PDA

View Full Version : Kanser olan bir kişi için en iyi motive edici hediye ne olabilir sizce

HooijDonk07
15.Aralık.2010, 21:59
çok yakın bir kişi benim için önerilerinizi bekliyorum

barahir
15.Aralık.2010, 22:09
Eğer senin için çok yakın bi kişiyse buna senin karar vermen daha sağlıklı olur bence.

maNga 33
15.Aralık.2010, 22:48
ben örnek verebilirim. eğer o kişinin saçları dökülürsen arkadaşlarla toplanıp sizde saçlarınız kazıta bilirsiniz...

Legendary
16.Aralık.2010, 00:28
En çok yapmak istediği fakat hiçbir zaman yapamadığı bir şeyi yapması için olanak sağlayabilirsin.

Universal
16.Aralık.2010, 00:31
Örnek vereyim her zaman ki davran sanki kanser olmamış gibi, o daha büyük bir motive olur, böylece karşı taraf kanser olduğunu hissetmez bile. Sakın aşırı ilgi gösterme bu onu daha çok üzer...

DisCo
16.Aralık.2010, 00:36
Toplum olarak engelli, hastalığı olan kişilere karşı bir acıma, onlara normal insanlardan farklıymış gibi hassasiyet gösterme durumu vardır. Bu durum düzeltilemeyen bir yanlıştır.

Bu nedenle sıradan herkesin herkese alabileceği bir hediye kafidir.

SAİT71
16.Aralık.2010, 03:10
En büyük hediye bence ona sıradan davranmak ve bol bol seveceği şeyleri yapmaktır. Mesela otururken onu izlememek, her zaman yapmazken hasta olduktan sonra gidip sarılmak vs. bence bunlar hastalığında onu umutsuzluğa itecek davranışlar oalcaktır.

http://www.saglikvideolari.net/ruh-sagligi-videolari/kansere-yakalanan-birine-nasil-destek-olmaliyiz-izle

uzman psikoloj tarafından senin soruna cevap olabilecek bir video onu izle bence..

HooijDonk07
17.Aralık.2010, 21:07
Herkese teşekkür ederim.Halletik eski fotoğraflardan klip yapıp kendimiz bir kaç video çekip hazırladık.Eski hocamız olduğu için yeri ayrı.

Chivalry
17.Aralık.2010, 23:44
ben örnek verebilirim. eğer o kişinin saçları dökülürsen arkadaşlarla toplanıp sizde saçlarınız kazıta bilirsiniz...

cok düşünceli bir davranış