabuk öğrensin.Tam anlamıyla öğrenince futbolcuların taktiği onu tekrar eski seviyesine getirebilirisn.Böylece oyuncuların taktik yerine kendilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarada yönelmeye başlarlar.

Stormlord
04.Aralık.2010, 23:11
Hmm anladım tamam deneyeceğim yazdıklarını, teşekkürler.

rainmakerr
04.Aralık.2010, 23:12
dostum mantık olarak atak futbol oynarken geniş-hızlı ve direkt pas'la oynamalısın, dar yaptığın için aksaklıklar oluyor olabilir. ekstra hazırlık maçı koymanı öneririm milli takımlar oynarken falan.

ozaniel
04.Aralık.2010, 23:56
Oyuncular kaliteli görünüyor ama takım ligin ortalarından kurtulamıyor.

Gerçekteki Galatasaray'ın durumuna düşmüşsün. :D Bence orta sahaya takviye yap(paran yetmezse kirala), yedek forvet al( Macheda'yı kiralamıştım ben) ve Aml-Amc-Amr pozisyonundaki adamlar en iyi oyuncuların olduğu için onları en etkili oynayabilecekleri bir şekilde taktik hazırla.

eng1n
05.Aralık.2010, 11:33
Oyun çok gerçekci.........

Leprek0n
05.Aralık.2010, 18:19
İlk sezon çok önemli bir transfer yapmadan şampiyon oldum ve Uefa'da yarı final oynadım.Taktikler bölümünde paylaştığım taktikle , o taktiği denemeni tavsiye ederim.

JohnConner
05.Aralık.2010, 21:53
ilk sezon elindeki kadro yeterli aslında sadece bi forvet takvisyesi lazım başarı geliyo sonraki sezonlar transfer bütçesi yeterli oluyo zaten

Stormlord
06.Aralık.2010, 16:33
Leprek0n taktikler kısmı nerede? Link verebilir misin?

aliCHaN_FM
06.Aralık.2010, 17:05
Ben ilk sezon fenerle aynı puanla bitirdim ligi ve ve fener avarajla şampiyon oldu. Uefada çeyrek finalde elendim. ve hiç transfer yapmadım. taktik olarak 4-2-3-1 oynatıyorum. 2.sezonuma yeni başladım sağ beke rafinha kaleye Enyeama yı aldım 1-2 takviye daha yapcam ama para yok.

Stormlord
06.Aralık.2010, 17:56
Beyler şöyle yaptım böyle yaptım diyorsunuz da dikkat ettiyseniz yardım istedim neler yaparak ulaştınız başarıya? Sadece dizilim şekliniz yetmiyor. Öyle olsaydı denerdim hepsini birisi tutardı ama bir çok şeyi ayarlamak lazım bildiğiniz gibi.

aliCHaN_FM
06.Aralık.2010, 18:28
4-2-3-1 dengeli ofansif yap. Düşük tempoda topu ayağında tut ve ayağa pas yap. savunmanıda geride kur.

diyardiyar
06.Aralık.2010, 19:02
emre colak arda turan'dan ders almak istiyor yapamadım yardımcı olurmusunuz ltfn

Leprek0n
06.Aralık.2010, 20:08
Leprek0n taktikler kısmı nerede? Link verebilir misin?

Buraya Tıkla! (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92939)