PDA

View Full Version : 2000 Ruhu İçin | [Galatasaray] | Gheorghe Hagi

Tonguc86
21.Aralık.2010, 01:51
Hagi imzaladı!..

http://img362.yukle.tc/images/1357haber-_2010_423687-1.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukle.tc)

Galatasaray'da Gheorghe Hagi, sarı-kırmızılı futbol takımında ikinci teknik direktörlük dönemine resmen başladı.
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, kulüp başkan yardımcısı Yiğit Şardan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen törende, daha önce 1,5 yıllık sözleşme imzalanan Rumen teknik adam ve yardımcılığını üstlenecek olan Tugay Kerimoğlu medya mensuplarına tanıtıldı.

Galatasaray'daki futbolculuk döneminde Türkiye'de ve Avrupa'da birçok önemli başarı elde ederek taraftarların efsanesi haline gelen Gheorghe Hagi, Fatih Terim'in ikinci dönemi sonrasında 2003-04 sezonunun son 7 haftasında ve 2004-05 sezonunda sarı-kırmızılı takımın başında ilk teknik direktörlük deneyimini yaşamıştı.

Hagi yönetimindeki Galatasaray, 2004-05 sezonunu ligde 3. sırada tamamlayıp, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi finalde 5-1 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmıştı.

-RUMEN BASINININ İLGİSİ-

Teknik direktör Gheorghe Hagi'nin basına tanıtıldığı toplantıya medya mensuplarının ilgisi yüksek olurken, özellikle Rumen gazetecilerin çokluğu dikkati çekti.

Hagi'yi takip etmek için 20 Rumen basın mensubunun sarı-kırmızılı kulübe akreditasyon yaptırdığı, ayrıca İtalyan La Gazetta Della Sport gazetesi ve Katar'dan yayın yapan El Cezire kanalının temsilcilerinin de yer aldığı bildirildi.

YİĞİT ŞARDAN: "EVİNE HOŞGELDİN HAGİ"

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Yönetici Yiğit Şardan şunları söyledi:

"Galatasaray Futbol Takımı�nın yeni teknik kadrosunun sizinle buluşmasını gerçekleştiriyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Çarşamba günü itibariyle Sayın Rijkaard�la olan anlaşmamızı sonlandırdık ve dün itibariyle takımımızın yeni teknik direktörü olarak Hagi�yi belirledik. Yardımcısı olarak da Tugay Kerimoğlu�nu belirledik. Özellikle son birkaç gündür medyadaki yanlış bilgileri de bu basın toplantısıyla sonlandırmak istiyoruz. Öncelikle Hagi�ye �Evine tekrar hoş geldin� demek istiyorum."

"İLK ÖNCE FATİH TERİM'E TEKLİF YAPTIK ÇÜNKÜ..."

"Rijkaard�la yollarımızı ayırmaya karar verdiğimiz noktada tüm alternatifleri gözden geçirdik. Bize önerilen birçok isim oldu, yerli ve yabancılar olmak üzere. Bunların içinde herkesin çok iyi tanıdığı isimler de vardı. Biz sezon ortasında bu takımı devralması gereken kişinin içimizden birisi olması gerektiğine kanaat getirdik. Bu ne demek? Galatasaray�ı ve ülkemizi çok iyi bilen, Florya�da yolunu kaybetmeyecek biri demek. Bu çerçevede iki ismi gündeme aldık. Birincisi Fatih Terim ikincisi de Hagi. İlk teklifi Sayın Terim�e yapmamızın sebebi şu an kadromuzda olan futbolcuların çoğuyla daha önce çalışmış olması."

"TERİM'İN AİLESİ İSTEMEDİ"

"Fatih Terim�le Salı ve Çarşamba günleri iki görüşme yaptık. Ben iki görüşmede de vardım. İlk görüşmede bizden süre istedi. İkinci görüşmede Sayın Terim, ben ve Sayın Polat vardı. Bu görüşmenin ilk dakikaları teknik direktörlükle ilgiliydi. Sayın Terim, �Ben ailemle konuştum ve şu an Türkiye�de çalışmamı istemiyorlar. Teklifinizden onur duydum ama şu an çalışmak istemiyorum.� dedi. Sohbetin geri kalanı Galatasaraylılık ortak noktasından ileri gitmedi. Basında Adnan Sezgin�den dolayı anlaşmanın olmadığı haberlerinin tamamı yanlıştır ve gerçeği yansıtmamaktadır."

"İKİNCİ ALTERNATİFİMİZ HAGİ'YDİ"

"Aynı gün 2. alternatifimiz olan Hagi ile görüştük. Telefondaki görüşmemiz olumlu geçti. Daha sonra Adnan Sezgin�in yönettiği görüşmede sonuca vardık. Yine içimizden biri olan Tugay�la çalışmak isteyip, istemeyeceğini kendisine sorduk. Tugay�la birlikte top oynadıklarını ve kendisini çok iyi tanıdığını belirterek kabul etti. Tugay Hoca da her göreve hazır olduğunu söyledi. Bu şekilde anlaşmaya vardık ve karşınıza çıktık. Bunlar dışında konuşulan her şey çok açıkça söylüyorum yalandır. Bu konu hakkında bana lütfen başka soru sormayın çünkü ekleyecek bir şey yok."

http://img368.yukle.tc/images/1810B_148cd9bba6a60f022707d7b197ca8661.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukle.tc)

"HAGI'NİN BİRİNCİ YARDIMCISI TUGAY KERİMOĞLU'DUR"

"Hagi takımımızın teknik direktörüdür. Tugay da kendisinin birinci yardımcılığını yapacak. Hagi ve Tugay görevleri nasıl bölüşeceklerine kendileri karar verecekler. Teknik konuda birinci sorumlu Hagi�dir. Hagi�nin bir de Romen meslektaşı ikinci yardımcı olacaktır. Bir de kondisyonerimiz olacak."

"SÖZLEŞMEMİZ 2011-2012 SEZONU SONUNA KADARDIR"

"Sözleşmenin süresi 2011-2012 sezonunun sonuna kadardır. Bunun temel sebebi yönetimimizin süresinin de 2012 sezonunun sonuyla sınırlı olmasıdır. Ümidimiz Hagi�nin uzun yıllar boyunca burada çalışmasıdır."

"HAKAN ŞÜKÜR'Ü KULÜBE YENİDEN KAZANDIRMAK İSTİYORUZ"

"Hakan Şükür�ün bu kulübe profesyonel olarak kazandırılması taraftarıyız. Galatasaray Başkanı�nın Hakan Şükür�ün ayağına gittiği gibi saçma haberler çıktı. Hakan�ın merdivenden inerken ayağını zedelediği için dinlenmesi gerekti. Başkanımız öncelikle geçmiş olsun ziyareti yapmıştır Hakan�a. Kendisi bu kulüpte çok önemli bir kişiliktir. Bu yöndeki çabalarımızı sürdüreceğiz. Ortak kararımız Hakan Şükür�ün bu kulübe tekrar kazandırılması yönündedir."

"TAKIM KÖTÜYE GİTTİĞİ İÇİN DEĞİŞİKLİK YAPTIK"

"Futbolla ilgili şu anda başka bir karar yok. Başarısızlığı Rijkaard�a mal etmek gibi bir çabamız yok. Ortada bir gerçek var ki 67 maçlık bir dönem sonunda Galatasaray futbol takımının daha iyiye değil daha kötüye gittiğini gördük. Biz bir taraftar gibi bakarak 2 maç kaybettik gibi teknik direktör göndermeyiz. Biz bu kulübü yöneten insanlarız ve istatistiğe bakarız. 67 maç sonunda istenen tablo oluşmadıysa bir yerlerde kimya tutmamıştır. Teknik kadroda sorgulanıyordu zaten ve bu çok normal. Çünkü biz başarıya odaklı bir kulübüz ve başarıyı her sene istiyoruz. Her branşta istiyoruz."

GHEORGE HAGİ: "TÜRKİYE'DE YAPTIKLARIM UNUTULMADI"

Yiğit Şardan'dan sonra söz alan G.Saray'ın yeni teknik direktörü Gheorghe Hagi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"İlk önce herkese merhaba diyorum. Bu kadar zaman sonra yeniden birlikte olmaktan ve sizleri görmekten dolayı mutluyum. Bu kadar kalabalık sayıda olmanız bir şeyler ifade etmektedir bana göre. Demek ki Türkiye�de yaptıklarım unutulmadı ve beni seviyorsunuz. Türkiye�de futbolculuk dönemimde ve teknik direktörlük dönemimde yaptıklarım unutulmadı diye düşünüyorum."

http://img366.yukle.tc/images/4412tugay_hagi_gs_bayrak_poz.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukle.tc)

"G.SARAY'DA GÖREV YAPMAK ŞEREFTİR"

"Zor bir durumda Galatasaray�ı seçme nedenim 1996�da seçme nedenimle aynıdır. Oyuncu olarak neden seçtiysem şimdi de o sebepten dolayı seçtim. Türkiye�nin en iyi kulüpleri arasındadır, Avrupa�nın önemli kulüplerinden biridir. Büyük bir kulüptür ve rekabet şansı vardır. Galatasaray�da teknik direktörlük yapmak şereftir. Zor bir dönem olduğunu biliyorum ama elimden geleni yapacağımı düşünüyorum. Her şey iyi olacak. Potansiyel olmadığını düşünseydim buraya gelmezdim. Buna inanıyorum ve bu yüzden buradayım. Ümit ediyorum ki Galatasaray�ın başında Rijkaard�ın döneminden daha iyi görev yaparım diye düşünüyorum. İlk sene için bu tabii. İkinci sene için de düşündüğüm şey Avrupa Kupaları�nda yer almak. İlk sefer böyle bir şanssızlık yaşadım çünkü."

"TUGAY DA BENİM GİBİ BİR ŞAMPİYON"

"Tugay�a benim yanımda olduğu için teşekkür ederim. O dönemki takımda en iyi arkadaşlarımdan biriydi. Benim gibi ve diğerleri gibi bir şampiyondur. Biz bu yuvanın insanlarıyız. Burayı çok iyi tanıyoruz. Bütün bu güvenimizi oyunculara da taşıyacağımı düşündüğümüz için buradayız."

"BURAYA SADECE F.BAHÇE MAÇI İÇİN GELMEDİM"

"Tugay�la ve diğer teknik ekiple geçen iki gün içerisinde çok fazla şeyler yaptık. Oyuncuların durumlarını öğrenmem gerekiyor. Burada Galatasaray�dayız ve hep kazanmamız gerekiyor. Bu maçta da kazanmamız gerek. Bu bir derbi maçıdır ama ben bir maç kazanmak için gelmedim buraya. Çok güzel şeyler başarmak için gidiyoruz oraya. 3 puan için gidiyoruz. Buraya gelme amacım daha global bir amaç. Benim felsefemi uygulayarak çalışmak istiyorum. Zaman içerisinde en iyi şekilde Galatasaray�ı üst kategorilere getirmeye çalışacağız. Ligde her maç önemlidir. Fenerbahçe�nin sahasında oynanan maçlar her zaman zor geçmiştir. Fenerbahçe�ye saygımız büyük ama biz de Galatasaray�ız. Şansımızı kazanmak için kullanacağız."

"İLK ÖNCE A TAKIMA SONRA GENÇ YETENEKLERE BAKACAĞIZ..."

"Romanya�daki futbol akademim şu an çok genç. Yeni doğan bir çocuk gibi. İlk önce A takımda yapacağımız işlere bakmam gerekiyor Tugay�la birlikte. Bir önceki görev dönemimde 7 ay çalışmadan sonra Göteborg�a karşı bir maç kazandık ve o maçta 7 tane PAF takımdan oyuncumuz vardı. Gözüm bir taraftan da orada olacak tabi ki. Biz her zaman gözümüzü gençlere dikeceğiz. Bugünkü kaptanımız Arda gibi oyuncular onların arasından yetişecektir."

"BENİN FELSEFEM TEKTİR"

"Buradaki sorunları çok iyi biliyorum. Benim felsefem tektir. Galatasaray�da çok iyi bir kolektif düzen oluşturmaya çalışacağız. Bu grupta çok iyi oyuncular yer alacak. Oyuncular da her zaman takım için çalışacaklar. Takım olarak kazanırız, takım olarak şampiyon oluruz ama takımdaki oyuncu, oyundaki farkı yaratır iyi veya kötü olarak. Önemli olan takıma tekrar o ruhu kazandırmaktır. Bunun için çalışacağız. Antrenmana gelirken motive olarak gelecek ve zevkle gelecek oyuncular oluşturacağız. Genel felsefem budur. Detaylara girmek istemiyorum ama beni çok iyi tanıdığınıza inanıyorum. Disiplini ve organizasyonu çok önemsediğimi hepiniz biliyorsunuz. Sahada her şeyi verecek bir takım oluşturmak istiyoruz. Oyuncuları tanımaya çalışacağım, onlar da beni tanıyacak ve hep birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum."

"G.SARAY'DA HER ZAMAN BASKI ALTINDA ÇALIŞIRSINIZ"

"Ben imza atarken Galatasaray Kulübü�ne imza attım. Tek düşüncem Galatasaray�ın bana ihtiyacı olduğunda hazır olduğumdu. Zevkle ve heyecanla buraya geldim. Çalışmak için geldim. Galatasaray�da her zaman baskı altında çalışıyorsunuz çünkü bir numara olmak kolay değildir. Bir numara olmak baskı demektir. Bununla yaşıyoruz. Yöneticiler olsun medya olsun herkese gün geçtikçe daha iyi şeyler göstereceğimize inanıyorum."

"BENİM KURDUĞUM TAKIM ŞAMPİYON OLDU"

"İlk defa antrenör olarak geldiğim takımdan ayrıldıktan sonra benim kurduğum takım şampiyon oldu. Hagi budur, Hagi çalışır. Ben ayrıldıktan sonra Galatasaray şampiyon olmasaydı ve daha alt seviyelere düşseydi çok üzülürdüm. Benimle beraber yapılan çalışmanın sonucunda Galatasaray şampiyon oldu."

"ARDA'YA İHTİYACIMIZ VAR"

"Şu anda elimdeki bilgiler yeterli değil. Arda�yla konuşacağım, durumuna bakacağım, kendisini nasıl hissettiğini soracağım. Kendisini bir an önce takıma bekliyorum çünkü Arda�ya ihtiyacımız var. Tabi ki sabırlı olmalıyız çünkü en iyi şekilde geri dönmesi lazım. Kendisi çok iyi ve geleceği parlak bir oyuncudur. Kendisine zamanında yardım ettiğimiz için aynı yardımı kendisinden bekliyoruz şimdi. Geri dönmesini sabırsızlıkla bekliyoruz."

"BAZEN GÜZEL FUTBOLU BİR KENARA BIRAKMAK GEREKİR"

"Yaptığımız her şeyi taraftarlar için yapıyoruz. Onlar her zaman mutlu olmak istiyorlar. Galatasaray taraftarını çok iyi biliyorum. İstekli, arzulu ve güzel futbol bekleyen bir taraftardır Galatasaray taraftarı. Onlar da biliyor ki her zaman güzel futbol oynamak çok zordur. Bazen sonuçlara göre oynamak gerekir. Bazen güzel futbolu bir kenara bırakmak gerekir. Çünkü rekabetçi bir takımsanız böyle yapmanız gerekebilir. Benim futbolculuk zamanımdaki takım bir günde kurulmadı. Hem yurt içinde hem de yurt dışında bazı sonuçlara ulaşmak için en az 2 sene gereklidir. Taraftarları her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Onların istediği gibi sahada her şeyimizi vereceğiz."

"GELECEK VE GİDECEK OYUNCULAR DEVRE ARASI KONUŞULUR"

"Toplamda 30 sene futbol oynadıktan sonra kariyerimin en önemli noktası olup olmadığını söyleyemem şu anın. Bakacağız, ne kadar önemli hale geleceğini birlikte göreceğiz. Öncelikle buradaki kadroyu görmem gerekiyor. Eksikleri görmem gerekli. Daha sonra hep birlikte oturup karar vereceğiz. Kimin geleceği veya gideceği en azından devre arasında konuşulacak bir konudur."

"G.SARAY'DAN GELEN TEKLİF KAÇIRILMAZ BİR TEKLİFTİ"

"Romanya�dan birçok teklif vardı bana ama orada başlattığım büyük bir proje vardı. Akademi projemi rayına oturtmak için bu teklifleri reddettim. Romanya�da ben her zaman devre arasında bir takımı devralmayacağımı söyledim. Romanya�da bunu herkes çok iyi biliyor. Romanya�nın en büyük takımlarından gelen teklifleri reddettim. Yurtdışından gelen teklifleri de ertelediğim oldu ama Galatasaray�dan gelen teklifi kaçırılmaz bir teklif olarak gördüğüm için buraya geldim. Her konuda çok iyi anlaştık. Hayatta biraz da dinlenmek lazım ara sıra. Akademik projeyle birlikte bir süre ara vermiştim teknik direktörlük kariyerime. Biraz dinlenmek istemiştim. Görüyorsunuz ki Galatasaray benim için ne kadar önemli. Oğlumun doğum gününü bile Galatasaray�da geçiriyorum ve oğlumun yanında değilim."

"MUTU'YU G.SARAY'A GETİRECEĞİM HABERLERİ DOĞRU DEĞİL"

"Ben daha Galatasaray�a tam olarak yerleşmedim ve hiçbir transfer görüşmesi de yapılmadı. Mutu konusunda çıkan haberler doğru değil bu yüzden."

"TAKIMDAKİ OYUNCULARIN DURUMUNU ANALİZ EDECEĞİM"

"Benim ilk yapacağım çalışma takımdaki oyuncuların durumunu öğrenmek. Bunun analizini yaptıktan sonra konuşacağız. Zaman içerisinde neler gerektiğini ve neler yapacağımızı yöneticilerle oturup konuşacağız."

"ÖNCEDEN KONUŞMAYI SEVMEM"

"Galatasaray�da geçirdiğim dönem kariyerimin en uzun dönemidir. Toplamda 7 sene burada bulundum. Romanya�da bulunduğum sürede bana hep, �Türkiye seni daha fazla seviyor� diyorsunuz. Benim için her ülke eşittir. Zor olacağını çok iyi biliyorum ve büyük ümitlerle buraya geldim. Çalışacağım, çalışacağım ve çalışacağım� Geçen döneme göre artılar var mı yok mu bunu bilemiyorum. Ben bir sporcu olarak önceden konuşmayı sevmem. Sporcu, önce çalışır. Sporcu, sonuçları son olarak elde eder."

TUGAY KERİMOĞLU: "GÖREVİMİZ G.SARAY'I BULUNDUĞU DURUMDAN DAHA YUKARI ÇIKARMAK"

Kısa bir konuşma yapan Hagi'nin yardımcısı Tugay Kerimoğlu ise şöyle konuştu:

"Aslında söylenecek fazla bir şey yok. Hepimizin görevi Galatasaray�ı bulunduğu durumdan daha yukarılara çıkarmak. Ben de Hagi�ye teşekkür ediyorum benim hakkımda söylediği güzel şeyler için."

MARATON.COM.TR

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163
Okudum, Kabul Ettim ...

Kariyer ile ilgili gelişmeleri takip etmeniz dileği ile...

Lim10
21.Aralık.2010, 05:30
Başarılar dilerim.

furkan58
21.Aralık.2010, 15:10
Başarılar Dilerim .

K1nq35
21.Aralık.2010, 15:21
Başarılar dilerim.

oguz4141
21.Aralık.2010, 17:12
Başarılar dilerim.

Rick Nelson
21.Aralık.2010, 21:04
Başarılar dilerim.

( herkes böyle demiş :D )

JohnConner
21.Aralık.2010, 23:00
başarılar dilerim :D

RasAnt
22.Aralık.2010, 14:34
Başarılar dilerim. :)

Tonguc86
06.Ocak.2011, 04:27
Başarılar dilerim.

Başarılar Dilerim .

Başarılar dilerim.

Başarılar dilerim.

Başarılar dilerim.

( herkes böyle demiş :D )

başarılar dilerim :D

Başarılar dilerim. :)

Arkadaşlar bütün başarı dilekleri için teşekkür ederim.

___***_*_***___

http://img364.yukle.tc/images/1770argeag.jpg (http://www.yukle.tc)

Türk Telekom Kamp Günlüğü

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı, yeni sezonı hazırlık kampı için geldiği Antalya'da ilk çalışmasını bu sabah gerçekleştirdi.

İlk olarak kondisyoner Giovanni Melchiorre yönetiminde iki grup hâlinde salonda bir çalışma gerçekleştiren futbolcularımız, daha sonra teknik ekibimiz Gheorghe Hagi, Tugay Kerimoğlu, Bogdan Vintila, Nezih Boloğlu ve Giovanni Melchiorre yönetiminde saat 11:00'da kamp yapılan Rixos Lares Otel'in sahasında bir çalışma yaptı.

Yaklaşık 80 dakika süren saha çalışmasında futbolcular yine iki grup hâlinde çalıştı. Çalışmaya kamp kadrosunda bulunan tüm futbolcular katıldı.

Bu çalışmada futbolcular sahada iki grup hâlinde dayanıklılık çalışması gerçekleştirdiler.

Kaleciler ise kaleci antrenörü Nezih Boloğlu yönetiminde ayrı bir çalışma yaptı.

Galatasaray Futbol Takımı günün ikinci çalışmasını bu akşam saat 17:15'te ilk 30 dakikası basına açık taraftara kapalı olarak, kamp yapılan otelin sahasında gerçekleştirecek.

Kaynak:galatasaray.org