PDA

View Full Version : Taktiksel Bilgiye İhtiyacım Var

kraliyetnet
04.Ocak.2011, 15:22
arkadaslar merhaba

ne yaptıysam bir türlü beceremedim, nasıl ayarlamam gerekiyor bi yardım edin. orta sahadan hızlı forvetime bol bol ara paslar atılmasını ve forvetiminde sık sık araya kacmasını istiyorum. ancak ikisinde basarabilmiş degilim. nasıl ayarlar vermeliyim tavsiyesi olan var mı?

akansamet55war
04.Ocak.2011, 15:24
orta sahadaki yaratıcı oyuncularına serbest rol ver forveti de poacher(fırsatçı golcü) yapmanı öneririrm

kraliyetnet
04.Ocak.2011, 15:40
orta sahadaki yaratıcı oyuncularına serbest rol ver forveti de poacher(fırsatçı golcü) yapmanı öneririrm

orta saha oyuncusunun pas ayarının kısa yada uzun olması önemli degil mi? yada forvete defansın arkasına kosular yapması konusunda bir direktif var mı? biliyor musun,?

capkin84
04.Ocak.2011, 17:55
ortahanın ortasında ve ya forvet arkası mevkide oynayan oyuncuna pas komutunu direk yani deep oynat ki forvete ara pas yapabilsin.Forvetin ise komutunu poacher olarak ayarla , poacher olduğu için devamlı ofsayt çizgisinde rakip savunma oyuncusunun arasına ara paslarla sızmaya çalışacaktır.. Ama unutma bunlar sadece doğru komutlar ..oyuncu yapın buna uygun değilse yani ortasaha oyuncularının passsing özellikleri iyi olmalı ve çift yönlü oyuncular olmalı.. Santraforun ise en önemlisi hızlı olmalı.. ve tabi birazda bitiricilik, konsantrasyon gibi özellikleri iyi olmalı

ozaniel
04.Ocak.2011, 18:27
Ortasahadaki oyun kurucunun through balls yapma oranını en yükseğe çıkar, gerçi zaten en yüksekte olması gerek.

RasAnt
05.Ocak.2011, 02:54
Valla 11.2.1 de sana taksiksel bilgi verecek insan zor bulunur herkez bunun için uğraşıyor :D bulan varmı bilmiyorum tabi ben üstünde çalışıyorum :D :p

mad butcher
05.Ocak.2011, 04:17
ben her takıma 5-6 atıyorum :D ama çokda gol yiyorum . şamp. ligi gruplardan çıktım at. madrid ile deplasmanda 3 kez öne geçtim 3-3 bitti , evimdeki maçta 3-2 bitti :D

pasları çok kısa yaparım , orta sahamda yaratıcılığı yüksek nuri ile arda var , yaratıcılık ve özel yetenek önemli , bir de antremanlarda öldürücü toplar atar ^^ diye komut ver. oyuncu yapısı müsaitse tabi. ofansif oynardım , uzun şutlar çektirmem. oyun kurucu vs. kullanmadım hiç :D korner taktiği işime yarar. dzeko , cardozo , eren gibi uzun oyuncularım var , iyi bir komple forvetinin de olması lazım .neymar ı görmelisiniz :D araya öldürücü toplar atması şeklinde antreman geliştirttim bir de topu değişik kanallara atması yönünde antreman geliştirdim (pravite chat) , neymar topu alıyor defanstan :D bi ara pası yapıyor tak dzeko gol :D ya da stoch ile harris adındaki regenlerime iyi arapaslar çıkarıyor bunlar ml-mr oyuncuları ve antreman olarak plase şutlar çekmesi yönünde talimat verdim. buldukları zaman arada atıyorlar .d taktiksel bilgim 0 ama antremanlarda oyuncuları iyi geliştirdim , onlar kendileri yapıyorlar gerekeni

richard castle
05.Ocak.2011, 12:43
mad butcher' in dediği gibi, gol atamadığım maç nadir, gol yemediğim maç da nadir. Bence oyuncunun özelliklerini yansıtmasını hedeflemekten önce, sistemi oturtmak daha faydalı olur. Savunma çizgisi - ki adamı kanser eder, geri çek adamlar bön bön bakan stoperlerinin üstüne gelsin, ileri çek hızlı forvetler geriye sarksın, insan kafayı yer cidden - , saha genişliği, paslaşmaya alıştıkça takım daha az pozisyon verir ancak mevkilerine uyumlu isimler transfer etmek ya da futbolcuları en verimli oynadıkları mevkilerde oynatmak önemli.
Eğer bol pozisyon ve gol bulmak istiyorsanız bence fluid - attacking' e alıştırın takımınızı. Ama en ağır savunmacınızın hızı 13 olmalı, aksi takdirde kaleniz zor anlar yaşar.

mad butcher
05.Ocak.2011, 13:28
gece hiç uyumadım , hala oynuyorum. şamp. ligi barçayı 4-1 yendim evimde , deplasmanda ise defansif oynayarak 2-1 kaybettim. yarı final şimdi udineseyi 5-2 yendim üstelik deplasmanda. yapacağın taktiklerin ss lerini atayım.

http://img145.imageshack.us/img145/511/taktika.jpg

bu genel taktik ,

http://img814.imageshack.us/img814/5315/diz.jpg

bu ta takım dizilişi.

http://img220.imageshack.us/img220/7013/dzex.jpg

bu da dzeko nun ayarı , tüm orta sahada paslar ve uzun şutlar bu şekildedir , dzeko ya özel burada korneri uzak direğe atak yaptırırm , top ona gelir ve golü atar , ayrıca neymar kaleciye markaj yapar , normalde uzak direğe gidecek olan oyuncunu ise forvete git olarak ayarla . takımdaki 2. uzun oyuncu ön direğe atak yapmalı. korner taktiğinden en az 2 maçta 1 gol atarsın ben bi maçta 2 gol bile bulabiliyorum.

oyuncuların ise hızlı olmalı. bu mr de oynattığım harrisin profili

http://img232.imageshack.us/img232/1102/harr.jpg

dzeko uç forvet neymar komple forvet oynar. dzeko şamp liginde 10 maçta 15 golü var 3 asist , neymarın ise 11 maç 3 gol 9 asist.

http://img46.imageshack.us/img46/6130/dasp.jpg

bu oyuncu ise 3. DL oyuncum yani as olarak ondan üstün 2 tane oyuncum var ,, artık hesap edin diyorum. çok iyi regenlerim var , aslında taktiği vs. geçtim harris örneği adam mükemmel oynuyor. ML pozisyonunda 4 oyuncum var , parada , stoch , caner ve çok iyi bir Türk regen. 4 tane iyi oyuncu var :D oyunumu upload edebilsem güzel olacak ama :I aslında iş kadroya bakar :D dc pozisyonunda 5 oyuncum var 2 si kiralık :D kiraya verdiğim dc bayerni sırtlıyor . ve 15 yaşında çok iyi dc ler keşfettim 18 inde gelecek olan çok oyuncum var , hiç bir şekilde hile kullanmadım , çok fazla regen transfer ederim , işime yarayanları , gelecek vaad edenleri oynatırım Türkiye kupasında , diğerleri ise kiraya veririm. aslında anlatacağım çok şey var ama :D okuyan olmaz bu kadar uzun yazıyı

aliCHaN_FM
05.Ocak.2011, 15:58
Taktik anlayışda oyuncuların rolleri çok büyüktür. savunman hızlı ise defanso ilerde kurabilirsin ama ama yavaşlarsa geride kurmakta fayda var. 4-2-3-1 en ideal taktik gibi görünüyor şaun fm 2011 11.2.1 yamasında ben tam 1 gece boyunca taktik üzerinde çalıştım. bayada verim aldım. oyunda orta sahaların öneminin arttığını görüyorum.
Göbekte oynayan iki oyuncunun birisinin defansif orta saha diğerinin ise oyunkurucu özelliği iyi olması gerek. forvet arkasında oynattığın oyuncu is tam bir 10 numara olcak. forvet ise güçlü Hızlı bitiriciliği iyi olmalı.

ilhanmania
06.Ocak.2011, 21:04
bence sana verilen taktiklerin yada oyuncu rollerinin hiç bir yararı olmayacaktır.bu oyundaki en kritik olay kafandaki taktiği takıma oturtmak değil,takımına uygun taktıgı bulman ve oyuncu rollerını belırlemen...

rainmakerr
06.Ocak.2011, 21:27
dostum bak oyun kurucuna ya da pas atması gereken oyuncuna gir ve through passing'i fulle bu ara pas demektir. off the ball u iyi olan bir poacher ı ileriye koyarsan dediğin şeyi çok rahat yaparsın.

kraliyetnet
08.Ocak.2011, 22:02
cift yönlü orta sahamı ve cok yönlü oyun kurucumu direkt pas ayarladım ve trough ball u fulledim. ataklarımı ortadan olarak ayarladım. uc santrforumuda hızlı ve topsuz alanı yüksek bi oyuncu koydum. su anda istedigim seyi sık sık deniyorlar ve cogunda da basarılı oluyorum. yardımlarınız için sagolun.

metonava
09.Ocak.2011, 21:29
Komutlar şu şekilde olmalı ;

* Pas yönünü 'orta'dan yap. Yani kanatları kullanma.
* Ara pas atmasını istediğin oyuncunun pasını en kısaya çek , through passing'i aktif hale getir.
* Aynı oyuncu için birde ' orta açma ' seçeneğini en alt seviyeye çek.

Bu komutlarla düşündüğün oyun şeklini sahaya uygulayabilirsin.

kraliyetnet
12.Ocak.2011, 18:25
Komutlar şu şekilde olmalı ;

* Pas yönünü 'orta'dan yap. Yani kanatları kullanma.
* Ara pas atmasını istediğin oyuncunun pasını en kısaya çek , through passing'i aktif hale getir.
* Aynı oyuncu için birde ' orta açma ' seçeneğini en alt seviyeye çek.

Bu komutlarla düşündüğün oyun şeklini sahaya uygulayabilirsin.
pası aksine en uzuna cektim. böylelikle kontraya cıkarken bile öldürücü toplar atıyor defansın arkasına. aynı zamanda hücumdayken de kısa paslarla arkaya kacırıyor adamı. forvetin hızlı ve topsuz alanı iyi olması gerekiyo mutlaka. orta sahanın da pas özelliği iyi olacak tabi. birde yaratıcılık. kolay gelsin ;)