PDA

View Full Version : Herkes mi Başarılı?

sonersoy
08.Aralık.2010, 02:17
Arkadaşlar cmyi 97 den beri oynarım fmyide öyle

Cm de bela bi roma vardı hatırlarsınız montellalı batistutalı :) batistudan habire thundereous drive yada vieriden lost his marker yazısını gorur yenmeye calısırdık.

Sonra fm cıktı

Kariyerlere bakıyorum

Eski fm serilerinde adam genoayı almıs ilk sene lige cıkarmıs 2. sene şampiyon olmuş 3. sene şampiyonlar ligini kazanmış

Diğerine bakıyorum bursayı almış Cl şampiyonu olmuş iki senede

Yav millet save edip tekrarlamadan macı kazanamaz diye iddiam var benmi bilmiyorum bu oyunu millet hilemi yapıyor????

Şu manchester unitedı yahut barcayı tur macında ana takımlar haric fenerle cimbomla bursayla divriği sporlar rakip sahada yenmıs adam
Gelsin gözümün önunde yensın oyunu saveleyip kapatıp açarak ona 10 mac hak vercem10 kere denesin bi kere yensin ben bu oyunu bırakıcam

Nasıl iştir benmi yanılıyorum?????????

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 02:23
Bence Yanlış Düşünüyorsun Hocam İlerleyen Sezonlarda Takım İyice İstikrarı Sağladığı İçin ve Taktik Mental Antreman Aynı Olduğu İçin Her Sene Bir Müddet Sonra Makine Gibi İşliyor Takım. Her Seride de Bu Vardır Oyun Olduğu İçin Takımı İyice Tanımak ve Taktiği Oyunculara Aşılatmak Üstüne Her Sezon Daha Bir Öncekine Göre Daha İyi Oyuncularla Takımın Yapısını Sağlamlaştırmak Başarı İçin Temel Koşuldur. İlk Sezon Ben Beşiktaşla Ligi 3.Bitirdim Ama Sonraki Sezon Şampiyon Oldum İlk Sezonda Bobo,Guti,Q7 Haricindeki Bütün Yabancıları Şutlamıştım Personelleri Kökten Temizledim.

tgun89
08.Aralık.2010, 02:24
Arkadas isteyen hile yapar ısteyen yapmaz, bende bunu anlamıyorum neden fm cıler basklarının nasıl oynadığına karısmayı sevıyor. Evet ben hıle yapıyorum GS ıle sampıyon oluyorum ıkıncı senede sampıyonlar lıgı sampıyonu oluyorum, neden senın canını sıkıyor bu durum :D

sonersoy
08.Aralık.2010, 02:26
Arkadas isteyen hile yapar ısteyen yapmaz, bende bunu anlamıyorum neden fm cıler basklarının nasıl oynadığına karısmayı sevıyor. Evet ben hıle yapıyorum GS ıle sampıyon oluyorum ıkıncı senede sampıyonlar lıgı sampıyonu oluyorum, neden senın canını sıkıyor bu durum :D

Canımı sıkmıyor üstadım yav merak ediyorum acaba bilmediğim yönlerimi var oyunun diye :) hile yapabilirsin ama adam yapmadan gittim manchestrı yendım diyor kuduruyorum

Nereye yenıyor yav gelsın gozumun onunde yensın o rooneyı tutsun carrickle elini öpecem

sonersoy
08.Aralık.2010, 02:27
Bence Yanlış Düşünüyorsun Hocam İlerleyen Sezonlarda Takım İyice İstikrarı Sağladığı İçin ve Taktik Mental Antreman Aynı Olduğu İçin Her Sene Bir Müddet Sonra Makine Gibi İşliyor Takım. Her Seride de Bu Vardır Oyun Olduğu İçin Takımı İyice Tanımak ve Taktiği Oyunculara Aşılatmak Üstüne Her Sezon Daha Bir Öncekine Göre Daha İyi Oyuncularla Takımın Yapısını Sağlamlaştırmak Başarı İçin Temel Koşuldur. İlk Sezon Ben Beşiktaşla Ligi 3.Bitirdim Ama Sonraki Sezon Şampiyon Oldum İlk Sezonda Bobo,Guti,Q7 Haricindeki Bütün Yabancıları Şutlamıştım Personelleri Kökten Temizledim.

Üstadım senın soyledıgın normal bisi fenerle bende 3 sezon şampiyon oldum turkıye ligi tamam..
Adam 2. sezon cıktım cl şampiyonu oldum diyor onu anlamıyorum

Mümkünmü böle bisi ? ben ligde son sezonumda 2 maglubıyet ve 8 gol yıerek bitirdim ligi avrupa liginde burda prtoyla berabere kaldım o formda takımı maymun ettı porto

Gelsin birisi fenerle hilesiz 2. sezon clyi alsın bırakırım bi daha oynamam fmyi :D

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 02:32
48 Taksit Olayını da İlk Baştan Beri Uygularsan Olabilirsin Bence 2.Sezonda Nerdeyse Her Oyuncuyu Alabiliyorsun Takım Komple Bir Yıldızlar Takımı Güzel Bir Taktik ve Uygun Sistem Bulursan Oyunculara Göre ve de Kadro Uyumunuda Yakalamışsa Takım Olabilir Tabiki. Mesela Valencia'nın Manu'nun Küme Düştüğünü Gördüm 3-4.Sezonlarda. Normal Oynayanlar İçin Söylüyorum Bunları Tabi:)

48 Taksitle Yıldızlar Kadrosu Kurabilirsin Ben Bütün Olmasa da En Fazla 3 Oyuncuyu 48 de Kullanıyorum Fazlası Biraz Oyunun Zevkini Kaçırıyor Bana Göre:)

sonersoy
08.Aralık.2010, 02:39
48 Taksit Olayını da İlk Baştan Beri Uygularsan Olabilirsin Bence 2.Sezonda Nerdeyse Her Oyuncuyu Alabiliyorsun Takım Komple Bir Yıldızlar Takımı Güzel Bir Taktik ve Uygun Sistem Bulursan Oyunculara Göre ve de Kadro Uyumunuda Yakalamışsa Takım Olabilir Tabiki. Mesela Valencia'nın Manu'nun Küme Düştüğünü Gördüm 3-4.Sezonlarda. Normal Oynayanlar İçin Söylüyorum Bunları Tabi:)

48 Taksitle Yıldızlar Kadrosu Kurabilirsin Ben Bütün Olmasa da En Fazla 3 Oyuncuyu 48 de Kullanıyorum Fazlası Biraz Oyunun Zevkini Kaçırıyor Bana Göre:)

Iyı hos diyosunda kardeş ilk sene avrupda pek bısı yapamıyosun dolayısı ile 48 ay taksıtle getırecegın en buguk adamlar neymar ve zarate gerisine kulüple anlaşsanda gelmiyorlar zaten

Nasıl olacak :)) Club reputaiton olmadıktan sonra 200 milyon euro olsa ne yazar??

Sana verim save dosyasını nasıl alıyosun banada göster su an bana gelmek isteyen tek yıldız Mario zarate..Gelmek istemeyenler zaten gelmiyor..Tevezi 5milyona satılıga koydular alamıyorum david silva eto vs diğerlerinide.Bi tek neymarı alabildim birde gervinho onada yıldız dersen..Gelmek istemeyenler dısında tüm kuluplerın yenı yldızlarına gittim onlarda istemiyor..İtibarım full oldugu halde kıtasal olarak kulübe gelmiyorlar

Uefada ıkı kere ceyrek fınal oynadım lig ve turkıye kupalarını topladıgım halde??

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 02:44
Birde Şöyle Bir Şey Var FM11 Yeni Bir Özelliği FM10da Bu Yoktu Her Sezon Daha İyi Adamlar Rahat Geliyordu. Bu Seneki Dinamik Lig Özelliği Transferleri Bayağı Zorlaştırıyor Her Oyunda Ligin Popülerliği Daha da Düşebiliyor Ya da Artabiliyor Bu da Temel Nedenlerden.

RasAnt
08.Aralık.2010, 02:45
Yok kardeşim 2-3 sene içinde takımı iyi oyuncularla takviye edersen takım iyi top oynarsa bu barçaya reale kafa tutabilirsin,ben şansada inanıyorum 4 senelik bir kariyerim var fenerbahce ile 2.senemde manchestera eleme turunda 2 maçıda yenılıp elendım,4.senemde çeyrek finalde ilk maçı 3-0 ikinci maçtada 1-1 berabere kaldım tur atladım staff kadronu cok ıyı belirle onlar sana rakip analizi yapıyorlar ve cok faydalı daha sonra real madridi 3 sene hep denk geldı samp liginde hep elendım 6 maçta 1 beraberlıgım 5 yenılgım vardı 4.sene yarı fınalde ilk maçı kadıkoyde 4-3 ikinci maçı bernabauda 4-1 yendım oda son senemde artık rakip analizi yapmaya basladım avrupada cok ilerleyemıorm die o başarıyı getirdi normal sistemim 4-2-3-1 di asistanım 4-4-2 oyna bu maçlara dedi oynadım sonuç ortada diyeceklerım bunlar :)

sonersoy
08.Aralık.2010, 02:53
Rasantın dediği normal biside kariyer bölümlerine girince afallıyorum valla :)) Adam altayla ilk sene lige cıkmısta ıkıncı sene süper lig şampiyonu olmuş gelsin olsun evın tapusunu verecem :))

Bide şu oyuncu gelmeme mevzu kötü yav

Genoa samdorya stoke wigan schalke bilmem ne kimdirde bu oyuncular koca fenere gelmiyorlar anelkalar ortegalar alexler roberto carloslar gelirken.

Böyle 2.torba yada 3. torba takımlarında ellı adam var gelmek istemeyen.Hadi milanı juveyi chelseyi anlarım falanda

Örneğin oyunda stoch chelseda olsa alamazsın elano manchester cityde olsa alamazsın misimovici alamassın

Çok sacmalamıslar bence buyuk takımların reputationu her zaman olmalı paraya bakmalı iş bence bazı oyuncularda

Yani ronaldo gerard ayarındaki yıldızlar gelmez onlar kabul ama onların bi alt sınıfı quaresma misimovic vs gibi oyuncuları oyunda buyuk takımlardan alabilmeliyiz

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 02:57
Oyuncu Gelmemesi de Menejerler Giriyor Devreye Oyuncuya Birden Fazla Teklif Varsa ve de Sende Teklif Yapacaksan Oyuncunun İstediği Parayı Biraz Düşür Menejerinin Payınıda 3-4 Kat Yap Artır Sonra Yaslan Arkana Adam Reali,Barcayı Reddedip Oyuncu Senin Takımına Geliyor. Menejeri Oyuncusnu Bir Şekilde Gözünü Boyuyor:D Bu Güzel En Çok Bu Özelliğini Sevdim:)

KaPaLı
08.Aralık.2010, 02:58
Sonuna kadar katılıyorum. Adamlar başlıyo Bank Asya'dan, TFF 2. Ligden 4-5 sezonda şampiyonlar ligi şampiyonu oluyo veya Eurocup alıyo. Oha be hocam herşeyin sınırı var yani. Aldığı her regen World Class çıkıyo falan.

Ben şu anda St. Pauli'yle oynuyorum ve 6 maçta 5 puanım var. 1 galibiyet 2 beraberlik 3 mağlubiyet. Ben aç kapa, aç kapa nasıl zevk alayımki oyundan. Yeni bir takım yarattım genç oyuncularla ve taktik, oyuncu düzeni oturtmaya çalışıyorum. Asıl zevk burda işte. Sıfırdan yaratıyorum takımı ve kendi yeteneklerimi böyle sergiliyorum.

sonersoy
08.Aralık.2010, 03:00
Oyuncu Gelmemesi de Menejerler Giriyor Devreye Oyuncuya Birden Fazla Teklif Varsa ve de Sende Teklif Yapacaksan Oyuncunun İstediği Parayı Biraz Düşür Menejerinin Payınıda 3-4 Kat Yap Artır Sonra Yaslan Arkana Adam Reali,Barcayı Reddedip Oyuncu Senin Takımına Geliyor. Menejeri Oyuncusnu Bir Şekilde Gözünü Boyuyor:D Bu Güzel En Çok Bu Özelliğini Sevdim:)

Kontratı önerebiliyosan gecerli o :) daha sözleşme öneremiyosun koca fenerle gsyle cogu oyuncuya gorusmeden reddediyor o nasıl olucak :) Kulüp veriyor

sözleşme öner diyosun bi bakıyosun bu kuluple ısım yok dıyor parayı tartısamıyosun bile yoksa bavul dolusu parayı tevezın suratına carpacam Fenerbahçeyiz biz :D Al ulan köpoglusu senı parayla döverim paraya doy demek istiyorum ama diyemiysun

KaPaLı
08.Aralık.2010, 03:01

Abi artır diyosunda adamın menajeri senle görüşmek istemediğinde ne yapacaksın. 5000 Reputation değeri var takımımın, oyuncunun Agent benimle görüşmüyoki nasıl artırayım ben bu adamın parasını.

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 03:03
Sonuna kadar katılıyorum. Adamlar başlıyo Bank Asya'dan, TFF 2. Ligden 4-5 sezonda şampiyonlar ligi şampiyonu oluyo veya Eurocup alıyo. Oha be hocam herşeyin sınırı var yani. Aldığı her regen World Class çıkıyo falan.

Ben şu anda St. Pauli'yle oynuyorum ve 6 maçta 5 puanım var. 1 galibiyet 2 beraberlik 3 mağlubiyet. Ben aç kapa, aç kapa nasıl zevk alayımki oyundan. Yeni bir takım yarattım genç oyuncularla ve taktik, oyuncu düzeni oturtmaya çalışıyorum. Asıl zevk burda işte. Sıfırdan yaratıyorum takımı ve kendi yeteneklerimi böyle sergiliyorum.

Vay İsmail Nerelerdesin Yahu Özledim Seni İnsan Bir Anda Kayıpları Oynar mı:uzgun:

Senin Binbir Emek Harcayarak Oluşturduğun Takımın İyi Oynadığını Görmek Gerçekten Çok Gurur ve Zevk Veriyor 2010daki Hala Duruyor Kariyerim Zaman Zaman Takılıyorum 3.Ligden Takımı 1.Lige Çıkardım ve de Her Sezon Bişeyler Verdim Adım Adım Zirveye Çıkıyorum Bu Sezon Olmasa da Seneye Premier Lige Çıkarım:)

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 03:04
Abi artır diyosunda adamın menajeri senle görüşmek istemediğinde ne yapacaksın. 5000 Reputation değeri var takımımın, oyuncunun Agent benimle görüşmüyoki nasıl artırayım ben bu adamın parasını.

Bir Tane Değil Ya Yahu Biri İstemezse Elbet Yanaşan Oluyor Kontrata:)

Edit: Gaziantepspor'la Neymar'a İlk Sezon Teklif Yaptım Öylesine Kontrata Yanaşıyor Para Verecemde Param Olmadığı İçin Alamadım. Normalde Anadoluya İlk Sezon Neymar Bile Yanaşmıyordu Nasıl Olduysa Yanaştı. Yani İyi Oyuncular Bitmez Tevezden Başka Ne Oyuncular Var O Ayarda:)

Birde Senin Tanınmışlığında Çok Önemli Eğer Oyuna Başlarken Tanınmışlığına da Milli Futbolcu Olarak Ayarladıysan İtibarın Daha Yüksek Oluyor Senin Tanınmışlığınında Çok Etkisi Var.

RasAnt
08.Aralık.2010, 03:05
Dediiğin dogru tabi alıyorlar gs falan ılk yıl euro cup ıkıncı yıl sampıyonlar lıgı falan abartı abi olmaz imaknsız ya real madrid var o olmadı barca var o olmadı manchster var senın 2 senede etin ne budun ne o oyuncularla bu devlere kafa tutacak.Sen bakma oyle kariyerlere.Alt ligden takım cıkartanlarda garip çıkarttın sampiyon oluyor ertesı sene dırek abartı bazıları dedğin gibi.Avrupada kupa bana gore türkiye ligleridndeki takımlar için en erken 3-4 sene içinde olabilecek bir durum

KaPaLı
08.Aralık.2010, 03:06
Vay İsmail Nerelerdesin Yahu Özledim Seni İnsan Bir Anda Kayıpları Oynar mı:uzgun:

Senin Binbir Emek Harcayarak Oluşturduğun Takımın İyi Oynadığını Görmek Gerçekten Çok Gurur ve Zevk Veriyor 2010daki Hala Duruyor Kariyerim Zaman Zaman Takılıyorum 3.Ligden Takımı 1.Lige Çıkardım ve de Her Sezon Bişeyler Verdim Adım Adım Zirveye Çıkıyorum Bu Sezon Olmasa da Seneye Premier Lige Çıkarım:)

Uzak kalmak daha iyi abi bazen .)

Aynen abi. 2 gündür sırf takımın transferleri ve hazırlık maçlarıyla ilgileniyorum. 13 saat olmuş :D 13 saatte sadece takımı oluşturdum bugün daha 6 maç yapabildim işte.

Adım adım gitmek bambaşka ama öyle karyerler görüyorumki bazen nutkum tutuluyo.

sonersoy
08.Aralık.2010, 03:16
Uzak kalmak daha iyi abi bazen .)

Aynen abi. 2 gündür sırf takımın transferleri ve hazırlık maçlarıyla ilgileniyorum. 13 saat olmuş :D 13 saatte sadece takımı oluşturdum bugün daha 6 maç yapabildim işte.

Adım adım gitmek bambaşka ama öyle karyerler görüyorumki bazen nutkum tutuluyo.

Bisi diyeyim sezon bası taktiği hazırladım sadece ve hazırlık maclarını tamamen antrenor yaptırdı ben hıc ugrasmadım

Lige gectım 3 sene ustuste sampıyon oldum ortalama 9 10 gol yıyerek

yanı hazırlık macının asistanın yaptırması ile kendım yaptırmam arasında hıc bı fark yok bence.
Asistan menagerimde taktik 17 lyonun asistanıydı collot dıye biri

elapuesto
08.Aralık.2010, 08:11
kesinlikle katılıyorum arkadaşım hiçbir gerçekçilik yok cm serileri çok zor ve zevkliydi ama fm öyle değil yahu adam iskenderunla şampiyanlar ligini kazanıyor burda bikaç kişi çıkmış olabilir diyo ya bırakın allah aşkına fm iyice artık anaokulu oyunu olmaya başladı zaten cm oynayanlar bilir managerlik oyununa fm oyunu ile başlayan 17 18 20 yaş arkadaşlar anlamaz bu işten onlar bu oyunla başladıkları için bu oyunu inanılmaz görüyorlar eğer bir managerlik oyunu oynuyorsan olay m.sarpı marsilyaya satmak değildir onu g.antebe satmaktır her zaman gerçekçilik en iyisi budur bunu unutmayın

elapuesto
08.Aralık.2010, 08:15

Cm de bela bi roma vardı hatırlarsınız montellalı batistutalı :) batistudan habire thundereous drive yada vieriden lost his marker yazısını gorur yenmeye calısırdık.

Sonra fm cıktı

Kariyerlere bakıyorum

Eski fm serilerinde adam genoayı almıs ilk sene lige cıkarmıs 2. sene şampiyon olmuş 3. sene şampiyonlar ligini kazanmış

Yav millet save edip tekrarlamadan macı kazanamaz diye iddiam var benmi bilmiyorum bu oyunu millet hilemi yapıyor????

Şu manchester unitedı yahut barcayı tur macında ana takımlar haric fenerle cimbomla bursayla divriği sporlar rakip sahada yenmıs adam
Gelsin gözümün önunde yensın oyunu saveleyip kapatıp açarak ona 10 mac hak vercem10 kere denesin bi kere yensin ben bu oyunu bırakıcam

Nasıl iştir benmi yanılıyorum????????? yüzdeyüz katılıyorum arkadaşım yanılmıyosun 98 yılından beri managerlik oyunları oynuyorum ve bu kadar kolay oyuncu alınan bu kadar gerçekçilikten uzak bir oyun oynamadım maalesef eski tadı yok maalesef.. bazı arkadaşlar tepki veriyor ancak onların gerçekçilikten ne algıladıkları malum ben seni anladım arkadaşım diğer yorumlara aldırma

Universal
08.Aralık.2010, 09:43
Bir takımı uzun süre çalıştırırsan her kupayı kazanırsın, ben maç kazanmaktan bıkıyorum, Fenerbahçe ile üç dört sezon sonra ne Barça tanıyorum ne Real, çünkü; PAları yüksek oyuncuları alıyorum iş bitiyor... Doğru transfer politikası ve doğru anteman programı ve koçlar seni başarıya götürür.

metinoktay
08.Aralık.2010, 10:33
aslında güzel bir konu açmış arkadaş.
mesela ben denizli ile bank asyadan süper lige çıktım 2. olarak. küçük takımlara puan ve maç kaybederek.
1. sezon yeni bitti süper ligde, 5. oldum, aynı şekilde küçük takımlar zorluyor, büyük takımları yeniyorum. mesela son maç fenerle kadıköyde, fenerin şampiyonluk maçı, alsa kesin şampiyon, 1-0 yendim. ama kadromda çok kaliteli oyuncular var, süper olmasalarda, kaleci, defans ve orta sahanın göbeği kaliteli isimler, serie a ve premier lig oyuncularından kurulu. yönetim para vermedi, beleş en kalitelileri topladık :D ha eskiden sakatlık korkusuna save ede ede ilerlerdik 2006-2009 arasında. ama o şekilde zevki çıkmıyor. mesela denizlispora yıldırayı aldık, 1 hafta sonra tam 10 ay sakatlandı, hiç maça çıkamadan ben bank asyadan süper lige çıktım :D kariyer hikayemde de görebilirsin. böylece daha zevkli oluyor, nasıl ilerliyoruz, nasıl daha gerçekçi oluyor görüyoruz.
yönetim para vermiyor, oyuncu zor geliyor, dikkatli oyuncu seçmek zorundayız gibi vs vs konular oyuna bu yıl çok gerçekçilik katmış.

BaGa TaRKaN
08.Aralık.2010, 11:54
aslında güzel bir konu açmış arkadaş.
mesela ben denizli ile bank asyadan süper lige çıktım 2. olarak. küçük takımlara puan ve maç kaybederek.
1. sezon yeni bitti süper ligde, 5. oldum, aynı şekilde küçük takımlar zorluyor, büyük takımları yeniyorum. mesela son maç fenerle kadıköyde, fenerin şampiyonluk maçı, alsa kesin şampiyon, 1-0 yendim. ama kadromda çok kaliteli oyuncular var, süper olmasalarda, kaleci, defans ve orta sahanın göbeği kaliteli isimler, serie a ve premier lig oyuncularından kurulu. yönetim para vermedi, beleş en kalitelileri topladık :D ha eskiden sakatlık korkusuna save ede ede ilerlerdik 2006-2009 arasında. ama o şekilde zevki çıkmıyor. mesela denizlispora yıldırayı aldık, 1 hafta sonra tam 10 ay sakatlandı, hiç maça çıkamadan ben bank asyadan süper lige çıktım :D kariyer hikayemde de görebilirsin. böylece daha zevkli oluyor, nasıl ilerliyoruz, nasıl daha gerçekçi oluyor görüyoruz.
yönetim para vermiyor, oyuncu zor geliyor, dikkatli oyuncu seçmek zorundayız gibi vs vs konular oyuna bu yıl çok gerçekçilik katmış.

Arkadaşların Dediği Transfer Olaylarına Yüzde Yüz Katılıyorum. Doğrudur, Bir Mustafa Sarp, Bir Uğur İnceman Avrupada Önemli Kulüplere Satılıyorsa ve de Daha 2.Sezonda Ben Arfalar, Balotelliler Neymarlar Türkiyeye Geliyorsa O Yaşta Ne Kadar Gerçekci Olduğu Tartışılır. Sonuçta Bir Oyun Gerçekciliğide Çok Takmamak Lazım Gerçek İstiyorsanız Gerçek Bir İş Bulup Takımı Gerçek Sonuçlarla Yönetmek En Gerçekcisi:)

C h A o S
08.Aralık.2010, 12:43
Bende şaşıp kalıyorum 2..sezonda felan alınmadık kupa bırakmayanlara.Bende hep orta sıralı veya vasat takımlar alırım ama 3. 4.sezonda anca başarı yakalıyorum.

darkpart2
08.Aralık.2010, 14:38
SONERSOY'un dediklerine tamamen katılıyorum birde BANDIRMASPOR tarzı takımları uefa şampiyonu yapanlar var hersey yalan gibime geliyor büyük kulupken bile zor oluyor bu işler benımde cevaplayamadıgım soru bu arkandaym kardesım :)

Hugo
08.Aralık.2010, 16:00
FM11de Galatasarayla başarılı olamadım ilk sezon. Kartalspor'u süper lige çıkaramadım. Kasımpaşa ile 11. oldum.
Tek başarım İBB'ye aldığım 6.lık oldu :D Uzun soluklu bir oyun oynayamadım hiç.

sarsar
08.Aralık.2010, 16:09
FM11de Galatasarayla başarılı olamadım ilk sezon. Kartalspor'u süper lige çıkaramadım. Kasımpaşa ile 11. oldum.
Tek başarım İBB'ye aldığım 6.lık oldu :D Uzun soluklu bir oyun oynayamadım hiç.

Sende hiç başarı yakalıyamamışsın hocam :icon_biggrin:

Fearless Coward
08.Aralık.2010, 16:12
Aynen arkadaş çok güzel bi konu açmış bende bi ara açmayı düşünüyordumda vazgeçtim çoğu kişi yaptığı hileyi kabullenmiyor çünkü.FM 10 çok kolaydı bence ama bu seri bence daha zor.Taktik oturtması falan özellikle.Galatasaray aynı gerçekteki gibi hiç başarılı olamadım ilk seneyi 6. bitirdim ZTK'yı almasak UEFA'ya gidemezdik.UEFA'da gruplardan elendim.Kariyer hikayelerede hile yapılmaması için save paylaşılabilir hile yapanlara ceza uygulanır vs. ama isteyen hileyle zevk alır isteyen normal oynayarak artık onlara kalmış o iş.

sarsar
08.Aralık.2010, 16:22
BU konuda fikir sahibi olabilmek için kaç kere save edildiği ilk menüde yazıyor arkadaşlar kaç kere save ettiklerini paylaşırlarsa bence fikir sahibi olunulabilir gerçi tek hile save load deil tabiki mini scoutda oyunda başarı elde etmeyi kolaylaştıran etkenlerden yani çözüm odaklı kimin hile yapıp kimin hile yapmadığını anlamak adına (isteyen yapabilir ama yaptığı halde inkar etmemesi adına) aldığı oyuncuların, regenlerin pa larını da paylaşabilir böylece yine fikir sahibi olunur diye düşünüyorum. (daha 16-17 yaşında yüksek pa ları bulacak kadar araştırma içinde olan az oyuncu vardır diye düşünüorum). Böylece benim gibi Beşiktaşla (ki bence bu fm de SLdeki en iyi imkanlara sahip takımlardan biri) 2. sezononunda şampiyon olabilen ve 2014de ancak uefayı (çok şanslı kuralar çekerek) kaldırabilmiş olan biri daha 2012 de şampiyonlar ligi şampiyonu olan birini görünce kendini ezik hissetmez.

Hugo
08.Aralık.2010, 16:36
Sende hiç başarı yakalıyamamışsın hocam :icon_biggrin:

Aynen arkadaş çok güzel bi konu açmış bende bi ara açmayı düşünüyordumda vazgeçtim çoğu kişi yaptığı hileyi kabullenmiyor çünkü.FM 10 çok kolaydı bence ama bu seri bence daha zor.Taktik oturtması falan özellikle.Galatasaray aynı gerçekteki gibi hiç başarılı olamadım ilk seneyi 6. bitirdim ZTK'yı almasak UEFA'ya gidemezdik.UEFA'da gruplardan elendim.Kariyer hikayelerede hile yapılmaması için save paylaşılabilir hile yapanlara ceza uygulanır vs. ama isteyen hileyle zevk alır isteyen normal oynayarak artık onlara kalmış o iş.

Taktiğimi oturtamadım. 2 forvet biri target man oynatınca iyi sonuçlar aldım ama o zaman da Galatasaray dışındaki takımlarım küçük takım olduğu için orta saha süzgeç gibi oldu :D Şu sınavlarım bitsin ki yarın bitiyor adam gibi başlamayı düşünüyorum.

Fearless Coward
08.Aralık.2010, 16:43
Bende gaza geldim GS kariyeri açıcam en kısa zamanda :D benim sorunum küçük takımlara karşı basit puan kayıpları yapıyoduk zor maçları ise kazanıyorduk.Anadolu takımları sanki daha güçlü oyunda :D

darkpart2
08.Aralık.2010, 16:55
Fransa 2'den SEDAN'ı,
İsviçre 2'den AARAU'yu
Türkiye 3'den MALATYASPOR'u (fm10'da)
Almanya 2'den ST.PAULI'yi'
İtalya 2'den GROSSETO'yu

1. liglerine çıkardım:icon_twisted: fm10-11 karışık ama küçük bi takımla hiç 1.lig şampiyonlugu gormedım; save acıldıktan 3-4 sene içinde(/f)(/f)

cris king
08.Aralık.2010, 17:28

Sonra fm cıktı

Kariyerlere bakıyorum

çok haklısın kardeş ben anlamıyorum mükemmel bir kadro kurdum bjk ile 3.sezonumda daha şamp. liginde gruptan çıkamadım adam bjk ile 2. sezonunda Şmapiyonlar Ligini almış :S benim kafam almıyor kimsenin günahınıda almak istemiyorum ama bence oyunu kaydetmeden çıkmak olmasada 48 ay,50 lig maçından sonra para gibi hileli transferlerle oluyo diyeceğim o zaman bile neolursa olsun istenen başarı gelmiyor belki genie scout kullananlar bu başarıyı yakalayanlardır çünkü çok işe yarıyor genie scout pa ve ca larına bakılarak futbolcuların harika bir takım yaratılabiliyor ama ben genie kullanmayan ve asla hile yapmayanlardanım ve başarısızlıklarımla küçük başarılarımdanda büyük zevk duyyorum...

KaRaBükLü KraL
08.Aralık.2010, 19:28
Her kariyerde falan olmaz bu dediğin kardeşim.Örneğin hile ile ilk seneden şampiyon olan var ancak bu oyunu iyi oynuyosan şansında yerindedir bence.Küçük takımı kesin yenerim dediğin maçta adamın tek şutu gol oluyosa şanssızlık en büyük sorundur.Hile yapana yapmayana karışmamak lazım evimin tapuyu vericeme kadar getirmişsin işi sen:)Bu nedir yahu adam şansına 20 maç kazanır 3-5 maç beraberlik görürse şampiyon olduğunda hemen hile yapmış bu dememek lazım.Böyle şüpheci arkadaşlar yüzünden kariyerlerde rastlıyorum adam büyük takımı yenip inanmazlar diye maçı koyuyo.Bence birazda takipçilerin aşırı şüpheden kaçması lazım:)

ozaniel
08.Aralık.2010, 20:15
Ben her oyunda farklı isimlere yönelmeyi seviyorum ve 48 ay olayını ekstra durumlar hariç uygulama taraftarı değilim. 2. sezonda falan şampiyon olanlar bu sayede oluyor en çok.
Çok da büyük başarılarım olmadı, genelde(eski oyunlarda da) üç büyüklerle 2-3 sezonda Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynuyorum(şanslı kuraların da yardımı var). Daha ilerisine bir kere gittim(yarı final).
Ama ben rol yapmayı sevdiğim için ve kendi kafamdan uydurduğum basın toplantılarını falan oyuna eklediğim için çok eğleniyorum o ayrı.:D

heavy86
08.Aralık.2010, 22:14
Burada , 15-16 yaşındaki küçük kardeşlerim , şampiyonluk resimler koyarak hava atmaktalar..Hepsinin hile yaptığını biliyorum , zaten bir çok kariyer hikayelerini okumuyorum.Arkadaşlar fm , continue game'den ibaret değildir !
Onu anlamak için onu yaşamak lazım..
Yaşamak için de , maç önceler save - fm scout vb. programları ile uğraşmamak gerek , editör'e bulaşmamak gerek..

Tabi herkes istediği gibi oynayabilir..Zaten hile yaparak başarıya ulaşanlar , patır patır dökülmeye başlıyor , oyundan sıkılıp kapatmalar başladı..

Bense , 2.senemde atd. madrid ile şampiyon oldum Real madrid ile aynı puanda , son maça kadar heyecan vardı ama kaybetme şansım olsa dahi save yapmadım , şampiyonlar ligi finalinde elendim..

dipnot : 18 ay taksit olayını kullanıyorum , bu bir hile değil , gerçekten de mevcuttur..
Regen tavsiyelerine siteden bakıp , oyun içinde almıyorum..Başkasının taktiğini denemiyorum ..

Zekirdek
08.Aralık.2010, 22:25
@heavy

Regen tavsiyelerini siteden hiç bakma çünkü her oyunda aynı Regen'ler çıkmıyor. :)

Fearless Coward
08.Aralık.2010, 22:25
Regen tavsiyesi diye bir şey olmazki sadece oyundaki regenlerin profillerini paylaşıyor arkadaşlar her oyunda farklı farklı regenler çıkıyor bunu biliyor olman lazım..

heavy86
08.Aralık.2010, 22:35
Arkadaşlar , ben herkes de aynı çıkıyor diye biliyordum.Dediğim gibi hiç araştırmadığım için bu konuda bilgisiz kalmışım. Teşekkür ederim düzeltmeniz için.

Chivalry
09.Aralık.2010, 21:57
Kim iddia edebilir yarın bir gün Diyarbakırspor başkanı dese ki al sana manchester 50 milyon euro bonsvervis, al sana tevez yıllık 20 milyon euro kontrat, hadi gel diyarbakırspor da oynayacaksın diyecek ve tevez gelmeyecek ? Yok arkadaşlar bu agentlerin sizin takımla görüşmek istemiyorum demesi çok mantıksız. Parayı veren düdüğü çalar, ha real madrid yıllık 5 verir de alır, fenerbahçe yıllık 10 milyon verir de alır, ama alır.

izmer96
09.Aralık.2010, 22:04
Sunu da belirtmek lazimki oyun gittikcede kolaylasiyor , Tottenham'la ilk sezon sampiyon oldum parasi cok kaliteli kadrosu var dedim kapadim oyunu , Aston Villa ile actim yeni oyun yine ilk sezon sampiyon oldum , bi gariplik var oyunda onuda unutmamak lazim

bobobobo
10.Aralık.2010, 03:07
çok şükür 48 aylık taksitle transfer dısında pek etliye sütlüye karışmam ama yine de başarılı olan herkes hile yapıyor demek yanlış belki geröektende başarılı oluyordur millet günahını almayın bence kimsenin :) ayrıca hile yapan da yapar kime ne? :D bende fm 2010 a kadar ki oyunlarda yapıyordum ama 2010 dan beridir yapmıyorum ama hiç hile yapmasam da fm2010 da Beşiktaş ile ŞL şampiyonu oldum ha bu 2. 3. senede değil 6. 7. senelerimdeydi , ama sonucta başarılı olurken hile yapan vardır yapmayan vardır , kabullenmeyenlerinde kendı sorunudur ;)

BaGa TaRKaN
10.Aralık.2010, 03:32
Beşiktaşla İlk Sezondayım Ligde 24.Maçtayım Namağlup Lideriz. Her Maç 3,5 Üstü Gol Atıyoruz Şu ana Kadar 68 Gol Atıp 7 Gol Yedik Ligde. Rafael Toloi 16 Golle Takımın En Çok Gol Atan 3.Oyuncusu.

Avrupa Liginde Çeyrek Finaldeyiz Rakip Feyenord. Eğer Gerçekteki Gibi Kötüyse İlk Sezonda Final Oynarız Büyük İhtimal.

Lim10
10.Aralık.2010, 03:50
Genel olarak olumsuz eleştirilerin çoğuna katılıyorum.Geçen sene Kariyer Hikayelerinde Trabzonspor ile 2. sezon Şampiyonlar Ligini alan bir arkadaş vardı:)

İşin aslı konudan daha ilginç, bu bir oyunsa ve amaç zevk almaksa isteyen istediği şekilde oynar.Sanırım çoğumuz bunun bilincindeyiz.Ama benim ve her türlü hileden rahatsız olan arkadaşlarımında değinmek istediği nokta aynı.Olayın özeti,; hile yaparak başarı kazanan arkadaşların, bunun üzerinden sükse yapmaya çalışıp, oyunu yiyip bitirmiş havalarına girmeleridir.

Flawless Victory
10.Aralık.2010, 03:51
Türkiye Liglerinden herhangi bir takımın ilk 3 senede Avrupa'da kupa alabileceğine inanmıyorum. Ekonomiyi bile iyileştirmek zor. Ancak sözleşmesi bitmek üzere olan oyuncuları alacaksınız ki kadro biraz gelişsin.

mehmetd
10.Aralık.2010, 03:59
ben farkediyorsanız hiç kariyer açmam,zira genie scout,kaybedince oyundan çıkma falan olursa zaten kaybedemezsin.ama kızmaya da gerek yok,sende yap o halde,yada yapana kızma,yapanda hile yaptım bak şampiyon oldum kariyerim... falan demesin.

Bende gaza geldim GS kariyeri açıcam en kısa zamanda :D benim sorunum küçük takımlara karşı basit puan kayıpları yapıyoduk zor maçları ise kazanıyorduk.Anadolu takımları sanki daha güçlü oyunda :D

küçük takım motivasyonu..maç öncesi,devre arası falan konuş,beğenmedim de,bende gs ile fb yi rahat yenip,ibb ye yeniliyordum,yani olacak şey değil gs ile fb yi yen,gsli a.avcının takımına yenil...

Burada , 15-16 yaşındaki küçük kardeşlerim , şampiyonluk resimler koyarak hava atmaktalar..Hepsinin hile yaptığını biliyorum , zaten bir çok kariyer hikayelerini okumuyorum.Arkadaşlar fm , continue game'den ibaret değildir !
Onu anlamak için onu yaşamak lazım..
Yaşamak için de , maç önceler save - fm scout vb. programları ile uğraşmamak gerek , editör'e bulaşmamak gerek..

Tabi herkes istediği gibi oynayabilir..Zaten hile yaparak başarıya ulaşanlar , patır patır dökülmeye başlıyor , oyundan sıkılıp kapatmalar başladı..

Bense , 2.senemde atd. madrid ile şampiyon oldum Real madrid ile aynı puanda , son maça kadar heyecan vardı ama kaybetme şansım olsa dahi save yapmadım , şampiyonlar ligi finalinde elendim..

dipnot : 18 ay taksit olayını kullanıyorum , bu bir hile değil , gerçekten de mevcuttur..
Regen tavsiyelerine siteden bakıp , oyun içinde almıyorum..Başkasının taktiğini denemiyorum ..

ben dediklerinin bazısını yapıyorum ben senin neden kızdığını anlamadım,ben bununla övünmem,övünen de yanlış yapar.

ama şamp.ligi finali ne çıkmışım ASLA YENMEDEN DEVAM ETMEM.

bir süre sonra oyun sıkıyor,oyun da zaten bilinçli olarak hatalı yada bu tarz şeylerle çıkıyor ki her sene yeniden satılsın.bende buna karşıyım zaten.update seçeneği olmalı,tabii bu para kazandırmaz.

malpince
10.Aralık.2010, 17:37
arkadaş bunu ben de anlamıyorum, şimdi örnek vereceğim: ben fm oynuyorum, hilesiz güzel gidiyor. yani oyun zevkli oluyor, işler kötü gitse de ... bir kariyer okuyayım diyorum, sıkıldığında delleniyorum... bu nasıl olur diyorum, anında İSTEMSİZ olarak hileye teşebbüs ediyorum... aslında okumamak lazım çok fazla, ama herkes böyle yapıyor demiyorum. örneğin ; RasAnt'ın bir kariyeri vardı çok zevk alırdım okurken... böyle kariyerler de yok değildi, ama kariyerlerin yarısı da hileli bence...

eXcitinG
10.Aralık.2010, 17:42
FM de FinaLde kaybediLen bir ŞL finaLini, kazanıLan bir ŞL kupasına değişmem. FinaLde kaybetmek ayrı bir zevk verir insana, iLerisi için, daha fazLa yıL oynamak için gaz verir.

Ama bu sonuçta bir sumiLasyon oyunu ve herkes nasıL istiyorsa, o şekiLde oynar. Kimsenin geLip burada bir başkasına karışmaya hakkı yoktur. KariyerLerde hiLe yapıLdığını düşünüyorsan okumazsın oLur, biter. Girip kariyere hiLe yapıyorsun demek biLe çok ayıp bir davranıştır.

malpince
10.Aralık.2010, 17:58
FM de FinaLde kaybediLen bir ŞL finaLini, kazanıLan bir ŞL kupasına değişmem. FinaLde kaybetmek ayrı bir zevk verir insana, iLerisi için, daha fazLa yıL oynamak için gaz verir.

Ama bu sonuçta bir sumiLasyon oyunu ve herkes nasıL istiyorsa, o şekiLde oynar. Kimsenin geLip burada bir başkasına karışmaya hakkı yoktur. KariyerLerde hiLe yapıLdığını düşünüyorsan okumazsın oLur, biter. Girip kariyere hiLe yapıyorsun demek biLe çok ayıp bir davranıştır.

Tamamen katılıyorum.. önceden kimsenin kariyerine girip hile yapıyorsun demedim... zaten de okumadım hile olduğunu düşündüklerimi, bu yüzden en sevdiğim kariyerler ortak kariyerlerdir :)

rainmakerr
10.Aralık.2010, 18:29
bordeaux ile 3. senemdeyim. gruplardan, çıktım sonra shaktharı eledim evimde 1-0 yenildim orada 2-1 yendim. sonra real madrid geldi evimde 1-0 yendim heyecanlandım çıkar mıyım diye, yok olmuyor. deplasmanda bir büyük takımı yenmek imkansız nerdeyse, long shoots'u 10 olan oyuncu 40 metreden gol atıyor yine de yeniyorlar.ben inanmıyorum zaten 2. sene şl alanlara. çeyrek oynuyorum en fazla ki takım da fena değil yani (g. rossi, afellay, a. sissoko ve tremoulinas var yıldız olarak).

heavy86
11.Aralık.2010, 00:05
Sunu da belirtmek lazimki oyun gittikcede kolaylasiyor , Tottenham'la ilk sezon sampiyon oldum parasi cok kaliteli kadrosu var dedim kapadim oyunu , Aston Villa ile actim yeni oyun yine ilk sezon sampiyon oldum , bi gariplik var oyunda onuda unutmamak lazim

Ne kadar çok oyuncu o kadar iyi takımlar , kadrolar , transferler ve zorluklar..
Benim fikrim bu yönde.. Oyuncu sayısının artışı ile zorluk seviyesinin artışı doğru orantılı..

MoNToLiVo_
12.Aralık.2010, 03:40
barca ile suanki takımımla 10 macın 6 sını kazanma garantisi veriyorum arkadaşa :)
hani şöyle bir durum var.. barcayı reaLi yenmek aslında kolay yeterki mac icersinde taktiksel olarak oyunu okuyabilin. örn real kanat barca orta alandan hücumu sever sen eger reale karsı kanatları tıkarsan o takım bocalar helede orta sahada maestro görevi görecek saglam bir oyun kurucun varsa Barcaya karsı ise orta alanı bollastırıp gerekli markajları yapıp kanat oynu oynayıp hızlı ve teknik kanat oyuncuların olur ve forvetinde bitirici olursa barcayıda gecersin. :) suan fm 11 de galatasaray kariyerim var ve 4 sezonda 2 kez şampiyonlar ligi şampiyonlugum var. :) isteyen herkese save game yi atabilirim. :) tatile aldıgım ve oynadıgım macların hepsi belli :)

Chivalry
12.Aralık.2010, 10:05
barca ile suanki takımımla 10 macın 6 sını kazanma garantisi veriyorum arkadaşa :)
hani şöyle bir durum var.. barcayı reaLi yenmek aslında kolay yeterki mac icersinde taktiksel olarak oyunu okuyabilin. örn real kanat barca orta alandan hücumu sever sen eger reale karsı kanatları tıkarsan o takım bocalar helede orta sahada maestro görevi görecek saglam bir oyun kurucun varsa Barcaya karsı ise orta alanı bollastırıp gerekli markajları yapıp kanat oynu oynayıp hızlı ve teknik kanat oyuncuların olur ve forvetinde bitirici olursa barcayıda gecersin. :) suan fm 11 de galatasaray kariyerim var ve 4 sezonda 2 kez şampiyonlar ligi şampiyonlugum var. :) isteyen herkese save game yi atabilirim. :) tatile aldıgım ve oynadıgım macların hepsi belli :)

Hocam olay Xavi'nin uzaktan boruyu döşemesine ve messisinin 2 kişiyi oyundan düşürüp köşeyi bulmasına bakar. Büyük takımlar böyle...

rainmakerr
12.Aralık.2010, 11:29
Hocam olay Xavi'nin uzaktan boruyu döşemesine ve messisinin 2 kişiyi oyundan düşürüp köşeyi bulmasına bakar. Büyük takımlar böyle...

katılıyorum.

@montolivo tamamda sen kanat yaparsan real madridin kadrosunu biliyoruz onlar seni oyundan düşürürse ne olacak? taktiğinin tam tersi olur da senin kanatlar tıkanır sen hiçbirşey yapamazsın.

oyundaki en zevkli şey taktik yapmak bence 2 saat taktikle uğraştığım oluyor. :icon_smile:

DisCo
12.Aralık.2010, 12:53
Taktiği oturttuğun zaman özellikle Türkiye tarzı liglerde yerel başarıyı yakalamak kolay oluyor.

Galatasaray ile 2010-2023 yılları arasında kesintisiz şampiyon oldum. Yine aynı istikrara yakın şekilde Türkiye kupasını ve Süper kupayı kazandım. Avrupa'da başarı ise ancak 2020'de geldi. Çünkü oyun ilerledikçe Avrupa'da ki kalite aşağıya doğru inmeye başlıyor. Siz dışardan oyuncu almaya çalışırken birden Avrupa takımları için oyuncu pazarı haline geliyorsunuz. Buda belirli bir süreçte gerçekleşiyor.

Ciddi anlamda kısa sürede başarı yakalayanlar olabilir ancak bu oran bana göre çok düşüktür. Neticede kariyer ligi yaparken B. Münih'i verdik. Herkes ligi, yerel kupaları ve Uefa kupasını aldı. 2. sezonda dedim ki Cska'yı verelim. Yine herkes lig, kupa ve Avrupa şampiyonu olacak dedim. Malesef oldu da. Herkesin zevk alabilme unsuru farklıdır.

stalwart88
12.Aralık.2010, 16:20
2011 cok az oynadım ama 2010 da galatsarayla ilk sezon uefa alınabiliyo hilesiz hatta bi kac yedek oyuncu dısında transfersiz ama şampiyonlar ligi şampiyonlugu deyince duruyorm cok cok cok sanslı olmadıkca en az bi 4 sezon lazm oda yine brazda sansın yardmyla alabilrsn gibime geliyo ben tum seriler icersinde sadece bi kez 3. sezonumda almıstm cl. oda 1.sezonun sonunda cok cok iyi iki regen cıkmıstı ustunede bi kac nokta transfer ve sansın yardımıyla tabiki :)

MoNToLiVo_
12.Aralık.2010, 19:53
katılıyorum.

@montolivo tamamda sen kanat yaparsan real madridin kadrosunu biliyoruz onlar seni oyundan düşürürse ne olacak? taktiğinin tam tersi olur da senin kanatlar tıkanır sen hiçbirşey yapamazsın.

oyundaki en zevkli şey taktik yapmak bence 2 saat taktikle uğraştığım oluyor. :icon_smile:

şuana kadar hep taktiklerimi ve oyun içi stratejilerimi kendim geliştirdim.

Şöyle bir kac istatistik verip kadro yapım hakkında ve kadromu kurarken nelere dikkat ettigimi resimli olarak ve neden bu kadar başarılı oldugumu ve nasıl başarılar kazandıgımı anlatayım.

İlk önce squad harmony olayı..

takımın morali yüksek ise kücük takımda olsa yenemesen bile oynadıgın büyük bir takıma ızdırap ccektirebiliriz. bunu bilmeyen yoktur.. :yildiz:

suana kadar bu serilerde oynadıgım takımlarda squad harmony %85ten asagı inmedi bunun nedeni her oyuncuya her sansı verip takımın moralini yüksek tutmam.

http://img96.imageshack.us/img96/458/galatasarayskboardroomc.png (http://img96.imageshack.us/my.php?image=galatasarayskboardroomc.png)

buda bu seride kullandıgım taktik..

Taktigi uzun ugraslar büyük hezimetler sonrasında işe yarar hale getirdim emek harcayarak yaptıgım taktik..

http://img152.imageshack.us/img152/1018/galatasarayskgalatasaraj.png (http://img152.imageshack.us/my.php?image=galatasarayskgalatasaraj.png)

Sırasıyla devirdigim Avrupa Devlerinden bir kaç maç

http://i53.tinypic.com/k0iu8l.png

http://i51.tinypic.com/2i297a8.png

MoNToLiVo_
12.Aralık.2010, 19:56
transfer konusuna gelince her oyuncuyu transfer etmiyorum. hangi oyuncu ne katabilir ve nasıl bir oyun yapısına uygun diye dikkat ediyorum ve en az 2 mac izliyorum cıplak gözle ki stilini görebileyim diye..

Mac ici taktiklere gelince karsı takımın menejerinin taktiksel hamlelerine karsılık verip en dogru taktigi belirlemeye calısıyorum biraz sıkıcı durum gibi görünebilir fakat tam olarak yaptıgım bunlar..

BaGa TaRKaN
12.Aralık.2010, 21:26
transfer konusuna gelince her oyuncuyu transfer etmiyorum. hangi oyuncu ne katabilir ve nasıl bir oyun yapısına uygun diye dikkat ediyorum ve en az 2 mac izliyorum cıplak gözle ki stilini görebileyim diye..

Mac ici taktiklere gelince karsı takımın menejerinin taktiksel hamlelerine karsılık verip en dogru taktigi belirlemeye calısıyorum biraz sıkıcı durum gibi görünebilir fakat tam olarak yaptıgım bunlar..

Seni Anlatmaya Gerek Yok Ortağım. Sen Bir Emekli Bug'sun:D Sen Artık Elini Ayağını Çek Turgayım Seni Domates Yetiştirmeye Davet Ediyorum;):D:zuhaha

denizgs93
13.Aralık.2010, 17:55

Sonra fm cıktı

Kariyerlere bakıyorum

lazioyuda unutmamak lazım.crespo falan :D

MoNToLiVo_
14.Aralık.2010, 01:46
Seni Anlatmaya Gerek Yok Ortağım. Sen Bir Emekli Bug'sun:D Sen Artık Elini Ayağını Çek Turgayım Seni Domates Yetiştirmeye Davet Ediyorum;):D:zuhaha

*****tolardan memo gecen aradı :) ***** yetiştirmeye çağırdı hocam. :) zaten bıraktım gibi bişiy bu tür konuları görünce asıl emekçilerinde hevesleri kırılıyo gecen seride günde 16-17 saat oyun oynarken suan oyunu acmaya bile erinir oldum

S4mp1y0N
18.Aralık.2010, 05:29
ben arkadaşımla ortak kariyer yapıyorum şuanda.
o kayserispor ben sivasspor'um.
eneramo, hosny, sercan sararer gibi oyuncuları aldım.
ligi ilk sene 2. bitirdim, o 8. bitirdi.
Türkiye kupasında finale çıktım.
ortak kariyerde hile yapmak gibi birşey söz konusu olmaz.
ancak rakibinle anlaşırsan, açıp kapatırsın oyunu ama asla öyle birşey de yapmadık.
bence sorunu kendinizde arayın.
uyduruk bir taktik yapıp maça girmek, mağlup duruma düşünce doğru müdehaleleri yapmamak veya sadece izlemekle başarılı olmak imkansız.

maçın başında eksik kalmama, mağlup duruma düşmeme rağmen bir çok maç kazandım.
hile yapan mutlaka vardır ama yapmayanları itham etmek doğru değil.

zzzeeeggg
21.Aralık.2010, 14:23
Ben almanya liginin verdigi zenginlikle ve iyi futbolcular alarak, 6 kupa aldım. Ama ingilteredeki bir kariyerimde 3 sezon boyunca oynadım, şampiyonlar ligi şampiyonu oldum fakat lig şampiyonlugunu bir türlü alamadım. Taktikte sorun yoktu, diğer takımlar çok güçlüydü ve şans faktöride etkiliydi.

Trabzonspor
21.Aralık.2010, 15:08
Ben bu oyunda Trabzonspor ile başarı yakalayamadım.Şimdi Socaiedadla oynuyorum.Seva alıp çıkmadım ama 4. oldum görünürde hile var dersin ama halbuki tamamen olay taktikten ibaret.Doru hamleleri yaparsan olur.

Ayrıca geçen seride Trabzonspor ile Barcelonayı yenmiştim.Nasıl oldu hu diyeceksiniz.Takıma ful savunma ile kontra atak oynattaım.T aktikte dc dc dc dwbl wbr dm mc mc amc fc şeklinde idi bu dizilişi orta düzey takımlarda büyük maçlarda kullanırım.Maç sonunda 1-0 kazanmıştık.Maçın yıldızı kalecim olmuştu ve rakip toplamda 26 mı ne şut atmış biz ise 3 falanda bazen şans faktörüde oluyor.

He çok nadir seva alıp çıktığımda olmadı değil:D

Suicider
21.Aralık.2010, 15:13
Gercekten oyunu iyi oynayip basarili olan arkadaslarimizda var fakat ben bunlarn digerlerine göre az sayida oldugunu düsünûyorum..%30 u gercekten basariliysa %70 i illa biyerde hile yapiyor..zaten gercekten basarili olanlar bu konuyu üstüne alinmaz bile.

sokullu
09.Şubat.2011, 07:45
kariyerlerde hile olduğu fikrine katılıyorum, bu kadar başarılı olunması kısa süre içinde hele orta-vasat bir takım/türk takımı ile imkansız bence.

hile yapmayan yoktur bence. herkes herhangi bir oyunda hile yapmıştır. ben bunu aştığım için mutluyum mesela. oyundan zevk almak şamp. ligi finalini, kaybedip, ligde son hafta şampiyonluğu kaçırmaktır bence. şamp. ligi finaline çıkmışım, o maçı yenilmem çok saçma bir mantık. hilesiz oyun zevkli oyun.

bir de oyun şansı diye bir şey var. ben mesela bursasporla ilk sezonumda şampiyonluğu son haftaya kadar sürdürdüm, çok sakat verdim, fener'e kadıköy'de 5-0 yenildim, son haftaya bir puan önde girdi fener. ve berabere kalmış, ama ben gittim trabzon'a yenildim, jaja hat-trick yaptı. bence zevk burada. fener ne yapmış diye bakak her hafta. gerçek hayattaki gibi. ben mesela bursasporluyum. her hafta fener maçının haberi telefonuma geldiğinde, ya da tv'de trabzon maçının 0-0 gittiğini gördüğümde çok seviniyorum, ya da tersinde endişeleniyorum.

mesela ilk sene avrupa kupası almak çok zor da, adım adım ilerlemek ve 5. sezon da falan kaliteli regenlerle almak olabilir anca. hile kendini kandıran insan davranışıdır.

capkin84
09.Şubat.2011, 09:52
fm scout kullanarak wonderkid leri tespit ederek trasnsferlerini bu şekilde yaparsan ilerleyen senelerde sağlayacağın gelişimle başarı gelir cl de gelir.. Çünkü aldım... Ama taktik çok önemi bu işte.. Türkiye lgii içn problem değil bir şekilde iyi oyuncuların varsa şampiyon olursun ama avrupa liglerinde özellikle premier ligde iş te benim herzman kullandığım taktiğim var onu uygularım başarılı olurum yalan. Ve taktiklerin çok çabuk çözülüyor devamlı alternatif yaratman gerekiyor..Aynı taktikle devam ettiğin de takım bir süre sonra inişe geçiyor.. Save game gelince bu dediğini bende yaptım.. ama nasıl .. . ligde hiç yapmadım.. Kupa finsalien kalmışımdır..Telafisi olmayan maçlarda.. Yapmışımdır.. 6.sezonum toplansan 1-2 kere ypamak zorunda klamışımdır...Ama iyi değilsen taktik oyuncu terc,hleri save game yaparak başarı gelmez...

Anarcho
09.Şubat.2011, 12:28

Arkadaşın kendi kendine hileli oyun oynayanlarla bir sorun yaşadığını düşünmüyorum. Hileli savelerler gelip forumda çarşaf çarşaf ilan verenlerden bahsediyor, ben de haklı buluyorum bu konuda fikrini.

KaRaBükLü KraL
09.Şubat.2011, 12:46
Yalnız oyunun bazı cilveleri kariyerin kaderiyle direk oynuyo.48 ay olayına girmek isterim.İki kişinin aynı anda bir Galatasaray kariyeri açtığını düşünün.Biri peşin transfer diğeri taksit transfer yapıyor.İlk sezon Galatasaraydan ikiside 7 Mn € oyuncu sattı 8 Mn €'da bütçe 15 Mn €.Peşin alan çok üst düzey oyunculara mecburi yönelemeyecek.Elindeki bütçeyi akıllı kullanmak zorunda.Ancak taksit transferi yapanın elinde 4'le çarparsak 60 Mn € bütçe olmuş oluyo ki eşitsizlik burda tamamen ortaya çıkıyo.Taksitle transfer yapan çok büyük oyuncuları zorlanmadan getirirken peşin yapan biraz daha düşük seviye oyunculara yönelmek zorunda kalıyo kadrosunu zenginleştirmek için.E haliyle peşin yapanın kadrosu ile taksit yapanın kadrosu böyle fark edince taksit transferi ile başarının çok daha çabuk geldiğini düşünüyorum.Şöyle söyleyeyim.Newcastle ile o kadar uğraşmama o kadar transferlere rağmen 4.sezon Premier lig 6.sezon anca Ş.Ligi alabildim.Peşin kullanıyorum.Eğer o bütçeleri taksit olarak kullanmış olsaydım eminim başarı çok çok erken gelirdi.

DenizlispoR
09.Şubat.2011, 13:08
Bu seride benim gözlemlediğim oyuncuları rollere iyi adapte etmek oldu.Ortalama oyuncuları rollere iyi adapte ettikten sonra çok iyi oynayabiliyorlar.PSV ile 3.sezonumdayım .Marcelo çok kaliteli bir oyuncu olmamasına rağmen cover rolüne tamamen uyduğu için 7.5 milyon €'ye satabildim.Kadromda Ait Fana ve Kagawa varken inside fowarda tam uyduğu için Amrabat'ı oynattım ve 7.25 milyon € + %40 gelecek satıştan pay maddesi ile sattım.Ümit'inde dediği gibi 48 ay taksitle oyun çok basit oluyor.3.sezondayım ve daha ancak CL'de başarı gelecek gibi bu yıl.Hollanda liginde ise 2.şampiyonluğu istiyoruz :D.

dutty
09.Şubat.2011, 17:56
ben bu seride hiç başarı yakalayamadım diğer takımlara yönelmem için önce beşiktaşı şampiyon yapmam lazım en az 50 defa 1 sezon oynadım çok az şampiyonluk yaşadım borçlar ve uefa ve şampiyonlar liginde çok kötü olmam nedeniyle ilerleyemiyorum Beşiktaşa hangi taktiği kursam başarısız ilk defa bu seride kendime olan güveni kaybettim:(

atakan43
10.Şubat.2011, 01:52
oyun çok kolay. ilk 3-4 sezondan snra sağlam kadro kurtduktn snra oyun çok basitleşiyo.

PaVLeNKo
10.Şubat.2011, 17:41
Artık bende oyundan zevk alamaz hale geldim,şimdilerde ise editörü kullanıp türkiye süper ligteki takımların tüm özelliklerini taraftar sayısından tutun stadyumlarına kadar değiştirip herkese eşit bütçe verip hatta yetmedi kulüplerin antrenörlerini world class seviyeye getirip öyle oynuyorum..Aslında bunu böyle yapmamdaki temel sebep her sezon en az bir tane olağanüstü brezilyalı bir regen'in çıkması buna karşın türkiyede ise maksimum 160 potlu oyuncuların çıkması.Bu durum sinirlerimi bozuyor dünyadaki en dandik takımda bile brezilyalı varken neden türk olmasın?

mad butcher
11.Şubat.2011, 00:18
oyunda biraz basit bence oyunu öğrendikten sonra , kadroyu sabitledikten sonra başarı geliyor ama tabi iskenderun gibi bir takımın şamp. ligi şamp. olması durumuda hile olduğu aşikar derim .

vego
11.Şubat.2011, 00:26
Ben bulmadım City almış kardeşim.Ben takımın başına geldiğimde böyleydi.Ayrıca save game benim de değildi.Futbola 2010-2011'de başlayınca regen zannettim.

salyumm
14.Şubat.2011, 20:30
Ben arkadaşa katılıyorum 2. sezonda Real e Barça ya 6 Atamazsın istediğin taktikle çık ki Barça bu sezon gerçekte reale 5 attı şaşırdık. Vasat bi lig takımına yaptığın 3 5 transferle imkanı yok reale 5 6 gol atmanın.

nefes
15.Şubat.2011, 00:57
hileden çok herkes birçok kariyer oynuyor ve başarılı olduklarını insanlara anlatıyor bence.

Sysmix
15.Şubat.2011, 11:29
Ben bu oyuna Cm de başladım. Cm 02-03. Fenerbahçeyi aldığım zaman bile türkiye liginde çok krizlere girdiğimi hatırlarım. O zamanlar gerçi pek aman aman bir kadromuz yoktu. Vladimir Beschastnykh ve Rebrovlu forvet hattımız aklımdan çıkmaz.

Daha sonra Atletico Madridi yönettiğim sıralar - cm 02-03 veya 03-04- load/save yaparak Real madrid ile yalan olmasın 10-11 tane maç yaptım, en iyi sonucum 2-2. Real Madridin Real Madrid olduğu zamanlardan bahsediyorum bırak Barcaya 5-6 atmayı. Dün futbolu bırakan Ronaldo, o oyunda gerçekten "il fenomeno" idi. Nistelrooya hiç girmiyorum.

Bir elemanın kariyerine yazmıştım kusura bakma ama benim bu kariyere güvenim yok diye, ortalık karışmıştı geçen sene ama bakıyorum ki benimle aynı fikirde olanlar var. "mad butcher" gibi.

Fm 2011 de ilk fenerle başladım ilk patch çıkmadan, bayağıda güzel gidiyordum. Patch çıktı yeni oyun açtım.

Sırasıyla Psg-Sunderland-Nottingham Forest kariyerlerine başladım ( Birinden kovulunca sıfırdan yeni oyun açtım. Hepsi aynı anda değil) Psg ve Sunderland ile bildiğiniz kümede kalma savaşı verdim, ne taktik oturdu ne oyunculara hükmedebildim. Sadece Nottingham Forest ile 1. lige çıktım ( şampiyonluk maçında deplasmanda Derby'e 3-0 yenildim. Derby 1. ben 2. ) yönetimle transfer bütçesi konusunda takıştığım için istifa etmek zorunda kaldım. Diğerlerinden de kovuldum zaten haliyle.

Cardiff City ile başladım; 2011 mart ayı içinde Chris Riggot u satış listesine koyduğum için ki oynattığım her maç ya kendi kalesine gol atardı yada 5 küsüratlı rating ile bitirirdi, yönetim ultimatom verdi, istifa ettim. O oyunda öyle gitti.

Borussia Mönchengladbach ile başladım. İlk 12 maç abartmıyorum toplam 2 gol yedik ve nağmağlup gidiyorduk. Sonra tek tük mağlubiyetler başladı, 2. yarıdan itibaren düşüşe geçtim. Lig bitimine 4 maç kala 9. sıradaydık - kaldıkı medya görüşü 12- sırasıyla Bayern ve Leverkusene, içerde-dışarda 2-0 lık skorlarla yenildiğim için direk kovuldum. Yerime yardımcım Stig Toftingi getirdiler. Ordan Napoli teklif yaptı, şu an Napolideyim. Yıl: 2011 Ağustos.

2006 dan beri buraya üyeyim. Kariyer kısmında başarısız biri görmedim. Açsın biri şöle benim yazdığım gibi ordan oraya zıpladım desin ama ne mümkün. Herkes taktik dehası. Oyunu hakkı ile oynayanlar üzerine alınmasın ama normal orta sıra takımı ile başa oynamak bana inandırıcı gelmiyor. Sporting Gijon ile ligi ilk 5 içinde bitirmek gibi mesela, hemde ilk sene. He sen salaksan bizim kabahatimiz ne diyenler olur, bu sene salaklığımı tescilledim bu oyunla kendi adıma yada bazı melekelerimizi kaybetmişiz bilemiyorum. Haklıda olabilirsiniz :)

Sonuç olarak anlam veremediğim gösteriş merakı hat safhada uzun süredir. Umarım site yenilenince bazı şeyler de düzene girer. Sürç-ü lisan ettikse affola.

Saygılarımla

salyumm
15.Şubat.2011, 17:05
Ben bu oyuna Cm de başladım. Cm 02-03. Fenerbahçeyi aldığım zaman bile türkiye liginde çok krizlere girdiğimi hatırlarım. O zamanlar gerçi pek aman aman bir kadromuz yoktu. Vladimir Beschastnykh ve Rebrovlu forvet hattımız aklımdan çıkmaz.

Daha sonra Atletico Madridi yönettiğim sıralar - cm 02-03 veya 03-04- load/save yaparak Real madrid ile yalan olmasın 10-11 tane maç yaptım, en iyi sonucum 2-2. Real Madridin Real Madrid olduğu zamanlardan bahsediyorum bırak Barcaya 5-6 atmayı. Dün futbolu bırakan Ronaldo, o oyunda gerçekten "il fenomeno" idi. Nistelrooya hiç girmiyorum.

Bir elemanın kariyerine yazmıştım kusura bakma ama benim bu kariyere güvenim yok diye, ortalık karışmıştı geçen sene ama bakıyorum ki benimle aynı fikirde olanlar var. "mad butcher" gibi.

Fm 2011 de ilk fenerle başladım ilk patch çıkmadan, bayağıda güzel gidiyordum. Patch çıktı yeni oyun açtım.

Sırasıyla Psg-Sunderland-Nottingham Forest kariyerlerine başladım ( Birinden kovulunca sıfırdan yeni oyun açtım. Hepsi aynı anda değil) Psg ve Sunderland ile bildiğiniz kümede kalma savaşı verdim, ne taktik oturdu ne oyunculara hükmedebildim. Sadece Nottingham Forest ile 1. lige çıktım ( şampiyonluk maçında deplasmanda Derby'e 3-0 yenildim. Derby 1. ben 2. ) yönetimle transfer bütçesi konusunda takıştığım için istifa etmek zorunda kaldım. Diğerlerinden de kovuldum zaten haliyle.

Cardiff City ile başladım; 2011 mart ayı içinde Chris Riggot u satış listesine koyduğum için ki oynattığım her maç ya kendi kalesine gol atardı yada 5 küsüratlı rating ile bitirirdi, yönetim ultimatom verdi, istifa ettim. O oyunda öyle gitti.

Borussia Mönchengladbach ile başladım. İlk 12 maç abartmıyorum toplam 2 gol yedik ve nağmağlup gidiyorduk. Sonra tek tük mağlubiyetler başladı, 2. yarıdan itibaren düşüşe geçtim. Lig bitimine 4 maç kala 9. sıradaydık - kaldıkı medya görüşü 12- sırasıyla Bayern ve Leverkusene, içerde-dışarda 2-0 lık skorlarla yenildiğim için direk kovuldum. Yerime yardımcım Stig Toftingi getirdiler. Ordan Napoli teklif yaptı, şu an Napolideyim. Yıl: 2011 Ağustos.

2006 dan beri buraya üyeyim. Kariyer kısmında başarısız biri görmedim. Açsın biri şöle benim yazdığım gibi ordan oraya zıpladım desin ama ne mümkün. Herkes taktik dehası. Oyunu hakkı ile oynayanlar üzerine alınmasın ama normal orta sıra takımı ile başa oynamak bana inandırıcı gelmiyor. Sporting Gijon ile ligi ilk 5 içinde bitirmek gibi mesela, hemde ilk sene. He sen salaksan bizim kabahatimiz ne diyenler olur, bu sene salaklığımı tescilledim bu oyunla kendi adıma yada bazı melekelerimizi kaybetmişiz bilemiyorum. Haklıda olabilirsiniz :)

Sonuç olarak anlam veremediğim gösteriş merakı hat safhada uzun süredir. Umarım site yenilenince bazı şeyler de düzene girer. Sürç-ü lisan ettikse affola.

Saygılarımla
Katılıyorum yazıya bu oyun bu kadar kolay değil hileli de oynadım hilesiz de Türkiye'de Bjk, Gs yada Fb yi alıp şampiyon yapanlara bişey demiyorum ama bunu Bundesliga Premier Lig ve son olarak La liga gibi ligleri seçip orta sıralara oynayan bi takımla ilk 2 sene şampiyon olamazsın hele la liga da 5. bile olamazsın.
Fm 2011'i oynamadım fakat bi önceki serileri 1 2 hafta oynuyodum gerçek süreyle hep Bjk'ı seçerdim. Şampiyonlar liginde yarı finale çıkmak 6 sezonumu alıyodu. Bana taktik bilmiyo filan diyebilirizsiniz ama oyunu iyi bildiğime eminim. Taktik önemlidir, taktiği en iyi uygulayan oyuncular daha önemlidir.

rainmakerr
15.Şubat.2011, 19:11
kariyer bölümündeki kariyerler yüzünden karyer açmıyorum. hadi büyük takımlar ile başarı gelir napoli falan da sen gidip fenerbahçe ile 2. sezon şl alırsan hile derim ben de. bir kariyer vardı adını unuttum, transfer gelen gideni koymuş 3 kişi atletico madride 3'üde aynı fiyatlardan gitmiş. sonra bu kariyerlere inanmamızı bekle.

giovanni
20.Şubat.2011, 13:11
Bu sabıra bağlı biraz da arkadaşlar..Ben geçen fm2010 da nottsc'yi en alt ligden alıp her sene teker teker birer lig atlayıp,premier'da ilk sene 14.; ikinci sene 4.; üçüncü sene şampiyon ve uefa kupası ile FA Cup'ı aldım..48 aylık transferleri iyi yaparsak,kiralıkları iyi takip edersek, bir de staff kısmını iyi kurarsak e bi de taktik nedir teknik nedir nerde ne yapılır bunları iyi biliyorsak olmayacak şey yok..Arkadaşların çoğu bahsettiği gibi her sene yeniden kurmuyor eklemeler yapıyorsak takımımız alışıyor ve makineleşiyor..Ondan sonra herşey mümkün olabiliyor..

sentugo
20.Şubat.2011, 15:06
Açıkçası iyi bir taktikle İngiltere liginde, orta sıralara oynayan bir takımı 2. sezonda şampiyon yapabilirsin.. Denedim oldu :D

mehmetd
20.Şubat.2011, 16:56

Ama bu sonuçta bir (edit) simülasyon oyunu ve herkes nasıL istiyorsa, o şekiLde oynar.

üst üste şamp.ligini alıp,sonra scout programım olmadığı için yeni oyuncu bulamadığım ve olanalarda yaşlanıp yetenekleri azalınca fm 2006 da kovulmuştum.senin böyle üst üste şamp.olup sonra finalde yenilme yada yarı finalde elenince kovulma durumun olmadı herhalde.

yani alttaki yazıya katılıyorum.editörden bir takım üretiyorum ve KENDİM oynuyorum.hatta bunu başkası da oynasın diye önerdim ama kimse istemeyince vazgeçtim.

hadi iyi oyunlar...

BENİM AMACIM ALINABİLEN TÜM KUPALARI ALMAKTIR

kariyerlerde hile olduğu fikrine katılıyorum, bu kadar başarılı olunması kısa süre içinde hele orta-vasat bir takım/türk takımı ile imkansız bence.

hile yapmayan yoktur bence. herkes herhangi bir oyunda hile yapmıştır. ben bunu aştığım için mutluyum mesela. oyundan zevk almak şamp. ligi finalini, kaybedip, ligde son hafta şampiyonluğu kaçırmaktır bence. şamp. ligi finaline çıkmışım, o maçı yenilmem çok saçma bir mantık. hilesiz oyun zevkli oyun.

bir de oyun şansı diye bir şey var. ben mesela bursasporla ilk sezonumda şampiyonluğu son haftaya kadar sürdürdüm, çok sakat verdim, fener'e kadıköy'de 5-0 yenildim, son haftaya bir puan önde girdi fener. ve berabere kalmış, ama ben gittim trabzon'a yenildim, jaja hat-trick yaptı. bence zevk burada. fener ne yapmış diye bakak her hafta. gerçek hayattaki gibi. ben mesela bursasporluyum. her hafta fener maçının haberi telefonuma geldiğinde, ya da tv'de trabzon maçının 0-0 gittiğini gördüğümde çok seviniyorum, ya da tersinde endişeleniyorum.

mesela ilk sene avrupa kupası almak çok zor da, adım adım ilerlemek ve 5. sezon da falan kaliteli regenlerle almak olabilir anca. hile kendini kandıran insan davranışıdır.

katılıyorum diyecekken katılmadığım taraflar oldu.

zevk almak nasıl kaybetmek olur ki? ben bu oyunu KAZANMAK için oynarım.

o işte senin kariyerde fener e 5-0 yenilirsem ben oyuna devam etmem,senin zevklerde ilginç yenilmeyi başarı görüyorsun, ben şahsen bunları zevk olarak görmüyorum,sen 5.sezona devam et,ben ilk yada 2.sezonda uefayı gs ile almıştım(normal oyuncular ile,benim ürettiklerimle değil)

bende sendeki gibi olsa;1 puanla şamp.olamasam yada finalde kaybetsem tarzı işler olsa o oyunu oynamam.

BEN BU OYUNU KAYBETMEK İÇİN ALMADIM,ZATEN SİNİRLİ ADAMIM,
Beni rahatlatsın,sinirimi alsın diye oynuyorum,üste para verip daha fazla sinir etsin diye DEĞİL

Fietra 10
21.Şubat.2011, 02:07
Dün Gladbach ile kariyer açtım fm 2011'deki 4.kariyerimdi..Venlo,Lorient ve Cagliari'yi çalıştırdım son 3 ayda..Venlo ile 2020,Cagliari ile 2023 ve Lorient ile 2017'ye kadar oynadım..Venlo ve Cagliari ile Lig şampiyonlukları yaşadım..Lorient ile sadece Fransa Kupası alabildim..Avrupa şampiyonlugu ise hiç yaşamadım 2 Uefa finali kaybettim Lorient ile ve Cagliari ile de Şampiyonlar Ligi finalinde Cska Moskova'ya yenildim :)

Neyse Gladbach kariyerime 3 transferle başladım Mendy,Benitez,Pavel Niakhayck..Lige başladım son dakika golüyle Frankfurt'u devirdim dedim tamam orta sıralarda gezinirim kupadan da avrupa planlarım..Almanya liginde de uzun zaman sonra oynuyordum zaten..Neyse haftalar ilerledi 12 maç 10 galibiyet 2 beraberlik gidiyordum kupada ise Aue'ye elendim 2.turda..Hedefler şaşmıştı yani..Bende bekliyordum düşüşü diğer kariyerlerimde oldugu gibi..Lige hep iyi başlayıp sonradan kadro kalitesi yetmediği için düşüş yaşıyorduk..Uzatmayayım ligin sonunda tek maglubiyetim vardı..o da 30.haftada ligi garantilediğim maçtaydı evet şampiyon oldum..tek maglubiyet 6 beraberlikle..Çok zevk aldıgımı söyleyebilirim ilk defa böyle bir şey başıma geliyor çünkü..Bitiriciliği 8, sogukkanlılıgı konsantrasyonu yerlerde olan sadece fizik olarak iyi olan İdrissou 23 golle çılıgn atıyordu kariyerimde..

Lakin konunun özüne dönersek bazı istisnalar dışında ben de inanmıyorum burdaki bir çok genç arkadaşa..farklı bir kariyer yakaladımmı bırakmıyorum zaten..

Neyse kariyerimde başıma gelen bu olayı konuyla da biraz alakalı oldugu için paylaştım..Şimdi Şampiyonluk şarhoşluguyla Pazzini'yi 11M€'ya İnter'den aldık bir de Khedira'yı aldık Madrid'den başka da transferim yok gibi 2 tane Alman bek aldım alternatif bakalım rüya sürecek mi :)

resdiyer
21.Şubat.2011, 18:40
Hocam çok haklısınız örneğin bazı kariyerler gördüma dam 34-0-0 yapıyor Bursa ile ilk sezon şampiyonlar ligi şampiyonu falan oluyorlar.48 ay transferleri ise çok saçma olmuş ancak Örn bir Barcelona ile transfer yapmak var bir Galatasarayla yani ben Barça ile kariyer açtım Agüero'yu aldım 56M € 'ya 48 aylık bu benim bütçemde çerez gibi birşey ama Galatasaray'da 56m €'luk transfer yapmak var ki bu GS'nin 2-3 yıllık bütçesi ediyor asla karşılıyamazlar Keşke 48 ay olayına gerçekçilik getirselerdi Örn: Takımlar 48 ay için daha yüksek ücretler isteyebilirlerdi 50m alacaklarsa 70-80m falan...

equinox_cs
23.Şubat.2011, 18:21
Ben gs ile oynuyorum bu sene 7. senem ilk sene bildiğiniz üzere euro cup taydı takım. 2. sene şamp. liginde gruptan cıktıktan sora ilk eleminasyon maçında elendim. 3. sene çeyrek finalde elendim, 4. sene 2. senenin aynısı oldu, 5. sene çeyrek final, 6. sene çeyrek finalde elendim. daha yarı finali göremedim yani :) bu oyunu 10 senedir de oynuyorum taktiğime ve oyun bilgime güvenirim. iyi bir takım kurdum fakat olmayınca olmuyor, emin olun ki bu oyunu daha zevkli hale getiriyor, türkiye liginde 6 senedir üst üste şampiyonum ama türkiye liginden bir takım ile şamp ligini almak zor, ya çok üst düzey yabancı getireceksiniz(ki reputation olayı yüzünden imkansız) ya da iyi yabancılar getirip altın bir türk jenerasyonuyla birleştirceksiniz (oyunun türk regenlerini iyi çıkartması gibi). veya yeter artık deyip bi avrupa takımının yolunu tutacaksınız orada kariyerinizde zirve yapacaksınız (3 sene içerisinde bir yarı final göremezsem yapıcam :) )

Stormlord
23.Şubat.2011, 21:15
3. sezonda şunu yaptım, 4. sezonda bunu yaptım olayı değil bu başlığın konusu. Evet oynamasını bilirsen her sene takımın güçlenir ve yıllar sonra Real Madrid, Barcelona gibi takımlara kafa tutabilirsin ama Türkiye liginden herhangi bir takımla ''2.'' sezonda şampiyonlar ligini kazanma olayı tamamen oyunu kaydedip baştan açma olayına dayalı. Hiçkimse çıkıp şöyle yaparsan, böyle yaparsan alırsın demesin. Kaç tane oyun denedim hileli de hilesiz de kariyer yaptım. Hile yapmadan 1. ve 2. sezonda imkansız, 3. sezonda çok düşük ihtimal, 4. sezonda belki... 48 ay taksitle yıldızlar karması yapılıyormuş... Allah allah... Al bakalım bir yıldızı 2.sine maaş bütçen yetecek mi? Hadi diyelim yetti, bu adam 2. sezon senden astronomik bir rakam isticek sen veremeyeceksin ve takımdan gitmek isteyecek. Gerçekçi olun biraz arkadaşım bu tür ilkokul muhabbetlerini bırakın artık.

okumus
25.Şubat.2011, 02:50
Ben yıllardır oynuyorum bu oyunu şimdiye kadar tek bir kariyerimde Şampiyonlar ligi aldım oda Manchester Unt. ile yanılmıyorsam Fm 2008 yada 2009 'du.Genelde her sene aynı takımlarla oynarım Atl.MADRID,FIORENTINA,GALATASARAY gibi takımlarla ilk sezon hemen şampiyon olduğum çok azdır.Nedenide benim herkes gibi davranmamamdan kaynaklanıyor .Bence herkesin hep aynı oyuncuları alıp başarıyı yakalaması daha önceden başarı sağlamış ve burada paylaşmış birinin yaptıklarını taklit edip bundan mutlu olabilmekten kaynaklanıyor.Dikkat ederseniz transferler genelde hep aynı oyunculardır.Kolayı varken çoğu kişi araştırma yapma ihtiyacı duymaz genelde çoğu kişi için başarı önemlidir.Bu konunun açılması çok güzel ama '' Hayatta nasıl kazanılırsa kazanılsın hep başarılılar konuşulur ve herkes kendinden bahsedilmesini sever. ''Hileylede olsa...

cenk1905
25.Şubat.2011, 03:06
bendekı hıle ıse soyle mesela gecen sene gs ıle basarı saglamak ıstıyordum ılk sene uefayı alıp sonrasonda samp lıgını kovalamak ıstıyordum ama ısler ıstedıgım gıbı gıtmıyordu uefadan erken elenıyordum fıln her seferınde aynı oyunu en bastan oynadım herserınde hatalarımı duzeltmeye calıstım en sonunda ılk sene uefa 3. sene samp lıgı geldı ama gelene kadr cok cektım :) bıde sadece ılk sezon ıcı yapıodum en bastan alma olayını :)

rammstein7
25.Şubat.2011, 04:32
takimda kötuyum galatasarayı yönetıyorum sampiyonlar liginde gruplardan çikiyorum hemen eleniyorum ama milli takımda dunya kupasını ispanyayı yenerek aldım avrupa kunasını ispanyayı yenerek aldım ama konfederasyon kupasında ise 3. oldum bende dunya kupasını almak için tekrar bastan oynuyodum

jesmatador
25.Şubat.2011, 14:37
takimda kötuyum galatasarayı yönetıyorum sampiyonlar liginde gruplardan çikiyorum hemen eleniyorum ama milli takımda dunya kupasını ispanyayı yenerek aldım avrupa kunasını ispanyayı yenerek aldım ama konfederasyon kupasında ise 3. oldum bende dunya kupasını almak için tekrar bastan oynuyodum

Galatsarayı alma ne yaparsan yap şampiyon olaamıyorsun :)

Stormlord
25.Şubat.2011, 16:24
Galatsarayı alma ne yaparsan yap şampiyon olaamıyorsun :)

Önceden benim de problemimdi bu. Hatta başlık açmıştım bunun için ancak doğru taktikleri uygularsan ve 48 ay taksitle Eren Derdiyok'u alırsan ilk sene dahil şampiyon olabilirsin.

jesmatador
25.Şubat.2011, 16:25
Önceden benim de problemimdi bu. Hatta başlık açmıştım bunun için ancak doğru taktikleri uygularsan ve 48 ay taksitle Eren Derdiyok'u alırsan ilk sene dahil şampiyon olabilirsin.

Bir de neymarı al tam olur :D

mozole37
25.Şubat.2011, 16:53
o taktiği merak ettim ben de galatasarayla iyi transferlere rağmen başarısız oluyorum da :)

rammstein7
25.Şubat.2011, 17:09
ilk sene galatasarayda 6. oldum aslında gerçekci yapmiş galatasarayı neyse konumuz bu değil lakın işte 6. oldum ilk sezon ondan sonrakı sezonlar hep şampiyon oldum şampiyonlar liginde ise her yıl gruplardan çiktim hemen elendım

ozaniel
25.Şubat.2011, 20:50
Ben Galatasaray'ın nispeten daha iyi olduğu 11.1.1 yamasında ilk sezon 4. olmuştum.(Fenerle Beşiktaş daha da kötüydü)

Stormlord
26.Şubat.2011, 04:42
o taktiği merak ettim ben de galatasarayla iyi transferlere rağmen başarısız oluyorum da :)

Klasik 4 4 2 taktiğiyle tempoyu yavaşa, genişliği dara ve defansı da öne alın. Passing Style'daki ayarlamalardan sadece closing down yani kapanma özelliğini press more yani fazla pres yapın. Tabi maçtan önce takımına göre taktik değişebiliyor bunu backroom advice'tan görürsünüz zaten. O taktiği de genel ayarlardan yapma maça girdikten sonra değiştir taktiği. Zaten taktiğin doğruysa oyun çok hızlı olur anlarsın bunu. Oyun yavaş oynuyorsa tempo, genişlik ve defansın nerde duracağı ayarlarıyla oyna. Eren Derdiyok dışında kaleye Sinan Bolat, defansa Anele ve forvete Umut Bulut'u aldım. Rahat bir şekilde ilk sezondan şampiyon oldum.

ozgenoc
05.Mart.2011, 23:20
Fenerbahçe ile 100 milyon Euro gibi bir harcama yaparak 4. sezonumda forumda yer alan terminatör taktiği ve scout raporlarını birebir uygulayarak Şampiyonlar Ligini, hayatımda ilk defa bir Türk takımıyla alabildim.