PDA

View Full Version : Youth Coach alırken

RasAnt
24.Aralık.2010, 22:08
Working with youngesters ın yanında hangi seçenekleri göz önünde bulundurmalıyız attack defence özelliklerine yoksa scoutlardaki gibi jud pot. jud abi. özelliklerinimi göz önüne almalıyız ?

DaveJones
24.Aralık.2010, 22:12
Determination ve Judging Ability, Potential değerlerinin yüksek olması oyuncu keşfetmesi, alt yapıya dahil etmesi açısından iyi olur. Teknik özelliklerininde iyi olması oyuncuların gelişimi açısından iyi olur tabiki.

rainmakerr
24.Aralık.2010, 22:22
determination, j. potential working with youngsters ve discipline'e dikkat ediyorum ben. ama tabi eğitme yetenekleri de önemli.

RasAnt
24.Aralık.2010, 23:59
Teşekkürler biraz daha yorum gelir diye bekledim ama sanırım herkez sizin gibi düşünüyor ondan yazmadılar :) bende alayım şimdi bu özelliklerde y.c

richard castle
25.Aralık.2010, 02:57
Ben özellik vermeyeyim ama Luc Rabat diyeyim, 2010' dan beri her oyunda sözleşme öneririm. :)

playeray
25.Aralık.2010, 04:30
Açıkçası ben sadece Working with youngsters'a bakıyorum :D

Walter Sakana
25.Aralık.2010, 05:50
Coachlardan nasıl faydalanmak istediğine bağlı.

Sadece oyuncuları çalıştırmasını istiyorsan hangi antrenmanı verecekse o özelliği ile gençlerle çalışma özelliğinin iyi olması yeterli. Determination ve Level of Discipline'de antrenman etkisini arttıracak özelliklerdir.

Teknik ekibinle yaptığın toplantılarda (Backroom Meeting) sana sundukları bilgilere önem veriyorsan o zaman Judging Player Ability, Judging Player Potential ve Man Management özellikleri önemli.

Bu Coachlardan birini altyapı takımının teknik direktörü yapacaksan o zaman Tactical Knowledge, Motivating, Working With Youngsters özellikleri önemli.

RasAnt
25.Aralık.2010, 15:10
Hani sezon başlamadan önce oyuncu çıkarıyorlar ya ben orada güzel oyuncu çıksın istiyorum,yoksa iyi coahlarım var zaten onlar genç takımada yardımcı oluyorlar benıım amacım potansiyeli yüksek oyuncu çıkarmak arkadasların dediği gibi working with youngesters determination jud pot. jud abili. özellikleri iyi olan y.c aldım umarım iyi çıkarırlar

Walter Sakana
25.Aralık.2010, 18:50
Benim bildiğim öyle bir etkileri olmadığı, bunun daha çok tesislerle ve takımın düzeyiyle ilgili olduğu.

DaveJones
25.Aralık.2010, 19:12
Bazı regenlerin favori personelinde bir koçun adı yazıyor. Ordan yola çıkarak belkide etkiliyordur diye düşüdüm ama koçlarım, tesislerim ne kadar iyi olursa olsun hiç çok iyi bir regen çıkmadı altyapımdan.

RasAnt
25.Aralık.2010, 20:21
Aynen çıkar çıkmaz favori personelde koçun ismi yazıyor büyük ihtimal etkiliyor diye biliyorm bende buradan yola çıktım

Lim10
25.Aralık.2010, 21:45
Epey uğraştım bu konuda.Antrenman tesislerini geliştirmek olsun, süper Youth Coach'larla anlaşmak olsun.Baktım çıkmıyor.Hiç uğraşmıyorum şimdi:)Çok çok iyi özellikleri olmadıkça takımdaki YC'ları kovuyorum, yerlerine as takıma yararlı Coach'lar alıyorum.Çünkü etkisi olduğunu düşünmüyorum, ne antrenman tesisinin, ne YC'ların.Ha şuda var hiçbir klüpte 7-8 sene gibi uzun sürelerde kalmam.Belki ondan sonra faydası oluyordur o konude birşey diyemem.Fizandaki adı sanı duyulmamış klüplerde Essien'ler, Drogba'lar çıkıyor.Klüplerde ne antrenman tesisi var nede adam gibi Coach.Çıkacaksa yine çıkıyor, çıkmayacaksa çıkmıyor.Bundan dolayı oyunun daha gerçekçi olduğunu kabullenmek için iyimser düşünmeyin derim bu konuda.

playeray
25.Aralık.2010, 22:53
Gerçekçi olursak iyi oyuncunun çıkması için iyi bir tesis gerekmesi gerekmez. Bir çocuk vardır mahallede çok iyi eğitim almıştır ve amatör bi takıma girer. Orada oynar. Her maç kendini geliştirir ve kaliteli bir oyuncu olur. Sonra iyi bir takım onu transfer eder ve iyice tecrübe kazanır vs vs.

serkan1520
26.Aralık.2010, 00:11
Ben atrenör alırken aynı ülkeden olmasına dikkat ediyorum mesela bir fransız kulübünü yönetiyorsam fransız antrenörler alıyorum veya daha önceden fransa deneyimi olanları böylece oyuncuları tanımış oluyor ve oyuncuların gelişimi daha hızlı oluyor

RasAnt
26.Aralık.2010, 17:35
Bnde önceden ona dikkat ediyordum hep Türk alıyordum fenere ama artık öğrendim alakası yok :D

serkan1520
26.Aralık.2010, 19:47
nasıl alakası yok ülke deneyimi olmayan bir antrenörü al bakalım o oyuncuları tanıyana kadar gelişimleri ne kadar hızlı oluyor

Şuan arsenali yönetiyorum kendi antrenörleri zaten iyi wilshere yarım sezon içinde olağanüstü bir gelişim gösterdi örnekse kararlılık 17 den 20 oldu bunun gibi bir çok öelliği 2 3 arttı fabregastan farksız suan eğer antrenörler oyuncuları tanımıyor olsaydı inan wilsherın bu şekilde bir gelişim göstermesi mümkün olmazdı ayrıyetten sadece wilshere değil 24 25 yaşındaki futbolcularım bile inanılmaz bir gelişim gösterdi

ozaniel
26.Aralık.2010, 19:52
Oyuncuları tanıması için aynı kulüpte olması gerek, ülke farketmiyor. Ayrıca farklı ülkelerin koçları scout ağını da geliştiriyor.

ciomania21
26.Aralık.2010, 21:49
Her takımda kaliteli antrenörler bulunmuyor malesef ve bu nedenle düşük kalitede, oyuncuları tanıyan antrenörler ile devam etmektense, dünya çapında yada ona yakın kalitede kendini kanıtlamış yeni antrenörler ve scoutlar getirmek bana daha doğru geliyor. Sonuçta 1 bilemedin 2 sezon sonunda bu antrenörlerde klübü, ülkeyi ve oyuncuları tanımış olacaklar, ülkenin dilini çoğunlukla konuşabilir hale gelecekler ve buna kaliteleride eklenince ortaya ilkinden çok farklı bir tablo çıkacağına eminim.

Ayrıca youth coach konusunda eski versiyonlara kıyasla şöyle bir farklılık gözüme çarptı. Eskiden coach olarak alınan antrenörler genç takımın training bölümünde as takımdaki kalitede antrenman yaptırabiliyorlardı. As takımda 5 yıldızsa gençtede öyle oluyordu fakat bu seride en basitinden kaleci antrenörlerinde bile genç takım antrenman yıldızları bile yarı yarıya düşüyor neredeyse. As takımda 4 veya 4.5 yıldızla taktik çalıştıran bir coach genç takım antrenmanında sadece taktik seçildiğinde 2.5, 3 yıldıza düşebiliyor. Buradan çıkarttığım kadarı ile sanki bu sene gençlerin gelişiminde youth coachların önemi fazlasıyla arttırılmış gibi geldi bana.

Şahsen önceki oyunların aksine ( sadece 1 youth coach kullanırdım onuda genç takımın hocası yapardım ) oyun ilerledikçe yönetimden sürekli antrenör kontenjanını arttırmalarını isteyeceğim ve bu boşluklarıda yeni youth coachlarla dolduracağım.

brknesta
31.Aralık.2010, 09:57
bosver youth u genel al hepsıne faydası olsun