PDA

View Full Version : Maaş bütçesi arttırma

darkpart2
07.Aralık.2010, 04:34
senelik verilen maaşlar nasıl artırılabılır acaba? kulupten istemeyi demiyorum; para bırıktırme gibi yontemlerden neler var bildiklerinz?

BaGa TaRKaN
07.Aralık.2010, 07:09
Board Bölümüne Girdiğinde Budget Adjustment Diye Bir Yer Göreceksin Orada Transfer Bütçeni Maaş Bütçene Aktarabilirsin.

darkpart2
07.Aralık.2010, 11:11
Board Bölümüne Girdiğinde Budget Adjustment Diye Bir Yer Göreceksin Orada Transfer Bütçeni Maaş Bütçene Aktarabilirsin.

bunları biliyorum mesela sezon kucuk bi takm aldın neler yaparak onun maasını yıldız alabılcek sureye cekebılrz?

ciomania21
07.Aralık.2010, 14:46
küçük takımlarda bunun kolay yolunu bulmak çok zor benim genelde yaptığım bedava oyuncular alıp, 1 sezon oynatıp satarak klübün bankadaki parasını arttırarak daha yüksek kalite oyuncuları çekecek bütçelere sahip olmak. Ayrıca küçük takımlar için yıldız almaktan çok yıldız potansiyelleri keşfedip yetiştirmek daha kolay oluyor. Geçen versiyon İstanbulspor kariyerim vardı her sene bir üst lige taşımıştım ve oyuncuyu bedava alıp, klüplere satarak klübü fenerbahçenin seviyesine çekmiştim süper ligdeki 3. sezonumda ve genç yetenekleri alıp yetiştirmiş ve şampiyonluğa böyle oynamıştım. Sonunda avrupadan yıldız alabilecek kapasiteye gelmişti takım. Tabii bu uzun bir süreç daha kısası küçük takımlarda nasıl olur bilemem.

Vassili Zaitsev
07.Aralık.2010, 15:25
FM'nin eski serilerinde bunu yapmak daha kolaydı ama bu oyunda bütçeyi artırmak gerçekten mesele. Ben Samsunspor ile oynadım ilk olarak free oyuncuları alıp satarak anca orta sıra takımı haline gelebildim. Önceki oyunlarda bu sistemle büyük takımları yakalamak çok zor değildi. Kaldıki şuan fenerle oynuyorum 4. sezondayım maaş bütçem arttı ama şubat ayında olmama rağmen eksi 40 milyolarda kasa durumu. Bu oyunda finansı düzeltmek sıkıntılı oacak gibi görünüyor.

darkpart2
07.Aralık.2010, 17:56
evet bende aarau ile oynuyorum 2. ligden free adamlarla 1. lige çıkardım yine takıma 5-6 tane free aldım 1-2 de kiralık aldım bole gecircem bu sezonu ama maaslarım ekside hal boyle olunca gelecek seneye yine transfer butcesi vermicek kulup. isvicre liginede parasız gelen kolay olmuyor napcaz bilmiorm :)

ciomania21
07.Aralık.2010, 18:02
Bu sezonda küçük takımlarla daha oynamadım ama dediğiniz doğru, futbolcu satışında değerinin üstüne pek satılamadığından bu sene klübü geliştirmek zor olur.

rainmakerr
07.Aralık.2010, 18:41
bunun tek çaresi başarı yakalamaktır. başarı yakaladıkça tv gelirlerin artar bu sayede kulübe ek gelir olur, serie a'da ortalama düzeyde bir takımla 2. olsan mesela yılsonu gelecek para en az $30M.

darkpart2
07.Aralık.2010, 19:00
bunun tek çaresi başarı yakalamaktır. başarı yakaladıkça tv gelirlerin artar bu sayede kulübe ek gelir olur, serie a'da ortalama düzeyde bir takımla 2. olsan mesela yılsonu gelecek para en az $30M.

oyuncu olmayınca basarı zor oluyor suan mesela aarau yu cıkardım lige en fazla yapabılecegm 5. lik 6.lık gerısı ıcın oyuncu lazım ama bu yolda allahtan free oyuncular var :)

cris king
07.Aralık.2010, 22:47
kucuk takimlarla basarinin yolu kadro uyumunu saglamak,nokta transferler yapmak ve takim oyunu oynamak ve sporting gijon gibi bunu genc yeteneklerle yapmak bunun baska bir caresi yok gibi gorunuyor

serwan
07.Aralık.2010, 23:28
kucuk takimlarla basarinin yolu kadro uyumunu saglamak,nokta transferler yapmak ve takim oyunu oynamak ve sporting gijon gibi bunu genc yeteneklerle yapmak bunun baska bir caresi yok gibi gorunuyor

evet aynen öyle hocam.. genie scout falan kullanmıyorsanız iyi bi scout ekibi kurup dünyanın 4 bi tarafında oyuncu arayabilirsiniz.. gelecek vaadeden oyuncular alıp kullanmak ya da bazılarını satmak finansal açıdan takımı oldukça iyi yerlere getirecektir. tabi başarıyı da sağlayacaktır.. başarı demek aynı zamanda para demek.. avrupa kupalarından alınan para, stad gelirleri vs hepsi başarıya başarı da iyi bir ekip ve takım oyununa bağlı..

Tuskarr
14.Ağustos.2011, 16:02
ya arkadaşlar benim transfer bütçesi 8.75 mn ama maaş bütçesi çok az onu maaş bütçesi yapmak istiyorum ancak maaş bütçesi sonda gözüküyor daha fazla artıramıyorum.

Hugo
14.Ağustos.2011, 16:25
ben yüksek maaşlı ama katkı veremeyeceğini düşünüdüğüm adamları göndermeye çalışıyorum. oynamacaksa durup işgal etmesine gerek yok. en son karşılıklı fesih son çarem. bu adamlardan kurtulmak çok önemli.