PDA

View Full Version : Oyuncu Milli takım teklifini kabul etmiyor

33avci33
09.Aralık.2010, 23:15
2015 yılında milli takmın başına geçtim. Bir çok oyuncuyu değiştirmeye uğraşıyorum yeni bir kadro oluşturmak için. Ancak İlkay Gündoğan'ı milli takıma bir türlü alamıyorum. Daha önce genç milli takımda oynamış olmasına rağmen milli takıma gelmeyi reddediyor. Konuşmakta istemiyor bununla ilgili. Nasıl çözeceğiz bu problemi arkadaşlar?

http://img256.imageshack.us/img256/3681/ilkaygndoganprofilzelli.png (http://img256.imageshack.us/i/ilkaygndoganprofilzelli.png/)

ciomania21
09.Aralık.2010, 23:20
bu oyuncu büyük ihtimalle 25 yaşına kadar diğer vatandaşlığı olduğu ülkeden çağrı bekleyim sonra pes eder. Geçen sene bende çok uğraşıyordum bunlarla 24-25 bilemedin 26 yaşlarında pes ediyorlardı ısrarlarından. Geçen versiyon yapılabilecek tek şey beklemekti fakat fm 2011'de hiç milli takım seçmediğim için ikna ile ilgili yeni yöntemler varsa bile bilemiyorum

33avci33
09.Aralık.2010, 23:27
ya konuşmaya bile fırsat yok. Dediğin gibi 1 sene daha beklerim ama sonrasında hayatta almam milli takıma adam konuşmuyor bile :D

http://img576.imageshack.us/img576/6938/ilkaygndoganprofilpriva.png (http://img576.imageshack.us/i/ilkaygndoganprofilpriva.png/)

BleedingMoon
10.Aralık.2010, 00:16
eğer ikinci vatandaşlığı olduğu ülkenin milli takımının saygınlığı daha yüksekse oradan teklif bekler.

ciomania21
10.Aralık.2010, 10:31
ya konuşmaya bile fırsat yok. Dediğin gibi 1 sene daha beklerim ama sonrasında hayatta almam milli takıma adam konuşmuyor bile :D

http://img576.imageshack.us/img576/6938/ilkaygndoganprofilpriva.png (http://img576.imageshack.us/i/ilkaygndoganprofilpriva.png/)

resimden anladığım kadarıyla bu oyunda bulunan bir eksiklik. Form durumuyla ilgili konuşulabiliyor, milli takımı bırakmasıyla ilgili konuşulabiliyorsa bence milli takım seçiminde ikna etmekle ilgili bir bölümde buraya eklemeleri gerekirdi. Gerçekten çok büyük eksiklik.

zargı
12.Aralık.2010, 22:17
arkadasım adam milli takımı reddetmiş kondisyon eksigi oldugundan reddetmiş olabilir bu bir hata degil onceki oyunlardada vardı bu sey yada cifte vatandas oldugundan diger milli takıma girmek istiyo olabilir

eng1n
12.Aralık.2010, 23:31
Mesala Fm 2010'da Özer Reddediyordu Milli takımı Almanya'dan bekliyordu teklif

cris king
13.Aralık.2010, 02:03
bende bir kere fm 2008'deydi sanırım Arda'da milli takım davetini reddetmişti onun da Portekizden 5 yıl geçtikten sonra davet bekleyecek hali yok :D bir önceki maçta farklı futbolcuları görmek amacıyla farklı bir kadro oluşturmuş ve Ardayıda almamıştım sanırım ona kızmıştı ama daha sonra benden özür dilemişti belki öyle bir şey olabilir diyeceğim ama ilkay belliki Almanyadan teklif bekliyor...

ciomania21
13.Aralık.2010, 15:19
arkadaşlar ben zaten almanya'dan teklif beklemesinin bir hata olduğunu söylemedim, futbolcunun seçim hakkını almanyadan yana kullanması kadar doğal ve gerçekçi birşey olamaz zaten. Benim anlatmaya çalıştığım gerçekte nasıl Hiddink ve türk yetkililer genç gurbetçilere bizi tercih etmesi için lobi yapabiliyorlar, bu futbolcularla birebir ikna çabası içine girebiliyorlarsa bunun oyunada yansıtılması gerektiğini ve 33avcı33 arkadaşın yolladığı ss'da görünen futbolcuyla birebir konuşma bölümünde futbolcuyu kendi milli takımımızı tercih etmesi için bir ikna toplantı seçeneğinin olmamasının eksikliğini dile getirdim.

Oyunda seçim tamamen futbolcuda hiçbir şekilde etki ve ikna çabası içine girilemiyor, aynı şekilde normalde de klüplerin bazen bonservis konusunda anlaştıkları futbolcular eğer gelmek istemiyorsa, yöneticiler yada antrenörler futbolcu ile birebir görüşüp bir ikna çabasına girişebiliyorlar fakat oyunda eğer futbolcu istemiyorsa yada daha kötüsü futbolcunun ajansı senden nefret ediyorsa kontrat ekranı direkt kapalı çıkıyor ve aciz kalıyoruz.

Anlattığım bu konular zaten bir hata değil çünkü oyuna yansıtılmış bir özellik değiller sadece benim oyunda olması gerektiğini düşündüğüm eksik parçalar.

33avci33
13.Aralık.2010, 20:37
arkadaşlar ben zaten almanya'dan teklif beklemesinin bir hata olduğunu söylemedim, futbolcunun seçim hakkını almanyadan yana kullanması kadar doğal ve gerçekçi birşey olamaz zaten. Benim anlatmaya çalıştığım gerçekte nasıl Hiddink ve türk yetkililer genç gurbetçilere bizi tercih etmesi için lobi yapabiliyorlar, bu futbolcularla birebir ikna çabası içine girebiliyorlarsa bunun oyunada yansıtılması gerektiğini ve 33avcı33 arkadaşın yolladığı ss'da görünen futbolcuyla birebir konuşma bölümünde futbolcuyu kendi milli takımımızı tercih etmesi için bir ikna toplantı seçeneğinin olmamasının eksikliğini dile getirdim.

Oyunda seçim tamamen futbolcuda hiçbir şekilde etki ve ikna çabası içine girilemiyor, aynı şekilde normalde de klüplerin bazen bonservis konusunda anlaştıkları futbolcular eğer gelmek istemiyorsa, yöneticiler yada antrenörler futbolcu ile birebir görüşüp bir ikna çabasına girişebiliyorlar fakat oyunda eğer futbolcu istemiyorsa yada daha kötüsü futbolcunun ajansı senden nefret ediyorsa kontrat ekranı direkt kapalı çıkıyor ve aciz kalıyoruz.

Anlattığım bu konular zaten bir hata değil çünkü oyuna yansıtılmış bir özellik değiller sadece benim oyunda olması gerektiğini düşündüğüm eksik parçalar.

gerçekten oyunda bu büyük bir eksiklik. Yani sonuçta oyuncu Türk Milli Takımını tercih etmeyebilir ama konuşma bile yapılamaması çok saçma gerçekten.

Dooki
13.Aralık.2010, 22:37
O değil de Almanya'nın lisansı yok, neresinden teklif bekliyormuş acep?

ciomania21
14.Aralık.2010, 00:52
O değil de Almanya'nın lisansı yok, neresinden teklif bekliyormuş acep?

buda başka bir saçma konu :icon_biggrin:
işin enteresan yanı şu; fm 2009 oynarken almanya'da bi türk regen çıkmıştı pa 190 larda bi sağ bek. ben juventus'u yönetiyordum ve adamı aldım wonderkid aralıksız oynatıyorum. İçimden bizim milli takım yaşadı demiştim ki bi baktım alman A milli takımında oynadı gözüküyor. Ama saçmalığa bak, sadece bu adam A milli takımda gerisi balon adamlar :D ilk ve tek o seride başıma geldi onun dışında kimseyi böyle oynatamadılar, hepsi hemen hemen 25 yaşından sonra yola geldiler.

cris king
14.Aralık.2010, 19:05
buda başka bir saçma konu :icon_biggrin:
işin enteresan yanı şu; fm 2009 oynarken almanya'da bi türk regen çıkmıştı pa 190 larda bi sağ bek. ben juventus'u yönetiyordum ve adamı aldım wonderkid aralıksız oynatıyorum. İçimden bizim milli takım yaşadı demiştim ki bi baktım alman A milli takımında oynadı gözüküyor. Ama saçmalığa bak, sadece bu adam A milli takımda gerisi balon adamlar :D ilk ve tek o seride başıma geldi onun dışında kimseyi böyle oynatamadılar, hepsi hemen hemen 25 yaşından sonra yola geldiler.

regenler Alman milli takımına çağırılabiliyor...