PDA

View Full Version : Wing back ile oynamak?

richard castle
26.Aralık.2010, 02:57
Selamlar herkese... Benim sorunum şu: Taktiğimde wing back kullanıyorum, automatic görevi veriyorum. Rakibin hızlı hücumcuları ara paslarla beklerin arkasına kaçıyor, pozisyon buluyor. Bunlara defend görevi verdim ancak sorunu çözemedim. Ne yapmalıyım sizce?

denizgs93
26.Aralık.2010, 03:16
wing backi full back yapmak kısacası :)

richard castle
26.Aralık.2010, 03:40
Ama o zaman taktiği değiştirmem lazım :)

Rind-i Şeyda
26.Aralık.2010, 03:51
Arkaya top elbette kaçacak çünkü sen kendin diyorsun, hızlı hücumcular arkaya kaçıyor diye. Yine de şunlar yarar sağlayabilir :

Wing back'lerin ara paslarını düşür, bu sayede az pas hatası yaparlar. Topu kaybetmeyince de ileriye çıkarken ki pozisyonlarını fazla kaybetmemiş olurlar. Closing down değerini düşürmeyi de deneyebilirsin. Markaj özelliği iyi olan 14+ hıza sahip Wing backlere Tight marking yes verebilirsin.

Lim10
26.Aralık.2010, 04:23
11.2 ile karşımıza çıkan sürprizlerden birisi daha bu.4lü klasik savuınmamda her maç 5-6 kez beklerimin arkasına kaçıyor rakip forvetler.Aynı şekilde stoperleriminde.İşin ilginçi bizimkiler biblo gibi duruyor.Ne yaptıysam çözemedim.İnsanı güncelleyip güncelleyeceğine pişman ediyorlar.Oyunu zorlaştırıcaz diye saçmalamışlar resmen.

martymcfly
26.Aralık.2010, 13:54
Aynen ben de pişman oldum yüklediğime yarım sezon dayanıp 11.1 e geri döndüm. Şubat yamasına kadar hiç bir şey yüklemem artık.

Defansı öne alıp ofsayt taktiği yaparsan biraz önleyebilirsin atakları ama dikkat et bunu yaparken stoperin 2 si de defend olsun, biri cover biri stoper olunca ofsaytı bozuyorlar.

ancar
26.Aralık.2010, 13:59
evet ozellıkle dc lerın arasına cok top kacıyor ve bızımkıler sadece bakıyorlar

vego
26.Aralık.2010, 14:07
Ben çok mutluyum valla benim forvetler daha çok kaçıyor:n: ama rakip stoperler öküzün trene bakar gibi bakması sinir bozucu oluyor

ciomania21
26.Aralık.2010, 15:59
bu oyundan bu kadar soğuduğum başka bir sezon hatırlamıyorum. Bu ve bunun gibi sorunlar nedeniyle neredeyse hiç oynayasım gelmiyor artık

RasAnt
26.Aralık.2010, 16:40
11.2 ile karşımıza çıkan sürprizlerden birisi daha bu.4lü klasik savuınmamda her maç 5-6 kez beklerimin arkasına kaçıyor rakip forvetler.Aynı şekilde stoperleriminde.İşin ilginçi bizimkiler biblo gibi duruyor.Ne yaptıysam çözemedim.İnsanı güncelleyip güncelleyeceğine pişman ediyorlar.Oyunu zorlaştırıcaz diye saçmalamışlar resmen.

Bu yorumdan sonra aynen bu sorunu çözcem diye saatlerce uğraşmayacagım artık herkezde aynıymıs,m.l gibi bakıyorlar adama ya önünden geçip gol atıyor yok böyle birşey ya son yaptıgım taktıkle devam artık alhtan çok gol atıyorum