PDA

View Full Version : Oyuncular İçin En Uygun Roller

Pages : [1] 2

cris king
28.Kasım.2010, 18:29
Evet arkadaşlar o kadar emekle Rafael Sobis'i Beşiktaşa aldım adama 4.5 yıldız veriyor gözlemciler ama 3 maçtır hiç golü yok bir türlü forvette rolünü bulamadım tek forvet oynatıyorum 4-2-3-1 de uç forvet denedim olmadı,komple forvet-atak denedim olmadı biraz geriye dönük forvet-destekde kıpırdadı ama hala golü yok bi yardım edin please:uzgun:

BleedingMoon
28.Kasım.2010, 18:33
tek kelimeyle poacher.

vego
28.Kasım.2010, 18:34
Fırsatçı golcü-Atak;)

cris king
28.Kasım.2010, 18:35
tek kelimeyle poacher.

gerçektenmi? ama adam çok yetenekli top sürmesi,özel yeteneği,tekniği,uzun şutu üst seviyede şimdi maç içinde geriye dönük forvet-destek'den uç forvet yaptım yapar yapmaz 1 gol 1 asist yaptı

BleedingMoon
28.Kasım.2010, 18:38
ben fm 2010'da yıllarca poacher oynatarak fenerbahçe legend yapmıştım adamı. 2011'de nasıl performans verdiğini bilmiyorum.

cris king
28.Kasım.2010, 18:40
ben ofansif bir oyunu benimsiyorum genelde fırsatçı golcü olarak bu çok bir şeyi değiştirirmi golcülüğünde?

RasAnt
28.Kasım.2010, 23:06
Poacher oynar bu adam özellikleri yerinde

cris king
29.Kasım.2010, 00:39
http://img809.imageshack.us/img809/5288/39984651.png (http://img809.imageshack.us/i/39984651.png/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

işte Fm 11 profili...

Since-1907
29.Kasım.2010, 00:43
Uç forvet veya Poacher oynaması lazım.Onları da oynamıyorsa gelsin çaydaçıra oynasın Elazığ'da (:

darkpart2
29.Kasım.2010, 00:50
poacher oynat ama su nedemek ''3 mactır oynatıyorum golu yok '' hıc begenmedım bu cumleyı :P

cris king
29.Kasım.2010, 00:58
Fırsatçı golcü veya Poacher oynaması lazım.Onları da oynamıyorsa gelsin çaydaçıra oynasın Elazığ'da (:

poacher ile fırsatcı golcü aynı şey değilmi yoksa advanced forvet(uç forvet) ve poacher(fırsatçı golcü)'mü demek istedin

cris king
29.Kasım.2010, 00:59
Fırsatçı golcü veya Poacher oynaması lazım.Onları da oynamıyorsa gelsin çaydaçıra oynasın Elazığ'da (:

yani sobis'i büyük umutlarla aldık 3 maçta takımın attığı gol sayısı 7 ve bunlardan en az birinin sobis'in olması gerekirdi diye düşündüm ama şimdi poacher(fırsatçı golcü) oynatıyorum ve hiç boş geçmiyor çok sağolun arkadaşlar tavsiyeler için :)

Since-1907
29.Kasım.2010, 01:12
poacher ile fırsatcı golcü aynı şey değilmi yoksa advanced forvet(uç forvet) ve poacher(fırsatçı golcü)'mü demek istedin

Aynen gece gece kafa kalmamış poacherin anlamını şaşırmışım (: . Poacher veya uç forvet oynar.Yanına komple bir forvet koyarsan çok gol atar.

bommel
29.Kasım.2010, 13:05
millet yeri değil ancak baştan başlık açmaya da gerek yok
niang,semih için öneriniz nedir ? :)

Since-1907
29.Kasım.2010, 13:33
millet yeri değil ancak baştan başlık açmaya da gerek yok
niang,semih için öneriniz nedir ? :)

Biraz daha açarsan bu ikisi arasında bir tercih mi istiyorsun.Yoksa yanyana oynarlarsa hangi pozisyonlarda oynarlar diye mi soruyorsun ?

bommel
29.Kasım.2010, 13:46
genelde niang alex ile başlıyorum forvet olarak ( Alex çok iyi gerçekten)
ben niang ve semihin ikili forvet anlayışında nasıl iyi oynayacaklarını merak ediyorum.
Alex niang yada semih niang ile başlayabiliyorum oyuna.

RasAnt
29.Kasım.2010, 13:50
Niangı tek forvette poacher olarak oynat katlediyor oyunu kariyerimi inceleyebilirsin niang için :D

Since-1907
29.Kasım.2010, 13:50
Semih-Niang birlikte faydalı olabilirler.İkisinde de birbirini tamamlayan özellikler var.Oynattığında verim alıyorsan sorun yok bence.

bommel
29.Kasım.2010, 14:03
Niang açısından şöyle bir problemim var; :)
10 pozisyona giriyorsa 5i dışarı 4 ü kaleciye isabet ediyor 1 i gol oluyor.
ve çok çok zor pozisyonda gol ile sonuçlandırarak atağı beni iyice çileden çıkarıyor :D

RasAnt
29.Kasım.2010, 14:06
Niang açısından şöyle bir problemim var; :)
10 pozisyona giriyorsa 5i dışarı 4 ü kaleciye isabet ediyor 1 i gol oluyor.
ve çok çok zor pozisyonda gol ile sonuçlandırarak atağı beni iyice çileden çıkarıyor :D

Poacher oynat Niangı,Semihi sezon başında iyi paraya sat alıcısı oluyor,arkasınada koy güzel bir AMC keyfine bak Alex Trequ.. oynuyor oylede deneyebilirsin

bommel
29.Kasım.2010, 14:14
Kariyerini incelerken cevap yazmışsın teşekkür ederim :)
Şuan türkçe yama olduğundan belirttiklerini Türkçe olarak da yazarsan benim açımdan daha anlaşılır olacak.Transfer dönemi yeni bitti ilk sezondayım semihi önümüzdeki sezon satarım sanırım.
Semihi satmak yerine niang ı göndermeyi düşünüyordum malum yabancı kontenjanı :)

kasım akdemir
29.Kasım.2010, 14:44
tek kelimeyle poacher.

Bunun türkçe karşılığı nedir?

bommel
29.Kasım.2010, 15:22

poacher(fırsatçı golcü)

cris king
29.Kasım.2010, 15:29

firsatci golcu...

niangda geriye donuk forvet(deep lying forward)-atak olarak cildiriyor semihinde sanki uc forvete uyar bir yapisi var

bommel
29.Kasım.2010, 15:33
teşekkürler deniycem :)

Dooki
29.Kasım.2010, 17:14
Sobis hakkında:

Complete Forward oynatırsan yanına da bir poacher koyarsan çok asist yapar, gol de atar.

BaGa TaRKaN
29.Kasım.2010, 17:17
Ben Oynattım Oldu:n:

Dooki
29.Kasım.2010, 17:19
Küçükken hep hayal ederdim Sobis Complete Forward oynar mı diye?

YAPTIM OLACAK

bobobobo
29.Kasım.2010, 18:35
mesela tanımadıgım bır oyuncu aldım bunu hangı rolde daha etkılı oynatacagınızı nasıl anlıyorsunuz ? ben bır turlu cozemedım forvetler ıcın :D

RasAnt
29.Kasım.2010, 18:53
Kariyerini incelerken cevap yazmışsın teşekkür ederim :)
Şuan türkçe yama olduğundan belirttiklerini Türkçe olarak da yazarsan benim açımdan daha anlaşılır olacak.Transfer dönemi yeni bitti ilk sezondayım semihi önümüzdeki sezon satarım sanırım.
Semihi satmak yerine niang ı göndermeyi düşünüyordum malum yabancı kontenjanı :)

ilk sezondaysan niang 2 sene cok ıyı oynuyor 3.sene gönderebilirsin Semih etkisiz fiziksel ozelliklerdinden dolayı,türkçeye nasıl lanse edilmiş poacher bilmiyorum ama tıkla forvetının uzerine çıksın seçenekler şu yazdığım özellikler koyu renkte belirtilmişse o bahsettiğimiz poacherdır :D Dribbling First Touch(İlk dokunus) finishing(bitiricilik) anticipation(tahmin etme,sezme) composure(soğukkanlılık) off the ball(topla buluşma) acceleration(hızlanma) pace(hız) agility(çeviklik) balance(denge)

Tek forvet sisteminde en etkili oyuncu Poacherdır benım gozlemledıgım diğer sistemleri bilemem,oyuncu alırkende oynatmak ıstedıgın secenegın ozelliklerini kaydet bikenara oyuncu arama yerine bu ozellıkleri gir işte kaç isitoyrsun ozelliklerini ona göre arat oyle al oyuncuyu.Favori oyuncun varsa onu ıstıyorrsanda al bak artık hangı ozellıklerı uygun.Umarım yardımcı olabildim :)

RasAnt
02.Aralık.2010, 16:30
Evet arkadaslar tek forvet sisteminde iş yaparmı edin bana kullananlar varsa edini önerilerinizi bekliyorum

cris king
02.Aralık.2010, 16:39
2010'da komple forvet olarak harikalar yaratıyordu ama 11'de nasıl bilmiyorum bence yine bir komple forvet-atak dene eğer yapamazsa en garanti yol uç forvet oynat komplede başarılı olamassa uç forvet(advanced forvet)te başarılı olacağını düşünüyorum...

bozoo1903
02.Aralık.2010, 18:04
Aldığın takım taraftarına çiftetelli oynatır, halay çektirir, karşılama filan :) Şaka bir yana da complate foward'da başarılı olacaktır.

BleedingMoon
02.Aralık.2010, 18:27
target man.

rainmakerr
02.Aralık.2010, 19:56
kesinlikle complete forward. oyundaki en iyi 3-4. complete forward'ındandır yanına bir de deep-lying koy takıma alışırsa leblebi gibi gol atar.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
02.Aralık.2010, 23:33
Bence de Complete Forward... Gerçekten sağlam oynuyor.

izmer96
03.Aralık.2010, 00:11
Ben advanced forward olarak kullandim bak burda kariyer hikayemdeki performansini gorebilirsin biraz assagilara in linkde orda var http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93283&page=5

kral_67
03.Aralık.2010, 13:41
Sobis bende 21 maçta 17 gol attı poacher olarak ama attığının 4 katını falan kaçırıyor yahu nasıl adam çözemedim...

cris king
03.Aralık.2010, 22:54
Sobis bende 21 maçta 17 gol attı poacher olarak ama attığının 4 katını falan kaçırıyor yahu nasıl adam çözemedim...

evet hakkaten çok kaçırıyor bende uç forvet olarak oynatıyorum sanki orda daha iyi poacherda yeteneklerini sergileyemiyor sadece gol atıyor uç forvette kenara çıkıp top alıyor oyunu açıyor,asist yapıyor ve gol atıyor ah bide çok kaçırmasa...

denizgs93
03.Aralık.2010, 22:55
asla target yapma vasatı aşamaz

Vassili Zaitsev
04.Aralık.2010, 13:41
Fener'e aldım. Tek forvet oynattım 2 sezon. Ne denediysem vasatı aşamadı. FM 2010 harikaydı ama bu oyunda beni hayal kırıklığına uğrattı. Juventus'a sattım bende.

Zafonte
04.Aralık.2010, 13:56
Arkadaşlar pazartesi günü el classicoyu izledikten sonra bir anda barçayla bi kariyer yapma isteğim geldi. Maçtaki taktiğe benzer bi taktik oluşturdum fakat xavi ile iniestayı nasıl oynatacağıma karar veremedim. Eğer xavi ile iniestayı ne yaparsam maçtaki gibi oynarlar??

ancar
04.Aralık.2010, 14:07
birini oyun kurucu olarak oynatacaksın buda Xavi olur zaten. İniesta yı serbest her şeyı yapan bır oyuncu olarak yaparsan buyuk ıhtımalle olur. Tabıkı bıde ekstradan komutlar vermen lazım

rainmakerr
04.Aralık.2010, 14:18
biri box to box biri de advanced playmaker diye düşünüyorum.

BleedingMoon
04.Aralık.2010, 14:31
xavi box to box, iniesta advanced playmaker. iniesta'yı trequartista da yapabilirsin. bu durumda xavi yine box to box, mascherano ball winning...

Zafonte
04.Aralık.2010, 14:46
birini deeplying diğerini advanced playmaker yapsam olur mu? box to box düşünmüyorum çünkü ne xavi ne iniesta durmak bilmeyen bi tempoyla koşmadılar kısa pas oyunu oynuyorlar sonuçta

BeeTLeJuiCe
04.Aralık.2010, 15:47
İkisinide Advanced Playmaker yap. Messiyide zaman zaman Advanced Playmaker olarak kanatta oynatabilirsin. İnside de olur Winger'da.

eng1n
04.Aralık.2010, 16:26
İniesta'yı Central Mid Attack yap Xavi'yi de Advanced Playmaker veya ikisinde Advanced Playmaker

ozaniel
04.Aralık.2010, 22:11
İkisi de advanced playmaker-attack oynamalı. Zaten Barcelona'da geriden top çıkaran oyuncular var.

denizgs93
05.Aralık.2010, 02:19
iyi geceler arkadaşar.arkadaşımla online olarak barça real yapcaz.barça olmak istiyorum.ancak taktik konusunda kararsızım.messiyle iniestanın gerçek mevkisi amc olarak gözüküo.onların performansından maximium yararlanmak istiyorum.mascheranoyu oynatıyım diorm.busquetse yazık olmasın diorm.nabmalıyım bi yardım eder misininiz?

demirsporlu
05.Aralık.2010, 03:19
gk-valdes (gol keeper defence)
dl-abidal (full back support)
dlc-pique (central defender defence)
drc-puyol (ball playing defender cover)
dr-daniel alves (full back support)
dmc-busquets (anchor man defence)
mrc-xavi (box to box midfielder support)
mlc-iniesta (deep laying playmaker support)
amr-messi (inside forward atack)
aml-pedro (inside forward atack)
st- david villa (trequarista atack)

ozaniel
05.Aralık.2010, 12:36
@demirsporlu

Senin taktiğin bence biraz fazla defansif olmuş. Barcelona taktiğindeki gibi oynaması için bence şu şekilde oynamalı:

gk-valdes (sweeper keeper support)
dl-abidal (wing back attack)
dlc-puyol (central defender defence)
drc-pique (ball playing defender defence)
dr-daniel alves (wing back attack)
dmc-busquets (defensive midfielder support)
mrc-xavi (advanced playmaker attack)
mlc-iniesta (advanced playmaker attack)
amr-messi (advanced playmaker atack)
aml-pedro (advanced playmaker atack)
st- david villa (advanced forward atack)

Kawaguchi
05.Aralık.2010, 14:43
arkadaşlar en iyi verimi nasıl alırım sizce

serwan
05.Aralık.2010, 15:32
bende barca aldı eren'i.. amr oynatıyorlar..takip edebildiğim kadarıyla verimli..

Kawaguchi
05.Aralık.2010, 16:23
peocher olarak verim alabilirmiyim

Rind-i Şeyda
05.Aralık.2010, 16:39
Deep lying support, target man attack, advanced forward bu 3 mevkide verim aldım ben Eren'den. Ama Poacher hiç denemedim. Onda da mutlaka iş yapacaktır. Teknik ve finishing antremanı vermeni öneririm.

cris king
05.Aralık.2010, 17:31
advanced iyi oynar...

vego
05.Aralık.2010, 17:32
Bence Target man-Attack iyidir.

KaRaBükLü KraL
05.Aralık.2010, 17:36
Deep Lying'ten şaşma:)

BleedingMoon
05.Aralık.2010, 17:55
target man. kendisi turkish dzeko'dur bence.

Deus Dominus
05.Aralık.2010, 18:10
deeplying-support top alamazlar ayağından :) hem atar, hem attırır.

cris king
05.Aralık.2010, 22:02
Yeni konu açmayayım direk burdan sorayım sizce Fatih Tekke ne oynar? bu adama bir türlü bir rol bulamadım geriye deep lyin yaptım olmadı advanced yaptım olmadı biraz poacherda kıpırdandı hedef adam yaptım olmadı acaba adammı kötü artık misyonunu doldurmuş yoksa benmi rol bulamıyorum?

ozaniel
05.Aralık.2010, 22:11
Fatih Tekke deep lying olarak en etkili olur ama zaten ondan çok da bir şey bekleme.

LadroN
05.Aralık.2010, 22:15
Eren Target Man Attack müthiş oynar.20 golü garanti özellikle yanında iyi bir poacher falan varsa.

Lim10
05.Aralık.2010, 22:47
Arkadaşlar, oyuncuların en iyi hangi mevkide oynayabilecekleriyle ilgili olarak soru, fikir ve düşüncelerimizi bu başlık altında değerlendirelim.

eng1n
05.Aralık.2010, 22:58
target man. kendisi turkish dzeko'dur bence.

Swiss Dzeko maalesef kendisi.

cris king
06.Aralık.2010, 03:16
keske su oyuncu rollerininde genie scout benzeri bir programi olsa :D yada yine eski fm serilerindeki gibi roller filan olmasa en azindan fm 12 den itibaren yardimcidan bu konuda yardim alabilsek veya rakip takimdaki oyuncularin rollerinide gorebilsek bu konuda ben aklima gelen unlu ve buyuk takimlarin forvetlerinin rollerini belirleyip bir konu acip paylasacagim..

darkpart2
08.Aralık.2010, 13:08
BABA COLLINS

http://images.cjb.net/fe386.bmp

metinoktay
08.Aralık.2010, 13:11
bu sıralar bu adam ne oynar diye çok başlık açılıyor :) bu adam bol bol top sürüp orta yapar, poacher gibi oynar :)

darkpart2
08.Aralık.2010, 13:23
bu sıralar bu adam ne oynar diye çok başlık açılıyor :) bu adam bol bol top sürüp orta yapar, poacher gibi oynar :)

evet cok acılıyor ama bence ogretıcı oluyor.eski bi rehberde poacher tarzı forvetler INZAGHI gıbı lanse ediliyordu bu adam inzaghinin tam tersi poacher bu tarz hızlı adamlar icin mi verilen bir rol?

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 13:24
Yalnız İnzaghi Fena Hızlı, Sezgileri Yüksek Topu Sürmesi Fenaydı. Yaşından Dolayı Hantallaştı.

metinoktay
08.Aralık.2010, 13:25
aklımda öyle kalmış, ben klasik yöntemle yapıyorum taktiğimi, oyuncuma göre rol veriyorum. hazır taktikler tam uymuyor bana ve oyuncularıma, maçım bitsin bakacağım.

darkpart2
08.Aralık.2010, 13:39
Yalnız İnzaghi Fena Hızlı, Sezgileri Yüksek Topu Sürmesi Fenaydı. Yaşından Dolayı Hantallaştı.

inzaghi kendimi bildim bilele +30 :) şaka bir yana inzaghi yavas donemındede poacher olarak nitelendiriliyordu bu adama poacher iş yaptırır mı ? 4-2-3-1 taktigi ile oynuyorum?

Rind-i Şeyda
08.Aralık.2010, 15:52
Baba Collins, Poacher oynamaz. Önceden sezme 6 olan birisi nasıl fırsatçı gölcü olabilir ki ?

Deep Lying oynar, Attack da oynar Support da.

cris king
08.Aralık.2010, 17:21
Baba Collins Uç(Advanced) forvetten başka bişey oynamaz...

ozaniel
08.Aralık.2010, 20:02
Bence poacher oynayabilir, güçlü ve hızlı olduğu için topu alıp götürür. Poacher'ın top sürme ayarı en yüksekte olduğu için bu yolla etkili olabilir.

richard castle
09.Aralık.2010, 03:09
Poacher rolünde Milan Baros çok etkili...

Ceki58
09.Aralık.2010, 22:51
F. torres ne oynar arkadaşlar

bobobobo
10.Aralık.2010, 01:21

torres e top gelmesi yeterlidir rol çokta önemli değil yani :D adam torres ver topu ona yeter :D

cris king
10.Aralık.2010, 16:23
torres uç forvet iyi oynar...

cris king
10.Aralık.2010, 16:25
arkadaşlar c.ronaldo gizli forvettemi(inside forward) daha iyi ve daha çok gol atar yoksa kanat(winger) olarakmı daha iyi oynar ve çok gol atar?

BleedingMoon
10.Aralık.2010, 17:55
inside forward attack daha iyi oynuyor. inside forward support yapınca uzaktan dağlara taşlara vuruyor topu. 2010'da şutları daha isabetliydi. diyeceğim o ki ronaldo ceza sahasına ne kadar yakınlaşırsa o kadar tehdittir.

richard castle
10.Aralık.2010, 19:09
Poacher rolüne ciddi biçimde uyan bir keşif yaptım. Emenike... Dört büyükte de sırıtmaz.

eng1n
10.Aralık.2010, 19:54

tek forvet oynatacaksan poacher daha iyi olur çünkü uç forvet daha geri gelip top alıyor yada kanatlarda alıyor çok top çift forvet oynatırsan advandec forward oynatırsın.

malpince
11.Aralık.2010, 13:50
ya deli olacağım ya... niang'ı geriye dönük forvet oynatıyorum (hücum) verim alamadım gitti... taktiğe uyum sağlayamadığından mıdır nedir... niang ileride tek santrafor oynuyor geriye dönük forvet(hücum) olarak, stoch sol kanat(hücum), dia sağda gizli forvet, ortasahanın ortasında emre mücadeleci, m.topuz çift yönlü (support), baroni dmc(support), defansın solunda santos(caner veya atila turan veya h.ali kaldırım oynayabiliyor) bek otomatik, sağında gg77 aynı şekilde, sol stoper yobo oyun kurucu defans, sağında lugano sınırlı (stoper) oynuyor, ama niang boş kaleye kaçırıyor, bir türlü değerlendiremedim niang'ı. nasıl çözebilirim bu sorunu?
not: barça taktiği ile oynuyorum ... :s7::director:

playeray
11.Aralık.2010, 16:18
Önceki sayfalara bakmadım ama Quaresma hangi rolde oynar? Biliyorum diyeceksiniz ki AML Insıde Forward diyeceksiniz ama şuan ordan verim alamıyorum. Onun yanına hangi oyuncular iyi gider? Ya da AML inside forwarddan başka önereceğiniz rol varmı?

eng1n
11.Aralık.2010, 17:52
Winger oynar Quaresma

Siriuss
11.Aralık.2010, 18:03
emre çolak amc pozisyonunda ne oynar beyler?

Chinatown
11.Aralık.2010, 18:59

advanced playmaker oynatırım ben olsam

richard castle
12.Aralık.2010, 07:14
advanced playmaker oynatırım ben olsam

Aynen katılıyorum. Advanced playmaker / Attack.

Siriuss
12.Aralık.2010, 13:53
tamam sağolun

cris king
12.Aralık.2010, 15:51

2010'da ofansif ortasaha atak'da coşuyordu hızlı olmasından dolayı...

cris king
12.Aralık.2010, 15:52
ya deli olacağım ya... niang'ı geriye dönük forvet oynatıyorum (hücum) verim alamadım gitti... taktiğe uyum sağlayamadığından mıdır nedir... niang ileride tek santrafor oynuyor geriye dönük forvet(hücum) olarak, stoch sol kanat(hücum), dia sağda gizli forvet, ortasahanın ortasında emre mücadeleci, m.topuz çift yönlü (support), baroni dmc(support), defansın solunda santos(caner veya atila turan veya h.ali kaldırım oynayabiliyor) bek otomatik, sağında gg77 aynı şekilde, sol stoper yobo oyun kurucu defans, sağında lugano sınırlı (stoper) oynuyor, ama niang boş kaleye kaçırıyor, bir türlü değerlendiremedim niang'ı. nasıl çözebilirim bu sorunu?
geriye dönük forvet-destek dene bir de benim arkadaşda gol kralı olmuştu o şekilde...

richard castle
12.Aralık.2010, 16:06

Niang bana göre poacher pozisyonu için son derece yeterli özelliklere sahip, bazı özellikleriyle aşar hatta.

bobobobo
13.Aralık.2010, 23:20
şu ana kadar bobo , fatih tekke , lukaku , santa cruz , hulk falcao gibi forvetlerim oldu porto ve beşiktaşta.. ve her zaman tek forvet oynarım , genellıkle target man veya advanced forward olarak oynatıyorum forvetlerimi ama ne yaparsam yapayım set hücumu dahi olsa forvetlerım kanatlara giderek top almaya çalışıyorlar.. kanatta oyuncularım olsa dahi bunu yapıyorlar ...ceza sahasında cok etkılı olamadıgım pozısyonlar oluyor bundan dolayı ...sırf bunu çözmek için bütün rolleri denedim ama hepsinde de bu durumla karşılaşıyorum .. hadi kontra ataklarda falan olabilir ama set hucumlarında bile böyle olması cok can sıkıcı ... bu durumu nasıl çözebilirim ? rollerle ilgili olabilir mi hepsini denemiş olsam da ?

richard castle
14.Aralık.2010, 01:41
şu ana kadar bobo , fatih tekke , lukaku , santa cruz , hulk falcao gibi forvetlerim oldu porto ve beşiktaşta.. ve her zaman tek forvet oynarım , genellıkle target man veya advanced forward olarak oynatıyorum forvetlerimi ama ne yaparsam yapayım set hücumu dahi olsa forvetlerım kanatlara giderek top almaya çalışıyorlar.. kanatta oyuncularım olsa dahi bunu yapıyorlar ...ceza sahasında cok etkılı olamadıgım pozısyonlar oluyor bundan dolayı ...sırf bunu çözmek için bütün rolleri denedim ama hepsinde de bu durumla karşılaşıyorum .. hadi kontra ataklarda falan olabilir ama set hucumlarında bile böyle olması cok can sıkıcı ... bu durumu nasıl çözebilirim ? rollerle ilgili olabilir mi hepsini denemiş olsam da ?

Run from deep seçeneğindeki tiki kaldırdınız ya da rarely yaptınız mı? Gerçi ben de benzer bir sorun yaşıyordum. Cana' nın long shots seçeneğini rarely yapmama rağmen inatla kaleye vurmaya devam ediyordu.

ozaniel
14.Aralık.2010, 22:25
Move to channels ayarı kanatlara gitmeyi belirliyor.

Harun Aslan
17.Aralık.2010, 03:29
Alexis Sanches'i AMR Ye koydum ne oynatayım İnside mi Wingermi

kalemci
18.Aralık.2010, 02:58
tekkeden en iyi verimi nasıl alırım

BaGa TaRKaN
18.Aralık.2010, 04:17
Fatihi Tek Forvet Oynuyorsan Uç Santrafor ile Güzel Randıman Alırsın.

Harun Aslan
18.Aralık.2010, 18:43
Miccoli'yi hangi rol de oynatırsam verimli olur tek tek baktım güzel bişey bulamadım bi tek Fırsatçı Golcü uygun geldi ama o da sanki saçma olur gibime geliyor.

Siriuss
22.Aralık.2010, 19:16
edin dzeko 4-2-3-1 deep taktiğinde complete forward olarak mı oynuyordu?

Murat Zihni
23.Aralık.2010, 01:35
poacher oynat ama su nedemek ''3 mactır oynatıyorum golu yok '' hıc begenmedım bu cumleyı :P

oyunda beni yapsınlar poacher da en az 20 gol atarım =))

Murat Zihni
23.Aralık.2010, 01:35
Alexis Sanches'i AMR Ye koydum ne oynatayım İnside mi Wingermi

inside forward ...

cris king
24.Aralık.2010, 00:04
Nassim Ben Khalifa sizce ne oynar uç forvet veya fırsatçı golcü demeyin çift forvet oynuyorum ve uç forvet sobis,sobis uç forvetten başka bir yerde iyi oynayamıyor nassim'de uç forvette iyi ama bir tercih yapmam lazımdı ve nassimi seçtim sizce komple forvetmi,hedef oyuncumu yoksa geriye dönük forvet mi oynatsam geriye dönük de pek randıman alamadım sizce ne yapsam çaresizim help :(

kalemci
29.Aralık.2010, 14:51
paulo henrique için en iyi rol nedir. kadlec tek forvetim hedef oyuncu olarak oynuyor,onun gerisinde henrique yi 10 numara olarak oynatıyorum onun gerisinde ise guti çok yönlü oyun kurucu olarak oynuyor üçü arasından tek verim alabildiğim guti malesef

Siriuss
31.Aralık.2010, 18:42
Dzeko ve Dentinho ile çift forvet oynuyorum.İkisini de ne oynatayım?

DaveJones
31.Aralık.2010, 18:44
Dentinho Advanced Forward
Dzeko Complete Forward

Dentinhonun sağ tarafta olmasına dikkat et tabi.

Siriuss
31.Aralık.2010, 19:38
Dentinho Advanced Forward
Dzeko Complete Forward

Dentinhonun sağ tarafta olmasına dikkat et tabi.

tamam.ikisi de attack mı olacak?

DaveJones
31.Aralık.2010, 19:40
Evet. Ayrıca Dentinhonun Run With The Ball ve Cross Ball özelliklerini often olarak ayarlarsan Dzekoyu çok iyi besler.

C h A o S
31.Aralık.2010, 20:58
Cska'da 3 forvetli bir taktik yapıyorum.Love,Necid,Doumbia nasıl oynatayım?

Lim10
31.Aralık.2010, 22:10
Çok bomba bir 3'lü gerçekten,

Love [Deep Lying-Attack]
Necid [Target Man-Sup(Verim alamazsanız atağa çevirirsiniz]
Doumbia[Poacher-Attack]

Lucas Neill
31.Aralık.2010, 22:54
Nuri'yi 4-2-3-1 de orta ikili de hangi görevde oynatirsam verim alirim. Ikiliden biri Lorik Cana Central Midfielder defansiv oynatiyorum.

DaveJones
31.Aralık.2010, 22:58
Nuri Advanced Playmaker-Attack
Cana Ball Winning Midfielder-Defend
Cana ball winning olmasına rağmen ileriye çıkıp uzaktan şutlarla gol arayacaktır, bu yüzden mentalitesini biraz düşürebilirsin.

Lucas Neill
31.Aralık.2010, 23:08
Nuri Advanced Playmaker-Attack
Cana Ball Winning Midfielder-Defend
Cana ball winning olmasına rağmen ileriye çıkıp uzaktan şutlarla gol arayacaktır, bu yüzden mentalitesini biraz düşürebilirsin.

Saolasin cevap icin deneyecegim

malpince
31.Aralık.2010, 23:58
birisi buraya şu ingilizce mevki isimleri(deep lying forward, poacher gibi...)'n Türkçelerini yazabilir mi?(Açıklamaya gerek yok.)

C h A o S
01.Ocak.2011, 02:29
Çok bomba bir 3'lü gerçekten,

Love [Deep Lying-Attack]
Necid [Target Man-Sup(Verim alamazsanız atağa çevirirsiniz]
Doumbia[Poacher-Attack]

Tamam hazırlık maçlarında böyle bir taktik ile oynayacağım.

richard castle
01.Ocak.2011, 04:08
Dzeko ve Dentinho ile çift forvet oynuyorum.İkisini de ne oynatayım?

Dentinho - Trequartista, Dzeko - Target man/ attack olabilir mi?

playeray
03.Ocak.2011, 22:28
Axel Witsel nasıl oynar ?

cris king
04.Ocak.2011, 23:18
Elinizde eğer 2 tane Uç Forvet/Advanced Forvet) özellikli 2 forvetiniz varsa ne yaparsınız bunlar Ben Khalifa(ve ya Sercan Yıldırım) ve Sobis?

richard castle
06.Ocak.2011, 02:54
Sobis: Trequartista, Sercan: Poacher diye düşünüyorum.

cris king
06.Ocak.2011, 14:28
Sobis: Trequartista, Sercan: Poacher diye düşünüyorum.

yok sercan poacher hiç yapamıyor ya denedim ben onu finishingi zayıf ve fırsatçı golcüde kenara çıkmıyor uç forvetteyse sürekli kenardan içeri girip gol yada asistler yapabiliyor bence kanat oyuncularını eğer forvette denerseniz uç forvet oynatın müthiş verimli oluyorlar ama bebe gibi geriye dönük forvet olarak müthiş iş başaranlar ve c.ronaldo gibi komple forvette oyunu kasıp kavuran istisnalar olabiliyor...

richard castle
06.Ocak.2011, 15:00
yok sercan poacher hiç yapamıyor ya denedim ben onu finishingi zayıf ve fırsatçı golcüde kenara çıkmıyor uç forvetteyse sürekli kenardan içeri girip gol yada asistler yapabiliyor bence kanat oyuncularını eğer forvette denerseniz uç forvet oynatın müthiş verimli oluyorlar ama bebe gibi geriye dönük forvet olarak müthiş iş başaranlar ve c.ronaldo gibi komple forvette oyunu kasıp kavuran istisnalar olabiliyor...

Target man/Support - Run onto ball' da faydası olabilir diye düşünüyorum. Gol atmasa da asist sayısı yükselir.

Siriuss
06.Ocak.2011, 19:51
acil cevap lazım bu adam mc'de ne oynar?

http://img600.imageshack.us/img600/2119/badelj.jpg (http://img600.imageshack.us/i/badelj.jpg/)

playeray
06.Ocak.2011, 20:31
Axel Witsel nasıl oynar ?

Bana da bi cevap lazım MC için.

ozaniel
06.Ocak.2011, 20:51

1-)Advanced Playmaker- attack

2-) Box-to-box

Siriuss
06.Ocak.2011, 21:41
1-)Advanced Playmaker- attack

2-) Box-to-box

dostum o kadar para verdim başarılı olur değil mi?

playeray
06.Ocak.2011, 22:18
dostum o kadar para verdim başarılı olur değil mi?

İlk maçında iyi oynarsa öyle gider zaten. Kötü oynarsa kötü gider.

Harun Aslan
06.Ocak.2011, 22:39
Muhammet Demir

Tayfun Özkan

eXcitinG
06.Ocak.2011, 22:47
Bana da bi cevap lazım MC için.

Standart kariyerimde AxeL i Box to box, support oynatmıştım, harikaLar yaratmıştı.

playeray
06.Ocak.2011, 22:55
Standart kariyerimde AxeL i Box to box, support oynatmıştım, harikaLar yaratmıştı.

Tamam teşekkürler.

richard castle
07.Ocak.2011, 02:19

http://img600.imageshack.us/img600/2119/badelj.jpg (http://img600.imageshack.us/i/badelj.jpg/)

Creativity, technique, passing' e bakınca aklıma direkt advanced playmaker / support geldi.

Siriuss
07.Ocak.2011, 18:08
Creativity, technique, passing' e bakınca aklıma direkt advanced playmaker / support geldi.

ad. playmaker oynatıyorum ama attack oynatıyorum.onda iş yapar heralde?daha alışamadı takıma.

Varonil
09.Ocak.2011, 12:58
Pavel Pogrebnyak ne oynar arkadaşlar sizce? Complete Forward/Deep Lying/Poacher ??

cris king
09.Ocak.2011, 18:08
Pavel Pogrebnyak ne oynar arkadaşlar sizce? Complete Forward/Deep Lying/Poacher ??

complete ve poacher kesinlikle oynamaz deep lying-atak oynayabilir çünkü dengesi oldukça yüksek ve takım oyununa yatykın ancak o zamanda hava toplarından yararlanamayabilirsin çok önemli değil bana göre bu roller ama hedef oyuncu veya geriye dönük forvet olarak ikisinden birinde kesin iş yapar...

playeray
10.Ocak.2011, 17:22
Peki Shevchenko ne oynar :D

cris king
10.Ocak.2011, 23:53
Peki Shevchenko ne oynar :D

kesinlikle uç(advanced) forvet zaten şu oyunda uç forvet oynayıpda kötü oynayan bir santrafor görmedim ben Fm 2010'da Newcastle kariyerimde Andy Carroll'a bile Premier lig'de Uç forvet olarak 24 golle gol krallığında 2. yapmıştım..

richard castle
11.Ocak.2011, 00:42
ad. playmaker oynatıyorum ama attack oynatıyorum.onda iş yapar heralde?daha alışamadı takıma.

Karar verme, teknik ve pas özelliklerinin yüksekliğiyle asiste daha yatkın bir oyuncu bence.

BaFraLı
14.Ocak.2011, 19:29
Jefferson Farfan
Jiri Kladrubsky
Juan Pablo Pino
Ömer Şişmanoğlu.

Bu oyuncular kadromda ve ilk 11 hep ama şöyle bişi var. Oyuncuların oynadıkları mevkiiler çok. Yani hangisinden hangi bölgede daha iyi verim alırım sizce ?

RasAnt
14.Ocak.2011, 21:44

Hiç oyun kurucu oynatma aldım ben oynattım formunu beğenmedim oyun kurucu olarak,boxtobox deene başkada alternatif pozisyonu yok zaten o adamın

cris king
14.Ocak.2011, 22:30
Jefferson Farfan
Jiri Kladrubsky
Juan Pablo Pino
Ömer Şişmanoğlu.

Bu oyuncular kadromda ve ilk 11 hep ama şöyle bişi var. Oyuncuların oynadıkları mevkiiler çok. Yani hangisinden hangi bölgede daha iyi verim alırım sizce ?

jefferson farfan:gizli forvet-atak
ömer şişmanoğlu:uç forvet
pino:kanat-atak

aliCHaN_FM
15.Ocak.2011, 10:55
Arkadaşlar Totthenham takımını yönetiyorum. Neymar ve Dzekoyu aldım 1 sezon geçti ve istediğim verimi alamadım. Ne yaptıysam olmadı tek tek oynadım olmadı ikisini birden oynattım yine olmadı. rolleri değiştim oda olmadı.
Sizden isteğim bu iki yıldızdan en fazla nasıl verim alabilirim.

Heroon
15.Ocak.2011, 16:24
arkadaslar fenere hulk u aldım ve onu advanced forward ve target man deeplying de filan denedim bi türlü istedigim performansı veremedi sizce nasıl yararlı olarak kullanabilirim hulk u?

RasAnt
15.Ocak.2011, 19:25
poacher uçurur

Rurouni Kenshin
15.Ocak.2011, 20:50
Palermoda Miccoli ve Abel Hernandez için En uygun roller hangisidir? ingilizcelerini yazarsanız sevinirim. Teşekkürler

cris king
16.Ocak.2011, 01:50
arkadaslar fenere hulk u aldım ve onu advanced forward ve target man deeplying de filan denedim bi türlü istedigim performansı veremedi sizce nasıl yararlı olarak kullanabilirim hulk u?

uç forvet veya geriye dönük forvet-destek şutlarından dolayı

DeathWionen
16.Ocak.2011, 03:11
Agüero - Forlan Nasıl Oynatmalıyım ?

denizgs93
16.Ocak.2011, 03:48
agüero Trequartista,Forlan Poacher

DeathWionen
16.Ocak.2011, 04:34
agüero Trequartista,Forlan Poacher

Trequartsta türkçe olarak nedir ?

denizgs93
16.Ocak.2011, 04:39
valla türkçesini bilmiyorumda en altta olan seçeneklerden :D

Siriuss
16.Ocak.2011, 13:32
Trequartsta türkçe olarak nedir ?

10 numara........

DeathWionen
16.Ocak.2011, 13:38
10 numara........

Teşekkürler.. Forlan'ıda Poacher Olarak Mı Oynatim ?

richard castle
16.Ocak.2011, 17:02

Forlan target man/run onto ball' da iyi katkı sağlar bana göre.

cris king
17.Ocak.2011, 15:19

forlan fm 10 da bende uç forvet(advanced forvet) olarak 33 gol atmıştı en yakın rakibi 26 gol Llorenteydi ilk sezonda düşün... Agüeroyu ise geriye dönük forvet destek oynatmıştım o da 25 golle tamamlamıştı 10 numara futbolcun varsa çok gol yersin ilerde basamaszın adeta top rakipteyken 10 kişi oynarsın o yüzden Agüeroya pek gitmez o rol Agüero ya geriye dönük forvet-destek oynar yada Komple forvet-destek 10 numaradada iyi oynar ama gerek yok 10 numara daha çok dayanıklılığı düşük yaşlı futbolcular için mesela Alex gibi...

ozziee
20.Ocak.2011, 14:33
arkadaşlar cesc fabregastan nasıl verim alabilirim komutları ne olmalı

ozaniel
20.Ocak.2011, 15:13
advanced playmaker - attack. Ayrıca advanced ayarlarından run from deep ayarını en yükseğe getir. En çok katkıyı böyle alırsın.

ozziee
20.Ocak.2011, 15:31
teşekkürler

Siriuss
20.Ocak.2011, 19:08
edin dzeko'yu bir maç yanlışlıkla poacher oynattım gol orucunda olan adam hat-trick yaptı.hem de barcelona'ya karşı.bundan sonra poacher mi oynatsam?normalde comp. oynatıyorum.

kalemci
21.Ocak.2011, 01:56
cacau ne oynasa alacağım verim artar ?

BaGa TaRKaN
21.Ocak.2011, 02:00
cacau ne oynasa alacağım verim artar ?

Sat Gitsin:n:

lazo
21.Ocak.2011, 14:28
Arkadaşlar biri akıl versin, son versiyonda oynuyorum, bu Messi nerede ve hangi komutla iyi oynar
Ne yaptıysam hep 6.9-7.0 gibi oynuyo ve ne asist yapıyo ne de gol atıyo
Nerde oynatmalıyım sizce?

cris king
21.Ocak.2011, 15:05
Arkadaşlar biri akıl versin, son versiyonda oynuyorum, bu Messi nerede ve hangi komutla iyi oynar
Ne yaptıysam hep 6.9-7.0 gibi oynuyo ve ne asist yapıyo ne de gol atıyo
Nerde oynatmalıyım sizce?

gizli forvet atak-amr az zaman tanı...

kalemci
21.Ocak.2011, 20:24
Sat Gitsin:n:

satamam malesef turnuvada oynayacak :D

malpince
23.Ocak.2011, 11:19
niang: geriye dönük forvet(deep lying forward)-atak
dia:gizli forvet-atak
stoch:gizli forvet atak
- barça taktiği gibi stoch ve dia, sırayla sol ve sağ açık...
ben dianın finishingi az olduğu için kaleciyle karşı karşıya kaldığı zaman niang'a boş kaleye attırmasını istiyorum. bir de niang'ın kanatlara gitmemesini istiyorum, ne yapabilirim?

Revolution
23.Ocak.2011, 11:22
Dia'ya inside forward-support yapabilirsin.

kalemci
05.Şubat.2011, 16:25
Tr milli takımını yönetirken milandan teklif geldi ve gittim robinho mutsuzdu sattım dzeko yu aldım yerine inter alacaktı birazda onlar almasın diye yaptım.ileri ucum biraz kalabalık geçen senede kroos u almışlar ve yılın oyunucusu seçilmiş. pato ibrakadabra dzeko arkalarındada kroos bu 4lü ne oynar

eXcitinG
05.Şubat.2011, 16:32
Tr milli takımını yönetirken milandan teklif geldi ve gittim robinho mutsuzdu sattım dzeko yu aldım yerine inter alacaktı birazda onlar almasın diye yaptım.ileri ucum biraz kalabalık geçen senede kroos u almışlar ve yılın oyunucusu seçilmiş. pato ibrakadabra dzeko arkalarındada kroos bu 4lü ne oynar

4-2-1-3 oynar. İki tane Defansif MC, önLerinde PLaymaker Kroos, ve önLeride hücum hattı. İbra ve Pato DeepLying, Ortada Dzeko Advanced. BekLerinin çok kaLiteLi oLması gerekiyor. Yoksa çok pozisyon yersin.

kalemci
05.Şubat.2011, 16:37
aynı taktiği kullanıyorum :) pirlo ve flamini. flamini yerine mudingayi transferini yapmak üzereyim. kroosu da oyunkurucu olarka oynatıyorum.dzekoda advanced oynuyor ama pato ve ibrayı dediğin gibi deneyeceğim. beklere gelince o büyük sıkıntı abata miguel torres ve antonini daha iyisi gelmiyor malesef baya oyuncu sattığım içinde iyi paramda var ama bale lahm criscito gibi oyuncular gelmiyor.

eXcitinG
05.Şubat.2011, 16:39
O bekLerLe epey pozisyon yersin ama çokta goL atarsın. ÖyLe bir hücum hattı goL atamazsa garip oLur zaten :)

kalemci
05.Şubat.2011, 16:50
bakalım beklere son olarak boateng takviyeside yaptık olmazsa buradan da kovuluruz ne yapalım :D

misakisan
06.Şubat.2011, 01:15
eren derdiyok-baros-macheda-jo forvet hattına sahibim,arkada arda-hazard var,orta sahada da cana-selçuk inan. ancak hangi durumlarda hangi rollerde oynatırsam oynatayım başarı gelmedi.ne yapmam gerekir.

richard castle
06.Şubat.2011, 03:46
eren derdiyok-baros-macheda-jo forvet hattına sahibim,arkada arda-hazard var,orta sahada da cana-selçuk inan. ancak hangi durumlarda hangi rollerde oynatırsam oynatayım başarı gelmedi.ne yapmam gerekir.

Cana' dan anchorman dışında net bir verim alamadım. Selçuk central midfielder/ automatic oynarsa maksimum katkı verir. Bir ihtimal box to box midfielder...
Hazard trequartista, Arda kesinlikle winger/ attack.
Baros oyunlarımda çok rolde denediğim bir isimdi ancak maksimum verimi advanced forward ile aldım. Jo complete forward/ attack ya da poacher olarak değerlendirilebilir. Diğer ikisi hakkında fikrim yok malesef.

Heroon
06.Şubat.2011, 19:11
arkadaslar babacar' ı hangi rolde oynatıyorsunuz? ben target man deep lying complate falan denedim istedigim verimi alamadım

KaRaBükLü KraL
06.Şubat.2011, 19:26
arkadaslar babacar' ı hangi rolde oynatıyorsunuz? ben target man deep lying complate falan denedim istedigim verimi alamadım
Bi poacher kalmış bi de onu dene:zuhaha.Şaka bi yana deep lying iyi oynar

EndoplazmiK RetikuluM
06.Şubat.2011, 19:37

Target Man - Attack olarak +50 gol atmıştı. :)

KaRaBükLü KraL
07.Şubat.2011, 22:18
Arkadaşlar Gourcuff ne görevde oynar.

cris king
08.Şubat.2011, 11:28
Arkadaşlar Gourcuff ne görevde oynar.

çok yönlü oyun kurucu-atak...

sentugo
08.Şubat.2011, 22:15
En iyi Advanced Playmaker Support rolunda oynar arkadaşım..

Macheda -- > Poacher
Baros --> Poacher
Jo --> Poacher
Arda Turan -->Advanced Playmaker Attack
Eden Hazard --> Advanced Playmaker Attack
Cana --> Ball Winning Midfiielder Defend
Selçuk İnan --> Deep Lying Playmaker Support
Eren Derdiyok --> Target Man Support

Poacherlar arasında en iyi Baros, sonra Jo oynar...
Verdiğim rollerde en iyi Arda,Baros,Cana,Eren Derdiyok oynar

başka sorusu olan varsa seve seve cevap veririm.. Verdiğim cevaplara inanmayan olursa her türlü tartışırım..

richard castle
09.Şubat.2011, 02:43
En iyi Advanced Playmaker Support rolunda oynar arkadaşım..

Macheda -- > Poacher
Baros --> Poacher
Jo --> Poacher
Arda Turan -->Advanced Playmaker Attack
Eden Hazard --> Advanced Playmaker Attack
Cana --> Ball Winning Midfiielder Defend
Selçuk İnan --> Deep Lying Playmaker Support
Eren Derdiyok --> Target Man Support

Poacherlar arasında en iyi Baros, sonra Jo oynar...
Verdiğim rollerde en iyi Arda,Baros,Cana,Eren Derdiyok oynar

başka sorusu olan varsa seve seve cevap veririm.. Verdiğim cevaplara inanmayan olursa her türlü tartışırım..

Üstadım Baros ile poacher' de başladım ancak istediğim verimi alamadım. Advanced forward' a dönünce skora her maç katkı yapar oldu. Advanced forward daha uygun değil midir Baros' a?

Harun Aslan
09.Şubat.2011, 08:15
Hocam şu ingilizceden anlayan biri :) Rollerin ingilizcesinin Türkçedeki karşıtını yazabilirse çok sevinirim :)

sentugo
09.Şubat.2011, 17:38
Üstadım Baros ile poacher' de başladım ancak istediğim verimi alamadım. Advanced forward' a dönünce skora her maç katkı yapar oldu. Advanced forward daha uygun değil midir Baros' a?

Baros tamamiyle bir poacher.. Hatta tek forvette daha da iyi oynar.. Ama zaten baros bir var bir yok.. Sende öyle daha çok atıyorsa öyle bırak şimdilik derim..

@Harun Aslan

Rollerin Türkçesini ne yapacaksın ki ? Elinde Türkçe oyun mu var ?

Muwin
09.Şubat.2011, 18:39
Lacina Traoré nasıl oynar ? Çok merak ediyorum bi türlü verim alamadım :(

KaRaBükLü KraL
09.Şubat.2011, 18:42
Lacina Traoré nasıl oynar ? Çok merak ediyorum bi türlü verim alamadım :(
Target Man ya da Poacher dene bi

Muwin
09.Şubat.2011, 18:47
Türkçeleri nelerdir :D

kalemci
09.Şubat.2011, 18:57
Türkçeleri nelerdir :D

target man hedef oyuncu

poacher fırsatçı golcü :)

Muwin
09.Şubat.2011, 18:59
target man hedef oyuncu

poacher fırsatçı golcü :)

FIRSATÇI OYUNCUDA SAHADA YOK GİBİYDİ.HEDEF ADAMDA 2 GOL ATTI.EŞŞEK GİBİ BOYU VAR E MAŞŞALLAH HADİ BAKEM DEVAM ETSİN İNŞALLAH :D:D

Muwin
09.Şubat.2011, 19:18
http://img830.imageshack.us/img830/8161/screenshot0902201118143.png

BİDE SU VAR NE ETSEM GOL VEYA ASİST YAPAMIO.PROFİLE BAKIP ALDIK AMA OYNATAMIYOM :( HACILAR BU NERDE OYNAR ?

Skyr3x
10.Şubat.2011, 03:48
http://img830.imageshack.us/img830/8161/screenshot0902201118143.png

BİDE SU VAR NE ETSEM GOL VEYA ASİST YAPAMIO.PROFİLE BAKIP ALDIK AMA OYNATAMIYOM :( HACILAR BU NERDE OYNAR ?

Oyun kurucu olabilir. Ama AMC oynayacağı kesin :) Forvet için yetersiz. Boy da kısa kafa da yok. Uzun şutlar da 13 de Uzaktan şut çekmeyi öğret buna :D AMC oynatırsın başarılı olur orda rol olarak benim taktiğim de AMRL ler olduğundan dolayı gizli forvet oynatıyorum :) Bunu bilemem ama dediğim gibi. AMC.

yok illa ST oynatırsan geriye dönük forvet oynat derim.

sokullu
10.Şubat.2011, 08:00
@sentugo sen galiba bursasporla oynuyorsun. ben ikinci sezondayım. sana birkç sorum olacak. şimdi ben

sinan bolat
ali tandoğan (bek-destek)
atila turan (bek destek)
ruhasz (defans göbek-savunma)
ibrahim öztürk (defans göbek-koruma)
hüseyin cimşir (defansif orta saha-savunma)
ivan ergiç (çift yönlü orta saha-destek)
batalla(çok yönlü oyun kurucu atak)
turgay bahadır (kanat atak)
ozan ipek (kanat atak)
sercan (uç santrafor)

oyantıyorum

volkan şen sakat 5 ay. o yüzden turgay oynuyor.

diziliş de 4-1-2-2-1 gibi ergiç-batalla tam orta sahada. oldukça da iyi gitti ilk sene şamp, liginde çeyrek finalde elendim. ligde son hafta 2. oldum. (fener inanılmaz benim oyunda)

bu sene de iyi sayılır ama deplasmanda çok zorlanıyorum. antalya- manisa falan yeniyo beni.

kadroda kadlec var ne oynattısam olmadı. 0 gol, rivas gelmedi ibrahim öztürk ile oynamak zorunda kaldım. diarra gelmedi, hüseyin oynamakta. neler öenerirsin, oyuncu yeri-taktik-transfer anlamında.

Muwin
10.Şubat.2011, 10:31
@sentugo sen galiba bursasporla oynuyorsun. ben ikinci sezondayım. sana birkç sorum olacak. şimdi ben

sinan bolat
atila turan (bek destek)
ozan ipek (kanat atak)
sercan (uç santrafor)

oyantıyorum

diziliş de 4-1-2-2-1 gibi ergiç-batalla tam orta sahada. oldukça da iyi gitti ilk sene şamp, liginde çeyrek finalde elendim. ligde son hafta 2. oldum. (fener inanılmaz benim oyunda)

bu sene de iyi sayılır ama deplasmanda çok zorlanıyorum. antalya- manisa falan yeniyo beni.

kadroda kadlec var ne oynattısam olmadı. 0 gol, rivas gelmedi ibrahim öztürk ile oynamak zorunda kaldım. diarra gelmedi, hüseyin oynamakta. neler öenerirsin, oyuncu yeri-taktik-transfer anlamında.

Defansında Çok problem yok.Eğer kanat atak yiyorsan,Özgür Çek,Bekir İrteğün tipi topu iyi kesen youncular transfer edebilirsin.Sana önerdiğim Forvet Ivıca Olic olur.Ama o adamı getirmek biraz pahalıya patlar.Para değil sadece maaşı klübü batırır :D Sen en iyisi Adam Hlousek,Ceyhun Eris Su ikisi geldimi gol yolların açılır.:D

Muwin
10.Şubat.2011, 10:33
Oyun kurucu olabilir. Ama AMC oynayacağı kesin :) Forvet için yetersiz. Boy da kısa kafa da yok. Uzun şutlar da 13 de Uzaktan şut çekmeyi öğret buna :D AMC oynatırsın başarılı olur orda rol olarak benim taktiğim de AMRL ler olduğundan dolayı gizli forvet oynatıyorum :) Bunu bilemem ama dediğim gibi. AMC.

yok illa ST oynatırsan geriye dönük forvet oynat derim.

BU ADAM SUT CEKMEYI BILMIOSA GITSIN CAYDA CIRA OYNASIN :D GITTI PARACIKLARIM :D
YARDIM ICIN SAGOLUN

Bursaspor
10.Şubat.2011, 10:42
Raffael en iyi Advanced Playmaker (AMC) olarak oynar ya da Inside Forward (Support) olarak.

eyes-on-you
10.Şubat.2011, 13:49
Elimdeki forvetler Higuain, Benzema, Dzeko, Welliton. Hangi ikiliyi hangi rolde oynatayım? Tek forvet oynayacaksam hangisi oynar? Kadromu da yazayım:
Kaleci: Casillias (gerisi boş zaten :D)
Defans: S.Ramos, Pepe, Chellini, Lahm, Marcelo, Fabio, M.Hummels,R. Albiol
O.Saha: X. Alonso, De Rossi, Khedira, M. Veloso, Kaka, Mesut, Gourcuff
Kanat: C.ronaldo, A. Sanchez, Di Maria
Forvet: Yukarıda yazdım zaten :D
Önerilerinizi bekliyorum.

DÜZENLEME: Özellikle forvetlerden ne denediysem verim alamadığımı belirtmek isterim. Şöyle takımı sırtlayacak, zor anlarda öne geçirecek, gol krallığına oynayan bir forvetim yok. Ne denediysem, hangi taktikle, rolle oynadıysam beceremedim. Takımdaki en golcü oyuncu Ronaldo, Higuain maç başına 0.5 gol ortalamasını zor yakalıyor. Benzema hiçbir şey yapamıyor zaten. Dzeko' yu aldım, herkes yazmış 30 gol atıyor falan filan, yok arkadaş. 10 maçta 1 golü var.

Skyr3x
10.Şubat.2011, 14:42
Elimdeki forvetler Higuain, Benzema, Dzeko, Welliton. Hangi ikiliyi hangi rolde oynatayım? Tek forvet oynayacaksam hangisi oynar? Kadromu da yazayım:
Kaleci: Casillias (gerisi boş zaten :D)
Defans: S.Ramos, Pepe, Chellini, Lahm, Marcelo, Fabio, M.Hummels,R. Albiol
O.Saha: X. Alonso, De Rossi, Khedira, M. Veloso, Kaka, Mesut, Gourcuff
Kanat: C.ronaldo, A. Sanchez, Di Maria
Forvet: Yukarıda yazdım zaten :D
Önerilerinizi bekliyorum.

DÜZENLEME: Özellikle forvetlerden ne denediysem verim alamadığımı belirtmek isterim. Şöyle takımı sırtlayacak, zor anlarda öne geçirecek, gol krallığına oynayan bir forvetim yok. Ne denediysem, hangi taktikle, rolle oynadıysam beceremedim. Takımdaki en golcü oyuncu Ronaldo, Higuain maç başına 0.5 gol ortalamasını zor yakalıyor. Benzema hiçbir şey yapamıyor zaten. Dzeko' yu aldım, herkes yazmış 30 gol atıyor falan filan, yok arkadaş. 10 maçta 1 golü var.

Aynı problemim Almeida ile var kupada gol atıyor ligde yok. Bir de o tür ilginç bir durum var şimdi Target Man olarak oynatıcam bakalım ne olacak. Çift forvet Regen in bitiricilik daha gelişmedi 13 falan ama pasları 17 o yüzden regen i Komple Forvet oynatıyorum Almeida ya pas çıkartıyor sürekli bakalım böyle nasıl olacak. Çift forvet oynuyorsan dediğim gibi dene. Pas veren bir adamını Complete Forward yap. Bitiricilik yüksek olanı Target Man ya da Poacher oynat.

eyes-on-you
10.Şubat.2011, 15:29
Teşekkürler, deneyeceğim.

sentugo
10.Şubat.2011, 20:29
@sentugo sen galiba bursasporla oynuyorsun. ben ikinci sezondayım. sana birkç sorum olacak.

sinan bolat
atila turan (bek destek)
ozan ipek (kanat atak)
sercan (uç santrafor)

oyantıyorum

Açıkçası sen benim ilk sezon elde ettiğimden daha büyük başarılar elde etmişsin. Ancak yine de güzel soru sormuşsun elimden geldiğince cevaplayacağım

Öncelikle ilk 11'inde ki oyuncuların en iyi hangi rollerde oynayabileceğini tartışalım..

sinan bolat
atila turan (bek destek) [Marking (marke etme) özelliğini özel antremanla çalıştırman lazım]
ibrahim öztürk (defans göbek-stoper)
hüseyin cimşir (Ball winning midfielder ya da Anchor Man (Top kapan adam) -savunma)
Volkan Şen (Gizli forvet atak)
ozan ipek (kanat atak)
sercan (Poacher yani beleşçi golcü)

Yani aslında sen neredeyse bire bir bu dediklerimi yapmışsın..
Hüseyin'e normal bir görev vermişsin, top kapan adam vermen daha etkili olur
Volkan Şen ya da Turgay Bahadır'a Gizli forvet görevi vermen lazım. Özellikle Volkan çok iyi oynuyor bu görevde..
Sercan'a da Uç forvet vermişsin, Türkçe olduğu için tam ingilizce karşılığını bilmiyorum ama Sercan Poacher(Beleşçi Golcü herhalde ) den başka bir şey oynamaz.. Açıkçası uç forvet oynadığı zaman kaç gol attığını merak ediyorum

Taktikteki diziliş en doğru diziliş Bursaspor için.. Zaten gayet iyi başarılar almışsın

Oyuncular için defansın göbeğine Paolo Dellafiore var. Hem ucuz hemde düşük maaş istiyor. Hemde çok gol atıyor.. Ya da Leonel Galeano var.. Kendisi çok üst düzey bir fedans oluyor.. Sanırım sen 2. yılda 7.5M pound gibi bir paraya 48 ay taksitle alabilirsin.. Müthiş oluyor..

İbrahim Öztürk'e görev vereceğine Serdar Aziz'e şans verseydin.. Sırıtmıyor açıkçası..

Defansif Ortasahada top kapan adam olarak görevlendirdiğimiz için Bursaspor'a gelebilecek oyuncuların ararken aklıma gelenler şunlar; Ognjen Vukojevic , Sime Vrsaljko , ya daha çok var.. tackling, marking gibi özellikleri 14 ve üstü olan tüm oyuncular olur açıkçası.

Kadlec e Poacher(Fırsatçı Golcü) oynar.. Ama daha iyi oynaması için 1 sene daha gelişmesini beklemen gerekiyor..

sokullu
11.Şubat.2011, 04:49
@sentugo sercan'ı fırsatçı da oynadım ama yapamadı hiç, ben sercan'ı uç oynatıyorum ve topla koş, geriye dön top al gibi seçeneklerle geçen sezon gol kralı oldu 13 asisst yaptı, tüm sezon toplam 36 gol attı, şamp ligi'nde finale çıkan manulu rooney'den sonra çeyrek finale çıktığım halde 2. oldu. bence sercan'a en uygun rol bu tek forvet için, zaten akım da 80 gol attı ligde, sercan ve juhasz bunun en önemli elemanlarıydı, juhasz arka direğe atakta 10 gol atıyor lig başı, reel ömer erdoğan gibi kafa topu vermiyor. atila turan'ın da markajını aldığımda farkettim şu an 10 seviyesinde markaj çalışması sayesinde. iyi bir oyuncu bence.

cevabın için de sağol ama sorun devam ediyor. deplasmanda çok sorun yaşıyorum. 4-2-1-2-1 oynatıyorum defansdif gibi, o zaman bile olmadık yenilgiler oluyor. kimsenin gelmemesi de çok gıcık srna mesela bedavaya çıktı, 40 bin euro istedi veremedim haliyle 20'dedim gelmedi, oyuncu sattım o ara para gelsin dite, liverpoola gidivermiş hemen, rivas, diarrra önceki yıllarda hep aldığım ve süper olana topçular, şampiyon olmuş, takıma gelmiyor.

sercan'ı uç forvet dene, takım ayarlarından hedef oyuncu topla koş yap, gol-asist kesin aratar.

mesela bir de şey var ben şu an ligde 3.yüm. birinci fener, ikinci trabzon 5'er puanla önde benden. ikisine de deplasmana gittiğimde kesinlikle yenemiyorum. fener'e gol dahi atamıyorum. çok gol kaçıırıyo topçular. kadro uymu falan da kötü değil, baktım, maç öncesi atak çalışyırıyorum, hem de en ağır ama 3 direk, 4 çizgi, karşı karşıya dağlara vurmalar, deli etmek için sanki.

sokullu
11.Şubat.2011, 12:52
hatem ben arfa ve babtista'yı aldım bedavadan ne oynar bunlar?

Harun Aslan
11.Şubat.2011, 14:56
@sentugo

Evet türkçe yaması var tam olmasa bile türkçeliği, rollerin hepsi türkçe, burda yazıyorsunuz pek birşey anlamıyorum açıkcası :D

Addolorato
11.Şubat.2011, 14:59
hatem ben arfa ve babtista'yı aldım bedavadan ne oynar bunlar?

Ben Arfa Advanced Playmaker Support oynar. Baptista'da forvette oynatacaksan deep lying veya defensive forward oynayabilir. Kanatta oynatacaksan Inside Forward.

sokullu
11.Şubat.2011, 15:50
Ben Arfa Advanced Playmaker Support oynar. Baptista'da forvette oynatacaksan deep lying veya defensive forward oynayabilir. Kanatta oynatacaksan Inside Forward.

ben mc-çift yönlü düşünmüştüm. kanat ve forvet dolu, oynamaz mı orda, ben arfa'yı da kanat-atak oynatıyorum, güzel bir verim alıyorum.

Addolorato
11.Şubat.2011, 21:44
ben mc-çift yönlü düşünmüştüm. kanat ve forvet dolu, oynamaz mı orda, ben arfa'yı da kanat-atak oynatıyorum, güzel bir verim alıyorum.

Valla hiç Baptista'yı Box to Box oynarken hayal etmedim. İlginç olabilir hiç denemediğim için yorum yapamam. Ama illa MC oynatacaksan ben olsam Advanced Playmaker oynatırdım.

kalemci
13.Şubat.2011, 17:08
mevlür erdinçten hangi rolde tam verim alırım? uç santrafor olarak iyi oynuyor ama yeterli değil.

sokullu
15.Şubat.2011, 01:49
edin dzeko tek forvette ne oynar?

mevlüt ise hedef forvetin tanımıdır bence. yanına bir fırsatçı (poacher) ile şov yapar.

BleedingMoon
15.Şubat.2011, 03:36
dzeko target man, mevlüt poacher.

sokullu
15.Şubat.2011, 18:40
mevlüt poacher oynamaz bence, hedey oyuncu oynar yanındaki misal kadlec tarzı poacher (fırsatçı) çok gol atar.

Bursaspor
15.Şubat.2011, 18:51
Mevlüt poacher oynayabilir onun dışında Target Man (Attack) ve Advanced Forward'da da iyi oynar.

Dzeko Target Man (Attack) ve Deep Lying Forward (Attack) da rahat oynar.

rainmakerr
15.Şubat.2011, 19:28
mevlütü poacher kullanmak yeteneklerini harcamak olur. mevlüt target için arayabileceğin türk takımlarına gelebilecek en iyi oyuncudur.

ozziee
15.Şubat.2011, 20:09
akinfeev
maicon (DR)
tiago silva (DC)
chiellini (DC)
fabregas (MC)
moussa sissoko (MC)
C. ronaldo (AMR)
samir nasri (AML)
aguero, pato (ST)
dzeko, pato, babacar (ST)

bu kadro için en iyi roller sizce hangisi (ingilizce olursa iyi olur)

teşekkürler

BleedingMoon
15.Şubat.2011, 20:29
maicon full back automatic sol bek de öyle
tiago silva ball-playing cover
chiellini stopper
fabregas midfielder attack (tavsiye) advanced playmaker de olur
sissoko box to box midfielder
c.ronaldo her türlü oynar ama inside forward support olabilir
samir nasri winger ya da kanatta advanced playmaker (eğer fabregas advanced playmaker değilse)
agüero ve pato poacher
dzeko ve babacar target man ya da complate forward

dünya karması olmuş yalnız.

ozziee
15.Şubat.2011, 22:56
maicon full back automatic sol bek de öyle
tiago silva ball-playing cover
chiellini stopper
fabregas midfielder attack (tavsiye) advanced playmaker de olur
sissoko box to box midfielder
c.ronaldo her türlü oynar ama inside forward support olabilir
samir nasri winger ya da kanatta advanced playmaker (eğer fabregas advanced playmaker değilse)
agüero ve pato poacher
dzeko ve babacar target man ya da complate forward

dünya karması olmuş yalnız.

Tesekkurler man cityim. Bu arada sol bekim bale. Kadromda de rossi, robben, eden hazard, neymar, david silva, pastore gorev bekliyolar.

kalemci
16.Şubat.2011, 03:58
teşekkürler mevlüt ile ilgili tavsiyler için deneyeceğim.

leventb12
20.Şubat.2011, 12:49
Radwan Hamed Diye Bir Oyuncum Var. Nerede Oynatacağım Çoğunuz Tanımaz İngiliz Santrafordur..

eXcitinG
21.Şubat.2011, 17:22
Radwan Hamed Diye Bir Oyuncum Var. Nerede Oynatacağım Çoğunuz Tanımaz İngiliz Santrafordur..

Profil resmini koyarsan o zaman yardımcı oLabiLiriz beLki. ÖzeLLikLerini görmediğimiz bir isim hakkında nasıL yorumda buLunaLım.

resdiyer
21.Şubat.2011, 18:04
iyi günler arkadaşlar barcelonaya agüeroyu aldım 4-3-1-2(böyleydi sanırsam) mc-mc-aml-amr-amc-st

Ama messi oynayamıyor AMC - İnside Forward Attack yapıyorum bide cenabetlikten olsa gerek sürrekli sakatlanıyor Agüeroyu amc yapıp messiyi forvet oynatmak istiyorum villa'da sol kanat ama karar veremedim yardımcı olur musunuz en kısa zamanda resmimi ekleyeceğim :)

Papi44
27.Şubat.2011, 20:24
Chinedu Obasi 'yi Hangi Mevkiide ve Hangi Rolde Oynatabilirim ?

juricevic
04.Mart.2011, 03:46
Beyler siz olsanız Lavezzi'yi poacher (st) olarakmı oynatırsınız, yoksa kanatta mı. Adamın bitiriciliği kötü ama ortaları ve hızı müthiş. Kararsız kaldım ?

Sheriff
04.Mart.2011, 03:47
Poacher oynatmanı tavsiye ederim.

juricevic
04.Mart.2011, 03:49
Poacher oynatıyorum zaten şuan Juventus'um. Ama inanılmaz goller kaçırıyor. Crossing'i görünce dedim acaba bu adam kanat oynar mı. Yine de ben poacher'da ısrar edeyim. Teşekkürler.

Sheriff
04.Mart.2011, 03:56
Natural mevkiisi, forvet, çok pozisyon bulur, çok kaçırır bu yüzden ama bu profille kanatta da oynayabilir tabi, dene yinede istersen.

DaveJones
04.Mart.2011, 04:03
Lavezzi harika bir Advanced Forward.

juricevic
04.Mart.2011, 04:05
Hem Advanced Forward olarak hem Kanatta denicem. Sonuçları buraya yazarım. Peki bir oyuncuya farklı bir pozisyon nasıl veriyorduk Training'de.

Advanced Forward olarak oynattığım ilk Lazio maçında 2 gol attı, harika oynadı.

http://img856.imageshack.us/img856/7473/lavezzi.jpg (http://img856.imageshack.us/i/lavezzi.jpg/)

denizgs93
11.Mart.2011, 16:47
http://img849.imageshack.us/img849/6964/adszh.jpg
Arkadaşlar bu kadro hangi rollerde iyi oynar size zahmet olmassa tek tek söyler misiniz? :)

Siriuss
21.Mart.2011, 21:46
1-)fernandinho mc'de ne oynar?
2-)willian sağ açıkta ne oynar?

Time Cris
21.Mart.2011, 22:04
Gabby Agbonlahor ne oynar?

cris king
22.Mart.2011, 18:19

kesinlikle uç forvet...

lazo
22.Mart.2011, 22:33

AMR-Gizli Forvet-Destek

EndoplazmiK RetikuluM
22.Mart.2011, 22:50
http://img849.imageshack.us/img849/6964/adszh.jpg
Arkadaşlar bu kadro hangi rollerde iyi oynar size zahmet olmassa tek tek söyler misiniz? :)

Bekler: Wing Back / Support
DCL: Ball Playing D. / Defend
DCL: Limited D. / Stoper
DMC: Deep Lying P. / Support
MC: Advenced Playmaker / Attack
AML: Winger / Attack
MR: Winger / Attack
FCL: Poacher
FCR: Target Man / Attack

Oyuncuları çok yanlış dizmişsin ve diziliş baya hatalı gibi. :n: Anca bu kadar oluyor bu dizilişe.

fbdevil190737
26.Mart.2011, 14:22
Diego ve Makoto Hasebe .

serwan
26.Mart.2011, 14:40
ben sunderland'de yönetime yann m'vila yı aldırdım ama pek verimli olduğu söylenemez.. hangi rol uygundur m'vila ya??

DaveJones
26.Mart.2011, 15:24
Ball Winning midfielder - support

BleedingMoon
26.Mart.2011, 15:26
derdiyok ve kadlec ne oynar ikisi birlikte? ya da eren-semih. semih deep lying'de fena değil ama eren'e bir rol bulamadım. kadlec de poacherda verimli olmadı. gerçi 18 yaşındaki çocuktan her maç gol atmasını beklemiyorum ama hiç verimli değil.

muztava
27.Mart.2011, 00:58
derdiyok ve kadlec ne oynar ikisi birlikte? ya da eren-semih. semih deep lying'de fena değil ama eren'e bir rol bulamadım. kadlec de poacherda verimli olmadı. gerçi 18 yaşındaki çocuktan her maç gol atmasını beklemiyorum ama hiç verimli değil.

eren için en iyi rol target man - attack bence.güçlü,iyi kafa vuran ve zıplayan bir oyuncu.gayet uygun bu role.bir de taktikte top beslemesini target man - to head yaparsan tadından yenmez.

orhunyazar
27.Mart.2011, 05:52
Ben romada totti yi ileride tek forvet trequartista oynatıyorum. Her maç en az 1 gol garanti atıyor. Boş geçmiyor öyle böyle değil attığı golleri anlatamam size geriden top sürerek gelip kaleciyle karşı karşıya kalıp aşırtma atmadığımı kaldı orta sahadan falsoyla 90 a çakmadığımı oldu kanatlardan aldığı topu 4 tane defans oyuncusunun arasından kaleciye çaptırarark gol atmadığımı kaldı adam tam bir frikik canavarı totti duran topun başındaysa o pozisyon gol sayıyorum ben zaten en olmadık açılardan bile topu filelrle buluşturmayı biliyo adam teknik bitiricilik yaratıcılık top sürme ilk dokunuş adamda herşey tavan yapmış durumda ama yaşı çok ilerde o gidince yerine doldurabileceğimden bile emin değilim ki zaten dolmazda.

Zafonte
28.Mart.2011, 20:52
arkadaşlar ben 4-1-2-2 sistemiyle oynuyorum.
yani 4lü savunmanın önünde bir ön libero anchor man (duruma göre defensive midfielder)
onun önünde bir mc
onun önünde iki kanat ve çift santrafor.

arkadaşlar mc mevkisinde essieni oynattığım zaman box-to-box yapıyorum.
lampardı oynatırsam ne olarak oynatmalıyım??

(ileri ikili poacher-trequarista veya advanced forward)

RasAnt
28.Mart.2011, 21:19

Profil resmini koyarsan o zaman yardımcı oLabiLiriz beLki. ÖzeLLikLerini görmediğimiz bir isim hakkında nasıL yorumda buLunaLım.

Şu konuya her girdiğimde gülmekten ölüyorum :D

Harun Aslan
31.Mart.2011, 16:12
http://i1103.hizliresim.com/2011/3/31/5365.bmp

Bu adam ne mevkide oynar arkadaşlar yanında bide Barrios var şuanlık Barrios tek forvet, çift sistememi döneyim napayım?

Time Cris
31.Mart.2011, 18:28
Çift santraforda uç forvet bir dene derim ben.Tabi barrios da poacher-fırsatçı golcü

Trabzonspor
01.Nisan.2011, 15:10
Agüero'yu amc oynatan var mı?Onu amc'ye koyup 10 numara oynatmayı planlaıyorum ne diyorsunuz?

aliCHaN_FM
01.Nisan.2011, 15:46
Arkadaşlar Galatasarayla 2.sezonumdayım ve takıma iyi transferler yaptım. Sizlerden bir kaç öneri istiyorum.

Eden Hazard-Gervinho-Paulo Henrique-Arda-Satncu-Owen Hargreves-Yaya Sanago

Bu oyunculara hangi mevkilerde ne görevler vermeliyim. Türkçe karşılığını yazarsanız sevinirim.

Harun Aslan
01.Nisan.2011, 19:24
Çift santraforda uç forvet bir dene derim ben.Tabi barrios da poacher-fırsatçı golcü

Uç Forvet olarak denedim hiç verim alamadım hedef adam olarak koydum gol attı bakalım biraz daha deniyeyim uç forvet olarak.

Arkadaşlar Galatasarayla 2.sezonumdayım ve takıma iyi transferler yaptım. Sizlerden bir kaç öneri istiyorum.

Bu oyunculara hangi mevkilerde ne görevler vermeliyim. Türkçe karşılığını yazarsanız sevinirim.

Paulo Henrique'yi bende aldım hiç verim alamıyordum bi tavsiyeyle 10 Numara yaptım adam her maç ya asist yada gol atmaya başladı bi dene istersen.

Alexi Lalas
01.Nisan.2011, 21:45
Luiz Adriano-Forvet ?

fbdevil190737
01.Nisan.2011, 23:39
Ömer Toprak , Diego , Makoto Hasebe ?

Zafonte
02.Nisan.2011, 10:57

yanlış anlama ama bana kalırsa çok gereksiz transferler yapmışsın. ardanın olduğu takıma eden hazard ve ganso dan biri bile gereksizken sen ikisini birden almışsın. aynı tarz oyuncular sonuçta. elbette ki hem pa hem ca olarak ardadan daha iyiler ama galatasaray gibi takımda arda turanın olduğu mevkiye transfer yapmak yerine servetin yanına hızlı bir stoper almak daha iyi bir hamle olabilirdi. neyse nasıl oynatmak gerektiğine gelirsek hazardın bitiriciliği çok düşük gol bekleme bu nedenle. hazardı advanced playmaker , ganso yu amcde trequrista oynatırsan verim alırsın diye düşünüyorum. gervinho amr de winger, stancu yazacaktın sanırım onu paf takıma yolla :) hargreves in profilini hatırlayamadım. sanogo poacher oynatılabilir. gerçi bu yaşta poacher olarak seni tatmin eder mi bilmem..

advanced playmaker: ileri oyun kurucu
trequarista: türkçe anlamını bilmiyorum.
winger: kanat
poacher: beleşçi fırşatçı golcü

leventb12
03.Nisan.2011, 13:02
david villa , F.Cavenaghi , D'Alessandro , Mario Bolatti ? Ama Lütfen Roller Türkçe Olsun..

Time Cris
03.Nisan.2011, 22:55
David Villa poacher

cris king
04.Nisan.2011, 04:55
Cavenaghi Uç Forvet...

BMajor
04.Nisan.2011, 20:29
umut bulut nerde oynar gsye almadan önce 2 sezondada gol kralı oldu 20 golün üstünde hemde 1.sinde 23 2. 33 golle

leventb12
04.Nisan.2011, 23:20
Sağolun Beyler Eyw.

BleedingMoon
04.Nisan.2011, 23:28
umut bulut hayvansal bir poacher.

d'alessandro advanced playmaker support, sanırım çok yönlü oyun kurucu destek.
mario bolatti, d'alessandro'yu söylediğim gibi kullanırsan ball winning midfielder support, yani sanırım top kazanan orta saha destek. bolatti'den çok sağlam deeplying playmaker olur.

leventb12
05.Nisan.2011, 00:09
türkçe mealleri tam olsa

iam1superman
06.Nisan.2011, 22:40
Javier Hernandez ne oynar beyler?

cris king
07.Nisan.2011, 15:33
[quote=iam1superman;1963734]Javier Hernandez ne oynar beyler?

bir kere tam forvet-atak denemiştim çoşmuştu ama uç forvette daha iyi olur gibime geliyor bir dene...

sefto
07.Nisan.2011, 16:35
napoli de çift forvet oynatıyorum lavezzi ve cavani ikisde fırsatçı gölcü başka nasıl uygun bir rol verebilirim

Wily Old Coach
07.Nisan.2011, 18:04
napoli de çift forvet oynatıyorum lavezzi ve cavani ikisde fırsatçı gölcü başka nasıl uygun bir rol verebilirim

Lavezzi'yi trequartista oynatıp, Cavani'yi de uç forvet olarak dene.. Bende sıkıntı yaşamıştım ama sonra böyle yapınca takım coştu..

Time Cris
07.Nisan.2011, 21:32
Cavani Uç forvet Lavezzi poacher.Uçarsın

Ghazi
07.Nisan.2011, 22:54
Şuan gençlerbirliğiyle oynuyorumda tek forvette Zec, Mustafa Pektemek bide şu serbest Ewerthon ne oynar sizce beyler, şimdiden teşekkürler (:

nerazzuri
07.Nisan.2011, 23:09
Cavani'yi complete forward, Lavezzi'yi de poacher kullan.

Ben Cavani'den complete olarak 35 maç 38 gollük bir performans aldım.

aliCHaN_FM
08.Nisan.2011, 00:26
Arkadaşlar Galatasarayla 3.sezonuma başlıycam neymarı alcam. Neymar tek forvet oynarmı oynarsa hangi rolü veriyim. Türkçe karşılığını yazarsanız sevinirim.

sefto
08.Nisan.2011, 01:46
teşekkürler yorumlar için deneyeceğim

Wily Old Coach
08.Nisan.2011, 03:34
Arkadaşlar Galatasarayla 3.sezonuma başlıycam neymarı alcam. Neymar tek forvet oynarmı oynarsa hangi rolü veriyim. Türkçe karşılığını yazarsanız sevinirim.

Eğer takımda yanına koyabileceğin hiç forvet yoksa mecbur uç forvet oynatman gerek. Diğer tarzlara pek uymaz çünkü.. Ama çift forvet oynatabilecek durumdaysan Neymar en iyi trequartista oynar..

Harun Aslan
08.Nisan.2011, 18:52

hiç sırıtmadan oynar, fırsatçı golcü olması lazım ingilizcesi poacher al koy oynasın, kendi kariyerimde oynatmıştım orta sahadan alıp topu herkesi geçerek gol atıyordu bi dene...

aliCHaN_FM
09.Nisan.2011, 00:32
Tavsiyelerinizi deniycem arkadaşlar bu arada neymar bana 32€ patladı hemde peşin:D

nerazzuri
09.Nisan.2011, 13:34
Tavsiyelerinizi deniycem arkadaşlar bu arada neymar bana 32€ patladı hemde peşin:D
sana yine iyi patlamış, 2016 yılındayım 80milyon'dan aşşağı düşmüyorlar. :)

lazo
09.Nisan.2011, 19:25
Arkadaşlar, oyundaki box-to-box oynayabilecek en iyi oyuncular sizce kimler? (takımım sunderland)

nerazzuri
11.Nisan.2011, 11:40
Karim Benzema?

Yanında Cavani var complete olarak, genelde Emenike ile deep lying oynuyordum ama Benzema olmaz sanırım.

DaveJones
11.Nisan.2011, 14:33
Arkadaşlar, oyundaki box-to-box oynayabilecek en iyi oyuncular sizce kimler? (takımım sunderland)

Moussa Sissoko, Javi Martinez, Arturo Vidal

Addolorato
11.Nisan.2011, 18:34
Karim Benzema?

Yanında Cavani var complete olarak, genelde Emenike ile deep lying oynuyordum ama Benzema olmaz sanırım.

Benzema ben Advanced yada Poacher diyorum.

CeNTeR_TR
13.Nisan.2011, 04:56
Balotelli ve Etoo ikilisine ne diyorsunuz ?

fbdevil190737
13.Nisan.2011, 12:11
Luis Suarez ?

canavar20
14.Nisan.2011, 17:29
Luis Suarez ?

Treaquartista, Deep Lying, Poacher.

orhunyazar
16.Nisan.2011, 18:24
Arkadaşlar şu an oyunda arsenalı yönetiyorum. İlerde tek forvet van persia yı oynatıyodum ama kendisi gol atma özürlü olduğu için kaleciyle karşı karşıya kaldığında %90 dağlara taşlara kalecinin ve kalecinin üstüne vurduğu için yerine 20 milyona villerealden rossi yi aldım. Van persia dan daha iyi olsada ondanda istediğim başarıyı alamadım. Poacher oynattığımda cont atacklardan gelen topları %90 filelerle buluşturmasına rağmen onun haricinde takıma pek bir artısı yok başka hangi rollerde oynatmalıyım sizce.

TUFAN_77
17.Nisan.2011, 00:29
Arkadaşlar pazartesi günü el classicoyu izledikten sonra bir anda barçayla bi kariyer yapma isteğim geldi. Maçtaki taktiğe benzer bi taktik oluşturdum fakat xavi ile iniestayı nasıl oynatacağıma karar veremedim. Eğer xavi ile iniestayı ne yaparsam maçtaki gibi oynarlar??
2 sinide advanced playmaker olarak oynat tacticaltherims kitabinada barcelonanin nasil oynadigi sistem var

Harun Aslan
26.Nisan.2011, 17:52
Nuri Şahin ve Andrea Poli ikisinide türkçe anlamlarıyla yazarsanız sevinirim...

BleedingMoon
26.Nisan.2011, 17:54
nuri, orta saha atak; poli, geriye dönük oyun kurucu defans.

cris king
28.Nisan.2011, 23:36
nuri, orta saha atak; poli, geriye dönük oyun kurucu defans.

nuri'nin ortasaha-atakla alakası yok çünkü denedim 5 maç 0 gol 0 asist çok yönlü oyun kurucu hücum yaptım daha sonra adam asist kralı olarak bitirdi ligi...

cris king
28.Nisan.2011, 23:38
dzeko tam olarak ne oynar en iyi performans verdiği rol nedir tecrübeleri olan arkadaşlar bi yardım lütfen ama fm 10 değil fm 11 tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olsun çünkü aynı olmuyor bana komple forvet-atak mış gibi geldi orda fena değil ama tam istediğim verimi alamadım bi yardım

okumus
28.Nisan.2011, 23:40
dzeko tam olarak ne oynar en iyi performans verdiği rol nedir tecrübeleri olan arkadaşlar bi yardım lütfen ama fm 10 değil fm 11 tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olsun çünkü aynı olmuyor bana komple forvet-atak mış gibi geldi orda fena değil ama tam istediğim verimi alamadım bi yardım

Nasıl bir taktikle oynadığında önemli kaç forvetle oynuyorsun

Eminoski
28.Nisan.2011, 23:42
Diaby ne oynar neleri kısıtlanmalı neleri açılmalı yardımcı olabilcek varmı ?

okumus
29.Nisan.2011, 00:03
Diaby ne oynar neleri kısıtlanmalı neleri açılmalı yardımcı olabilcek varmı ?

Ben Diaby'i central midfielder oynatıyordum çokta memnundum taktiğime uyuyordu

cris king
29.Nisan.2011, 20:42
Nasıl bir taktikle oynadığında önemli kaç forvetle oynuyorsun

çift forvet yanında genelde Neymar oynuyor Neymar Uç Forvet olarak müthiş ama Dzeko'ya bir türlü rol bulamadım..

Prowler84
06.Mayıs.2011, 11:29
gelir gelmez büyük katkı beklemen de çok sağlıklı bir beklenti değil. Her oyuncu bir değil.Adaptasyon özelliği düşük bir oyuncunun ülkeye alışıp tam anlamıyla kendini vermesi zaman alacaktır.Şartlara göre değişmekle birlikte ilk zamanlar ortalama 3 maçta 1-2 gol atan bir oyuncu,bir sonraki sezon 3 maçta 5-6 gol atmaya başlayabilir.

cris king
08.Mayıs.2011, 23:06
beyler bir yardım ya dzeko ne oynar çift forvet oynuyorum o kadar para verdik verim alamıyorum yanındaki forvetlerde diego milito,neymar,djibril cisse,drogba...

mad butcher
08.Mayıs.2011, 23:16
beyler bir yardım ya dzeko ne oynar çift forvet oynuyorum o kadar para verdik verim alamıyorum yanındaki forvetlerde diego milito,neymar,djibril cisse,drogba...

neymarı solda komple forvet , sağda dzeko yu uç santrafor yapmayı dene. bu 2 isim feneri sırtlıyor bende :) özellikle dzeko

orta saha oyuncularınında yaratıcılık ile pas yüksek ise sıkıntı yaşamaman lazım.

cris king
09.Mayıs.2011, 18:00
neymarı solda komple forvet , sağda dzeko yu uç santrafor yapmayı dene. bu 2 isim feneri sırtlıyor bende :) özellikle dzeko

orta saha oyuncularınında yaratıcılık ile pas yüksek ise sıkıntı yaşamaman lazım.

ben tam tersini yapıyordum orta sahalarım alexis sanchez,bale,arda,lampard,essien,moussa sissoko gibi adamlar ama dzeko bir türlü gol atamıyor peki neymarı komple forvet-destek mi yoksa atakmı oynatayım?

cris king
09.Mayıs.2011, 18:06

birde fm 11 de böyle değilmi yanlış olmasın çünkü fm 10 ile fm 11 deki oyuncuların görevleri uymayabiliyor...

okumus
09.Mayıs.2011, 18:14
çift forvet yanında genelde Neymar oynuyor Neymar Uç Forvet olarak müthiş ama Dzeko'ya bir türlü rol bulamadım..

Hedef forvet yapmayı denedin mi bildiğim kadarıyla uzun boylu ve fiziğine göre çabuk bir oyuncu.

cris king
12.Mayıs.2011, 00:55
Hedef forvet yapmayı denedin mi bildiğim kadarıyla uzun boylu ve fiziğine göre çabuk bir oyuncu.

denedim kardeş onuda denedim ama adamda tık yok ya bi yardım şöyle dzekoyu 11'de efsane yapmış kimse yokmu o rolünü söylesin bana...

eXcitinG
12.Mayıs.2011, 00:56
Dzeko 11.3 de CompLete Forward den başka hiç birşey oynamıyor. Bende çok denedim ama en çok verimi onda aLdım. Gerçi onda da çok verim aLamadım ve sattım,gitti.

cris king
12.Mayıs.2011, 14:29
Dzeko 11.3 de CompLete Forward den başka hiç birşey oynamıyor. Bende çok denedim ama en çok verimi onda aLdım. Gerçi onda da çok verim aLamadım ve sattım,gitti.

komple forvet-atakmı yoksa destek olarakmı oynatıyordun?

mertcanerdil
17.Mayıs.2011, 13:37
Arkadaşlar yeri değil ama komple forvetin tam anlamıyla görevi nedir? Yani ne tür oyuncuları komple forvet oynatmak lazım? Bana komple forvet yapsan iyi iş yapar diyebileceğiniz forvetler var mı? En kısa sürede cevap verirseniz mutlu olurum

Artul
17.Mayıs.2011, 18:31
Arkadaşlar yeri değil ama komple forvetin tam anlamıyla görevi nedir? Yani ne tür oyuncuları komple forvet oynatmak lazım? Bana komple forvet yapsan iyi iş yapar diyebileceğiniz forvetler var mı? En kısa sürede cevap verirseniz mutlu olurum

Komple Forvet gerektiğinde geri gelir top alır arkadaşlarını besler, yeri gelir çizgiye inip orta açar, top indirir, fırsat bulduğunda savunmanın arkasına koşar gol atar.

Yani aslında adam her işi yapar forvette, bunun içinde çoğu özelliklerinin iyi olması lazım. Güç, Takım Oyunu, Çalışkanlık, Dribbling, Passing, Jumping, Heading, Finishing, Composure, Determination, Crossing gibi.. :) Hücum için gerekli olan tüm özelliklerini ortalama seviyede olması gerek en az.. Hangi ligde oynadığını söylersen ona göre oyuncu ismi verebilirim.

Artul
17.Mayıs.2011, 18:33
denedim kardeş onuda denedim ama adamda tık yok ya bi yardım şöyle dzekoyu 11'de efsane yapmış kimse yokmu o rolünü söylesin bana...

Ben taktiği klasiğe çevirip oynattığımda harikalar yaratmıştım. Çift forvetin solunda sadece ara pas atan topla koşu yapmayan ve aralara kaçan bir tarzda oynattım, müthiş oynadı.. 34 maçta 19 gol 16 asist yapmıştı.

BleedingMoon
17.Mayıs.2011, 20:32
nuri'nin ortasaha-atakla alakası yok çünkü denedim 5 maç 0 gol 0 asist çok yönlü oyun kurucu hücum yaptım daha sonra adam asist kralı olarak bitirdi ligi...

2 tane oyun kurucu sıkıntı yaratabilir. mesela orta saha nuri ve atıyorum annan'dan oluşsa nuri'yi gözüm kapalı oyun kurucu yaparım. ama poli'yi değerlendirmek için nuri'nin oyun kurucu özelliklerinden feragat etmek gerek.

cris king
17.Mayıs.2011, 21:55
2 tane oyun kurucu sıkıntı yaratabilir. mesela orta saha nuri ve atıyorum annan'dan oluşsa nuri'yi gözüm kapalı oyun kurucu yaparım. ama poli'yi değerlendirmek için nuri'nin oyun kurucu özelliklerinden feragat etmek gerek.

poli her türlü oynar ama nuri biraz nazlı :)

malpince
20.Mayıs.2011, 19:51
klass jan huntelaar nerede oynar? ve yeterli midir schalke için?

eXcitinG
20.Mayıs.2011, 23:26
klass jan huntelaar nerede oynar? ve yeterli midir schalke için?

Target Man oynat. GoL kraLı oLur.

malpince
20.Mayıs.2011, 23:55
Target Man oynat. GoL kraLı oLur.

teşekkür ederim :) türkçesi hedef oyuncu mu oluyor?

malpince
21.Mayıs.2011, 12:10
jem karacan mcde ne oynar? clint dempsey mcde ne oynar?

cris king
24.Mayıs.2011, 16:43
Agüero Fm 2011 de en iyi ne oynar?