PDA

View Full Version : Oyuncu satamama

elapuesto
14.Aralık.2010, 11:01
yahu bana birisi yardımcı olsun kimi seçsem takım olarak satmak istediklerime bir talip bile çıkmıyor düşünün liverpoola geçtim reina yı satılığa çıkardım bir tane talip yok bu sadece örnek daha bir çok örnek verebilirim varmı bu işin bir pratiği arkadaşlar alma konusuda çok zorlaştırılmış kimseyi alamıyorum kimse kabul etmiyor kafay yemek üzereyim:mad:

richard castle
14.Aralık.2010, 11:51
Selamlar... Önerilen futbolcunun maaşı yüksekse kulüpler çekimser davranıyor, hem bonservisini hem maaşını ödeyemeyeceklerini düşünüyor olabilir. Eğer belli bir yüzdeyle kulüplere kiralık olarak önerirseniz, sembolik bir kiralama bedeli + verilecek kira yüzdesi + sezon sonunda transfer opsiyonu teklifi yapabilirler. Kolay gelsin.

KaRaBükLü KraL
14.Aralık.2010, 12:21
Bu sorun bende de var.Revizyon seven bi FM'ciyim ve oyuncu satamıyorum.Bu yüzden istediğim başarı gelmiyo.Düşük kadro ile işler yürümüyo.Geçen sene istediğimiz fiyata oyuncu satabiliyoduk.Bu sene ne olduysa hiç satılmıyo desem yeri

elapuesto
14.Aralık.2010, 12:24
Selamlar... Önerilen futbolcunun maaşı yüksekse kulüpler çekimser davranıyor, hem bonservisini hem maaşını ödeyemeyeceklerini düşünüyor olabilir. Eğer belli bir yüzdeyle kulüplere kiralık olarak önerirseniz, sembolik bir kiralama bedeli + verilecek kira yüzdesi + sezon sonunda transfer opsiyonu teklifi yapabilirler. Kolay gelsin. dostum teşekkür ederim ancak sence bu normalmi yüksek bedelli olsun olmasın bir teklif olmuyor ben buna bozuluyorum 10 kişi satılığa çıkarıyorum 1 tane talip yok hemde sezon başlıyo aylar geçiyo eskiden böylemiydi ya beğenilmeyen cm2010 da bile satılığa çıkardım oyunculara bir sürü talip çıkıyor gelde kafayı sıyırma!!!http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon8.gif

elapuesto
14.Aralık.2010, 12:25
Bu sorun bende de var.Revizyon seven bi FM'ciyim ve oyuncu satamıyorum.Bu yüzden istediğim başarı gelmiyo.Düşük kadro ile işler yürümüyo.Geçen sene istediğimiz fiyata oyuncu satabiliyoduk.Bu sene ne olduysa hiç satılmıyo desem yeri
bence bu kesinlikle normal değil bir hata olmalı çünkü bir türlü çıkamıyorum işin içinden

richard castle
14.Aralık.2010, 13:14
FM 2010' da da 10.0 ve 10.1' de transfer bir hayli zordu. Ancak ilk yamada ancak 9 milyon bonservisle transfer yapan Arda için ikinci yamada 15 - 20 arası bir bedel önerilebiliyordu. İkinci yamanın gelmesiyle transferin bir nebze kolaylaşacağını düşünüyorum.

Lim10
18.Aralık.2010, 04:16
Geçen serilere göre transferde oyuncu satmanın zorlaştığı aşikar.Hatta biraz abartılmış zorluk bakımından.

Ama olaya birde şu açıdan bakalım, belki şimdiye kadar alışageldiğimiz oyuncu satışı abartı olarak iyiydi?Hep örneriğini veririm, Fm09'da Güiza'yı 50M$ peşin paraya(ki aynı teklifi ManU'da vermesine rağmen oyuncu Madrid'i tercih etti) Real Madrid'e satmıştım.Yani?:)Buda biraz abartı olmuyor mu?Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.Nitekim herkes en iyi kendini bilir bu bakımdan, ne oyuncuları ne paralara satıyorduk.Bir takımın başına geçtiğinizde kadroda istemediğiniz futbolcuları satışa çıkararak ki fiyatlarının en az iki katına da sattığımızı düşünürsek, inanılmaz gelirler elde ediyorduk.Birde bu noktadan değerlendirelim.Belkide yıllardır çizginin epey bir öteki tarafındaymışızdır.

Benim Fb'de 3 sezondur satamadığım tek adam Baroni oldu.Ki onuda 3 yıldır kiralama paralarından elde ettiğim gelir neredeyse bonservisini bulmuştur emin olun.Oyuncuyu elden çıkartmaya çalışırken, kiralama olarak önerip,kiralama bedelini yüksek tutmayı deneyin.Marseille'ye(1 yıl 2M$, 1 yıl 1M$) ve sanırım Frankfurt'a(1M$) kiraladım 3 yıl boyunca.Bunun dışında maaşından kurtulmak istediğiniz oyuncuyu bedavaya da önerebilirsiniz ki Selçuk'u bu şekilde gönderebildim.Tabi bu en son çare elden çıkartmak adına.Geçen serilerdeki kadar kar yapılmıyor satışlardan.Neredeyse listeye koyduğum tüm oyuncularımı bonservis bedellerine satabildim.Epureanu (3.5M$'a alış, 15M$ satış) ve Bassong'dan (5.5M$ alış, 16 M$ satış) kar ettim diyebilirim.Ki bence işin normali budur.Epureanu'yu sattığım takım Man City, Bassong'u sattığım takımın Real Madrid olduğunu düşünürsek, bu oyuncuları geçen serilerde olsa kaç paralara satabileceğimi tahmin edebiliyor musunuz?Ben söyliyim en az 50M$ gelir elde ederdim ikisinden toplam.

Satış olayı biraz zorlaştırılmış olsa da uçuk fiyatlara satmaktan daha gerçekçi en azından.Bonservis bedelindeki kar marjlarının düşmüş olmasından daha can sıkıcı bir durum varki benim adıma, oyuncuyu daha düşük bir klübe veriyoum mesela, atıyorum adamın daha 3 yıllık sözleşmesi var, neredeyse maaşının yarısını talep diyor sözleşme tarihi dolana kadar.Bu bence daha rahatsız edici.Nufc'da Coloccini'yi Villarreal ile anlaşarak göndermek istedim.Coloccini yıllık 6.75M$ maaş alıyor ve 2013 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.Kalkıp benden sözleşme tarihi dolana kadar yıllık 3.2M$ maaşını vermemi istemez mi?Oldu olacak maaşını ben veriyim sen Villarreal'de oyna.

BaGa TaRKaN
18.Aralık.2010, 04:20
Ben Gayet Çok Rahat Satıyorum, Sana Tavsiyem Birden Fazla Lig Açman. En Az 4-5 Tane Lig Açarsan Rahat Satabildiğini Göreceksin, Oyuncularının Kalitesine Göre Bu Liglerin Varsa 2.liglerinide Açarsan Satmak İstediğin Her Oyuncuya Talip Bulabilirsin. Tek Lig Açıkken Bazı Oyuncuları Satmak İmkansız.

elapuesto
18.Aralık.2010, 10:30
Ben Gayet Çok Rahat Satıyorum, Sana Tavsiyem Birden Fazla Lig Açman. En Az 4-5 Tane Lig Açarsan Rahat Satabildiğini Göreceksin, Oyuncularının Kalitesine Göre Bu Liglerin Varsa 2.liglerinide Açarsan Satmak İstediğin Her Oyuncuya Talip Bulabilirsin. Tek Lig Açıkken Bazı Oyuncuları Satmak İmkansız.
haklısın dostum yanlız benim pc biraz zorlanıyor idare edicez artık ne yapalım

ciomania21
18.Aralık.2010, 13:32
BaGa TaRKaN'a tamamen katılıyorum çok lig açtığında neredeyse satamadığım adam kalmıyor. Selçuk Şahin'e bile 7-8 tane nakit teklif geliyorsa bunun etkisindendir :D

Ben oyunda 10 tane lig oynanabilir diğer hepsini izlenebilir açıyorum ve oyun biraz kasmasına rağmen transferlerde oyunu rahatlatıyor.

zazanas
18.Aralık.2010, 13:59
Evet tek lig açılınca oyuncu satmak imkansız gibi birşey.
Bir de artık oyuncunun performansına göre fiyatı arttırıp satarsak kar edlde edebiliyoruz eskiden 5 alıp 10 önerdiğimizde balıklama atlıyordu takımlar ama bu seride öyle birşey göremedim anca 5 e aldığım oyuncunun performansı ve potansiyeli sonucu artan bonservisi sonucunda kar elde edebiliyorum.

Lucas Neill
18.Aralık.2010, 14:22
Ben oyuncu kiralayamiyorum.Mesela ilk sezon Batdal'i Emre Colak'i ve bir kac genci kiralamak istiyorum ama talipleri yok gercekte olsa en azindan anadolu kulüpleri ilgilenir.Bir de pilot kulüp bulmak icin yönetimle konusuyorum hangi secenegi tikladiysam bulmadilar baska nasil yapabilirim.

Chivalry
19.Aralık.2010, 23:10
Galatasaray Arda'yı 21 milyon euro ya sattı :O

richard castle
20.Aralık.2010, 02:50
2010' da 25 milyona göndermiştim Arda' yı Manchester City' ye. 2011' de ise Arda' dan elde ettiğim en yüksek bonservis 6 milyon oldu. Transfer bir hayli zorlaşmış gerçekten.

gargi_17
09.Şubat.2011, 02:29
Ne derseniz deyin arkadaşlar!Çok gıcık bir oyun olmuş. Dardanelspor ile yaklaşık 10 yıllık bi kariyer yaptım. Bonservisinin üstünde oyuncu satamadım.2010 da en azından üst limit bonservisin iki katıydı.2003 - 2004 te çok daha fantastik teklifler hatırlıyorum.
Şimdi Arsenal ile kariyere başladım. 7.5 m lik Lloris e 38 m isteniyor.Fakat dünya kadar talibi olan Vermaalen'i bonservisi olan 6m nin üzerinde satamıyorum. Ben ticaret seven ve bundan haz alan bi fm ci olarak şahsen 2011 den zevk almadım. Lyon Lloris'ten 30 m kar ediyosa hiç olmazsa benim vermaalen den 3 5 kar etmem lazım diye düşünüyorum.

richard castle
09.Şubat.2011, 02:51
2. yama ve maç motorunda performansı iyi, profili iyi oyuncular hala komik bonservislerle gidiyor. 3. yamada da fark olacağını düşünmüyorum.

mehmetd
09.Şubat.2011, 21:04
Bir takımın başına geçtiğinizde kadroda istemediğiniz futbolcuları satışa çıkararak ki fiyatlarının en az iki katına da sattığımızı düşünürsek, inanılmaz gelirler elde ediyorduk.Geçen serilerdeki kadar kar yapılmıyor satışlardan.Neredeyse listeye koyduğum tüm oyuncularımı bonservis bedellerine satabildim.Epureanu (3.5M$'a alış, 15M$ satış) ve Bassong'dan (5.5M$ alış, 16 M$ satış) kar ettim diyebilirim.bu oyuncuları geçen serilerde olsa kaç paralara satabileceğimi tahmin edebiliyor musunuz?Ben söyliyim en az 50M$ gelir elde ederdim ikisinden toplam.

hocam fm 2010 da 2 kattan fazla fiyata nasıl satılır bana söyleyebilir misin?
hele fm 2006 da satmicam dedikçe değerinin altında teklif geliyordu.

+10 milyon küsur a satmışın.öyle mi oluyor?

Lim10
10.Şubat.2011, 10:26
Öncelikle yazımı dikkatli okursanız, eski serilerdeki yüksek satışlardan rahatsız olduğum anlamını çıkarırsınız zaten.Geçen seri, bu seri, önceki seri diye birşey yok.Klasik bir şekilde oyuncuyu takımlara öneriyorsunuz.Önemli olan zamanı ve önereceğiniz fiyatı iyi bilmek.Bu seride satışlar zorlaştırılmış, (bazen can sıkacak düzeyde abartı olsa da) genel olarak memnunum.Zaten takım oturduğu zaman oyun kısmen basitleşiyor, en azından bu yönden bizi zorlayıcı ve zevkini artıran bir nokta olarak görüyorum.

Özellikle oyuncu alış-satışı Fm'de en iyi yaptığım şeylerden biridir.Elimde oyuncu satışıyla ilgili sadece Fm 08'den bir ss var.SS'sini almadığım için hala pişmanlık duyduğum bir satışım var ki; Fm 09'da Güiza'yı Real Madrid'e peşin 50 M$'a satmıştım.Geçen seriyle ilgili sorduğunuz soruya istinaden hatırladıklarım; 3.5M$ civarına aldığım Zezinho'yu 18 M$, 850k$'a aldığım Krivets'i 13.5$, 700K$ aldığım Verkhovtsev'i 8.5 M$ gibi rakamlara satmıştım.Ki bence bunlar aman aman transfer başarıları değil, normal olması gereken satışlardır; kariyerim, ilgilenen takımlar ve gösterdikleri performanslar göz önüne alındığında.Merak ettiğiniz noktalar varsa Ö.M. yoluyla ulaşırsınız, bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.Bunda altında bit yeniği ararcasına bir üslupla irdeleyici sorular yöneltmenin anlamı yok.

http://img716.imageshack.us/img716/3917/rahmonen.jpg

Addolorato
10.Şubat.2011, 10:29
Geçen seride Hamed Diomande'yi Beşiktaş'a 50 bin €'ya alıp iki sezon sonra Inter'e 10 milyon €'ya satmıştım. Arda Turan'ı Manchester City'e 35 milyon €'ya satmıştım. Henüz bu seride öyle çok büyük bir satışım yok. Bonservis değeri civarına gidiyor tüm oyuncular.

Chivalry
10.Şubat.2011, 14:53
O yaptığınız sizin başarınız değil o oyuncuyu size satanın başarısızlığı. Zezinho zaten 18 milyondan fazlasını eden bir isim 3.5 a nasıl satmışlar anlamadım. Oyunun apaçık hile yaptığı kesin, 5 yıl fenerde kaldım hazard takımımdaydı, inter ilgileniyordu ama resmi teklif gelmedi hiç, sonra istifa ettim fenerden ve o transfer sezonunda fenerbahçe hazardı tam 63 milyon euro ya sattı. Sinirlendim load yaptım fenerin başında olduğum saveye, ve gelen en yüksektekflif 23 milyon. Bu mu adalet?hadi ben 23 e sattım oyun 30 a satsa tamam da 63 milyon nerde 23 milyon nerde...

TR.CaPTaiN
10.Şubat.2011, 15:07
Dün değişik birşeyler deneyeyim dedim. Planım; Liverpool'u alıp, Gerrard dahil tüm oyuncuları göndermek ve yerlerine yeni oyuncular alarak tamamen kendi takımımı kurmaktı. Ancak sadece 5 oyuncuyu satabildim. Reina, Krgyiakos, Lucas, Agger ve G. Johnson. Diğer oyunculara gelen teklifler genelde kiralık oluyor. Oyun açılır açılmaz, yani hiç oynamadan bir oyuncuyu değerinin üzerine satmak çok zor gibi.

Lim10
10.Şubat.2011, 17:30
O yaptığınız sizin başarınız değil o oyuncuyu size satanın başarısızlığı. Zezinho zaten 18 milyondan fazlasını eden bir isim 3.5 a nasıl satmışlar anlamadım. Oyunun apaçık hile yaptığı kesin, 5 yıl fenerde kaldım hazard takımımdaydı, inter ilgileniyordu ama resmi teklif gelmedi hiç, sonra istifa ettim fenerden ve o transfer sezonunda fenerbahçe hazardı tam 63 milyon euro ya sattı. Sinirlendim load yaptım fenerin başında olduğum saveye, ve gelen en yüksektekflif 23 milyon. Bu mu adalet?hadi ben 23 e sattım oyun 30 a satsa tamam da 63 milyon nerde 23 milyon nerde...

Geçen seriyi pek fazla oynamamışsınız sanırım.Oyun başı 3.7 M$ önerdiğinizde transfer edebiliyordunuz Zezinho'yu.Ben aldığım fiyat başarıdır bakımından söylemedim.Sadece arkadaşımızın 2 katına oyuncu satabildiniz mi sorusuna istinaden bu örnekleri verdim.Ne kadar çok seviyoruz garip garip manalar çıkartmayı yahu!

Chivalry
10.Şubat.2011, 19:08
Yok benim demek istediğim oyun bariz hile yapıyor :)

Han12
11.Şubat.2011, 08:22
Kiralama konusunda problem çıkan arkadaşlara şöyle bir tavsiye vereyim, eğer kiralamak istediğiniz oyuncunun kontratında bir yıldan fazla varsa o oyuncuyu satış listesine koyup offer to clubs diyin o zaman büyük ihtimalle kira teklifleri yağar...
Satma konusuna gelince bir oyuncunun eğer kontratında bir yıldan fazla varsa satmak çok zorlaşıyor zaten baroni nin satılamama nedenide yüzyıllar süren kontratı

richard castle
11.Şubat.2011, 19:53
Bir de önceki teknik direktör zamanında yapılan transferin haftalıkları aşırı yüksek olunca, kulüpler maaşı ödemeye yanaşmayabiliyor, genelde belli bir yüzdeyle kiralama yoluna gidiyor.
Oyuncunun pa' sına göre de transfer kolaylaşabiliyor. İki altyapı oyuncusu İngiltere' de 1' er milyon euro' ya transfer yapmıştı büyük kulüplere.

ozaniel
12.Şubat.2011, 04:02
Formda olan ve transfer listesinde olmayan oyuncuların fiyatı yüksek oluyor, sen oyuncunu elinden çıkarmak istiyorsan belli bir fiyatın üstüne çıkamazsın, eğer başka kulüpler oyuncuna teklif yaparsa fiyatı yukarılara çekebiliyorsun.
Bu sene Quaresma için 20 milyonluk teklif yapılmış(Demirören'in dediği doğruysa) ama kirada Holosko'nun maaşını bile Beşiktaş ödüyor. Burada oyuncu kalitesi farkı da var ama Holosko elden çıkarılmak zorunda olduğu için kiralık olarak maaşını bile ödeyen çıkmadı.

mehmetd
14.Şubat.2011, 15:09
Öncelikle yazımı dikkatli okursanız, eski serilerdeki yüksek satışlardan rahatsız olduğum anlamını çıkarırsınız zaten. 3.5M$ civarına aldığım Zezinho'yu 18 M$, 850k$'a aldığım Krivets'i 13.5$, 700K$ aldığım Verkhovtsev'i 8.5 M$ gibi rakamlara satmıştım.Ki bence bunlar aman aman transfer başarıları değil, normal olması gereken satışlardır.Bunda altında bit yeniği ararcasına bir üslupla irdeleyici sorular yöneltmenin anlamı yok.

Benim rahatsız olduğum yüksek fiyata satmak değil ki; yüksek fiyata almak.

Şu an almayı düşündüğüm tüm oyuncuların fiyatı 100 m üzeri.
Bu oyuncuları almak için 2 tane 170 ca oyuncu önerdim reddedildi.

Benim rahatsız olduğum şey ayarlardan kaynaklanabilen 2 katının üzerine satamamam ama alırken mesela 10 milyon edene 100 milyon vermek zorunda olmam.

Madem 2 kattan fazlaya satamıyorum,2 kata kadar ödeyip almam da gerekmez mi?
yani ne saçma şey,şu an 170 ca oyuncumu satmaya çalışıyorum barcelona talip ama teklif
etmiyor ben takas teklif ediyorum onu da reddediyor onun yaptığını yapıp 100 milyon yapıyorum teklif yok fm genie scout a bakıyorum 79 milyon mesela parası var 79 m yapıyorum gene teklif yok.

illaha da ben 170 ca lıyı 10 m sa 20 ye satıcam sonra 100 verip 185 liği alıcam.
Ondan kar elde edemiyorum.

Oyuncu satarak artı clauses ları kullanarak verilen bütçeyle beraber (56 m filan) 70 m para yaptım ama 100 gerekiyor bana,dediğim gibi takası reddediyorlar,100 m altını da reddediyorlar,100 milyonum da yok.

Ben nasıl yaptığınızı soruyorum sadece yoksa işin arkasında çapanoğlu aradığımdan değil işi bende öğreneyim ki bende öyle yapabileyim istiyorum.

ben fm 2006 da + 10 milyona satış yapabilyordum. ama mesele gelir gider farkında. fm 2010 da satarken 2 katına satıyor,alırken 5-10 katına alabiliyorum.Bu da uçurum yaratıyor.

Bi zahmet 100 milyonluk adamı nasıl alabilirim (örnek c.ronaldo,messi falan) ve bendeki 170 ca lığı o kadara nasıl satabilirim fm 2010 da bi anlatırsanız memnun kalırım.

Yoksa size çıkışmıyorum sadece öğüdünüzü almak istiyorum.

İyi oyunlar dilerim.

Formda olan ve transfer listesinde olmayan oyuncuların fiyatı yüksek oluyor, sen oyuncunu elinden çıkarmak istiyorsan belli bir fiyatın üstüne çıkamazsın, eğer başka kulüpler oyuncuna teklif yaparsa fiyatı yukarılara çekebiliyorsun.
Bu sene Quaresma için 20 milyonluk teklif yapılmış(Demirören'in dediği doğruysa) ama kirada Holosko'nun maaşını bile Beşiktaş ödüyor. Burada oyuncu kalitesi farkı da var ama Holosko elden çıkarılmak zorunda olduğu için kiralık olarak maaşını bile ödeyen çıkmadı.

İşte bende buna kızıyorum.Alırken 100 istiyorlar,satarken değerini (fm 2006) yada maksimum 2 katını (fm 2010) veriyorlar.

Bi zahmet 100 m a adam nasıl satılır yada 79 varsa parası, 79 a nasıl satılır veya 2 katı verip nasıl
adam alınır bi diyen çıkarsa çok sevinicem.

Holoskonun durumu şöyle: sakat olduğu için oynayamayacak diye biliyorum ben uzun süre,Bjk de yabancı statüsü dolayısıyla kurtulmak zorunda,düzelip bir süre oynarsa normal kiralık prosedürü olur,sonra ya döner klübe ya büyük ihtimal istenmiyorsa gider ama bu arada bu müddetçe yüzünü görmeyeceklerinden kısmi bir rahatlama söz konusu.

Hadi kolay gelsin.

Stormlord
23.Şubat.2011, 21:52
Bir çok öneriler sunulmuş ama tahminimce bu olayın o önerilenlerle alakası yok. Bu oyun zor olsun diye özellikle yapılmış bir şey. Diğer takımlar sizin satmak istediğiniz oyuncudan daha kötü bir oyuncuyu çok rahat bir şekilde ve sizinkinden daha yüksek fiyatla satabilirken siz satmak istediğiniz ve iyi olan bir oyuncuyu satamıyorsunuz ya da düşük bir fiyata satıyorsunuz. Oyunu ilk yüklediğimde ilk kariyerimde bakıyorum transferlere bazı oyuncular dikkatimi çekiyor düşük fiyata iyi olmalarından dolayı. Başka bir kariyer açtığım zaman o gördüğüm fiyata almayı bırakın 2 katına bile zor alıyorum.

jesmatador
23.Şubat.2011, 22:10
En kolayı şöyle..Bütün takımlara önerin kesinlikle talip çıkıyor garantili + denendi :D

mehmetd
24.Şubat.2011, 20:33
En kolayı şöyle..Bütün takımlara önerin kesinlikle talip çıkıyor garantili + denendi :D

iyi akşamlar.
zaten böyle yapıyorum ben.
ama sorun o değil.ben almaya kalkınca 100 m istenip ben satmaya kalkınca 60 milyon vermemeleri dolayısı ile bütçe pek iyi olmuyor.
100 milyon istenince alamıyorum,takası da reddediyorlar,oyuncuyu yükseğe satıp artı bütçeyi kullanıp adam alsam diyorum o da omuyor.
Çözüm?

Alexi Lalas
25.Şubat.2011, 00:15
En son Blackburn'ü aldığımda , Benjani'yi bedava önermeme rağmen , hiçbir teklif gelmedi. Ve bu bence gerçek dışı bir olay...

Siriuss
25.Şubat.2011, 00:32
En son Blackburn'ü aldığımda , Benjani'yi bedava önermeme rağmen , hiçbir teklif gelmedi. Ve bu bence gerçek dışı bir olay...

kesinlikle katılıyorum.ben böyle bir şey görmedim.bir sürü değerli oyuncuyu beş kuruş para almadan teklif ediyorum kulüplere,kimse ilgilenmiyor.oyuncular milevskyi,lorik cana gibi oyuncular.maaşları da çok fazla değil.zaten yüksek olsa da illa ki birileri ilgilenir herhalde.bence fm'nin en büyük sorunlarından biri bu.

M3rcurial
12.Nisan.2011, 20:00
fm 2011 de büyük kar edilen tek oyuncu paulo henriqe 15 m gibi bir fiyata alıp 70 m gıbı fiyatlarda r.madride satılabiliyor ama onun dısında hicbi oyuncudan 10m üstü bır kar gormedım bana kalırsa abartı olmus orta derecelı oyuncuların talıp bulamamasını anlarımda cok ust duzey oyuncularda sadece bonservis bedelınden satılabılıyor bazı oyuncular ise (fb kariyerimde selcuk) kuluplere 0 önerip teklif gelmedıgı oldu ve bu bana cok ılgınc geldı bana kalırsa iyileştirilmesi gereken bır konu

okumus
14.Nisan.2011, 02:34
fm 2011 de büyük kar edilen tek oyuncu paulo henriqe 15 m gibi bir fiyata alıp 70 m gıbı fiyatlarda r.madride satılabiliyor ama onun dısında hicbi oyuncudan 10m üstü bır kar gormedım bana kalırsa abartı olmus orta derecelı oyuncuların talıp bulamamasını anlarımda cok ust duzey oyuncularda sadece bonservis bedelınden satılabılıyor bazı oyuncular ise (fb kariyerimde selcuk) kuluplere 0 önerip teklif gelmedıgı oldu ve bu bana cok ılgınc geldı bana kalırsa iyileştirilmesi gereken bır konu

1 Milyar doları olan klüpler bile düşük maaşlı iyi oyuncular peşinde birçok kariyerimde bende bunu farkettim.Yüksek maaş alan oyuncuları adeta üzerine para versen satamıyorsun buda gerçekten can sıkıcı sana tamamen katılıyorum bu konunun iyileştirilmemesi oyunu gerçekcilikten biraz uzaklaştırıyor diye düşünüyorum.

kalemci
14.Nisan.2011, 02:45
çok lig açıldığı takdirde sıkıntı olmuyor ortalama 15 lig filan açıyorum ben.tabata nobre gibi oyunculara bile birsürü teklif yağıyor.

gurkano
14.Nisan.2011, 11:39
Almak istenilen oyuncuda da çok sorun oluyor..
Herhangi bir oyuncu diyelim ki 1 milyon Euro.
Ben bu oyuncuya 6 7 vermeden alamıyorum.. Yada şöyle söyleyeyim. Paulo Henrique 10 milyon değerinde hatta daha düşük, kulübü 40 milyon Euro peşinden bir kuruş aşağıya inmiyor..
Normal hayatta mutlaka satabileceğin bir oyuncuyu, oyunda bedava öneriyorum yine alan olmuyor..
Transfer sorunun mutlaka sağlam bir şekilde elden geçirilmesi lazım böyle saçma saçma şeyler oldumu oyundan soğuyor insan..

Ayrıca ilk sezonumda şampiyon oldum oyuncu transferi yapamıyorum çünkü maaş bütçesi o kadar para kazanmamıza ve oyuncu satışımıza rağmen çok düşük ve boardroomda bunu yükseltmek için yönetimle yapmam gereken konuşmalarında hepsi kapalı.. Bu sene iyice soğutmaya başladılar oyundan.

CeNTeR_TR
14.Nisan.2011, 13:27
Bu son kariyerime kadar bende kolay kolay oyuncu satamıyordum ..

Ama son kariyerde anladım ki oyuncu çok rahat satılıyor (:

Bedavaya aldığım oyuncuları 9-10 trilyon gibi fyatlara satabiliyorum , 2-3 trilyona aldığım oyuncuları isteyen kluplerden 17-18 istememe rağmen verebiliyorlar.

Bunun tek çaresi ; Oyuncuların düzenli olarak forma giymesi , Sonuçta bakıldığında reel'de bile sürekli oturan oyuncuya kimse tonla para vermez.

Herkes yakınıyor sakatlık oyuncu satma falan ama oyun reel'e yakın bence.

RasAnt
14.Nisan.2011, 13:58
çok lig açıldığı takdirde sıkıntı olmuyor ortalama 15 lig filan açıyorum ben.tabata nobre gibi oyunculara bile birsürü teklif yağıyor.

Evet çok lig açılması gerek misal fenerbahçe kariyerimde stoch ikinci senesinden sonra değeri 6 m euroydu marsilya 14 m euroya kadar çıktı ben reddettim,bir diğer örnek dia sakatlandıktan sonra kestim onu sakatlanmadan önce birsürü kulüp peşindeydi milan vs büyük kulüpler dahil 15 e yakın kulüp ilgileniyordu değeride 5.5 m euro rahatlıkla teklif gelirdi 10 m,ancak sakatlığından sonra arada oynattım bide yeni sözleşme isterim diye tutturunca yedek kulübesine mahkum ettim,daha sonra gitgide azaldı talipleri en son Roma kaldı satayım artık Dia yı diye önerdim 10 m kulüplere 6 verdi roma bende satmadım,kısacası sürekli forma giydirdiğiniz oyuncuyu güzel paraya satabirlirsiniz ama yedekte bekleyen adamı iyi paraya satıcam diye beklemeyin

iam1superman
14.Nisan.2011, 14:07
15 lig olmasa da 6-7 lig oyuncuları karla satmanıza yetiyor.Her seride bu forumlarda oyuncu satılmıyor, 0'a öneriyorum gitmiyor deniliyor.2-3 lig açıldığında gitmesi zor oluyor.Fazla lig açtığınızda daha rahat olursunuz.Tavsiye.

okumus
14.Nisan.2011, 15:11
15 lig olmasa da 6-7 lig oyuncuları karla satmanıza yetiyor.Her seride bu forumlarda oyuncu satılmıyor, 0'a öneriyorum gitmiyor deniliyor.2-3 lig açıldığında gitmesi zor oluyor.Fazla lig açtığınızda daha rahat olursunuz.Tavsiye.

Bende 6-7 lig açık ama satamayınca satamıyorsun bedavaya önersen bile liglerle çokta alakası olduğunu sanmıyorum

juricevic
14.Nisan.2011, 15:45
bende de aynı sorun var..Napoli'deyim reserve kadroda Bucchi diye bir adam var.. mutual termination kabul etmiyor, %0 kiraya gonderiyorum hicbir klup ilgilenmiyor.. bu adamı hilesiz hurdasız göndermenin bi yolu yokmu ? mesela haırlık maçlarında oynatsam yanlışlıkla gol atsa falan teklif gelir mi?

CeNTeR_TR
14.Nisan.2011, 15:49
Olaya şöyle bakarsanız satıp satamayacağınızı daha rahat anlarsınız aslında ..

Mesela Fenerbahçe'de ki İlhan Eker'i ele alalım ..

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse hiç oynamadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olmaz ..

Birde diğer türlü örnek verelim .. Selçuk Şahin ..

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse çoğu maçta oynadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olur ..

Olay bundan ibaret yani.Ek olarak ne kadar çok lig açarsanız o kadar da transfer yapma ve oyuncu gönderme şansına sahipsiniz.

okumus
14.Nisan.2011, 17:08

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse hiç oynamadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olmaz ..

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse çoğu maçta oynadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olur ..

Olay bundan ibaret yani.Ek olarak ne kadar çok lig açarsanız o kadar da transfer yapma ve oyuncu gönderme şansına sahipsiniz.

İyi güzel söylüyorsunda hocam ben galatasaray'la oynarken ayhan akman mustafa sarp gibi oyuncuları bedavaya öneripte satamadığımı biliyorum.Sonuçta bu adamlar ligte en azından 20 maç oynuyorlar.Bu konuda ciddi şekilde bir sıkıntı var kabul etmek lazım.

mehmetd
14.Nisan.2011, 19:17
Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olur ..

:)
benim oyunda (fm 2010) selçuk için 0 bedel istiyor fb ama kimse almıyor.
benim durumu aşağıda ele alacağım.ama şimdi gözüme çarpan üstüste yazılmış mesajlardan zıt 2 örnek vereyim:

Almak istenilen oyuncuda da çok sorun oluyor..
Herhangi bir oyuncu diyelim ki 1 milyon Euro.
Ben bu oyuncuya 6 7 vermeden alamıyorum.. Yada şöyle söyleyeyim. Paulo Henrique 10 milyon değerinde hatta daha düşük, kulübü 40 milyon Euro peşinden bir kuruş aşağıya inmiyor..
Normal hayatta mutlaka satabileceğin bir oyuncuyu, oyunda bedava öneriyorum yine alan olmuyor..
Transfer sorunun mutlaka sağlam bir şekilde elden geçirilmesi lazım böyle saçma saçma şeyler oldumu oyundan soğuyor insan..

Ayrıca ilk sezonumda şampiyon oldum oyuncu transferi yapamıyorum çünkü maaş bütçesi o kadar para kazanmamıza ve oyuncu satışımıza rağmen çok düşük ve boardroomda bunu yükseltmek için yönetimle yapmam gereken konuşmalarında hepsi kapalı.. Bu sene iyice soğutmaya başladılar oyundan.

burada ALINMAK istenenden yüksek ücret istendiği yazılmış.

[B]Bu son kariyerime kadar bende kolay kolay oyuncu satamıyordum ..

Ama son kariyerde anladım ki oyuncu çok rahat satılıyor (:

Bedavaya aldığım oyuncuları 9-10 trilyon gibi fyatlara satabiliyorum , 2-3 trilyona aldığım oyuncuları isteyen kluplerden 17-18 istememe rağmen verebiliyorlar.

Bunun tek çaresi ; Oyuncuların düzenli olarak forma giymesi , Sonuçta bakıldığında reel'de bile sürekli oturan oyuncuya kimse tonla para vermez.

Herkes yakınıyor sakatlık oyuncu satma falan ama oyun reel'e yakın bence.

burada ise SATILMAK istenenden yüksek ücret alındığı yazılmış.

Şahsen benim durum üstteki durum.Yani oyuncu için kaç ücret istendiğine genie den bakınca diyelim fiyatı 30 olsun 100 istendiğini görüyorsunuz ama siz değer girmeyince -1 yazıyor ve o zaman da diğer klüpler hemen oyuncunun peşine düşüyor ve değeri hadi de 2 katını veriyorlar
fm 2006 da ben free alıp satabiliyordum ama fm 2010 da alıp satamıyorum ilk sene yaşlı ise kalıyor ne satabiliyor ne kiraya verebiliyorum genç ise 0 kiralama bedeli verip almaya kalkışıyorlar sonra da sözleşme bitimine kadar kiralayıp free almaya çalışıyorlar.O BENİM TAKTİĞİM :) almaya gelince rakamı biliyoruz ama kaça satabileceğimizi bilmiyoruz artı yeni gelen yaşlıysa kiralayamıyoruz kiralık yollasak bile alan klüp teklif veremiyor satamıyoruz da üste para da verip te gönderemiyoruz 1 m u aştığı için;genç alıp kiralasak 0 veriyorlar ama 35 yaşında adamı ben kiralamak istesem en az 4-5 milyon para istiyor :(

CeNTeR_TR
14.Nisan.2011, 21:11
İyi güzel söylüyorsunda hocam ben galatasaray'la oynarken ayhan akman mustafa sarp gibi oyuncuları bedavaya öneripte satamadığımı biliyorum.Sonuçta bu adamlar ligte en azından 20 maç oynuyorlar.Bu konuda ciddi şekilde bir sıkıntı var kabul etmek lazım.

Önemli olan senin Ayhan'ı Mustafa Sarp'ı sürekli oynatıp oynatmaman.Eğer sen bu 2 oyuncuyu senelik 20 maç oynat sonra satama gerçekten şaşırtıcı bir durum olur.Ek olarak transfer dönemi başlangıçlarında listeye koymanız da çok önemli tabi.

benim oyunda (fm 2010) selçuk için 0 bedel istiyor fb ama kimse almıyor.

Ama ben orada Reel'den örnek verdim fakat siz oyunu baz alıyorsunuz (:

kalemci
15.Nisan.2011, 02:18
en azından kendi adıma ben böyle bi sorun yaşamıyorum :) mesela city balotelliyi satamıyor 4 yıl 3-4 maça çıktığı için center_tr ye katılıyorum oynamasıda banko gerekiyor

derossi
15.Nisan.2011, 14:02

örnek tamam ama bi de gerçeğe bakalım ilhan eker sizce gerçekte satılmaz mı? sezon sonu görürüz büyük ihtimal bi sürü anadolu takımı ilhan için sıra olacak üstelik bedava da değil 1 milyon $ civarına satılır, ne olursa olsun büyük takım oyuncusu küçük takımlardan teklif alır oynasa da oynamasa da. tabi bu gerçek olan maalesef oyunda bu bi eksiklik, ben genç oyuncuları kiralıyorum o sezon hollanda, belçika, isviçre liginde 30 maç oynuyor sezon sonu 0 bedelle satamıyorum oynamak çok etken olmuyo gibi

CeNTeR_TR
15.Nisan.2011, 14:21
örnek tamam ama bi de gerçeğe bakalım ilhan eker sizce gerçekte satılmaz mı? sezon sonu görürüz büyük ihtimal bi sürü anadolu takımı ilhan için sıra olacak üstelik bedava da değil 1 milyon $ civarına satılır, ne olursa olsun büyük takım oyuncusu küçük takımlardan teklif alır oynasa da oynamasa da. tabi bu gerçek olan maalesef oyunda bu bi eksiklik, ben genç oyuncuları kiralıyorum o sezon hollanda, belçika, isviçre liginde 30 maç oynuyor sezon sonu 0 bedelle satamıyorum oynamak çok etken olmuyo gibi

İşte burada da oyunun yapay zekası devreye giriyor (:

İlhan Eker '' Reel '' yaşamda oynamayınca , Markaj - Top Kapma gibi özellikleri düşüyor mu ? - Düşmüyor ..

Peki '' Sanal '' yaşantıda oynamayınca , Markaj - Top Kapma gibi özellikleri düşüyor mu ? - Tabiyki Düşüyor ..

ozaniel
15.Nisan.2011, 19:57
İlhan Eker'den Fener'in bonservis alabileceğini düşünebiliyor musunuz? Erhan Güven daha çok maç yapmasına rağmen en fazla kiralanabilmişti, Ali Turan bedavaya gitti, Önder Turacı bedavaya gitti, Gökhan Ünal kiralandı, Serdar Özkan bedava gitti.
Bence oyun bu konuda bonkör bile sayılır, mesela Serdar Özkan'ı ilk yarıda 3-4 maça çıkarıp satışa çıkardığımda 1 milyon €'lik teklif gelmişti.