PDA

View Full Version : Kovulmak

rainmakerr
21.Aralık.2010, 13:57
Hayatımda ilk defa bir fm oyununda kovuldum. Lazio'yu çalıştırıyordum sakatlıklar nedeniyle ligde 5. sıradaydım yönetim sürekli baskı yapıyordu halbuki liderle aramda en fazla 6-7 puan oldu ve beni 26. haftada juventus yenilgisinden sonra kovdular. taraftarlar beni seviyordu uefa'ya katılma'ydı ilk sezon hedefim nedense 7.liğe düşünce kovdular. eğer kazansaydım 3.lüğe yükselecektim halbuki.
Bu kadar kolay kovulan oldu mu hiç?

zzzeeeggg
21.Aralık.2010, 14:18
Bende istekte bulunurak kovulmak istiyorum, ama ne hikmetse bir türlü kovdurmadım kendimi. Bu fmde çözemedim olayı.

PaVLeNKo
21.Aralık.2010, 16:03
Surekli ultimatom vererek kovdurmayi dene bence zeg :)

Orhan Aker
21.Aralık.2010, 16:20
ultimatom yararlı oluyor baya yeni stat iste :D

zzzeeeggg
21.Aralık.2010, 21:09
Sürekli ültimaton verip üstekini tıkladım. Yeni stat çıksın onuda yapıcam.:yildiz:

kalemci
09.Şubat.2011, 20:54
Hayatımda ilk defa bir fm oyununda kovuldum. Lazio'yu çalıştırıyordum sakatlıklar nedeniyle ligde 5. sıradaydım yönetim sürekli baskı yapıyordu halbuki liderle aramda en fazla 6-7 puan oldu ve beni 26. haftada juventus yenilgisinden sonra kovdular. taraftarlar beni seviyordu uefa'ya katılma'ydı ilk sezon hedefim nedense 7.liğe düşünce kovdular. eğer kazansaydım 3.lüğe yükselecektim halbuki.
Bu kadar kolay kovulan oldu mu hiç?

juveye sezon ortasında geldim takımı 11.likten 6.lığa taşıdım. ertesi sezon uefada gruplarda 6da 6 yaptım ligde ise 8.ydim ama liderle aramda 3 puan 2. ile bir puan fark vardı lig karışmıştı biraz 17.haftaya kadar tuttular sonra kovuldum bayada emek harcamıştım transfer olsun teknik ekip olsun 3 ay boşta kaldım milan teklifte bulundu. ertesi sezon 14.haftada 3. iken under security demeye filan başladılar artık skıldım kapattım :D

elapuesto
10.Şubat.2011, 22:39
liga adelante de celta vigo ile lige başladım son maç öncesi playofları garantiledim onun için son maça yedekler ve genç takımdan aldığım oyuncular ile çıktım kaybettim sadece formaliteydi tam playofa hazırlanmaya başlıcamki kovulduğumun haberi geldi hayatımda böyle bir saçmalığa rastlamadım şok oldum bütün emeklerim gitti http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon8.gif

mehmetd
11.Şubat.2011, 19:06
liga adelante de celta vigo ile lige başladım son maç öncesi playofları garantiledim onun için son maça yedekler ve genç takımdan aldığım oyuncular ile çıktım kaybettim sadece formaliteydi tam playofa hazırlanmaya başlıcamki kovulduğumun haberi geldi hayatımda böyle bir saçmalığa rastlamadım şok oldum bütün emeklerim gitti http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon8.gif

benim fm 2006 samsunspor olayını aklıma getirdin.
fm 2006 da samsunsporla ilk sene çok başarılı oldum.(onlar küme düşmemek istiyor ben son maçta sırf intertoto ya katılmamak için yanlış kadro çıkardım ve intertoto ya gidemedik ve senenin gs de şamp.olan gerets den sonra 2.menageri oldum)ama 2.sene lig hata verdi ve lig yoktu 2.sene, sadece tr kupası vardı.neyse bende oyunu bırakmak istiyom ama ilk sene acaip başarılı olduğumdan bırakamıyom,kontratım da rolling kontrat bitmiyo bi türlü. her neyse en sonunda fm 2006 da sinir adamım (zira satamıyor serbest te bırakamıyordum adamla uzun süreli kontrat ta yapmış mallar) muhammet seker:icon_twisted: i tr kupası maçında oynattım bilakis kötü kadro çıkardım ve elendim ve sonunda kovdular çok şükür.
ama kovma gerekçeleri ilginçti: LİGDEKİ BAŞARISIZLIK NEDENİYLE KOVMUŞLAR!

bide free olarak birçok oyuncu aldığım a.sebat ı hatırladım. klüp yeni düşmüş ve çıkmak istiyor oysa o takıma rağmen ligde ortalardayız.artı bide ben her maçta rakibin menagerine sallıyom(o zaman basın toplantıları yoktu) sonunda ligde başarısız olduğum gerekçesiyle kovdular.sonra elazığ a gittim ama ben a.sebat a tüm free alabileceklerimi almış hepsini 5 yıldız yapmıştım bi baktım elazığ a hepsi 1,ilk maçta fark yedim ve futbolculara hepiniz rezilsiniz deyip istifa ettim. sonra o buhranla 3.ligden izmirspor a gittim orada başarılı oldumdu galiba ama yok o başka oyunda olabilir en sonunda maltepespor a gittim o zaman ya izmir ya maltepe bir üst lige çıkacak tam hatırlamıyom ama play offa kalamıyor 1 puan farkla derken sonunda pes ettirdi oyun yaa dedim benim 3.ligde ne işim var ve kendi takımımı o zaman kurdum(yanda resmi görülen takımı) bende böyle memnunum.

juveye sezon ortasında geldim takımı 11.likten 6.lığa taşıdım. ertesi sezon uefada gruplarda 6da 6 yaptım ligde ise 8.ydim ama liderle aramda 3 puan 2. ile bir puan fark vardı lig karışmıştı biraz 17.haftaya kadar tuttular sonra kovuldum bayada emek harcamıştım transfer olsun teknik ekip olsun 3 ay boşta kaldım milan teklifte bulundu. ertesi sezon 14.haftada 3. iken under security demeye filan başladılar artık skıldım kapattım :D

üst düzey klüpler üstlerde yer almak ister.a.sebat hikayesini üstte yazdım ama tabi daha üst klüpler çok başarı istiyor olmayacak şeyler talep ediyorlar yani normal bu.benim de başıma a.sebat ile geldi.tabi burada a.sebat la juve yi kıyaslamıyom ama tr harici takım çalıştırmadığımdan aynı örneği veremicem.

ozaniel
12.Şubat.2011, 04:04
Kovulmak isteyenler direk istifa edebilir. Hatta siz kovmadınız ben istifa ettim dersiniz.:D

Addolorato
12.Şubat.2011, 15:35
Başlığı koyulmak okumamda oldukça ilginç tabi. Bu seride hiç kovulmadım.

rainmakerr
12.Şubat.2011, 15:52
üst düzey klüpler üstlerde yer almak ister.a.sebat hikayesini üstte yazdım ama tabi daha üst klüpler çok başarı istiyor olmayacak şeyler talep ediyorlar yani normal bu.benim de başıma a.sebat ile geldi.tabi burada a.sebat la juve yi kıyaslamıyom ama tr harici takım çalıştırmadığımdan aynı örneği veremicem.

iyi okumadın herhalde adam 3 puan alsam 1. olucam diyor yani başarılıymış ona rağmen kovmuşlar benim durumumun aynısı.
arkadaşlar o kariyerde 7. sezona geldiğimde lazio serie b'ye düştü acaip keyiflendim bende.:icon_lol: save silinmeseydi koyardım.

brknesta
13.Şubat.2011, 00:58
:) demekkı kluplerınızın beklentısı daha fazla

Universal
13.Şubat.2011, 01:24
Eğer kazanma oranınız %40larda ise çok rahat kovuluyorsunuz. Bir kaç ultimatom ve sonrası belli, güle güle... Eğer galibiyet oranın düşük ise bundan olabilir.

mehmetd
14.Şubat.2011, 15:18

iyi okumadın herhalde adam 3 puan alsam 1. olucam diyor yani başarılıymış ona rağmen kovmuşlar benim durumumun aynısı.
arkadaşlar o kariyerde 7. sezona geldiğimde lazio serie b'ye düştü acaip keyiflendim bende.:icon_lol: save silinmeseydi koyardım.

adam 6. imiş önceki sezon,sonraki sezon daha fazla beklenti içine giriyorlar ve ligde 8. olduğundan kovuluyor. 3 puan da olsa 1.ile ,yerin önemli oluyor ne yazık ki. Yani bende de mesela bursaspor,kayserispor vs. diyelim ki 6.lık beklenti,7.olunca 1 puan farkla güvensiz oluyor durumları.

Hugo
16.Şubat.2011, 00:30
arjantin milli takımına geçmiştim bir oyunumda geçen seride. olimpiyatları finalde kaybettim. ertesi dünya kupasında çeyrek finalde isveçe elendim. kapının önüne koydular :) İlk ve son kez kovuldum.

rammstein7
16.Şubat.2011, 03:03
bana hiç teklif gelmiyor turkıye'ye dunya kupası ve avrupa şampiyonasını kazantırdım galatasarayı yönetıyorum ayrıteyeten hiç teklfı gelmiyor ayip yapiyolar bana

cenk1905
16.Şubat.2011, 22:21
hem mıllı takım hemde klub yonetıyosan gelmıyor teklıf mıllı takımı bırak gelır

kalemci
16.Şubat.2011, 23:46
ben milli takımı çalıştırırken Juve teklif yaptı gittim ordan milan teklif yaptı gittim. bence arkadas fazla lig açmamış ondan teklif alamıyor.

rammstein7
17.Şubat.2011, 01:00
5 lig açik ispanya italya almanya ingiltere birde bizim lig iste hiç teklif gelmedi makıne anca bu kadar lig kaldırıyor

ozzymanborn
18.Şubat.2011, 16:45
FM 2011'de kovulmak daha kolay (AI menajerler için de) bunun da sebebi geçtiğimiz yıllarda gerçek hayata ilişkin kovulma istatistiklerinin oyuna birebir yansıtılması olmuş.

cengavs
19.Şubat.2011, 16:21
abimle oynuyorduk o Fiorentina ben ise Udinese'ydim(Genoa' dan kovulduktan sonra) ilk yılı atlattık 10. olarak kupa'da final oynadık bu sayede avrupa'ya kaldık 2. yıl süper bir takım kurdum çok iyi de gidiyordum ancak Roma' nın teknik direktörü kovuldu benim adım Roma ila anılıyordu ben bu durum karşısında sessiz kaldım sonra yönetimden ultimatom geldi özür diledim ama yaranamadım kovuldum

brknesta
21.Şubat.2011, 23:50
abimle oynuyorduk o Fiorentina ben ise Udinese'ydim(Genoa' dan kovulduktan sonra) ilk yılı atlattık 10. olarak kupa'da final oynadık bu sayede avrupa'ya kaldık 2. yıl süper bir takım kurdum çok iyi de gidiyordum ancak Roma' nın teknik direktörü kovuldu benim adım Roma ila anılıyordu ben bu durum karşısında sessiz kaldım sonra yönetimden ultimatom geldi özür diledim ama yaranamadım kovuldum

işte buna guldum :D sen ıstemeden adın karısıyor dıye kovdular he :D:D turkıyede olsan demekkı haftada bır klup degıstırceksın

LifeYourself
22.Şubat.2011, 00:04
ben çok şükür kovulmadım daha ama ligde beya bir ilginçlik var paso yeni direktör geliyor:D