PDA

View Full Version : Netbooklardaki Skin Sorunu ve Çözümü... Buyrun. [ÇÖZÜLDÜ]

S4mp1y0N
09.Aralık.2010, 16:36
http://www.fm-base.co.uk/forum/f115/fm-2011-netbook-skin-and-netbook-help-t51207.html

Bu linkte anlatılıyor çözümü...
İngilizcesi iyi olan bir arkadaş tercüme ederse, bu sorunu yaşayan arkadaşlar faydalanabilirler.

aoecm
10.Aralık.2010, 02:17
Netbook2011 Skin

Bu skin Netbooklarda ya da ekran cozunurlugu 1024x600 le limiltli olan bilgisayarlarda ,daha iyi calismasi icin tasarlanmis.Temel skin esas alinip tasarlanmis olup,degisikliklerin buyuk cogunlugu ekran icerini maksimize etmekten olusuyormus.

simdi sitede birkac yontemden bahsediliyo. Ilki ve en kolay normal bi sekilde skin indirmek.
Yontem 1)
Verilen linki asagidaki yere indiriyoruz.
My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2011/skins
(skins folderi yoksa yeniden yaratiyoruz.)
Sonra oyunu acip asagida cikan "prefences" tusundan yeni skin secilemiyormus.

Yontem 2)
Bu yontem oyun actigi zaman asagida "prefences" tusunu goremeyen kullanicilari hitap ediyor. Bunu cozmek icin de 2 tane degisik alternatif var.

1. Masaustundeki FM2011 kisayolu sag tiklanip ozelliklere girilir. Oradan hedef yolu yazan kisma
' --skin=netbook2011'
' ' olmadan ve bosluklar goz onunde bulunarak eklenir.Hepsini silmeden sonuna ekliyoruz. Sonra direk netbook2011 skin ile acilmasi lazim.

2.Bu yontemde xml dosyalarini cevirirek oluyor
Gizli dosyalari goster diyip asagidaki yollar bulunur.
XP: C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2011\settings

Vista\Windows 7: C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2011\settings

Bu klasorlerin altinda
'skin.xml' bulunup notepad ile acilir.

<record>
<string id="valu" value="netbook2011"/>
</record>

Buna benzer bi satir bulunur. Aslinda orjinalinde value="netbook2011" degil. Fm nin default skini geliyor. Onu bu sekilde degistirirsek oyun yine yeni skinle basliyacak.

Bu yontemler bence sorunu cozmek icin yeterli. Eger denedin olmuyorsa tarif edilen bi tane daha yontem var o da oyunu window mode da acmak.
Bunlari da Yontem 2 nin 1 yonteminde buldugum hedef yoluna kopyalarsak ilkinde pencere modunda 2 since pencere modu + netbook skinli aciliyor.
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed --skin=netbook2011

Umarim yardimci olabilmisimdir. Ben sahsen ilk yontemle basardim . Netbookta olmasa da normal laptopta kullaniyorum. Performansi fln oldukca iyi.

brsckr
10.Aralık.2010, 22:03
Burda verilen link mahkeme kararıyla yasaklanmıştır deniyor

BaGa TaRKaN
10.Aralık.2010, 22:11
Burda verilen link mahkeme kararıyla yasaklanmıştır deniyor

Link Sorunsuz Çalışıyor:)

Kawaguchi
10.Aralık.2010, 22:30
bu konuyu görünce cok heyecanlandım inşallah notebookumda açabilirim

Kawaguchi
11.Aralık.2010, 10:27
olmuyor hepsini denedim

brsckr
11.Aralık.2010, 13:02
Link Sorunsuz Çalışıyor:)

Arkadaşım link sorunsuz çalışsa teşekkür ederim sorunumu hallederim, ben ruh hastasımıyım çalışan linke çalışmıyor diyeyim dosyayı indiriceğimiz site açılıyor, siteden dosyayı indire tıklıyorum mahmeke kararıyla engellenmiştir deniyor.

brsckr
11.Aralık.2010, 13:04
Burdur Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 17/11/2009 tarih ve 2009/629 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/629 dated 17/11/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Burdur Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)
Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 24/06/2009 tarih ve 2009/392 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/392 dated 24/06/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)

BaGa TaRKaN
11.Aralık.2010, 13:16
Arkadaşım link sorunsuz çalışsa teşekkür ederim sorunumu hallederim, ben ruh hastasımıyım çalışan linke çalışmıyor diyeyim dosyayı indiriceğimiz site açılıyor, siteden dosyayı indire tıklıyorum mahmeke kararıyla engellenmiştir deniyor.

Bende Diyorum Ya Engelli Değil Diye Dnsyi Falan Değiştir Belki Dnsden Kaynaklanabilir.

brsckr
11.Aralık.2010, 13:28
Bende Diyorum Ya Engelli Değil Diye Dnsyi Falan Değiştir Belki Dnsden Kaynaklanabilir.

Daha onceden youtube vb. sitelere girmek için senin veya birkaç kişinin dns ayarlarını değiştirmiş olması linki geçerli kılmıyor, mahkemenin güvenlikten dolayı engellediği bir siteye girmek için ve o ne olduğu belirsiz içeriği indirmek için dnsayarımla oynamam, ama tabiki bu dosya zararsız ise tararıtmış halde ve daha düzgün ve direk bir link ile paylaşılmasını rica ediyorum.Bana şuanki linki savunman yersiz.

BaGa TaRKaN
11.Aralık.2010, 13:32
Yalnız Şuan Kamusal Alandayım, Şuanda Bile Açıyorsa Evde Rahat Açar. Bilmeden Yorum Yapmak Olur Bu.

Site Bir Kere Yabancı FM-Base Sitesi.

BaGa TaRKaN
11.Aralık.2010, 13:38
Burdur Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 17/11/2009 tarih ve 2009/629 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/629 dated 17/11/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Burdur Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)
Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 24/06/2009 tarih ve 2009/392 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/392 dated 24/06/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)

Bir Kere Bu Linkteki Site Değil.

brsckr
11.Aralık.2010, 14:39
Bir Kere Bu Linkteki Site Değil.

Bu yazıda sitenin adı geçmiyor, o linkteki site olmadığını nerden bilebiliosun ? Senin bu konuyla ilgili bir bağın mı var ? Neden bu kadar kör bir sekilde savunuyorsun bu konuyu ? Eğer bilgisayarında herhangi bir jacker tarzı program varsa nerden girdiğin onemli olmaksızın bağlanabilirisin yasaklı sitelere. Ve arkadaşım bu savunmada samimi olduğuna inanmamakla beraber daha fazla vakit kaybedemiyeceğim. İyi günler

BaGa TaRKaN
11.Aralık.2010, 16:39
Sen Bilirsin:)

fm26mer
11.Aralık.2010, 18:05
Download linki http://sites.google.com/site/michaeltmurrayuk/Skins/netbook2011skin. sites.google.com da erişime engelli olduğu için verilen download linkine ulaşamamak mümkün. her ne kadar bazıları sansür yok desede ulaşılamıyor.:roll:

Belirtilen linkteki temayı indirip upload ettim. Buyrun;
http://www.4shared.com/file/wSz4j4W7/netbook2011skin.html

Kawaguchi
11.Aralık.2010, 19:58
bir konu bu kadarmı kirletilir aman allahım

Kawaguchi
11.Aralık.2010, 20:03
Arkadaşlar notebok skin yayınlanmış bi arkadaşımızda linki yayınlamış nasıl çalıştırılcağınıda yazmış fakat oyunu bir türlü notebookta açamadım notebookta daha önce bu oyunu bu skin ile çalıştırmış arkadaş varmı yardımcı olabilir mi d

brsckr
11.Aralık.2010, 20:24
Download linki http://sites.google.com/site/michaeltmurrayuk/Skins/netbook2011skin. sites.google.com da erişime engelli olduğu için verilen download linkine ulaşamamak mümkün. her ne kadar bazıları sansür yok desede ulaşılamıyor.:roll:

Belirtilen linkteki temayı indirip upload ettim. Buyrun;
http://www.4shared.com/file/wSz4j4W7/netbook2011skin.html

Çok teşekkürler inşallah insanlar cevaplarına kavuşmuştur.

eser360
12.Aralık.2010, 00:40
Arkadaşlar notebok skin yayınlanmış bi arkadaşımızda linki yayınlamış nasıl çalıştırılcağınıda yazmış fakat oyunu bir türlü notebookta açamadım notebookta daha önce bu oyunu bu skin ile çalıştırmış arkadaş varmı yardımcı olabilir mi d

Evet ben çalıştırdım sorunsuz bir şekilde de oynuyorum. Hatta şu bağlantıda http://www.hayalmeyal.org/2010/12/netbookta-fm-2011-calstrma.html anlattım ve ekran görüntüleri de mevcut.

Rehavi
12.Aralık.2010, 12:38
Ben de netbook üzerinden oynuyorum, arkdaşların anlattığı sistem üzerinden, tek sorun netbook un yeterince performans verememesi...

Kawaguchi
12.Aralık.2010, 13:56
Evet ben çalıştırdım sorunsuz bir şekilde de oynuyorum. Hatta şu bağlantıda http://www.hayalmeyal.org/2010/12/netbookta-fm-2011-calstrma.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hayalmeyal.org %2F2010%2F12%2Fnetbookta-fm-2011-calstrma.html) anlattım ve ekran görüntüleri de mevcut.

Ben de netbook üzerinden oynuyorum, arkdaşların anlattığı sistem üzerinden, tek sorun netbook un yeterince performans verememesi...

biriniz bana yardımcı olabilirmi bu konuda

Rehavi
12.Aralık.2010, 14:11
Sende netbook mu var notebook mu?

Kawaguchi
12.Aralık.2010, 15:19
Sende netbook mu var notebook mu?

notebook var

İşlemci Tipi: Intel(R) Atom(TM) CPU N450
İşlemci Hızı: 1.66GHz
İşlemci Veri yolu hızı: 533 Mhz
İşlemci ön belleği: 512 KB
İşlemci Modeli: Atom
Bellek Hızı: DDR2 533 Mhz
Bellek miktarı: 1 GB
Ekran boyutu: 22 cm x 13 cm (10.1")
Ekran Kartı: Intel(R) GMA 3150
Ekran Kartı Belleği: 128 MB
Ekran Kartı tipi: Dahili
Hdd Kapasitesi: 160 GB
Hdd Rpm: 5400 rpm

Rehavi
12.Aralık.2010, 15:30
notebook var

İşlemci Tipi: Intel(R) Atom(TM) CPU N450
İşlemci Hızı: 1.66GHz
İşlemci Veri yolu hızı: 533 Mhz
İşlemci ön belleği: 512 KB
İşlemci Modeli: Atom
Bellek Hızı: DDR2 533 Mhz
Bellek miktarı: 1 GB
Ekran boyutu: 22 cm x 13 cm (10.1")
Ekran Kartı: Intel(R) GMA 3150
Ekran Kartı Belleği: 128 MB
Ekran Kartı tipi: Dahili
Hdd Kapasitesi: 160 GB
Hdd Rpm: 5400 rpm

Normal şekilde yüklenmiş oyunda masaüstüne oluşturulmuş ya da senin oluşturduğun kısayolda sağ tıklayarak özelliklere giriyorsun. Orada hedef klasör yazan yere

"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

yazıyorsun. Bende bu şekilde oyun çalıştı. Sende bi dene olursa skin i yüklemeyi de tarif edeyim.

Kawaguchi
12.Aralık.2010, 16:28
Normal şekilde yüklenmiş oyunda masaüstüne oluşturulmuş ya da senin oluşturduğun kısayolda sağ tıklayarak özelliklere giriyorsun. Orada hedef klasör yazan yere

yazıyorsun. Bende bu şekilde oyun çalıştı. Sende bi dene olursa skin i yüklemeyi de tarif edeyim.

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

fm.exe den sonra çift tırnak koymadım windows modda oyunu açtı çok teşekkürler

Rehavi
12.Aralık.2010, 16:43
C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

fm.exe den sonra çift tırnak koymadım windows modda oyunu açtı çok teşekkürler

Rica ederim.

afrasiyab58
27.Aralık.2010, 01:16
Unable to find some essential data, please ensure the game is is installed correctly
şeklinde bir hata alıyorum oyuna girmeden önce yukarıda söylenenleride yaptım ama çözüm olmadı yardm edebilecek bi arkadaş var mı

Sorunu biraz halletdim sayılır oyuna giriyorum ama reklamlardan sonra oyundan atıyo

selimonay
07.Şubat.2011, 00:38

acaba ram i 2gb yapsak randıman alırmıyız dostlar?

huseyin91
28.Şubat.2011, 01:56
arkadaşlar zar zorda olsa Fm 2011'i netbookuma yükledim(netbookskin yardımıyla) fakat oyun ayarlarında çözünürlük değerlerinde sadsece "Windowed" var ve tan ekran olmuyor.acaba çözünürlüğünü nasıl değiştiririm oyunun ve tam ekran oynayabilirim?günlerdir bunla uğraşıyorum. şimdiden teşekkürler

Universal
02.Mart.2011, 23:05
Oyunlar netbook u desteklememekte olduğunu biliyorum, o yüzden bu konu hakkında ne yazık ki ben kesin bir yanıt veremiyeceğim.

dnz498
03.Mart.2011, 15:00
Unable to find some essential data, please ensure the game is is installed correctly
şeklinde bir hata alıyorum oyuna girmeden önce yukarıda söylenenleride yaptım ama çözüm olmadı yardm edebilecek bi arkadaş var mı

Sorunu biraz halletdim sayılır oyuna giriyorum ama reklamlardan sonra oyundan atıyo

oyundan attığında aldığın hatayı açıklarsan daha net cevap alabilirsin. Ayrıca kullandığın işletim sistemi?

İşlemci hızına bağlı. eğer yukarıdaki gibi bir işlemciye sahipsen ram de kurtarmaz.

Rehavi
03.Mart.2011, 16:11

Denemedim ama az da olsa faydası olacaktır...