PDA

View Full Version : 4-2-4

richard castle
24.Aralık.2010, 18:57
1994 dünya şampiyonu Brezilya' yı hatırlarsınız. Öyle bir taktik deneyeyim dedim ve şöyle bir sıralamayla başladım: Goalkeeper(Defend) - Wing back (Automatic), Central defender(Defend),Central defender(Defend),Wing back(Automatic) - Inside forward(Attack), Ball winning midfielder(defend), Box to box midfielder(Support),Inside forward(Attack) - Poacher(Attack), Complete forward(Attack).

Taktikte sürat önemli yer tutuyor. Orta saha oyuncuları dışındaki tüm oyuncuların süratlerinin 13 ve üzerinde olması çok önemli, stoperleriniz 14 ve üzeri süratte olursa geride daha az açık verirsiniz.Komutlara dönecek olursak:

Fluid/Attacking oynuyoruz. Paslaşmalarımız kısa, burada teknik ve çalışkan orta saha oyuncularına direkt pas verirseniz kaleciyle karşı karşıya kalmalar artıyor. Pres yapan bir takım kuracağımız için - press more - teamwork, workrate, stamina, marking ve tackling özelliklerinin forvetler dışındaki isimlerde yüksek olmasına özen gösteriyoruz. Markajı adam markajı olarak seçiyoruz, ne kadar çok top çalarsak o kadar çok atağa çıkabiliyoruz. Roaming' i more roaming yapmayı unutmayınız.
Savunma çizgisi push up' tan 2 ya da 3 geride olacak. Wide' yi onun hemen bir ilerisine ayarlıyoruz. Tempo en son kademede süratli, asla zaman geçirmiyoruz.Kontratak oynayacağımız için poacher özellikleri tam olan bir isim büyük katkı sağlayacaktır.Ofsayt taktiği uygulamıyoruz, riske girmiyoruz.
Şu an taktiği denemeye devam ediyor ve her maçta gol buluyorum. Unutmayınız ki, iyi futbol oynatmak her menajerin hayalidir ama 10 kere kaleyi bulup gol atamadığınız bir maçta rakip bir duran top ya da kontrataktan sizi vurabilir.
Eğer verim almayı sürdürürsem detaylıca yayınlayacağım. Kolay gelsin.

JohnConner
25.Aralık.2010, 00:23
teşekkürler dostum bir kaç ss koysaydın formasyon ve komutlarla ilgili ya da maçlardan ss ler falan daha iyi olurdu..